PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
وقتی تو شماره یک یک فردی رو میسازی که باهوش و منطقیه نباید اینجوری و به همین راحتی و خیلی آبکی ببریش تو جمع بگی من جوئلم....اصلا و اصلا قابل قبول نیست...میخوای بکشیش بکش مشکلی نیست ولی با داستان شماره 1 بسنج این شخصیت رو ببین باید ابلحانه بمیره یا روی حساب کتاب.
دقیقا این بحث به جایی نمیره چون هرکس دیدگاه خودش رو داره....پس بهتره ادامه پیدا نکنه.

!!!!!
آبکی کجا بود دوست عزیز ، در اون شرایطی که بوجود اومده بود مگه چاره ای داشتن ؟ مثلا با استفاده از هوشش خودش و تامی رو تله پورت میکرد به جکسون ؟!!! 4 سال از اون جریان گذشته ، اینا هیچ دشمن انسانی تو این مدت نداشتن ، فقط میرفتن گشت زنی برای از بین بردن اینفکتدها ... شما انیشتین هم که باشی وقتی فقط برای نجات جونت و فرار از اون وضعیت راهی وجود نداره ، چیکار میکنی ؟ مجبور بودن برن کمپ ابی اینا ...
بنظرم شما از جوئل یه پیامبر ساختید که تو اون لحظه باید بهش وحی میشده که " ای جوئل ، این همان دختریست که پدرش را کشتی ، به او اعتماد نکن و همینجا رهایش کن تا خوراک اینفکتدها شود "

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
آخه اصلا تو شرایط عادی نبودن که ، توسط هورد اینفکتدها محاصره شدن و راه برگشت به جکسون یا فرار از اون وضعیت رو نداشتن ، تنها راه زنده موندن و نجاتشون این بود که همراه ابی برن و چون ابی رو هم نجات داده بودن بیشتر میتونستن بهش اعتماد کنن ( شما اگه جون من رو نجات بدی فکر میکنی من مدیونتم و راحت تر به من اعتماد میکنی ) ... ضمن اینکه تامی خودشون رو معرفی کرد نه جوئل ...
یه جوری میگید ابلهانه انگار واسه تفریح پاشدن رفتن کمپ ابی اینا دورهمی :D

اصلا تمام جواب همه این سوال ها اینه که چرا ابی این همه زامبی رو به سمت کمپ و دوستان خودش میکشونه ... ؟؟؟

جوئل همون لحظه ای که تو سر اون زامبی شلیک کرد سرنوشتش نفرین شد ...

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
نکته اصلی همینجاست...من دارم میگم جول اصلا برای چی دوباره اسمش رو گفت؟ پس باز با یک ادم ساده لوح بعد از اون سکانس طرفیم....که به راحتی تو یک جمع اسمش رو میگه...اصلا لزومی نداره اسمت رو بگی تو جمع

الان فکر می‌کنی اگه اسامیشون رو نگفته بودن ، ابی و دوستان این دو نفر از جکسون رو ول می‌کردن .... تهش این بود که برای گرفتن اطلاعات اینها رو شکنجه می‌کردن و آخرش همه چی لو می‌رفت ...

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
اریا یه سوال :
نظرت راجع به شخصیت دکتر چی بود ؟ چون تو فلش بک ها مشخص میشه داره با مارلین جر و بحث میکنه و ساخت واکسن هم‌حتی قطعی نیست . ممکن بود الی رو بکشه و واکسنی هم نتونه بسازه . حتی وقتی ابی میاد ازش سوال میکنه اگه من جای اون دختر بودمم این کارو میکردی ؟ جوابی نداره بهش بده و گریه میکنه فقط ! میخوام ببینم از بیرونم‌نگاه کنی واقعا حق رو ۱۰۰ درصد میدی به بابای ابی و جول رو مستحق مرگ و انتقام‌میدونی ؟ و اینکه یه سناریو دیگه این بود که ابی دختر کسی باشه که جول خیلی سال ها تو راهزنی میکشتش . اینطوری علاوه بر این که داستان و اندینگ نسخه ۱ زیر سوال نمیرفت هضم کردن شحصیت ابی بهتر و راحت تر نبود ؟ من نظرمو گفتم قبلا فقط نظر تو رو میخوام بدونم :D
بخش اول صحبتت خودش یه جورایی دو تا سوال شد. :D
دکتر بچه خوبی بود، مخصوصاً به خاطر نجات گورخر. :( در مورد اینکه آیا دکتر در صورت قطعی نبودن درمان باید الی رو به خاطر بشریت می‌کشت یا نه، جواب من اینه که آره، باید این کار رو انجام می‌داد. یعنی براساس منطق، از بین رفتن یه نفر به خاطر نجات دادن کل انسان‌ها کار اشتباهی نیست حتی اگه با ریسک همراه باشه. ولی از اون طرف آدم تا خودش توی اون موقعیت قرار نگیره نمی‌تونه نظر بده و اینجا همون بحثی پیش میاد که «اگه دختر خود دکتر بود، ایشون چیکار می‌کرد؟»، یعنی با اینکه منطق میگه باید سراغ تهیه واکسن می‌رفت حتی با مرگ الی، ولی احساس میگه موضوع به این راحتی هم نیست و اگه دختر خودش به جای الی روی تخت بیمارستان بود، شاید سراغ این کار نمی‌رفت.
در مورد خشم ابی هم بهش حق میدم. خود ابی میگه اگه منم این شرایط رو داشتم باید روم آزمایش می‌کردی، یعنی ذهنیتش این طوری بوده که برای نجات انسان‌ها باید فداکاری کرد.
بعد هم یه دختر نوجوون که به پدرش به چشم قهرمان زندگیش نگاه می‌کرده (و طبق چیزی که دیدیم طرف آدم خوب و نیکوکاری هم بوده)، وقتی متوجه میشه جول باعث مرگ پدرش شده حس انتقام پیدا می‌کنه و از نظر روانی هم به فنا میره (ماجرای کابوس‌های اتاق عمل). احتمالاً پیش خودش هم می‌گفته اصلاً چه دلیلی داشت که بابای من کشته بشه و جول می‌تونست الی رو برداره ببره و پدر بی‌دفاع من که اسلحه‌ای نداشت رو زنده بذاره. آتیش این انتقام هم هی داغ‌تر میشه و می‌رسه به جایی که دیدیم. یعنی از زاویه دید ابی بهش حق میدم بابت خشم و حس انتقامش. البته من با انتقام (از جمله اعدام) مخالفم، ولی باز هم میگم تا آدم جای طرف نباشه نمی‌تونه قضاوت کنه و به دختر نوجوونی که اون شرایط رو پشت سر گذاشته حق میدم که خشمگین باشه.
راجع به اون سناریو هم واقعاً نمیشه بدون دونستن کل ماجرا چیزی گفت. :D شاید اون طوری هم جالب می‌شد. ولی به نظرم ارتباط دادن داستان قتل جول به ماجرایی که خودمون توی نسخه اول تجربه کردیم ایده خفن‌تری بود تا اینکه کلاً یه داستان جدید توی نسخه دوم مطرح بشه که ازش بی‌خبر بودیم و بعد قضیه انتقام با اون ارتباط داده بشه.
در مورد زیر سوال رفتن داستان و اندینگ نسخه اول، از چه جهت میگی؟ :D من خودم جزو افرادی بودم که همون زمان با اینکه از شخصیت جول خوشم اومده بود، عقیده داشتم که شبیه بقیه قهرمان‌های محبوب نیست، چون گند زد به آینده انسان‌ها. یعنی به خاطر خودخواهی خودش و علاقه‌ای که به الی داشت، باعث شد امکان تولید واکسن از بین بره در حالی که اگه پا رو خواسته‌ی خودش می‌ذاشت و به فکر کل مردم بود، شاید دنیا هم به طور کامل متحول می‌شد. یکی از دلایلی که خیلی از اون اندینگ خوشم می‌اومد همین بود که شخصیت جول رو یه آدم کاملاً مثبت و قهرمان نشون نداد و یه انسان معمولی با خصوصیات خیلی از ماها بود که توی اون شرایط شاید همین تصمیم رو می‌گرفتیم.
اینکه داستان نسخه دوم به همون قضیه واکسن و قتل یکی از دکترها مربوط می‌شد، از دید من واقعاً ایده جالبی بود و یکی از تأثیرگذارترین بخش‌های بازی هم جایی بود که متوجه شدم پدر ابی، یکی از همون دکترهای آخر نسخه قبلی بوده. در حالی که اگه مقتول کسی بود که تازه توی نسخه دوم باهاش روبرو می‌شدیم، شاید اون تأثیر رو برام نداشت.

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
بنظرم کسایی که با اون سکانس مشکل دارن ساده‌ترین مسائل رو نادیده می‌گیرن.
جول نمی‌تونست اسمش رو نگه اصلا. چون قبلش تامی اسمشون رو گفته بود و ابی از اسمش خبر داشت. برمی‌گشت جلوی ابی می‌گفت اسمم فلانه؟ دیوانه‌س مگه؟ تامی یجورایی جول رو تو منگنه گذاشت. برید کات‌سین اون قسمت رو ببینید که به محض گفتن اسمش، وقتی عکس العمل عجیب اون آدما رو می‌بینه، بلافاصله به همون جول نسخه‌ی اول تبدیل می‌شه و می‌فهمه یه جای کار می‌لنگه، اما خب دیگه دیره.

چرا تامی اسمشون رو گفت؟

1. چون چند ساله یه اجتماع نسبتا بزرگ رو اداره می‌کرد و بخاطر اینکه شرایطشون نسبتا صلح آمیز بوده، آغوش بازتری نسبت به افراد خارجی داشت. آخر بازی هم خود جول می‌گه قهوه‌ش رو از چندتا مسافر گرفته. نمی‌دونم چرا اینقدر راحت این قضیه رو انکار می‌کنید که 4 سال تو همچین اجتماعی زندگی کردن می‌تونه آدما رو عوض کنه. می‌بینید که وقتی دوستای ابی رو دیدن، تامی برگشت بهشون محل زندگیشون رو گفت و ازشون دعوت کرد بیان جکسن تا اگه چیزی نیاز داشتن بگیرن. این زندگی چند سال اخیر تامی و جول بوده. ارتباط برقرار کردن با آدما و داد و ستد باهاشون. و برای چند سال همه چیز طبق برنامه پیش رفت، تا اینکه گذشته خرشون رو گرفت. درست همون طور که خود جول می‌گفت "هر کاری کنی نمی‌تونی از گذشته‌ فرار کنی."

2. اینا ابی رو تو شرایط عجیب و غریبی نجات دادن. وسط جنگیدن با یه لشکر زامبی، یهو یه دختری رو می‌بینن. جول نجاتش می‌ده تا هم جون یه آدمو نجات داده باشه، هم یه نیروی کمکی داشته باشن برای جنگیدن تو اون وضعیت. ابی هم کمکشون می‌کنه و درست بعد از اینکه فرصت نفس کشیدن پیدا می‌کنن، تامی دقیقا کاری رو می‌کنه که چند ساله داره می‌کنه. یعنی شناختن فرد خارجی، و معرفی کردن خودشون. تا اون لحظه یه داد و ستدی بین اینا شکل گرفته بود. اینا جون ابی رو نجات دادن، ابی هم به نمردنشون زیر دست و پای زامبیا کمک کرد. خب تو اون شرایط برای ایجاد کردن باند بیشتر با کسی که کمک کرده نمیری، و کمکش کردی نمیره، ساده‌ترین و سریع‌ترین راه حل چیه؟ درسته؛ معرفی کردن و معرفی شدن.

در کل به جای پافشاری رو حرفاتون بنظرم یکم شرایط رو بهتر بررسی کنید. من خودم از کسایی بودم که تا آخر بازی نسبت به این قسمتش شکاک بودم. اما بعدا که دوباره بهش فکر کردم دیدم واقعا خیلی چیزا رو نادیده گرفتم و بنظرم کار به شدت سختی که به عهده داشتن رو خیلی خوب انجام دادن. اینا نه تنها باید یکی از محبوب‌ترین شخصیتای دنیای گیم رو می‌کشتن، بلکه باید بدون hint دادن به پلیر این کار رو انجام می‌دادن. اگه یکم اینور اونور می‌کردن و از انگیزه‌ی ابی مطلعمون می‌کردن، به هیچ وجه اون شُکی که بهمون وارد شد، نمی‌تونست بشه. ما باید همون اوایل جول رو از دست می‌دادیم، و باید جلوی صورتمون صورت له شده‌ش رو می‌دیدیم، و باید تحقیر شدن و تف کردن Manny رو روی صورتش تماشا می‌کردیم، تا درست مثل الی پر از نفرت و سوال بی‌جواب بشیم و بخاطر نبودن جول حسرت بخوریم. درست مثل الی که فرصت نکرد ارتباطش با جول رو درست کنه، ما هم فرصت نکردیم بعد چند سال باهاش وقت بگذرونیم و تو یه جرقه جلوی چشممون به بدترین شکل تحقیر شدن و مردنش رو دیدیم. تمام هدف زود کشته شدن و یهویی کشته شدن و اونجوری کشته شدن جول، روشن کردن احساس انتقام جویی تو وجود پلیرها بود، و بنظرم خیلی خوب از پسش بر اومدن. می‌شد بهترم روایتش کنن؟ نمی‌دونم. شاید. ولی این ایرادات و پرخاشگری‌ها نسبت به اون سکانس واقعا برام عجیبه. اون سکانس از نظر فنی یکی از قدرتمند‌ترین و فوق‌العاده‌ترین سکانس‌های این مدیوم بود. از زاویه‌های دوربین بگیر تا اکتینگ‌ تک تک شخصیتای اون سکانس، تا موزیک فوق‌العاده‌ش، و تا شجاعتی که توش به خرج دادن.

آخرین ویرایش:

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
پیرو بحق اخیر در مورد کل داستان
زیاد توضیح نمیدم چون کسایی که دنبال علت گفتن اسم جوئل و تامی توسط تامی بودن فکر کنم به جوابشون رسیدن،
منم اضافه میکنم که اصلا دیگه مردم جکسون به کسی مثل چار پنج سال قبل بی اعتماد نبودن و همه دنبال بقا بودن و به این رسیده بودن که شرط اصلی بقاشون زندگی اجتماعی و اعتماد به همدیگه هستش، توی این سال ها هم گروه های زیادی به جکسون پیوسته بودن و با خوبی خوشی اهالی قبلی اونا رو پذیرفته بودن و با هم زندگی میکردن ، تنها تهدید شون هم آلوده شده ها بودن .تا جایی که چیزایی که با هم داشتن هم با هم تقسیم میکردن(قهوه داده بودن به جوئل تو سکانس آخر اشاره شد) پس دلیلی به احتیاط نبود چون به ذهن تامی خطور نمی کرد که فایرفلایی که ۴ سال پیش تموم شده ، بخواد ازش کسی واسه انتقام بیاد.

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
یه مثال ساده شاید جواب دوستمون بده
یادتون وقتی اول کرونا اومد ملت چجوری شده بودن و حتی از خونه نمیومدن بیرون ؟
الان کرونا ده برابر بدتر هست و ملت هر روز دارن عروسی میگیرن میرن خونه هم کرونا به هیچ جاشون نیست
دقیقا این نتیجه گذر زمان
حالا جوئل و تامی هم چندین ساله تو شرایط عادی و فوق العاده خوبی قرار داشتن و یه جورایی گاردشون نسبت به دوره آوارگی فوق العاده اومده پایین و دقیقا از همین نقطه هم ضربه خوردن

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
441
به نظرتون ارزش داره با کسی که این نظر رو درمورد بازی داده وارد بحث بشم یا این که بحث بی فایده هست؟
اگر مشکل املایی داره چون متن خود ایشون رو کپی کردم

دیگه تکراری شده، وقتی یه نهاد یا یه هذب یا کلا یک جامعه ای می‌خوان یک هدف خاصی رو که بیشتر اوقات غیر همگانی هست رو بالا ببرن، از یک چیز محبوب (حالا می‌تونه آثار باشه، هنر باشه مثل فیلم و موسیقی، یا مثل الان صنعت گیم باشه..‌‌‌‌) استفاده می کنن تا اون هدف رو بالا ببرن
یعنی شما از اون چیز محبوبی که برای مردم و طرفداراش مقدس شده سو استفاده میکنی تا هدفت دیده شه
حالا من اصلا نمی‌خوام الان بازی رو بکوبم یا کلا نقدی ندارم، فقط چند تا سوال بعد از انجام این بازی برای من پیش اومده که دوست دارم جوابش رو بدونم:

1- چرا من باید چندین ساعت گیم پلی رو با شخصیتی بازی کنم که ترنسه و کاراکتر اصلی و محبوب من رو با یه چوب گلف کشته؟

2- کل نتیجه گیری داستان بازی تو این جمله خلاصه میشه که "انتقام بده" خب نمیشد بجای اینکه تو بازی به ما درس اخلاق بدید می رفتید و راجب مضرات روحی روانی انتقام و ریشه یابیش یه کتاب ساده می نوشتید؟ حتما باید می اومدید سراغ لست آف آس؟

3- تو بازی رسما شاهد صحنه های جنسی هستیم، اون از هر نوعش (همجنس‌بازی و غیر همجنس بازی) وقتی یه پسر 10 ساله رو حساب اینکه داره تفریح سالم انجام میده میاد اینو بازی میکنه چرا باید یهو خودشو وسط صفحه ......هاب ببینه؟

4- یه شخصیت ترنس تو بازی داریم، که میزنه شخصیت اصلی و محبوب پلیر هارو تو همین اوایل بازی میکشه، آقا اصن کشتی باشه دمت گرم، اصولا الان باید با الی بیایم تا انتقام جول رو ازت بگیریم دیگه!؟ بعد شما میای میگی با اون شخصیت ترنس بیا 10 ساعت گیم پلی بازی کن؟ فات ده فاک!!! عین فحش خار مادر بود اون ساعتا...

دیگه حرفی ندارم، رسما تر زدن تو بازی
آخه چی بگم من به ایشون که هنوز خبر نداره بازی برای 18 سال به بالا هست:))

آخرین ویرایش:
  • Smile
Reactions: GHOST OF SPART

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
به نظرتون ارزش داره با کسی که این نظر رو درمورد بازی داده وارد بحث بشم یا این که بحث بی فایده هست؟

دیگه تکراری شده، وقتی یه نهاد یا یه هذب یا کلا یک جامعه ای می‌خوان یک هدف خاصی رو که بیشتر اوقات غیر همگانی هست رو بالا ببرن، از یک چیز محبوب (حالا می‌تونه آثار باشه، هنر باشه مثل فیلم و موسیقی، یا مثل الان صنعت گیم باشه..‌‌‌‌) استفاده می کنن تا اون هدف رو بالا ببرن
یعنی شما از اون چیز محبوبی که برای مردم و طرفداراش مقدس شده سو استفاده میکنی تا هدفت دیده شه
حالا من اصلا نمی‌خوام الان بازی رو بکوبم یا کلا نقدی ندارم، فقط چند تا سوال بعد از انجام این بازی برای من پیش اومده که دوست دارم جوابش رو بدونم:

1- چرا من باید چندین ساعت گیم پلی رو با شخصیتی بازی کنم که ترنسه و کاراکتر اصلی و محبوب من رو با یه چوب گلف کشته؟

2- کل نتیجه گیری داستان بازی تو این جمله خلاصه میشه که "انتقام بده" خب نمیشد بجای اینکه تو بازی به ما درس اخلاق بدید می رفتید و راجب مضرات روحی روانی انتقام و ریشه یابیش یه کتاب ساده می نوشتید؟ حتما باید می اومدید سراغ لست آف آس؟

3- تو بازی رسما شاهد صحنه های جنسی هستیم، اون از هر نوعش (همجنس‌بازی و غیر همجنس بازی) وقتی یه پسر 10 ساله رو حساب اینکه داره تفریح سالم انجام میده میاد اینو بازی میکنه چرا باید یهو خودشو وسط صفحه ......هاب ببینه؟

4- یه شخصیت ترنس تو بازی داریم، که میزنه شخصیت اصلی و محبوب پلیر هارو تو همین اوایل بازی میکشه، آقا اصن کشتی باشه دمت گرم، اصولا الان باید با الی بیایم تا انتقام جول رو ازت بگیریم دیگه!؟ بعد شما میای میگی با اون شخصیت ترنس بیا 10 ساعت گیم پلی بازی کن؟ فات ده فاک!!! عین فحش خار مادر بود اون ساعتا...

بهش اینو بگو
یه چی میگم کلا انگار حرفت بره زیر سوال ،
ابیگل ترنس نیست، عادیه!
ادامه داد بگو ناراحتی بازی نکن :D

• Smile
Reactions: (STALKER)

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
بخش اول صحبتت خودش یه جورایی دو تا سوال شد. :D
دکتر بچه خوبی بود، مخصوصاً به خاطر نجات گورخر. :( در مورد اینکه آیا دکتر در صورت قطعی نبودن درمان باید الی رو به خاطر بشریت می‌کشت یا نه، جواب من اینه که آره، باید این کار رو انجام می‌داد. یعنی براساس منطق، از بین رفتن یه نفر به خاطر نجات دادن کل انسان‌ها کار اشتباهی نیست حتی اگه با ریسک همراه باشه. ولی از اون طرف آدم تا خودش توی اون موقعیت قرار نگیره نمی‌تونه نظر بده و اینجا همون بحثی پیش میاد که «اگه دختر خود دکتر بود، ایشون چیکار می‌کرد؟»، یعنی با اینکه منطق میگه باید سراغ تهیه واکسن می‌رفت حتی با مرگ الی، ولی احساس میگه موضوع به این راحتی هم نیست و اگه دختر خودش به جای الی روی تخت بیمارستان بود، شاید سراغ این کار نمی‌رفت.
در مورد خشم ابی هم بهش حق میدم. خود ابی میگه اگه منم این شرایط رو داشتم باید روم آزمایش می‌کردی، یعنی ذهنیتش این طوری بوده که برای نجات انسان‌ها باید فداکاری کرد.
بعد هم یه دختر نوجوون که به پدرش به چشم قهرمان زندگیش نگاه می‌کرده (و طبق چیزی که دیدیم طرف آدم خوب و نیکوکاری هم بوده)، وقتی متوجه میشه جول باعث مرگ پدرش شده حس انتقام پیدا می‌کنه و از نظر روانی هم به فنا میره (ماجرای کابوس‌های اتاق عمل). احتمالاً پیش خودش هم می‌گفته اصلاً چه دلیلی داشت که بابای من کشته بشه و جول می‌تونست الی رو برداره ببره و پدر بی‌دفاع من که اسلحه‌ای نداشت رو زنده بذاره. آتیش این انتقام هم هی داغ‌تر میشه و می‌رسه به جایی که دیدیم. یعنی از زاویه دید ابی بهش حق میدم بابت خشم و حس انتقامش. البته من با انتقام (از جمله اعدام) مخالفم، ولی باز هم میگم تا آدم جای طرف نباشه نمی‌تونه قضاوت کنه و به دختر نوجوونی که اون شرایط رو پشت سر گذاشته حق میدم که خشمگین باشه.
راجع به اون سناریو هم واقعاً نمیشه بدون دونستن کل ماجرا چیزی گفت. :D شاید اون طوری هم جالب می‌شد. ولی به نظرم ارتباط دادن داستان قتل جول به ماجرایی که خودمون توی نسخه اول تجربه کردیم ایده خفن‌تری بود تا اینکه کلاً یه داستان جدید توی نسخه دوم مطرح بشه که ازش بی‌خبر بودیم و بعد قضیه انتقام با اون ارتباط داده بشه.
در مورد زیر سوال رفتن داستان و اندینگ نسخه اول، از چه جهت میگی؟ :D من خودم جزو افرادی بودم که همون زمان با اینکه از شخصیت جول خوشم اومده بود، عقیده داشتم که شبیه بقیه قهرمان‌های محبوب نیست، چون گند زد به آینده انسان‌ها. یعنی به خاطر خودخواهی خودش و علاقه‌ای که به الی داشت، باعث شد امکان تولید واکسن از بین بره در حالی که اگه پا رو خواسته‌ی خودش می‌ذاشت و به فکر کل مردم بود، شاید دنیا هم به طور کامل متحول می‌شد. یکی از دلایلی که خیلی از اون اندینگ خوشم می‌اومد همین بود که شخصیت جول رو یه آدم کاملاً مثبت و قهرمان نشون نداد و یه انسان معمولی با خصوصیات خیلی از ماها بود که توی اون شرایط شاید همین تصمیم رو می‌گرفتیم.
اینکه داستان نسخه دوم به همون قضیه واکسن و قتل یکی از دکترها مربوط می‌شد، از دید من واقعاً ایده جالبی بود و یکی از تأثیرگذارترین بخش‌های بازی هم جایی بود که متوجه شدم پدر ابی، یکی از همون دکترهای آخر نسخه قبلی بوده. در حالی که اگه مقتول کسی بود که تازه توی نسخه دوم باهاش روبرو می‌شدیم، شاید اون تأثیر رو برام نداشت.
یه کم بیشتر توضیح بدم :
ببین منظورم اینه که تو با یه دید و برداشتی نسبت به جول سراغ نسخه دوم رفتی قطعا و خیلی هامون اگه بازی بهمون حق انتخاب میداد الی رو نجات میدادیم ! هممون میدونیم جول انتی هیرو بوده ولی روایت نسخه دوم کلا این کارو زیر سوال میبره و در ادامه توجیه محمکی برای انتقام از جول نمیده . چرا ؟ چون خود ابی و پدرش هم شخصیت های خاکستری دارن . نمیشه حق رو بهشون داد . خود پدر ابی داره یه نفرو قربانی میکنه بدون این که بدونه قطعا واکسن ساخته میشه و اون طرف جول هم‌میخواد دخترشو از مرگ‌نجات بده در حالی که میدونه ممکنه حتی واکسن ساخته نشه یا الی بمیره بیخود .وقتی میرسه بالا سر الی دکتر روش چاقو میکشه و میگه نمیذارم الی رو ببری خوب پس خیلی هم حق ۱۰۰ درصدی این وسط وجود نداره . اره از دید ابی حق با خودشه و از دید جول حق با خودش !حالا مخاطب طرفدار کدوم دید هست ؟ مشکل اینجاست که وقتی یه فن بیس ۷ ساله ساختی با جول و در عرض ۲ تا کات سین میخوای یهو مخاطب و فن بیست بچرخه و بره سمت ابی کار خیلی سخت میشه و طبیعی خیلی ها با داستان و به خصوص ابی زاویه پیدا کنن . من میگم میشد یا توجیه بهتری برای کشتن جول اورد که هم‌نسخه ۱ و خاطراتش(به خصوص اون موزیک بی نظیر انتهای بازی و مجات الی ) از بین نره . چون ۹۹ درصد ماها الی رو نجات میدادیم و این کارو دوست داشتیم ! یا این که میشد با تغییر استراکچر داستان کلا اول با ابی بازی کنیم بعد میرسیدیم بالای سر جول و میفهمیدیم این قاتل جول بوده و در نتیجه ابی قابل هضم تر بشه و راحت تر بپذیریمش .

• Like
Reactions: reza11

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,920
نام
نـــــــویـــــــــد

خیر ارزش نداره چون ساده‌ترین اتفاقات بازی رو نفهمیده و همینجوری فقط خواسته بازی رو تموم کنه و یه سری ایراد بچگونه و سطحی از بازی دربیاره.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار

آخه چی بگم من به ایشون که هنوز خبر نداره بازی برای 18 سال به بالا هست:))
والا من چند تا دوست دارم که هنوز بازی نکردن و همین حرفا رو به عنوان ایرادات بازی به من میزنن... عجیبه ؟؟؟ یعنی بازی کرده باشی و دقیقا چیزایی که از بازی فهمیدی در همون حد کسی که بازی نکرده باشه ... حیف پولی که دور ریخته شده ....

• Like
Reactions: mdtnt

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
والا من چند تا دوست دارم که هنوز بازی نکردن و همین حرفا رو به عنوان ایرادات بازی به من میزنن... عجیبه ؟؟؟ یعنی بازی کرده باشی و دقیقا چیزایی که از بازی فهمیدی در همون حد کسی که بازی نکرده باشه ... حیف پولی که دور ریخته شده ....
دیگه از یوتوب بازی کنی(!!!!! Lol) یا سرسری تو بازی فقط بدویی بدون فهمیدن داستان و نخوندن یادداشت ها و فقط به قصد ایراد گرفتن و سطحی و بچگانه برن همین میشه انتظار دیگه ای نمیره.

• Like
Reactions: mdtnt

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
441
اصلا آدم یه چیزهای مشاهد میکنه که شاخ در میاره 50 ساعت بازی کردم بعد چیزهای که ایشون میگه رو من هنوز متوجه نشدم مثل این که ابی ترنس هست برای خودشون حتی گرایش شخصیت هم عوض کردن یا درمورد مسائل جنسی بازی چطور توی توی گاد آف وار 1 توی کشتی دست به رابطه میزد کریتوس اشکال نداشت یا توی مس افکت هم میشد با همجنس رابطه داشت اشکال نداشت ولی الان برای لست 2 همه چی حرام شد

• Like
Reactions: vaan 2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر