World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Shimura

Guardian of the Horde
کاربر سایت
Feb 2, 2016
39
دمش گرم
یه چیزی میگم منظورم اصلا با این سایت نیست و کلی میگم

اکثر اوقات ارزونی هایی که طبیعی نیستن میتونه علتش استفاده کردن فروشنده از paypal هکی و اسکم شده برای خرید باشه که بعد از مدتی اکانت origin یا steam یا .... شما بن میشه
این اتفاق واسم افتاده که میگم یکم بیشتر مراقب باشید بعد از چند ماه یهو بن نشید عزیز

حرف شما درست هست ولی ایشون یکی از قدیمی ترین فروشنده های محصولات بلیزارد هستند . خیلی وقت هم هست دور از سود و منفعت شخصی کارشون انجام میدند. کارشون قانونی هست و مشکلی ندارند وگر نه من و تمام مشتری های ثابتشون باید هر سال چندین بار پشت سر بن میشدیم.

دوستان علاقمه مند به میتیک +، ( دی پی اس و تانک ) هورد . نیازمند یک عده ی ثابت هستیم تا بتونیم دور هم از کانتنت لذت ببریم و پوش بدیم. در ضورتی که علاقه دارید بتل تگ زیر اد کنید.

upload_2018-10-6_19-33-50.png

• Like
Reactions: MASOUD-CRASH

Shimura

Guardian of the Horde
کاربر سایت
Feb 2, 2016
39
کسی جایی سراغ نداره ارزون بشه بخری ؟ :| قیمتا خیلی فضایی

سلام خسته نباشید.
شما میتونید از پرشین بلیزارد محصولات رو تامین کنید. قیمت ها با توجه به وضعیت دلار از تمامی جاها ارزان تر و مطلوب تر هست

سایت: www.PersianBlizzard.com
آی دی تلگرام: @Persian13666
کانال تلگرام: @Persianblizzard
شماره تماس: 09352176316
نام و نام خانوادگی: مهران فروزان دوست.

عضو کانالشون بشید و لیست تمامی قیمت ها رو میتونید مشاهده کنید. وقتی تصمیم به خرید گرفتید از لینک های پرداخت آنلاین استفاده کنید.

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,090
نام
هومن
خب بعده 1 ماه بازی کردن می تونم بگم Bfa تا الا بدترین نسخه بازی بوده و شدیدا به بن بست خورده!!
گیم پلی بازی شدیدا کند شده!بخاطر GCD!!می تونست بهتر باشه این تغییرات ولی بعضی کلاس ها رسما دیگه لذت بخش نیست!!
azerite armor شدیدا بی خوده و هیچی تغییری تو نحوه بازی کردن ایجاد نکرده و شدیدا محدود هستی تو انتخاب ترایت ها از طرفی همشون پسیو های مسخره هستن که فقط stat اصلی رو بالا می برن!!و تنها 3% dps می بره بالا!!
ست ها مخصوصا مال uldir شدیدا افتضاح در اومده و واسه همه کلاس ها رسما یکجور هست!!!
warforge و titanforge کاملا اشتباهه رسما کسی که زحمت نکشیده میاد ایتمی براش دراپ میشه که یک نفر اومده با کلی ساعت گذاشتن و زدن یه باس در درجه ای سختی بالا بدست اورده!
حذف artifact weapons-legendary-4p2pset و.....
اضافه نکردن تلنت لاین جدید!!تغییرات کم و بعضا اشتباه کلاس ها....
تنها نکته ای مثبت بازی pvp هست که من زیاد pvp بازی نمی کنم!
M+ هم کپی لژیون هست ولی مکانیسم جدید تانک و.....رسما این بخش رو هم نابود کرده!!!
خلاصه بازی اصلا جذاب نیست منم تا 8.2 صبر می کنم اگه درست نشه دیگه می کشم کنار چون بازی اصلا اون حس جذابتی که لژیون داشت رو برام نمیاره!!

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
امار پلیرها طبق یه api که اشتباهی فعال شده لو رفته
1.7 میلیون بدون چین
3.4 میلیون استارت bfa بوده که الان شده 1.7

چه انتظاری میشه داشت وقتی میان بازی رو بر پایه rng می سازند ، و حس تلاش و بدست اوردن رو جایگزین شانس آوردن کردند. pve بازی الان بدترین حالته که از کاتا تا الان دیدم، من که از warlords تا الان اکتیو ساب داشتم . میزارم پس فردا سابم تموم شه . و منتظر ونیلا میشم .

• Like
Reactions: Sterben

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,466
متاسفانه درسته
بازی از نظر هنری طراحی مناطق و داستان واقعا عالی و در بخش مکانیزم و منظق بازی بدترین حالت به سر میبره حیف این set up که ایجوری حروم بشه . ویدیو asmongold رو ببنید دقیقا می فهمید چی میگم

deep_purple

کاربر سایت
Sep 24, 2005
254
نام
Alireza
چه انتظاری میشه داشت وقتی میان بازی رو بر پایه rng می سازند ، و حس تلاش و بدست اوردن رو جایگزین شانس آوردن کردند. pve بازی الان بدترین حالته که از کاتا تا الان دیدم، من که از warlords تا الان اکتیو ساب داشتم . میزارم پس فردا سابم تموم شه . و منتظر ونیلا میشم .
PvE که از اولشم شانسی‌ شانسی بود. چه اون موقع که 40Man میرفتی Ahn'Qiraj چه ICC 25 .
همیشه گفتم اینو WoW یه گیم غیر منصفانه و اعصاب خورد کنه. حیف اون همه وقتی‌ که پاش گذاشتم و هنوزم دارم میزارم

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,090
نام
هومن
PvE که از اولشم شانسی‌ شانسی بود. چه اون موقع که 40Man میرفتی Ahn'Qiraj چه ICC 25 .
همیشه گفتم اینو WoW یه گیم غیر منصفانه و اعصاب خورد کنه. حیف اون همه وقتی‌ که پاش گذاشتم و هنوزم دارم میزارم
کاملا درسته ولی چیزی که هست قبلا گیم پلی و...بازی نمیزاشت این مشکل بازی به چشم بیاد تو همین لژیون‌ما سیستم لجندری داشتیم که شانسی بود باید۲ هفته فارم می کردی واسه دراپ شدن ۱ لجندری که اونم اخرش لجندری دلخواه تو نبود!بعد باز هم همون تکرار کار و....ولی چیزی که بود گیم پلی بازی عالی بود!!سلاح های ارتیفکت و ست بونس ها که با لجندری هم مخلوط میشدن واسه دانجون ها هم لجندری مخصوص خودش داشت و....ادم وقت نمی گرد که اریتفکت رو اپگرید کنه لجندری فارم کنه ست بونس ها بعد M+ دانجون که یکی از موفقیت های لژیون بود!!لعد تلنت های جدید و...‌واقعا fire mage لذت بخش بود بازی کردنش...
ولی تو bfa اومدن با اضافه کردن gcd ها بازی رو کن کردن!!کلی قابلیت از هر کلاس گرفته شد که تو ارتیفکتش بود!!رسما تو بازی احساس می کنی فقط از لژیون تا bfa یه ۱ لول اپ شدی و قوی تر شدی!!اون ۱-۱۱۰ رو نمیده به ادم!!بعد M+ خوبه ولی روش اصلا کاری نگردن فقط کپی پیست کردن که می تونستن کلی اینو بهتر کنن ولی هیچ کاری نکردن!!بعد این تانت کردن تانک ها هم یه مشکلیه واسه ای من:Dرسما کافیه یکی زیادی دمیج بزنی یدفعه adds های بجای تانک‌میریزن رو سرت!!خلاصه کاری کردن‌ که‌کندتر بری جلو!!
بازی کلا کند شده راید هاش شدیدا سخت شده!گیم پلی همه ای کلاس ها ثابت شده دیگه ست بونس یا لجندری و... نداری که گیم ملی بازیت رو عوض کنی و با پسیو ها باید بسازی و.....
فعلا خبرش اومده انگار قرار حلقه های ازرایت ارمور اضافه کنند که خبر خوبیه بعد ترایت های مخصوص کلاس هارو اضافه کنند که همون کار ست بونس هارو انجام میده!!خلاصه یواش یواش انگار می خوان برگردن سمت لژیون فعلا راه خیلی دوری دارن:D

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein

شانس باید توی بازی باشه ولی اینکه شانس برپایه شانس برپایه شانس باشه ، باعث میشه کل پروسه آیتم گرفتن بی ارزش بشه، مثلا توی همون icc بهترین ترینکت کلاس های اجیلیتی Deathbringer will بود ، دراپ چنش هم یه چیزی حدود 5 % ، اره اون 5 درصد شانس برای گرفتن بهترین تریکنت توی بازی برای کلاس خوبه ، ولی الان مثلا همون ترینکت اگه توی bfa باشه باید 20 ایتم لول تایتان فورج بشه که هر جامپ 5 آیتم لولی رندم ـه ممکنه بشه ممکنه نشه ، اضاف بر اون باید سوکت و ترشیاری استت هم باید داشته باشه ، اینم روش بزار تا بهترین تریکنکت توی بازی رو بتونی بدشت بیاری اون موقع بیا حساب کن 5% دراپ چنس کجا ، و 0.05 % کجا .
جالا بماند که Bfa دقیقا reskin ـه مزخرف شده لیجن هست ، خداوکیلی دلم می خواد دوباره پول لیجن رو بدم و دوباره از اول لیجن رو بازی کنم تا اینکه bfa بازی کنم . من که انساب کردم. دارم توی سرور الیسیوم ونیلا بازی می کند ، وضعیت الان وارکرفت رفت انگیزه .

• Like
Reactions: Kardinal1

ShadowFex

کاربر سایت
Mar 24, 2015
1,121
بازی رسما شده gambling
Azerite armor high lvl شانسی فقط 1بار در هفته
Azerite armor معمولی شانسی از wq شاید یکی 2بار در هفته
حالا هم بین کلی trait رول میخوره اگه دراپ شه
سیستم از این افتضاح تر نداریم
بعضی اسپکا aoe یا سینگل زدنشون خیلی به trait وابسته هست
قابل فارم هم که نیستن
100 رحمت به legendary legion

• Like
Reactions: the saw

Shimura

Guardian of the Horde
کاربر سایت
Feb 2, 2016
39
داریم به بلک فرایدی و دو ماه آخر سال میلادی و کریسمس نزدیک میشیم. دوستان عزیزی که قصد خرید محصولات بلیزارد دارند بالانس هاتون نگه دارید که طبق روال گذشته محصولات تخفیفات ویژه ای میخوره. در WOW هم مونت و پت طبق روال گذشته 50% ارزون تر میشند و موقع خوبی هست برای دوستانی که میخواهند کالکشنشون بیشتر کنند.
دوستانی هم که قصد خرید محصولات بلیزارد با پول واقعی دارند با توجه به شروع موج جدید تحریم ها و بالا رفتن مجدد دلار حتما از این دو ماه و تخفیفاتش استفاده کنند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر