stronghold :legends

prince mohsen

کاربر سایت
Jun 20, 2006
17
عنوان: Stronghold Legend
توضيح : سومين نسخه از سري بازيهاي قلعه
سبک: Castle Bulding Strateg
سازنده: FireFly Studios
ناشر : 2K Games
تاريخ انتشار: Q4 2006
عرضه شده در: PC
قلعه: افسانه ها يک بازي از سري بازيهاي قلعه محور استراتژي است که شما رو در اسطوره ها و قهرمانان قديمي غوطه ور ميسازه، بنابراين شما ميتونيد شاه آرتور باشيد يا دراکولا.
بعد از بازي کردن نسخه اول که در انگلستان ميگذشت و بعد از سه گانه قلعه، اين سري از بازيها هم با جديدترين نسخه اش وارد دنياي اساطير و افسانه شد. هر سه نسخه توسط Firefly Studios ساخته شد و توسط 2K Games منتشر گرديد.قلعه: افسانه ها کمي از سبک قلعه سازي که ما به آن آشنا هستيم و گيم پلي مبارزه نسخه هاي قبلي را داراست و حالا سه هم آورد جالب رو هم در خودش دارد.و حالا شما به غير از شواليه ها و منجنيقها با اژدها، انسان گرگ نما و هيولاهاي ديگه دست و پنجه نرم ميکنيد.

قلعه:افسانه ها سه هماورد مختلف دارد که هر کدام بر پايه سه تا از اسطوره هاي مشهور جهان ساخته شده.يکيش شاه آرتور هستش؛ که مطمئنا واقعيترين هماورد بازيست که داستانش بر پايه "حلقه نيبلونگ" ساخته شده است.
بعدي هماورد ترانسيلوانياست که فکر ميکنم همه ميشناسنش؛ دراکولا.
و سومي هم تقريبا مربوط به آرتور ميشه و قهرمانش مرلين جادوگره.و البته يک هماورد ديگه هم به نام rhine وجود دارد که از حيوانات و هيولاهاي خيالي تشکيل شده است.

با اين سه هماورد مختلف اين نسخه خيلي پر محتواست.در بازي دو تا از يونيتها مثل يونيتهاي نسخه 2 و چهارتاش مثل نسخه اورجينال است ولي سه چشم انداز و قلعه سازي مختلف و جديد هم در بازي هست.حتي يک گيم پلي جديد هم تعبيه شده که قلعه سازي و جنگ ريسک پذير رو به ارمغان مياره.به عبارت ديگر شما نقشه اي خوايد داشت که ميتونيد محيطي که توش هستيد رو ارزيابي کنيد باهاش که اين دست شما رو براي انتخاب استراتژي مناسبتر باز ميکنه.ولي با اين حال همه دوست دارن که ضربات بيشتري به دشمن بزنند و بعد از کلي جنگ مقتدرانه پيروز ميدان شوند که در گيم پلي اين نسخه اين نابرابريها کمي بهبود بخشيده شده است.
جنگ مجموعه استفاده و مخلوط همه يونيتها، شواليه ها و کمانداران و حتي هيولاهاي خيالي است.ما از اژدها نام برديم که يونيتهاي ويژه در بازي هستند ولي منجنيقهاي نيمه خيالي هم جود دارند يا غولهاي برفي و شواليه ها که همه اينها قدرتهاي خاطي دارند که همين جذابيت کار رو بيشتر ميکنه.بعضي از يونيتها هم وجود دارند که هميشگي نيستند مثل برخي گياهان و خزه ها و يونيتهاي vampirism هم وجود دارند که در مقابل تير کمانها مقاومند که زحمت کمانداران رو به هدر ميدند و از قدرت اونها در مقابل ديگر سربازان کم ميکنند.
بعضي از يونيتها واقعا مشکل ايجاد ميکنند مثل اژدها که براي پايين آوردنش بايد چند نفر هم زمان از اطراف بهش حمله کنند.سختيش هم به خاطر اينه که حالا گذشته از آتشي که بيرون ميده پوست بسيار کثيف و ناجوري داره و با شاخش واقعا ميتونه خطر ساز باشه

چند نفره بهبود خواهد ديد يا چند سبک جديد که اضافه ميشه مثل فاتح قله(قلعه اي در بالاي تپه ميسازيد و از اون محافظت ميکنيد) حمل پرچم و جنگ اقتصادي که مثلا هدف شما اين است که چوبتون رو به مقدار X برسونيد و از اين دسته بازيها.اين بدين معناست که شما ميتونيد يک تعادل بين حمله و دفاع ايجاد کنيد که اين تنها راه پيروزي شماست و در صورتي دشمن ضعيف ميشه که نتونه اين تعادل و توازن رو برقرار کنه.

قلعه: افسانه ها کمي بيشتر از استراتژي real-time خواهد بود و کمي هم متفاوت تر از سبک قلعه سازي محصولات ديگر.firefly در فروش نسخه دوم تجربه و درسهاي کسب کرد که در اين نسخه اونها رو به کار خواهد برد.خبر خوب اينکه Fire fly گفته است به زودي تست بازي تموم ميشه و در کمتر از يکسال اين بازي رو منتشر خواهد کرد.
با تشكر از يكي از دوستانم به نام : peyman_2005
 

B H Z

کاربر سایت
Sep 27, 2005
3,863
نام
Behzad
ايول دمت قيژ با اين بازي چه نخسه هاي قبل كه مخصوصا شماره يك با حال تر شماره دو اش بود بي صبرانه منتظر اين بازي هستم
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟