World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Kardinal1

کاربر سایت
Aug 22, 2018
16
واقعن بلیزارد فازش چیه؟
wq گذاشته که باید لاک پشت رو به خونش برسونی یا نزاری پرنده ها و خرچنگ ها لاک پشت ها رو بخورن؟رسمن ابهت wow از بین رفت،تا حالا ۶تا نژاد جدید اومده تو بازی اما قفل هست و باز کردن هرکدومش هم یک ماه طول میکشه...خب پلیر کی وقت کنه با نژاد های جدید پلی کنه؟دارک شور جوین میدی ۱۵دقیقه afk میکنی یک ایتم ۳۹۵ هم دراپ میکنی اما raid مایتیک میری کلی جون میکنی هیچی هم بدست نمیاری نتیجش این میشه که روز به روز رید و بتلگراند خالی تر میشه....من فکر نکنم حتی پچ ۸.۲ هم bfa رو نجات بده.از همه لحاظ bfa نسبت به لجیون پسرفت کرده.یک سال از این پچ گذشت هنوز زندالار و کولتیران نیومدن...مثلن این پچ نبرد هورد و الیانس هست اما هنوز هیچ اتفاق جدی ای نیوفتاده به عبارتی بلیزارد میترسه کسی رو بکشه...(مراجعه شود به دوئل ملفاریون با سارفنگ(و همچنین باس جینا که انگار نمیشه کشتش و فرار میکنه.wow چی بود و چی شد :D

• Like
Reactions: Sterben

Gnome

کاربر سایت
Nov 18, 2011
180
تو raid کار نمیکنه اگه تو raid میری
تو راید و گروپ نیستم
اصلاحواسم نبود.... ببین اگه باگ شده یه بار quest برو abondon کن بعد برو sw war mode خاموش روشن کن چیزی به ذهنم نمیرسه اونم برا این اومد تو ذهنم که خودم همون مشکل رو داشتم. :D
ممنون پاک میکنم دوباره میگیرم ببینم چی میشه

• Like
Reactions: SAGAD

Gnome

کاربر سایت
Nov 18, 2011
180
اصلاحواسم نبود.... ببین اگه باگ شده یه بار quest برو abondon کن بعد برو sw war mode خاموش روشن کن چیزی به ذهنم نمیرسه اونم برا این اومد تو ذهنم که خودم همون مشکل رو داشتم. :D
حسابی داستان شده
پاک کردم و دوباره گرفتم ولی باز هم نشد
مود وار روشن هست
120 میکشم
تو راید و گروپ هم نیستم
ولی نمیشه که نمیشه

Shimura

Guardian of the Horde
کاربر سایت
Feb 2, 2016
39
خوشبختانه یا بدبختانه، یکی از دوستان در حال فروختن اکانتش هست و درخواست تبلیغ کرده.
اگر کسی تمایل و یا بودجه داره پیام شخصی بده تا مشخصات تماس بگیره و با فروشنده در ارتباط قرار بگیره.
مشخصات خلاصه شده اکانتشون 13-14 ماه گیم تایم، دو نسخه BFA زیر یک اکانت بتل نت، دلوکس ادیشن 3 اکسپنشن، بلیط بلیزکان 2017، تمامی مونت و پت های RAF ، مونت و پت شاپ، اکثر مونت های rare open world بازی ( Long Forgotten Hippogriff .Time lost proto drake - Aeonaxx - Grey Riding Camel, Draenor Rares)، فول کلکشن پت های OP و مورد نیاز بازی، 13k اچیومنت + میتیک xp و مونت دراپ های خاص دانجن و رید مثل Ashes of alar و ... .

در صورت تمایل خریدار فروش به صورت حضوری امکان پذیر هست و تا جایی که من اطلاع دارم زیر قیمت میدن.

Kardinal1

کاربر سایت
Aug 22, 2018
16
به یک پلیر تازه وارد جهت raf کردنش نیازمندم....گلد هم اول کار نمیدم!روزی ۱۰ساعت تایم واسه بازی دارم در صورت نیاز اموزش هم میدم هر هیرویی هم که با هم ۱۲۰کنیم 50k واسه تشویق کمک میکنم

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
سلام آقا موقع لانچ بازی میزنه ruuning بعدش هیچی اجرا نمیشه چجوری میتونم این مشکل رو حل کنم بدون اینکه دوباره windows عوض کنم ؟ :D
و اینکه یه change realm خریدم میخوام از ravencrest برم argent dawn . به جز مطمعن شدن از پولا چه چیزایی رو باید یاد آور باشم؟
سپاس

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
سلام آقا موقع لانچ بازی میزنه ruuning بعدش هیچی اجرا نمیشه چجوری میتونم این مشکل رو حل کنم بدون اینکه دوباره windows عوض کنم ؟ :D
و اینکه یه change realm خریدم میخوام از ravencrest برم argent dawn . به جز مطمعن شدن از پولا چه چیزایی رو باید یاد آور باشم؟
سپاس
بازی رو بزار رو repair ببین فیکس میشه .
برای تغییر ریلم اگه Boe چیزی روی بقیه کاراکترهات داری همرو بفرست روی کاراکتری که انتقال میدی. در ضمن argent dawn از لحاظ guild رید رفتن زیاد گزینه خوبی نیست، ولی از لحاظ شلوغی و community خیلی بهتره و مثله بقیه ریلم ها ملت فقط ملاکشون از بازی کردن آیتم گرفتن نیست . یکی از ویژگی های خوب دیگه ای که داره اینه که سیستم کراس ریلم توی argent dawn نیست بخاطر اینکه ream rp ـه یعنی پلیر هایی که بصورت معمول توی zone ها میبنی همه مال argent dawn هستند نه از سرور های دیگه ( مگه اینکه invite شده باشند) ، یجواریی حس ریلم های قبل از mist of pandaria رو میده . من یکی از دلایل اصلی که اومدم این ریلم همین غیر فعال بودن کراس ریلمه .

• Like
Reactions: nima_sirousi

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
بازی رو بزار رو repair ببین فیکس میشه .
برای تغییر ریلم اگه Boe چیزی روی بقیه کاراکترهات داری همرو بفرست روی کاراکتری که انتقال میدی. در ضمن argent dawn از لحاظ guild رید رفتن زیاد گزینه خوبی نیست، ولی از لحاظ شلوغی و community خیلی بهتره و مثله بقیه ریلم ها ملت فقط ملاکشون از بازی کردن آیتم گرفتن نیست . یکی از ویژگی های خوب دیگه ای که داره اینه که سیستم کراس ریلم توی argent dawn نیست بخاطر اینکه ream rp ـه یعنی پلیر هایی که بصورت معمول توی zone ها میبنی همه مال argent dawn هستند نه از سرور های دیگه ( مگه اینکه invite شده باشند) ، یجواریی حس ریلم های قبل از mist of pandaria رو میده . من یکی از دلایل اصلی که اومدم این ریلم همین غیر فعال بودن کراس ریلمه .
با سپاس من بیشتر گشت و گذار برام مهمه
الان یه مشکلی که دارم 5 روزه گرفتارشم موقعی که ریلم مورد نظر رو میزنم یه مینی پیج آبی رنگ بازی میشه مینویسه wait a moment - blizzard checkout اما هیچ اتفاقی نمیوفته
به ساپورت فرستادم گفت به خاطر کانکشنه و اونا برام لاگ این نمیکنن

Attachments

• Untitled.png
    Untitled.png
    1.1 MB · مشاهده: 14

gintoki91

کاربر سایت
Sep 26, 2011
411
سلام ، من تازه بازیو گرفتم ، یه سوال داشتم ، باید کوئست های خاصی رو رفت؟ لول 110 شروع کردم ،چیزه خاصی باز میشه مثله raid یا دانجنی چیزی اگه کوئست خاصی رو رفت؟
یا اینکه فقط بتونم لول 120 بشم اوکی هست و همه چی برام باز میشه؟
امکانش هست با شغل هم لول اپ کرد، مثله mining یا ساخت و ساز؟
ممنون

آخرین ویرایش:

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
سلام ، من تازه بازیو گرفتم ، یه سوال داشتم ، باید کوئست های خاصی رو رفت؟ لول 110 شروع کردم ،چیزه خاصی باز میشه مثله raid یا دانجنی چیزی اگه کوئست خاصی رو رفت؟
یا اینکه فقط بتونم لول 120 بشم اوکی هست و همه چی برام باز میشه؟
امکانش هست با شغل هم لول اپ کرد، مثله mining یا ساخت و ساز؟
ممنون
سلام اطلاعات هیروت و ریلمتم بگو
از اونجایی که این کاراکتر اصلیته توصیه میکنم عجله نکنی و تک تک کوعست های story رو بری
اولویت هم بزار campaign quest که به class hall روی کشتی مربوط میشه با رنگه نارنجی نشون میده
بعدش که 120 شدی یه خورده کوعست داستانی رو میزنی و شروع میکنی به آیتم بالا بردن از طریق world quest - dangeon and raid finder - heroic finder
در نهایت وقتی که تسلط کافی داشتی میری بخش premade group - BFA raids - normal raids اونجا ایتمای قوی شروع میشه
.......................
دوباره هم ذکر میکنم چونکه باره اولته بهتره از طریق کوعست های story وارد دانجن و raid بشی نه اینکه سره خودی مثله من بری بعد مجبور شی دوباره به خاطر یه سری کوعست همون دانجنارو بری

gintoki91

کاربر سایت
Sep 26, 2011
411
از اونجایی که این کاراکتر اصلیته توصیه میکنم عجله نکنی و تک تک کوعست های story رو بری
اولویت هم بزار campaign quest که به class hall روی کشتی مربوط میشه با رنگه نارنجی نشون میده
بعدش که 120 شدی یه خورده کوعست داستانی رو میزنی و شروع میکنی به آیتم بالا بردن از طریق world quest - dangeon and raid finder - heroic finder
در نهایت وقتی که تسلط کافی داشتی میری بخش premade group - BFA raids - normal raids اونجا ایتمای قوی شروع میشه
.......................
دوباره هم ذکر میکنم چونکه باره اولته بهتره از طریق کوعست های story وارد دانجن و raid بشی نه اینکه سره خودی مثله من بری بعد مجبور شی دوباره به خاطر یه سری کوعست همون دانجنارو بری
s
.......................

Tauren Druid , balance druid
اسم کاراکتر Demikami
سرور illidan
یکم سخته ، چند نفری میریزن سرم میمیرم همش ، فکر کنم اسکیلا رو نمیدونم چجوری بچینم یا چی بزنم

آخرین ویرایش:

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
s

Tauren Druid , balance druid
اسم کاراکتر Demikami
سرور illidan
یکم سخته ، چند نفری میریزن سرم میمیرم همش ، فکر کنم اسکیلا رو نمیدونم چجوری بچینم یا چی بزنم
prapertodie#2441 اد کن
تقریبا میشه گفت بیشترین spell ها تو کلاس druid هست .توصیه میکنم feral بازی کنید من پچ قبل خیلی اذییت شدم که druid balance رو لول آپ کنم اما این پچ feral رو تو 7 ساعت اپ کردم در کل هرچی که اسپک فرال سریع هست همونقدر بالانس کنده براتون
واسه اسکیل دروید ادم کنید بت کامل توضیح میدم باید پشت سیستم باشی چونکه چند مدل میشه spell bar رو چید

gintoki91

کاربر سایت
Sep 26, 2011
411
prapertodie#2441 اد کن
تقریبا میشه گفت بیشترین spell ها تو کلاس druid هست .توصیه میکنم feral بازی کنید من پچ قبل خیلی اذییت شدم که druid balance رو لول آپ کنم اما این پچ feral رو تو 7 ساعت اپ کردم در کل هرچی که اسپک فرال سریع هست همونقدر بالانس کنده براتون
واسه اسکیل دروید ادم کنید بت کامل توضیح میدم باید پشت سیستم باشی چونکه چند مدل میشه spell bar رو چید
add کردم ، پروفایلم kain هست اسمش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر