World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

♥aditore♥

کاربر سایت
Feb 13, 2012
428
نام
مسعود
اون قدیمه قدیم که اصلا Achievement وجود نداشت.
خودمون پلیرها بودیم که به انجام این بازی معنی داده بودیم.

----------------------------------------------------------------------------

دوستان من یک سوال دارم، من اومدم Battlenet رو دانلود کنم که بعدش این بازی رو بگیرم ( البته صرفا میخوام با نسخه ی ترایال یک سر به محیط های قدیمی بزنم ) اما روی 96 درصد مونده .
من آخری باری که بازی کردم همون اوایل BFA بود و مشکلی نداشتم توی دانلود و انجام بازی، اما انقدر اون اکسپنشن بد بود که ول کردم بازی رو.

آیا کسی ایده ای داره که من چرا نمیتوم دانلود کنم؟ باید دور بزنم چیزی رو ؟ الان اصلا میشه بدون دور زدن بازی کردن ؟ چون 2-3 سال پیش شنیده بودم دیگه نمیشه بازی کرد و اگر میخواستی هم دور بزنی اکانتت ban میشد.

View attachment 333480

ممنون میشم راهنمایی کنید.
موقع نصب دی ان اس رو بذار رو 1.1.1.1 اگه جواب نداد یه دی ان اس مثل شکن بزن دیگه آخرش اگه نشد با وی پی ان

الان چند ماهه راحت بدون وی پی ان وصل میشه اون بحث بن شدن هم بیشتر افسانه هست من هفته پیش گیم تایم هم با آی پی ایران فعال کردم

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
تا حدودی آف تاپیک
اگه حوصله دارید برید صفحات اول همین تاپیک رو بخونید بشدت سمی، خنده دار و جالبه :D یکی نوشته بود 40 تومن پول پلی تایم 2 ماهس پینگ هم خوبه مشکلی نداره 1500 میگیرم :D
من پینگم بالای 80 میرفت هیروم کست نمیکرد ملت چقدر تو عذاب بودن همشون با پینگ 500-600 پلی میدادن :D

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
Dns الکترو بزن یا با فیلتر شکن لانچر رو. دانلود کن.ب ای دانلود خود بازی بدون دی ان اس میتونی اوکی کنی.بعضی وقتا گیر میده ولی تحریم نیست.

موقع نصب دی ان اس رو بذار رو 1.1.1.1 اگه جواب نداد یه دی ان اس مثل شکن بزن دیگه آخرش اگه نشد با وی پی ان

الان چند ماهه راحت بدون وی پی ان وصل میشه اون بحث بن شدن هم بیشتر افسانه هست من هفته پیش گیم تایم هم با آی پی ایران فعال کردم

ممنونم از هر دوی شما، امروز صبح امتحان کردم و هیچ مشکلی نداشت.
فقط الان میخواد 95 گیگ رو بگیره 😅 😅 😅

بن شدن که نه افسانه نیست.
من از همون زمان Vanillia تا Cataclysm چند بار بن شدم.
خاطرم هست که تا قبل از Wrath of the Lichking که باید تلفنی تماس میگرفتی اما بعدش دیگه نیازی نبود.
2 بار هم یادمه باید اسکن پاسپورت میفرستادم تا اکانت رو برگردونن، امیدوارم الان دیگه به این یک مورد نیازی نباشه در کل و این رو حذف کرده باشن.
یک بار هم درست و حسابی هک شدم و طرف تمام کاراکترهام رو ترنسفر کرد این طرف و اون طرف چون gold زیاد داشتم، این جوری به چند سرور مختلف gold برد.
واقعا شانس اوردم که کاراکترهام رو برگردوندن، فکر میکنم 1 ماه طول کشید تا قبول کردن اما gold رو پس ندادن.

• Wow
Reactions: ♥aditore♥

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
ممنونم از هر دوی شما، امروز صبح امتحان کردم و هیچ مشکلی نداشت.
فقط الان میخواد 95 گیگ رو بگیره 😅 😅 😅

بن شدن که نه افسانه نیست.
من از همون زمان Vanillia تا Cataclysm چند بار بن شدم.
خاطرم هست که تا قبل از Wrath of the Lichking که باید تلفنی تماس میگرفتی اما بعدش دیگه نیازی نبود.
2 بار هم یادمه باید اسکن پاسپورت میفرستادم تا اکانت رو برگردونن، امیدوارم الان دیگه به این یک مورد نیازی نباشه در کل و این رو حذف کرده باشن.
یک بار هم درست و حسابی هک شدم و طرف تمام کاراکترهام رو ترنسفر کرد این طرف و اون طرف چون gold زیاد داشتم، این جوری به چند سرور مختلف gold برد.
واقعا شانس اوردم که کاراکترهام رو برگردوندن، فکر میکنم 1 ماه طول کشید تا قبول کردن اما gold رو پس ندادن.
یه بن ویو زدن اونم سر کساییکه از این سرویس های گادپینگ و این چیزا استفاده کرده بودن و آیپی کثیف بود بن شدن
در کل میخواید WoW بزنید برید اگزیت لگی چیزی بخرید خودتونو راحت کنید

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,640
یه بن ویو زدن اونم سر کساییکه از این سرویس های گادپینگ و این چیزا استفاده کرده بودن و آیپی کثیف بود بن شدن
در کل میخواید WoW بزنید برید اگزیت لگی چیزی بخرید خودتونو راحت کنید
تجربه خودم تو نزدیک 5 سال استفاده از پینگ هینت بن نشدم.احتمالا شانس آوردم ولی بیشتر رو vپn حساسن

• Like
Reactions: ♥aditore♥

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,640
امروز از alpha اکسپنشن جدید کلی نمایش و اینا اومد.چیزی که دوست داشتم اتفاق بیوفته اینه که کل سیستم تلنت و بریزن دور و بازی رو مثل قبل روتیشن رو چالشی تر کنن ولی این اتفاق نمیوفته. دانجن هارو 3 باس کردن که سریع تر فارم بشه.این هیرو تلنت هم احساس میکنم شر و ور خالصه یه چیز نمایشیه که بگن یه چیزی به اکسپنشن جدید اضافه کردیم.خلاصه اون wow ای که من میخوام هیچ وقت اتفاق نمیوفته.اگه بخوام wow بازی کنم از این به بعد هر 6 ماه یه ماه بیشتر شارژ نمیکنم.چون برای من محتواش بیشتر از یه ماه کشش نداره.

• Like
Reactions: Kaiki

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
امروز از alpha اکسپنشن جدید کلی نمایش و اینا اومد.چیزی که دوست داشتم اتفاق بیوفته اینه که کل سیستم تلنت و بریزن دور و بازی رو مثل قبل روتیشن رو چالشی تر کنن ولی این اتفاق نمیوفته. دانجن هارو 3 باس کردن که سریع تر فارم بشه.این هیرو تلنت هم احساس میکنم شر و ور خالصه یه چیز نمایشیه که بگن یه چیزی به اکسپنشن جدید اضافه کردیم.خلاصه اون wow ای که من میخوام هیچ وقت اتفاق نمیوفته.اگه بخوام wow بازی کنم از این به بعد هر 6 ماه یه ماه بیشتر شارژ نمیکنم.چون برای من محتواش بیشتر از یه ماه کشش نداره.
DF بد نبود خدای تنها مشکلی که من داشتم این بود که دیگه واقعا هر اسپک خیلی تکراری میشد یعنی شما توی شدولند میتونستی کاوننت عوض کنی ی ذره گیم پلی برات تازگی پیدا میکرد ولی توی DF واقعا از ی جا به بعد دیگه کشش نداشت حتی اگه میخواستی میتیک پلاس پوش بدی
DF تنها اکسپنشنی بود که من 5 تا اسپک هیلیر تونستم فول کنم از بس از بقیه حوصله م سر میرفت

• Like
Reactions: Rohshen

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,640
DF بد نبود خدای تنها مشکلی که من داشتم این بود که دیگه واقعا هر اسپک خیلی تکراری میشد یعنی شما توی شدولند میتونستی کاوننت عوض کنی ی ذره گیم پلی برات تازگی پیدا میکرد ولی توی DF واقعا از ی جا به بعد دیگه کشش نداشت حتی اگه میخواستی میتیک پلاس پوش بدی
DF تنها اکسپنشنی بود که من 5 تا اسپک هیلیر تونستم فول کنم از بس از بقیه حوصله م سر میرفت
نمیدونم والا شاید توقع من زیاد باشه.نظر من اینه وقته برای یه بازی بجز خرید اکسپنشن ماهیانه ۱۵ دلار داره پرداخت میشه هر ۶ ماه یه رید و فقط ۸ دانجن که بیشترشم تکراریه و یه گیم پلی خیلی ساده کلاهبرداریه.😬 کلا من دیدم به بلیزارد افتضاح شده.یا مشکل از منه یا واقعا این همه پلیر که دارن مداوم بازی میکنن مشکل دارن.واقعا چندساله هر اکسپنشن بعد یه ماه برام تکراری میشه.تو این چندسال با کلاسیک ها بیشتر سرگرم شدم.بعد از زمان کاتا اومدم سراغ dk و mage و warlock.نصف اسپل های اصلی حذف شدن و بازی شده کلیک دوتا دکمه.پرام ریخت واقعا.

• Like
Reactions: Kaiki

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
نمیدونم والا شاید توقع من زیاد باشه.نظر من اینه وقته برای یه بازی بجز خرید اکسپنشن ماهیانه ۱۵ دلار داره پرداخت میشه هر ۶ ماه یه رید و فقط ۸ دانجن که بیشترشم تکراریه و یه گیم پلی خیلی ساده کلاهبرداریه.😬 کلا من دیدم به بلیزارد افتضاح شده.یا مشکل از منه یا واقعا این همه پلیر که دارن مداوم بازی میکنن مشکل دارن.واقعا چندساله هر اکسپنشن بعد یه ماه برام تکراری میشه.تو این چندسال با کلاسیک ها بیشتر سرگرم شدم.بعد از زمان کاتا اومدم سراغ dk و mage و warlock.نصف اسپل های اصلی حذف شدن و بازی شده کلیک دوتا دکمه.پرام ریخت واقعا.
نه حق که با شماس و کاملا درست میگی بحث سره اینه شما ی نگاه بنداز به وضع MMO های دیگه جدیدا که همه اشغال، قبل اومدن حتی هایپشون هم میمره چ برسه خودشون قدیمیا هم که همین WOW و FF14 و یکم پایین تر از اینا BDO و GW2 و EVE هستن پس کلا برای پلیر انتخابی نمیمونه یکی از اینارو باید بازی کنه

• Sad

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
جای بحث که زیاده در مواردی که شما گفتی البته در مورد DF شاید جزو بهترین اکسپنشن های نباشه اما جزو اکسپنشن های خوب هست ایرادی که میشه گرفت اینه که در سیزن اخر داره کم کاری میشه که دلایل خودش رو داره و همینطور پی وی پی جای کار بیشتری داشت اگرنه تمامی تغییرات مثبت بوده بازی هم محتوا مختلف داره اما شما داری یک قشر کوچیکی از wow رو میبینی اگرنه اکثرا زیر همین دانجن و رید های زاییدن که چی بگم ریدن :D تازه کلی هم نرف شده دانجن و رید ولی بازم مگه چند نفر score بالای ۳k زدن و ۹ از ۹ رید mythic زدن و بلیزارد هم بر اساس همین آمار میاد تصمیم میگیره حالا شما دوست داری چالشی تر هم بشه اما نتیجش میشه این که در wow تخته میشه کلا mmo ها همه باید به سمت casual شدن برن مثل قدیم دیگه hardcore بودن یک mmo جواب گو نیست

• Like

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,640
یه نکته مثبت که از اکسپنشن جدید متوجه شدم این که سیستم جدید Delves که داره اضافه میشن سیزن یک ۱۳ تاس و واقعا تعجب کردم از تعدادش.تنوع خوبیه.کاش تعداد دانجن هارو هم بیشتر میکردن.

• Like
Reactions: .:GHOST:. and Kaiki

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر