Multi Platform Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

103999

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
ناشر:Paradox Interactive
استدیو: Hardsuit Labs
پلتفرم: PC, PS4, Xbox One
تاریخ انتشار: مارس 2020

تریلر E3 2019
نزدیک به 15 سال بعد از عرضه یکی از خلاقانه‌ترین و در عین حال پرایرادترین عناوین نقش‌آفرینی تمام دوران، بالاخره دنباله‌ای برای اون بازی معرفی شد که هر چند استودیوی سازنده‌ قسمت اولش دیگه وجود خارجی نداره اما یکی از مهمترین مهره ساخت اون بازی، در ساخت این دنباله هم یکی از نقش‌های اصلی رو ایفا می‌کنه.
شروع رسمی پروسه ساخت بازی از آگوست 2016 بوده ولی شروع ایده‌پردازی از همون اواخر سال 2015 و همزمان با خرید World of Darkness توسط Paradox Interactive شروع شده.
استودیوی سازنده بازی، Hardsuit Labs و اعضای کلیدی اون، سابقه طولانی و چندان درخشانی ندارن و در واقع VtMB2 اولین پروژه رسمی این استودیو به حساب میاد.
طراحی بخش روایی بازی برعهده Brian Mitsodaست که یکی از 3 مغز متفکر اصلی بازی اول هم بوده. در کنار میتسودا، Cara Ellison و Chris Avellone هم در این بخش همکاری می‌کنن و از مصاحبه‌هایی که در این مدت منتشر شده، به نظر میاد مثل قسمت قبلی، داستان و به خصوص شخصیت‌ها و ایجاد روابط مختلف با اونها، یکی از مهمترین بخش‌های طراحی بازی باشه. Rik Schaffer هم برای ساخت موسیقی متن بازی مثل قسمت قبلی با پروژه همکاری می‌کنه و تایید کرده که این همکاری از بیش از یک سال پیش شروع شده.
شهری که بازی در اون اتفاق میفته، شهر سیاتل آمریکاست که در World of Darkness، تحت کنترل گروه Camarilla قرار داره و صحنه اصلی تعدادی از خونبارترین نبردهای بین این گروه و Anarchها به حساب میاد. نکته‌ای که شاید ذکر اون جالب به نظر می‌رسه اینه که استودیوی Hardsuit Labs هم در شهر سیاتل واقع شده. در 1889 در این شهر آتش‌سوزی بزرگی روی داد که در پروسه بازسازی شهر، بخش‌های زیادی از آوار آتش کاملاً مدفون شدن و شهر جدید روی اون آوار بنا شد که بازی قراره از این بخش زیرزمینی و مدفون شده شهر، استفاده ویژه‌ای بکنه. تا قبل از معرفی رسمی بازی برای لو نرفتن پروژه، از اسم Project Frasier برای اشاره بهش استفاده می‌شده که احتمالاً به سریال معروف و پرطرفدار Frasier اشاره داشته.

برای ساخت بازی از UE 4 استفاده میشه و مواردی که فعلاً از گیم‌پلی بازی می‌دونیم اینا هستن:
تریلری که موقع معرفی بازی منتشر شده بود، سینماییه ولی نیم ساعت از گیم‌پلی رو نشون بعضی از رسانه ها دادن که توصیفاتش کاملاً یادآور فضای قسمت اوله. در ابتدای ماجرا نقش کسی رو داریم که بدون مجوز تبدیل به خون‌آشام شده و محاکمه‌ای در جریانه که ناگهان حمله‌ای اتفاق میفته و ... . ماموریتها هم مثل قسمت اول، در چند Hub مختلف پخش شدن.
برخلاف قسمت قبلی، خبری از تست شخصیتی که در ابتدا به ما کمک می‌کرد تا براساس روحیات خودمون Clan (که مثل کلاس‌ها در بقیه بازی‌های نقش‌آفرینی هستن) خاصی رو انتخاب کنیم وجود نداره چون در شروع بازی یک خون‌آشام Thinblood هستیم که این گروه، از نظر توانایی بسیار ضعیفتر از Clanهای قدرتمند هستند اما با پیشروی در بازی امکان عضویت در Clanهای اصلی وجود داره که هنوز تایید نشده کدومها در بازی حضور داردن ولی در زمان عرضه 5 تاشون تو بازی هستن.
در کنار سیستم clanها، امکان انتخاب پیشینه انسانی هم وجود داره و اینکه قبل از ومپایر شدن چه شغلی داشتیم امتیازهای خاص خودش رو داره که البته هنوز معلوم نیست چنتا هستن ولی پلیس، پزشک قانونی و باریستا (!) فعلاً تایید شدن. در کنار سیستم Masquerade که حکم سیستم Wanted بازی رو داره، سیستمی به اسم Resonance هم به بازی اضافه شده که افراد رو براساس احساسی که در تجربه‌ش هستن، میشه به رنگهای مختلفی دید و خوردن خون هر کسی که احساس خاصی داره با توجه به شدت اون احساس، buffهای خاصی رو برای توانایی‌های نقش اصلی به همراه میاره.
امکان پیش‌خرید بازی بر روی Steam، Epic، GoG و خود فروشگاه Paradox فراهم شده.

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
حدود 20 دقیقه گیم پلی از بازی به نمایش در اومده. خیلی بهتر از چیزی هست که متصور بودم. هم بزرگ و هم پیچیده به نظر میرسه و کاملا هم اتمسفر Bloodlines رو داره.
تنها ایراد مشخصی که دیدم انیمیشن ها هستن که خب در مرحله پولیش میتونن خیلی بهتر بشن.

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,218
نام
امید
حدود 20 دقیقه گیم پلی از بازی به نمایش در اومده. خیلی بهتر از چیزی هست که متصور بودم. هم بزرگ و هم پیچیده به نظر میرسه و کاملا هم اتمسفر Bloodlines رو داره.
تنها ایراد مشخصی که دیدم انیمیشن ها هستن که خب در مرحله پولیش میتونن خیلی بهتر بشن.

درسته ایراد به انیمیشن هاش وارده ولی بنظر من آزاردهنده و بد نیستش در کل .

نکته خیلی دردناک برام این بود که بعد از کلی ذوق و شوق برای دیدن تریلر گیم پلی با عدم صداگذاری شخصیت اصلی بازی روبرو شدم! برای عنوانی که قراره سال 2020 منتشر بشه خیلی زشت و چیپ هست که انتخاب دیالوگ ها فقط به انتخاب کردنشون و بدون صداگذاری انجام بشه.
به هیچ وجه هم نمیتونم انتظارم رو پایین نگه دارم بنا به همون دلایلی که گفتم.
وفاداری به ژانر کلاسیک نقش آفرینی های قدیمی هم بهانست اگر بخوان این دلیل رو برای توجیه بیارن. اعتقادم اینه که ضعف خیلی بزرگیه و باید برطرف بشه.
قصدم این بود که بازی رو پری اوردر کنم از استیم ولی با این وضعیت فعلا دست نگه داشتم.

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
عجب فاجعه ایه این بازی :|

یه نمایش 4 دقیقه ای از بازی دیدم که سینمایی بود و یه قسمت هایی هم از گیم پلی نشون می داد، بد بود ولی نمی شد قضاوت کرد اما الان یه گیم پلی 20 دقیقه ای دیدم که یک کلام فاجعه بود!

با تیم نویسندگی بازی و مهره های خفنی که پشت داستان هستن احساس می کنم داستان و روایت تحسین بشه ولی گیم پلی بازی مشکل داره! افتضاحه این چیزی که من تو نمایش 20 دقیقه ای دیدم در حد بازی های متوسط نسل 6 بود :|
حتی طراحی اسلحه های گرم بازی هم مشکل داره، M4 بود دست شخصیت اصلی و دشمن ها فک کنم، مگه کانتره؟ :|
شوتینگ فاجعه بود، طراحی سلاح فاجعه بود، مبارزه با سلاح گرم و تیر زدن به دشمن ها خنده دار بود و در کل فک نمی کردم گیم پلی بازی انقدر مشکل دار باشه :)) از همه بدتر melee attack ها، تو صورت دشمن داره نگاه میکنه چپ و راست میزنه :| اون حرکت های ژانگولری چرا اینجورین؟ =))
از همه باحال تر قابلیت های خون آشامی =))
گیم پلی بازی فاجعه هست، بازی از مکانیک های پارکور استفاده میکنه ولی بناهای شهر اصلا با چنین مکانیکی آشنا نیستن! تو حالت پارکور دوربین از اول شخص به سوم شخص سوییچ میکنه و هر بار فقط یه انیمیشن مسخره بالا رفتن رو نشون میده! تو شرایطی که پارکور داره به یک مکانیک ثابت تو بازی های اکشن ماجراجویی تبدیل میشه، تو Bloodlines 2 با این وضعیت بهتر بود اصلا چنین مکانیکی وجود نداشت!
از باگ ها و هوش مصنوعی توهین آمیز بازی دیگه نمیگم!
این همه پتانسیل چقدر یه تیم می تونه بی استعداد باشه! گیم پلی رو اگر فاکتور بگیریم، بازی کاملا AAA هست اما سطح گیم پلی بازی واقعا افتضاحه!
شک ندارم شکست می خوره، هر کس خواست بوکمارک کنه! با این وضعیت فاجعه، بازی یه روز بعد عرضه فراموش میشه!

• Like
Reactions: Vesemir

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
عجب فاجعه ایه این بازی :|

یه نمایش 4 دقیقه ای از بازی دیدم که سینمایی بود و یه قسمت هایی هم از گیم پلی نشون می داد، بد بود ولی نمی شد قضاوت کرد اما الان یه گیم پلی 20 دقیقه ای دیدم که یک کلام فاجعه بود!

با تیم نویسندگی بازی و مهره های خفنی که پشت داستان هستن احساس می کنم داستان و روایت تحسین بشه ولی گیم پلی بازی مشکل داره! افتضاحه این چیزی که من تو نمایش 20 دقیقه ای دیدم در حد بازی های متوسط نسل 6 بود :|
حتی طراحی اسلحه های گرم بازی هم مشکل داره، M4 بود دست شخصیت اصلی و دشمن ها فک کنم، مگه کانتره؟ :|
شوتینگ فاجعه بود، طراحی سلاح فاجعه بود، مبارزه با سلاح گرم و تیر زدن به دشمن ها خنده دار بود و در کل فک نمی کردم گیم پلی بازی انقدر مشکل دار باشه :)) از همه بدتر melee attack ها، تو صورت دشمن داره نگاه میکنه چپ و راست میزنه :| اون حرکت های ژانگولری چرا اینجورین؟ =))
از همه باحال تر قابلیت های خون آشامی =))
گیم پلی بازی فاجعه هست، بازی از مکانیک های پارکور استفاده میکنه ولی بناهای شهر اصلا با چنین مکانیکی آشنا نیستن! تو حالت پارکور دوربین از اول شخص به سوم شخص سوییچ میکنه و هر بار فقط یه انیمیشن مسخره بالا رفتن رو نشون میده! تو شرایطی که پارکور داره به یک مکانیک ثابت تو بازی های اکشن ماجراجویی تبدیل میشه، تو Bloodlines 2 با این وضعیت بهتر بود اصلا چنین مکانیکی وجود نداشت!
از باگ ها و هوش مصنوعی توهین آمیز بازی دیگه نمیگم!
این همه پتانسیل چقدر یه تیم می تونه بی استعداد باشه! گیم پلی رو اگر فاکتور بگیریم، بازی کاملا AAA هست اما سطح گیم پلی بازی واقعا افتضاحه!
شک ندارم شکست می خوره، هر کس خواست بوکمارک کنه! با این وضعیت فاجعه، بازی یه روز بعد عرضه فراموش میشه!
البته اون کسی هم که بازی میکرد افتضاح بود تحریریه IGN بود خودت دیگه تا تهش رو برو واسه همین قضاوت مخصوصا برا پلتفرمینگ بازی زیاد درست نیست طرف خیلی تو دیوار بود ! ولی خوب لامصب نمیشه خشک بودن گیم پلی و هوش مصنوعی افتضاح دشمن ها رو نادید بگیریم عجیب هوش مصنوعیشون نابود دشمنا مثل جلبک میومدن جلو رومون و هیچ غلطی نمیکردن امیدوارم این مورد هوش مصنوعی رو درستش کنن وگرنه بدجوبر بازی با مغز میاد رو زمین !

• Like
Reactions: Vesemir

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,078
نام
مــاکــان
آره کاملا مشخصه بازی تو قسمت اکشن ضعف اساسی داره.
بازی تا قبل صحنه های اکشن خوبه ولی به اکشن که میرسه تکلیفش مشخص نیست.
اگر تا قبل انتشار این مورد تکمیل نکنن همون بهتر که صحنه های اکشن بکننش QTE و بازی کلا اشاره و کلیک باشه، بنظرم بهترین حالت برای این سطح از گیم پلی داغونی که داره همینه:D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
I'm sworn to secrecy, but I'm really excited for this to be re-revealed. The game looks and is a lot better than the initial gameplay reveal a year back, they've been working hard on the game and it really shows.
طبق گفته Dusk Golem، بازی از آخرین نمایشی که داشته خیلی تغییر کرده و خیلی بهتر شده. گفته که اونایی نگران گیم پلی بودن، دیگه ناراحت نباشن.

Caliban

کاربر سایت
Aug 22, 2019
64
آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
امیدوارم باگ باشه ولی بر اساس تجربه بعید نیست پای اپیک هم وسط باشه :|
آخه بازی همین الان هم قراره برای اپیک بیاد خیلی وقت هم هست برای فروش قرار گرفته. خیلی بعید میدونم بخواد انحصاری اپیک بشه ولی خب Metro Exodus هم وسط فروش یه دفعه انحصاری شد.

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,091
نام
MohammadAli
از ویشلیست من هم حذف شده ولی احتمالا باگ و بوگه، صفحش هنوز هست.
صفحه استیمش فقط از طریق گوگل در دسترس هست و از طریق سرچ استیم دیگه نشون داده نمیشه. عجیبه این اتفاق ولی امیدوارم فقط یه باگ باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر