PlayStation *SPOILER ALERT* گفتگو در مورد داستان The Last of Us Part II (پست اول با دقت خوانده شود)

اگر کسی نمیخواد داستان بازی براش اسپویل بشه به هیچ وجه این تاپیک رو دنبال نکنه .

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
به هر دلیلی از بازی و سازنده اش خوشتون نمیاد، اکی. :D
دیگه گل به خودی نزنید، همه میدونن که کوجیما یکی از منحرف ترین بازیساز های تاریخه، کسی که اسم شخصیت اصلی بازیش «مار جامد» هست. :D کسی که میاد احمقانه ترین و مسخره ترین دلیل ممکن رو میاره که پوشش کرکتر هاشو توجیه کنه و جالبه که قبل از عرضه به ملت هم تیکه میندازه که از حرفاتون شرمنده میشین وقتی بازی رو انجام بدین.

His real name is David​

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
کرکترها دقیقا براساس پیشینه و انگیزشون عمل میکنن میشه
والا تنفس با پوست از، پرورش اندام یک زن در آخرالزمان، اونم توی 4 سال، در سن حدودای 15 یا 16 سالگی(طوری که توی دنیای واقعی خیلی از بدن ساز ها توی این تایم فریم به همچین بدنی نمیرسن.)
وقتی که تستسترون و هزار تا فاکتور دیگه و غیره برای رسیدن به همچین بدنی هم دسترس نیست، منطقی تر نباشه...مطمئنن Absurd تر هم نیست.

مثل این میمونه یکی توی ناتی داگ فت*یش همچین زنی رو داشته و دوست داشته ازش یک صحنه هایی( :-":>) رو به تصویر بکشه...Oh Wait:D

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
نیاز به تایید کسی نیست ، محتوای کامنت های اون افراد کاملا مشخص می‌کنه ، چه جور آدمایی هستن و چرا دارن تهدید میکنن ... هیچ نقدی من تو اون کامنت ها نمی‌بینم ...

اگه کسی با محتوای اون کامنت ها موافقه و صحیح می‌دونه ، خودشم جز همون دسته هایی که نیل دراکمن نوشته قرار میگیره ،، استثنا و تبصره هم ندارد ...
تاپیک خیلی فانه خدایی فکر کن دارن از همچین کامنت هایی که نیل گذاشت دفاع میکنن !! نقد بوده اونا:-j معنی نقد هم فهمیدیم
بازی نکرده تهدید کنی فحش بدی به در و دیوار بزنی میشه نقد ! اصلا واژه نقد رو بعضی ها به گند کشیدن برا کوبوندن این بازی
به نظرم بهترین کامنت رو cory barlog برا اون پست نیل دراکمن گذاشت

152433

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
والا تنفس با پوست از، پرورش اندام یک زن در آخرالزمان، اونم توی 4 سال، در سن حدودای 15 یا 16 سالگی(طوری که توی دنیای واقعی خیلی از بدن ساز ها توی این تایم فریم به همچین بدنی نمیرسن.)
وقتی که تستسترون و هزار تا فاکتور دیگه و غیره برای رسیدن به همچین بدنی هم دسترس نیست، منطقی تر نباشه...مطمئنن Absurd تر هم نیست.

مثل این میمونه یکی توی ناتی داگ فت*یش همچین زنی رو داشته و دوست داشته ازش یک صحنه هایی( :-":>) رو به تصویر بکشه...Oh Wait:D
آخه ابی از اول هم نی قلیون نبوده که بگیم یه دفعه متحول شده! :D
از همون دوران نوجوونی ساختار بدنش اون مدلی بوده و یه حالت توپُر و درشتی داشته. واقعاً عجیب نیست کسی که توی دوران TLoU اون‌طوری بوده (عکس سمت راست)، بعد از چند سال که به شکل دیوانه‌واری ورزش کرده تبدیل بشه به عکس سمت چپ. :D

0v3f_sdsds.jpg

--------------------
واقعاً مقایسه زن‌های TLoU2 با زن‌های آثار کوجیما هم چیز عجیبیه! بچه‌هایی که من رو می‌شناسن می‌دونن چقدر عاشق کارهای کوجیما هستم، ولی از قدیم معروف بوده به ژانگولربازی با خانوم‌ها! :D در حدی که وقتی یه یادداشتی برای Death Stranding نوشتم، یه تیکه هم اشاره کردم که این دفعه خوشبختانه زیاد از این کارها انجام نداده و فقط یه صحنه خاص داره که اون هم توجیه داستانی کاملی داره. برعکس یه سری از اتفاقات MGS که... استغفرالله!
طراحی شخصیت‌های زن TLoU2 واقعاً به نظرم مشکل خاصی نداره. برعکس خیلی از بازی‌ها، هیچ‌کدوم برای جذب مخاطب طراحی نشدن که در اوج زیبایی و ملوسی باشن و آدم تا ببینه عاشقشون بشه. ابی که حتی انگار اون اوایل لیک‌ها بهش می‌گفتن ترنس، چون هیکلش درشت بوده. دینا طراحی زشتی نداره، ولی خیلی هم خوشگل و عجیب غریب نیست و همین‌جا بهش لقب دماغ دادیم! :D مِل هم طراحیش به شدت شبیه یه زن معمولی هست که آدم هر روز توی کوچه و خیابون می‌بینه و اصلاً حالتی شبیه خیلی از شخصیت‌های بازی‌های کامپیوتری نداره که در اوج زیبایی هستن. بقیه زن‌ها هم اکثراً همین‌طور هستن و جذابیت ظاهری خیلی بالایی ندارن.
از اون طرف از نظر ویژگی‌های باطنی، اتفاقاً خیلی زنانگی دارن. از الی که عاشق بچه هست و روابطش با دینا، تا خود دینا که اواخر بازی تبدیل شده به یه مادر نمونه و آدم قشنگ می‌تونه حس کنه که از اون حالت شر و شور دخترونه در اومده و به یه آرامشی رسیده. از مل که به فکر حفظ همسرش هست تا بعد از به دنیا اومدن بچه‌شون بتونن زندگی خوبی کنار همدیگه داشته باشن و سر این قضیه با ابی درگیری هم پیدا می‌کنه تا خود ابی که برخلاف ظاهر درشتش، خیلی هم بی عیب و نقص نیست و توی بازی با ترس‌هاش آشنا میشیم یا روندی که توی رشد شخصیتش دیده میشه و به خاطر لِو دست به خیلی کارها می‌زنه، کم و بیش شبیه غریزه‌های یه مادر یا شاید خواهر بزرگ‌تر هست.
یعنی خصوصیات اینا به خوبی توی شخصیت‌پردازی‌هاشون نمایش داده میشه، ولی خب به سبک فیلم‌های دهه ۶۰ ایران هم نیست که مثلاْ‌ بگن فلانی چون مادر هست، باید یه چادری بپوشه و چایی بیاره تا حس مادر بودن رو منتقل کنه. :D

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,342
از همون دوران نوجوونی ساختار بدنش اون مدلی بوده و یه حالت توپُر و درشتی داشته. واقعاً عجیب نیست کسی که توی دوران TLoU اون‌طوری بوده (عکس سمت راست)، بعد از چند سال که به شکل دیوانه‌واری ورزش کرده تبدیل بشه به عکس سمت چپ. :D

0v3f_sdsds.jpg

--------------------
واقعاً مقایسه زن‌های TLoU2 با زن‌های آثار کوجیما هم چیز عجیبیه! بچه‌هایی که من رو می‌شناسن می‌دونن چقدر عاشق کارهای کوجیما هستم، ولی از قدیم معروف بوده به ژانگولربازی با خانوم‌ها! :D در حدی که وقتی یه یادداشتی برای Death Stranding نوشتم، یه تیکه هم اشاره کردم که این دفعه خوشبختانه زیاد از این کارها انجام نداده و فقط یه صحنه خاص داره که اون هم توجیه داستانی کاملی داره. برعکس یه سری از اتفاقات MGS که... استغفرالله!
طراحی شخصیت‌های زن TLoU2 واقعاً به نظرم مشکل خاصی نداره. برعکس خیلی از بازی‌ها، هیچ‌کدوم برای جذب مخاطب طراحی نشدن که در اوج زیبایی و ملوسی باشن و آدم تا ببینه عاشقشون بشه. ابی که حتی انگار اون اوایل لیک‌ها بهش می‌گفتن ترنس، چون هیکلش درشت بوده. دینا طراحی زشتی نداره، ولی خیلی هم خوشگل و عجیب غریب نیست و همین‌جا بهش لقب دماغ دادیم! :D مِل هم طراحیش به شدت شبیه یه زن معمولی هست که آدم هر روز توی کوچه و خیابون می‌بینه و اصلاً حالتی شبیه خیلی از شخصیت‌های بازی‌های کامپیوتری نداره که در اوج زیبایی هستن. بقیه زن‌ها هم اکثراً همین‌طور هستن و جذابیت ظاهری خیلی بالایی ندارن.
از اون طرف از نظر ویژگی‌های باطنی، اتفاقاً خیلی زنانگی دارن. از الی که عاشق بچه هست و روابطش با دینا، تا خود دینا که اواخر بازی تبدیل شده به یه مادر نمونه و آدم قشنگ می‌تونه حس کنه که از اون حالت شر و شور دخترونه در اومده و به یه آرامشی رسیده. از مل که به فکر حفظ همسرش هست تا بعد از به دنیا اومدن بچه‌شون بتونن زندگی خوبی کنار همدیگه داشته باشن و سر این قضیه با ابی درگیری هم پیدا می‌کنه تا خود ابی که برخلاف ظاهر درشتش، خیلی هم بی عیب و نقص نیست و توی بازی با ترس‌هاش آشنا میشیم یا روندی که توی رشد شخصیتش دیده میشه و به خاطر لِو دست به خیلی کارها می‌زنه، کم و بیش شبیه غریزه‌های یه مادر یا شاید خواهر بزرگ‌تر هست.
28b.gif

• Like
Reactions: M@GNUM

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
انصافاً نمی‌فهمم چه نکته خاصی داره! :D چون بازوهاش بزرگ‌تر شده بریم حمله کنیم صفحه نیل دراکمن فحش بدیم؟! :D
خیلی از بازی‌ها در طول ساخت با تغییرات زیادی توی ظاهر شخصیت‌هاشون مواجه میشن. همین الی هم توی نسخه اول قرار بود یه شکل دیگه‌ای باشه (شبیه الن پیج) و توی اولین تریلر بازی کلاً قیافه‌ش یه مدل دیگه بود، ولی بعداً طراحیش عوض شد. چیز عجیبی نیست واقعاً.

nawe_0_j5v6r6nkkt6pnpo7.jpg

آخرین ویرایش:

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
انصافاً نمی‌فهمم چه نکته خاصی داره! :D چون بازوهاش بزرگ‌تر شده بریم حمله کنیم صفحه نیل دراکمن فحش بدیم؟! :D
خیلی از بازی‌ها در طول ساخت با تغییرات زیادی توی ظاهر شخصیت‌هاشون مواجه میشن. همین الی هم توی نسخه اول قرار بود یه شکل دیگه‌ای باشه (شبیه الن پیج) و توی اولین تریلر بازی کلاً قیافه‌ش یه مدل دیگه بود، ولی بعداً طراحیش عوض شد. چیز عجیبی نیست واقعاً.
دوستان معترض هستن چرا نیل مخفی کرده جول میمیره ، باید تو تریلرها هم مرگ جول هم انتقام‌نگرفتن الی رو نشون میداده :D بازو که به کنار...

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
از همون دوران نوجوونی ساختار بدنش اون مدلی بوده و یه حالت توپُر و درشتی داشته. واقعاً عجیب نیست کسی که توی دوران TLoU اون‌طوری بوده (عکس سمت راست)، بعد از چند سال که به شکل دیوانه‌واری ورزش کرده تبدیل بشه به عکس سمت چپ.
شاید اشتباه میکنم از این زاویه ولی فک کنم این همون شاتی باشه که از تریلر 2017 معرفی شد.
چون در بازی اصلی ابی خیلی بیشتر باف شده:
seswmblxtd151.png
اصلا حرفی که زدم آریا سر حمله نبود.

منظورم اینکه توی دنیای آخرالزمانی نزدیک به غیرممکنه حالا هرچقدرم دیوانه وار ورزش کنی، بازم همچین بدن و عضلاتی برای یک خانم بدست نمیاد.
یعنی واقعا فک میکنی همچین بدنی طبیعی بدست میاد؟شوخی میکنی نه؟:|
زدن بدن یک خانم که بدنسازی حرفه ایی زنان هست رو اسکن کردن، که اونم غیرممکنه بدنش با تمرین خالی بدست بیاد، دیگه توی آخرالزمان رسما LOL.
باز توی سال 2017 منطقی تر بود ولی الان دیگه مافوق اغراق آمیزه!
خلاصه میگم همونقدر که جریان کوایت اغراق آمیزه و تخلیه، جریان ابی هم هست.

THELASTOFUS_IRAN

کاربر سایت
Jun 16, 2019
178
شاید اشتباه میکنم از این زاویه ولی فک کنم این همون شاتی باشه که از تریلر 2017 معرفی شد.
چون در بازی اصلی ابی خیلی بیشتر باف شده:
View attachment 152437
اصلا حرفی که زدم آریا سر حمله نبود.

منظورم اینکه توی دنیای آخرالزمانی نزدیک به غیرممکنه حالا هرچقدرم دیوانه وار ورزش کنی، بازم همچین بدن و عضلاتی برای یک خانم بدست نمیاد.
یعنی واقعا فک میکنی همچین بدنی طبیعی بدست میاد؟شوخی میکنی نه؟:|
زدن بدن یک خانم که بدنسازی حرفه ایی زنان هست رو اسکن کردن، که اونم غیرممکنه بدنش با تمرین خالی بدست بیاد، دیگه توی آخرالزمان رسما LOL.
باز توی سال 2017 منطقی تر بود ولی الان دیگه مافوق اغراق آمیزه!
خلاصه میگم همونقدر که جریان کوایت اغراق آمیزه و تخلیه، جریان ابی هم هست.

اون همه گوشت قرمز و سینه مرغ رو ندیدی
اون همه جیره غذایی اضافه برای جنگجوهارو ندیدی
اون باشگاه مجهز رو ندیدی

یه دختر بی انگیزه مثل ملون (اون زن حامله یا نورا) نیست که هدف نداشته باشه
ابیگل کل این سال ها سخت تمرین کرده جنگیده قوی شده برای هدف خودش

کافیه اون عینگ هیت رو برداری درست ببینی
این از مواد لازم
20200626_162531.jpg

اینم بعد از اینکه از باشگاه و پروتین ها دور میشه
یکی دوماه بعد بادش میخوابه
20200708_004925.jpg 20200708_004942.jpg

امیدوارم ۴ صفحه بعد باز دوباره تکرار نکنی این کلیشه بدن زن هارو

نفرت از نظراتت داره میچکه چیکار کرده این بازی باهات
چند ماه درگیر این بازی شدی و سرگرمت کرده اونم بدون اینکه داشته باشیش . واقعا حیرت انگیزه

از بازی که خوشم نیاد تو تاپیکشم نمیرم چه برسه صبح تا شب برم یوتیوب و توییتر و اینستا نقد منفی جمع کنم

تا یه چیزی هم به تو امثال تو میگیم سریع میگید دارید صدامونو خفه میکنید
ایرادای الکی گیرای الکی اونم شونصد بار یه چیزو تکرار کردن
واقعا چرا ؟؟؟؟؟

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
اون همه گوشت قرمز و سینه مرغ رو ندیدی
اون همه جیره غذایی اضافه برای جنگجوهارو ندیدی
اون باشگاه مجهز رو ندیدی

نه دیگه ندیده ، اینایی که میگی تو کاتسین ها و لیک ها نبود که ...

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
اصلا بگیم کل این جیره WLF مال آبی هست، واقعا توی واقعیت با مصرف همه اینا همچین غولی میشه؟(اصلا ول کنیم جیره بندی داشتن و اینطور چیزا و غذای یک استادیوم کامله!) اونم توی 4 سال؟بعد اونم بصورت طبیعی؟
لول:D
بعد بین همه باید ابی فقط اینطور باشه.
اینکه لاغر میشه اخر بازی ربطی به جریان بدست آوردن بدنش نداره.
کوایت کوجیما رو ترول میکنید، یک نگاه کنید که از منطقی همچین چیزی برای دراکمن ممکن هست یا نه.
نه دیگه ندیده ، اینایی که میگی تو کاتسین ها و لیک ها نبود که ...
اتفاقا بود لول

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
هر چند با گیم پلی بازی حال کردم اما با داستانش اصلا حال نکردم یعنی اصلا داستان دلچسبی نداشت سعی داشت داستان خیلی متفاوتی ارائه بده اما از دید من یکی از بدترین داستان ها رو داشت هر چند داستان عمق خیلی خوبی داشت جزئیات خوبی داشت اما من از کلیت داستان خوشم نیومد یعنی جذبم نکرد اصلا
اما چرا؟
کلیت داستان بازی که ادم رو یاد فیلم ها و بازی های تمام اکشن قدیمی می ندازه که عزیز طرف کشته می شه و شما برای انتقام راهی داستان می شید برای بازی ای که داستان نسخه ی اولش به این خوبی شروع می شه و خیلی جای کارهای قشنگ تری داشت این مدل استفاده از کلیشه های سوپر قدیمی برای کلیت داستان خیلی عجیب و زخمت به نظر می رسه. هر چند این مدل داستان همچنان برای خیلی ها جذاب هست و احساساتشون رو برانگیخته می کنه اما به شخصه برای من خیلی کهنه و قدیمی و تکراری به حساب میاد.
مهم ترین نکته بازی اینه که بازی کلا دو تا شخصیت جذاب و دوست داشتنی داشت و مردن بقیه اصلا برای بازیباز اهمیتی نداشت قطعا جوئل در صدر جدول بود بعدش الی خوب اینکه ابتدای نسخه 2 بازی بیای بهترین شخصیت بازی اونم از 2 تا شخصیت رو بکشی اصلا چیز خوشایندی نبودش بهتر بود حداقل اخر نسخه 2 می کشنش خیلیم بهتر بود که به جای شخصیت منفور ابی که بازیباز ازش بدش میاد و اصلا نمی خواد جونش رو نجات بده نصف بازی هم باید باهاش بری با شخصیت فوق العاده جوئل می رفتی قطعا تصمیم خیلی عاقلانه تری بود بهتر بود نسخه 3 بازی روندش حداقل تغییراتی می کرد.
نکته بعدی اینه که الی به خاطر انتقامش کلی سرباز می زنه می کشه که نمی شناسه بعد به اصل کاریه که می رسه دلش ناگهان می سوزه می بخشتش یعنی من انتظار داشتم اخر بازی تیکه تیکه می کردیم به فجیع ترین شکل ممکن بعدم باهاش خورشت قیمه بار می ذاشتیم:D
یا همین اسنایپر که اینقدر نفرت توی ادم ایجاد می کرد بعد من واقعا انتظار داشتم الان ابی تیکه تیکه ش کنه بذارش لای نون سنگک بخورتش اما خیلی مسخره پرتش کرد توی اب فکر کنم اصلا طرفم نمرد.
اگر بازی تا این وحشی گرایانه هست چرا باید ابی و الی 1 جاهایی اینقدر لطیف بشن؟ چرا نباید نشون بده که کسایی که لیقاتشون هست رو اینو نباید تیکه تیکه کنن.
نکته:این ایراد نیست. بازی برای جلب رضایت و خوب به نظر من جمع کردن طرفدار خیلی فمنیستی طور شده بود هر 2 شخصیت اصلی بازی زن بودن یا داستان همجنسگرایی یا داستان LEV یا کلا داستان بازی با اینکه تم دارک و خشنی داشت همش حول شخصیت های زن می چرخید مردهاشم که فرت فرت می مردن چون جهان فاز حمایت از زنان خیلی برداشته این شکل کارها خیلی طرفدار به خودش جذب می کنه در حالی که فمنیست بودن هم نوعی افراط هست و فرقی نمی کنه افراط به چه سمتی باشه مهم تعادل هست. البته فرقی نمی کنه داستان چه جهت گیری داشته باشه اگر داستان قشنگ باشه به دل می شینه و خوب این نکته ای که گفتم تاثیری در میزان علاقه ی ادم به داستان نباید بذاره.
در نهایتم به کل داستان بازی که نگاه کنید انگار بازی داستان خاصی نداشت و نتونسته بود مشابه نسخه ی اول 1 داستان کلی رو تهیه کنه یعنی مشابه فیلم های تمام اکشن یا اکثر بازی های روز داستان بازی کلا در مورد انتقام بود درسته که زوایای متفاوت تری نسبت به کلیشه های بازار داشت اما کلیت داستان همون بود که یکی از عزیزهای طرف میان می کشن و شما برای انتقام راهی داستان می شید.

آخرین ویرایش:

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
یا همین اسنایپر که اینقدر نفرت توی ادم ایجاد می کرد بعد من واقعا انتظار داشتم الان ابی تیکه تیکه ش کنه بذارش لای نون سنگک بخورتش اما خیلی مسخره پرتش کرد توی اب فکر کنم اصلا طرفم نمرد.
چطور نفهمدی اون اسنایپره تامی بود؟ :D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
چطور نفهمدی اون اسنایپره تامی بود؟ :D

جدا؟نکته جالبی رو گفتی خوب شد فهمیدم.بابا اینقدر امروز روز بدی برام بود که چندان به قیافه طرف دقت نکردم باشه بازم عیبی نداشت خیلی روی مخ بود باید می کشتش:D
بابا این تامیه از اول روی مخ بود اولش که هی گفت نرو بعدش که طرف همشون گذاشت زنده بمونن گیر داد بهش که باید بری انتقام بگیری من دیگه نمی تونم چلاق شدم دختر بیچاره رفت 2 انگشتمش از دست داد:D تازه زنشم با بچه ترکش کرد:D
زنشم باید می مرد از دینا هم خوشم نمیاد:D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر