PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
دو تا نکته:

من الآن تازه فهمیدم یکی از سگ‌هایی که با الی کشتم، این بوده. :((

یعنی آلیس تنها سگ شخصیت‌پردازی‌شده (!) توی بازی نبود که کشتیمش و این بیچاره که باهاش توپ بازی می‌کنیم و اسمش Bear هست هم توی بخش مربوط به الی حضور داشته. حالا یه عده ولش کردن و یه عده مثل من هم که کل سگ‌ها رو کشتن، این بدبخت رو هم از بین بردن. :(

-------------

ماجرای PS3های داخل بازی هم جالب بود! توی بازی یه سری چیزهای خاص هستن که نمیشه به طرفشون تیراندازی کرد و بیشتر به موارد مذهبی مربوط میشن، ولی PS3ها هم همچین حالتی دارن! :)) کنسول مقدس به این میگن! :D

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
من لحظه ریلیز شروع کردم حدود ۳۰ ساعت شده اینجام
بازی رفته رو ابی تو استادیوم تجمع آدمهاش هستم
به نظرم کشته شدن پدر ابی توسط جوئل توجیه کشتن جوئل و با اون وضع نمیکرد اونم بعد ۴ سال !!! و بعد نجات جونش تو همون روز توسط جوئل

ابی تمام این مدت دنبال انتقام از جوئل بوده ، از قاتل پدرش و همینطور از کسی که باعث شده اون واکسن ساخته نشه ، حتی علت ورزش کردن و هیکلی شدن ابی هم انتقام از جوئل بوده. کسی که همه زندگیش رو تو این مدت بر این اساس گذرونده و خون جلوی چشماش رو گرفته کشتن جوئل خیلی منطقی تره تا نکشتنش !
واقعا چه چیزی بیشتر از انتقام از قاتل پدر میتونه کار ابی رو توجیه کنه ؟!!
همه ی اینا دلیلش اینه که شما دارید از طرف جوئل و به حمایت از جوئل به داستان نگاه میکنید ، مثل خانواده ای که پسرشون زده یکی رو کشته ( حالا به هر دلیلی ) و نمیتونن به خانواده ی مقتول حق بدن که قصاص کنن ...
چیزی که برای من این داستان رو خاص میکنه اینه که اگه طرف هیچکس نباشی و با چشم باز به داستان نگاه کنی نمیتونی حق و باطل رو مشخص کنی و همه چیز به این بستگی داره که شما از کدوم خانواده باشی ...

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
ابی تمام این مدت دنبال انتقام از جوئل بوده ، از قاتل پدرش و همینطور از کسی که باعث شده اون واکسن ساخته نشه ، حتی علت ورزش کردن و هیکلی شدن ابی هم انتقام از جوئل بوده. کسی که همه زندگیش رو تو این مدت بر این اساس گذرونده و خون جلوی چشماش رو گرفته کشتن جوئل خیلی منطقی تره تا نکشتنش !
واقعا چه چیزی بیشتر از انتقام از قاتل پدر میتونه کار ابی رو توجیه کنه ؟!!
همه ی اینا دلیلش اینه که شما دارید از طرف جوئل و به حمایت از جوئل به داستان نگاه میکنید ، مثل خانواده ای که پسرشون زده یکی رو کشته ( حالا به هر دلیلی ) و نمیتونن به خانواده ی مقتول حق بدن که قصاص کنن ...
چیزی که برای من این داستان رو خاص میکنه اینه که اگه طرف هیچکس نباشی و با چشم باز به داستان نگاه کنی نمیتونی حق و باطل رو مشخص کنی و همه چیز به این بستگی داره که شما از کدوم خانواده باشی ...
دقیقا بحث سر اینه نباید به همین سادگی جول کشته میشد..جول اگر قراره کشته بشه باید خیلی زیرکانه تر به دام بی افته و کشته بشه نه به همین راحتی ...من انتظار داستانی قویتر در کشته شدن جول رو داشتم ...ببین وقتی شما بخوای یک ادم ابله رو بری بکشی خیلی راحت میتونی سر به نیستش بکنی ولی یک ادم باهوش به همین راحتی دم به تله نمیده...خیلی ها مشکلشون همینه که جول مثل یه ادم ابله و غیر باهوش کشته شد..اونم تو دنیای تیره و تاریک لست که به هیچ کس به همین راحتی نمیشه اعتماد کرد

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
859
نام
محسن
دقیقا بحث سر اینه نباید به همین سادگی جول کشته میشد..جول اگر قراره کشته بشه باید خیلی زیرکانه تر به دام بی افته و کشته بشه نه به همین راحتی ...من انتظار داستانی قویتر در کشته شدن جول رو داشتم ...ببین وقتی شما بخوای یک ادم ابله رو بری بکشی خیلی راحت میتونی سر به نیستش بکنی ولی یک ادم باهوش به همین راحتی دم به تله نمیده...خیلی ها مشکلشون همینه که جول مثل یه ادم ابله و غیر باهوش کشته شد
دو تا تا نکته هست. یک اینکه داستان این نسخه در مورد جول نبود اصلا. اگر پیچیده تر میشد مرگش، شاید حتی رد شدن ازش سخت تر میشد و عده بیشتری اعتراض میکردن. نکته بعدی اینکه جول در حالی باعث کشته شدن خودش شد که گاردش رو اورده بود پایین. اگر به خاطر کهولت سن یا فرز و سریع نبودن کافی کشته میشد احتمالا شخصیت و تواناییش بیشتر زیر سوال میرفت.

max-pain

کاربر سایت
Oct 9, 2012
550
نام
کامران
الان خوندم که بازی سازان ناتی داگ تهدید به مرگ شدن!!!! :-s:-s
مگه چی شده؟؟؟ چرا اینقد تنفر ؟؟؟؟؟
(من که هنوز بازی نگرفتم منتظرم با ghost of toshima ظرفیتی بگیرم )

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
دو تا تا نکته هست. یک اینکه داستان این نسخه در مورد جول نبود اصلا. اگر پیچیده تر میشد مرگش، شاید حتی رد شدن ازش سخت تر میشد و عده بیشتری اعتراض میکردن. نکته بعدی اینکه جول در حالی باعث کشته شدن خودش شد که گاردش رو اورده بود پایین. اگر به خاطر کهولت سن یا فرز و سریع نبودن کافی کشته میشد احتمالا شخصیت و تواناییش بیشتر زیر سوال میرفت.
ببین این بحثی که شما میکنی میشه دفاع بی منطق..باور کن لست 2 قطعا بعد از لست 1 بهترین بازی من بوده خیلی هم باهاش حال کردم و لذت بردم ازش . مطمئنا حالا حالا باید غم تموم کردنش رو بچشم چون بازی های ناتی داگ به قدری خوبن که ادم بعد از اتمامش همیشه دپرس میشه که فعلا هیچ بازی نمی تونه لذتی دوباره رو بهش بده.
اما واقعا اینها دلیل نمیشه از ضعف بازی تو بعضی جاها چشم پوشی کرد..حداقل من اینجوری نیستم و دوست دارم وقتی زیبایی های یک کار گفته میشه ایرادات هم به نقد گذاشته بشه.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
دقیقا بحث سر اینه نباید به همین سادگی جول کشته میشد..جول اگر قراره کشته بشه باید خیلی زیرکانه تر به دام بی افته و کشته بشه نه به همین راحتی ...من انتظار داستانی قویتر در کشته شدن جول رو داشتم ...ببین وقتی شما بخوای یک ادم ابله رو بری بکشی خیلی راحت میتونی سر به نیستش بکنی ولی یک ادم باهوش به همین راحتی دم به تله نمیده...خیلی ها مشکلشون همینه که جول مثل یه ادم ابله و غیر باهوش کشته شد

آخه اصلا تو شرایط عادی نبودن که ، توسط هورد اینفکتدها محاصره شدن و راه برگشت به جکسون یا فرار از اون وضعیت رو نداشتن ، تنها راه زنده موندن و نجاتشون این بود که همراه ابی برن و چون ابی رو هم نجات داده بودن بیشتر میتونستن بهش اعتماد کنن ( شما اگه جون من رو نجات بدی فکر میکنی من مدیونتم و راحت تر به من اعتماد میکنی ) ... ضمن اینکه تامی خودشون رو معرفی کرد نه جوئل ...
یه جوری میگید ابلهانه انگار واسه تفریح پاشدن رفتن کمپ ابی اینا دورهمی :D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
یکی از نکات جالب TLoU اینه که هیچ شخصیتی توی دنیای بازی ابرقهرمان نیست و همه انسان‌های معمولی هستن که هر اتفاقی ممکنه براشون بیفته. جول هم یه انسان عادی بوده که توی همون نسخه اول هم این معمولی بودنش رو جاهایی مثل اون سقوط و بعدش مدت‌ها بستری شدن دیدیم. اون بخش فیزیکی ماجرا بود و بخش معنوی هم که به پایان داستان برمی‌گشت و جول به خاطر نجات جون عزیزش، کل بشریت رو به فنا داد. یعنی تفاوت جول با خیلی از شخصیت‌های اصلی بازی‌های کامپیوتری این بود که با یه جور خودخواهی، باعث شد رویای نجات انسان‌ها به بن‌بست بخوره. کاری که در واقعیت هم خیلی‌ها شاید انجام بدن و خوبی TLoU همین واقع‌گرایانه بودنش بود که نمی‌خواست به زور از جول یه فرشته بسازه.
توی TLoU2 هم اتفاقات اول بازی جوری رقم می‌خوره که اون سکانس پیش میاد و چیز غیرمنطقی‌ای نداره واقعاً. جول و تامی توی یه لحظه آشفته با ابی روبرو میشن و عجیب نیست که نجاتش بدن. ابی هم هیچ عکس‌العملی غیرطبیعی‌ای ازش سر نمی‌زنه که اینا بهش مشکوک بشن. در نهایت هم توی مکالمه‌شون متوجه میشیم که چاره‌ای ندارن جز اینکه برای فرار از دست اینفکتدها، با ابی برن سراغ اون پناهگاه که بقیه اعضای گروه ابی اونجا هستن. توی اون حالت پریشان و داغون که اینفکتد داره از در و دیوار می‌ریزه، واقعاً نمی‌تونن کارآگاه بازی دربیارن و بفهمن آیا ابی آدم درستکاری هست یا نقشه شومی در سر داره.
اینا به خاطر فرار از دست اینفکتدها مجبور شدن وارد اون خونه بشن و چاره دیگه‌ای نداشتن. یعنی نمی‌شد بگن حالا چون شما رو نمی‌شناسیم، میریم توی دل اینفکتدها تا برگردیم دهکده خودمون.
داخل خونه هم پُر بوده از آدم‌هایی که دورشون رو گرفته بودن و باز به خاطر همون ابرقهرمان نبودن، کاری از دست این دو نفر برنمی‌اومد. خیلی سریع با شاتگان به پای جول تیراندازی میشه و می‌افته زمین و هیچ کاری نمی‌تونه بکنه. تامی هم جلوی ۷،۸ تا آدم مسلح، کاملاً بی‌دفاع هست و تا میاد یه مشت بزنه به یکی‌شون، بقیه می‌ریزن سرش و بیهوشش می‌کنن و باقی ماجرا.
یعنی واقعاً اون صحنه چیز عجیبی نداره که بگیم شخصیت جول رو زیر سوال برده. هیچ حالت احمق و ساده‌لوحی هم برای جول نمایش داده نمیشه و من واقعاً تعجب می‌کنم وقتی می‌بینم اون صحنه به ابله بودن جول ربط داده میشه! :D

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
آخه اصلا تو شرایط عادی نبودن که ، توسط هورد اینفکتدها محاصره شدن و راه برگشت به جکسون یا فرار از اون وضعیت رو نداشتن ، تنها راه زنده موندن و نجاتشون این بود که همراه ابی برن و چون ابی رو هم نجات داده بودن بیشتر میتونستن بهش اعتماد کنن ( شما اگه جون من رو نجات بدی فکر میکنی من مدیونتم و راحت تر به من اعتماد میکنی ) ... ضمن اینکه تامی خودشون رو معرفی کرد نه جوئل ...
یه جوری میگید ابلهانه انگار واسه تفریح پاشدن رفتن کمپ ابی اینا دورهمی :D
اقا نیما خواهشا سکانس کشته شدن جول رو برو دوباره ببین..تامی میگه من اسمم تامی هست و این هم برادرمه...و بعد جول خودش اسمش رو میگه جول..نه تامی

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
اقا نیما خواهشا سکانس کشته شدن جول رو برو دوباره ببین..تامی میگه من اسمم تامی هست و این هم برادرمه...و بعد جول خودش اسمش رو میگه جول..نه تامی
نه خیلی قبل ترش تامی جلو ابی موقع فرار کردن از دست زامبیا اسم جوئل صدا میزنه که یهو چشا ابی هم از تعجب چهارتا میشه در حقیقت اون آخر معرفی هم نمیکردن خودشون کار جوئل تموم بود چون تامی وسط معرکه زامبیا اسم جوئل جلو ابی صدا زده بود و ابی هم متوجه شده بود

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
یکی از نکات جالب TLoU اینه که هیچ شخصیتی توی دنیای بازی ابرقهرمان نیست و همه انسان‌های معمولی هستن که هر اتفاقی ممکنه براشون بیفته. جول هم یه انسان عادی بوده که توی همون نسخه اول هم این معمولی بودنش رو جاهایی مثل اون سقوط و بعدش مدت‌ها بستری شدن دیدیم. اون بخش فیزیکی ماجرا بود و بخش معنوی هم که به پایان داستان برمی‌گشت و جول به خاطر نجات جون عزیزش، کل بشریت رو به فنا داد. یعنی تفاوت جول با خیلی از شخصیت‌های اصلی بازی‌های کامپیوتری این بود که با یه جور خودخواهی، باعث شد رویای نجات انسان‌ها به بن‌بست بخوره. کاری که در واقعیت هم خیلی‌ها شاید انجام بدن و خوبی TLoU همین واقع‌گرایانه بودنش بود که نمی‌خواست به زور از جول یه فرشته بسازه.
توی TLoU2 هم اتفاقات اول بازی جوری رقم می‌خوره که اون سکانس پیش میاد و چیز غیرمنطقی‌ای نداره واقعاً. جول و تامی توی یه لحظه آشفته با ابی روبرو میشن و عجیب نیست که نجاتش بدن. ابی هم هیچ عکس‌العملی غیرطبیعی‌ای ازش سر نمی‌زنه که اینا بهش مشکوک بشن. در نهایت هم توی مکالمه‌شون متوجه میشیم که چاره‌ای ندارن جز اینکه برای فرار از دست اینفکتدها، با ابی برن سراغ اون پناهگاه که بقیه اعضای گروه ابی اونجا هستن. توی اون حالت پریشان و داغون که اینفکتد داره از در و دیوار می‌ریزه، واقعاً نمی‌تونن کارآگاه بازی دربیارن و بفهمن آیا ابی آدم درستکاری هست یا نقشه شومی در سر داره.
اینا به خاطر فرار از دست اینفکتدها مجبور شدن وارد اون خونه بشن و چاره دیگه‌ای نداشتن. یعنی نمی‌شد بگن حالا چون شما رو نمی‌شناسیم، میریم توی دل اینفکتدها تا برگردیم دهکده خودمون.
داخل خونه هم پُر بوده از آدم‌هایی که دورشون رو گرفته بودن و باز به خاطر همون ابرقهرمان نبودن، کاری از دست این دو نفر برنمی‌اومد. خیلی سریع با شاتگان به پای جول تیراندازی میشه و می‌افته زمین و هیچ کاری نمی‌تونه بکنه. تامی هم جلوی ۷،۸ تا آدم مسلح، کاملاً بی‌دفاع هست و تا میاد یه مشت بزنه به یکی‌شون، بقیه می‌ریزن سرش و بیهوشش می‌کنن و باقی ماجرا.
یعنی واقعاً اون صحنه چیز عجیبی نداره که بگیم شخصیت جول رو زیر سوال برده. هیچ حالت احمق و ساده‌لوحی هم برای جول نمایش داده نمیشه و من واقعاً تعجب می‌کنم وقتی می‌بینم اون صحنه به ابله بودن جول ربط داده میشه! :D
اقا اریا من نمیگم مثل یک قهرمان میزدن همرو میکشتن...اصلا این حرکت که یک حرکت کاملا چیپه تو اون وضعیت.من دارم میگم برای چی جول اسمش رو به یک گروهی که نمیشناسه اعلام میکنه؟ به همین راحتی ؟ شما فرض کن یه عده چند سال دنبالتن که بکشنت..بعد تو یک جمع ناشناس میری اسمت رو به همین راحتی به زبون میاری؟ این کار خیلی ساده لوحانست.

• Like
Reactions: barneysawyer

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما

اصلا قبل از اینکه برسن به اونجا تامی خودشون رو معرفی کرده بود به ابی ... ضمن اینکه گفتم با توجه به شرایطی که بوجود اومده بود و نجات اون دختر دلیلی برای بی اعتمادی وجود نداشت :

152162

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
اقا اریا من نمیگم مثل یک قهرمان میزدن همرو میکشتن...اصلا این حرکت که یک حرکت کاملا چیپه تو اون وضعیت.من دارم میگم برای چی جول اسمش رو به یک گروهی که نمیشناسه اعلام میکنه؟ به همین راحتی ؟ شما فرض کن یه عده چند سال دنبالتن که بکشنت..بعد تو یک جمع ناشناس میری اسمت رو به همین راحتی به زبون میاری؟ این کار خیلی ساده لوحانست.
البته قبلش تامی اسم جول رو میگه. :D توی یکی از سکانس‌های قبل از ورود به اون خونه، تامی برای اینکه ابی رو آروم کنه بهش میگه اسم من تامی هست و اینم جوله.
اونجا ابی که از قبل دنبال انتقام از قاتل پدرش بوده، تازه می‌فهمه که همین الآن کنار قاتل وایساده و از حالت چهره و حرکاتش هم مشخصه که یه جورایی شوکه میشه. به خاطر اینکه شاید نتونه یه نفری این دو تا رو از بین ببره هم بهشون میگه بریم پناهگاه ما. بعدش هم که داخل خونه میرن، بقیه اعضای گروه هنوز در جریان نیستن که این همون جول معروف هست و ابی به یکی‌شون میگه صبر کن که ماجراها داریم.
بعد از همه این جریانات، توی خونه تامی خودش رو به گروه معرفی می‌کنه و جول هم اسم خودش رو میگه و بقیه اعضای گروه (نه ابی که از قبل فهمیده) تازه اونجا متعجب میشن و می‌فهمن جریان چیه.
یعنی اگه جول هیچی نمی‌گفت هم ابی از قبل فهمیده بود با کی روبرو شده. از طرف دیگه هم باید در نظر گرفت که چند سال از اتفاقات بازی قبلی گذشته و دیگه جول و تامی شاید تصور نمی‌کردن یه نفر از اون زمان تا امروز دنبال انتقام بوده و برای همین زیاد حساس نبودن روی این چیزها که اسم‌شون رو به کسی نگن.
ویرایش: دیر رسیدم و بچه‌ها توضیح دادن. :D

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
نه خیلی قبل ترش تامی جلو ابی موقع فرار کردن از دست زامبیا اسم جوئل صدا میزنه که یهو چشا ابی هم از تعجب چهارتا میشه در حقیقت اون آخر معرفی هم نمیکردن خودشون کار جوئل تموم بود چون تامی وسط معرکه زامبیا اسم جوئل جلو ابی صدا زده بود و ابی هم متوجه شده بود
بحث من اینه که تامی هم باهوشه..اصلا نباید اسمش رو اونجا میگفت..تو اون صحنه اخرم جول اسمش رو گفت که بازهم نباید چیزی میگفت...کلا بحث سر این قضیه بی فایدست..چون من همون اولم گفتم تامی و جول 2 تاشون باهوشن..اصلا لزومی نداره اسمت رو برای کسی که نمیشناسی بگی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر