The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition) | PC

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
8,264
2,218
نام
امیرحسینDeveloper : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :


گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !


TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.
 
آخرین ویرایش:

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,212
785
نام
وحید
شاهکار RPG شرکت Bethesda بالاخره تایید شد.
 

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,015
312
واقعا خبر خوبی بود. جای یه بازی نقش آفرینی درست حسابی خالی بود
 

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,681
985
دمشون گرم .... بعد از مس افکت 2 ( که اونم بیشتر اکشن بود تا نقش آفرینی!) عنوان به درد بخور نقش آفرینی درست و حسابی که سرش به تنش بیرزه نیومده بود ... امیدوارم ارزش صبر کردن رو داشته باشه ...
 
آخرین ویرایش:

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,699
1,475
نام
حسین
شاهکار RPG شرکت Bethesda بالاخره تایید شد.
خداکنه گرافیک بازی هم مثل شماره 1 که تو زمان خودش قولی بود برا خودش چشم نواز باشه و سیستم ها را بخوابونه :d
شماره 1 بازی جذاب بود یادش بخیر همه بازی خوردم تو چند ماه
 

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
1,258
1,546
نام
محمد علی
خداکنه گرافیک بازی هم مثل شماره 1 که تو زمان خودش قولی بود برا خودش چشم نواز باشه و سیستم ها را بخوابونه :d
شماره 1 بازی جذاب بود یادش بخیر همه بازی خوردم تو چند ماه
منظور شما، شماره ی چهارمه؟
شماره های 1 و 2 خیچ کدوم گرافیک نابی نداشتند:d
 

DarkWish2006

کاربر سایت
Aug 13, 2010
225
7
منظور شما، شماره ی چهارمه؟
شماره های 1 و 2 خیچ کدوم گرافیک نابی نداشتند:d

منور ایشون اولین سری oblivion نیست .منظورشون اولین نسخه next generation این بازی بود که سال 2005 اومده بود .چون سری های قبل از اون که ارزشی نداشت .
توی این تریلر هم که چیزی نشون نداد فقط دروازه جهنم دوباره باز شد و گفت که هنوز دشمن ها از بین نرفتن و زنده هستن بعد اژدها اومد آتیش زد به همه چی و همه چی دوباره جون گرفت و زنده شد .
 

galaxy0020

کاربر سایت
Nov 27, 2008
152
4
بی خیال بابا
میگم والا شما چه حوصله ای دارین از یه سال مونده به اومدن بازی میاین تاپیک میزنین
تازه بازی تایید شده کو تا بیاد
حداقل میذاشتین یه اطالاعاتی، یه داستانی، یه گیم پلی، یه چیز درست حسابی از بازی منتشر بشه بعد بیاین اینجا برای ما تعریف کنین:d
 

Serpentine

کاربر سایت
Jan 22, 2011
11
0
نام
Sullen
تقریبا گریم گرفت وقتی خبرش رو شنیدم.دلم تنگ شده واسه یک elder scrolls حسابی.خدا کنه bethesda یک multiplayer هم اونجاها قایم کنه حال کنیم.
 

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,212
785
نام
وحید
نمی دونم چرا هر چی می خوام، نمی تونم از بازیهای نقش آفرینیه شرکت Bethesda خوشم بیاد.
با وجود اینکه Oblivion یه شاهکار بود اما هیچ وقت درست و حسابی 10 ساعت بازیش نکردم. یا حتی Fallout 3.
امیدوارم Skyrim من رو با شاهکارهای RPG این شرکت آشتی بده.
 

Cont

کاربر سایت
Feb 25, 2009
242
24
من با Oblivion و شیورینگ زندگی کردم

خیلی خاطرات دارم باهاش به خدا

3 ماه وفتمو گرفت
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟