The Witcher

ُسلـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــام ( میخوام مدل سلام کردنمو عوض کنم ;) )

به نام دیابلو . بازی های RPG سلطه دیابلو رو روی سر خود حس میکنن و تقلید از اون جزء شکست چیزی به همراه نداره و به نام خدای اون یعنی Blizzard​

اشتباه نکنین.این تاپیک دیابلو نیست.این تاپیک بازی جدیدی هستش که فقط در عنوان RPG شبیه دیابلو هستش.

خب این نمیدونم چندمین تاپیک منه که دارم در مورد بازیهای RPG باز میکنم.البته فقط PC و لا غیر.شاید من محبوترین سبکم RPG باشه.بعد .... اخه جو RPG شدیدا داره بالا میره.با غول های این سبک که نهایت تا آخر هفته بعد دستمون میرسن ( به امید اینکه NWN2 و DM بازی در نیارن ).

ولی یه عنوان هست که اصلا نمیشه به این راحتی ها ازش گذشت ( بازی محبوب احماد .البته منم هستم و باقی دوستان )

من تا حالا تمام تریلرهای این بازی رو دیدم.باید بگم گیم پلی بازی یه سرو گردن از Oblivion و شاید از DM بالاتر باشه ( DM رو براساس نسخه دموش میگم)این نظر منه.شاید احماد بتونه تایید کنه و حتی باقی دوستان.فکر کنم حدود 700-800 مگ تریلر من از این بازی دیدم.

خب این بازی قرار بود اوایل برای انتهای 2006 بیاد.اگه این اتفاق می افتاد مطمئنا میتونست حال اساسی به 4 تا بازی همدسته خودش بده و به نظر من هر 4 تا رو کنار بزنه و به تنهایی بر تخت پادشاهی بازی های RPG سال 2006 بشینه.ولی متاسفانه و شاید خوشبختانه این بازی رفت برای 2007.

این بازی کار استودیوی CDPROJEKT هستش.فکر نکنین PROJEKT رو اشتباه نوشتم.نه.این بازی کار گروه انگلیسی نیست.

هر حرفی بخوام بزنم از قدرت موتور Aurora استودیوی BioWare بگم که با تغییرات بسیار روی این بازی اعمال شده و یا شخصیت های بازی و داستان بازی کارم میره زیر پیش نمایش احماد از این بازی.

ولی من قصد دارم توی این تاپیک یکم فعالیت کنم.اگه خدا بخواد ( ازبس بدقولی کردم شرمندم.ولی باورکنین ....)

برای شروع 6 تا شات جدید از بازی رو ببینید.

در ضمن یک تریلر از این بازی اومده.توی سایت Gametrailers.آخرین تریلر این بازی.هر کی نبینه نصف عمرش بر فناس.

من امروز صبح ساعت 6 دیدم.خواب از سرم پرید و نتیجش این شد که تاپیکشو باز کردم.

من می یام.منتظر باشین.میخوام ته توی بازی رو براتون بزارم.از فروم های بازی و خود سایت رسمی که توش پر مطلبه.هر چی بخواین توش هست.

جادوگر.....

خداحافـــــــــــــــــظ ;)

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
سلام;)

من مدتی پیش یک مطلبی در مورد این بازی نوشته بودم که با اجازه ی محمد رضا جان و باقی دوستان اینجا میزارمش ....

-------

بدون هیچ تردیدی The Witcher یکی از بازی های سبک RPG است که مورد توجه قشر زیادی از طرفداران این سبک قرار گرفته ....
این بازی کاری الهام گرفته شده از هنرمند و خالق فانتزی لهستانی ، Andrzej Sapkowsk می باشد

شما در این بازی در نقش شخصیتی هستید با نام Gestalt ....یک جنگجوی نیرومند که از دوران کودکی در استفاده از شمشیر و جادوگری آموزش دیده و خبره شده... Gestalt همچنین دارای یکسری توانایی های مافوق انسانی نیز هست که بطور خارق العاده ای قدرت مبارزه ای وی را بالا برده و همچنین به او مزیت هایی همچون دید در شب اعطا کرده....

T0_-1_1371131.jpg

در The Witcher در حدود بیش از 200 انیمیشن نبرد و مبارزه ایی جود دارد ..تیم سازنده همچنین یکسری تاکتیک هایی به بازی افزوده که میتوانید با حمله از پشت به دشمن آسیب جدی وارد کنید...البته Gestalt نیز همچنین دارای نقطه ی ضعف مشابهی است پس با این وجود بهتر است همیشه رو در رو با دشمنانتان به مبارزه بپردازید..و البته در صورتی که توسط چندین معارض محاصره میشوید شما می توانید از مانور گروهی استفاده کنید و یا جا خالی دهید...همچنین در صورتی که دشمنتان از تیر کمان استفاده میکنند تا هنگامی که شما رو در رو با وی ایستاده اید میتوانید با استفاده از شمشیر تیر را منحرف کنید...

هنگامی که از نزدیک به بازی نگاه می کنیم بسیار سخت است باور کنیم که بازی The Witcher از موتور Aurora شرکت BioWare استفاده میکند...
CD Projekt این موتور را از بسیاری جنبه ها بسیار ارتقا و بهبود داده از جمله افزودن موتور فیزیکی (Physics engine) ، تغییر روز به شب و بالعکس، دید حرارتی(Thermal vision) ، جلوه های بسیار جذاب آب و هوا یی و بسیاری موارد دیگر..

گرافیک و تصاویری که تا کنون از این بازی نمایش داده شده بسیار فوق العاده بوده ...
طلوع و غروب خورشید در بازی بسیار تماشاییست و با توجه به میزان روشنایی به آسانی میتوان متوجه شد که چه زمانی ازطول روز است...

T0_-1_1371135.jpg

دید حرارتی Gestalt یاد آور آنچیزی است که ما در فیلم Predator دیده بودیم– اجسام معمولی و اجساد مرده با رنگ آبی/ سبز سردی میدرخشند در حالی که موجودات زنده و آتش با رنگ زرد/ قرمز گرمی میدرخشند حتی اگر آنها در پشت یک دیوار باشند....

جزییات در The Witcher بطور قابل ملاحظه ای بالاست برای مثال ریزش باران بر روی آب باعث ایجاد صدای برخورد باران با سطح آب میشود و همچنین اگر شما در رودخانه ای حرکت کنید آب بصورت بسیار واقع گرایانه ای در اطرف شما حالت منحی وار میگیرد و موح بلندی در مسیر حرکتش از خود بجا میگزارد

علاوه بر آنچه تا کنون گفته شد ، تیم سازنده بیش از یکصد حالت مختلف احساسات و انیمیشن های حالت چهره و صورت که شخصیت ها ی در بازی از آن استفاده میکنند را به بازی افزوده است...
همچنین بسیاری نکات جالب دیگری نیز در بازی وجود دارد... برای مثال بعد از نوشیدن چند جرعه الکل ، Gestalt شروع به تلوتلو خوردن می کند و محیط اطرافش نیز تار میشود..هر چه که بیشتر می نوشد بیناییش تار تر شود تا جایی که در نهایت استاد شمشیر زن ما پخش زمین میشود...با توجه به گفته های تیم سازنده الکل دارای هر دو تاثیر زیان آور و مفید است...الکل میتواند سبب کاهش دقت در مبارزه شود اما همچنین می تواند باعث افزایش مهارت های اجتماعی شود که به ما اجازه می دهد که از بعضی شخصیت ها اطلاعاتی کسب کنیم

T0_-1_1371138.jpg

سیستم شفقت / ترحم در بازی بسیار مشابه بازی هایی نظیر Star Wars : Knights of the old Republic و Jade empire است اما کمی غیر قابل پیش بینی تر...برای مثال اگر شما راهزنی را که به قلعه یا دژی حمله کرده دستگیر کنید Gestalt چندین انتخاب دارد... به آسانی وی را بکشد ،برای کسب اطلاعات او را شکنجه دهد ، با بگذارد که وی برود...
هر کدام ازین انتخاب ها در جای خود می تواند درست باشد...اما هر کدام نتایج متفاوتی خواهد داشت...کشتن آن فرد میتواند یک خرسندی آنی به شما بدهد اما سبب می شود نتوانید از راهزن اطلاعاتی بدست آورید که احتمالا در آینده بدردتان بخورد برای مثال نجات یک دوست.....اما شکنجه دادن راهزن منجر میشود که شما بتوانید اطلاعات مفیدی کسب کنید اما باعث میشود که گروه دیگری از راهزنان به قلعه حمله کنند...آزاد کردن او سبب میشود که شما نزد راهزنان احترام کسب کنید اما به راهزن اجازه میدهد که به مقر خود باز گردد و اطلاعاتی در مورد قلعه و جزییات آن به دیگر راهزنان بدهد...

جدا از مطالبی که تا کنون عنوان شد ، The witcher همچنین شامل عناصر استانداردی است که در تمام بازی های RPG موجود میباشد مانند ارتقای تجهیزات و اسلحه ها ، مجموعه ی گستر ده ای از Spell ها و Portion ها و غیره...

این بازی پیش ازین قرار بود در سال 2006 راهی بازار شود اما عرضه ی آن به سه ماهه ی دوم سال 2007 موکول شد...پس منتظر باشید

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
سلام
با تشکر از نقداتون یه سوال پیش اومد برام . ;)

با توجه به اینکه شخصیت بازی از قبل تعیین شده ، دیگه نمیشه مهارت هاشو انتخاب کرد؟؟؟
یا نژادی ، صورتی ، چیزی ... :confused:

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

انگار کرایسس و بازی های دیگه همه رو مجذوب خودش کرده.

ولی بعد از افتضاحی که بازی Hellgate برای من به وجود آورد. تمام امید های من برای یک بازی خوب RPG به این بازی برمی گرده.

خوشبختانه بازی به دستم رسید و تونستم امشب نصبش کنم.

نکته اول اینکه برای نصب بازی حتما باید Daemon Tools Pro رو داشته باشید و لا غیر. بازی با هیچ کدوم از ورژن های قبلی Daemon اجرا نمیشه به جز این ورژن. در ضمن نسخه ای که توی GCW هست هم مشکل داره من از تورنت دانلود کردم. حجم 8.38.

بازی باید حتمایه دونه IDE رو Add کنید و ایمیج رو توی اون مونت و اجرا کنید.

اینم بگم که هنوز بازی ریلیز نشده برای بازی یک پچ اومده به حجم 112 مگ. که انگار نسخه V1.0 بازی خیلی ایراد داره و حتما باید نسخه بازی رو به 1.1 اپدیت کنید مگر نه مشکل سازه براتون.

اولین نکته ای که در بازی به چشم می یاد. موتور بازی هستش. موتور بازی کار استودیوی Bioware هستش. نسخه 2007 از انجین Aurora.

نکته بعد سینماتیک اولیه بازی هستش که حدود 500 مگ حجم داره. این سینماتیک به قدری زیباو گیرا هستش که من داشتم از خوشحالی بال در می یاوردم. نکته هایی که در این سینماتیک وجود داره اینه که شخصیت اصلی با خوردن معجونی حالت Human خودش رو از دست می ده و کلا از این رو به اون رو می شه.

صدا گذاری این بخش و حرکات دوربین و گرافیک این قسمت به نظر من بی نقص هستش.

شمشیر شخصیت اصلی بازی دارای سوراخ هایی هستش که برای اینکه هوا زودتر به داخل رگ ها بره تعبیه شده و شخصیت اصلی بازی از یک زنجیر هم در بازی استفاده کرد.

این منو اصلی بازی هستش و تنظیمات اون که براتون می زارم.

اینم شات هایی که از تنظیمات بازی براتون گذاشتم.

نکته ای که در مورد بازی باید بگم وجود 3 نوع دوربین در بازی هستش. بازی حالت ایزومتریک میشه ، دوربین بازی کمی پایین تر هم می یاد و در نهایت دوربین بازی کاملا در حالت پرسپکتیو قرار می گیره.اینم سه تا شات از نمای3 دوربین مختلف...

در مورد محیط گیم پلی بازی تا اینجا چند تا راهزن رو کشتم و یه Quest رو کامل کردم. ولی این بازی اخرین بازی در سال جاری در قسمت نقش افرینی و اکشن هستش و به نظر من ارزش داره حتما روش وقت بزارین. شاید Oblivion نشه ولی در کل این بازی به نظر من المان های خوبی رو توی خودش داره.

درمورد بازی این رو بگم که امکان ساخت شخصیت وجود نداره و شما در واقع باید نقش اصلی بازی رو کنترل کنید. بازی با سه درجه سختی شروع میشه و از شما می پرسه که دوست دارید فقط با موس بازی کنید یا KeyBoard+Mouse.

انگارشخصیت اصلی بازی می تونه در تمام زمینه ها مهارت Skill کسب کنه.

اینم چند تا شات که از داخل بازی براتون می زارم..

در ضمن من با یه CPU 6320 و 2 گیگ رم و کارت 8800GTS این بازی رو بازی کردم.

احمد سیاوش پارسیا حمید محمد .... این بازی رو از دست ندیدنا...

خداحافظ

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
اولین سایتی که تا به حال به The Witcher امتیاز داده سایت EuroGamer بوده که بهش امتیاز 7 از 10 داده ..

Well-intentioned clickety combat aside, The Witcher doesn't offer much the dedicated role-player won't have already seen elsewhere, but that's not such a bad thing. CD Projekt has taken time-tested elements from across the fantasy-RPG spectrum and tied them to a solidly crafted story that includes elements of racial discord, religious fanaticism and ***ual promiscuity in its adults-only mix. Admittedly, these elements are rather crudely introduced and are handled with a rather endearing "Look! Adult themes!" excitability, but there's certainly more to savour here than in most dungeon-crawlers. One for those who value story and character over technical innovation then, but definitely a game worth trying if the concept has tickled your fancy.

من امیدورام این سایت بیش از حد سخت گیری کرده باشه مگر نه امتیاز 7 از 10 برای یک بازی که انقدر منتظرش بودم زیاد جالب نیست ...:confused:

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
اولین سایتی که تا به حال به The Witcher امتیاز داده سایت EuroGamer بوده که بهش امتیاز 7 از 10 داده ..

Well-intentioned clickety combat aside, The Witcher doesn't offer much the dedicated role-player won't have already seen elsewhere, but that's not such a bad thing. CD Projekt has taken time-tested elements from across the fantasy-RPG spectrum and tied them to a solidly crafted story that includes elements of racial discord, religious fanaticism and ***ual promiscuity in its adults-only mix. Admittedly, these elements are rather crudely introduced and are handled with a rather endearing "Look! Adult themes!" excitability, but there's certainly more to savour here than in most dungeon-crawlers. One for those who value story and character over technical innovation then, but definitely a game worth trying if the concept has tickled your fancy.

من امیدورام این سایت بیش از حد سخت گیری کرده باشه مگر نه امتیاز 7 از 10 برای یک بازی که انقدر منتظرش بودم زیاد جالب نیست ...:confused:

سلام

فرزاد منم این رو خوندم. ولی توی یک سایت که داشتم Comment هایی رو که در مورد این نقد بود رو می خوندم همه داشتن می گفتن ایراداتی که به این بازی گرفته شده خیلی سخت گیرانس و لا غیر.

در مورد دوستانی هم که در مورد Hellgate از من پرسیدن. من جزء BetaTester های رسمی بازی شدم و میلی هم از شرکت FlagShip برای من ارسال شده بود و باید نظراتم رو در مورد بازی می دادم.

من دمو بازی رو انجام دادم. نظرم در مورد بازی خیلی مثبت نیست. این جور که پارسیا و چند نفر دیگه گفتند هم نظرات عموم در مورد بازی خیلی خوب نیست.

بازی اصلا گرافیک خوبی نداره و گیم پلی و حرکات Main Character شما خیلی منطقی و خوب نیست.

در کل بهتره توی این تاپیک در مورد Hellgate چیزی نگم.

اینم بگم که پچ 1.1a بازی هم اومده. توی پچ 1.1 توی Act 5 بازی دچار مشکل میشه و برای اینکه بازی رو انجام بدین بهتره پچ 1.1a رو دانلود کنید. حجم این پچ 113 مگ هستش.

فعلا ..

mox1x2

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 24, 2007
774
نام
مصطفی
بازی جالبیه!
البته من هنوز با سگ بزرگه آخر مرحله یک مشکل دارم ومرحله های دیگه رو ندیدم ولی به شما توصیه می کنم این بازیو از دست ندین. راستی قبلش پچشو نصب کنین.
راستی واسه کسائی که اعصاب ندارن تو سایت www.cheathappens.com یه ترینر هست.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر