Tomb Raider vs Uncharted : کدام سری بازی بهتر است؟

کدام سری بازی بهتر است؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    152

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
برای درک بهتر مطلب
Tomb Raider = تک ستاره منظومه شمسی بسیار درخشان و زیباست
Uncharted هم مثل یه ستاره مشابه خورشید هست (مثلا دبران) در یک منظومه دیگه فقط از نظر ابعاد، میزان نور، میزان جرم و... با هم فرق داره:

195921

آخرین ویرایش:

ThePS-Only

کاربر سایت
Aug 14, 2020
46
نام
مصطفی ( Mustapha )
به شخصه با کلمه ی اسکی رفتن یا کپی کردن مشکل دارم و اسمش رو الگوبرداری گذاشتم و این یک مسئله ی دیفالت در ساخت استراکچرینگ بازیسازی و دیزاین اون هست و چیز خیلی عجیبی نیست و نمیشه بهش خرده گرفت. در بخش نوستالژیک بنظرم توم رایدر برتر هست اما در بخش های گیم و گان پلی ( بخصوص در فکت فیزیکال های داخل بازی که جزئیات با دقت بالایی طراحی شدند ) , گرافیک و دیزاین کاراکتر ها , مسائل فنی بازیسازی از جمله VF و .... مشخصه ناتی داگ همیشه یک لول نه تنها از کریستال داینامیکس بلکه از خیل زیاد استدیوهایی که تو زمینه ساخت بازی های تریپل A بعتر فعالیت میکنه ( بعنوان مثال حرکت موشن های صورت نیتن دریک در گیف پایین خودش گویای همه چیز هست که نیاز به توضیح نیست ) بالاتر هست همه ی اینهایی که گفتم فقط مربوط به بخش مکانیزم فیزیک و فیزیکال بازی بود. درمورد شخصیت پردازی هم که کاملا مشخصه برد با آنچارتد هست چون ناتی داگ ارتباط و رلشن شیپ های خوبی بین کاراکتر ها مثل نیتن دریک و النا فیشر ایجاد میکنه همینطور NPC ها البته نباید از دیپ بودن شخصیت لارا کرافت در سری توم رایدر چشم پوشی کرد.
در یک بخش مقاله بنظرم اشتباه کرده نویسنده چون پالیگان های استراکچرینگ بازیسازی نمیشه زیاد جزو برتری دونست چون گرافیکال بازی ها نسل به نسل پیشرفت میکنه اما در مقایسه بازی های هم نسل خودش که ناتی داگ هم گفته بود طراحی پالیگان های صورت نیتن دریک از میلیون ها پالیگان تشکیل شده و این نکته هم باید در نظر گرفت که توم رایدر استارت آی پیش در نسل پنجم و آنچارتد در نسل هفتم بود.
"اصولا نمیشه گفت برد قطعی با کدومه بهرحال سلیقه ها متفاوته و توم رایدر هم آی پی قابل احترامیه و مطالبی که گفتم بیشتر بعنوان یک بازیساز گفتم نه یک سونی فن قدیمی."
ترجمه ی خوبی بود و همونطور که گفتم بخاطر کمالگراییم کم پیش میاد از چیزی یا موضوعی تعریف کنم اما ترجمه ی خوبی بود آفرین.

195963

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
Tomb Raider جایگاه ویژه و خفنی توی صنعت بازی داره، مخصوصاً از این نظر که شخصیت اصلی زن خیلی کم داشتیم اون سال‌ها، ولی من متأسفانه هیچ حس نوستالژیکی چیزی در موردش ندارم. :D
یعنی از بین نسخه‌های کلاسیک فقط یکی رو برای چند دقیقه انجام دادم (شاید نسخه سوم بود، یادم نیست) و بعدش هم Angel of Darkness که اوایلش رو دوست داشتم و بعدش یادم نیست چی شد که ولش کردم!
نسخه‌های اول و سوم ریبوت رو هم بازی کردم و بازی‌های بدی نبودن، ولی خب سلیقه من خیلی Unchartedپسندتر هست. :D

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,640
نام
milad
ممنون بزاد جان خسته نباشی
واقعا انتخاب بینشون سخته چون هر دو عالی هستن اما اگه بخوام بگم کدوش بهتره بنظرم انچارتد انتخاب بهتریه
نظر the end of ps نظر من هم هست

• Like
Reactions: Sega_genesis

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
هر دو عالی هستن. به نظرم هردورو باید بازی کرد.

سلیقه ای باشه به خاطر تم نسبتا روشن آنچارتد رو بیشتر دوست دارم ولی اینقد خاطرات هست به خصوص برای ما ها که پیر شدیم از توم رایدر :))

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,365
نام
Majid
بنظر من آنچارتد اکثر موارد بازی قوی تری هست اما توم ریدرم جایگاه خودشو داره و بیش از حد بعضی مواقع کوبیده میشه.
آزادی عمل بیشتر، آپگریداش، تیر کمونش و تنوع استفاده هایی که میشه ازش کرد بنظرم بهتر از آنچارتد هست ولی دیگه برتریش همینجا تموم میشه.
شخصیتای آنچارتد واقعا به یادموندی تر هستن (فقط منظور نیتن نیست) اما از توم ریدر فقط ما یک لارا کرافت میشناسیم بقیه شخصیتا واقعا مقوان :D از نظر ست پیس ها، لول دیزاین، داستان و روایتش و مخصوصا اکشنش به هیچ وجه نزدیک آنچارتد نمیشه بنظرم.

آخرین ویرایش:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
سبک ماجراجویی / باستانی واقعا مورد علاقه من هست . هر دو بازی فوق العاده هستند ولی آنچارتد یک ذره بهتر هست چون هم به واقعیت نزدیک هست ( دشمنان ماورایی ندارد) و بهتر می شود باهاش ارتباط برقرار کرد هم داستان خانواده و این مسائل در آن قوی تر . کلا هر دو فوق العاده هستند

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
تا قبل آنچارتد۴ سری توم ریدر بنظر من بهتر بود ولی بعدش ورق برگشت و با اومدن لاست لگاسی آنچارتد پیشرفت کرد و بهتر شد ولی توم ریدر افت کرد و سازندش عوض شد

• Like
Reactions: Sega_genesis

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
درسته من ps دارم و ps بازم
و حتی از ۳ گانه آنچارتد ps3 و ..... دارم اونو اورجینال و آرشیویی

اما تو این سبک بازی از Tomb Raider با اصالت تر و بهتر نیست ❤️

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

VITAMIN2X

کاربر سایت
Jul 8, 2021
324
انتخاب من بدون شک انچارتد هست.شخصیت نیتن درک بسیار دوست داشتنی و شوخ طبعه که بازی رو با دیالوگ هاش جذاب میکنه (سالی هم جای خود دارد ) از طرفی اکشن کم نظیر و داستان بازی هم حرفی برای گفتن باقی نمیزاره .امتیاز کسب شده توسط هر کدوم از بازی ها خودش بیانگر خاص بودن این بازی هست.به شخصه تمامی نسخه ها (حتی نسخه ی ویتا) رو تجربه کردم و باید بگم بازی در هر یک از این نسخه ها یه ماجراجویی تمام عیار رو برای بازیباز به ارمغان میاره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر