PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
آقا سر جدتون این بحث مسخره و نخ نمای هیتر رو بریزید دور دیگه. من خودم چند صفحه پیش به این دوستمون گفتم کلا با طرز دیدش مخالفم ولی هرچی هست دیگه نظرشون اینطوریه و بیخود هم مرض نداره بخواد از رو نفرت یا فن بوی بودن چیزی رو خراب کنه. طرز دیدش همینه. حالا یا شما باهاشون بحث میکنی یا نمیکنی تموم شد رفت. دیگه هیتر میتر واقعا چیه این وسط آخه.

هیتر مشخصه با چه هدف و نیتی تو هر بحثی وارد میشه.
کلمه مرض و اینجا قابل استفاده نمیدونم , ولی خب یه عده با تخریب(نه نقد) یه اثر به ارامش روانی میرسن حالا چون به قول خودشون اون جور که دوست داشتن اون اثر شکل نگرفته یا تموم نشده!

به هر حال هر کودوم از ما نسبت هر پدیده ای تو دنیا نظر خودمون و داریم و تا جایی که به کسی اسیب نزنه میتونه محترم باشه.
بازی که جای خود داره.

ولی اینکه من با علم به اینکه یه اثر چه شاکله ای داره (هوار زدن بارها که اقا بازی قرار نیست معمولی باشه) سمتش برم و خوشم نیاد (حالا به هر دلیل ) بعد بیام نگاه عاقل اندر سفیح به ملت بندازم و بگم هر کاری با بازی حال کرده هیچی حالیش نیست و چون پایان و داستان این شده اشغاله!

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
New Game Plus رو خیلی وقته شروع کردم ولی نتونسته بودم بازی کنم ،
یه سری شات فقط از Joel Miller گرفتم ، واسه گرفتن چند تاشون چندبار ریست چکپوینت کردم تا عکس خوبی بشه،
واقعا یه سری شون ارزش چاپ کردن داره!
+ یه سری شات دیگه:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار

harvest

کاربر سایت
Aug 11, 2011
88
بازی رو یه بار تموم کردم نیو‌گیم مثبت رو هم برام باز کرد.. یه chapter رو انتخاب کردم الان هیچکدوم از chapterها نمونده نیو‌گیم +هم نمونده این باگه؟ یا خود بازی اینطوری هست؟

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,920
نام
نـــــــویـــــــــد
بازی رو یه بار تموم کردم نیو‌گیم مثبت رو هم برام باز کرد.. یه chapter رو انتخاب کردم الان هیچکدوم از chapterها نمونده نیو‌گیم +هم نمونده این باگه؟ یا خود بازی اینطوری هست؟

از داخل لود باید Saveی که خود بازی واست گرفته رو لود کنی تا تمام چپترات برگردن. اولش نوشته Backup Save کاملا مشخصه. هر چپتر که انتخاب کنی بری داخلش بازی ازونجا به بعد ادامه پیدا میکنه و بقیه چپترا حذف میشن انگار که بازی رو تموم نکردی تا زمانی که بکاپ سیو رو لود کنی

• Like
Reactions: harvest

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
یکی از طراح های صدای بازی یک سری رشته توییت نوشته از سیستم تنفسی که برای بازی برنامه ریزی کردن و شدیدا توصیه میکنم که بخونیدش. توجه به جزییات و هوشمندی توی ایده و طرح هایی که اجرا کردند بی نظیره! متوجه میشید توی بازی چه جزییات کوچیکی وجود داره که شاید اصلا بهش توجه نمیکنید ولی قرار گیری همین جزییات کنار هم چه تجربه خارق العاده ای رو ایجاد میکنه. ایشون فقط درباره ی نحوه ی اجرای صدای نفس کشیدن کارکترها گفته، قسمت کوچکی از بازی که این چنین با جزییات پروگرامینگ شده که دیگه بقیه بازی بماند! البته توی توییتره اعضای استودیو بگردید توضیحات افراد دیگه رو هم برای بخش های دیگه ی بازی پیدا میکنید مثلا دیدم یکی از طراح های محیط بازی از نحوه ی طراحیه قطره ی باران روی شیشه ها نوشته بود! بازیسازی واقعا هنر جذابیه! و میتونید بفهمید که ارزش کار همچون استودیوهایی با بقیه دولوپرها در چه چیزهایی هست.
اگه بخوام بطور خلاصه در رابطه با نحوه ی اجرا سیستم تنفس توی بازی بگم اینه که بطور کلی برای نفس کشیدن کارکترها دو قائده در نظر گرفتن یکی murmuration هست که یعنی چرخه ی تکراره صدای بسیار پایینی که کارکتر مدام انجام میده ( همون بیس صدای نفس کشیدنه ) یکی heart rate یا ضربان قلبه که با توجه به شرایط بین ٠.٠ تا ١.٠ متغیره. حالا تلفیق این دو باهم در موقعیت های متفاوت تونسته حس بسیار طبیعی از تنش ، ترس ، خستگی و موارد دیگه ای رو در صدا و نحوه ی نفس کشیدن کارکتر به زیبایی القا کنه. حتما این رشته توییت رو بخونید، خودش خیلی زیبا توضیح داده و چندتا ویدیو گذاشته تا بهتر با این موضوع اشنا بشید. فوق العاده است.
توجه کنید این رشته توییت اسپویل داره

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
اگه این معقوله جدی نبود شما تک تک کامنت های ملت و جواب نمیدادی!
اگه مهم نبود تو هر صفحه تاپیک 5-4 تا پست نمیدادی!

"هر جور لفظی" جمله مبهمه و واضح بگو کجا بهت توهین کردم؟! تا دلیلش و بهت بگم .
و اینکه من باید واسه هر جوابی با طرف برم کافی شاپ و بشناسم بعد جواب بدم!
شما رو فقط از نوشته هات میشه شناخت داداش من.

ضمنن وقتی میخوای از شعور و ادبیات و تربیت کسی ایراد بگیری یه نگاه به نوشته های قبلت بنداز و احساس end شعور و ... به خودت نگیر.

قربون اون وقتت که 24 ساعت اینجایی و تک تک نقل قول میزنی و دور باطل حرفات و تکرار میکنی و در جواب همه هم یه سری جملات تکراری ردیف میکنی و با مثال های شاهکارت (gta) فکر میکنی داری منطقی بحث میکنی!

اتفاقن پست های شما باید بمونه تا مشخص شه هیترهای بازی چه افکار و عقایدی دارن و چقدر ادم خوشحال میشه تلاش های عبث شما را میبینه واسه اینکه بازی موفق شده ای مثل لست2 رو بد جلوه بده.

خوش باشی.
اول که من 24 ساعت اینجا نیستم اتفاقا هم مسئولیت کاریم زیاده هم بعد مسافت محل کار تا محل زندگی از اونجایی که خودم رانندگی نمیکنم توهمون تایمی که تو مسیر دارم اینجا سر میزنم داستان اینا برمیگرده به مدیریت زمان ، جدی بودن و مهم بودن یه چیزه علاقه به دنیای گیم و اینکه 5-6 سال منتظر شماره دو بهترین تجربه گیمینگ خودت بودن یه چیز دیگه که بعد تو ذوقت بخوره!!! و الا شما میتونی نگاه کنی که بیشترین فعالیت من تو این تاپیک بوده نه بخاطر بیکاری بلکه بخاطر سرخوردگی ، من هیچوقت نگفتم برداشت من درست و قطعی بوده ولی بدور از تعصب گرایی این که ضعف داستانی وجود داره واقعیته ! بعدش چطور یکی میتونه فن سونی باشه و بهترین تجربه گیمینگش د الست 1 باشه بعد بیاد بخواد نقش هیترو بازی کنه اتفاقا همین هیتری که میگین الان تو وسطهای نیوگیم پلاس هستش...در آخر اختلاف نظر تو فرهنگ ما مثل تصادفات رانندگیمونه که طرف به خودش این اجازه رو میده که بیاد سر اون با راننده مقابلش درگیر بشه اتفاقا از نوشتار های شما بیشتر مشخصه که چه دل پری از مخالفها دارین و این خواننده هست که صد در صد عاقل هست و میتونه کاراکتر شخصیتی بنده و شما رو قضاوت کنه ... دوست گرامی

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
یکی از طراح های صدای بازی یک سری رشته توییت نوشته از سیستم تنفسی که برای بازی برنامه ریزی کردن و شدیدا توصیه میکنم که بخونیدش. توجه به جزییات و هوشمندی توی ایده و طرح هایی که اجرا کردند بی نظیره! متوجه میشید توی بازی چه جزییات کوچیکی وجود داره که شاید اصلا بهش توجه نمیکنید ولی قرار گیری همین جزییات کنار هم چه تجربه خارق العاده ای رو ایجاد میکنه. ایشون فقط درباره ی نحوه ی اجرای صدای نفس کشیدن کارکترها گفته، قسمت کوچکی از بازی که این چنین با جزییات پروگرامینگ شده که دیگه بقیه بازی بماند! البته توی توییتره اعضای استودیو بگردید توضیحات افراد دیگه رو هم برای بخش های دیگه ی بازی پیدا میکنید مثلا دیدم یکی از طراح های محیط بازی از نحوه ی طراحیه قطره ی باران روی شیشه ها نوشته بود! بازیسازی واقعا هنر جذابیه! و میتونید بفهمید که ارزش کار همچون استودیوهایی با بقیه دولوپرها در چه چیزهایی هست.
اگه بخوام بطور خلاصه در رابطه با نحوه ی اجرا سیستم تنفس توی بازی بگم اینه که بطور کلی برای نفس کشیدن کارکترها دو قائده در نظر گرفتن یکی murmuration هست که یعنی چرخه ی تکراره صدای بسیار پایینی که کارکتر مدام انجام میده ( همون بیس صدای نفس کشیدنه ) یکی heart rate یا ضربان قلبه که با توجه به شرایط بین ٠.٠ تا ١.٠ متغیره. حالا تلفیق این دو باهم در موقعیت های متفاوت تونسته حس بسیار طبیعی از تنش ، ترس ، خستگی و موارد دیگه ای رو در صدا و نحوه ی نفس کشیدن کارکتر به زیبایی القا کنه. حتما این رشته توییت رو بخونید، خودش خیلی زیبا توضیح داده و چندتا ویدیو گذاشته تا بهتر با این موضوع اشنا بشید. فوق العاده است.
توجه کنید این رشته توییت اسپویل داره

اتفاقا من بهش توجه کرده بودم تو صحنه هایی درگیری اگه رو صورت الی زوم کنید و حتما هدست داشته باشین متوجه میشین که دقیقا صدای دم و بازدم با رفلکس صورت الی هماهنگه حتا موقع بازدم یه کلمه "پ" کوتاه رو الی میگه !!

• Like
Reactions: stanley

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
آقا سر جدتون این بحث مسخره و نخ نمای هیتر رو بریزید دور دیگه. من خودم چند صفحه پیش به این دوستمون گفتم کلا با طرز دیدش مخالفم ولی هرچی هست دیگه نظرشون اینطوریه و بیخود هم مرض نداره بخواد از رو نفرت یا فن بوی بودن چیزی رو خراب کنه. طرز دیدش همینه. حالا یا شما باهاشون بحث میکنی یا نمیکنی تموم شد رفت. دیگه هیتر میتر واقعا چیه این وسط آخه.
باورمیکنین من تو این همه سال که گیم بازی میکنم نمیدونم "هیتر" چیه؟ از نظر فنی ما به هرجور گرم کننده میگیم!!!!حالا اگه یکی هیتر باشه که داره بازار وگرم میکنه :)

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
آخرین ویرایش:

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
New Game Plus رو خیلی وقته شروع کردم ولی نتونسته بودم بازی کنم ،
یه سری شات فقط از Joel Miller گرفتم ، واسه گرفتن چند تاشون چندبار ریست چکپوینت کردم تا عکس خوبی بشه،
واقعا یه سری شون ارزش چاپ کردن داره!
+ یه سری شات دیگه:

به نظرم جوئل یه شخصیت خیلی قوی داشت بخصوص تو این صحنه که شما شات گرفتین مشخصه
اگه ابی اونجوری نامردی با شاتگان نمیزد تو پاش از پسش برنمیومدن!!

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
باورمیکنین من تو این همه سال که گیم بازی میکنم نمیدونم "هیتر" چیه؟ از نظر فنی ما به هرجور گرم کننده میگیم!!!!حالا اگه یکی هیتر باشه که داره بازار وگرم میکنه :)
هِیتِر=hater از کلمه هِیت=hate میاد یعنی تنفر ورزنده :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر