PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
من برای بار دوم دارم بازی رو تموم می‌کنم و تقریبا آخرای بازی‌ام. یک‌سری دیالوگارو شنیدم تو بازی که انگار واسم جدید بودن و توی دفعه اول اصلا نشنیدمشون.
مثلا جایی که ابی دنبال عروسک کوسه میره برای لو و دعواش با مل و حرفاش با Owen اصلا واسم جدید بودن انگار و دفعه اول، اونجاهای بازی رو سریع‌تر رفتم که پایانشو ببینم و یک مقداری هم انگار این بحث هیت به بازی روم تاثیر گذاشته بود. برای بار دوم دارم میرم میتونم بگم که Abby رو واقعا از ته دل دوست دارم و باهاش ارتباط گرفتم و حقیقتشو بگم شخصیت‌پردازیش کاملا بی‌ایراده و واقعا به کسی حق نمیدم بگه مشکل داره. البته خب اگه کسی فقط کات‌سین دیده که بحثی توش نیست ولی شخصیت ابی فوق‌العادست و پیشنهاد می‌کنم برای دفعه دوم بیشتر روش فوکوس کنین. اُون رو هم به شدت دوست دارم که البته دفعه اول هم عاشقش شده بودم مخصوصا اون سکانسی که به کشتن دنی و بحث اسکار اشاره می‌کنه و دیالوگای خیلی خوبش با ابی که تو ذهن حک میشن واقعا. فقط من با شخصیت Manny اصلا ارتباط نگرفتم مخصوصا اون لهجه‌اش که به شدت رو مخمه به خصوص سر سکانس بحث ابی و نورا که کلا لهجه‌اش گند زد به بار دراماتیک کات سین. با اینکه ازش بدم میاد ولی اتفاقا باید میبود چون یک آینه‌ای برای جسی‌عه تقریبا و البته جسی کجا و منی کجا. یارا هم حس خاصی بهش ندارم ولی لو رو به شدت دوست دارم این دفعه و اینکه کل‌کل‌های جالبی با ابی داره. بحث‌هاش راجب خدا و cool و فاک و اینا که واقعا باحالن و اینکه ابی هردفعه اشتباهی به سرفایت‌ها میگه اسکارز. به نظرم بازی رو برای بار دوم تموم کنین و این‌دفعه با دید بازتر مخصوصا برای ابی که حدس میزنم خیلی‌ها که ازش بدشون اومده اصلا فرصتی بهش ندادن و اینقدر ازش متنفر بودن که نگاهی به دیالوگاش و حرکاتش ننداختن و فقط خواستن که بخش ابی تموم شه تا برسن به الی. اگه تو عمق شخصیت ابی وارد بشین با یک شخصیت چندبعدی روبه‌رو میشین که به شدت خوب نوشته شده و شما کامل تو همون ۵ ۶ ساعت میتونین بشناسینش. از فوبیاها و علاقه‌هاش گرفته تا اعتقاداتش و عشقش. شخصیتیه از بعضی نظرها شخصیت متضاد الی‌عه و از بعضی نظرها به شدت شبیه هم هستن و همدیگه رو کامل می‌کنن. مخصوصا اون سکانس آخر که هردو تو یک وضع داغونی هستن و از نظر چهره‌ای هم کاملا شبیه همدیگه شدن، بازی دقیقا میخواد همینو بگه که اینا درآخر جدا از دست دادن همه‌چی شبیه همدیگه شدن و تشابه حتی تو چهره و فیزیک هم نمود پیدا میکنه. توی اون سکانس آخر هم که ابی کاملا الی رو درک می‌کنه.
و اینکه اسکیل‌آپ هم ریویوی گرل‌فرند ریویو رو ریتوییت کرد و گفت که یکی از بهتریناس

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
من دیشب برای بار دوم بازی رو تموم کردم و مطمئن تر شدم که حداقل برای من این جدی ترین ، درگیر کننده ترین ، مهمترین و بهترین داستانی هست که در ویدیوگیم تجربه کردم . چقدر آخر بازی رو دوست دارم و کلا چقدر بهتر از شماره یک ، The Last of Us و دنیاش رو معنی میکنه ...
فقط ای کاش تروفی Difficulty داشت که سخت پلت میشد و لذتش بیشتر بود ...
همچنان دوست دارم بازی کنم ، ولی دیگه بازیش نمیکنم تا ورژن آپدیت شدش برای PS5 ?

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
من دیشب برای بار دوم بازی رو تموم کردم و مطمئن تر شدم که حداقل برای من این جدی ترین ، درگیر کننده ترین ، مهمترین و بهترین داستانی هست که در ویدیوگیم تجربه کردم . چقدر آخر بازی رو دوست دارم و کلا چقدر بهتر از شماره یک ، The Last of Us و دنیاش رو معنی میکنه ...
فقط ای کاش تروفی Difficulty داشت که سخت پلت میشد و لذتش بیشتر بود ...
همچنان دوست دارم بازی کنم ، ولی دیگه بازیش نمیکنم تا ورژن آپدیت شدش برای PS5 ?
چون به موضوع غنا و درگیرکنندگی داستان اشاره شد، بعنوان یک سوال، آیا شما سری Shin Megami Tensei رو تجربه کردید؟
به وضوع و هدفمند Persona 4 و Persona 5 (این نسخه‌ی آخر رو چه نرمال و چه رویال)؟

پ.ن: در مدیای گیم، عناوین داستان محور کم نیستند، علت اینکه به سری Shin Megami Tensei اشاره کردم این بود که طی سال اخیر انتشار Persona 5 Royal رو داشتیم که از نظر خط داستان و شخصیت پردازی حرف های زیادی برای گفتن داره!
ضمناً زمانی که بحث از داستان میشه، میشه موضوع سبک بازی (حالا اینجا JRPG v.s. Action-Adventure Survival Horror ) رو ازش چشم پوشی کرد، چراکه هر ۲ سبک، زمان مناسبی برای ارائه‌ی داستان در اختیار دارند.

• Like
Reactions: Arima Kishou

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
چون به موضوع غنا و درگیرکنندگی داستان اشاره شد، بعنوان یک سوال، آیا شما سری Shin Megami Tensei رو تجربه کردید؟

پ.ن: در مدیای گیم، عناوین داستان محور کم نیستند، علت اینکه به سری Shin Megami Tensei اشاره کردم این بود که طی سال اخیر انتشار Persona 5 Royal رو داشتیم که از نظر خط داستان و شخصیت پردازی حرف های زیادی برای گفتن داره!
ضمناً زمانی که بحث از داستان میشه، میشه موضوع سبک بازی (حالا اینجا JRPG v.s. Action-Adventure Survival Horror ) رو ازش چشم پوشی کرد، چراکه هر ۲ سبک، زمان مناسبی برای ارائه‌ی داستان در اختیار دارند.
خیر ، من کلا JRPG بازی نمیکنم چون علاقه ای ندارم ( هر بار هم که سعی کردم علاقه مند بشم نشده متاسفانه ) ...
من نظر و حس خودمو به داستان گفتم و به نسبت بازیهایی که انجام دادم ( البته کم بازی نکردم ! ) بطور مثال سری MGS رو هم از لحاظ داستانی فراتر و جدی تر از بازیهای دیگه میدونم ...

MRM_3000

کاربر سایت
Apr 18, 2009
682
نام
Morteza
یه موضوعی هست نتونستم مطرحش نکنم یه مورد اینکه فک کنم تو تاریخ متاکریتیک این تعداد یوزر اسکور بیش از 110 هزار تا یوزر اسکور:o سابقه نداشته آخه این چه کاریه میکنن!!!؟
مورد بعدی تو شبکه های اجتماعی بعضا من با بعضی از کسایی که فالوور بعضی پیج ها هستن (که متاسفانه بعضیاشون معروف هم هستن) زیر پست هایی که فقط جنبه ترول کردن بازی داره جمع میشن و یه استدلال هایی میکنن آدم شاخ در میاره ! من یه اشتباه کردم وارد بحث با یکی از این افراد شدم طرف میگفت اشغاله کلا بازی ازش میپرسیدم میگفتم خوب رو چه حساب این حرفو میزنید بازی کردید؟ میگفت نه کات سین هاشو تو یوتیوب دیدم! بعد من میگفتم خوب تا بازی نکردید چطور نظر میدید میگفت چه فرقی داره من قسمتای مهمشو دیدم فهمیدم چه خبره دیگه کلا درمورد مسائل جنسیه بازیش:| بعد میپرسیدم خوب چرا متای بازی از بین 110 تا مجلات و سایت های معتبر اینقدر خوب شده میگفت همشون پول گرفتن متا پولیه :| بعد گفتم خوب آمار فروش چی رکورد زد تو هفته ی اول میگفت هر کی خریده بخاطر اینکه یکش خوب بوده گول خورده اینم رفته خریده! یعنی شما هر دری بزدی و هر جور بخواستی نمیتونسی این افرادی رو قانع کنی دوستان فقط استدلال هایی که این افراد که نمونش رو توضیح دادم بخونن تا به عمق فاجعه پی ببرن که چجور به این به بازی حمله شده واقعا توی کل عمرم که این همه نسل گذشته اولین باره همچین چیزی رو میبینم، ببخشید بابت اسپم

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار

پرسونا ۴ داستان بی نظیری داره ، و کارکتر دولوپمنتشم بینظیره ولی بخوای بزاریش کنار tlou یه داستان فانتزی به نظر میاد ، کارکتر های که مشکلاتشون با خانواده و اجتماع رو مطرح میکنن ... کلا داستان های پرسونا بر اساس نقد جامعه و مشکلات اجتماعیه و اتفاقا در نهایت شدیدا آرمان زده است ... اصلا قابل قیاس نیست با پوچ گرایی مطلقی که the last of us و اینکه کلا انسان و بشریت رو مورد نقد قرار میده ...

حالا یه تئوری جدید به ذهن من رسید

شاید الی واقعا ابی رو نبخشید ... شاید وقتی خودش رو دید که چطوری تو این دنیا داره عذاب میکشه، ابی رو زنده گذاشت تا این عذاب و کابوس برای ابی هم ادامه داشته باشه و این رو مجازاتش در نظر گرفت ... و خودش رو تسکین داد ....واقعا از این داستان های که کلمه به کلمه اتفاقات و تصمیمات رو برات تشریح نمیکنن لذت میبرم ... اینکه خودت باید درک کنی و نتیجه گیری که می‌کنی از تصمیمات شخصیت ها ،به سطح همزاد پنداری که با اون شخصیت ها داشتی بر میگرده ...

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,723
نام
nucky thompson

البته عذر میخوام وارد بحث میشم . در این شکی نیست که هنر ویدیوگیم (از هنر استفاده کردم چون به نظرم بازی های داستان محور رو حیفه صنعت گیم بنامیم ) پر از روایات بی نظیر و تاثیرگذاره . از بازی های مطرحی که شما نام بردید تا آثار مستقلی که خیلی هاشون شاید اصلا دیده هم نشن . لزوم اینکه یک بازی از دید یک عده یا فردی به عنوان بهترین اثری که بازی کرده به معنی این نیست که بقیه آثار به گرد پای اون اثر هم نرسن . ولی بعضی مواقع یک بازی المان های مختلفی داره که دست به دست میدن و یک فرد با اون اثر بیشتر از بقیه بازی ها که بازی کرده ارتباط برقرار می کنه . که می تونه از هنر سازنده ها باشه و شاید هم صرفا اتفاقی . البته این نظرم رو باز هم عذر می خوام چون دقیقا متوجه منظورتون از مطرح کردن این اطلاعات نشدم. ولی حس کردم که درونمایه پستتون این بود که آثار به مراتب بهتر و تاثیرگذار تر از لست هم هستن که هستن.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,723
نام
nucky thompson
یه موضوعی هست نتونستم مطرحش نکنم یه مورد اینکه فک کنم تو تاریخ متاکریتیک این تعداد یوزر اسکور بیش از 110 هزار تا یوزر اسکور:o سابقه نداشته آخه این چه کاریه میکنن!!!؟
مورد بعدی تو شبکه های اجتماعی بعضا من با بعضی از کسایی که فالوور بعضی پیج ها هستن (که متاسفانه بعضیاشون معروف هم هستن) زیر پست هایی که فقط جنبه ترول کردن بازی داره جمع میشن و یه استدلال هایی میکنن آدم شاخ در میاره ! من یه اشتباه کردم وارد بحث با یکی از این افراد شدم طرف میگفت اشغاله کلا بازی ازش میپرسیدم میگفتم خوب رو چه حساب این حرفو میزنید بازی کردید؟ میگفت نه کات سین هاشو تو یوتیوب دیدم! بعد من میگفتم خوب تا بازی نکردید چطور نظر میدید میگفت چه فرقی داره من قسمتای مهمشو دیدم فهمیدم چه خبره دیگه کلا درمورد مسائل جنسیه بازیش:| بعد میپرسیدم خوب چرا متای بازی از بین 110 تا مجلات و سایت های معتبر اینقدر خوب شده میگفت همشون پول گرفتن متا پولیه :| بعد گفتم خوب آمار فروش چی رکورد زد تو هفته ی اول میگفت هر کی خریده بخاطر اینکه یکش خوب بوده گول خورده اینم رفته خریده! یعنی شما هر دری بزدی و هر جور بخواستی نمیتونسی این افرادی رو قانع کنی دوستان فقط استدلال هایی که این افراد که نمونش رو توضیح دادم بخونن تا به عمق فاجعه پی ببرن که چجور به این به بازی حمله شده واقعا توی کل عمرم که این همه نسل گذشته اولین باره همچین چیزی رو میبینم، ببخشید بابت اسپم
متاسفانه چیزی که بیشتر از همه با دیدن این مسائل به چشم آدم میاد فارغ از طرفداری از بازی یا نه سلیقه به قهقرا رفته مردمه . نه سر اینکه بدشون میادا . سر این که چقدر معیار هاشون مسخره است فلان اثر بده چون ما می خواهیم فلان طور باشه و نبوده اثر ساخته شده و رفته ولی شروع میکنن به امضا جمع کردن و سازنده های تنبل یک سری آثار هم به جای این که به فکر یک روایت تازه و خوب باشن میرن همون اثر ساخته شده رو نبش قبر می کنن . این باعث میشه در آینده همه به ساخت یک بازی با فرمول مشخص روی بیارن که همه راضی باشن و هیچ حرکت شجاعانه ای رو در روایت بازی ها نداشته باشیم . طرف فقط می نویسه از نظر من آشغال بود . ماشالله فراستی هم این قدر قاطع و کوتاه نظر نمیده :D . و جو ایکس باکس فن و پی اس فن هم که تو کشور خودمون بدجور راه افتاده . هرکی که می کوبه رو میگن تو کنسول رو نداری و ایکس باکس فنی . هرکی هم که تعریف میکنه رو میگن تو سونی رو میلیسی الکی داری به خاطر انحصاری بودن حمایت می کنی. این ماجرا تا ابد و دهر متاسفانه هست و کاری اش نمیشه کرد . باید امیدوار بود فروش بازی خوب باشه و ادامه پیدا کنه تا سازنده ها از این حجم دیوانه بازی مردم ناامید نشن . خدارو شکر بازی پرفروش بوده و منتقد ها هم اکثرا تعریف کردن . ماهم که زندگی کردیم باهاش. haters gonna hate

آخرین ویرایش:

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
خیر ، من کلا JRPG بازی نمیکنم چون علاقه ای ندارم ( هر بار هم که سعی کردم علاقه مند بشم نشده متاسفانه ) ...
من نظر و حس خودمو به داستان گفتم و به نسبت بازیهایی که انجام دادم ( البته کم بازی نکردم ! ) بطور مثال سری MGS رو هم از لحاظ داستانی فراتر و جدی تر از بازیهای دیگه میدونم ...

توصیه می‌کنم برای یکبار دیگه، این موضوع رو با پرسونا ۵ امتحان کنی
با بقیه‌ی JRPG ها متفاوته، و البته در بین سایر بازی های سری پرسونا، مدرن تره و رنگ و لعاب بیشتری داره
اگر علاقمند بشی (که شرط می بندم این علاقه ایجاد میشه)، حداقل ۱۵۰ ساعت لذت خواهی برد

پرسونا ۴ داستان بی نظیری داره ، و کارکتر دولوپمنتشم بینظیره ولی بخوای بزاریش کنار tlou یه داستان فانتزی به نظر میاد ، کارکتر های که مشکلاتشون با خانواده و اجتماع رو مطرح میکنن ... کلا داستان های پرسونا بر اساس نقد جامعه و مشکلات اجتماعیه و اتفاقا در نهایت شدیدا آرمان زده است ... اصلا قابل قیاس نیست با پوچ گرایی مطلقی که the last of us و اینکه کلا انسان و بشریت رو مورد نقد قرار میده ...

حالا یه تئوری جدید به ذهن من رسید

شاید الی واقعا ابی رو نبخشید ... شاید وقتی خودش رو دید که چطوری تو این دنیا داره عذاب میکشه، ابی رو زنده گذاشت تا این عذاب و کابوس برای ابی هم ادامه داشته باشه و این رو مجازاتش در نظر گرفت ... و خودش رو تسکین داد ....واقعا از این داستان های که کلمه به کلمه اتفاقات و تصمیمات رو برات تشریح نمیکنن لذت میبرم ... اینکه خودت باید درک کنی و نتیجه گیری که می‌کنی از تصمیمات شخصیت ها ،به سطح همزاد پنداری که با اون شخصیت ها داشتی بر میگرده ...

پرسونا یکی از مفاهیم روانشناسی تحلیلی هست...
اتفاقاً نه تنها فانتزی نیست، بلکه بسیار عمیق و قابل تأمله
فقط در لایه‌ی بسیار زیبایی از دنیای فانتزی پیچیده شده

بهر حال
بحث رو به بیراهه نمی‌کشم
اینجا جای بحث در این خصوص نیست
شاید سوال اول من در ابتدا کمی بی ربط بود

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
اتفاقا موضوع اصلی بازی همین بود که انسان ها بدون درک و آشنایی با چیزی یا کسی ، بر اساس پیش فرض های خودشون قضاوتش میکنن و مورد سنجش قرارش میدن

توصیه می‌کنم برای یکبار دیگه، این موضوع رو با پرسونا ۵ امتحان کنی
با بقیه‌ی JRPG ها متفاوته، و البته در بین سایر بازی های سری پرسونا، مدرن تره و رنگ و لعاب بیشتری داره
اگر علاقمند بشی (که شرط می بندم این علاقه ایجاد میشه)، حداقل ۱۵۰ ساعت لذت خواهی برد

پرسونا یکی از مفاهیم روانشناسی تحلیلی هست...
اتفاقاً نه تنها فانتزی نیست، بلکه بسیار عمیق و قابل تأمله
فقط در لایه‌ی بسیار زیبایی از دنیای فانتزی پیچیده شده

بهر حال
بحث رو به بیراهه نمی‌کشم
اینجا جای بحث در این خصوص نیست
شاید سوال اول من در ابتدا کمی بی ربط بود

منم همین رو گفتم ، دو تا داستان مسیر کاملا متفاوتی رو میرن و قابل مقایسه نیستن ، نه اینکه یکیشون بهتر از اون یکیه

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
808
نام
رضا
احساسم در مورد داستان بازی

هیچ وقت فکر نمیکردم یک بازی انقدر روح وروان من رو تحت تاثیر قرار بده. در مورد داستان هم بگم کلیات داستان خوب بود ولی ضعف هایی داشت. هنوز هم چهره خون الود جول بعضی موقع ها جلوی چشام میاد. کلا یک جوری انگار دلتنگ جول شدم. پدری که برای زنده بودن الی دست به هر کاری میزد . ولی به خاطر همون کارهایی که کرد باعث شد الی بهش بی محلی کنه. در اصل به نظرم داستان بازی انتقام اصلی الی از ابی نبود انتقام از خودش بود انتقام روزهایی که به جول بی محلی میکرد بعد از مرگ جول چنان پشیمانی وجود الی رو گرفته بود ( سکانسی که وقتی گیتار میزنه به یادش میوفته یا سکانسی که کاپشن جول رو بو میکنه همه اینا نشان از دلتنگی شدید الی نسبت به جول داره) که فقط میخواست در مسیر طولانی که برای انتقام پیش گرفته بود یک جوری خودش رو ببخشه . کار به اخر داستان ندارم الان که دو روز بعد اتمام بازی میگذره باعث شد بهتر فکر کنم پایان بازی هم ابی وقتی به چوب بسته شده بود اون قیافه داغون و زجری که کشید و از دست دادن همه دوستان و زندگی و جامعه ای که توش زندگی میکرد. انگار تاوان کاری که انجام داده بود رو پس داد و لو شخصی بود که باعث شد که ابی رو در واقع از دست خودش نجات بده و ابی تلاش کنه که ادم بهتری بشه . الی هم همه چیز رو سر همین انتقام ازدست داد . دینا و جسی رو . ناقص شدن تامی و از همه مهمتر تنها شدن که سکانس اخر بازی که روی گیتار کلوزاپ میشه و میبینیم الی تنهایی وارد جنگل داره میشه بدون هیچ هدف و اینده ای .( البته پایان قسمت دوم راه رو برای قسمت 3 باز میکنه هم برای الی هم برای ابی) در کل معنی LAST OF US الان معنی پیدا میکنه . اخرین ما. . یکی از پیام های بازی هم اینه که انتقام چیز خوبی نیست کسی که میخواد انتقام بگیره اول باید یک قبر برای خودش بکنه . امیدوارم قسمت 3 ساخته بشه که احتمالا هم میشه ولی پایانش کمی شیرین تر از این قسمت باش. در کل دلتنگی برای جول واقعا زجر اور شاید خودم چون پدر هستم میتونم کارهایی که جول برای الی کرد رو درک کنم حتی کارهایی که شاید درست نباش. جول یکی از بهترین کرکترهای گیم هست که من تو دوران گیمریم دیدم و برای همیشه تو ذهنم میمونه .

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
متوجه هستم چی میگی و قبول دارم
ولی نیل سر داستان شماره2 هم روند نرمالی رو نرفت و امکان داره برا شماره3 هم اینطوری عمل کنه(خیلی حفظ حس و اینا ملاک نیس براش)
+
منم امیدوارم ادامه پیدا نکنه ولی کلا بنظرم پایان شماره 2 میتونست تو همون پایان 3 اتفاق بیفته و تو شماره 2 اتفاقات اینقدر شدید و پشت سر هم رخ نمی داد ( جا داشت برخی مسایل رو بیشتر بسط میدادن .....اینطوری بازخورد منفی هم نمی گرفتن )

.
البته یکی 2 تا مصاحبه که چند وقت پیش انجام داده بود رو میخوندم خیلی 2 پهلو هست..اگر نخواد بسازه میگه دیگه نمیسازم و تمام اما این که میگه فعلا چیزی به ذهنم نمیرسه و باید یه چیزی بسازیم در این حد باشه از صحبتهاش استنباط میکنم قطعا میسازه ولی کارش خیلی خیلی سختر از لست 1 و 2 هست...باید ببینیم چی میشه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
حمله‌ها به نیل که توی توییترش منتشرشون کرد.
View attachment 152024
احمق هستن یه وکیل نگیرن ، سفت بیفته دنبالش ... همشون رو از سوراخ هاشون بکشن بیرون ،حالیشون کنن ، عاقبت این شکل عقده گشایی چیه ...

ملت از داستان بد شاکین

152026

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر