World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,466
سلام من می خوام شروع به بازی کنم
۱- میشه بازی‌ رو از یک سایت غیر رسمی(مثلا با ورژن ۷.۱) دانلود کنم و بعد با Launcher اپدیت کنم؟ چون حجمش خیلی زیاده و از سایت های‌ ایرانی سریع تر دانلود میشه.
۲- برای خرید Battlechest یک جایی معرفی کنین. لازمه قبل از این که لول ۱۰۰ بشم Legion هم بخرم؟ (نمی خوام Demon hunter بسازم)
۳- شما همه در EU بازی می کنین؟ من در Dota 2 پینگم با US East حدودا ۲۰۰ هست و با Europe حدود 150 ولی اونحور که در فروم رسمی WoW خوندم ظاهرا پینگ ها بین US و EU خیلی فرق می کنه . خلاصه: میشه در ریلم های امریکا‌ با پینگ قابل قبول بازی کرد؟
کاری به پینگ ندارم ولی کلا پلیر بیس تو eu خیلی قوی تر از Us هست علاوه بر پینگ بهتر مورد اول هم فکر نکنم عملی سرعت لانچر خیلی بالاس فقط یه نکته داره من خودم داشتم دانلود میکردم تا نیم ساعت اول پایین بود بعد کم کم رفت بالا سر legion که انلود کردم.در مورد سایت هم برات پ . خ میکنم .

A5Dot

کاربر سایت
Nov 1, 2016
41
سلام به همه
من بازی رو تازه شروع کردم و رسیدم به به لول 45، چندتا سوال داشتم فقط

1. تو سیلورمون گیلد ایرانی خوب و باحال کسی میشناسه معرفی کنه یا اد کنه؟
2. من رمان بازی رو تا کاتاکلیسم خوندم بعد خواستم ببینم مثلا تو بازی هیچی از اول داستانا گفته نمیشه دیگه نه؟ مثلا ارتاس و بقیه؟ چون تا اینجا که بازی کردم همچین چیزی نبود و تا اونجاییم که متوجه شدم بعد از همون کاتاکلیسمه که نخوندم رمانشو هنوز و گیج میزنم بعضی چیزا که تو بازی میبینم
منظورم اینه که داستان تو بازی روایت نمیشه اصلا؟ ویدیو، کات سین یا یه همچین چیزی

آخرین ویرایش:

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,570
نام
بهنام
خب منم بازی رو دو سه روزی میشه که گرفتم با بوست لول 100 یه وارلاک ساختم که بتونم با دیمن هانتر بازی کنم چون بنظرم DH خیلی فان میومد و دلیل اومدنم سمته سرور اصلی بازی همین DH بود. جدای از این حرفا خیلی تازه کارم دوستانی که میتونن کمک کنن مارو . فقط الان نمیدونم برای اینکه بتونید پیدام کنید باید بتل تگ بدم یا اسمه هیرومو؟

sendo

کاربر سایت
Jul 15, 2015
2,081
نام
سالار
خب منم بازی رو دو سه روزی میشه که گرفتم با بوست لول 100 یه وارلاک ساختم که بتونم با دیمن هانتر بازی کنم چون بنظرم DH خیلی فان میومد و دلیل اومدنم سمته سرور اصلی بازی همین DH بود. جدای از این حرفا خیلی تازه کارم دوستانی که میتونن کمک کنن مارو . فقط الان نمیدونم برای اینکه بتونید پیدام کنید باید بتل تگ بدم یا اسمه هیرومو؟
بتل تگ بزار دوستان ادد کنن :D
کدوم ریلم و کدوم ریس هستین ؟ :D

• Like
Reactions: Kaiki

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,570
نام
بهنام
بتل تگ بزار دوستان ادد کنن :D
کدوم ریلم و کدوم ریس هستین ؟ :D
Kizuhana#2111 همینه دیگه؟:D
kazzak و belf:D
اگه گلیدی هم هست که اکثر دوستانی که اینجا هستن داخلش حضور دارن ماروهم ادد کنین قول میدم تو دستو پاتون نباشم:D

آخرین ویرایش:

A5Dot

کاربر سایت
Nov 1, 2016
41
Kizuhana#2111 همینه دیگه؟:D
kazzak و belf:D
اگه گلیدی هم هست که اکثر دوستانی که اینجا هستن داخلش حضور دارن ماروهم ادد کنین قول میدم تو دستو پاتون نباشم:D

ّبیا سیلورمون الیانس، واسه چی رفتی هورد آخه؟ :D
قبلا وارلاک بازی کرده بودی که 100 کردی؟ من یکی ساختم گیج شدم هنوز تو کار این warrior کوچک خودمم رشد و نموش میدم تازه شده 50 :D

• Like

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,570
نام
بهنام
ّبیا سیلورمون الیانس، واسه چی رفتی هورد آخه؟ :D
قبلا وارلاک بازی کرده بودی که 100 کردی؟ من یکی ساختم گیج شدم هنوز تو کار این warrior کوچک خودمم رشد و نموش میدم تازه شده 50 :D
هوردا حسه بهتری بهم میدن . شخصیتاشون بیشتر دوست دارم . ریس های باحالتری هم دارن (نظرشخصی). البته الان دیگه بخوام هم نمیتونم برم ریلم دیگه ای بوست لول 100مو استفاده کردم و DH هم شده 108:D
بله قبلا توی پرایوت سرور های cata زیاد بازی کردم ولی از اون موقع تا حالا خیلی ظاهرا عوض شده این lock رو بیشتر برای این ساختم که بتونم با DH بازی کنم:D warr که عشقه مخصوصا arms:D

ی سوال: بعد از اینکه وارد بازی میشیم لازمه لانچرو ببندیم؟ توی پینگ تاثیر میذاره؟

A5Dot

کاربر سایت
Nov 1, 2016
41
هوردا حسه بهتری بهم میدن . شخصیتاشون بیشتر دوست دارم . ریس های باحالتری هم دارن (نظرشخصی). البته الان دیگه بخوام هم نمیتونم برم ریلم دیگه ای بوست لول 100مو استفاده کردم و DH هم شده 108:D
بله قبلا توی پرایوت سرور های cata زیاد بازی کردم ولی از اون موقع تا حالا خیلی ظاهرا عوض شده این lock رو بیشتر برای این ساختم که بتونم با DH بازی کنم:D warr که عشقه مخصوصا arms:D

ی سوال: بعد از اینکه وارد بازی میشیم لازمه لانچرو ببندیم؟ توی پینگ تاثیر میذاره؟

اره خب سلیقه ایه، من میرم تو استورم ویند آهنگارو میزنه کیف میکنم حس پهلوونی بهم دست میده :D
اوه کارت درسته بابا لول 108 ^:)^
نه من فیوری دارم میرم، باز وقتی دوتاا دوتاا اسلحه دست میگیرم حس پهلوونی میده، کلا این حس پهلوونی مهمه واسم :D

نمیدونم والا، بهش فکر نکرده بودم، ایشالا میان میگن یخورده خلوته :-<:-<

• Like

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,466

تو خود تنظیمات لانچر یه گزینه داره وقتی بازی ران میشه لانچر ببنده اگه پهنای باندتون کمکه بله تاثیر داره ممکنه باعث لگ بشه

• Like
Reactions: Kaiki and A5Dot

helgast

کاربر سایت
Nov 30, 2014
230
نام
امرحسین
من در ماه ۱۰۰ تومن بیشتر نمیاد توو دستم میتونم هزینه های بازی رو تقبل کنم ؟؟؟؟ (( در عجبم کل mmo های دنیا بعد مدتی free to play یا حداقل پرداخت ماهیانه رو ور میدارن ولی این هنوز نیشده ))

جدا از خرید اخرین پچ بازی دیکه چیا باس خرید ؟

A5Dot

کاربر سایت
Nov 1, 2016
41
من در ماه ۱۰۰ تومن بیشتر نمیاد توو دستم میتونم هزینه های بازی رو تقبل کنم ؟؟؟؟ (( در عجبم کل mmo های دنیا بعد مدتی free to play یا حداقل پرداخت ماهیانه رو ور میدارن ولی این هنوز نیشده ))

جدا از خرید اخرین پچ بازی دیکه چیا باس خرید ؟

بلیزارد که کلا مشتاش بستست، هیچی نمیچکه ازش [-(
چیزایی که باید بخری حالا نمیدونم کدوم رو داری

1. battlechest که همه اکسپنشن های قبلی + یک ماه زمان بازی داره >>> 45 تومن
2. اکسپنشن legion >>>> 127 تومن

حالا وقتی تموم شد تایم یک ماهت میتونی یک ماه یا دوماه یا سه ماهه تایم بخری که قیمتاش اینجوره
یک ماه >>> 45
دو ماه >>> 89
سه ماه >>> 129
شش ماه >>> 252

درنتیجه بجز خرج های اولش که میشه 170 با صد تومن در ماه کلیم اضافه میاری

*** یه نکته اینکه سایتایی رو دیدم که همین تایم یک ماه رو میده پنجاه و خورده ای یا لجیون رو میده 140، اینا قیمتای یه سایته واقعا با انصافه که چون قانون تاپیک که سایت نگیم اینجا نمیگم که بن نشم :)

helgast

کاربر سایت
Nov 30, 2014
230
نام
امرحسین
بلیزارد که کلا مشتاش بستست، هیچی نمیچکه ازش [-(
چیزایی که باید بخری حالا نمیدونم کدوم رو داری

1. battlechest که همه اکسپنشن های قبلی + یک ماه زمان بازی داره >>> 45 تومن
2. اکسپنشن legion >>>> 127 تومن

حالا وقتی تموم شد تایم یک ماهت میتونی یک ماه یا دوماه یا سه ماهه تایم بخری که قیمتاش اینجوره
یک ماه >>> 45
دو ماه >>> 89
سه ماه >>> 129
شش ماه >>> 252

درنتیجه بجز خرج های اولش که میشه 170 با صد تومن در ماه کلیم اضافه میاری

*** یه نکته اینکه سایتایی رو دیدم که همین تایم یک ماه رو میده پنجاه و خورده ای یا لجیون رو میده 140، اینا قیمتای یه سایته واقعا با انصافه که چون قانون تاپیک که سایت نگیم اینجا نمیگم که بن نشم :)
یه قابلیت داشت که میشد همون اول کارکترت رو لول ۱۰۰ کنی اونم باشه ؟؟

قبلا خوندم میشه با گلد بازی گیم تایم خرید (( حالا من قبلا سرور free پلی میدادم اونجا مشکل گلد داشتم ))

mortal10

کاربر سایت
Jun 18, 2014
350
یه قابلیت داشت که میشد همون اول کارکترت رو لول ۱۰۰ کنی اونم باشه ؟؟

قبلا خوندم میشه با گلد بازی گیم تایم خرید (( حالا من قبلا سرور free پلی میدادم اونجا مشکل گلد داشتم ))
legion رو بگیری همراهش میشه بوست کرد 100
اره میشه ولی باید راهشو بلد باشی همینطوری الکی در نمیاری :D زیاده ... پست اول فک کنم سایتشو داده زده چقدر گلد میخواد !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر