World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,090
نام
هومن
میگم کسی اینجا تجربه ای از این PVP داره؟من هرچی تو M+ یا raid M خوب بازی می کنم و dps خوبه ولی به PVP که میرسم رسما قفل می کنم که چی به چیه!چیکار کنم یا....بالاترین رنک منم 1400 بوده 2vs2 اونم اوایل BFA بعدش دیدم سخته ولش کردم!لامصب نمیشه بازیش کرد:Dمیرم کلی راهنما می خونم همشون کلی ماکرو استفاده میکنند و از طرفی هم یه 4سالی تجربه دارن کم کم بدترینشون!من یه 2سالی میشه از لژیون شروع کردم!!از اون بدتر سیستم ورود به PVP واسه پلیر های تازه خیلی خیلی بده!نه می تونی پلیر پیدا کنی همه دنبال رنک بالا هستن یا اگه هم رنک پایین باشی میری یجوریی میزننت که از PVP زده میشی!
خیلی خوب میشد یکی از اینجا راهنمایی می کرد داخل بازی و...

Shimura

Guardian of the Horde
کاربر سایت
Feb 2, 2016
39
من یه کم پول از خوده بازی جمع کردم اما نمیدونم چجوری بازیمو sub کنم در واقع هیچ گزینه به عنوان pay by blizzard balance نیست!

اگه کشورت ایران نیست و توکن تبدیل به بالانس کردی 90 درصد راهو اومدی
از توی سایت برو توی شاپ ریجن خودت، یه گزینه ای به اسم خرید ساب پیدا میکنی. انجامش بده و گزینه رو می بینی.

• Like
Reactions: nima_sirousi

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
میگم کسی اینجا تجربه ای از این PVP داره؟من هرچی تو M+ یا raid M خوب بازی می کنم و dps خوبه ولی به PVP که میرسم رسما قفل می کنم که چی به چیه!چیکار کنم یا....بالاترین رنک منم 1400 بوده 2vs2 اونم اوایل BFA بعدش دیدم سخته ولش کردم!لامصب نمیشه بازیش کرد:Dمیرم کلی راهنما می خونم همشون کلی ماکرو استفاده میکنند و از طرفی هم یه 4سالی تجربه دارن کم کم بدترینشون!من یه 2سالی میشه از لژیون شروع کردم!!از اون بدتر سیستم ورود به PVP واسه پلیر های تازه خیلی خیلی بده!نه می تونی پلیر پیدا کنی همه دنبال رنک بالا هستن یا اگه هم رنک پایین باشی میری یجوریی میزننت که از PVP زده میشی!
خیلی خوب میشد یکی از اینجا راهنمایی می کرد داخل بازی و...

چه کلاس و spec ـی بازی می کنی ؟
سوالی که پرسیدی جواب کلی گویی داره ولی بصورت ساده برای شروع، چه 2v2 چه 3v3 نسبت به کلاسی که داری یه comp خوب انتخاب کن که meta باشه و با همون comp یاد بگیر چطور بازی کنی هر comp ـی یه سری نقطه قوت داره یه سری نقطه ضعف ، و پلی استایل مخصوص به خودش .
مثلا طبق wowhead الان comp های s teir (دسته اول) اینا هستند :

Arms warrior + mist weaver monk
پلی استایلش هم cc زیاد و برست خیلی قوی با پشت سر هم cc کردن pralysis + leg swipe + intimidating shout ، هیلر رو cc می کنن و با avatar + way of the crane دمیج بالایی تو بازه زمانی که هیلر cc هست به dps میزنن .

یا comp frost mage با resto druid :
که یه پلیر و پشت سر هم chain cc می کنند . sheep > cyclone > sheep < cyclone > bash > cyclone > sheep
بعد dps رو los kite می کنند و nuke کنند .

این لیست comp های viable ـه .
Compositions for 2v2 Arena
Popular Compositions for 3v3 Arena

بعد از انتخاب comp ، برو addon های مثله sarena برای ترک کردن pvp trinket های دشمن و flyplatedebuff برای ترک کردن موقعی که دشمن کول دان هاشو زده و چقدر از کول دانی که زده مونده رو نشون میده . مثلا می تونی ببینی که روگ وندتا زده یا واریور بتل کرای ، addon بعدی که خیلی مهمه omnibar ـه که میتونی باهاش کول دان ها و اینتراپت دشمن رو ترک کنی که ببینی آخرین باری که اینتراپت کردن کی بوده و دفعه بدی کی می تونن اینتراپت کنند که بتوی juke کنی .
فعلا همین 3 addon رو بگیر تنظیم کن باهاشون یاد بگیر چطوری بازی کنی، تا بعد که خودت کم کم تجربه بازی بیشتری بیاد دستت .

• Like
Reactions: Sterben

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
ورک ساده چی هست که بشه راحت بدون وقت زیاد گذاشتن پول در اورد؟
با druid ام herb - mining کار میکردم اما کلی زمان میبرد حوصلم . چه ورک های به این دوتا وابستس؟smithing مثلا به mining
میخواستم رو هیرو شمنم هم روک کار کنم چی خوبه؟
ممنون

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
herbalism و alchemy همیشه بازارش هست، ولی برای اینکه بتونی رنک 3 پوشن و فلسک هارو بگیری که کارت بصرفه باشه باید با فکشن های bfa اگزالت بشی ، که زمان بره ولی اگه رو مین ـت برداری خوبه .

• Like
Reactions: nima_sirousi

DSM

کاربر سایت
Sep 29, 2015
71
دوستان یه سوال داشتم
الان که وارکرافت تخفیف خورده من میخاستم بخرم بعد یه کانالی میده 330 ولی ریجن رویست
میخاستم ببینم اگخه تو تخفیف ریجن روسیه بگیرم میشه تو رلم های اروپا بازی کرد؟
هیچ فرقی با اروپا نداره؟
میشه راحت گلدشو فروخت و داد به اینو و اون و توکن گرفت؟
میشه راحت توکنشو بالانس کرد و باهاش مثلا کالاف بشه خرید؟

• Like
Reactions: Adroit

pedram_dadgar

کاربر سایت
Aug 24, 2006
385
نام
پدرام
سلام.

من کشور اکانتم رو از ایران عوض کردم. میخوام بدونم چه کارهایی رو باید با IP کشور جدید انجام بدم تا کشورم بر نگرده به ایران؟

Satan6396

کاربر سایت
Nov 21, 2008
136
نام
HamiD
سلام.

من کشور اکانتم رو از ایران عوض کردم. میخوام بدونم چه کارهایی رو باید با IP کشور جدید انجام بدم تا کشورم بر نگرده به ایران؟
درود
اگر الان ریجن اکانت شما کشور اروپایی هست و از ایران تغییر کرده دیگه نیازی نیست کاری انجام بدی فقط برای اطمینان در مواقعی که میخوایی تراکنش مالی انجام بدی از پراکـــــسی همون کشور استفاده کن و اگر قصد تغییر کشور داری که مراحلشو طی کن :)

• Like
Reactions: MASOUD-CRASH

mansour2023

کاربر سایت
Feb 9, 2015
1,247
این wow کلاسیک که اومده فقط به گیم تایم نیاز داره؟ به خرید چیز دیگه ای که احتیاج نداره مثل پچ آخر wow؟ (پول نیست بگیرم :D )
این فقط برای فان هستش یا میشه ازش گلد چیزی درآورد؟ کلا تفاوتش با wow عادی چیه؟
من سررشته ای از wow ندارم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر