بحث و تبادل نظر در مورد سری Silent Hill (خلاصه داستان در پست اول)

انتخاب شما برای شخصیت محوری داستان برای قسمت بعد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    129

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831

d.png

خلاصه‌ی داستان سری بازیهای سایلنت هیل
مقدمه:

«Silent Hill» نامی برای یک بازی رایانه‌ای است که در سال 1999 و توسط شرکت Konami برای کنسول PS1 عرضه شد. از همان ابتدا مشخص بود که این نام، پتانسیل تبدیل شدن به یک فرانچایز بزرگ را دارد. داستانی فوق‌العاده غنی، مبهم و عمیق در ژانری به نسبت نوپا. همین غنی و مبهم بودن داستان، Konami را وادار ساخت تا در کتاب راهنمای قسمت سوم بازی (Silent Hill 3 Official Complete Guide) بخشی را با نام Lost Memories قرار بدهد. اما همین عنصر داستان،‌تبدیل به تیغی دو دم شد؛ از یک سو یکی از اصلی‌ترین دلایل علاقه‌ی دیوانه‌وار طرفدارانش و از سوی دیگر، پاشنه آشیل عنوان در جذب مخاطبان جدید. شماره‌ی 2 بازی در سال 2001، شماره 3 در سال 2003 ، شماره‌ی 4 در سال 2004 ، Silent Hill: Homecoming در سال 2008 عرضه شدند. اما از لحاظ خط داستانی، شماره‌های 2 و 4 و Homecoming (به نوعی) مجزا بودند و فقط شماره 3 در ادامه‌ی شماره اول عرضه شد. در متن حاضر سعی شده است خلاصه‌ای کوتاه از شماره‌های منتشر شده ارائه شود تا عزیزانی که تازه به جمع ساکنان سایلنت هیل می‌پیوندند، بتوانند راحت‌تر با این عنوان رابطه بر قرار کنند. لازم به یادآوری است که این متن به معنی واقعی کلمه، اسپویلر است.

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 1 به صورت ویدیویی

163949 163950

داستان سایلت هیل 1 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 2 به صورت ویدیویی

163952 172258

داستان سایلت هیل 2 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​
every.png
نویسنده ای به نام Harry Mason و همسرش در حین عبور از یک جاده، نوزادی را یافته و نام او را شریل می‌گذارند. چهار سال بعد همسر هری فوت می‌کند. سه سال پس از فوت همسرش، هری بنا به دلایلی تصمیم می‌گیرد با شریل به شهری که وی را در نزدیکی آن یافته بودند سفر کند. شب هنگام، در جاده‌ی کنار شهر، پلیسی موتورسوار از کنار آنها عبور کرده و توجه هری را جلب می کند. اندکی جلوتر، هری متوجه موتور پلیسی میشود که بدون سرنشین در کنار جاده افتاده در همین حین، در روبروی خود دختری را وسط جاده می‌بیند. برای اجتناب از تصادف با او، دیوانه‌وار فرمان را می چرخاند. اما ماشین منحرف شده و به دره‌ی کناری سقوط می‌کند. هری پس از به هوش آمدن، متوجه غیبت شریل می‌شود. در حین جستجو، شبح شریل را می‌بیند و به دنبال او می‌دود. در انتهای معبری تنگ، ناگهان همه‌چیز در تاریکی فرو می‌رود و چهره آنجا تغییر می‌کند. هری مصمم ادامه ‌می‌دهد اما در اثر حمله‌ی چند موجود هیولا مانند به حالت مرگ روی زمین می‌افتد.
وقتی هری بعد از آن حادثه در کافه ای بیدار می‌شود، با همان پلیس روبرو می‌شود. آنها با هم از اتفاقات عجیب شهر و حالت غیرعادی آن سخن می‌گویند. پلیس Cybil Bennet‌ نام دارد و به هری در یافتن شریل کمک می‌کند. حالت عادی شهر اینگونه است: خالی از سکنه، فرو رفته در مه، محصور شده توسط دره‌های عمیق و پر از هیولا. اما در حالت غیر عادی به تمامی این موارد تاریکی مطلق تکه گوشت های آویزان از در و دیوار سکوتی مرگبارتر هم اضافه میشود . هری در جستجوی شریل به مکان‌های زیادی از شهر مراجعه می‌کند: مدرسه، کلیسا، بیمارستان، فاضلاب، پارک تفریحی و در بعضی از آنها با شخصیت‌هایی آشنا می‌شود. با پیرزن عجیبی به نام Dahlia Gillespie در کلیسا، دکتر Michael Kaufmann و پرستاری به نام Lisa Garland در بیمارستان. همچنین مرتب شبح دختری را می‌بیند که باعث تصادف او شده بود به نام Alessa. دالیا اطلاعات زیادی درباره‌ی هری و شهر دارد دکتر کافمن و لیزا هم هر کدام مطالب جدیدی به اطلاعات هری اضافه میکنند. در طول بازی اطلاعات زیادی از شهر به دست می‌آوریم خواه از لابلای روزنامه‌های باطله و کتاب‌ها و خواه از این شخصیت‌ها. شهر مکانی نفرین شده بوده و در سال‌های جنگ‌های داخلی، اعدام‌های زیادی در زندان آن صورت گرفته است. شهر قدمت زیادی دارد و قرن‌ها قبل، بومیان ساکن آنجا بودند. از همان زمان، آیینی شیطانی در شهر رواج داشته است. در سده‌های اخیر، پس از سکونت مهاجران در شهر، تلفیقی از آیین باستانی شهر با آیین‌های مهاجران پدید می‌آید که با نام The Order شناخته می‌شود. پیروان و سردمداران این فرقه اعتقادات عجیب و خطرناکی‌ دارند. این فرقه به سه شاخه‌ی اصلی تقسیم می‌شود که یکی از آنها «مادر مقدس» می‌باشد. در راس این شاخه دالیا قرار دارد که آلسا دختر وی است. این فرقه به خدایی اعتقاد دارد که باید در روی زمین متولد شده سپس بهشت موعود فرقه را بنا کند. بر اساس مدارک به دست آمده، این خدا یک بار متولد شده و مرده است و حال باید برای بار دوم متولد یا فراخوانده شود. دالیا متوجه می‌شود که مشخصات دختر وی، آلسا، با مشخصات مادر خدا که در متون قدیمی پیش‌بینی شده هم‌خوانی دارد پس او را تربیت می‌کند تا مراسم تولد را انجام دهد. در این مراسم، باید مادر خدا سوزانده شود. مراسم در سن 7 سالگی آلسا انجام می‌شود و بدن کباب شده‌ی وی را به بیمارستان انتقال می‌دهند. اما او ناقص است. آلسا در نهایت درد و رنج، قسمتی از روح خودش را به صورت یک نوزاد از شهر بیرون می‌فرستد و با استفاده از قدرت ذهن خود، شهر را به جهنمی بی‌بدیل تبدیل می‌کند. دالیا برای اتمام نقشه خود، توسط خود آلسا، شریل را فرا می‌خواند تا روح مادر خدا تکمیل شود. در این بین دکتر کافمن مسئول امور پزشکی آلساست.
آلسا در برابر دالیا مقاومت می‌کند اما دالیا با فریب هری، خود را به آلسا می‌رساند و مراسم را مجدداً انجام می‌دهد اما در همین حین هری سر می‌رسد. روح شریل به آلسا می‌پیوندد تا مادر خدا کامل گردد. دکتر کافمن به قصد نابودی این روح، دارویی را به سمت وی پرتاب می‌کند اما اینکار باعث می‌شود خدا (در شماره‌ی اول این خدا با نام «سامایل» معرفی می گردد) متولد شود. در اولین اقدام، سامایل، دالیا را آتش می‌زند. اما هری با سامایل می‌جنگد و او را شکست می‌دهد. پس از نابودی سامایل، مادر خدا ظاهر می‌شود و نوزادی را به هری می‌دهد سپس، راه فرار از آن مهلکه را به او نشان می‌دهد.
هری نوزاد را از شهر دور کرده و در جایی به طور ناشناس او را بزرگ می‌کند. نام این نوزاد را Heather می‌گذارد. هدر کودکی عادی نبود و گاها ، رفتارهای عجیبی از خود بروز می‌داد.
17 سال پس از این ماجرا، دختر نفر دوم فرقه، یعنی «Claudia Wolf» تصمیم می‌گیرد آن نوزاد را پیدا کند تا مراسم دوباره به جریان بیفتد. با کمک کشیش دیگری به نام «Vincent»، کاراگاهی به نام «Douglas Cartland» را استخدام می‌کند تا این کودک را پیدا کند. داگلاس هدر را پیدا می‌کند اما از نیت اصلی کارفرمایان خود اطلاع ندارد. روزی که هدر به مرکز خرید شهر رفته‌بود،‌ داگلاس را در مقابل خود می‌بیند. هدر بی خبر از همه‌جا به خیال اینکه داگلاس یک مزاحم است، می‌گریزد ولی داگلاس قبلاً محل او را به کلودیا و وینسنت اطلاع داده‌است. هدر به سمت خانه و نزد هری حرکت می‌کند اما اطراف او پر از هیولاهایی هولناک شده است. در اینجا برای اولین بار، کلودیا را ملاقات می‌کند. کلودیا درتلاش است تا هدر چیزی را به یاد بیاورد. هدر پس از گذشتن از مرکز خرید و ایستگاه مترو، درساختمانی نیمه‌کاره در نزدیکی محل سکونت خود با وینسنت روبرو می‌شود.
هدر به آپارتمان خود می‌رسد اما درآنجا پدرش، هری را غرق در خون و بی‌جان می‌یابد. او کلودیا را در پشت‌بام می‌بیند و او را مسئول قتل پدرش می داند. هدر قصد انتقام دارد اما کلودیا به سایلنت هیل می‌رود. هدر به همراه داگلاس (که کمابیش به واقعیت پی برده است) به سمت سایلنت هیل حرکت می‌کند.
هدر تقریباً گذشته‌ی خود را به یاد آورده است؛ او همان روح واحد آلسا و شریل است که توسط مادر خدا به هری سپرده شد. پس از حلول روح آلسا و شریل، جنین خدا هم وارد بدن او شده است اما تحت تاثیر فراموشی هدر، عقیم مانده و برای بارور شدن، نیاز دارد تا آتش خشم و نفرت در درون هدر شعله‌ور شود. کلودیا در تمام طول داستان سعی بر این دارد تا همین میراث آلسا را بیدار کند و برای همین منظور، هری را می‌کشد تا او را از سر راه بردارد. در این میان، وینسنت که منافع خود را با تولد خدا در خطر می‌بیند، سعی می‌کند توسط هدر، کلودیا و عقایدش را نابود کند.
پس از رسیدن به شهر، هدر به بیمارستان می‌رود. او با راهنمایی‌های علنی یا مخفیانه‌ی وینسنت،‌ پدر کلودیا یعنی «لئونارد» را که در بیمارستان زندانی شده می‌کشد تا متاترون را به دست آورد. متاترون، نماد خیر و روشنی و در مقابل سامایل است و وینسنت تصور میکند متاترون میتواند در مبارزه با کلادیا به هدر کمک کند. در ادامه،‌هدر به کلیسای فرقه می‌رسد. کلودیا، وینسنت را ، که به زعم او خیانت کرده‌است، می‌کشد. هری مقداری از داروی دکتر کافمن را به شکل یه قرص به هدر داده بود. هدر آن قرص را می‌بلعد و در نتیجه، جنین خدا را بالا می‌آورد. کلودیا جنین را می‌بلعد و آنرا به شکل ناقص بارور می‌کند. در نهایت کلودیا به دست خدای متولد شده نابود می‌شود و هدر هم وی را می‌کشد. تا بار دیگر تفکرات منحرف فرقه برای به وجود آوردن خدا عقیم بماند.

آنچه که شما در بالا مطالعه کردید تنها بخشی از شهر و اتفاقات رخ داده در آن است در شماره های دوم و چهارم و پنجم از بازی بخشی دیگر از توانایی های شهر حضور پر رنگی دارد و آن هم قضاوت و مجازات است ، شهر به خاطر اتفاقاتی که به خود دیده است دارای قدرتهایی خاص است یکی از این قدرتها فراخواندن افراد است در شماره های دوم و پنجم ما شاهد حضور افرادی در شهر هستیم که به نوعی گناهکارند و شهر برای قضاوت در مورد آن ها ، دعوتشان کرده است .
جیمز ساندرلند مردی که زن مریضش را کشته است و همینطور الکس شفرد که باعث مرگ برادر کوچکتر خود شده است با پا گذاشتن به شهر اماده پاسخگویی به اشتباهاتی میشوند که سعی در فراموش کردن آن ها داشته اند ، صد البته که نوع بازجویی و قضاوت در این شهر مرموز نیز متفاوت است به جای حضور قاضی و هیئت منصفه و دادگاه ، تمام اتفاقات پیرامون شخصیت ها به نوعی اشتباه شخصیت را گوشزد میکنند از موجوداتی که با آنها مبارزه می‌کنید گرفته تا افراد سرگردان دیگری در شهر که خود گناهکارند .گو اینکه این خاصیت شهر در تمامی شماره ها وجود دارد ولی در شماره های مذکور از فرع به اصل بدل شده و محوریت بازی بر عمل انجام گرفته توسط شخصیت اصلی قرار دارد و بحث فرقه ، آلسا و غیره کمتر پرداخته شده است .
در این میان شماره ی چهارم بازی اما فضائی اختصاصی داشت در این شماره یکی از دست پرورده های یتیم خانه ی تحت رهبری فرقه به نام والتر سالیوان که پیرو حزب مادر مقدس است قصد متولد کردن خدا توسط مراسمی به نام قربانی کردن 21 نفر را دارد ، والتر که در کودکی توسط خانواده ی خود رها شده است تصور میکرد اتاقی که در آن بدنیا آمده است مادر او و در حقیقت خداست والتر که تصور میکند مادرش به خواب رفته است سعی دارد از طریق مراسم ذکر شده او را بیدار کند ، هر کدام از افرادی که برای قربانی شدن انتخاب شده اند باید دارای مشخصه ای باشد آخرین نفر این لیست که هدایت آن را بازیباز بر عهده دارد و دریافت کننده ی دانش و تکمیل کننده ی مراسم است ، هنری تونزند نام دارد که حال در همان اتاق تولد والتر زندگی میکند و در طول بازی با پی بردن به ماجرا و کمک های جوزف شرایبر که قبل از هنری در آن اتاق زندگی میکرده است قصد دارد جلوی تکمیل این مراسم را بگیرد . در انتها هنری تونزند با مبارزه با موجودی که والتر به وجود می آورد رویای به وجود آوردن خدا را بار دیگر خراب میکند .
علاوه بر شماره های ذکر شده دو بازی Silent Hill: Origins و Silent Hill: Shattered Memories نیز از سری معرفی شده اند که در اولی به زمان سوزانده شدن آلسا توسط دالیا و چگونگی زنده ماندن آلسا پرداخته شده و در دیگری اتفاقات شماره ی اول بعد از سال ها توسط هری بازسازی میشوند، گر چه با پایان کار تیم سازنده ی اصلی بازی که کار ساخت 4 شماره ی اول بازی را بر عهده داشتند این شماره ها به خوبی پرداخته نشده و دارای نواقصی در حیطه‌ی داستانی هستند اما همچنان سری سایلنت هیل دارای یکی از بهترین داستان ها در طول تاریخ بازیهای رایانه ای است.
لازم به ذکر است بر اساس این بازی تاکنون دو فیلم سینمایی نیز ساخته شده که شماره دوم (تا زمان نگارش این مقاله) هنوز اکران نگردیده است. با توجه به نظر مخاطبان، فیلم اول یکی از برترین و موفق‌ترین فیلم های ساخته شده بر اساس یک بازی ویدیویی می‌باشد.
همچنین شرکت کونامی در سال 2006 و به مناسبت اکران فیلم، مجموعه‌ای ویدیویی را بر روی رسانه‌ی UMD برای PSP عرضه نمود که با نام The Silent Hill Experience شناخته شده و شامل دو کمیک The Hunger و Dying Inside ، ترایلر شماره‌های 1 تا 4 بازی و فیلم، مصاحبه با آهنگ‌ساز افسانه‌ای سری به همراه کارگردان فیلم و برخی موسیقی‌های بازی می‌باشد.

دریافت خلاصه به صورت فایل pdf :دانلود
تهیه و تنظیم خلاصه : (msbazicenter)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

مقالات تحلیلی بازی نوشته شده توسط امیر حسین فرحزادی ( Bone Crusher ) :
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش اول )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش دوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش سوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش چهارم )

تاپیک تحلیل بازی نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلی ( nemesis ) ( کامل نشده ):
The Lost Memories ---پایه و اساس بازی بزرگ "Silent Hill" -- تحلیلی بزرگ برای این بازی

مقالات مختلف در مورد سری سایلنت هیل:
Silent Hill: Homecoming Plot
Silent Hill: Origins Plot
Silent Hill Shattered Memories Plot
داستان (Silent Hill: Orphan)
شباهت بین Homecoming و Silent Hill 2
تاریخ وقایع Silent Hill و Shepherd's Glen
دانلود Silent Hill 2 - The movie
ترجمه یادداشت های سایلنت هیل 2
ترجمه فارسی دیالوگ های بازی Silent Hill 2: Born from a Wish
سایلنت هیل 4: پرونده قربانیان
ساکنین South Ashfield Heights apartments- قسمت اول - قسمت دوم
یادداشتی کوتاه بر SILENT HILL: HOMECOMING
داستان نسخه اول فیلم سایلنت هیل
Silent Hill: Original Memories
Silent Hill HD Collection Achievements Guide
Little Baroness
جودی میسون
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 1
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 2
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 3
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 4
خاطرات الکس شپرد

Attachments

• sh1.png
    sh1.png
    56.3 KB · مشاهده: 3,572
  • silenthill1.jpg
    silenthill1.jpg
    55.1 KB · مشاهده: 117
آخرین ویرایش:

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,176
نام
احمد
بازم باید از امیر عزیز تشکر کنم که من رو برد به چندین سال قبل و یکی از خاطره انگیز ترین بازی های عمرم!
بعد از دیدن پست امیر ناخوداگاه یاد قدیمها افتادم و رفتم پستهای اولیه تاپیک رو خوندم!به صفحه 62 رسیدم بدون اینکه بفهمم!
تازه داره همه چی یادم میاد مسعود تو که خیلی قدیمی بودی رفیق من همش فکر میکردم یکی دو ساله تو تاپیکی!
امیر پستت رو وقتی اولین بار شماره دو رو تموم کرده بودی دیدم خیلی برام جالب بود!از اشکان می خواستی دیالوگهای بازی رو ترجمه کنه اما الان خودت داری LM رو ترجمه میکنی!
اما چیزی که برام جالب نیست اینه که ما توی تاپیک مطالب بسیار قوی و غنی داریم که بین صفحات گم شدن !
مثلا همین پستی که خودت گذاشتی!با توجه به پستهای بچه ها یه هفته دیگه بین صفحات گم میشه و اگر ادامش رو بنویسی قبلی رو نمیشه به راحتی پیدا کرد!
اگر بشه اطلاعات رو دسته بندی کرد و در پست اول گذاشت خیلی خوب میشه!

سلام
کیا تا حالا Splitworm رو با سلاح‌های دستی کشتن؟
من شماره سوم رو همه جوره تموم کردم!بهترین رکوردم توی اکسترم 3یا 6 یک ساعت و پنجاه دقیقه بود!تو حالت ufo چهل و پنج دقیقه!
تقریبا تموم ایتمهارو باز کرده بودم!
هنوزم سیوش تو پرشین گیگم هست!
تو کل سری بیشتر از همه همین نسخه رو بازی کردم بیش از 15بار
بدجور هوس کردم حیف هیچکدوم رو ندارم:(
مسعود برو از خدا بترس!:d

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
بازم باید از امیر عزیز تشکر کنم که من رو برد به چندین سال قبل و یکی از خاطره انگیز ترین بازی های عمرم!
بعد از دیدن پست امیر ناخوداگاه یاد قدیمها افتادم و رفتم پستهای اولیه تاپیک رو خوندم!به صفحه 62 رسیدم بدون اینکه بفهمم!
تازه داره همه چی یادم میاد مسعود تو که خیلی قدیمی بودی رفیق من همش فکر میکردم یکی دو ساله تو تاپیکی!
امیر پستت رو وقتی اولین بار شماره دو رو تموم کرده بودی دیدم خیلی برام جالب بود!از اشکان می خواستی دیالوگهای بازی رو ترجمه کنه اما الان خودت داری LM رو ترجمه میکنی!
اما چیزی که برام جالب نیست اینه که ما توی تاپیک مطالب بسیار قوی و غنی داریم که بین صفحات گم شدن !
مثلا همین پستی که خودت گذاشتی!با توجه به پستهای بچه ها یه هفته دیگه بین صفحات گم میشه و اگر ادامش رو بنویسی قبلی رو نمیشه به راحتی پیدا کرد!

من شماره سوم رو همه جوره تموم کردم!بهترین رکوردم توی اکسترم 3یا 6 یک ساعت و پنجاه دقیقه بود!تو حالت ufo چهل و پنج دقیقه!
تقریبا تموم ایتمهارو باز کرده بودم!
هنوزم سیوش تو پرشین گیگم هست!
تو کل سری بیشتر از همه همین نسخه رو بازی کردم بیش از 15بار
بدجور هوس کردم حیف هیچکدوم رو ندارم:(
مسعود برو از خدا بترس!:d
:-"
من چکاره بیدم؟:d
خب احمدجان اون لینک‌هایی که اول هر پست هست کمک می کنه که بشه صفحات قبلی رو پیدا کرد.
این مجموعه که اسمش رو گذاشتیم Silent Hill: Original Memories شماره 1 و 2ش تموم شده. شماره 3 رو قبلاً 2 نفر از دوستان قرار بود انجام بدن که یکیی‌شون اصلاض شروع نکرد و دوست دیگه نیمه‌کاره موند کارش که امیرجان داره از اول زحمتش رو می‌کشه. شماره چهار رو هم یکی دیگه از دوستان داشت انجام میداد که فعلاً در دسترس نیست و نیمه‌کاره رها شده و قرار بر اینه دوست دیگه‌ای از اول شروع کنه
حال کردید اوج فضای ابهام رو!:d
خودم هم نفهمیدم چی شد.
در کل تو برنامه مون هست که وقتی شماره 3 تموم شد، همه رو تو یه تاپیک جداگانه به همین نام قرار بدیم که هم پیدا کردنش راحت باشه هم تو لابلای صفحه‌های تاپیک دفن نشه.

آخرین ویرایش:

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
دوستان پیشاپیش تولد آکیرا یامائوکا رو تبریک میگم!:d تولد استاد فرداست!:d با تشکر از علی صلح و صفا که این موضوع رو یادآوری کرد!:d

Akira+Yamaoka+akira.jpg Akira+Yamaoka.jpg
این پست رو میگی:
http://forum.bazicenter.com/thread55/page75/#post914362
ما رو یاد خاطرات انداختی!
154fs232528.gif

البته من سایلنت هیل 2 (و سایلنت هیل 3 و 4) رو خیلی قبل از این که توی بازی سنتر عضو بشم بازی کردم! بین سال های 2003 تا 2004!:d البته دیگه فکر نکنم لازم باشه که بگم اون موقعه هیچی از داستان بازی نفهمیدم!:d

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
دوستان پیشاپیش تولد آکیرا یامائوکا رو تبریک میگم!:d تولد استاد فرداست!:d با تشکر از علی صلح و صفا که این موضوع رو یادآوری کرد!:d

View attachment 50805View attachment 50806
خودش چرا نمیاد بگه؟/:)
این پست رو میگی:
http://forum.bazicenter.com/thread55/page75/#post914362
154fs232528.gif

البته من سایلنت هیل 2 (و سایلنت هیل 3 و 4) رو خیلی قبل از این که توی بازی سنتر عضو بشم بازی کردم! بین سال های 2003 تا 2004!:d البته دیگه فکر نکنم لازم باشه که بگم اون موقعه هیچی از داستان بازی نفهمیدم!:d
انصافاً بزنم به تخته سرعت پیشرفت امیر تو تاپیک و سایلنت هیل خیره کننده‌ بوده ماشالا:d

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,176
نام
احمد
یک آرزوی ؟؟؟

در ابتدای قصدم از بازبینی فیلم سایلنت هیل گرفتن گاف هاش بود و بعید میدونستم نکات خیلی برجسته ای درش نهفته باشه.
اما با کمی دقت به نکاتی رسیدم که ذهنم رو مشغول خودش کرد و با کمی وبگردی در ویکی پدیا و چند فروم دیگه نکات جالبی از فیلم رو متوجه شدم
بعد از کمی تحقیق تصمیم گرفتم یک تحلیل که برگرفته از مطالب خوانده شده و ذهنی خودم بود رو نسبت به فیلم انجام بدم.
تحلیل زیر فعلا به صورت آزمایشی نوشته شده و یک نسخه کاملا ناقص و پر از ایراد تایپی و تحلیلی هست.
من این تحلیل رو قرار دادم تا بازخورد بچه های تاپیک رو نسبت به فعل کار بدونم.تا اگه نیاز به تغییر یا اضافات باشه در نسخه تکمیلی انجام بدم و یا حتی کل قضیه رو کنسل کنم.
چیزی که درون ذهن من میگذره و خواست نهایی من برای طرح نهاییست.
نسخه نهایی بهمراه عکس خواهد بود!
البته من روی کمک همه دوستان حساب کردم.
=========
مقدمه ای بر شرح ساخت فیلم،کاگردان و عوامل اصلی
Christophe Gans
Roger Avary
akira yamaoka
Samuel Hadida
=========
طرح کلی داستان و نکات قابل توجه
سمبلها و مسیحیت
=========
شخصیت های اصلی
Rose Da Silva
Christopher Da Silva
Cybil Bennett
Dahlia Gillespie
Thomas Gucci
Anna - Christabella
Sharon Da Silva
Alessa Gillespie
Dark Alessa
شخصیتهای فرعی
Sister Margaret
Eleanor
Colin
Lisa Garland
Order Soldier
Jennifer Carroll
=========
هیولاها
Pyramid Head
Creeper
Armless Man
Colin
Nurse
Grey Child
=========
The Brethren
Monster
Flashlight
Manifestation
Otherworld
Fog World
Real World
Siren
Great Knife
Welcome Sign
Brethren Symbol
=========
نقاشی های دفتر مدرسه
=========
مکانها
Bowling Alley
Brahms
Brookhaven Hospital
Church
Da Silva House
Gans County
Grand Hotel
Midwich Elementary School
Nathan Drugs
Sacrificial Chamber
Silent Hill, West Virginia
Toluca County Archives
Toluca County Mining Museum
Toluca County Orphanage
Toluca Lake
Smitty's
=========
ارجاعات به نسخه های بازی
=========
نکات فیلم
-------------
و البته مواردی که بعدها ممکنه به ذهنم برسه یا جایی بخونم
-------------------------------------------------------------------
مقدمه ای بر ساخت فیلم ، کارگردان و عوامل اصلی

Christophe Gans
کریستوف گانز سال 1960 در فرانسه متولد شد. گانز به همراه دوستش کار خودش رو با ساخت فیلم کونگ فو برای کودکان آغاز کرد.او بعدها آثار دیگری رو هم کارگردانی کرد که Necronomicon, Crying Freeman, Brotherhood of the Wolf, Saint Ange جزو این آثار بشمار میروند.
Brotherhood of the Wolf دومین فیلم پرفروش فرانسوی در آمریکاست.
او همچنین از سال 2012 ساخت فیلمی بر مبنای داستان دیو و دلبر را آغاز کرده.
اولین حرفی که باید در ابتدا گفته بشه علاقه شدید کریستوف گانز به سری بازی های سایلنت هیل هستش.
کریستوفر گانز پس از بازی کردن اولین شماره سایلنت هیل با ساموئل هدیدا در مورد تهیه کنندگی و ساخت فیلمی بر اساس سایلنت هیل گفتگو میکنه.بعد از توافق هدیدا اونها به مدت پنج سال با کونامی مکاتبه میکنند اما کونامی حاضر به قبول این در خواست نمیشه و کریستف گانز با هزینه شخصی خودش فیلم کوتاهی با موضوع سایلنت هیل میسازه و برای کونامی میفرسته.کونامی با دیدن این فیلم با ساخت فیلمی با محوریت سایلنت هیل موافقت میکنه.
کریتوسف گانز به همراه دوستش Nicolas Boukhrief فیلمنامه ابتدایی سایلنت هیل رو میسازند، بعد از نوشتن ساختار اصلی داستان کار راجر اوری فیلمنامه رو در سال 2005 تکمیل میکنه و انتخاب بازیگر و لوکیشن ها آغاز میشه.
فیلم در اواسط 2005 با بودجه ای 50 میلیون دلاری تکمیل میشه و در 21 آپریل 2006 اکران خودش رو آغاز میکنه.فیلم با فروش جهانی 100 میلیون دلار راه رو برای ساخت ادامه باز میکنه و آقای گانز قول یک نسخه گرداوری شده رو در خارج از فرانسه میده،هرچند زمان دقیقی برای این اتفاق رو اعلام نکرده.
شخصیت مورد علاقه گانز در سری سایلنت هیل جیمز ساندرلند هست،دلیل انتخاب Sean Bean برای نقش کریستوفر داسیلوا شباهت ظاهریش با جیمز می باشد.

Roger Avary

او از دوستان کوئینتین تارانتوست،کارگردان و نویسنده مشهور و صاحب سبک سینما.
همین دوستی باعث شده همکاری او در نوشتن فیلمنامه فیلمهای Reservoir Dogs, Natural Born Killers, and Pulp Fiction اسکار میگیره.Pulp Fiction اتفاق بیوفته که البته بخاطر نوشتن فیلمنامه فیلم بسیار موفق
همچنین نویسنده و کارگردان فیلمهای Killing Zoe، The Rules of Attraction و برای فیلم بیوولف با Neil Gaiman. همکاری کرده.

------------------------------------
نوشته های بالا صرفا برای آشنایی با سازندگان فیلم بود و از این نظر که کریستوف گانز خودش یکی از فن های سری بود و همچنین راچر اوری کارنامه نسبتا موفقی داره من رو متقاعد کرد تا یک مقدار بیشتر در مورد فیلم تحقیق و تامل کنم.هرچند هیچگاه نمیتوان انتظار داشت فیلم به پیچیدگی و ظرافت بالای سری سایلنت هیل دست پیدا کنه، ناسلامتی بازی متعلق به فرهنگ پر ظرفیت ژاپنیه که تقریبا چنین پیچیدگی رو تنها در اثار خود ژاپن میشه دید هر چند همین آثار هم انگشت شمارند (METAL GERA , FINAL FANTASY , THE SHADOW CLOUSUS )
و صد البته ساخت یک چنین پیچیدگی در یک فیلم که به ناچار محدودیتهای بالایی داره مشکل دیگه ای هست. هر چند ناممکن نیست!نمونه اش آثار استاد کوروساوا
اما خب از نظر منم فیلم نکاتی داره که سعی کردم تا جایی که میتونم بهشون بپردازم هر چند اکثر مطالب برگرفته از سایلنت ویکی و ویکی پدیا و چند فروم انگلیسی هست ولی در بعضی موارد خودم مواردی رو اضافه یا کسر کردم.

-----------------------
در یکی از اولین سکانسهای فیلم رز از زیر گذری رد میشه.
ظاهرا نکته خاصی نداره اما با کمی دقت میشه نوشته هایی رو بر روی دیوار تشخیص داد.
cheryl and wolf
چریل گلسپی دختر خوانده هری میسون شخصیت اصلی شماره اول و کلودیا ولف دختر لئونارد ولف شخصیت منفی شماره سوم که در کودکی بخاطر زجرهایی که داهیلا و ائونارد بر اونها وارد کرده بودند دوستی عمیقی با هم داشتند.(درسته السا دختر داهیلا بوده اما شاید کارگردان برای اینکه السا در فیلم حضور داشته از اسم چریل استفاده کرده)
احتمال اینکه چریل و کلودیا این اسمها رو نوشته باشند غیر ممکنه.بدلیل محدودیتهای فراوانی که بر اونها گذاشته بودند.پس السا با کنترل کردن شارون این کلمات رو نوشته؟البته نوشته ها در جایی قرار دارند که دست رز هم بهشون نمیرسه!آیا شارون توانایی پرواز هم داره؟
یا شاید هم کارگردان فقط با این کار خواسته یک اشاره ای به این دو شخصیت داشته باشه.
مثل تاریخ انتشار فیلم که 21/4/2006 هست.
21 اشاره به تعداد مقتولین والتر سالیوان هست.
و چهار ممکنه منظور 4 شماره ساخته شده بدست تیم سایلنت باشه.یا چهر طبقه بیمارستان بروکوین
-------------------------------
مسیحیت و نمادهای مسیحی

بدون هیچگونه توجهی به نمادها وعلائم هم میشه فهمید که در فیلم نمادهای بسیاری از مسیحیت قرار داده شده.
کارگردان در یکی از مصاحبه هاش گفته که قصد استفاده از هیچ دینی رو نداشته و صرفا فیلم بر اساس مذهبی پیرو یک زن ساخته شده.
اما نمادهای موجود در فیلم بیشتر از اونی هست که بشه به راحتی از کنارش گذشت.
اولین سکانسی که بوضوح اشاره به مسیحیت دارد زمانیست که شارون میخواد از پرتگاه به پایین سقوط کند اما در اخرین لحظه رز جلوی این کار رو میگیره.درست در پشت سر اونها ما یک صلیب نورانی رو مشاهده میکنیم.صلیبی که در میان درختان قرار دارد و با نوری زرد رنگ روشن شده است.به نظر من این صلیب نورانی نیست بلکه آتش گرفته!

بعد از صحنه قبل ما لوگو سایلنت هیل رو میبینیم و یک نور سفید رنگ که بعد از اون رز به آرامی پدیدار میشه.تقریبا این افکت در سینما مواقعی که یک شخص روحانی با معنویت زیاد ظاهر میشه به نمایش در میاد.(به طور مثال گاندلف در ارباب حلقه ها دو برج زمانی که در جنگل برای اولین بار پس از ناپدید شدنش ظاهر میشه)
و بعد ما یک اهنگ ارامش بخش از سری بازی ها رو میشنویم و رز و شارون زیر درخت کمی حرف میزنند.
یک جایی خوندم که این سکانس از فیلم بنا به گفته کارگردان نماد بهشت رو داره.
اگه منظور کارگردان بهشت باشه پس ممکنه اون درخت هم درخت حقیقتی باشه که حوا از اون سیب رو کند و خورد و به زمین تبعید شد.
و رز هم زیر درخت تصمیم میگیره به سایلنت هیل بره جایی که بی شباهت به زمین در مقابل بهشت نیست.
بعد از این سکانس ما بر روی بیلبوردی که نشان داده میشه آیاتی از انجیل رو میبینیم.
Do You Not Know that We Will Judge Angels?
Do You Not Know That The Saints Will Judge The World?
آیا شما نمیدانید که ما فرشتگان را به قضاوت خواهیم نشست؟
آیا شما نمیدانید که قدیسان جهان را به قضاوت خواهند نشست؟
با توجه به اینکه انجیل در زمانی دیگر و با ادبیاتی دیگر نوشته شده نیاز به تفسیر درستی داره که بنده اطلاعات کافی در این مورد ندارم.
حتی اشعار حافظ و مولانا که به زبان فارسی سروده شده هم نیاز به تفسیر داره و به سختی میشه معنای دقیقش رو فهمید.
اما از ظاهر امر اینطور بر میاد که حتی فرشتگان(اعضای کلیسا نظیر پاپ و کشیش) هم در قیامت مورد حسابرسی قرار میگیریند و افراد صالح در مورد اعمال ما قضاوت میکنند.
و یا ممکنه منظور فیلم از فرشته همون شارون باشه که نیمه خوب الساست.

از نکات دیگه ای که میشه به ارجاعات فیلم به مسیحیت اشاره کرد شخصیت رز و شارون هست.
شاید برای شما هم مثل من این سوال پیش اومده باشه که چرا چریل شماره اول تغییر اسم داده و شده شارون در حالی که داهیلا و آلسا با همون اسمهای قبلیشون هستند؟
the rose of sharon اشاره به یک گل است که در کتاب مقدس به عنوان نماد عیسی ناصری استفاده شده.
همچنین در مقالات سایلنت هیل ویکی گفته شده که رز نماد مریم باکره از عقاید مسیحیت هست.و شارون فرزند غیر خونی او و کریس نماد فرزند مسیح نشان دهند یک فرد پاک و معصوم که بوسیله آلسا کنترل میشه و صحنه ای که آلسا درون بدن رز میره اشاره به اشباع مریم باکره توسط روح القدس هست.(در باور مسیحیت خدا روح مقدس را در مریم باکره دمید تا مسیح بوجود آمد و همین مورد را دلیلی بر فرزند خدا بودن مسیح میدانند)
رز تصویری حکاکی شده از مریم باکره را بر روی گردنبند خود داره.

رز پس از گذراندن اتفاقاتی به مدرسه میدویچ میرسه.در اینجا ما برای اولین بار نماد کلیسا رو میبینیم.

نمادی که از اشکال زیادی تشکیل شده و بی شباهت به نمادهای مسیحیت نیست.
نماد از چهار صلیب که به دور یک شش وجهی در بالا و یک پایه خمیده در پایین تشکیل شده.
اگر کمی مقرضانه بخواهیم قضلوت کنیم چهار صلیب شبیه ارم معروف هیتلر یا همون صلیب شکسته هست که عده ای از شیطان پرستان از اون در مقابل کلیسا استفاده میکنند.
البته بیشتر شباهت به علامت زنانگی داره که در اینجا ما 4 تا از این بعلاوه ها رو میبینیم که ممکنه منظور 4 زن باشه.
در ابتدا کریستف گانز قصد داشته تمام کاراکترهای فیلم مونث باشند اما تهیه کننده با این نظر مخالفت میکنه.
همچنین کارگردان اعلام کرده که کلیسا بر محوریت یک زن هست نه مسیحیت.
نماد در میان یک دایره از بیرون و یک هلال در پایین و در مرکز یک دایره کوچکتر قرار داره و به شکل مربع به هم وصل شده است.
احتمالا دایره کوچک و هلال به نوعی خورشید گرفتگی رو نشون میدند و حلقه دور نماد ممکنه حلقه معنویتی باشه که همیشه بر روی سر افراد مقدس شکل میگیره.هر چند در میان حلقه یک جمله لاتین سه حرفی نوشته شده.
Fides Libertas Unitas
ایمان اتحاد و آزادی
من این جمله رو از کجام در آوردم مگه نه؟

در قسمتی از فیلم کریستابلا به همراه چند نفر دیگر در کلیسا مشغول عبادت هستند که کریستابلا در مرکز شش وجهی قرار داره و در بالا ما میتونیم قسمتی از این نوشته رو ببینیم.
باقی کلمات رو نوشته رو هم با جستجو تونستم پیدا کنم.
همچنین آنا در مورد این نماد میگه"روی تموم خونه ها هست اجدادمون ساختن
نماد وحدتمونه یه نماد برای اعتقاداتمون"
از طرفی ما این نماد رو برفراز کلیسا میبینیم.درست جاییکه کلاغهای سیاه مشغول پرواز دور نماد کلیسا هستند.
جایی خونده بودم که کلاغ در این موارد به سمبل همجنسگرایان اشاره میکنه.(میدونم کجا گفته شده ولی بدلایلی از بردن منبع مطلب معذورم)
البته با توجه به نکاتی که در فیلم وجود داره احتمال اینکه در فیلم هم نماد مرتبط با موضوع جنسی باشه دور از ذهن نیست.از وجود کالین نظافتچی مدرسه شخصی که آلسا رو در توالت مورد تجاوز قرار میده و همچنین نامشورع بودن بدنیا اومدن آلسا.
از طرفی هم احتمال اینکه کریستابلا مجرد و حتی باکره بوده باشه میره،در سکانسی که آلسا بوسیله سیم خاردار افراد کلیسا رو قتل عام میکنه نحوه کشته شدن کریستابلا نشانگر نوعی شکنجه جنسی داره!

همچنین ما یک آیه دیگر از انجیل را هم در مدرسه میبینیم.
The Foes Of The Righteous Will Be Condomend
دشمن افراد صالح محکوم خواهند شد

و بعد از ورود به دفتر رز متوجه چهار تابلو روی دیوار میشه.
میهن،خانه،وفاداری و خدا

در نقاشی اول ما یک سرباز رو میبینیم و زنی که لباس عزا پوشیده و بصورت نیم رخ دیده میشود.همچنین 7 ستاره و 3 شمع در تصویر دیده میشود.همچنین دو خط شبیه نور هم در وسط نقاشی دیده میشود.
در نقاشی دوم ما زنی را مشاهده میکنیم که برای فرزندانش داستان میخواند.
در نقاشی سوم ما یک شوالیه را میبینیم که شمشیرش را با دست گرفته است.در این تصویر علامتهای کشور امریکا بوضوح دیده میشود عقاب نماد مهر رسمی امریکا و پرچم آمریکا در پشت که 11خط سفید و قرمز داره و 13ستاره.در بالای صفحه ما یک کتاب باز هم میبینیم که در کنارش نوشته ای لاتین قرار داره که متاسفانه خوانا نیست البته نوشته ای شبیه god میبینیم در سمت چپ تصویر هم ما نمایی از خانه ای را میبینیم و همچنین نمایی از کلیسای شهر کر بر روی تپه ای واقع شده است همچنین نوشته ای دیگر هم اینجا هست که باز هم خوانا نیست!
در نقاشی آخر ما فرشته ای را میبنیم که با لباس سفید گویی از اسمال نازل شده و سه کبوتر سفید رنگ هم در پشت سرش به همراه دو خط مانند نور قرار دارند. فرشته یا شاید هم خدا دست راستش را بر سر زنی سالخورده که چهره ای نحیف که حکایت از زجر کشیدن داره گذاشته و دست چپش در حال نوازش دختر سمت راست تصویر است.در تصویر ما بچه ای را میبینیم و تصویر یک مرد سالخورده که چهره اش بسیار شک بر انداز است.

دو تحلیل رو میشه در مورد این تابلوها داشت.
یک اشاره به عنواین بازی مثل خانه که تصویر زنی رو نشون میده که ناخوداگاه من رو یاد والتر سالیوان انداخت و یا خدا که همه میدونیم خدای فرقه در اصل زنی به نام ساموئل هست.
اما در تحلیل دوم ممکنه منظور از این نقاشی ها ریشه های مذهبی ساکنین شهر باشه.نقاشی خدا و وجود یک زن در این تصویر نشان از خدای زن در این مذهب هست با توجه به ریاست کلیسا بوسیله یک زن و همچنین اصرار کارگردان برای عدم وجود مرد در فیلم.
و نقاشی های بعدی بیشتر حالت میهن پرستی و ناسیونالیسم دارند.
احتمالا در مدرسه عقاید و افکار فاشیستی نسبت به خدا تعلیم داده میشه.
-----------------
رز از دست معدنچیان فرار میکند و به حیاط مدرسه میرسد.بر روی زمین نقاشی بازی لی لی را میبینیم که در ابتدایش جهنم و در اخرش بهشت قرار دارد و در بینش 7 شماره نوشته شده است.همچنینی در این صحنه رز هم 7 گام بر میدارد تا به درب برسد!
نیازی به توضیح نداره که عدد 7 یک عدد مقدسه و نمایانگر معانی فراوانی هست که یکی ازمعناهایش 7 طبقه جهنم هست و یا وجود 7 جهان و ...که از نظر خودم بیشتر دلییل وجود این اسم اشاره به دیگر شماره هایی هست که در بازی مشاهده میکنیم نظیر عدد 111
================
رز و سیبل به هتل میروند و اونجا آنا رو میبینند و بعد از صحبتهایی سیبل از قسمت کلید اتاقها نقاشی رو پیدا میکند و به رز نشان میدهد.در نقاشی تصویر دخترکی کوچک است که در حال سوختن است.نقاشی در جا کلیدی اتاق 111 قرار داشته.
انها به طباقات بالا میروند و به اتاق 110 میرسند اما اتاقی با نام 111 وجود ندارد!تنها یک نقاشی سراسری از زنی است که بوسیله طناب به نردبانی بسته شده و به دست مردمان شهر در اتش میسوزد.رز نقاشی را بوسیله خنجری که در دست دارد پاره میکند و در پشت نقاشی شماره در 111 پدیدار میشود.
زن درون نقاشی یکی از اجداد داهیلا و کریستابلا هست،دلیل اتش مجازات شدنش قدرتهای ماورایی است. پس این قدرتها به السا به ارث رسیده.
اسم کامل این زن جنیفر کارول هست.
ساکن سایلنت هیل و از اعضای فرقه the order میباشد.
ما برای اولین بار مجسمه این شخص را در رز واتر پارک در سایلنت هیل 2 میبینیم.
در شماره سوم هم نقاشی این زن به عنوان یکی از قدیسان در کلیسا قرار دارد.
===================
بعد از ورود به اتاق انها از طریق سوراخی که در دیوار وجود دارد به ساختمان مجاور میروند،اینجا مکانی مخصوص برای سران کلیسا بوده است،همون جایی که السا را به اتش کشیدند.در وسط اتاق حفره بزرگی قرار دارد که در کنارش نماد کلیسا آویزان شده و در بالای دیواره ها جمله ای لاتین به صورت ناخوانا دیده میشود.
"Domine Deus Omnipotens In Cuius Manu Omnis Victoria Cosistit"
"خداوند متعال ،تمام پیروزی ها در دست اوست"
ما این جمله رو در کلیسا در بالای نقاشی زنی که اتش گرفته شده هم میتوانیم ببینیم.در اصل این یک دعای عبادی متعلق به مسیحیان کاتولیک میباشد
رز السا را میبیند و او را تعقیب میکند و بعد از انکه به او میرسد او خود را به آتش میکشد.
سیبل با چراغ قوه به سمت نشان کلیسا اشاره میکند و از انا میپرسد "این یه مهره؟نشان اعتقادتون؟"
از درون حفره روی زمین پرنده های سیاهی بیرون میایند و انا با وحشت میگوید "داره تاریکی میاد"
اونها با عجله به سمت کلیسا میروند،رز لحظه ای مکث میکند و به یاد نقاشی شارون می افتد،در یکی از نقاشی های او کلیسا وجود دارد و نمادش در بالای کلیساست و در نقاشی هم ما پرندگان سیاه را میتوانیم ببینیم.
طراحی نمای بیرونی کلیسا مطابق با تصویری از یکی کلیسای فراماسونیست.
---------------------------
من یکمقدار بیشتر نوشته بودم اما متاسفانه بر اثر یک اتفاق سیستم خاموش شد و بدلیل سیو نکردن همه چی پرید.
دوستان دوست دارم نظرتون رو بدونم و البته بیشتر دوست دارم اشکالات کار رو بگید.
اشکالات کار بشدت زیاده و تناقض و کلی گوییش زیاد تر
نسخه نهایی نیاز به تحقیق و حوصله زیادیه و تسلط ناکافی من به زبان انگلیسی مشکل رو برای من دو چندان کرده.
اگر عمری باقی بود و حسی اجازه داد انشالله نسخه کاملش رو مینویسم!

horror_08

کاربر سایت
Aug 22, 2007
2,414
نام
Ashkan
احمد جان خسته نباشی عزیز !
مقاله‌ت خیلی عالی ای بود ولی همونطور که خودت گفتی پیوستگی کافی رو نداره ،به نظرم اگه با تکمیل نوشته هات بتونیم ارتباط سکانسی و مفهومی با مطلبی که مسعود زحمتش رو کشیده بود پیدا کنیم و کل این دو مطلب رو به صورت یه مقاله کامل در مورد فیلم دربیاریم نمودش خیلی بیشتر میشه ...
البته شرمنده که دخالت میکنم ...

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
سلام بر دوستان سایلنت هیل باز اقا ما امروز نشستیم silent hill revelation رو دیدیم خوب بود ولی نفهمیدم چرا Prymid head به هدر کمک میکنه اون اخر فیلم . اگر کسی میدونه به ما هم بگه :d

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
احمدجان در این مورد بنده خیلی حرف داشتم و دارم ولی هر بار که خواستم از یه گوشه وارد بحث بشم دوستی گرامی زده تو برجک ما. b-(
برای مثال. اون موضوع درخت و بهشت و صلیب هر کدوم معنایی خاص دارند. مخصوصاً انجیلی که تو اون سکانس ازش نقل قول شده انجیل Corinthians هست و محل ارجاع هم
6-2-3
رو همه‌ی اینها میشه کلی بحث کرد.
سلام بر دوستان سایلنت هیل باز اقا ما امروز نشستیم silent hill revelation رو دیدیم خوب بود ولی نفهمیدم چرا Prymid head به هدر کمک میکنه اون اخر فیلم . اگر کسی میدونه به ما هم بگه :d
ورودتون رو به تاپیک خوش‌آمد میگم:welcome:
از نوشته‌تون معلومه با سایلنت هیل آشنایی دارید و حداقل شماره 2 رو باز کردید. درسته؟

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
سلام
احمدجان در این مورد بنده خیلی حرف داشتم و دارم ولی هر بار که خواستم از یه گوشه وارد بحث بشم دوستی گرامی زده تو برجک ما. b-(
برای مثال. اون موضوع درخت و بهشت و صلیب هر کدوم معنایی خاص دارند. مخصوصاً انجیلی که تو اون سکانس ازش نقل قول شده انجیل Corinthians هست و محل ارجاع هم
6-2-3
رو همه‌ی اینها میشه کلی بحث کرد.

ورودتون رو به تاپیک خوش‌آمد میگم:welcome:
از نوشته‌تون معلومه با سایلنت هیل آشنایی دارید و حداقل شماره 2 رو باز کردید. درسته؟

ممنون . بله من همه سایلنت هیل ها رو به جز نسخه اول بازی کردم

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
ممنون . بله من همه سایلنت هیل ها رو به جز نسخه اول بازی کردم
در کل این فیلم رو نمیشه روش حساب کرد. چون تو برزخ بین بازی و فیلم اول گرفتاره و نمی‌دونه منبعش کدومه.
ولی اگه از شماره‌ی 3 بازی یادتون باشه، موجودی بود به نام والتیل که محافظ مادر خدا یا Heather‌ بود.

valtiel.jpg

به نوعی تو فیلم اون موجود (که نباید سرهرمی نامیده بشه) جایگزین اون شده بود.
=======================================================
154fs232528.gif
خاطرات. خاطره. لعنت به حافظه که خاطرات رو نگه میداره و درود بر فراموشی.
میگن
زندگی شهد گلی‌ست
که می‌مکدش زنبور زمان
آنچه باقی می‌ماند
عسل خاطره‌هاست
ژاپنی‌ها خیلی به خاطره و یادها اهمیت میدن. شاید برای همینه که کلاً تو صادرات فرهنگ‌ی‌شون مثل بازی و فیلم، از عنصر زمان و بازی با اون استفاده می‌کنند.
البته ماها هم دست‌کمی از اونها نداریم فقط شیوه هامون فرق می کنه.
تو شماره 2 مری به جیمز میگه نمی‌تونه ازش توقع داشته باشه همیشه یاد اون باشه اما نمی تونه تحمل کنه که فراموشش کنه.
یادمه تو فیلم انیمیشنی FINAL FANTASY VII: ADVENT CHILDREN آخر سکانس مبارزه کلود با اون شخصیت که اسمش یادم نیست بهش میگه: همون بالا بمون و زندانی خاطراتت شو.
من هیچ کدوم از شماره‌های این سری رو بازی نکردم و فقط 2تا فیلمش رو دیدم برای همین اطلاعاتم ازش در حد 0 هست. ولی این جمله برام خیلی جالب بود.

آخرین ویرایش:

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
یعنی کله هرمی به جای والتیل محافظ هدر بود ؟ درست فهمیدم ؟
---------
پرستار های فیلم تو حلقم:d

آخرین ویرایش:

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
یعنی کله هرمی به جای واتیل محافظ هدر بود ؟ درست فهمیدم ؟
شایدم اینطور نباشه اما به نظر بنده تنها دلیل حضور اون موجود اونجا و دفاعش از هدر باید این باشه.
اما اگه بخوام از زاویه دید فیلم اول بگم، اون موجود جلاد ساخته‌ی آلساست پس به هیچ وجه نمی‌تونه اجازه بده دختر آلسا اتفاقی براش بیافته.

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
سلام

شایدم اینطور نباشه اما به نظر بنده تنها دلیل حضور اون موجود اونجا و دفاعش از هدر باید این باشه.
اما اگه بخوام از زاویه دید فیلم اول بگم، اون موجود جلاد ساخته‌ی آلساست پس به هیچ وجه نمی‌تونه اجازه بده دختر آلسا اتفاقی براش بیافته.

ممنون دمت گرم رفیق :d من خیلی از کله هرمی خوشم میاد :d

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,176
نام
احمد
احمد جان خسته نباشی عزیز !مقاله‌ت خیلی عالی ای بود ولی همونطور که خودت گفتی پیوستگی کافی رو نداره ،به نظرم اگه با تکمیل نوشته هات بتونیم ارتباط سکانسی و مفهومی با مطلبی که مسعود زحمتش رو کشیده بود پیدا کنیم و کل این دو مطلب رو به صورت یه مقاله کامل در مورد فیلم دربیاریم نمودش خیلی بیشتر میشه ...البته شرمنده که دخالت میکنم ...
سلام اشکان جان لطف داری خیلی خوشحالم که مطلب رو خوندی و اشکالاتش رو گفتی در ابتدا قصدم این بود که مقاله رو دیرتر اما کاملتر بدم ولی با توجه به بعضی بازخوردها نسبت به حرکتهای خوب مسعود یکم مردد بودم برای همین گفتم فعلا چرک نویسش رو بزارم!و صد البته از کمک دوستان برای این کاراستفاده کنم
سلاماحمدجان در این مورد بنده خیلی حرف داشتم و دارم ولی هر بار که خواستم از یه گوشه وارد بحث بشم دوستی گرامی زده تو برجک ما. b-(:-"برای مثال. اون موضوع درخت و بهشت و صلیب هر کدوم معنایی خاص دارند. مخصوصاً انجیلی که تو اون سکانس ازش نقل قول شده انجیل Corinthians هست و محل ارجاع هم 6-2-3رو همه‌ی اینها میشه کلی بحث کرد.؟
اره واقعا مسعود منم خیلی ناراحت شدم!بی خیال بگذریمدر مورد اون صحنه و خیلی صحنه ها نکات خیلی زیادی وجود داره!که خودم به شخصه با دیدن همین نکات تحریک به نوشتن دم بخصوص که بقول خودت در مورد فیلم کم لطفی شدهدر مورد این صحنه خیلی میشه بحث کرد!البته من به کل مطالبی ک میشد ی اشاره ای کردم! این صحنه هم نیاز به اشنایی با قوانین و فرامین مسیحیت داره که در اندازه دانش من از مسیحیت نیست حالا به نظرتون چه طوری میشه از فیلم یه محتوا و دایره‌المعارف جامع بوجود اورد؟.........تا من اومدم یه نقل قول کنم و چند خط بنویسم دیدم یه صفحه جلوتر رفتیم!اغا چه وضعشه مگه چت رومه؟نمیگین ی غریبی مثل من با موبایل میاد نت!یادش بخیر قدیما بعد ی سالم که میومدی اخرین مطلب مال خودت بود!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر