PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
یه آپشن هست یه سری TV ها دارن خیلی من ازش خوشم اومده، بازی ای که ۳۰ فریم هستش رو به قدری نرم و روون میکنه انگار بازی داره ۶۰ فریم اجرا میشه، واسه این بازی فعالش کردم، واقعا آپشن خفنیه.

View attachment 149406

عالی بود :)) خودش رو...:D دستش درد نکنه:D

اره خیلی خوبه فقط بدیش اینه که اگه بازی یکم فریم پیسینگ بد داشته باشه یا یه جایی بیاد زیر 30 فریم اوضاع خراب میشه ولی اگه بازی مشکلی نداشته باشه خیلی خوبه.جالبه TV که من 7 سال پیش خریدم این قابلیت رو دارو TV که دو سال پیش گرفتم نداره

• Like
Reactions: AM!R

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,453
خوشبختانه ND مثل هر زمینه دیگه ای، مخاطب رو خوب درک کرده و Subtitle سایز معقول و خوانایی داره.
(200 ساعت ویچر3 به لطف فونت مایکروسکوپیش باعث شد هم سطح زبانم 3 لول ارتقا پیدا کنه هم نمره چشمم)

هرچند اعتقاد دارم در مورد TLoU P2 واقعا حیفه موقع دایالوگها، حالات چهره و بادی لنگوییج محشر کرکترها در کات سین هارو از دست بده آدم. بنظرم شده نصف گفت و گوهارو متوجه نشید اما زوم نکنید روی زیرنویس.

(سر حرفم موندم بازی رو نگرفتم رو این نسل. اوپنینگ بازی رو تو یوتوب دیدم :-")

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,525
@Dinosaur

خواستم بگم بازی یه چپتر فوق العاده داره که اختصاصی برای تو ساخته شده :D
اشاره کردم ولی پاک کردم کامنتمو چون یادم اومد یه حرف بد اون وسط زده شد :D(که البته از زبون اون شخص طبیعیه) گفتم به خودش می گیره شاید ناراحت بشه

• Like
Reactions: Nima

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
منم به هر بدبختی بود بلاخره بازی بدستم رسید(اصلا نشده یه چیزی رو به راحتی بدست بیاریم:|)
ناتی داگ فقط بلده شاهکار بسازه
بعضی جاها اصلا مخت هنگ میکنه چطور ممکنه همچین چیزی ساخت
بزرگترین و بهترین چیزی که این بازی نیاز داشت همین سندباکس شدن محیط های بازی بود چقدر این حس اخر و زمانی رو قشنگ منتقل میکنه با چیز دیگه ای هم که حال کردم بالانس گشت و گذار بازیه تو انچارتد 4 بعضی وقتا بازی فقط میشد ادونچر بدون هیچ اکشنی اگه هم داشت بقدری جزئی بود که ضد حال میزد(البته من اون زمان اصلا این چیزا حالیم نبود فقط تو کف بازی بودم:D) اما اینجا بالانسه درکنارش اون اکشن ناب خودش هم داره که اصلا خسته نمیشی
من اصلا نفهمیدم کی نشستم پا بازی,چقدر بازی کردم؟!!:D
فقط انیمیشن جمع کردن طناب رو ببینید ادم دلش می خواد فقط طناب بازی کنه باهاش:D

گیم پلی بازی یک پکیج تمام و کماله یه چیز بی نقص یادمه اولین گیم پلی بازی اومد با بچه ها بحث میکردیم که ممکنه این حس ضعیف بودن الی ضربه بزنه به بازی ولی واقعا میگم بقدری گیم پلی الی باور پذیر و بی نقصه و جوری هوشنمدانه طراحی شده که بکل اون حس سنگین بودن گیم پلی جوئل رو یادتون میره(دقیقا یک چیز متفاوت ولی بی نقص که جایه مقایسه رو نمیذاره) اما خب اون حس خاصی که جوئل به ما میداد همیشه تو قلب ما میمونه:x
مکانیزم داج واقعا عالی طراحی شده کاملا تحول گیم پلی رو حس میکنید

شاتگان:| شاتگان... وقتی شلیک میکنی باهاش تا گوشت و استخونت اون قدرتش رو حس میکنی
هوش مصنوعی بازی عالی طراحی شده دیگه اون حس خنگ بودن همراهت رو نداری خیل جاها به کمکت میاد حواسش هست که وقتی می خوایی یه جا رو مخفی کاری بری مثل دیوونه ها نره وسط زامبیا برقصه:D
من خودم جدا از تمام این ها از پیشرفت ناتی داگ تو طراحی تمام ساختمون ها خونه ها و هرجایی که قراره توش گشت بزنی و ایتم جمع کنی شگفت شده شدم جوری طراحیش کردن که انگار خودت تو یه دنیایه اخر و زمانی مخصوصا وقتی درکنارش عناصر ترس و اکشن هم گذاشته اصلا ادم خسته نمیشه اصلا
درمورد داستان هم فعلا نظری نمیدم تا تمومش کنم با این فکر کنم همه چیز داستان رو میدونم حتی اخرش رو:|
تنها نکته مثبت داستان تا اینجای کار برای من اون حس و روند انتقامیه که الی درپیش گرفته که واقعا باور پذیره
درمورد شخصیت ها و کلیت داستان سعی میکنم خودم کامل داستان رو با جزئیات بفهمم تا نتیجه گیری کنم که با چیزایی که میدونم به احتمال زیاد خوشم نیاد که واقعا امیدوارم خلافش بهم ثابت شه سر همین جریان فعلا دارم حال بازی رو میکنم تا ببینم اخرش داستان چی میشه دیگه:D

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
دوستان لطفا هرگونه نظر در مورد داستان بازی و ری اکشن هاتون رو در اسپویلر قرار بدید (و نه inline spoiler. در داخل پنجره اسپویلر بزارید)
در اسپویلر هم حتما تایتل و تیتر رو رعایت کنید و توضیح بدید نظرتون در مورد کدوم قسمت و چپتر بازی است! در غیر این صورت پستتون بدون اطلاع پاک میشه.
نکات ابتدای پست اول رو هم حتما دوباره مطالعه کنید.
و بدیهیه که با هرگونه نظر اسپویل کننده در مورد داستان برخورد میشه.

موفق باشید

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
998
نام
امیر حسین
اگر قسمت فلش بک رو هنوز نرسیدید, نخونید:
به جرات میتونم بگم احساسی ترین و فراموش نشدنی ترین صحنه ای که به عمرم از قاب تلویزیون دیدم, فلش بک joel و الی بود. لحظه ای که کادوی تولد رو بهش داد. اون لحظه ای که به ارزوی سادش رسید و خودشو در حال سفر به ماه توی شاتل تجسم کرد. این سکانس واقعا عادی نیس. این سکانس واقعا عادی نیس. این یه شاهکار هنری هست. این سکانس ابعاد درونی ادمی که پاک مونده و قلبش سیاه نشده رو به وضوح نشون میده... اینکه چطوری بعضی ادما با ساده ترین چیزها میتونن کل دنیا رو داشته باشن...!
اینکه توی یه دوره ی اخر الزمانی که هیچکس به هیچکس رحم نمیکنه و تمام ارزش های دنیای واقعی از جمله پول و بانک و... وارونه شده, یه دختر نوجوون تنها خواستش فضا و ماه و سفر به فضا و مطالعه در مورد دایناسور هاس. اینکه چنین ارزوی ساده ای هنوز توی قلب یکی از بازمانده های اون دنیای بی رحم باشه نشون میده در بدترین شرایط هم هنوز ادمایی وجود دارن که منحرف نشده باشن...
اونجا که رفت جلوی ایینه ی توی موزه, جوئل هم پشتش بود. الی اون زمان خیلی خوشحال بود. بی خبر از ۳ سال ایندش... بی خبر از اینکه ۳ سال بعد قراره تنها یارش جلوی چشمش سلاخی بشه... اگه شوخی ها و صمیمیت هایی که الی توی این چپتر با جوئل میکرد رو وصل کنیم به سردی الی با جوئل در اول بازی و اونو هم وصل کنیم به صحنه ی مرگ جوئل, میشه مفهوم "حسرت" رو با تمام وجود حس کرد. حسرتی که الی سه سال قبل هیچوقت ازش خبر نداشت و حالا سه سال تمام وجودشو فرا گرفته. اول بازی الی با جوئل سرد بود. ولی درست چند ساعت بعد جوئل جلوی چشمش کشته شد. توی وجود الی حس نفرت و انتقام شدیدی موند. به نظر من اون هدف اصلیش برای انتقام گرفتن wlf و شخص ابی نیست. شاید یه جوری از خودش نفرت پیدا کرده. شاید میخواد با انتقام گرفتن از اونا, از خودش انتقام بگیره... قطعا الی داره با حسرت هاش مبارزه میکنه. شاید برا همین هیچوقت گیتار رو فراموش نکرد. هرجا گیتار میبینه غمگین میشه.... شاید هروقت گیتار میبینه, یاد سردیش با جوئل میفته. اتفاقا وقتی توی موزه گیتار رو دید, غمگین شد... یه شعر وحشتناک غمگین خوند (حسرت هاش یادش اومد) و بعد بلافاصله رفت توی روزهای خوبش (فلش بک) که توی موره با جوئل داشت!
من اینو مطمعنم که یکی از ریشه های اصلی "انتقام" ,در وجود هر شخص, "حسرت از دادن چیز یا شخص در زندگی" هست... . حتی توی heavy rain , اوریگامی کیلر به خاطر حسرت اینکه چرا نتونسته برادرش رو نجات بده, هر پسری رو که میدید, به همون شیوه به قتل میرسوند!
چیزی که تا ابنجا برام مشخصه, اینه که الی هم داره با گذشتش میجنگه هم با حال و هم آینده. برا همین وجودش پر از کینه و نفرت و انتقام و صد البته بی اطمینانی هست... . شاید به ظاهر برا انتقام مصمم باشه. ولی من حس میکنم درونش نا مطمعنه...!
اینایی که گفتن اسپویل نیس. صرفا حدسیاتم هست!

فقط میتونم بگم همین یه چپتر کوتاه به قدری داستانش لایه داره و از بعد روان شناسی و فلسفی میشه در مورد چند جلد کتاب نوشت , دیگه چه برسه به مابقی داستان... در عجبم چطوری یه عده چشمشونو بستن و میگن داستان بازی ضعیفه:)
داستان بازی دریاس. اگه در زمینه ی شخصیت شناسی و روان شناسی مطالعه ندارید , شاید خیلی از لایه های داستان رو نفهمید... . این بازی واقعا یه بازی عادی نیس:) همین...

پ.ن: فردا یه سری عکس خفن از این چپتر میذارم:D

Kratos-_-0_0

کاربر سایت
Sep 10, 2012
938
نام
ارین
نه خیلیم حال میده ، هیچ کدوم از تفنگات فشنگ دو رقمی رو به خودشون نمی‌بینن، مجبور میشی با دشمنا موش و گربه بازی راه بندازی ، فان ... منظورم مخفی کاری نیست ، یه نبرد سرعتی بزن بزن ، ولی لول دیزاین حوریه که بازی میتونی غافلگیر کنی

فقط بدیش اینکه هلث پک کم میاری
قبل عرضه بازی هم گفتم بازی نکردن این بازی روی hard بزرگترین ظلم به بشریت:D
دقیقا از ظهر پاشم ولی اینقدر مو به مو دارم میرم جلو محیط دارم سرچ میزنم مهمات کم مصرف میکنم هنوز به مشکل آنچنانی بر نخوردم ((ولی بقول گفتنی مشخصه الان آرامش قبل طوفان :D )) هنوز چیزی زیادی از بازی نرفتم اینقدر کند دارم پیش میرم
واقعاااا سگ مصب شاهکار
به تمام معناست

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
اگر قسمت فلش بک رو هنوز نرسیدید, نخونید:
به جرات میتونم بگم احساسی ترین و فراموش نشدنی ترین صحنه ای که به عمرم از قاب تلویزیون دیدم, فلش بک joel و الی بود. لحظه ای که کادوی تولد رو بهش داد. اون لحظه ای که به ارزوی سادش رسید و خودشو در حال سفر به ماه توی شاتل تجسم کرد. این سکانس واقعا عادی نیس. این سکانس واقعا عادی نیس. این یه شاهکار هنری هست. این سکانس ابعاد درونی ادمی که پاک مونده و قلبش سیاه نشده رو به وضوح نشون میده... اینکه چطوری بعضی ادما با ساده ترین چیزها میتونن کل دنیا رو داشته باشن...!
اینکه توی یه دوره ی اخر الزمانی که هیچکس به هیچکس رحم نمیکنه و تمام ارزش های دنیای واقعی از جمله پول و بانک و... وارونه شده, یه دختر نوجوون تنها خواستش فضا و ماه و سفر به فضا و مطالعه در مورد دایناسور هاس. اینکه چنین ارزوی ساده ای هنوز توی قلب یکی از بازمانده های اون دنیای بی رحم باشه نشون میده در بدترین شرایط هم هنوز ادمایی وجود دارن که منحرف نشده باشن...
اونجا که رفت جلوی ایینه ی توی موزه, جوئل هم پشتش بود. الی اون زمان خیلی خوشحال بود. بی خبر از ۳ سال ایندش... بی خبر از اینکه ۳ سال بعد قراره تنها یارش جلوی چشمش سلاخی بشه... اگه شوخی ها و صمیمیت هایی که الی توی این چپتر با جوئل میکرد رو وصل کنیم به سردی الی با جوئل در اول بازی و اونو هم وصل کنیم به صحنه ی مرگ جوئل, میشه مفهوم "حسرت" رو با تمام وجود حس کرد. حسرتی که الی سه سال قبل هیچوقت ازش خبر نداشت و حالا سه سال تمام وجودشو فرا گرفته. اول بازی الی با جوئل سرد بود. ولی درست چند ساعت بعد جوئل جلوی چشمش کشته شد. توی وجود الی حس نفرت و انتقام شدیدی موند. به نظر من اون هدف اصلیش برای انتقام گرفتن wlf و شخص ابی نیست. شاید یه جوری از خودش نفرت پیدا کرده. شاید میخواد با انتقام گرفتن از اونا, از خودش انتقام بگیره... قطعا الی داره با حسرت هاش مبارزه میکنه. شاید برا همین هیچوقت گیتار رو فراموش نکرد. هرجا گیتار میبینه غمگین میشه.... شاید هروقت گیتار میبینه, یاد سردیش با جوئل میفته. اتفاقا وقتی توی موزه گیتار رو دید, غمگین شد... یه شعر وحشتناک غمگین خوند (حسرت هاش یادش اومد) و بعد بلافاصله رفت توی روزهای خوبش (فلش بک) که توی موره با جوئل داشت!
من اینو مطمعنم که یکی از ریشه های اصلی "انتقام" ,در وجود هر شخص, "حسرت از دادن چیز یا شخص در زندگی" هست... . حتی توی heavy rain , اوریگامی کیلر به خاطر حسرت اینکه چرا نتونسته برادرش رو نجات بده, هر پسری رو که میدید, به همون شیوه به قتل میرسوند!
چیزی که تا ابنجا برام مشخصه, اینه که الی هم داره با گذشتش میجنگه هم با حال و هم آینده. برا همین وجودش پر از کینه و نفرت و انتقام و صد البته بی اطمینانی هست... . شاید به ظاهر برا انتقام مصمم باشه. ولی من حس میکنم درونش نا مطمعنه...!
اینایی که گفتن اسپویل نیس. صرفا حدسیاتم هست!

فقط میتونم بگم همین یه چپتر کوتاه به قدری داستانش لایه داره و از بعد روان شناسی و فلسفی میشه در مورد چند جلد کتاب نوشت , دیگه چه برسه به مابقی داستان... در عجبم چطوری یه عده چشمشونو بستن و میگن داستان بازی ضعیفه:)
داستان بازی دریاس. اگه در زمینه ی شخصیت شناسی و روان شناسی مطالعه ندارید , شاید خیلی از لایه های داستان رو نفهمید... . این بازی واقعا یه بازی عادی نیس:) همین...

پ.ن: فردا یه سری عکس خفن از این چپتر میذارم:D
اصلا ذهنتون رو درگیر کی چی گفت نکنید و از دور اولتون و لحظه لحظه این شاهکار لذت ببرید ، هر تعداد دفعه دیگه ای که برید حس و حال و خاص بودن دور اول رو ندارن...

آخرین ویرایش:

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
هر دفعه که فکر می‌کنم که همه‌چیو دیدم، باز بازی یه چیزی نشون میده که سورپرایزم میکنه. اصلا نمیخوام راجب داستان بازی حرف بزنم که هر سکانسش رو میشه تحلیل روانی کرد‌. بحث سر گیم‌پلیشه که حتی این هم حتی بهترین چیزیه که دیدم. داشتم همون محیط سگ‌دار که تو پریویوهای ۹ ماه پیش بازی بود رو می‌رفتم، به قدری گیم‌پلی بازی عمق داره که حد نداره. چقدر موزیک وسط کامبت‌ها خوبه و یه حالت وحشتناکی هم داره. ترکیب سگ‌ها و صاحاباشون و محیط حساب‌شده بازی دیوانه‌کنندس رسما.حدود ۸ ساعت یا ۹ سال پیش رفتم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر