World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
تاپیک یه چن وقته در حالت سکون به سر میبره، بزار یه روحی درونش بدمیم :D
آقا چنتا سوال پیش اوومد واسه من، که اطلاعات خودم جوابگو نیست؛ به شخصه یکی از Favoreهای من دونستن داستان و تاریخچه کلاساست و به این ترتیب اینجانب از دوستان مانک باز و Lore لوژیست برای گشودن این گره های کور درخواست یاری مینماید :D و اما ســــــــــوال ها:

1- تو بعضی از دانجن های TBC مثله Auchenai Crypts یه سری NPC رویت میشه بعضاً با اسم Auchenai Monks از نژاد Draeni که فایت استایلشون شبیه همین مانکهای خودمون هست... حالا دو تا سوال مطرح میشه، یکی اینکه چطور کلاس مانک که(تا جایی که من میدونم) تحت انحصار پانداها بوده به Outland کشیده شد؟ و سوال دوم اینکه، اگه سوال قبلی اشتباهه و مانک تحت انحصار پانداها نبوده، پس درسته که بگیم Draeniهای Outland اولین مانکها بودن؟ و اگه جواب مثبته چطوری کلاس مانک از Draeniهای Outland به آزروث و پانداها رسید؟ البته تو Scarlet Crusade بعضا Human Monk هم دیده میشه منتها استایل متفاوتی دارن اونا.

2- بالاخره این داستان WoD داره تو چه بعدی سیر میکنه؟ من هیچ سورس رسمی پیدا نکردم. اگه دنیای موازی هست که کلا رده! چون کارکترها همونن و هیچ نقش متفاوتی ندارن، چون فلسفه دنیای موازی اینه که مثلا اگه شما اینجا کارگر هستید تو دنیای موازی ممکنه پادشاه باشید، اما کارکتهایی که ما داریم تو دراینور میبینیم تقریبا همشون همون نقشی رو دارن که داشتن. تنها چیزی که عوض شده محیط هست... اگه هم سفر تو زمان هست که مسلما تاثیرش رو ازروث اجتناب ناپذیر هست... و در آخر اگه یه چیزی جدای از این 2 مورده اسمش چی چیه په؟!

3- این Thrall هی میگه زمین اینجا با من ارتباط بر قرار نمیکنه، بعد اون کارا رو تو Frostfire با Ogre های از همه جا بی خبر میکنه یا اون حرکت وارلاکی رو روی گاروش طفلکی پیاده میکنه... میشه بگید اگه زمین باهاش ارتباط برقرار کنه چیکار میتونه بکنه دیگه؟ :D

جریان WoD معلوم هست دارک پرتال زده شده به چندین سال قیل و مطئنا توی آینده تاثیر میزاره اما چه طور و چه جوری هنوز معلوم نیست که بلیز چی کار میکنه. کارکترها هم تغییر کردن الان همشون متحد شدن به تجهیزات مجهز هستند ، این قضیه مال خیلی قدیم هست کسی از حال توش به دنیا نیومده که بخوان نقش متقاوتی داشته باشه این thrall و بقیه هم با اون اطلاعاتی که از این افراد دارند میرن پیششون که شاید کمکشون کنند که یه جا Doom hamer رد کرد پیشنهادشون رو.
thrall هم گفت که المنتال های اینجا به حرفش گوش نمیدن با زمین خودشون فرق داره وقتی اونجا با ogre ها درگیر شد میگه که من دیگه خسته شدم انرژیش تمام شد سر همین یه کاری که کرد واسه همین دیگه کاری نکرد تا آخر جنگ با گاروش که من فکر کنم اونجا یک لحظه نشون میده چشماش تغییر میکنه که انگار یه نیرویی میگیره که بتونه اشتیاهی که انجام داده ( این نظر خودش هست ) رو جبران کنه.

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
1- تو بعضی از دانجن های TBC مثله Auchenai Crypts یه سری NPC رویت میشه بعضاً با اسم Auchenai Monks از نژاد Draeni که فایت استایلشون شبیه همین مانکهای خودمون هست... حالا دو تا سوال مطرح میشه، یکی اینکه چطور کلاس مانک که (تا جایی که من میدونم) تحت انحصار پانداها بوده به Outland کشیده شد؟ و سوال دوم اینکه، اگه سوال قبلی اشتباهه و مانک تحت انحصار پانداها نبوده، پس درسته که بگیم Draeniهای Outland اولین مانکها بودن؟ و اگه جواب مثبته چطوری کلاس مانک از Draeniهای Outland به آزروث و پانداها رسید؟ البته تو Scarlet Crusade بعضا Human Monk هم دیده میشه منتها استایل متفاوتی دارن اونا.
Monk races - Wowpedia - Your wiki guide to the World of Warcraft

2- بالاخره این داستان WoD داره تو چه بعدی سیر میکنه؟ من هیچ سورس رسمی پیدا نکردم. اگه دنیای موازی هست که کلا رده! چون کارکترها همونن و هیچ نقش متفاوتی ندارن، و فلسفه دنیای موازی اینه که مثلا اگه شما اینجا کارگر هستید تو دنیای موازی ممکنه پادشاه باشید، اما کارکترهایی که ما داریم تو دراینور میبینیم تقریبا همشون همون نقشی رو دارن که داشتن. تنها چیزی که عوض شده محیط هست... اگه هم سفر تو زمان هست که مسلما تاثیرش رو ازروث اجتناب ناپذیر هست... و در آخر اگه یه چیزی جدای از این 2 مورده اسمش چی چیه په؟!
n ها بار اشاره کردن WoD داستانش توی دنیای موازی نیست، WoD در واقع توی یه Altered Time Line اتفاق می افته.
Alternate timelines - Wowpedia - Your wiki guide to the World of Warcraft

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
جریان WoD معلوم هست دارک پرتال زده شده به چندین سال قیل و مطئنا توی آینده تاثیر میزاره اما چه طور و چه جوری هنوز معلوم نیست که بلیز چی کار میکنه. کارکترها هم تغییر کردن الان همشون متحد شدن به تجهیزات مجهز هستند ، این قضیه مال خیلی قدیم هست کسی از حال توش به دنیا نیومده که بخوان نقش متقاوتی داشته باشه این thrall و بقیه هم با اون اطلاعاتی که از این افراد دارند میرن پیششون که شاید کمکشون کنند که یه جا Doom hamer رد کرد پیشنهادشون رو.
thrall هم گفت که المنتال های اینجا به حرفش گوش نمیدن با زمین خودشون فرق داره وقتی اونجا با ogre ها درگیر شد میگه که من دیگه خسته شدم انرژیش تمام شد سر همین یه کاری که کرد واسه همین دیگه کاری نکرد تا آخر جنگ با گاروش که من فکر کنم اونجا یک لحظه نشون میده چشماش تغییر میکنه که انگار یه نیرویی میگیره که بتونه اشتیاهی که انجام داده ( این نظر خودش هست ) رو جبران کنه.
خب قسمت اولای صحبت شما میشه همون سفر در زمان و اون تغییرات و تجهیزات ثمره گاروش هست برای Iron Horde اما بلیزارد گفته که WoD تاثیری بر Azeroth نداره
Monk races - Wowpedia - Your wiki guide to the World of Warcraft

n ها بار اشاره کردن WoD داستانش توی دنیای موازی نیست، WoD در واقع توی یه Altered Time Line اتفاق می افته.
Alternate timelines - Wowpedia - Your wiki guide to the World of Warcraft
خیلی ممنونم و مچکرم اما مطمئن باش چیزی رو که اینجا میپرسم قبلش wowhead و wowwiki و wowpedia و... شخم زدم که میام اینجا مطرح میکنم :D
درباره لینک اول واسه مانک، من دقیقا سوالم همینی بود که اونجا هم مطرح شده:
The term 'monk' has been used before in World of Warcraft, long prior to the introduction of the playable monk class. Some speculation exists regarding the origin of these types of NPC monk, which have never been fully explained. However, no evidence is currently known suggesting a connection between the pandaren monk and these other types of monk,
گفتم از اونجا که بکس Pro زیاد داریم، شاید حرفی برای گفتن داشته باشن، چون بنظرم اینا پستاشون 100% قابل اطمینان نیست.
و درباره لینک داستان WoD هم، بعله خود کریستی گلدن تو توییت این قضیه رو اعلام کرد ولی هیچوقت تعریفی از این لفظ Altered Timeline ارائه نکردن و تنها چیزی که میشه نزدیک بهش آورد همون Spine off خودمون هست و نکته دیگه هم زیاد به این wowpedia اتکا نکن، بعنوان مثال تو همون لینک خودت اگه دقت کنی میبینی که WoD رو با ET و Durnholde keep تحت همین Altered timeline هم رده کرده، که بیشتر حالت vision دارن اما اینطور نیست...

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
خب قسمت اولای صحبت شما میشه همون سفر در زمان و اون تغییرات و تجهیزات ثمره گاروش هست برای Iron Horde اما بلیزارد گفته که WoD تاثیری بر Azeroth نداره

خیلی ممنونم و مچکرم اما مطمئن باش چیزی رو که اینجا میپرسم قبلش wowhead و wowwiki و wowpedia و... شخم زدم که میام اینجا مطرح میکنم :D
درباره لینک اول واسه مانک، من دقیقا سوالم همینی بود که اونجا هم مطرح شده:

گفتم از اونجا که بکس Pro زیاد داریم، شاید حرفی برای گفتن داشته باشن، چون بنظرم اینا پستاشون 100% قابل اطمینان نیست.
و درباره لینک داستان WoD هم، بعله خود کریستی گلدن تو توییت این قضیه رو اعلام کرد ولی هیچوقت تعریفی از این لفظ Altered Timeline ارائه نکردن و تنها چیزی که میشه نزدیک بهش آورد همون Spine off خودمون هست و نکته دیگه هم زیاد به این wowpedia اتکا نکن، بعنوان مثال تو همون لینک خودت اگه دقت کنی میبینی که WoD رو با ET و Durnholde keep تحت همین Altered timeline هم رده کرده، که بیشتر حالت vision دارن اما اینطور نیست...
خوب دیگه، مانک کلا کلاس Canon نبوده توی داستان های وارکرفت... جز اینکه Stormsout به بعضی از Draenei ها راه رسم مانک بودن رو یاد داده چیز دیگه اشاره نشده و صد در صد هم مانک های توی Outland ربطی به اینا نداره. خودتم نقل قول کردی که گفته شده هیچ وقت اینا به صورت کامل توضیح داده نشده. میشه به Theory craft های در مورد داستان تکیه کرد (که به هیچ وجه درست نیست باعث به وجود اومدن دیدگاه های اشتباه میشه، پایین تر توضیح میدم) ولی خوب می گم چون Canon نیست نمیشه سورس های دیگه رو مورد اعتماد دونست. سایت های فن مثل همین WoWpedia میاد داستان های canon و خیلی از وقت ها RPG رو گردآوری می کنه سورس معتبر تر تقریبا وجود نداره، غیر اینکه مثلا بخوای به Theory Craft های فروم های مختلف اعتنا کنی که اکثرا اشتباه هست. شاید تنها موردی که Theory Craft ها مورد تایید بیلیزارد قرار گرفت قضیه این بود که Night Elf ها از Dark Troll ها به تکامل رسیدن.
در مورد Thoerycraft مثلا گفته میشد Unknown Evil زیر Silverpine Forest که medvih جز گاردین های اونجا بود، محلی هست که N'Zoth اونجا زندانی شده که بعدا معلوم شد اصلا همه اینا چرت و پرت هست و هنوزم که هنوزه مشکل اون منطقه حل نشده و هیچ جا هم توی داستان اشاره نشده که زیر این منطقه چی بوده که نیاز به گاردین داشته. Theory Craft کلا با این خیلی هیجان انگیزه برای کسایی که دنبال lore هستن ولی اصولا درست در نمیاد :D
در مورد WoD، اصلا تعبیری که شما از Spin off داری اشتباه هست :D Alternate Time line به وفور در دنیای وارکرفت و داستان ها استفاده شده. End Time مثلا بهترین مثال هست واسه این قضیه، رفتن Dragon Soul رو از 10 هزار سال پیش آوردن بدون اینکه تایم لاین گذشته و تاریخ رو دچار تحریف کنن چون در واقع تاریخی نیست که اتفاق افتاده یه ورژن کپی شده از اون هست.
از اونجا که Alt time line به وفور استفاده شده دیگه نیازی به توضیح نیست که برادر من :D
Alternate timelines are alternate versions of the Warcraft universe. There are an infinite number of separate alternate timelines/universes that have always existed.[SUP][1][/SUP] Some are nearly identical, only differing in one or two key events

DarkSider

کاربر سایت
Sep 2, 2009
286
سلام
در مورد این Alt Time Line که دوستان توضیح دادن میتونم اشاره کنم که توی کتابهای وارکرفت هم بوده ... نمونش اتفاقی که توی سه گانه نبرد باستانیان اتفاق می افتد. یک جورای سفر در زمان هست برای ایجاد جلوگیری از تغییرات که تاریخ را دچار اخلال کنه و همش هم زیر سر این برادران Bronze Dragon Flight هست که در مورد WoD برادر Kairoz نقش دارند.
در مورد مانک به نظر شخصی : کلمه مانک که به معنی راهب هست و یک جورای عام هست. این Draenei Monks که شما اشاره کردین را من بررسی کردم استایل شبیه مانک امروزی نداشت ولی این Scarlet Monestary که در MoP معرفی شد داری یک سری مانک با استایل جدید هستند.
در مورد استایل مانک امروز توی MoP یک سری کوست بود برای رپیوتیشن Lore Walkers که داستانی تعریف می کرد مبنی بر First Monk که الان به خاطر ندارم. به اون هم مراجعه کن احتمال زیاد کمک زیادی بهت بکنه.
قضیه ترال و صحبت نکردن المنتالهای درانور باهاش مربوط میشه به Frost Fire Ridge و همون اول استوری لاین . بلای که سر گاروش آورد آخر استوری لاین بود و احتمالا با المنتالها ارتباط گرفته (کوستهای مربوط به Throne of the Elements )
Tnx for Reading this Shift and Good Luck with Bosses

AriDark

کاربر سایت
Jul 5, 2008
260
نام
آرین
سلام
بعد دیدن پچ 6.1 تو PTR فقط اومدم بگم اگه کسایی مثل من از شغل Alchemist تو wod نا امید شده بودن (چون دیگه مثل mop اصلا به صرفه نبود flask بسازی !!) باید بگم که به شدت Alchemy رو buff کردن . اینم دلیلش با مدرک !!! :d

علاوه بر همه این ها trinket ش رو هم epic کردن ! Stone of Wind

گفتم گفته باشم plan بریزید حسابی daily cooldown هاتونو جمع کنید که بدون شک با اختلاف فاحش Alchemy دوباره داره شغل top 1 میشه :D

helgast

کاربر سایت
Nov 30, 2014
230
نام
امرحسین
دوستان من در مورد داستان بازی گیج شدم

اینکه الان ترال توو گذشته هست یا گرومش توو حال ؟

چون توو وارکرافت 3 اینا هم دیگرو برادر صدا میکردن اما حالا میخوان به جون هم بیوفتن
نکنه گرومش ترال رو نمیشناسه ؟ :d

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
سلام
بعد دیدن پچ 6.1 تو PTR فقط اومدم بگم اگه کسایی مثل من از شغل Alchemist تو wod نا امید شده بودن (چون دیگه مثل mop اصلا به صرفه نبود flask بسازی !!) باید بگم که به شدت Alchemy رو buff کردن . اینم دلیلش با مدرک !!! :d

علاوه بر همه این ها trinket ش رو هم epic کردن ! Stone of Wind

گفتم گفته باشم plan بریزید حسابی daily cooldown هاتونو جمع کنید که بدون شک با اختلاف فاحش Alchemy دوباره داره شغل top 1 میشه :D
مگه تو WoD شغل هم معنی داره؟ با 2تا Alt میتونی همه شغلها رو داشته باشی.
Garrison ftw
البته من خودم اصلا با اینقدر مهم بودن گریسون مخالفم...
دوستان من در مورد داستان بازی گیج شدم

اینکه الان ترال توو گذشته هست یا گرومش توو حال ؟

چون توو وارکرافت 3 اینا هم دیگرو برادر صدا میکردن اما حالا میخوان به جون هم بیوفتن
نکنه گرومش ترال رو نمیشناسه ؟ :d
گرومش از خون گاروش نخواهد گذشت!
البته سوالت باعث بوجود اوومدن یه سوال دیگه واسه من شد :D ترال خوده درائنور الان کجاست؟ منظورم همون ترالی هست که تو WCIII کنار گرومش بود

helgast

کاربر سایت
Nov 30, 2014
230
نام
امرحسین
Garrison ftw

البته سوالت باعث بوجود اوومدن یه سوال دیگه واسه من شد :D ترال خوده درائنور الان کجاست؟ منظورم همون ترالی هست که تو WCIII کنار گرومش بود
شاید با هم ترکیب شدن ؟

یا اصلا همون بحث اینده جدا گونه با این گذشته که تغییر کرده بوجود میاد

.:Arth@s:.

کاربر سایت
Oct 18, 2011
897
نام
محمد
Garrison ftw

از شما بعید بود اینو ندونی D: ترال اییجا هنوز به دنیا نیومده که ترال تو ازروت به دنیا میاد بعدشم تو w3 بعده شکست ارک هاست گروماش اونجا پیره

AriDark

کاربر سایت
Jul 5, 2008
260
نام
آرین
Garrison ftw

آره اما وقتی خود شغل رو نداشته باشی یه سری محدودیت ها هست مثل اینکه daily نمیتونی بسازی یا همه چیزهارو نمیتونی کرافت کنی مثل bag تو tailoring

garrison مهم هست آره اما تا وقتی acc-wind نشه اصلا به درد نمیخوره از نظر من :D

نه همه چیزاش اما یه سری چیزاش باید acc-wind بشه اینکه یه سری کارهارو دوباره بخوای از اول واسه هر alt انجام بدی خیلی حوصله سر بره! (دیگه حداقلش اینه میتونه follower ها acc-wind بشه) . البته سر این قضیه خیلی بحث هست تو خود فرومش

//

یه سوال , یه راه ساده واسه lvl up کردن pet تا 25 واسه بار اول میگید ؟ من تا الان اصلا pet باز نبودم اما الان مدتیه به این نتیجه رسیدم بری تو کار خرید و فروشش پول خوبی توش هست :D

جز خود tamer quest هاش راه سریع دیگه ای هست ؟

Grand master

کاربر سایت
Dec 1, 2013
517
نام
الیاس
واسه استفاده ازshop راه دیگری نیست به جز بالانس کارد!!!! ( ابرای اشخاصی‌ که ایران رو واسه کشور انتخاب کردن )

Eggalihus
at 16:38:07
The country on your account is Iran. Iran cannot add these cards, since they're restricted in your country.

Thalienei
at 20:17:18
There are legal restrictions in place which Blizzard unfortunately has to follow. One of those is that those cards cannot be used by Iranian customers.

Dalaryousat 17:45:53
As we already said before, we can't help you, sorry. There are legal sanctions on a number of countries which Blizzard is obligated to follow, including Iran

)x)x)x)x)x)x)x

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
از شما بعید بود اینو ندونی D: ترال اییجا هنوز به دنیا نیومده که ترال تو ازروت به دنیا میاد بعدشم تو w3 بعده شکست ارک هاست گروماش اونجا پیره
kek
خودم خندم گرفت از دری وری که نوشتم، high تشریف داشتم اون موقع، با doomhammer قاطی کردمش :D
آره اما وقتی خود شغل رو نداشته باشی یه سری محدودیت ها هست مثل اینکه daily نمیتونی بسازی یا همه چیزهارو نمیتونی کرافت کنی مثل bag تو tailoring
garrison مهم هست آره اما تا وقتی acc-wind نشه اصلا به درد نمیخوره از نظر من :D
نه همه چیزاش اما یه سری چیزاش باید acc-wind بشه اینکه یه سری کارهارو دوباره بخوای از اول واسه هر alt انجام بدی خیلی حوصله سر بره! (دیگه حداقلش اینه میتونه follower ها acc-wind بشه) . البته سر این قضیه خیلی بحث هست تو خود فرومش
بابا بیخیال :D
کلا گریسون واسه من بشدت حوصله سر بر و وقت گیره. امیدوارم تو پچ های بعدی یه مقدار نرفش کنن که اینهمه آدم مجبور نشه وقت بالا سرش بزاره عوض راید رفتن و Alt آپ کردن. بنظرم یه جا باشه که فقط توش بتونی یه بیلدینگ واسه شغلهایی که داری بزنی و یه AH هم دمه دستت باشه خوبه...

=============

دوستان، تا حالا دیدید کسی رو بخاطر استفاده از tmorph بن کنن؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر