Square Enix :موتور Luminous Engine همگان را متحير خواهد كرد.

Techman

کاربر سایت
Jan 12, 2010
448
60692551806888183424.jpg

Square Enix :موتور Luminous Engine همگان را متحير خواهد كرد.

در روزهاي جمعه و شنبه هفته ي گذشته شركت Square Enix كنفرانسي را در توكيو برگزار كرد.دركنار اينكه صحبت هايي در مورد لانچ مجدد Final Fantasy XIV مطرح بود, موضوعي كه Square Enix در اين دو روز بيشترين مانور را بر رويش ميداد تك دموي Agni's Philosophy: Final Fantasy بود.

04256687878879033532.jpg
57084877646269804997.jpg

Agni's Philosophyيك تك دمو بود كه براي معرفي موتور جديد Square Enix يعني Luminous Engine در E3 2012 به نمايش درآمد. نكته ي مهم در مورد اين دمو اين بود كه در آن از هيچ تصوير از پيش رندر شده اي استفاده نشده بود و تمام آن توسط Luminous Engine بصورت كاملا Real time پردازش ميشد.
با اينكه هدف اصلي از نمايش اين دمو معرفي قابليت هاي متنوع Luminous Engine بود ولي با اين حال اين دمو , داستان كوتاهي از دنياي Final Fantasy را هم روايت ميكرد.

40383624870749262682.jpg
33968004076759463259.jpg
Square Enix در اين كنفرانس اظهار داشت:

"به عبارت ساده تر اگر بخواهيم برايتان بگوييم Luminous Engine به اين دليل ساخته شده كه Square Enix به شما نشان دهد كه نه تنها ميتواند بازي هايي را توليد كند كه تشخيصشان با واقعيت بسيار دشوار باشد بلكه علاوه برآن , موتور جديدمان ميتواند اينگونه بازي ها را به صورت كاملا Real time براي شما پردازش نمايد".

Square Enix همچنين اعلام كرد كه آنها خودشان را براي نسل بعدي كنسول ها كاملا آماده كرده اند و در حال حاضر سخت مشغول كار به روي بهبود اين موتور هستند تا مشكلاتي كه سازندگان بازي ها ممكن است در سال هاي آتي با آن روبرو شوند را به حداقل برسانند.
به همين دليل هم شركت در اين كنفرانس براي عموم آزاد بود و به طورآنلاين و مستقيم هم بر روي اينترنت در حال پخش بود تا Square Enix به همه ي گيمرهاي جهان اعلام كند كه براي نسل بعد آماده است.
يكي ديگر از اهداف اين شركت در كنفرانس طولانيش اين بود كه حاضرين را متقاعد كند كه در نسل بعد ساخت بازي هايي با اين سطح بالاي جزئيات مثل Agni's Philosophy's كاملا ممكن و عملي است.

در پايان شايد مهم ترين نتيجه اي كه بتوان از اين كنفرانس گرفت اين باشد كه نسل بعدي كنسول ها اين پتانسيل را خواهد داشت تا تصاويري را برايتان خلق كند كه تا به حال نظيرش را هيچ كجا نديده ايد.

منبع

آخرین ویرایش:

Loghman

زمان تنها چیزیست که به عدالت بین همه تقسیم شده است
کاربر سایت
Apr 1, 2010
2,596
نام
لقمان
نسل بعد با این موتور یه Versus افتادیم :D

نکته اینجاست که آیا از عظمت فاینال با خبرید ؟ :D

Versus چیه دیگه احسان ؟
تو هنوز تو فکر این بازیی ؟:D الان باید منتظر XV باشیم با طعم Luminous Engine (البته آخرای نسل بعد:d)
و تازه از همه مهم تر اینکه موتورو با بازی های Eidos تطبیق بدن هر چند اونا هم واسه خودشون موتور جداگانه دارن ولی بعضی وقتها لازمه :d
بله با خبریم و میدانیم که به عظمت Kingdom hearts نمیرسه، میدونیم که به عظمت Chrono Cross نمیرسه و میدانیم که . . .
میدانیم که های دیگر :d
خدا کنه با اومدن این موتور حالت fantasy بودن بازیهاشو از دس نده !

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
Versus چیه دیگه احسان ؟
تو هنوز تو فکر این بازیی ؟:D الان باید منتظر XV باشیم با طعم Luminous Engine (البته آخرای نسل بعد:d)
و تازه از همه مهم تر اینکه موتورو با بازی های Eidos تطبیق بدن هر چند اونا هم واسه خودشون موتور جداگانه دارن ولی بعضی وقتها لازمه :d
بله با خبریم و میدانیم که به عظمت Kingdom hearts نمیرسه، میدونیم که به عظمت Chrono Cross نمیرسه و میدانیم که . . .
میدانیم که های دیگر :d
خدا کنه با اومدن این موتور حالت fantasy بودن بازیهاشو از دس نده !
این نومورا وی تراست :D

02357262952023880385.jpg

عظمت منظورم فجایع اخیر نبود :| :D

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
اسکوار همون شرکتیه که در بازیهاش شمشیر ها به موتور سیکلت تبدیل میشن . فکر نمی کنم موفق باشه!:d

هه هه ...

وقتی بازی میکنی ... با یه اسلحه که نمونش تو دست دشمنات هست میری یه ارتش و یه دنیا و یه سیاره رو شکست میدی ... تا حالا به این فکر کردی که به خاطر اینکه این موضوع خیلی تخیلیه ... ممکنه شرکت هاشون موفق نشن ...؟؟؟

جالبه تو زمینه ای که هیچ اطلاعی ندارید همچین نظری میدید ... چون تا حالا کسی تو بازی های انیکس ندیده که شمشیر تبدیل به موتور شه ... ;;)

ریاست محترم اسکوار :

Are you kidding me???

please....

dont male my laugh;;)

به خدا اگه غیر از این جواب بده ...:))

alcatrez

کاربر سایت
Mar 9, 2011
593
نام
محمد
این حرف رو فقط کسی میتونه بزنه که یکی از بازی های این شرکت رو ندیده باشه ... گرافیک ها و بافت های بازی های اسکوار یه نسل جلوتر سیر میکنن

این حرف رو فقط کسی میتونه بزنه که یکی از بازی های این شرکت رو ندیده باشه ... گرافیک ها و بافت های بازی های کرایتک چند نسل جلوتر سیر میکنن :)

من بازیهای FF رو خیلی دوستدارم و میدونم گرافیک خیلی بالایی دارن من منظورم به انجین بود هرکی میاد میگه انجین ما قویه ( البته حق دارن تبلیغ کنن) ولی خودشون هم میدونن به cry engine نمیرسه همین عکس های Agni's Philosophy: Final Fantasy رو بزاری کنار عکس های Crysis 3 دیگه کلنگ هم میتونه

تشخیص بده کدوم به واقعیت نزدیک ترن :|

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,936
نام
فرهاد
این حرف رو فقط کسی میتونه بزنه که یکی از بازی های این شرکت رو ندیده باشه ... گرافیک ها و بافت های بازی های کرایتک چند نسل جلوتر سیر میکنن :)

من بازیهای FF رو خیلی دوستدارم و میدونم گرافیک خیلی بالایی دارن من منظورم به انجین بود هرکی میاد میگه انجین ما قویه ( البته حق دارن تبلیغ کنن) ولی خودشون هم میدونن به cry engine نمیرسه همین عکس های Agni's Philosophy: Final Fantasy رو بزاری کنار عکس های Crysis 3 دیگه کلنگ هم میتونه

تشخیص بده کدوم به واقعیت نزدیک ترن :|

مقایسه این دو بازی اصلا درست نیست عزیز. وسعت و گستردگی بازی FF اگر بخواهیم 13 رو نام ببریم خیلی بزرگتر و فراتر از کرایسیس هست. سبک فاینال زیاد به گرافیک اهمیت نداده هر چند همیشه اسکوار بهترین گرافیک و دموهای CG رو براش ساخته و پرداخته.

بازی فاینال بنا به سبکی که داره یک جور فانتزی حساب میشه و گرافیک درش زیاد دخیل نیست و روی داستانش هست که مانور میده، ولی کرایسیس این طور نیست و اینم باید در نظر بگیریم موتور بازی فاینال فانتزی "کریستال تولز" هستش که تغییر یافته همون "White Engine" هست موتور نسبتا قدیمی هستش.

Loghman

زمان تنها چیزیست که به عدالت بین همه تقسیم شده است
کاربر سایت
Apr 1, 2010
2,596
نام
لقمان
این نومورا وی تراست :D

02357262952023880385.jpg

عظمت منظورم فجایع اخیر نبود :| :D

همین ! فقط به خاطر همینه که من هنوز به اندازه یه نیمچه امید دارم ! فقط بخاطر نامورا ! (البته آخرای نسل بعد)
مال من که تو سه تا خلاصه میشه (7) (12) (10)
بقیه دیگه چیز مالی نبود برام :d

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
همین ! فقط به خاطر همینه که من هنوز به اندازه یه نیمچه امید دارم ! فقط بخاطر نامورا ! (البته آخرای نسل بعد)
مال من که تو سه تا خلاصه میشه (7) (12) (10)
بقیه دیگه چیز مالی نبود برام :d
ما هم فقط به همین دلیل فول آو امیدیم :D
خب همین برای به رخ کشیدن عظمت سری کافیه :D حالا تازه اگر امثال 6 و 8 رو در نظر بگیریم که دیگه ... :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر