Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
860
نام
محسن
الان میاد ریپلای میکنه میگه نه تجزیه طلب نیستم
شما اول یاد بگیر از الفاظی که تجزیه طلب ها ساختن استفاده نکنی بعد از دانش بنده حرف بزن
عربی که ۱۵۰۰ سال پیش ملخ می‌خورده و فرزند خودش زنده به گور میکرده و سر گوسفند برادرش می‌کشته و سرزمین،کشور و مردم براش معنی نداشت تا پنجاه سال پیش
اگر کسی هم موافق تجزیه باشه یه علتش توهین های شخصی مثل شماست که خیلی راحت به ملیت غیر ایرانی توهین میکنی و تهش هم میگی منظورم اعراب داخل ایران نیستن! انگار که براشون این رو قائل میشی که شایسته الطاف شما هستند!
در مورد خلیج فارس هم خیلی طبیعیه وقتی اعراب سیاست فشل ایران در داخل و خارج مرز ها رو میبینن این اجازه رو به خودشون بدن که با اسم جعلی خودشون خطابش کنن. این ایراد رو نه به اعراب که به خود کسانی که باعث و بانی این جریان هستن و داخل ایرانن باید بگیری

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,530
نام
Mehrdad
@FPS Eager

رفیق صبح زود عجله ای نوشتم منظور رو بد رسوندم، البته به نظرم توضیح هم دادم و فقط اشاره به اشتباهت نکردم، ولی یادم رفت اضافه کنم خودمم جز "غیر متخصصین" حساب میارم، من به شخصه تو بهترین حالت خودم رو یک دانشجو حساب میکنم و شاید مثلا 5+ سال دیگه جرئت نظر دادن بدون اتکا به دیگران رو داشته باشم(اتمام تحصیل و ورود به مرحله پست)، حالا حالا ها هم مونده که خودم این موضوعات رو پردازش کنم، الان فقط حرف بقیه رو تکرار میکنم + نتیجه گیری خودم، چند بار هم اشاره کردم که بر اساس دانش دیگران نظر میدم، رفرنس هم گوگل اسکالر از من بهتر کمکت میکنه، البته همچنان رو بحث قبلیم هستم و مسئله ای رو که مطرح کردم رو به شدت بدیهی و پیش پا افتاده میدونم (تکرار میکنم بر پایه دانش انسان ها، نه لزوما شخص شخیص خودم)

همچنان ممنون میشم این پست رو ادامه ندی چون من دیگه ادامه نمیدم، از همون پست اول تمایل به گفتگو در موردش نداشتم، اشتباه کردم ننوشتم "ریپلای ندارد"، اما باز هم میگم، باور کن، متوجه هستم که شما هم دانش و تفکر بسیار مناسبی در این زمینه داری 🙏 ~o) هرچند این بستر به حدی حساسه که به شخصه شاید بعد از مثلا 10 سال تحصیل تخصصی به خودم اجازه محکم حرف زدن بدم، میدونم همه اینطوری نیستند و فردای کارشناسی خودشون رو کارشناس به حساب میارند، ولی خب، برای من اینطوری نیست... فعلا برای من فقط تکیه بر حرف دیگرانه...

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,530
نام
Mehrdad
در مورد خلیج فارس،

به عنوان کسی که عاشق تاریخ ایرانه، همین الان اگه ساعت برنارد داشته باشه به اندازه موهای سرش کتاب تو این زمینه هست که بخونه (تا همین الانم خونده)، و به ملی گرایی + سیستم های ملی ایرانی در طول تاریخ به شدت علاقه داره، خدمتتون میگم که:

به نظرم اسم "خلیج فارس" رو باید Earn کرد، به همین سادگی، خیلی ساده است، سیستم های ایرانی(پادشاهی ایران باستان) این هژمونی رو به دست اوردن، ساختند، از اسمون براشون نیفتاد، حتی به ارث نرسید، بلکه در هر دوره دوباره "تثبیت" شد،

تمام شد و رفت،

حالا اگه ما شانس اوردیم 50-60 سال پیش بین جنگلی از گروهای تروریستی و ملیخولیایی و بیسواد، یک سیستم عاقل و نرمال و متخصص حاکممون بود، و تونست دوباره این هژمونی رو تثبیت کنه، امروز هم اعراب این شانس رو اوردن و سیستم های با جهت دهی خارجی "نرمال" بهشون حاکمه، به همین سادگی، به نظرم ایرانی هایی که تا همین 5 سال پیش دنبال تا 1400 با فولانی بودند، صلاحیت یقه جر دادن در مورد هژمونی پیرامون سواحل جنوبی فلات ایران را، ندارند، هر وقت تونستیم دوباره مملکت رو به مسیر درست یا حداقل نرمال، برگردونیم، هروقت تونستیم در حد همین همسایه های دیکتاور اما تا حدودی سکولار شده و عاقل جنوبی مون، یک مملکت رو به جلو داشته باشیم، اون موقع نیازی به بحث در مورد اسم خلیج فارس نیست، اون موقع ما به صورت طبیعی "هژمونی ایرانی" رو احیا میکنیم، قطعا این هژمونی بسیاااااااار اهمیت داره و موضوع به سادگی نفرت و عقده پراکنی و ادا روشنفکر بازی چهارتا چپ نیست، با این حال، به نظرم تا وقتی اعراب از ما جلوتر هستند، مملکت عادی دارند، حقشونه هژمونی خودشون رو بسازند، به شخصه با وجود EA در ایران، اصلا مشکلی با عربی نامیدن خلیج ندارم، حقشونه،

ما هم هروقت حقمون رو از EA پس گرفتیم، میتونیم از احیای هژمونی +3000 ساله مون لذت ببریم، و مهم تر از همه عاقلانه رفتار کنیم که دوباره بلای EA مانند سرمون نیاد، مثلا عقلمون تو چشممون نباشه، نژادپرست نباشیم، در حین شباهت ظاهری و احتمالا ژنتیکی به اعراب، عرب ستیز نباشیم (!)

با ارزوی موفقیت برای همه مون....

moeinclip

کاربر سایت
Aug 31, 2009
300
قوم خزر هم باید اون رو earn کنه
اسم دریای خزر باید تغییر پیدا کنه در کتابهای درسی همونطور که در زمان شاه تغییر کرده بود
طرف از نژاد پرستی حرف میزنه اونوقت اولین حرکت همشهریاش بعد انقلاب اقدام به تخریب تخت جمشید بود
در ضمن اعراب عموزاده خودت هستن خودت را با ما قاطی نکن

• Like
Reactions: DoomedToKill

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,965
نام
احمد
این حجم از نژاد پرستی و بعضا ملی گرایی افراطی کلا بی سابقه س :-" :D
آخر هم کسی به من توضیح نداد دقیقا که الان اکبر از عربستان به جای خلیج فارس بگه خلیج عربی چه مشکلی پیش میاد :-"

آخرین ویرایش:

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,530
نام
Mehrdad
اسم دریای خزر باید تغییر پیدا کنه در کتابهای درسی همونطور که در زمان شاه تغییر کرده بود
طرف از نژاد پرستی حرف میزنه اونوقت اولین حرکت همشهریاش بعد انقلاب اقدام به تخریب تخت جمشید بود
رو تخته سفید، اگر یک نقطه سیاه باشه، اکثرا میگن یک نقطه سیاه میبینن، نه یک تخته سفید،
رو تخته سیاه، اگر یک نقطه سفید باشه، اکثرا میگن یک نقطه سفید میبینن، نه یک تخته سیاه،

تو هم همینی، امثال تو، با اینکه بسیار کم و خوشبختانه در اقلیت هستید، اما به دلیل هیاهوی بسیار، معمولا بیشتر دیده میشید، تو و امثال تو، بزرگترین دشمن ملی گرایی عرفی و در نتیجه موفقیت یک ملت، هستید،

تو و امثال تو، با بردن ابرو حیثیت ملی گراها، بستر روی کار موندن و دوام اوردن امثال EA رو فراهم میکنید،

___

خیلیم باحاله، این قسمت پست رو هم لزوما با تو نیستم، به خودت نگیر، اما اکثر نژادپرست ها، مثلا عرب ستیز ها، خودشون به شدت تیپ و قیافه عربی دارند، اسم یا رسم یا سنت یا فرهنگ عربی دارند، به شدت ظاهر خاورمیانه ای دارند، یعنی خودزنی میکنند به کنار، اصلا بستر اورجینال برای نژادپرستی هم ندارند، یاد هیتلر میفته ادم که خودش جز چشم های ابی، تقریبا دیگر "ارزش" های احمقانه مورد تبلیغ سیستمش رو نداشت، یه طورایی شبیه کسانی که در حاشیه یک گروه افراطی قرار میگیرند، یا تازه وارد هستند، و فقط برای جا باز کردن بین ان گروه و اثبات خود، مواضعی به شدت رادیکال تر از حتی اعضای با سابقه ان گروه، میگیرند، این رو میشه حتی تو این نئو فن بوی های تازه فن شده چند سال اخیر بازیسنتر هم دید، که معمولا از فن بوی 15 ساله هم تند تر هستند، یه جورایی جبران کمبود میکنند...

نژادپرستی ایرانی هم همینه، طرف خودش بیشترین شباهت ظاهری به اعراب رو داره، بعد عرب ستیزه، یا طرف خودش یک چهره به شدت معمولی داره، بعد به چهره معمولی بازیگران نسل جدید گیر میده،

*به شخصه بارها شده زیباترین، خفن ترین ادم بر اساس معیار های جامع، رو دیدم ولی به دلایل اخلاقی/فرهنگی، مثلا رد شدنش از خط قرمز های شخصیم، به شدت ازش بدم اومده طوری که قیافه اشم از ان به بعد برام به شدت "زشت" به نظر رسیده، برعکس، بارها شده خیلی ها، به دلیل قیافه یا تیپ مثلا عادی یک نفر، تحویلش نمیگرفتند، ولی همون ادم به دلیل اینکه به شدت با خط قرمز های من هماهنگ بوده یا مثلا از اخلاقش خوشم اومده، به شدت ان ادم با تیپ و قیافه معمولی برام زیبا، خوشتیپ، خفن، الیت، نخبه و و و... به نظر رسیده، پس پاراگرف بالا فقط یک مثال هست برای استدلال، و به شخصه خوشبختانه حداقل تا این حد از انسانیت دور نیستم.... از بچگی عادت داشتم، که بیشتر به مسائلی جز ظاهر دقت کنم، همیشه با ادمایی که مورد خشونت و بی مهری دیگران قرار میگرفتند، راحت تر بودم.... نه که چون گناه داشته باشند، چون معمولا اینا "واقعی" هستند باهاشون راحت ترم...

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,729
حرکت یک امت گرا رو به نام یک قوم اصیل شریف که برای ساختن این کشور سالها کوشیده ، برای حفظ تمامیت ارضی این خاک خون داده نمیگذارند

آخرین ویرایش:

moeinclip

کاربر سایت
Aug 31, 2009
300
رو تخته سفید، اگر یک نقطه سیاه باشه، اکثرا میگن یک نقطه سیاه میبینن، نه یک تخته سفید،
رو تخته سیاه، اگر یک نقطه سفید باشه، اکثرا میگن یک نقطه سفید میبینن، نه یک تخته سیاه،

تو هم همینی، امثال تو، با اینکه بسیار کم و خوشبختانه در اقلیت هستید، اما به دلیل هیاهوی بسیار، معمولا بیشتر دیده میشید، تو و امثال تو، بزرگترین دشمن ملی گرایی عرفی و در نتیجه موفقیت یک ملت، هستید،

تو و امثال تو، با بردن ابرو حیثیت ملی گراها، بستر روی کار موندن و دوام اوردن امثال EA رو فراهم میکنید،

___

خیلیم باحاله، این قسمت پست رو هم لزوما با تو نیستم، به خودت نگیر، اما اکثر نژادپرست ها، مثلا عرب ستیز ها، خودشون به شدت تیپ و قیافه عربی دارند، اسم یا رسم یا سنت یا فرهنگ عربی دارند، به شدت ظاهر خاورمیانه ای دارند، یعنی خودزنی میکنند به کنار، اصلا بستر اورجینال برای نژادپرستی هم ندارند، یاد هیتلر میفته ادم که خودش جز چشم های ابی، تقریبا دیگر "ارزش" های احمقانه مورد تبلیغ سیستمش رو نداشت، یه طورایی شبیه کسانی که در حاشیه یک گروه افراطی قرار میگیرند، یا تازه وارد هستند، و فقط برای جا باز کردن بین ان گروه و اثبات خود، مواضعی به شدت رادیکال تر از حتی اعضای با سابقه ان گروه، میگیرند، این رو میشه حتی تو این نئو فن بوی های تازه فن شده چند سال اخیر بازیسنتر هم دید، که معمولا از فن بوی 15 ساله هم تند تر هستند، یه جورایی جبران کمبود میکنند...

نژادپرستی ایرانی هم همینه، طرف خودش بیشترین شباهت ظاهری به اعراب رو داره، بعد عرب ستیزه، یا طرف خودش یک چهره به شدت معمولی داره، بعد به چهره معمولی بازیگران نسل جدید گیر میده،

*به شخصه بارها شده زیباترین، خفن ترین ادم بر اساس معیار های جامع، رو دیدم ولی به دلایل اخلاقی/فرهنگی، مثلا رد شدنش از خط قرمز های شخصیم، به شدت ازش بدم اومده طوری که قیافه اشم از ان به بعد برام به شدت "زشت" به نظر رسیده، برعکس، بارها شده خیلی ها، به دلیل قیافه یا تیپ مثلا عادی یک نفر، تحویلش نمیگرفتند، ولی همون ادم به دلیل اینکه به شدت با خط قرمز های من هماهنگ بوده یا مثلا از اخلاقش خوشم اومده، به شدت ان ادم با تیپ و قیافه معمولی برام زیبا، خوشتیپ، خفن، الیت، نخبه و و و... به نظر رسیده، پس پاراگرف بالا فقط یک مثال هست برای استدلال، و به شخصه خوشبختانه حداقل تا این حد از انسانیت دور نیستم.... از بچگی عادت داشتم، که بیشتر به مسائلی جز ظاهر دقت کنم، همیشه با ادمایی که مورد خشونت و بی مهری دیگران قرار میگرفتند، راحت تر بودم.... نه که چون گناه داشته باشند، چون معمولا اینا "واقعی" هستند باهاشون راحت ترم...
الان کجای هم حرف من نژاد پرستی بود
الان آمریکا اسم خلیج مکزیک رو عوض میکنه میگه باید مکزیک اون رو earn کنه؟
دریای خزر چی؟ دریای عمان چی؟
این که اعراب هر جایی می بینن میخوان به اسم خودشون کنن هیچ شکی توش نیست نمونش همین جنگ 8 ساله .
طرف آمریکایی بود nتا دلیل برای عربه میاورد که خلیج فارس درسته یکی از مثالاش هم همین خلیج مکزیک بود . طرف ملت رو میگه عموزاده های عرب ادعای ملی گرایی هم میکنه
اتفاقا مشکل ما اینه که ملی گرا نداریم تو کشور و گرنه طرف جرئت نمیکرد بگه تخت جمشید نماد ظلمه
از کی تا حالا ما شدیم دلیل موندن ea . باشه بگیم خلیج عرب ea میره؟
اتفاقا اگه به ea باشه اسمش تا حالا شده بود خلیج عربی . خوب یادمه خونده بودم اول انقلاب میگفتن بهش بگیم خلیج اسلام مشکلات حل شه

moeinclip

کاربر سایت
Aug 31, 2009
300
حرکت یک امت گرا رو به نام یک قوم اصیل شریف که برای ساختن این کشور سالها کوشیده ، برای حفظ تمامیت ارضی این خاک خون داده نمیگذارند
بله درست میفرمائید اشتباه از من بود منظورمو بد رسوندم

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,899
من افغان ها رو برادر و عموزاده خودم میبینم
بلوچ ها و... تو پاکستان عمو زاده خودم میدونم
کرد های عراق و ترکیه عمو زاده خودم میدونم
ترک های ترکیه و... تاجیک ها و... عموزاده خودم میدونم
ولی اعراب عموزاده ما نیستن
قوم سامی
نژاد ایرانیها
ایرانیها
امان از ویکی پدیا و اسناد معتبر تاریخی نژادپرست
این عموزاده و قیافه ما شبیه اعرابه... مواجب بگیر های ea سعی کردن بکنن تو ذهن ملت ما که از اون تنفر تاریخی که بدلیل تحمیل خرافات ابراهیمی و سالها خفقان و تحمیل فرهنگ خودشون به ما بوده کم کنند
اون کسی هم که مقیاس قیافه می‌ذاره، اولا این منطق درستی نیست دوما، نقش نگاره ها، دیوار نگاره ها و هرچیزی که تصویری از چهره مردمان باستان قابل مشاهده باشه بگیر دستت ببر خیابون مقایسه کن قیافه ۹۵٪ مردم شبیه همون تصاویره اگه تنبلیت میاد بیرون بری برو همین تاپیک عکس بچه های بازیسنتر

خیلی جالبه که اسناد تاریخی هست که خلیج فارس از ۲۰۰۰ سال پیش متعلق به ایرانی ها بوده و خود اعراب تو اسنادشون از کلمه خلیج فارسی استفاده میکردن ولی دوستان معتقدن نه اصلا چرا خلیج فارسی و نژادپرستی، اصلا بذاریمش خلیج عربی، یا بقول اون دوستمون میذاریمش رو صندلی اهنگ پلی میکنیم هرکسی زودتر نشست رو صندلی earn می‌کنه اسمش رو
پیشینه تاریخی خلیج فارس

Red Sox

کاربر سایت
Oct 29, 2018
876
آقا حالا که این بحثا بالا گرفته، منم یه سوالی دارم که خیلی وقته دارم بهش فکر میکنم:

چرا باید حفظ تمامیت ارضی یه کشور (ایران، آمریکا، فرانسه یا چین) اهمیت داشته باشه؟ (استفهام انکاری نیست، جدی برام سواله.)

و دنبال دلیل و برهان هستم به عنوان جواب. مثلا اینکه بگیم چون هیچ کشوری تو دنیا حاضر نیست تمامیت ارضی خودش رو از دست بده، یا اینکه بگیم که چون برای حفظ خاک این کشور خون ریخته شد، استدلال محسوب نمیشه.

فرض کنیم مثلا مردم کرج و حومه تصمیمی بگیرن که بخوان از ایران جدا شن و امپراطوری البرز (!) رو تشکیل بدن. اصلا صرف نظر از اینکه تصمیم درستی هست یا نه. اگه خواست اکثریت قاطع مردم کرج این باشه، چرا باید باهاش مخالفت کرد؟ (دیگه خواستم مثالی بزنم که هیچجوری نتونه سو تفاهم ایجاد کنه. :D)

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,729
آقا حالا که این بحثا بالا گرفته، منم یه سوالی دارم که خیلی وقته دارم بهش فکر میکنم:

چرا باید حفظ تمامیت ارضی یه کشور (ایران، آمریکا، فرانسه یا چین) اهمیت داشته باشه؟ (استفهام انکاری نیست، جدی برام سواله.)

و دنبال دلیل و برهان هستم به عنوان جواب. مثلا اینکه بگیم چون هیچ کشوری تو دنیا حاضر نیست تمامیت ارضی خودش رو از دست بده، یا اینکه بگیم که چون برای حفظ خاک این کشور خون ریخته شد، استدلال محسوب نمیشه.

فرض کنیم مثلا مردم کرج و حومه تصمیمی بگیرن که بخوان از ایران جدا شن و امپراطوری البرز (!) رو تشکیل بدن. اصلا صرف نظر از اینکه تصمیم درستی هست یا نه. اگه خواست اکثریت قاطع مردم کرج این باشه، چرا باید باهاش مخالفت کرد؟ (دیگه خواستم مثالی بزنم که هیچجوری نتونه سو تفاهم ایجاد کنه. :D)
بیشینه سازی منافع

در ضمن چون خاک، ملک مشاع است رای تمامی مالکان باید لحاظ بشود

آخرین ویرایش:
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر