PlayStation *SPOILER ALERT* گفتگو در مورد داستان The Last of Us Part II (پست اول با دقت خوانده شود)

اگر کسی نمیخواد داستان بازی براش اسپویل بشه به هیچ وجه این تاپیک رو دنبال نکنه .

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
آخه اگر اشتباه نکنم خود دراکمن این قضیه رو توضیح داد که عصبانیت منتقدا ازین امبرگو رو به جون خریدم که بازی اسپویل نشه فقط. منتقدی که از بازی خوشش نیاد و بخواد زیر ده بده به راحتی میتونه با اشاره غیرمستقیم از نیمه دوم بازی نمره کم کنه. اینی که چون اجازه ندادن راجب نیمه دوم حرف بزنن پس فقط به نیمه اول نمره دادن که تروله اصا :D
اصلا بحث score نیست، همین خبری که علی ونوم بالاتر گذاشته، به متن ریویو هم گیر دادن
میتونه دلیلش اسپویل هم باشه، ولی جدا کسی اگه نخواد بازی براش اسپویل بشه که نمیره نقد بخونه، یا قسمتی که مربوط به داستان هست رو بخونه

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
اصلا بحث score نیست، همین خبری که علی ونوم بالاتر گذاشته، به متن ریویو هم گیر دادن
میتونه دلیلش اسپویل هم باشه، ولی جدا کسی اگه نخواد بازی براش اسپویل بشه که نمیره نقد بخونه، یا قسمتی که مربوط به داستان هست رو بخونه
اون نیمه دوم حتی بخش گیم‌پلیش هم اسپویله خب و مطمئنا اگه جلوشو نمی‌گرفتن منتقدا از اون بخش ویدیو درست می‌کردن و هرکی هم نخواد بالاخره چشمش میخوره. مثل اون مبحث لیک‌ها که خیلیا نمیخواستن ولی اسپویل شدن.

• Like
Reactions: Peyman_sata

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,029
نام
نیما
چطور بحث Score نیست ؟!! وقتی اینهمه امتیاز کامل و عالی گرفته از سایت ها و مجلات دلیلش چی بوده ؟! امتیاز 10 یعنی چی ؟ یعنی نصف بازی داستان و شخصیتش افتضاح بوده ولی ما چون نمیتونستیم در موردش حرف بزنیم مجبور شدیم 10 بدیم ؟!!

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
چطور بحث Score نیست ؟!! وقتی اینهمه امتیاز کامل و عالی گرفته از سایت ها و مجلات دلیلش چی بوده ؟! امتیاز 10 یعنی چی ؟ یعنی نصف بازی داستان و شخصیتش افتضاح بوده ولی ما چون نمیتونستیم در موردش حرف بزنیم مجبور شدیم 10 بدیم ؟!!
گفتم دیگه... در شرایطی که بازی متاش 94 شده، سونی به نقد vice گیر داده که چرا بد نوشتی درباره بازی، فارغ از امتیازی که قراره بده! یعنی خود متن نقد هم برای سونی مهم هست
یه مثال دیگه بزنم، سهیل که گفته بود بازی براش 10/10 هست، تو همین تاپیک یه نقد مفصلی راجع بازی نوشت که بخش زیادی‌ش مربوط به نیمه دوم بازی بود و به ایراداتش مثل شخصیت پردازی و ... اشاره کرده بود

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
در اصل اون کسی که بخشید ابی بود. نه الی....

داشتم با یکی از دوستان بحث میکردم می‌گفت ، جوئل رو کشت ، تامی رو کور کرد ... جسی رو کشت ، چطور ممکنه بتونی ببخشی ...

گفتم ، پدرشون کشتیم ، عشقشو کشتیم ، رفیق باردارش رو کشتیم ... دو تا از صمیمی ترین دوستاش رو کشتیم ... سگشم کشتیم ...

چرا یه وری به قضیه نگاه می‌کنی ....

ابی یه اشتباه کرد ، تقاصش هم با از دست دادن همه چیزش داد ... یه انتخاب درست کرد ، باعث نجات زندگیش شد ... اسم رستگاری نمیشه روش گذاشت ، چون تو دنیای تلو همچین کلمه ای معنی نداره...

اگه الی می‌کشت از نظر خودم میگم ، دسته جکسون ، الی و جوئل و همه برای من میرفتن تو رسته بدترین والیان های عمرم ...

کاش ناتی داگ حق انتخاب میداد برای سکانس آخر ... شک ندارم حداقل 90 درصد بخشش رو انتخاب می‌کردن ...
پدر ابی کشته شد چون به جول دروغ گفتن تو نسخه 1...جول وقتی فهمید بهش دروغ گفتن و قراره بعد از عمل الی بمیره رفت برای نجاتش...جول وقتی رفت تو بیمارستان سر ضرب نکشت پدر ابی رو...امد که نزاره عملش کنن و با خودش ببره..اما چاقوی اول رو پدر ابی کشید گفت نمیزارم ببریش.این خیلی فرقه با این چیزی که شما میگی.

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
پدر ابی کشته شد چون به جول دروغ گفتن تو نسخه 1...جول وقتی فهمید بهش دروغ گفتن و قراره بعد از عمل الی بمیره رفت برای نجاتش...جول وقتی رفت تو بیمارستان سر ضرب نکشت پدر ابی رو...امد که نزاره عملش کنن و با خودش ببره..اما چاقوی اول رو پدر ابی کشید گفت نمیزارم ببریش.این خیلی فرقه با این چیزی که شما میگی.
البته اون چاقویی کشید عملکرد طبیعی بدن بود یجورایی چون دستشم به شدت می‌لرزید و قصدش کشتن نبود. جول هم اگه یادم باشه همون چاقو رو کرد تو گردنش. یکم تفسیرا متفاوته

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,029
نام
نیما
گفتم دیگه... در شرایطی که بازی متاش 94 شده، سونی به نقد vice گیر داده که چرا بد نوشتی درباره بازی، فارغ از امتیازی که قراره بده! یعنی خود متن نقد هم برای سونی مهم هست
یه مثال دیگه بزنم، سهیل که گفته بود بازی براش 10/10 هست، تو همین تاپیک یه نقد مفصلی راجع بازی نوشت که بخش زیادی‌ش مربوط به نیمه دوم بازی بود و به ایراداتش مثل شخصیت پردازی و ... اشاره کرده بود

کسی نگفته که 10/10 یعنی بازی از هر لحاظ بدون نقص ، ولی اگه خودمون ( خودتون ) رو نخوایم گول بزنیم شما کلا میخواید همه ی این 10/10 ها رو زیر سوال ببرید، چیزی که نشون دادید اینه که شما به همون 5 - 6 اعتقاد دارید ، در حالی که حتی اگه کسی با داستان بازی مشکل داشته باشه ولی منصف و منطقی باشه نمیتونه فوق العاده بودن بخش های دیگه ی بازی رو هم نادیده بگیره و بهش 6 بده .
ضمنا منم کلی آدم معتبر تو همین سایت خودمون اسم میارم که از نظرشون داستان و شخصیت پردازی عالی بوده .

.:HO3IN:.

کاربر سایت
Aug 20, 2011
885
نام
محمد حسین

دقیقاً توی دنیای ما هم همین نکات نسبتاً ریز اما مهم هستن که تفسیر آدم ها رو از همدیگه تمیز میدن.
به نظر خود من جوئل خیلی جاها اشتباه کرد اما کاری که توی قرارگاه فایرفلایز و حتی اتاق عمل انجام داد، یکی از درست ترین اعمال زندگیش بود.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
اگه به جوئل دروغ میگفتن ، جوئل منتظر میشد تا الی از اتاق عمل بیرون بیاد، و هیچ اتفاقی نمی افتاد ...
من پدر ابی رو تایید نمیکنم ،، ولی تو اون دنیا هیچ کس حاضر نیست به هیچ قیمتی حاضر نیست همچین شانسی رو برای درست کردن همه چیز و امنیت خانوادش از دست بده ... مگر اینکه با تمام وجود عاشق اون کسی باشه که قرارها قربانی بشه ....

من دارم از دید ابی به قضیه نگاه میکنم ،،، ابی و دوستاش تو اون سن و سال نمیان بشینن این شکلی قضیه رو نگاه کنه ،، و درست و غلط کنن ، یه نفر زده خانواده و دوستانش ون رو کشته و تنها شانس نجات دنیا رو هم از بین برده ... به شخصه چه جوری به همچین خود خواهی نگاه میکنی

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
کسی نگفته که 10/10 یعنی بازی از هر لحاظ بدون نقص ، ولی اگه خودمون ( خودتون ) رو نخوایم گول بزنیم شما کلا میخواید همه ی این 10/10 ها رو زیر سوال ببرید، چیزی که نشون دادید اینه که شما به همون 5 - 6 اعتقاد دارید ، در حالی که حتی اگه کسی با داستان بازی مشکل داشته باشه ولی منصف و منطقی باشه نمیتونه فوق العاده بودن بخش های دیگه ی بازی رو هم نادیده بگیره و بهش 6 بده .
ضمنا منم کلی آدم معتبر تو همین سایت خودمون اسم میارم که از نظرشون داستان و شخصیت پردازی عالی بوده .
کی گفته ما به 5-6 اعتقاد داریم؟
این نظر من قبل (زمان لیک شدن بازی) و بعد از تجربه بازی

151490

جدا برای منی که TLOU 2 در حد 9 بود برام...

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
یه چیزی که باید بهش احترام بزاریم اینه که خالق اثر به چ شکلی اثرش رو خواسته خلق کنه و تحویل بده. بعضی از بچه ها قشنگ میشه خشم شون نسبت به abby رو توی جمله هایی که نسبت بهش بکار میبرن دید. مثلن یکی از دوستان گفتند که نیل باید میزاشتی اخر بازی خودمون انتخاب کنیم که چ تصمیمی درباره abby بگیریم. ( که خب من میتونم حدس بزنم چ تصمیمی میخاستن بگیرن )

اصن بازی به عمد حق انتخابی بهت نمیده که بعد از تموم کردن بازی خشمگین و عقده ای یا غمگین و ناراضی رهات کنه.

بازی براش مهم نیست شما خوشت اومده باشه ازش یا نه. اون میخواسته حرف خودش رو بزنه و به دید شخصی من خیلی هم خوب حرفش رو زد.

من اخر بازی واقعا با حرف abby موافق بودم. وقتی در جواب الی گفت من نمیخام باهات بجنگم.
من اصن وقتی جنگ ابی و الی شروع شد هیچ حسی نداشتم نسبت به هیچکدوم و لذتی نمیبردم. وقتی هم الی سر abby رو کرد زیر اب به هیچ وجه راضی نبودم به کشتن abby.

و خوشحال شدم که نیل هم اون چیزی رو انجامش داد که من هم دوست داشتم.

هر چند اگر به اجبار بازی، قرار بود ابی توسط الی خفه بشه هم من میپذیرفتم تصمیم الی رو. اما تصمیمی که اشتباه میبود.

یه چیز دیگه اینکه جول خودخواهی کرد و با وجود رضایت شخصی الی، اما بخاطر علاقه شخصی خودش از نجات دنیا از اون وضعیت گذشت.
یکجا abby به باباش گفت اگر یک روزی گرفتن جون من برای نجات جون بقیه لازم بود من راضیم بابا. همین حرف رو الی هم زد ولی جول خودخواهانه نگذاشت و بر این باورش هم مصمم بود‌.

حتی الی بالغ هنوز هم باور داشت به هدفش و اینکه جونش برای نجات دنیا از این بیماری وحشتناک باید گرفته بشه.
البته من به جول حق هم میدم و یک طرفه قضاوت نمیکنم. همون اول کار توی د لست ۱ وقتی تس به جول میگه باید الی رو هر جوری و به هر قیمتی شده ببریم تحویل بدیم برای نجات دنیا میبینیم که جول نه بخاطر ترس جان خودش از دنیای بیرون و زامبی هاش که بخاطر اینکه پس ذهنش میدونه که اگر با الی شیرین زبون و دوست داشتنی چند قدمی همراه بشه قطعا علاقه بهش پیدا میکنه و چون دختر خودش رو از دست داده و این ترامای ذهنی رو یکبار تحربه کرده دیگه نمیخاد این تراژدی رو دوباره تجربه کنه و تلاشش رو میکنه که tess رو راضی کنه ولی میبینه که تس نگاهش به دقیقا فراتر از یک دختر دوست داشتنی هست. تس هم فکر نجات زندگی و برگردوندش به حالت عادی هست. و جول قبول میکنه که اینکار رو بکنه ولی باز همون ترامای روحی لحظه اخر باعث میشه به بشریت خیانت کنه.

ما جول رو چون باهاش قدم زدیم و زجر کشیدن هاش رو دیدیم چشممون رو به روی اشتباهاتش بستیم و هی میگیم چرا فلان چرا بهمان. توی هر دادگاهی که حتی توی همون دنیای پسا اخرالزمانی هم شکل میگرفت قطعا جول به جرم خیانت به بشریت محاکمه میشد.

بازم میگم من هم جول رو دوست دارم ولی فرشته و قدیس وار به هیچکدوم نگاه نکنید چون منطقی نیست.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,029
نام
نیما
کی گفته ما به 5-6 اعتقاد داریم؟
این نظر من قبل (زمان لیک شدن بازی) و بعد از تجربه بازی

حالا من این پست شما رو ندیده بودم ، ولی وقتی اینهمه دخیل میبندید به امثال Angry Joe و ... که به بازی 5 - 6 دادن و فقط تو کار مسخره بازی و ترول هستن و یا یوزراسکور رو مطرح میکنن و شما هم لایک میکنید یا حتی میخوان بحث رشوه دادن برای نقد و امتیاز رو مطرح کنن ، کلا حتی اگه نقد منطقی به داستان هم دارن زیر سوال میره .

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,576
نام
mohammad
خیلی برام جالبه... معنی ساختارشکنی و هنجارشکنی رو فهمیدیم...با جناب دراکمن هم سو رسانه باشیم...بعد بگیم کارمون ساختارشکنه...لوووووول:D تو رسانه اگه کارات اینگونه محتوا هارو داشته باشه راحت بهت چراغ سبز نشون میدن برای ساخت...بعد این داستان میشه هنجار شکن؟:D اگه داستانی نوشتی که لوزر های twitter و resetera بهت برچسب زدن همه رسانه ها کوبیدنت اما پای داستانت واسی یعنی هنجار شکن...نه اینکه در نهایت قدرت های اصلی رسانه پشتت باشند و عین لوزر های اینستاگرامی تریگر بشی و کامنت هارو استوری کنی...!:))
داشتم فکر میکردم این آقا چرا قبل پارت 2 نسخه یک رو ریمیک نکرد و جوئل رو سیاه پوست کنه؟ بعد گفتم چقدر ساده ای تو... اگه جوئل رو سیاه پوست میکرد که نمی تونست بکشتش چه برسه به این شکل بالاخره نتیجه اینکارش مساوی بود با آویزون شدن از خش*تکش:D
___
اسطوره های متخصص ادراک ویدیو گیم هم در سخنی جدید فرمودند چون شما فقط شخصیت سفید و سیاه میشناسید و خاکستری نمیدونید چیه از داستان بدتون میاد...:D لوووووول
سریال هندمید یک اثر فمنیستی هست...سه فصلش اومده اما منظور من فقط دو فصل اولشه... توی اینجا شخصی که مورد ظلم قرار میگیره خودش انچنان سفیدم نبوده...سریال خیلی هم مخاطب پیدا کرده کسی هم صداش در نیومده...!
___
بعضیا جوری صورت رو با سیلی سرخ نگه میدارند... حس میکنند اگه یک زمانی به خارج سفر کنند به خاطر کامنتشون تو BC ممکنه از همونجا دیپورت بشند...:D

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
البته اون چاقویی کشید عملکرد طبیعی بدن بود یجورایی چون دستشم به شدت می‌لرزید و قصدش کشتن نبود. جول هم اگه یادم باشه همون چاقو رو کرد تو گردنش. یکم تفسیرا متفاوته

اگه به جوئل دروغ میگفتن ، جوئل منتظر میشد تا الی از اتاق عمل بیرون بیاد، و هیچ اتفاقی نمی افتاد ...
من پدر ابی رو تایید نمیکنم ،، ولی تو اون دنیا هیچ کس حاضر نیست به هیچ قیمتی حاضر نیست همچین شانسی رو برای درست کردن همه چیز و امنیت خانوادش از دست بده ... مگر اینکه با تمام وجود عاشق اون کسی باشه که قرارها قربانی بشه ....

من دارم از دید ابی به قضیه نگاه میکنم ،،، ابی و دوستاش تو اون سن و سال نمیان بشینن این شکلی قضیه رو نگاه کنه ،، و درست و غلط کنن ، یه نفر زده خانواده و دوستانش ون رو کشته و تنها شانس نجات دنیا رو هم از بین برده ... به شخصه چه جوری به همچین خود خواهی نگاه میکنی
اتفاقا بحث اصلی اینجاست...مارلین وقتی داشت با پدر ابی صحبت می کرد پدر ابی گفت این بعد عمل میمیره و زنده نمی مونه..مارلین گفت پس ما باید به جوئل بگیم...پدر ابی گفت نیازی نیست بهش بگیم..مارلین گفت این درست نیست جوئل نصف کشور رو طی کرده تا این رو به ما بده بعد ما بهش حقیقتو نگیم ( اصرار پدر ابی این بود که اصلا نگن بهش و پا فشاری می کرد که مارلین به جول نگه) این مارلین بود که رفت گفت به جول و بعدش به سربازهام دستور داد که اگر جول خواست کاری کنه بگیرنش و اگر پافشاری کرد بکشینش.

درواقع بحث اصلی اینه پدر ابی کلا نمی خواست جول بفهمه اما جلوی مارلین رو نتونست بگیره و این یعنی خیانت در حق جوئل.

یه جمله معروف هست که همتون شنیدید که میگه اگر اون نباشه میخوام دنیا هم نباشه..این جملرو در عملی که جوئل برای نجات الی انجام داد به وضوح میشه دید.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
خیلی برام جالبه... معنی ساختارشکنی و هنجارشکنی رو فهمیدیم...با جناب دراکمن هم سو رسانه باشیم...بعد بگیم کارمون ساختارشکنه...لوووووول:D تو رسانه اگه کارات اینگونه محتوا هارو داشته باشه راحت بهت چراغ سبز نشون میدن برای ساخت...بعد این داستان میشه هنجار شکن؟:D اگه داستانی نوشتی که لوزر های twitter و resetera بهت برچسب زدن همه رسانه ها کوبیدنت اما پای داستانت واسی یعنی هنجار شکن...نه اینکه در نهایت قدرت های اصلی رسانه پشتت باشند و عین لوزر های اینستاگرامی تریگر بشی و کامنت هارو استوری کنی...!:))
داشتم فکر میکردم این آقا چرا قبل پارت 2 نسخه یک رو ریمیک نکرد و جوئل رو سیاه پوست کنه؟ بعد گفتم چقدر ساده ای تو... اگه جوئل رو سیاه پوست میکرد که نمی تونست بکشتش چه برسه به این شکل بالاخره نتیجه اینکارش مساوی بود با آویزون شدن از خش*تکش:D
___
اسطوره های متخصص ادراک ویدیو گیم هم در سخنی جدید فرمودند چون شما فقط شخصیت سفید و سیاه میشناسید و خاکستری نمیدونید چیه از داستان بدتون میاد...:D لوووووول
سریال هندمید یک اثر فمنیستی هست...سه فصلش اومده اما منظور من فقط دو فصل اولشه... توی اینجا شخصی که مورد ظلم قرار میگیره خودش انچنان سفیدم نبوده...سریال خیلی هم مخاطب پیدا کرده کسی هم صداش در نیومده...!
___
بعضیا جوری صورت رو با سیلی سرخ نگه میدارند... حس میکنند اگه یک زمانی به خارج سفر کنند به خاطر کامنتشون تو BC ممکنه از همونجا دیپورت بشند...:D
محمد ، فقط میتونم بگم داری برای خودت میبری و میدوزی ...

• Like
Reactions: last of amir

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر