TV vs Monitor کدام بهترند ؟

کدامیک بهتر است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    27

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
سلام :D
من برام چن وقتیه یه مسئله شده که کدومشون از لحاظ کیفیت بالاترن .
لطفا رو هوا نظر ندید منبع بیارید .

saber royal

کاربر سایت
Jun 23, 2009
395
نام
saber
مونده چی برات مهم باشه.
مثلا فک کنم واسه بازی مانیتور بهتره چون تاخیرش کمتره.
الان حداکثر تاخیر مانیتور ها 8میلی ثانیه هست ولی حداقل تاخیر تلویزیون ها 40 هست.
با این حال توصیه ام t.v هست!

jimrako1

کاربر سایت
Apr 13, 2011
662
نام
مهرداد
دوست من منبع بیارید یعنی چی دیگه ؟یکی که بازی روی هر دو رو تجربه کرده راحت میتونه نظر بده حالا باید برای شما منبع بیاره تا نظرش براتون مهم باشه ؟

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
بستگی داره که منظورت از کیفیت چی باشه
خیلی ها توجه به Pixel density پایین تی وی ها نمیکنن و فقط سایز بزرگ نمایشگر براشون اهمیت داره. همون جورم که می بینی اکثرا می گن تی وی بهتره
در زمینه کیفیت Pixel density نقش بسیار مهمی رو ایفا می کنه. یعنی ما زمانی که نمایشگری با سایز بزرگ تر داریم باید به این هم توجه کنیم که همراه با افزایش سایز باید رزولوشن هم افزایش پیدا کنه که توی اکثر تی وی ها این عملی نمی شه. یعنی رزولوشن 1080 همون جور که توی یه تی وی استاندارد 40 هست توی یه دونه غول 90 یا 60 اینچی هم هست. البته این بد نیست بلکه این نمایشگر ها برای هدف خاصی تولید می شن و این نیست که چون 90 هستن باید یه رزولوشن خدا هم داشته باشن بلکه صحبت اینجاست که برای یه خونه و برای منه نوعی کدوم یک مناسب تره و با این دید نمایشگر هایی مثل این مدل تی وی ها با PPI پایین از دور خارج میشن

ولی اگه بخوایم دقیق بررسی کنیم به این شکل هست
الان ما توی TV ها نهایت کیفیتی که داریم 1080 هست

[LTR]
Televisions are of the following resolutions:

Standard-definition television (SDTV):
480i (NTSC uses an analog system of 486i split into two interlaced fields of 243 lines)
576i (PAL, 720×576 split into two interlaced fields of 288 lines)
Enhanced-definition television (EDTV):
480p (720×480 progressive scan)
576p (720×576 progressive scan)
High-definition television (HDTV):
720p (1280×720 progressive scan)
1080i (1920×1080 split into two interlaced fields of 540 lines)
1080p (1920×1080 progressive scan)​
[/LTR]

ولی مانیتور ها توی این چند سال خیلی پیشرفت کردن الان مانیتورهایی تولیدشده که رزولوشن 4096×2160 رو هم ساپورت می کنن که البته قیمت وحشتناک بالایی دارن و فقط توی ابزار آلات پزشکی استفاده می شن
بالاترین رزولوشنی که به شکل انبوده و با سایز 27 برای مانیتور ها تولید شده 2560×1440 است و قبل ازون هم یه مدل 30 اینچ هم تولید شده بود که رزولوشن 2560×1600 داشت. این مدل 27 فکر می کنم دور و بر 1 میلیون تومن باشه و تهران یه چند مدلش رو هم دیدم

از لحاظ فنی مانیتور ها( مانیتور های با رزولوشن 2650) با Pixel density بالاتر می توننن تصاویر با جزییات خیره کننده نشون بدن و کاری کنن که شما هر چقدر هم به صفحه صورتون رو نزدیک کنید باز پیکسل ها رو به سختی مشاهده کنید و این باعث میشه که بازی ها هم توی این رزولوشن واقعا زیبا و دیدنی باشن.

ولی خوب این مشخصه توی تی وی ها وجود نداره و نهایت رزولوشنی که تی وی ها دارن 1080 هست اونم توی سایز خیلی بزرگ که با کمی نزدیک شدن پیکسل ها کاملا دیده می شن و تصویر اون کیفیت لازم رو دیگه نداره.

البته این موضوع به حساسیت طرف هم بستگی داره چون بعضی ها اصلا متوجه این چیزا نمی شن و فقط تی وی رو بخاطر بزرگیش ترجیح میدن
در مورد تاخیر هم تفاوت چندانی وجود نداره ولی مانیتور ها باز یه مقدار اینجا جلوتر از تلویزیون ها هستن و تاخیر کمتری دارن

در کل میشه گفت که مانیتور های جدید با PPI بالا تصاویر بمراتب بهتر و زیبا تری از تی وی های امروزی نشون میدن ولی خوب سلیقه عموم افراد بخصوص کسایی که کنسول باز هستن تی وی هست ولی PC گیمر ها 100 درصد دوست دارن در زمان انجام یه RTS با رزولوشن 2560 در 1440 یه نمای وسیع و البته با جزییات بالا از لوکیشن بازی داشته باشن تا بتونن به بهترین شکل ممکن بازیشون رو انجام بدن

پ.ن
اگه شما دعواتون سر یه مانیتور و تی وی 1080 هست که اون سلیقه ای هست و خیلیا از مانیتور خوششون میاد به خاطر PPI بالاش و خیلیا هم از تی وی بخاطر سایز بالاش

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
تاپیک را برم من! تو که زحمتش را کشیدی جراتش را داشتی یه نظر سنجی میزاشتی دیگه ؟:D
کلا جکه خنده داری گفتی الان اومدی جلوی عموم میخوای بگی که مانیتور بهتره ! :lol:

حالا اینده را چی میخواد اتفاق بی افته خبر ندارم ولی شرایطی که الان حاکمه و مخصوصا بخوایم با یه tv پلاسما مقایسش کنیم چه از لحظ کنتراست و عمق و طیفه رنگی و شارپی تصاویر به نمایش گذاشته شده تا زمان پاسخ گویی و حتی زاویه دید , مانیتور به شدت شکست خوردست اصلا قابل قیاس نیست که بیایم مقایسش کنیم .
مانیتور هم تنها برتری که داره شاید رزولیشن بالاش باشه که اونم طبیعی هست چون که کسی که pc کار میکنه مانیتور درست جلو چشمه و همش نیم متر ازش فاصله داره رزولیشن باید بالا باشه .

همین طور که گفتم از دیروز فقط من کارم شده این .....:lol::lol::lol:

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
حالا اینده را چی میخواد اتفاق بی افته خبر ندارم ولی شرایطی که الان حاکمه و مخصوصا بخوایم با یه tv پلاسما مقایسش کنیم چه از لحظ کنتراست و عمق و طیفه رنگی و شارپی تصاویر به نمایش گذاشته شده تا زمان پاسخ گویی و حتی زاویه دید , مانیتور به شدت شکست خوردست اصلا قابل قیاس نیست که بیایم مقایسش کنیم .
مانیتور هم تنها برتری که داره شاید رزولیشن بالاش باشه که اونم طبیعی هست چون که کسی که pc کار میکنه مانیتور درست جلو چشمه و همش نیم متر ازش فاصله داره رزولیشن باید بالا باشه .

همین طور که گفتم از دیروز فقط من کارم شده این .....
شما داری پلاسما رو با تی وی مقایسه می کنی به جای اینکه یه مانیتور رو با یه تی وی مقایسه کنی. پلاسما هم سلیقه ای هست و خیلی ها مثل خوده من از رنگ های شاد و زنده ای که LED داره خیلی بیشتر خوششون میاد تا رنگ های واقعی پلاسما. زاویه دید که کاملا مشکلش توی LED ها حل شده و هر زاویه ای شما بهش نگاه کنی یه شکل هست.پلاسما مشکلات به خودش رو داره مثل مصرف بالا و سنگینی زیاد اون نسبت به LED
اینکه PPI مانیتور از تی وی بالاتره چیز کمی نیست چرا که هر نمایشگری رو که چه تو مبایل باشه چه هر جای دیگه نسبت به PPI یی که داره کیفیتش رو می سنجن و این یکی از مشخصه های مهم یه نمایشگر هست و حتی برای خیلیا مهمترین مشخصه

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
فرخ خدا وکیل عقب نشینی کن :D اینم ممد که کاملا منطقی بحث کرد . شارپی ِ تصویر با چی عاید میشه ؟ با کیفیت پیکسل های به نمایش گذاشته ...

فرخ یه چیزی برام جالبه :D میرسه به بهترین گرافیک کنسولی نظرسنجی که اکثرا به U3 رأی دادن میشه فن بوی بازی میرسه به این تاپیک نظرسنجی میشه ملاک ؟ کید لطفا با منبع بیاین بحث کنین . منم این وسط اطلاعاتم رو بیشتر میکنم .

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
بستگی داره استفاده چی باشه خل نیستن که دو تا بزنن اگه بحث برای کنسول یا فیلم کیفیت پایین هست فاصله هم دور باشه tv اگه بحث pc برای دقت و وضوح تصویر خوب مانیتور

در ضمن tv قابلیت اپ اسکیل تصاویر هم داره که مانیتور نداره

در کل اینا هر کدوم استفاده دارن منظور کدومه هر چی هست توضیحات مشخصه

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
فرخ خدا وکیل عقب نشینی کن :D اینم ممد که کاملا منطقی بحث کرد . شارپی ِ تصویر با چی عاید میشه ؟ با کیفیت پیکسل های به نمایش گذاشته ...

باشه اقا من عقب نشینی کردم :lol: چیزی که مثل روز روشنه چیش را من بخوام بحث کنم بگم که سفید سفیده یا سیاه سیاه ؟!
دیگه هر چیز حد و حدودی داره یکی بخواد خودش را بزنه تو خواب بهتره که همون تو خواب بمونه دیگه اینو کل عالم یدونه که بازی و فیلم یعنی tv چون اون شارپی و زاویه دید و کنتراست و Bright که تو tv هست نصفش تو مانیتور نیست . اون زاویه دیدی که تو tv هست نصفش تومانیتور نیست .مخصوصا وقتی یه پلاسما tv بخوای بخری دیگه بدتر ! حالا کسی که رنگهای واقعی وکنتراست بالا با عمق سیاه زیاد دوست نداره به کنار :lol:
این چیزهایی که گفتم خیلی راحته کافیه یه سرچ کوچیک تو نت بزنی و تک تک این عوامل را مقایسه کرد .تو زحمت میکشیدی یه نظر سنجی میزدی بجای این بحثها نتیجه را میدیدی !
بالاخره بنظرم یکی از بیهوده ترین بحث هایی که دیدم!
یه چیزه کاملا اشکار و اثبات شده را بخوام اینجا دوباره اثبات کنم :lol:

بالاخره وقتی تاپیک ایجاد میکردی باید یه نظر سنجی میزدی و میگفتی برای بازی و فیلم مانیتور بهتره یا tv ؟!

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
البته قیمتاشونم مقایسه کن . تو داری Tv حداقل بالای 600 تومن رو مثال میزنی . چون زیر ِ انقد نه TV ـه خوب هست اگه هم هست سایزش زیاد خوب نیست و کیفیتش هم نسبتا پایینه . در کل تو خرجی که برا مانیتور میکنی برو یه TV با همون سایز بخر بعد میبینمت :D
TV برای فاصله نسبتا دوره اما مانیتور برای نزدیک . بعدشم مانیتور من که الان گرفتم زاویه دیدش خیلی عالیه هیچ مشکلی نداره . 178 درجه هست مثه بقیه TV ها .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر