Silent Hill Game Community (خلاصه داستان در پست اول)

انتخاب شما برای شخصیت محوری داستان برای قسمت بعد؟


  • مجموع رای دهنده‌ها
    98

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,826
نام
Amir
sh1.png
خلاصه‌ی داستان سری بازیهای سایلنت هیل
مقدمه:

«Silent Hill» نامی برای یک بازی رایانه‌ای است که در سال 1999 و توسط شرکت Konami برای کنسول PS1 عرضه شد. از همان ابتدا مشخص بود که این نام، پتانسیل تبدیل شدن به یک فرانچایز بزرگ را دارد. داستانی فوق‌العاده غنی، مبهم و عمیق در ژانری به نسبت نوپا. همین غنی و مبهم بودن داستان، Konami را وادار ساخت تا در کتاب راهنمای قسمت سوم بازی (Silent Hill 3 Official Complete Guide) بخشی را با نام Lost Memories قرار بدهد. اما همین عنصر داستان،‌تبدیل به تیغی دو دم شد؛ از یک سو یکی از اصلی‌ترین دلایل علاقه‌ی دیوانه‌وار طرفدارانش و از سوی دیگر، پاشنه آشیل عنوان در جذب مخاطبان جدید. شماره‌ی 2 بازی در سال 2001، شماره 3 در سال 2003 ، شماره‌ی 4 در سال 2004 ، Silent Hill: Homecoming در سال 2008 عرضه شدند. اما از لحاظ خط داستانی، شماره‌های 2 و 4 و Homecoming (به نوعی) مجزا بودند و فقط شماره 3 در ادامه‌ی شماره اول عرضه شد. در متن حاضر سعی شده است خلاصه‌ای کوتاه از شماره‌های منتشر شده ارائه شود تا عزیزانی که تازه به جمع ساکنان سایلنت هیل می‌پیوندند، بتوانند راحت‌تر با این عنوان رابطه بر قرار کنند. لازم به یادآوری است که این متن به معنی واقعی کلمه، اسپویلر است.


داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 1 به صورت ویدیویی


163949 163950

داستان سایلت هیل 1 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 2 به صورت ویدیویی


163952 172258

داستان سایلت هیل 2 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​


نویسنده ای به نام Harry Mason و همسرش در حین عبور از یک جاده، نوزادی را یافته و نام او را شریل می‌گذارند. چهار سال بعد همسر هری فوت می‌کند. سه سال پس از فوت همسرش، هری بنا به دلایلی تصمیم می‌گیرد با شریل به شهری که وی را در نزدیکی آن یافته بودند سفر کند. شب هنگام، در جاده‌ی کنار شهر، پلیسی موتورسوار از کنار آنها عبور کرده و توجه هری را جلب می کند. اندکی جلوتر، هری متوجه موتور پلیسی میشود که بدون سرنشین در کنار جاده افتاده در همین حین، در روبروی خود دختری را وسط جاده می‌بیند. برای اجتناب از تصادف با او، دیوانه‌وار فرمان را می چرخاند. اما ماشین منحرف شده و به دره‌ی کناری سقوط می‌کند. هری پس از به هوش آمدن، متوجه غیبت شریل می‌شود. در حین جستجو، شبح شریل را می‌بیند و به دنبال او می‌دود. در انتهای معبری تنگ، ناگهان همه‌چیز در تاریکی فرو می‌رود و چهره آنجا تغییر می‌کند. هری مصمم ادامه ‌می‌دهد اما در اثر حمله‌ی چند موجود هیولا مانند به حالت مرگ روی زمین می‌افتد.
وقتی هری بعد از آن حادثه در کافه ای بیدار می‌شود، با همان پلیس روبرو می‌شود. آنها با هم از اتفاقات عجیب شهر و حالت غیرعادی آن سخن می‌گویند. پلیس Cybil Bennet‌ نام دارد و به هری در یافتن شریل کمک می‌کند. حالت عادی شهر اینگونه است: خالی از سکنه، فرو رفته در مه، محصور شده توسط دره‌های عمیق و پر از هیولا. اما در حالت غیر عادی به تمامی این موارد تاریکی مطلق تکه گوشت های آویزان از در و دیوار سکوتی مرگبارتر هم اضافه میشود . هری در جستجوی شریل به مکان‌های زیادی از شهر مراجعه می‌کند: مدرسه، کلیسا، بیمارستان، فاضلاب، پارک تفریحی و در بعضی از آنها با شخصیت‌هایی آشنا می‌شود. با پیرزن عجیبی به نام Dahlia Gillespie در کلیسا، دکتر Michael Kaufmann و پرستاری به نام Lisa Garland در بیمارستان. همچنین مرتب شبح دختری را می‌بیند که باعث تصادف او شده بود به نام Alessa. دالیا اطلاعات زیادی درباره‌ی هری و شهر دارد دکتر کافمن و لیزا هم هر کدام مطالب جدیدی به اطلاعات هری اضافه میکنند. در طول بازی اطلاعات زیادی از شهر به دست می‌آوریم خواه از لابلای روزنامه‌های باطله و کتاب‌ها و خواه از این شخصیت‌ها. شهر مکانی نفرین شده بوده و در سال‌های جنگ‌های داخلی، اعدام‌های زیادی در زندان آن صورت گرفته است. شهر قدمت زیادی دارد و قرن‌ها قبل، بومیان ساکن آنجا بودند. از همان زمان، آیینی شیطانی در شهر رواج داشته است. در سده‌های اخیر، پس از سکونت مهاجران در شهر، تلفیقی از آیین باستانی شهر با آیین‌های مهاجران پدید می‌آید که با نام The Order شناخته می‌شود. پیروان و سردمداران این فرقه اعتقادات عجیب و خطرناکی‌ دارند. این فرقه به سه شاخه‌ی اصلی تقسیم می‌شود که یکی از آنها «مادر مقدس» می‌باشد. در راس این شاخه دالیا قرار دارد که آلسا دختر وی است. این فرقه به خدایی اعتقاد دارد که باید در روی زمین متولد شده سپس بهشت موعود فرقه را بنا کند. بر اساس مدارک به دست آمده، این خدا یک بار متولد شده و مرده است و حال باید برای بار دوم متولد یا فراخوانده شود. دالیا متوجه می‌شود که مشخصات دختر وی، آلسا، با مشخصات مادر خدا که در متون قدیمی پیش‌بینی شده هم‌خوانی دارد پس او را تربیت می‌کند تا مراسم تولد را انجام دهد. در این مراسم، باید مادر خدا سوزانده شود. مراسم در سن 7 سالگی آلسا انجام می‌شود و بدن کباب شده‌ی وی را به بیمارستان انتقال می‌دهند. اما او ناقص است. آلسا در نهایت درد و رنج، قسمتی از روح خودش را به صورت یک نوزاد از شهر بیرون می‌فرستد و با استفاده از قدرت ذهن خود، شهر را به جهنمی بی‌بدیل تبدیل می‌کند. دالیا برای اتمام نقشه خود، توسط خود آلسا، شریل را فرا می‌خواند تا روح مادر خدا تکمیل شود. در این بین دکتر کافمن مسئول امور پزشکی آلساست.
آلسا در برابر دالیا مقاومت می‌کند اما دالیا با فریب هری، خود را به آلسا می‌رساند و مراسم را مجدداً انجام می‌دهد اما در همین حین هری سر می‌رسد. روح شریل به آلسا می‌پیوندد تا مادر خدا کامل گردد. دکتر کافمن به قصد نابودی این روح، دارویی را به سمت وی پرتاب می‌کند اما اینکار باعث می‌شود خدا (در شماره‌ی اول این خدا با نام «سامایل» معرفی می گردد) متولد شود. در اولین اقدام، سامایل، دالیا را آتش می‌زند. اما هری با سامایل می‌جنگد و او را شکست می‌دهد. پس از نابودی سامایل، مادر خدا ظاهر می‌شود و نوزادی را به هری می‌دهد سپس، راه فرار از آن مهلکه را به او نشان می‌دهد.
هری نوزاد را از شهر دور کرده و در جایی به طور ناشناس او را بزرگ می‌کند. نام این نوزاد را Heather می‌گذارد. هدر کودکی عادی نبود و گاها ، رفتارهای عجیبی از خود بروز می‌داد.
17 سال پس از این ماجرا، دختر نفر دوم فرقه، یعنی «Claudia Wolf» تصمیم می‌گیرد آن نوزاد را پیدا کند تا مراسم دوباره به جریان بیفتد. با کمک کشیش دیگری به نام «Vincent»، کاراگاهی به نام «Douglas Cartland» را استخدام می‌کند تا این کودک را پیدا کند. داگلاس هدر را پیدا می‌کند اما از نیت اصلی کارفرمایان خود اطلاع ندارد. روزی که هدر به مرکز خرید شهر رفته‌بود،‌ داگلاس را در مقابل خود می‌بیند. هدر بی خبر از همه‌جا به خیال اینکه داگلاس یک مزاحم است، می‌گریزد ولی داگلاس قبلاً محل او را به کلودیا و وینسنت اطلاع داده‌است. هدر به سمت خانه و نزد هری حرکت می‌کند اما اطراف او پر از هیولاهایی هولناک شده است. در اینجا برای اولین بار، کلودیا را ملاقات می‌کند. کلودیا درتلاش است تا هدر چیزی را به یاد بیاورد. هدر پس از گذشتن از مرکز خرید و ایستگاه مترو، درساختمانی نیمه‌کاره در نزدیکی محل سکونت خود با وینسنت روبرو می‌شود.
هدر به آپارتمان خود می‌رسد اما درآنجا پدرش، هری را غرق در خون و بی‌جان می‌یابد. او کلودیا را در پشت‌بام می‌بیند و او را مسئول قتل پدرش می داند. هدر قصد انتقام دارد اما کلودیا به سایلنت هیل می‌رود. هدر به همراه داگلاس (که کمابیش به واقعیت پی برده است) به سمت سایلنت هیل حرکت می‌کند.
هدر تقریباً گذشته‌ی خود را به یاد آورده است؛ او همان روح واحد آلسا و شریل است که توسط مادر خدا به هری سپرده شد. پس از حلول روح آلسا و شریل، جنین خدا هم وارد بدن او شده است اما تحت تاثیر فراموشی هدر، عقیم مانده و برای بارور شدن، نیاز دارد تا آتش خشم و نفرت در درون هدر شعله‌ور شود. کلودیا در تمام طول داستان سعی بر این دارد تا همین میراث آلسا را بیدار کند و برای همین منظور، هری را می‌کشد تا او را از سر راه بردارد. در این میان، وینسنت که منافع خود را با تولد خدا در خطر می‌بیند، سعی می‌کند توسط هدر، کلودیا و عقایدش را نابود کند.
پس از رسیدن به شهر، هدر به بیمارستان می‌رود. او با راهنمایی‌های علنی یا مخفیانه‌ی وینسنت،‌ پدر کلودیا یعنی «لئونارد» را که در بیمارستان زندانی شده می‌کشد تا متاترون را به دست آورد. متاترون، نماد خیر و روشنی و در مقابل سامایل است و وینسنت تصور میکند متاترون میتواند در مبارزه با کلادیا به هدر کمک کند. در ادامه،‌هدر به کلیسای فرقه می‌رسد. کلودیا، وینسنت را ، که به زعم او خیانت کرده‌است، می‌کشد. هری مقداری از داروی دکتر کافمن را به شکل یه قرص به هدر داده بود. هدر آن قرص را می‌بلعد و در نتیجه، جنین خدا را بالا می‌آورد. کلودیا جنین را می‌بلعد و آنرا به شکل ناقص بارور می‌کند. در نهایت کلودیا به دست خدای متولد شده نابود می‌شود و هدر هم وی را می‌کشد. تا بار دیگر تفکرات منحرف فرقه برای به وجود آوردن خدا عقیم بماند.

آنچه که شما در بالا مطالعه کردید تنها بخشی از شهر و اتفاقات رخ داده در آن است در شماره های دوم و چهارم و پنجم از بازی بخشی دیگر از توانایی های شهر حضور پر رنگی دارد و آن هم قضاوت و مجازات است ، شهر به خاطر اتفاقاتی که به خود دیده است دارای قدرتهایی خاص است یکی از این قدرتها فراخواندن افراد است در شماره های دوم و پنجم ما شاهد حضور افرادی در شهر هستیم که به نوعی گناهکارند و شهر برای قضاوت در مورد آن ها ، دعوتشان کرده است .
جیمز ساندرلند مردی که زن مریضش را کشته است و همینطور الکس شفرد که باعث مرگ برادر کوچکتر خود شده است با پا گذاشتن به شهر اماده پاسخگویی به اشتباهاتی میشوند که سعی در فراموش کردن آن ها داشته اند ، صد البته که نوع بازجویی و قضاوت در این شهر مرموز نیز متفاوت است به جای حضور قاضی و هیئت منصفه و دادگاه ، تمام اتفاقات پیرامون شخصیت ها به نوعی اشتباه شخصیت را گوشزد میکنند از موجوداتی که با آنها مبارزه می‌کنید گرفته تا افراد سرگردان دیگری در شهر که خود گناهکارند .گو اینکه این خاصیت شهر در تمامی شماره ها وجود دارد ولی در شماره های مذکور از فرع به اصل بدل شده و محوریت بازی بر عمل انجام گرفته توسط شخصیت اصلی قرار دارد و بحث فرقه ، آلسا و غیره کمتر پرداخته شده است .
در این میان شماره ی چهارم بازی اما فضائی اختصاصی داشت در این شماره یکی از دست پرورده های یتیم خانه ی تحت رهبری فرقه به نام والتر سالیوان که پیرو حزب مادر مقدس است قصد متولد کردن خدا توسط مراسمی به نام قربانی کردن 21 نفر را دارد ، والتر که در کودکی توسط خانواده ی خود رها شده است تصور میکرد اتاقی که در آن بدنیا آمده است مادر او و در حقیقت خداست والتر که تصور میکند مادرش به خواب رفته است سعی دارد از طریق مراسم ذکر شده او را بیدار کند ، هر کدام از افرادی که برای قربانی شدن انتخاب شده اند باید دارای مشخصه ای باشد آخرین نفر این لیست که هدایت آن را بازیباز بر عهده دارد و دریافت کننده ی دانش و تکمیل کننده ی مراسم است ، هنری تونزند نام دارد که حال در همان اتاق تولد والتر زندگی میکند و در طول بازی با پی بردن به ماجرا و کمک های جوزف شرایبر که قبل از هنری در آن اتاق زندگی میکرده است قصد دارد جلوی تکمیل این مراسم را بگیرد . در انتها هنری تونزند با مبارزه با موجودی که والتر به وجود می آورد رویای به وجود آوردن خدا را بار دیگر خراب میکند .
علاوه بر شماره های ذکر شده دو بازی Silent Hill: Origins و Silent Hill: Shattered Memories نیز از سری معرفی شده اند که در اولی به زمان سوزانده شدن آلسا توسط دالیا و چگونگی زنده ماندن آلسا پرداخته شده و در دیگری اتفاقات شماره ی اول بعد از سال ها توسط هری بازسازی میشوند، گر چه با پایان کار تیم سازنده ی اصلی بازی که کار ساخت 4 شماره ی اول بازی را بر عهده داشتند این شماره ها به خوبی پرداخته نشده و دارای نواقصی در حیطه‌ی داستانی هستند اما همچنان سری سایلنت هیل دارای یکی از بهترین داستان ها در طول تاریخ بازیهای رایانه ای است.
لازم به ذکر است بر اساس این بازی تاکنون دو فیلم سینمایی نیز ساخته شده که شماره دوم (تا زمان نگارش این مقاله) هنوز اکران نگردیده است. با توجه به نظر مخاطبان، فیلم اول یکی از برترین و موفق‌ترین فیلم های ساخته شده بر اساس یک بازی ویدیویی می‌باشد.
همچنین شرکت کونامی در سال 2006 و به مناسبت اکران فیلم، مجموعه‌ای ویدیویی را بر روی رسانه‌ی UMD برای PSP عرضه نمود که با نام The Silent Hill Experience شناخته شده و شامل دو کمیک The Hunger و Dying Inside ، ترایلر شماره‌های 1 تا 4 بازی و فیلم، مصاحبه با آهنگ‌ساز افسانه‌ای سری به همراه کارگردان فیلم و برخی موسیقی‌های بازی می‌باشد.

دریافت خلاصه به صورت فایل pdf :دانلود
تهیه و تنظیم خلاصه : (msbazicenter)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

August 2
اینجا گرمه. خیلی داغه. به سختی میتونم نفس بکشم. درست مثل خوده جنگ. جنگ هم مثل جهنمه, مگه نه؟
چرا اینا رو مینویسم؟ بعضی از این بچه ها میگند که ارتباط با دنیای بیرون واسم خوبه. باعث بهبود روحیه و سلامت روان میشه.
از اون گذشته, توی وقت آزادم چه کاره دیگه ای میتونم انجام بدم؟ برای خونه نامه بفرستم؟ متاسفانه, نمیتونم بهتون بگم که کجام و اینجا چیکار میکنم. تمام چیزی که میتونم بگم اسمم هست. سرباز یکم الکس شپرد. و تمام چیزی که لازمه بدونید اینه که من میلیون ها مایل از خونه دورم و در وسط نا کجا آباد قرار دارم که هزاران نفر از مردمش هر روز سعی میکنند من رو بکشند. حالا چجوری کارم به اینجا کشید؟ خب حدس میزنم که باید توضیح بدم.

August 4
امروز به گشت رفتیم. این کاری هست که ما تقریبا هر روز انجامش میدیم. من بهتون جزئیات رو میگم اما:
الف) توی دادگاه نظامی محاکمه میشم ب) و این جزئیات اونقدرها هم جالب نیست.
بیشتر اوقات باید این طرف اون طرف گشت بزنیم, چشمامون باز باشه, دنبال آدم بدا بگردیم. اکثر مواقع اتفاقی نمیفته. اگر بیفته, بهتون میگم. گفته بودم که میگم چجوری کارم به اینجا کشید. حدس میزنم دلایل خیلی زیادی هست. دلایلم تقریباََ مثل دلایل بقیه آدمهاست. شهر کوچیک. نبود انتخابهای زیاد. پدر نظامی, پسر نظامی. بعداََ در مورد پدرم براتون میگم. الان انرژیش رو ندارم. اما حدس میزنم دلیل اصلی ملحق شدن من این بود که میخواستم یه تفاوتی ایجاد کنم, کار خوبی بکنم. میدونم احمقانه به نظر میاد, اما کی میدونه؟ شاید چیزی در مورد خودم یاد گرفتم. من نمیخوام سعی کنم که یه آدم خشن و بی مخ یا یه قهرمان باشم. من فقط میخوام که کار به درد بخوری انجام بدم.

August 5
امروز انقدر گرم بود که فکر کردم پوست بدنم ذوب میشه. چادر ما کولر گازی داره اما هوای خنک سریع به بیرون میره.
با این حال, وقتی که وارد یکی از این mobile CP ها بشید, تا جایی که بتونید اونجا میمونید, حالا یا کاری داشته باشید اونجا یا نه. حس خوبی میده. من عاشق گرما بودم. تابستونا منو برادرم هر ثانیه از وقتمون رو که میتونستیم کنار ساحل میگذروندیم. شهر ما کنار یه دریاچه قرار داره و توریست ها هم همیشه برای ماهیگیری, قایقرانی یا هر چیزه دیگه ای به شهر ما میومدند.
وقتی که به دبیرستان میرفتم, گاهی اوقات تو اسکله کار میکردم تا کمی پول در بیارم. دخترایی که برای تعطیلات به اونجا میمومدند....بی خیال, وقتی که اینجا گیر افتادم اصلاََ دلم نمیخواد شروع به صحبت کردن در مورد دخترا بکنم.
لعنتی, حتی چند ثانیه هم که به فصل تابستون فکر کردم باعث شد که واقعاََ دلتنگ اون روزا بشم. آخرین تابستونی که اونجا بودم, تقریبا هر روز با دوستم Elle بیرون میرفتیم. من احتمالا حداقل فقط میتونم 5 صفحه در مورد Elle بنویسم. ما تمام مدت دبیرستان به بعد رو با هم دوست بودیم تا زمانی که من از اونجا رفتم, و از اون موقعه تا حالا هم باهاش در تماس نبودم. در واقع با هیچکسی در تماس نیستم. خب البته اون موقعه ها هم همه چیز عالی نبود. همیشه مثل تابستونا نبود. در حقیقت, بیشتر اوقات, اوضاع مزخرف بود.

August 6
ما برای گشت به روستایی که 50 مایل تا اینجا فاصله داره رفتیم. مثل شهر ارواح بود. طوفانی شدیدی میومد که به سختی میشد 20 قدم جلوتر رو نگاه کرد. هر از چندگاهی تعدادیی روستایی از جلوی ما رد میشدند و ما اسلحه هامون رو به سمتشون نشونه میگرفتیم. اونها هیچ واکنشی از خودشون نشون نمیدادند. طوریی از کنار ما رد میشدند که انگار اصلا ما وجود خارجی نداریم. ترسناک بود.وقتی از اونجا رفتیم خیلی خوشحال شدم. این اولین بازی بود که من تو اینجا واقعاََ احساس ترس کردم. احساس میکردم که هر گوشه و کناری یه چیزی در کمین منه. تنها چیزی که باعث شد ادامه بدم ماموریتم بود. در حال حاضر الان خیلی خوشحالم که توی چادرم هستم. پدرم من رو ضعیف خطاب میکرد. اون 15 سال از عمرش رو توی ارتش سپری کرد. برای مدتی تلاش کرد تا از من یه سرباز بسازه اما وقتی که برادرم به دنیا اومد تقریباََ بی خیال آموزش من شد. فکر کنم اون از تعجب شاخ در آورد وقتی که دید من داوطلب خدمت سربازی شدم. احتمالاََ فکر همچین چیزی رو نمیکرد.
خب, حالا من اینجام.

August 8
یه بچه محلی هست که هر روز میاد اینجا و سعی میکنه اجناسش رو بفروشه. وقتی که برای اولین بار سر و کلش پیدا شد پلیس های نظامی نگران بودند و اون رو گشتند تا مطمئن بشند با خودش مواد منفجره حمل نمیکنه. اما بعد دو روز اون دوست خیلی خوبی برای همه شد. با لبخندش همه رو افسون میکرد. یجورایی منو یاده برادرم جاشوا میندازه. همه عاشق جاشوا بودن. حتی وقتی کار اشتباهی هم انجام میداد تنبیه نمیشد. با یه لبخند خودش رو از تنبیه شدن نجات میداد. یادم میاد روزی که به دنیا اومد چقدر پدر و مادرم خوشحال بودن. بعد از این همه سال اونها دوباره صاحب یه بچه شدند و فکر میکنم از اینکه سالم بود خرسند بودند. مامان بابام از همون ابتدا جاشوا رو لوس کردن. در ابتدا من اهمیتی نمیدادم به این قضیه چون من و اون در کنار هم عالی فوق العاده بودیم. اما زمانی که جاشوا پیداش میشد اونها رسما منو رو نادیده میگرفتند. حتی از زمانی هم که اونجا رو ترک کردم یه نامه هم برام نفرستادن. از زمان دبیرستان میدونستم که باید از این شهر برم. این موضوعی بود که واقعاَ نمیتونستم در موردش با Elle صحبت کنم. خانواده های هر دوی ما برای نسل ها در اینحا زندگی میکردند( فهمیدید اسم شهر شپرد گلن از چه شخصی گرفته شده؟ میدونم, لازم نیست بهم یادآوری کنید که چقدر احمقانست که اسم شهری از فامیلی جدتون گرفته شده باشه) و خب این چیزی نیست که بشه در موردش به راحتی صحبت کرد. ولی خب Elle هیچ وقت این فشار رو احساس نکرد که به خاطر نام خانواگیش عمل کنه . اون خود مختار بود, کاری رو که دوست داشت انجام میداد. هیچکس بهش نگفت که چجوری زندگی کنه. منم یه چنین چیزی رو دوست دارم. وقتی که از شهر رفتم انقدر همچه چیز آشفته بود که حتی فرصت نکردم از Elle خداحافظی کنم. اما خب حال مدت زمان زیادی گذشته. حتی نمیدونم اون منو یادش هست یا نه.

August 9
امروز یکی از بچه ها پاهاش رو از دست داد. اون در حال گشت زنی به همراه APC(نفربر زره‌پوش) بود که یه مین ضد نفر کنار جاده ای منفجر شد. قسمت بالایی بدن اون درست به سمت من پرتاب شد. منم بدون هیچ گونه تامل, با شریان بند قسمت های بریده شده خونی رو بستم و شروع به عملیات احیا کردم. حدود 1 ساعت طول کشید تا تیم پزشکی سر و کلشون پیدا شد. بعدش من رفتم یه گوشه و بیست دقیقه ای استفراغ کردم...

August 10
من توی شهر کوچکی بزرگ شدم. من اونجا رو ترک کردم چون میخواستم تفاوتی ایجاد کنم ولی حماقت آدمهای اطرافم مانع از این میشد که ببینند من میتونم. برام مهم نیست که دوباره به اونجا برمیگردم یا نه, اما میخوام مردمی که بهشون اهمیت میدم بدونن که توی یه وضعیت بد من هر کاری که ازم بر میومد انجام دادم تا بهترش کنم. من میخوام که اونها بهم افتخار کنند.
ما امشب قصد داریم به ماموریت بریم. یک ماموریت واقعی, نه یک گشت یا نگهبانی. شبه نظامیان کنترل شهری در این نزدیکی رو به دست گرفتند و ما برای نابود کردن اونها و آزاد کردن غیرنظامی ها به اونجا میریم. ما آموزش دیدیم, آماده ایم, و برای همین هم هست که اینجاییم.

August 22
میدونم از آخرین یادداشتم مدتی میگذره. من از اونا میخواستم که کامپیوتر در اختیارم بذارند, اما مدام میگفتند که ضعیفم. حدس میزنم یجواریی واضحه که توی میدان جنگ دیگه نیستم. آخرین باری که نوشتم, ما میخواستیم به شهر بریم و شبه نظامیانی که اونجا رو تصرف کرده بودند بیرون کنیم. به نظر ایده خوبی میومد. وقتی که وارد شهر شدیم همه جا ساکت بود. همین باعث شد مشکوک بشیم. به مرکز شهر وارد شدیم تا این که از همه طرف بهمون شلیک شد. یه راکت به خودرو هدایت کننده ما برخورد کرد و به دام افتادیم. این تله بود. ما درخواست پشتیبانی هوایی کردیم و شروع به تیراندازی کردیم. اما تعدادمون کم بود. بچه ها مورد اصابت گلوله قرار میگرفتند. بچه هایی که میشناختم, جلوی من جونشون رو از دست میدادند.
گروهبان. نش (Sgt. Nash) افراد باقیمونده را در یکجا متمرکز کرد و ما پشت یک دیوار بتنی پناه گرفتیم. اخرین چیزی که به یاد میارم صدای سوت مانند راکتی بود که سمت ما میومد و خراب شدن دیوار روی سرم بود. با چندین پرواز برگشتم به ایالت. هیچکدوم از اینا رو واقعا یادم نمیاد. همه چیز به سمت سیاهی رفت تا این که در این بیمارستان نظامی و در حالی که به سمت اتاق عمل میبردنم بیدار شدم. تا چند روز من بیشتر خواب بودم, اکثراََ رویا میدیدم. حتی همین الان هم مطمئن نیستم که بیدارم. در حقیقت نوشتن این چیزا خستم کرده, بقیه ش رو بعدا مینویسم.

August 23
اونا نمیذارند درست و حسابی از کامپیوتر استفاده کنم. مدام میگند باید استراحت کنم. همه کاره من شده استراحت کردن. من حداقل نیاز دارم یجورایی با دنیا خارج در ارتباط باشم. امروز فهمیدم که گروهبان. نش زندست و توی همین بیمارستانه. فرصتش که پیش بیاد میرم به دیدنش. من هنوز از ویلچر استفاده میکنم برای همین سخته برام که بدون کمک کسی جایی برم. باعث میشه احساس رقت انگیزی بکنم. نمیدونم کسی دیگه ای هم زنده مونده. شاید نش در این مورد اطلاعی داشته باشه. از پدر و مادرم خبری نیست. نمیدونم اصلا میدونند که من اینجام یا نه.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
برای درک عمیق تر و بیشتر در مورد بازی مطالعه ی مطالب زیر کمک کننده خواهد بود :
مقالات تحلیلی بازی نوشته شده توسط امیر حسین فرحزادی ( Bone Crusher ) :
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش اول )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش دوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش سوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش چهارم )

تاپیک تحلیل بازی نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلی ( nemesis ) ( کامل نشده ):
The Lost Memories ---پایه و اساس بازی بزرگ "Silent Hill" -- تحلیلی بزرگ برای این بازی

مقالات مختلف در مورد سری سایلنت هیل:
شباهت بین Homecoming و Silent Hill 2
تاریخ وقایع Silent Hill و Shepherd's Glen
دانلود Silent Hill 2 - The movie
ترجمه یادداشت های سایلنت هیل 2
ترجمه فارسی دیالوگ های بازی Silent Hill 2: Born from a Wish
داستان (Silent Hill: Orphan)
سایلنت هیل 4: پرونده قربانیان
ساکنین South Ashfield Heights apartments- قسمت اول - قسمت دوم
Silent Hill: Origins Plot
Silent Hill Shattered Memories Plot
Halo of the sun
یادداشتی کوتاه بر SILENT HILL: HOMECOMING
داستان نسخه اول فیلم سایلنت هیل
Silent Hill: Original Memories
Silent Hill HD Collection Achievements Guide
Little Baroness
جودی میسون
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 1
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 2
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 3
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 4
 

Attachments

آخرین ویرایش:

gray-wolf

کاربر سایت
Oct 11, 2007
116
نام
احمد
[FONT=&quot]
[/FONT]gray جان من هم بعد از اون بحث این پلاک ها رو دیدم ولی خب شباهت ظاهری بین اون دوتا ماشین که توی اون پست عکساش رو پیوست کردم هم کم نبود برای همین هم از استاد خواستم تا نظر بده ولی مثله اینکه ایشون تمایلی به این موضوع ندارن.:mad:
[font=&quot]
من که sh0 رو هنوز نتونستم بازی کنم ولی gray جان اگه خاطرت باشه تو sh3 وقتی با داگلاس به سمت شهر میرفتیم داگلاس گفت من سالها پیش هم به شهر سایلنت هیل اومدم تا دنبال کسی بگردم شاید اون سالها پیش منظور همون زمان sh0 باشه.
(تا یکی یه نظر قطعی نده من همینجوری برای خودم همه چی رو به همه چی ربط میدم.)
در مورد شکل ظاهری ماشین ها الان دارم دنبال گالری عکسهام میگردم ببینم چیزی پیدا میکنم تا براتون بزارم.واقعا حیف دی وی دی سایلنت هیل 2 رو گم کردم و الانم سایلنت هیل 2 مشکل داره و سیو و لود نمیشه،واسه همین نمیتونم به راحتی تمومش کنم،وگرنه میرفتم،هر چند امشب بازم تا تهش میرم!
اشکان جان در این مورد خیلی عجیب به نظر میرسه که داگلاس یه ماشین رو 24 سال نگه داشته باشه!یا اینکه داگلاس دو تا ماشین با یه پلاک داشته باشه!البته شایدم سازنده ها تکسچری دیگه ای واسه پلاک پیدا نکردن و اصلا فکر نمیکردن یه عده اینقدر به این موضوع بها بدن!!!
اما نظریه خودم اینه:
من تنها یه توجیه برای این امر دارم!شهر سایلنت هیل نابود شده،همه چی زیر سر قدرت شهره که افراد اونو به صورت سالم یا خراب میبینن، قدرت شهر هست که شهر رو سرپا نگه داشته،برای همین کسانی که اونجا میان ممکنه همه مرده باشن یا در حالت کما یا ... و این تنها دلیلی هست که بعضی چیزها یکی هستند و توی چند سال هم تغییری نکردند.چون شهری وجود نداره و همه از قدرت ذهن آلسا یا خدای شهر منشا میگیره!چون در سایلنت هیل 1 شهر به کلی نابود میشه،اما توی سایلنت هیل 3و2 ما خیلی چیزها رو بدون اینکه تغییری داشته باشند میبینیم.
پلاک ماشین،لانه سگ و ... همه جزئی از این موارد هستند که نشون میده سایلنت هیل ها به هم مربوط میشند.
================
اول از همه عکسی از لباسهای هدر میسون میزارم،این لباسها رو خودمم نتونستم تو بازی آزاد کنم و واقعا نمیدونم چطوری آزاد میشن،البته شایدم این عکسها یا بازی دستکاری شده باشه!
این لباس مربوط میشه به شخصی بنام جاسپر در سایلنت هیل 4،البته عکس اصلی مربوط به غول آخر سایلنت هیل 1هست.

اینم که عکس ماریا هست،سایلنت هیل 2 هم مد نظرتون هست

لباس ماریا در سایلنت هیل2،دقت کنین گردنبند ماریا هم تو گردنه هدره و رنگ موهای هدره هم شبیه ماریا شده

هدر دامن ماریا رو نداره،اما رنگ شلوار هدر با رنگ دامن ماریا یکی هست

اینم عکسی از جاسپر گین،یکی از مقتولین والتر سالیوان،در سایلنت هیل4،تیشرتش رو ببینید،این عکس مربوط به غول آخر سایلنت هیل 1 هست.


اینم اون هیولایی که عکسش رو رو تیشرت جاسپر میتونید ببینید.


عکس این هیولا رو تو کتاب Lost Memories میتونید ببینید،اینم توضیحاتی در مورد این هیولا که از کتاب LM برداشت شده.
اسم:(Incubus(ظالم،زورگو یا بختک)
منطقه:نامعلوم
صفات:معلق در هوا است و بصورت مداوم با صاعقه حمله میکند.
تشابه:رویای اهریمن،تجسم ذهنی تصویری که داهیلا از خدا داشت.

این عکس مربوط میشه به یه لونه سگ،بنظرتون شبیه به همونی نیست که در اوایل سایلنت هیل یک کلید اون خونه روش بود
===========
دوستان اینا چیزایی بود که براتون گذاشتم!اما عکسهای خیلی زیادی دارم که اگه دوستان مایل باشن میتونم براتون آپ کنم و اینجا بزارم.
عکسهایی که شاید خیلی هاتون ندیده باشین و مواردی جالب باشه.
با تشکر:gray_wolf
 
آخرین ویرایش:

aliani

کاربر سایت
Sep 26, 2007
171
دوستان ميتونيد بگيد براي pc چه شماره هايي از سايلنت هيل تا حالا اومده ؟ (منظورم اسماشونه)
ممنون
 

gray-wolf

کاربر سایت
Oct 11, 2007
116
نام
احمد
سایلنت هیل 2 و 3 و4 برای پی سی اومدن ولی سایلنت هیل یک رو میتونی بوسیله شبیه ساز اجرا کنی.
 

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
889
دوستان از اونجایی که نسخه یک واسه پی سی نیست اگه من از نسخه دو شروع کنم . همه چیز رو میفهمم؟ فلسفه...داستان...اتفاقات...روابط ( رابطه ) چرا علامت سو.ال میزنه؟:cheesygri افراد...
نسخه یک برای کدوم کنسول ارزون تره؟برای خرید؟ ( اگه بخوام با شبیه ساز رو پی سی اجراش کنم)
 

horror_08

کاربر سایت
Aug 22, 2007
2,426
نام
Ashkan
[FONT=&quot]
[/FONT]اگه من از نسخه دو شروع کنم . همه چیز رو میفهمم؟ فلسفه...داستان...اتفاقات...رو� �بط افراد...
بحث شماره ی 2 و 4 از 1و3 جداست ، توی 2 و 4 و بخصوص شماره ی 2 خیلی کم به اتفاقات شهر اشاره میشه و بیشتر به قهرمانان داستان پرداخته میشه و بی اطلاعی از sh1 توی این دو شماره زیاد به روند بازی لطمه نمیزنه ولی شماره ی 1و3 مشترکات زیادی دارن و بدون بازی کردن sh1 حداقل نیمی از لذت sh3 از بین میره. و من هم شدیدا توصیه میکنم که از شماره 1 شروع کنین چون به نظرم این شماره بهترین بود.
ولی اگه 3 شماره رو با دقت بازی کنین میتونین 90% از موضوعات بازی رو درک کنین.

[FONT=&quot]
[/FONT] نسخه یک برای کدوم کنسول ارزون تره؟برای خرید؟ ( اگه بخوام با شبیه ساز رو پی سی اجراش کنم)
من با هیچ شبیه سازی نتونستم نسخه ی ps1 رو روی Pc خوب اجرا کنم. پس توصیه میکنم در صورت وجود نسخه ی ps2 رو آزمایش کنی. (البته از لحاظ نسخه ps1 ارزونتر هستش.)
 

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
بهترين كنسول براي سايلنت هيل 1 پي اس پي هستش چون به خاطر صفحه اش گرافيك كم بازي زياد تو ذوق نميزنه;)ضمنا سايلنت هيل0رو هم ميتوني باهاش اجرا كني:love:
 

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
889
دوستان من سایلنت هیل 2 رو گرفتم دارم بازی میکنم.

دوستان من یه جای بازی گیر کردم. من توی سایلنت هیل2 هستم. رفتم توی اپارتمان یه نفر. توش تاریکه هیچی معلوم نیست:cheesygri خلاصه ما رفیتم یه جا یه چرخ فروشگاه هست که توش یه هفت تیر هست هر کاری میکنم بر نمیداره اسلحه رو ( میدونم چه جوری چیز بردارم )..
اصلن باید چه کار کنم تو این خونه؟ این هفت تیره رو چرا بر نمیداره؟ :(
 
آخرین ویرایش:

gray-wolf

کاربر سایت
Oct 11, 2007
116
نام
احمد
سلام دوست عزیز!
شماره زیبایی رو شروع کردی!
قبل از هر چیز باید شما چراغ قوه داشته باشی که از طبقه دوم میتونی برش داری،بعد میتونی بری و اون هفت تیر رو برداری.
بعد میتونی بری طبقه سوم و کنار میله ها تا جیمز کلید رو برداره،که یه دختر به نام لورا میاد و کلید رو با پا میزنه،دوباره به طبقه دوم برگرد تا یه صدای فریاد بشنوی،به سمت راهروی وسط برو و برو داخل دری که کنار میله ها هست.
بعد کلید اتاقی رو میتونی برداری که شماره اتاق رو هم موقعی که برمیداری میفهمی،بعد بر و اون اتاق تا کلید ساعت رو بهت بده،یکی از اتاق ها همین طبقه توش ساعت هست،میتونی با کلید در ساعت رو باز بکنی.
اگه معمای بازی رو رو اسون انجام میدی رمز 9:10 دقیقه هست.
فکر کنم همین قدر کافی باشه،بازم مشکلی داشتی در خدمتیم.
 

Nemesis

کاربر ویژه
کاربر سایت
Apr 9, 2006
398
نام
محمد مهدی حاجی اسمعیلی
،این لباسها رو خودمم نتونستم تو بازی آزاد کنم و واقعا نمیدونم چطوری آزاد میشن
بعد از اینکه بازی رو یکبار تموم کنی چند تا پسورد برای یک سری از این لباسا بهت داده میشه , وقتی که بازی رو دوباره شروع کنی (تحت Option جدیدش !) اونوقت در میانه ی بازی با خوندن یک سری Memo های مختلف (مثل مجله ی زنانه ایی که توی BrookHaven پیدا میکنی...) میتونی این پسوردها رو توی بازی به دست بیاری...کار وقت گیر ولی لذت بخشی هستش ! بعضی از Custom هاش خیلی به هدر میان !

اینم عکسی از جاسپر گین،یکی از مقتولین والتر سالیوان،در سایلنت هیل4،تیشرتش رو ببینید،این عکس مربوط به غول آخر سایلنت هیل 1 هست.
این به آموزه های Cult و اعتقاد جسپر به سامائیل برمیگرده...توضیحش در آینده هستش (شرمنده که من زرت و زرت میگم که توضیحش توی LM هستش !)

داگلاس گفت من سالها پیش هم به شهر سایلنت هیل اومدم تا دنبال کسی بگردم
اگه الان اشتباه نکنم , منظورش پسرش بوده...البته بعدا روشن میشه...

راستی ! میخواستم از Horror عزیز و Gray Wolf عزیز بخاطر زحمتی که در این قسمت برای ما دوستانشون میکشن , کمال تشکر رو داشته باشم...دستتون درد نکنه...

متشکرم...Nemesis
 

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
889
سلام دوست عزیز!
شماره زیبایی رو شروع کردی!
قبل از هر چیز باید شما چراغ قوه داشته باشی که از طبقه دوم میتونی برش داری،بعد میتونی بری و اون هفت تیر رو برداری.
بعد میتونی بری طبقه سوم و کنار میله ها تا جیمز کلید رو برداره،که یه دختر به نام لورا میاد و کلید رو با پا میزنه،دوباره به طبقه دوم برگرد تا یه صدای فریاد بشنوی،به سمت راهروی وسط برو و برو داخل دری که کنار میله ها هست.
بعد کلید اتاقی رو میتونی برداری که شماره اتاق رو هم موقعی که برمیداری میفهمی،بعد بر و اون اتاق تا کلید ساعت رو بهت بده،یکی از اتاق ها همین طبقه توش ساعت هست،میتونی با کلید در ساعت رو باز بکنی.
اگه معمای بازی رو رو اسون انجام میدی رمز 9:10 دقیقه هست.
فکر کنم همین قدر کافی باشه،بازم مشکلی داشتی در خدمتیم.
داداش دمت گرم اینجا رو رد کردم:love:

یه جا دیگه گیر کردم:blushing:. ازیه پنجره پریدم تو یه پنجره دیگه:biggrin1:....بازم یه سری اتاقه. :(در همشون قفله .جز یکی که توش یه میز تحریر هست که حالت پازل و معما داره چند تا سوراخ داره باید چه کار کنم اینجا؟:confused:
میگه right lady left old one :cheesygri
 

gray-wolf

کاربر سایت
Oct 11, 2007
116
نام
احمد
شما باید سه تا سکه داشته باشین.و اونجا بزارین.
شما یه وسیله مکعب شکل دارین که میتونین اون رو روی سوراخی که درست در کنار طبقه دوم تو اون اتاق باز قرار داره بندازید.
بعد از خونه بیرون برید و در کنار ساختمان راه باریکی هست که اخرش فکر کنم همون سکه باشه.
سکه بعدی هم از داخل استخر هست که توی یه کالسکه هست،اگه به اتاق 102 توی نقشه نگاه کنید قبلش یه کحوطه هست که استخر همونجاست.
سکه بعدی هم از اطاقی بدست میاد که آنجلا با چاقوش اونجا هست،انجلا همون دختری هست که تو قبرستون میبینیش.
این سه تا سکه رو میتونید رو اون وسیله بگذارید.سکه ها باید روی سوراخ وسطی اولی و پنجمی باشه.
همونجایی که اون صندوقی رو که دیدی همون آپارتمان طبقه دوم جایی هست که انجا قرار داره.
امیدوارم فهمیده باشی.
 

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
889
آقا دمت گرم اینجا رو هم رد کردم ....ولی توی Pyramid Head موندم! هر چی تیر میزنم نمیمیره لامصب :( آخرم با یه ضربه میمیرم! اصلن انگار تیر ها بهش کارساز نیست!
 
آخرین ویرایش:

gray-wolf

کاربر سایت
Oct 11, 2007
116
نام
احمد
دوست عزیز پیرامید هد نمیمیره و باید جاخالی بدی اونوقت اون خودش میره داخل آب و راه باز میشه و شما میتونی بری پایین.
 

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
889
دوست عزیز پیرامید هد نمیمیره و باید جاخالی بدی اونوقت اون خودش میره داخل آب و راه باز میشه و شما میتونی بری پایین.
اره عزیز اون رو خودم فهمیدم ..اومدم ویرایش کنم مشکل بعدی رو بنوسم که دیدم جواب دادی.
راستش تو بیمارستان یه جا هست در طبقه سوم روی یه میز یه چیزی رو بستن دو تا رمز داره.... قبلش جایی بهم رمز نداد! نمیدونم چی بزنم :confused:
 
آخرین ویرایش:

gray-wolf

کاربر سایت
Oct 11, 2007
116
نام
احمد
اره عزیز اون رو خودم فهمیدم ..اومدم ویرایش کنم مشکل بعدی رو بنوسم که دیدم جواب دادی.
راستش تو بیمارستان یه در رمز دار هست. قبلش جایی بهم رمز نداد! نمیدونم چی بزنم :confused:
دوست عزیز اینایی که گفتم چون خودم همین چند وقت پیش تا اینجا رفته بودم یادم مونده بود اما الباقیش رو متاسفانه یادم نیست!!!
اما میتونید از سایت زیر راهنمایش رو بگیرید،البته انگلیسیه اما خب کامله و همه چیز رو خوب توضیح داده.
http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/file/561577/15228
معذرت و موفق باشید
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 3)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟