Vuze HD Media Server

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
این برنامه ( که احتمالا خیلی از شما باهاش آشنایی دارین و نام قدیم و معروف تر آن Azureus می باشد ) یکی از قدرتمندترین شبکه های عرضه رسانه با کیفیت بالا ( High Definition Media ) است . همچنین ، این برنامه ، یکی از قویترین Clientـهای سیستم P2P ِ معروفِ Torrent نیز می باشد.

تهیه کنندگان این برنامه بتازگی اقدام به کامل کردن هرچه بیشتر این برنامه کرده اند.

با استفاده از نسخه های جدید این برنامه شما براحتی می تونید فایل های ویدئویی خودتون رو برای کنسولتون پخش کنید. از مهمترین خصیصه های این برنامه عملکرد سریع اون هست و همچنین پشتیبانی از ویدئو های HD است.

ابتدا از سالم بودن شبکه کنسول و PC اطمینان حاصل کنید!

توجه :

درباره شبکه کردن کنسول و PC نیز نکته جالبی درباره این برنامه ( و البته از مهمترین ویژگی های آن ) وجود دارد. در این رابطه حتما پست بعدی را مطالعه کنید.

ابتدا برنامه رو از آدرس روبرو دانلود کنید و آنرا نصب و اجرا کنید کنید : : www.vuze.com

در صورت بروز هرگونه اشکال ، برنامه از این لینک نیز قابل دریافت است : Click Here

توجه : این برنامه تحت Java اجرا می شود. در صورتی Java بر روی سیستم شمت نصب نباشد ، در اولین اجرا ، برنامه خود شروع به دانلود Java و نصب آن بر روی سیستم شما می کند.

تصویر1 : صفحه اول برنامه

حال اگر شبکه شما سالم باشد و کنسول روشن باشد ، برنامه خود به خود دستگاه رو شناسایی خواهد کرد و در تب Devices آن را لیست می کند. (تصویر 2 )

تصویر2 :

اگر کنسول شناسایی نشده بود ، بر روی تب Devices کلیک راست کرده و گزینه Search for devices را انتخاب کنید تا کنسول شما در تب Devices لیست شود. ( تصویر 3 )

تصویر3 :

نکته : همانطور که در بالا نیز اشاره شد ، این برنامه یکی از Client های سیستم Torrent نیز میباشد. به همین خاطر Transcode کردن ویدئو های دانلود شده توسط این برنامه و ویدئو های موجود در Hard ، به 2 راه جداگانه صورت خواهد گرفت!

راه اول : Transcode کردن ویدئو های دانلود شده توسط Vuze

به تب My Library رفته و بر روی فایل دانلود شده خود ، که اکنون در قسمت Seed لیست شده است ، کلیک راست کرده ، Transcode for device را انتخاب کرده ، بر روی نام دستگاه مورد نظر خود ( XBox 360 ) کلیک کرده و با توجه به کیفیت ویدئوی مورد نظر ( SD یا HD ) یکی از دو گزینه موجود را انتخاب کنید. ( تصویر 4 )

تصویر 4 :

راه دوم : Transcode کردن ویدئو های موجود بر روی هارد( Classic-Sharing )

برای این منظور کافیست فایل مورد نظر خود را از پوشه مورد نظر به قسمت Seeds برنامه Drag&Drop کنید. به این کار اصطلاحاً Classic-Sharing می گویند. (تصویر 5)

تصویر 5 :

در کنار این نام این فایل باید آیکون Classic-Sharing ظاهر شود. ( تصویر 6 )

تصویر 6 :

برای Transcode کردن آن نیز مانند حالت قبل ( تصویر 4 ) عمل کنید.

بعد از Transcode کردن فایل مورد نظر ، با استفاده از یکی از راه های بالا ،به تب Xbox 360 در زیر تب Devices رفته ، تا وضعیت فایل خود را چک کنید.

در ابتد فایل شما در حالت Converting خواهد بود (تصویر7). ولی در مدت کمتر از 1 دقیقه به حالت Ready در خواهد آمد ( تصویر 8 ).

تصویر 7 :

تصویر 8 :

حال ، فایل شما برای Stream شدن آماده است. برای پخش برروی کنسول ، کافیست به قسمت Videos رفته و در آنجا Media Server را انتخاب کنید! نام فایل خود را انجا خواهید دید! آنرا پخش کرده ولذت ببرید.

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
و اما نکته جالبی که در رابطه با شبکه PC و کنسول وجود داشت :

کنسول من ، مستقیم به روتر وصله ، نه PC ! :confused: یعنی نمودارش یه همچین چیزی میشه ( با تشکر از پدرام ) :

مدل روتر من Linksys WAG200G هست. این مودم Acces Point هم داره.
این خیلی قابلیت مفیدی می تونه باشه! مخصوصا برای افرادی که کنسولشون بیسیم به Router وصله.
حالا از بیقه دوستان هم می خوام که این مسئله رو بررسی کنن. شبکه هایی که روترشون فاقد Access Point هست ، یا اگر Access Point دارن برندی غیر از Linksys باشه ، یا PC با USB و کنسول هم با Ethernet به مودم وصله و خلاصه بقیه شبکه هایی که کنسول بصورت غیر مستقیم ( مثل شکل بالا ) به PC وصل هست ، نه مستقیم!

نتایج رو همینجا اعلام کنید.

راستی من این پست رو می خواستم 1 ماه و خورده ای پیش بدم ولی ، حال نکردم ، تو این فاصله Vuze هم از فیلی در اومد... :biggrin1:

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,273
اینطوری ولی ویدیوی موجود در هارد خودتون رو توی شبکه تورنت برای بقیه هم به اشتراک میذارید.

راستش فکر کنم همون TVersity هنوز هم خیلی بهتر باشه چون دیگه این کار رو نمیکنه.

bdgunn

کاربر سایت
Aug 15, 2007
594
نام
behzad
چرا جدیدن ف ی ل ت ر شده این vuze
قسمت ساب اسکریپت و نتورکش ف ل ت ر شده
کسی میدونه چجوری میشه از این حالت در اوردش البته بدون vpn

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
اینطوری ولی ویدیوی موجود در هارد خودتون رو توی شبکه تورنت برای بقیه هم به اشتراک میذارید.
همچین اتفاقی نمی افته ، نگران نباشید.
کسی فایل شما رو دریافت نخواهد کرد. نه تا زمانی که خودتون Magnet Linkـش رو به کسی ندادین! کسی هم نمی تونه با search و از این حرفا فایل شما رو پیدا و دانلود کنه! با این کار فایل شما فقط در Vuze لیست میشه ، همین.

چرا جدیدن ف ی ل ت ر شده این vuze
قسمت ساب اسکریپت و نتورکش ف ل ت ر شده
کسی میدونه چجوری میشه از این حالت در اوردش البته بدون vpn
اتفاقا جدیداً فیلیش برداشته شده.... :biggrin1:
یعنی حداقل برای من که اینطور بوده...

آخرین ویرایش:

hadi117

کاربر سایت
Sep 22, 2008
75
نام
هادی
اين چيز تازه اي نيست منم 360 م به روتر وصله ولي با كامپيوتر كانكته.

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
اين چيز تازه اي نيست منم 360 م به روتر وصله ولي با كامپيوتر كانكته.
مشخصات روتر شما چیه؟!

چون من قبلا یه D-Link داشتم ولی این اجازه رو نمی داد...

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,835
نام
فردین
وااااااااای خدای من. اصلا این برنامه دیوانه وار خفنه. کفم برید خداییش. ایولا. دستت طلا. بچه بوشهری ها همه باحالن :D

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,835
نام
فردین
برنامه بسیار عالی و قدرتمندی هستش اما یه باگ داره که دیگه داره کم کم روی اعصابم راه میره.

با ویندوز ویستا کار میکنم و هیچ مشکلی ندارم غیر از اینکه وقتی میخوای روی یه فایل که داره سید میشه کلیک کنی. برنامه پرررررررررررررر. هنگ میکنه. واقعا دیونم کرده.

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
برنامه بسیار عالی و قدرتمندی هستش اما یه باگ داره که دیگه داره کم کم روی اعصابم راه میره.

با ویندوز ویستا کار میکنم و هیچ مشکلی ندارم غیر از اینکه وقتی میخوای روی یه فایل که داره سید میشه کلیک کنی. برنامه پرررررررررررررر. هنگ میکنه. واقعا دیونم کرده.
سعی کن Java رو آپگرید کنی!
اگر مشکلت حل نشد Bug Report کن! بعدش هم تا اطلاع ثانوی بزن تو کار XP! :biggrin1:
من با یه Pentium 4 1.7 GHz و ویندوز XP مشکلی ندارم! :biggrin1:

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
دوستان کار هنوز راحتتر شده! بعد از یک آپدیت کوچیک ، الآن فقط کافیه فایلتون رو برروی آیکون XBox یا هر وسیله دیگر مورد نظرتون Drag & Drop کنید.

kaveh_asroma

کاربر سایت
Sep 9, 2009
4
سلام
من از توضیحات بالا خیلی سر در نیوردم.یعنی کار اصلی این Vuze HD Media Server پخش کردن فیلمییه که تو کامپیوتره؟؟
یعنی باید کامپیوتر رو به xbox وصل کنیم و بعد فیلم رو از طریق کامپیوتر پخش کنیم تا تو xbox نشان داده بشه؟

alirgame

کاربر سایت
Nov 5, 2005
94
معذرت میخوام که زیر خاکی بالا میکشم
در مورد این برنامه یه سوال داشتم

وقتی میخوام هر فایل ویدئو ای رو از هارد برای Stream درگ کنم ارور میده که این فایل زیادی بزرگه برای تورنت بودن
وقتی هم که روی کنسول میندازم با 100% سی پی یو مشغول تبدیل فایل به mpg4 میشه با یه زمان طولانی 6 7 ساعت؛ توی دستگاه هم قابل مشاهده نیست فایل . . .

کسی راه بهتری برای پخش ویدئو های MKV روی Xbox سراغ داره ؟ ترجیحا با زیر نویس :)

ممنون.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟