TOP 15|لیستی از 15 بازی تاثیرگذار در تاریخ ویدیو گیم از نظر خودم!

تاثیرگذارترین بازی تاریخ ویدیو گیم از نظر شما چیست

• Tetris

• Super Mario Bros

• Sim City

• Street Fighter II

• Quake

• The Legend of Zelda: Ocarina of Time

• Devil May Cry

• Grand Theft Auto III

• Warcraft III: Reign of Chaos

• Resident Evil 4

• Wii Sports

• The Elder Scrolls IV: Oblivion

• Dark Souls

• The Last of Us

• The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Results are only viewable after voting.

dark spartan

کاربر سایت
Feb 11, 2017
678
خیلی ممنون مقاله خوبی بود و هر کدوم تو ویژگی های خاصی انقلاب کردند و تاثیر گذار بودند مثلا زلدا مکانیزم های گیمپلی،لست اف اس تو روایت داستان و شخصیت پردازی،رزیدنت ایول دوربین سوم شخص روی شانه و ... ولی من اگه جات بودم re4 رو توی سه تا برتر می اوردم کنار لست اف اس و زلدا :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
خیلی ممنون مقاله خوبی بود و هر کدوم تو ویژگی های خاصی انقلاب کردند و تاثیر گذار بودند مثلا زلدا مکانیزم های گیمپلی،لست اف اس تو روایت داستان و شخصیت پردازی،رزیدنت ایول دوربین سوم شخص روی شانه و ... ولی من اگه جات بودم re4 رو توی سه تا برتر می اوردم کنار لست اف اس و زلدا :D

به ترتیب تاریخ انتشاره لیست نه اهمیت. چون اون به نظرم اصلا قابل اندازه گیری نیست و هر کدوم به نوبه خودشون یه هلی دادن به صنعت
حتی اونایی که تو لیست نیستن و برخی دوستان اشاره می کنن هم اندازه اینا مهم اند. بیشتر من فقط طبق قانون TOP 15 خودم سعی کردم دیگه انتخاب های خودم رو مطرح کنم

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
خب در ابتدا خسته نباشی. خیلی مطالب خوبی بود.

قربونت :x

ولی با لیست مشکل دارم تا حدود زیادی. :D
البته نوشتی از نظر خودته لیست و از این نظر نمیشه ایراد گرفت پس منم نظر خودمو مینویسم.

شاید حتی اگه ۵ شماره دیگه زلدا هم تو لیست باشه، کسی خورده نگیره.
اگرم یکی بگه برث اف د وایلد بهترین بازی تاریخه هم کسی نمیتونه بگه که حرف خیلی پرت و پلایی زده‌.
ولی تاثیر گذار؟ این یه عنوان زلدا رو چه بازی ای تاثیر داشته؟ احتمال اینکه تاثیر گذار شه در ادامه زیاده ولی الان که فقط ۳ سال از عرضه اش میگذره، رو چه عناوینی تاثیر گذاشته؟

تازه من جلو نفس ام رو گرفتم A Link to the Past هم نیارم :-":-"
بحث BotW به نظرم تو دو عامل تاثیرشو میذاره
یکی ساختار غیر خطی داستان بازیه (که با این که اون قدره بازی بزرگی نیست ولی همین الان Yooka Laylee Impossible Lair خیلی واضح ازش الهام گرفته)
یکی هم دیزاین دنیای بازیه. ساختار مثلثی لند اسکیپ های بازی بعلاوه تعادل خاص بین نقاط مثبت و منفی (شلوغ و خلوت) محیط رو همین الان میشه تو Death Stranding دید. این استایل رو احتمالا تو Gods & Monsters یوبیسافت هم می بینیم بعدا
بقیه بازی های اوپن ورلدهای فانتزی (یا بهتر بگم غیر شهری) هم بعدا احتمال زیاد الهاماتی که گرفتن رو نشون میدن ازش.
خود خوب بودن برث به دلایل بیشتری برمیگرده ولی این دوتان که باهم تاثیرگذارش می کنن

کلا هم بیخیال شوتر ها شدی. :D
هف لایف که نیاز به توضیح نداره.
هیلو به عنوان پدر شوتر های کنسولی،
گیرز که سیستم کاورش تقریبا تو تمام بازی های سکم شخص دارای تیراندازی(شوتر یا اکشن ادونچر) دیده میشه
و عناونی دیگه.
حداقل یکیشون باید باشه تو لیست.

این که شوتر ها رو بیخیال شدم هم قبول دارم
ولی خب برمیگرده به این که من آدم شوتر بازی نیستم اون قدره :D و اکثر اونایی هم که بازی می کنم سوم شخص ـه و لای اول شخص ها هم با همون Trio ـی Doom/Quake/Half Life آشنایی دارم که آممم بنا به سلیقه فکر می کنم کوئک بالاخره همه پایه های ژانر رو گذاشت رو هم و انداختش رو ریل به صورت کامل :D

هیلو به عنوان پدر شوترهای کنسولی واقعا به نظرمنم قابلیت بودن تو لیست رو داره. نه تنها این، بلکه بازی ای بود که مشابه Half Life 2 (که بازم تو لیست نیست ولی عملا میتونست باشه) کل سرویس XBOX Live رو انداخت رو ریل که کلا جدا از خود بازی جریانی که راه انداخت خیلی بزرگه

گیرز هم ... عـــه... میشه ولی من اون قدره قبولش ندارم :D

هیچ immersive sim ای دیده نمیشه...
از دئوس اکس (خودم شماره اولش رو بازی نکردم ول تقریبا همه جا از تاثیر این بازی و وارن اسپکتر میگن) و thief و سیستم شاک به عنوان عناوینی که جا انداختن این سبک رو تا بایوشاک که به کمال رسوند.
من ۲ تا از اینارم حتما میزاشتم تو لیست.

ژانر Immersive Sim رو که دیگه اصن هیچی حالیم نیست :D

فاینال فانتزی ۷؟
متال گیر سالید؟

و از همه مهم تر پابجی!
من اصلا و ابدا علاقه ای به بتل رویال ندارم ولی انصافا اگه جای ۱۵ تا، ۱۰ تا بازی تاثیرگذار تاریخم بخوایم نام ببریم، پابجی حتما تو لیسته...
کل نسل ۸ رو تکون داد.
چه خوشمون بیاد چه نیاد.

اینا هم همه خوبن :D دیگه برمیگرده به نظر شخصی خودم
و البته اون موقع که این مطلب رو نوشتم پابجی هنوز ارلی اکسس بود فکر کنم (حساب نیست پس :)))

بعد کاملا بین بهترین بودن و تاثیرگذار بودن باید تفاوت قائل شد...
یه سری مثل بایوشاک یا هف لایف تو هر دو لیست میتونن باشن.
ولی مثلا من ویچر۳ بهترین بازی عمرمه ولی اصلا تو لیست تاثیرگذار ترین ها نمیارمش.

دلست اف اس هم همینطوره. اگه بحث "بهترین" باشه کاملا طبیعیه تو لیست ها ببینیمش ولی تاثیرگذارترین ها؟
نه به نظر من.

دلست اون بازی ای بود که ثابت کرد مرز بین بازی و سینما "میتونه" (لزومی نداره) از یه مو باریک تر باشه و در عین حال یه بازی خوب باشه
در خاصی رو وا کرد دم نسل هشتی که خیلیا رفتنش و شکست خوردن خیلیا هم شدن مثل God of War و RDR 2. البته تو همین مسیر خود ناتی داگ با سه تا آنچارتد قبلش و راکستار با GTA V و RDR کلی در رو وا کردن. ولی لگد اصلی رو به نظرم دلست زد. اگه دلست هم نمیاوردم جاش آنچارتد 2 می رفت اون بالا، باور کن :D

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
این سری بازی neverhood
هم برای ps1 بود هم pc ❤️

eba1e61063edfd7a0e355ba1aeab89c8.jpg

Skullmonkeys-Sony-PlayStation-1-PS1-1997-Complete-CIB.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟