PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,534
نام
کورش
من به عنوان کسی که نه هیتره و نه فن یه توضیح بدون اسپویلی بدم خیالتون رو راحت کنم.
من داستان رو میدونم و اسپویلها رو هم خوندم. شما اگر از من میشنوید کاری به کسانی که از داستان خوششون نیومده نداشته باشید چون دقیقا نمیدونید چرا خوششون نیومده و اعصابتون خراب میشه.
این رو مخصوصا برای کسانی میگم که 5 ساعت اول رو بازی کردن و الان فکر میکنن میدونن ملت از کجای داستان ایراد گرفتن. واقعیت اینه که نمیدونید و نمیشه در موردش صحبت کرد یعنی دقیقا چیزی که منتقدها گفتن سونی ممنوع کرده بود.
بنابراین بجای اینکه اعصاب خودتون رو خورد کنید و هی تعجب کنید که چرا یه عده خوششون نیومده بچسبید به بازی مورد علاقتون و لذت ببرید. حالا بالاخره بعدا یا خوشتون میاد یا نظرتون عوض میشه ولی فعلا لذت بردن از بازی رو بچسبید.
ضمنا این پست من به معنی خوب یا بد بودن داستان نیست و فعلا نظرم خنثی است فقط میخوام خیالتون رو راحت کنم که باید بیشتر بازی کنید و فکر بقیه چیزهارو نکنید.

batgamer2

کاربر سایت
Jun 7, 2015
674
نام
امیررضا
خیلی ناراحت شدم انتظار این اتفاق رو داشتم اما نه به این زودی امیدوارم بازی کشش داستانیشو نگه داره Rest In Peace
تا اینجا با Jesse خیلی حال کردم

AminMoradiX

کاربر سایت
Nov 24, 2017
846
جالبه تو تریلرا میگفتن u can sneak past enemies
با این اوضاع تک تکشونو میکشم یعنی واقعا every last one of them حتی یکی هم نمیذارم در بره

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
440
من به عنوان کسی که نه هیتره و نه فن یه توضیح بدون اسپویلی بدم خیالتون رو راحت کنم.
من داستان رو میدونم و اسپویلها رو هم خوندم. شما اگر از من میشنوید کاری به کسانی که از داستان خوششون نیومده نداشته باشید چون دقیقا نمیدونید چرا خوششون نیومده و اعصابتون خراب میشه.
این رو مخصوصا برای کسانی میگم که 5 ساعت اول رو بازی کردن و الان فکر میکنن میدونن ملت از کجای داستان ایراد گرفتن. واقعیت اینه که نمیدونید و نمیشه در موردش صحبت کرد یعنی دقیقا چیزی که منتقدها گفتن سونی ممنوع کرده بود.
بنابراین بجای اینکه اعصاب خودتون رو خورد کنید و هی تعجب کنید که چرا یه عده خوششون نیومده بچسبید به بازی مورد علاقتون و لذت ببرید. حالا بالاخره بعدا یا خوشتون میاد یا نظرتون عوض میشه ولی فعلا لذت بردن از بازی رو بچسبید.
ضمنا این پست من به معنی خوب یا بد بودن داستان نیست و فعلا نظرم خنثی است فقط میخوام خیالتون رو راحت کنم که باید بیشتر بازی کنید و فکر بقیه چیزهارو نکنید.
آخه آدم از جایی عصبی میشه که کسانی دارند از داستان ایراد میگیرن که تا دیروز آرزو داشتن بازی شکست بخوره و الان این مورد شد براشون ابزاری برای تخریب بازی حداقل اگر کسی که سالها صبر کرد برای بازی و به دنبال موفقیت بازی بود بیاد ایراد بگیره قبول هست ولی نه کسانی که آرزو می کردن این بازی شکست بخوره الان شدن وکیل اول این بازی جلوتر از خود فن های بازی

• Like
Reactions: vaan 2 and Amin.AP

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,534
نام
کورش
آخه آدم از جایی عصبی میشه که کسانی دارند از داستان ایراد میگیرن که تا دیروز آرزو داشتن بازی شکست بخوره و الان این مورد شد براشون ابزاری برای تخریب بازی حداقل اگر کسی که سالها صبر کرد برای بازی و به دنبال موفقیت بازی بود بیاد ایراد بگیره قبول هست ولی نه کسانی که آرزو می کردن این بازی شکست بخوره الان شدن وکیل اول این بازی جلوتر از خود فن های بازی
اینها اصلا مهم نیست. خود بازی و لذتی که میبرید مهمه. بالاخره هر مدیایی یه سری هیتر داره یه سری هم منطقی خوششون نمیاد یه سری هم خوششون میاد. من نمیگم منتقدها هیترن یا حق با اونهاست یا حق با اونها نیست. این بحثها برای وقتیه که بازی رو تموم کردید و خطر اسپویل نداره. فقط دارم میگم الان وقت لذت بردن از بازی مورد علاقتونه چون در چند پست دیدم طرفداران فکر میکنن میدونن قضیه چیه و به اون اعتراض دارن و این باعث این شده که لذت بردن از یکی از مهمترین عناوین نسل بره زیر حاشیه.
من اصراری ندارم حتما بیخیال بشید بالاخره هرکس اختیار خودش رو داره ولی به عنوان کسی که میدونه چه خبره و داستان چیه میگم اگر من بودم کار درست برام تمرکز روی بازی و لذت بردن بود. بازی هم بالاخره تموم میشه و همه چیز روشن میشه الان وقت لذته نه حرص خوردن.

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
440
اینها اصلا مهم نیست. خود بازی و لذتی که میبرید مهمه. بالاخره هر مدیایی یه سری هیتر داره یه سری هم منطقی خوششون نمیاد یه سری هم خوششون میاد. من نمیگم منتقدها هیترن یا حق با اونهاست یا حق با اونها نیست. این بحثها برای وقتیه که بازی رو تموم کردید و خطر اسپویل نداره. فقط دارم میگم الان وقت لذت بردن از بازی مورد علاقتونه چون در چند پست دیدم طرفداران فکر میکنن میدونن قضیه چیه و به اون اعتراض دارن و این باعث این شده که لذت بردن از یکی از مهمترین عناوین نسل بره زیر حاشیه.
من اصراری ندارم حتما بیخیال بشید بالاخره هرکس اختیار خودش رو داره ولی به عنوان کسی که میدونه چه خبره و داستان چیه میگم اگر من بودم کار درست برام تمرکز روی بازی و لذت بردن بود. بازی هم بالاخره تموم میشه و همه چیز روشن میشه الان وقت لذته نه حرص خوردن.
بله شما کامل درست میگید و الان وقت لذت بردن هست ولی چیزی که هست این بازی انقدر بزرگ شده که صحبت درموردش فقط در سایت های گیمینگ نیست من خودم همین امروز در یکی از سایت های ورزشی فارسی زبان دیدم صحبت درمورد این بازی رو انقدر این بازی بزرگ شده که در سایت های غیر گیمینگ هم از اسپویل و صحبت یه سری که فقط هست تخریب بازی رو دارند در آسایش نیستیم من میگم کاش حداقل این افراد که دائم در فضای مجازی دارند یه فضای بد و یه نوع فکر منفی رو در ذهن مخاطب فرو می کنند کاش یه چند روز صبر می کردن بعد از تمام کردن بازی به دست بیشتر گیمرها این صحبت ها رو وسط میاوردن تا به تجربه خیلی از گیمرها ضربه نزنه من خودم گیمر میشناسم که هنوز سمت این بازی نرفته بخاطر صبحت های منفی که از یه سری شنیده که حتی نسخه اول هم بازی نکردن.
چقدر خوب بود نسل 5 و 6 بدون ذهنیت منفی میرفتیم سمت بازی ها گیمر های هیتر هم نبودن که قصد تخریب داشته باشند بازی رو انجام میدادیم فقط با نظر خودمون یا لذت میبردیم یا نه

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
دوستان دو سوال دارم:
1-چرا بعضی قسمتهایی از فتو مد فعال نیست؟مثل camera mode
2-اون سکانسی بود که الی دینا رو داخل جشن میبوسید(تریلرش رو هم دیدیم) حذف که نشده؟من تا 3 ساعت اول رو رفتم ولی این سکانس رو ندیدم لطفا فقط بگید هست یا نه
نمیخوام درباره اینکه کجای بازی هست بدونم
جواب ۱: توی میان پرده مثل GoW حرکت دوربین لاک هست احتمالا شما اونجا زدید.
وگرنه بقیه جاها اوکیه.

• Like
Reactions: db07

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
بله شما کامل درست میگید و الان وقت لذت بردن هست ولی چیزی که هست این بازی انقدر بزرگ شده که صحبت درموردش فقط در سایت های گیمینگ نیست من خودم همین امروز در یکی از سایت های ورزشی فارسی زبان دیدم صحبت درمورد این بازی رو انقدر این بازی بزرگ شده که در سایت های غیر گیمینگ هم از اسپویل و صحبت یه سری که فقط هست تخریب بازی رو دارند در آسایش نیستیم من میگم کاش حداقل این افراد که دائم در فضای مجازی دارند یه فضای بد و یه نوع فکر منفی رو در ذهن مخاطب فرو می کنند کاش یه چند روز صبر می کردن بعد از تمام کردن بازی به دست بیشتر گیمرها این صحبت ها رو وسط میاوردن تا به تجربه خیلی از گیمرها ضربه نزنه من خودم گیمر میشناسم که هنوز سمت این بازی نرفته بخاطر صبحت های منفی که از یه سری شنیده که حتی نسخه اول هم بازی نکردن.
چقدر خوب بود نسل 5 و 6 بدون ذهنیت منفی میرفتیم سمت بازی ها گیمر های هیتر هم نبودن که قصد تخریب داشته باشند بازی رو انجام میدادیم فقط با نظر خودمون یا لذت میبردیم یا نه

در فضای مجازی مخصوصاً آمریکا عقاید راستگرا بیشتر بین مردم دیده میشه که یکی از دلایلی هست که TLOU2 اینجوری review bomb میشه برای همینه که پیشنهاد میشه فضای بازی همیشه neutral بمونه ولی دلیل اصلیش این هست که مردم همیشه دنبال

Happy Ending هستن اگر فیلم یا بازی این خواسته شون را فراهم نکنه اونوقت که عشقشون به تنفر تبدیل میشه

• Like
Reactions: beh1382

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
440
در فضای مجازی مخصوصاً آمریکا عقاید راستگرا بیشتر بین مردم دیده میشه که یکی از دلایلی هست که TLOU2 اینجوری review bomb میشه برای همینه که پیشنهاد میشه فضای بازی همیشه neutral بمونه ولی دلیل اصلیش این هست که مردم همیشه دنبال

Happy Ending هستن اگر فیلم یا بازی این خواسته شون را فراهم نکنه اونوقت که عشقشون به تنفر تبدیل میشه
من یکی خودم اصلا علاقه به این ندارم که همیشه باید داستان ها خوب تمام بشن همین الان به راحتی میشه تعدادی کتاب اسم آورد که پایان تلخ داشتن ولی موفق اسم نمیارم که مشکل داره نشه ولی توی یکی از بزرگترین رمان های کلاسیک تاریخ به وسیله همین تلخ تمام شدنش جاودانه شد اگر نویسنده توان این رو داشته باشه از یه داستان تلخ بهترین استفاده رو انجام بده دیگه نیازی نیست که باید پایان خوش داشته باشیم , من همیشه میگم به دوستانم هیچ وقت همه چی خوب تمام نمیشه اگر یه دفعه در یک فیلم یا هر مدیا دیگه مشاهده کردین که شخصیت های اصلی داستان براشون خوب تمام نشد تعجب نکنید چون در زندگی واقعی همیشه همه چی خوب تموم نمیشه شاید همون پایان تلخ پایانی شاهکار رو رقم بزنه

• Like
Reactions: EAST2WEST

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
من یکی خودم اصلا علاقه به این ندارم که همیشه باید داستان ها خوب تمام بشن همین الان به راحتی میشه تعدادی کتاب اسم آورد که پایان تلخ داشتن ولی موفق اسم نمیارم که مشکل داره نشه ولی توی یکی از بزرگترین رمان های کلاسیک تاریخ به وسیله همین تلخ تمام شدنش جاودانه شد اگر نویسنده توان این رو داشته باشه از یه داستان تلخ بهترین استفاده رو انجام بده دیگه نیازی نیست که باید پایان خوش داشته باشیم , من همیشه میگم به دوستانم هیچ وقت همه چی خوب تمام نمیشه اگر یه دفعه در یک فیلم یا هر مدیا دیگه مشاهده کردین که شخصیت های اصلی داستان براشون خوب تمام نشد تعجب نکنید چون در زندگی واقعی همیشه همه چی خوب تموم نمیشه شاید همون پایان تلخ پایانی شاهکار رو رقم بزنه

من گفتم دلیل populism هست ولی اصلاً تاییدش نکردم و نمی کنم

Version 7

کاربر سایت
Dec 16, 2007
444
فعلا تا آخر چپتر جسکون رفتم.

چند جا ارجاع به ps3 داشت! یه جا بازی‌های آنچارتد۲ و جک ۳ هم بودن.
مردن جُل رو خیلیا از اولین تریلر پیش‌بینی کرده بودن اما ناتی‌داگیا فهمیدن که بد چیزی رو لو دادنو با تریلرای بعدی ذهنیتو به سمتی بردن که نمیمیره! واقعا کارشون خیلی هوشمندانه بود.
من از اونجایی که دینا تو برف گم شد خیلی خوشم اومد، خیلی حسِ واقعی‌ای میداد. اونجا هم که اِلی گفت ازین بچه‌هه خوشم نمیاد! و رفتن باهاش برف‌بازی ایده‌ی جالبی بود. گوستاوو هم با سازش وسط شهر نشسته بود :D
قاتل جُل هم شخصیت باحالی درومده، حسِ گیم‌پلیش هم واقعا با اِلی فرق داشت و قوی بود. چهره‌‌شم کلیشه نیستو خیلی به شخصیتش میخوره.
بازی یکم کند شروع شد اما خیلی آدمو تو فضای خودش غرق میکنه، تا حالا همچین تجربه‌ای نداشتم.
یه نکته‌ی مهمم اینه که باید با تمرکز کامل و بدون مزاحم بازیو انجام بدین تا توش غرق بشین.

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,093
نام
پوریا
برگام از این AI.
از نزدیک بودن زامبی ها و دشمن های انسانی سوء استفاده کردم و سعی کردم به جون هم بندازمشون. AI بازی طوریه که اگه دشمن ببینه که زامبی از نوع کلیکر هست، بعد از یه مدت آروم حرکت میکنه و اصلا به هیچکس شلیک نمیکنه. اصلا از این لفظ استفاده نمیکنم ولی دیگه واقعا پشمام.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
فاک فاک فاک!
من اولین و تنها چیزی که برام اسپویل شد توی لیک‌ها عکس بدن و‌صورت داغون جول روی زمین بود ولی هیچ ایده‌ای نداشتم که چرا و چجوری این بلا سرش میاد! وقتی رانره افتاده بود رو ابی و جول اومد نجاتش داد تا فرار کردنشون از دست اون Horde اینتنس‌ترین چیزی بود که تجربه کردم. رسیدن توی خونه و تامی خودشو معرفی کرد و بعد هم جول، سکوت و بعدش... لعنتی ابی با شات‌گان زد توی زانوی جول و پاشو قطع کرد تقریبا!! =(( اخرین باری که اشکم سر یک بازی درومده بود سکانس عبور سالید اسنیک از تونل مایکروویو MGS4 بود. لعنتی بدجوری شوک شدم!

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,881
نام
حسين
سخته واقعا، سخت..

خیلی سخته کنار اومدن با این مدل حذف شدن شخصیتی که توی نسخه یک با درد کشیدنش درد کشیدی و با اندک خوشی های که میومد سراغش حال میکردی! 7سال منتظر بمونی که دوباره ببینیش، با دیدنش توی تریلر ذوق کنی و اوایل بازی هم کنترلش رو بدن دستت ولی تهش اینجوری..خیلی سخته یهویی اوایل بازی این مدلی حذفت کنن. معمولا وقتی یه شخصیت بزرگ از داستان حذف میشه که یکی دوتا شخصیت درست حسابی پرورش داده باشی قبلش. الان جول رو از دست دادیم که با دینا و جسی بریم جلو؟؟ تو کت من یکی که نمیره خدایی. بازی از لحاظ گیمپلی، گرافیک، لول دیزاین، کارگردانی تا الان خیلی خوب بوده ولی از لحاظ داستانی نا امید شدم. دیگه مهم نیست بازی رو زود تموم کنم ببینم تهش چی میشه. سعی می کنم از گیم پلی و محیط بازی لذت ببرم که انصافاً در این زمینه هم عالی کردن! احتمالا هم چندباری قراره توی فلش بک به گذشته برگردیم و جول رو ببینیم که کاش اینچنین نشه!!!

اون مادرفاکر اَبی هم قیافش خیلی آشناست واسم!!! امیدوارم فیلم هندیش نکنن..

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر