بحث و تبادل نظر در مورد سری Silent Hill (خلاصه داستان در پست اول)

انتخاب شما برای شخصیت محوری داستان برای قسمت بعد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    129

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831

d.png

خلاصه‌ی داستان سری بازیهای سایلنت هیل
مقدمه:

«Silent Hill» نامی برای یک بازی رایانه‌ای است که در سال 1999 و توسط شرکت Konami برای کنسول PS1 عرضه شد. از همان ابتدا مشخص بود که این نام، پتانسیل تبدیل شدن به یک فرانچایز بزرگ را دارد. داستانی فوق‌العاده غنی، مبهم و عمیق در ژانری به نسبت نوپا. همین غنی و مبهم بودن داستان، Konami را وادار ساخت تا در کتاب راهنمای قسمت سوم بازی (Silent Hill 3 Official Complete Guide) بخشی را با نام Lost Memories قرار بدهد. اما همین عنصر داستان،‌تبدیل به تیغی دو دم شد؛ از یک سو یکی از اصلی‌ترین دلایل علاقه‌ی دیوانه‌وار طرفدارانش و از سوی دیگر، پاشنه آشیل عنوان در جذب مخاطبان جدید. شماره‌ی 2 بازی در سال 2001، شماره 3 در سال 2003 ، شماره‌ی 4 در سال 2004 ، Silent Hill: Homecoming در سال 2008 عرضه شدند. اما از لحاظ خط داستانی، شماره‌های 2 و 4 و Homecoming (به نوعی) مجزا بودند و فقط شماره 3 در ادامه‌ی شماره اول عرضه شد. در متن حاضر سعی شده است خلاصه‌ای کوتاه از شماره‌های منتشر شده ارائه شود تا عزیزانی که تازه به جمع ساکنان سایلنت هیل می‌پیوندند، بتوانند راحت‌تر با این عنوان رابطه بر قرار کنند. لازم به یادآوری است که این متن به معنی واقعی کلمه، اسپویلر است.

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 1 به صورت ویدیویی

163949 163950

داستان سایلت هیل 1 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 2 به صورت ویدیویی

163952 172258

داستان سایلت هیل 2 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​
every.png
نویسنده ای به نام Harry Mason و همسرش در حین عبور از یک جاده، نوزادی را یافته و نام او را شریل می‌گذارند. چهار سال بعد همسر هری فوت می‌کند. سه سال پس از فوت همسرش، هری بنا به دلایلی تصمیم می‌گیرد با شریل به شهری که وی را در نزدیکی آن یافته بودند سفر کند. شب هنگام، در جاده‌ی کنار شهر، پلیسی موتورسوار از کنار آنها عبور کرده و توجه هری را جلب می کند. اندکی جلوتر، هری متوجه موتور پلیسی میشود که بدون سرنشین در کنار جاده افتاده در همین حین، در روبروی خود دختری را وسط جاده می‌بیند. برای اجتناب از تصادف با او، دیوانه‌وار فرمان را می چرخاند. اما ماشین منحرف شده و به دره‌ی کناری سقوط می‌کند. هری پس از به هوش آمدن، متوجه غیبت شریل می‌شود. در حین جستجو، شبح شریل را می‌بیند و به دنبال او می‌دود. در انتهای معبری تنگ، ناگهان همه‌چیز در تاریکی فرو می‌رود و چهره آنجا تغییر می‌کند. هری مصمم ادامه ‌می‌دهد اما در اثر حمله‌ی چند موجود هیولا مانند به حالت مرگ روی زمین می‌افتد.
وقتی هری بعد از آن حادثه در کافه ای بیدار می‌شود، با همان پلیس روبرو می‌شود. آنها با هم از اتفاقات عجیب شهر و حالت غیرعادی آن سخن می‌گویند. پلیس Cybil Bennet‌ نام دارد و به هری در یافتن شریل کمک می‌کند. حالت عادی شهر اینگونه است: خالی از سکنه، فرو رفته در مه، محصور شده توسط دره‌های عمیق و پر از هیولا. اما در حالت غیر عادی به تمامی این موارد تاریکی مطلق تکه گوشت های آویزان از در و دیوار سکوتی مرگبارتر هم اضافه میشود . هری در جستجوی شریل به مکان‌های زیادی از شهر مراجعه می‌کند: مدرسه، کلیسا، بیمارستان، فاضلاب، پارک تفریحی و در بعضی از آنها با شخصیت‌هایی آشنا می‌شود. با پیرزن عجیبی به نام Dahlia Gillespie در کلیسا، دکتر Michael Kaufmann و پرستاری به نام Lisa Garland در بیمارستان. همچنین مرتب شبح دختری را می‌بیند که باعث تصادف او شده بود به نام Alessa. دالیا اطلاعات زیادی درباره‌ی هری و شهر دارد دکتر کافمن و لیزا هم هر کدام مطالب جدیدی به اطلاعات هری اضافه میکنند. در طول بازی اطلاعات زیادی از شهر به دست می‌آوریم خواه از لابلای روزنامه‌های باطله و کتاب‌ها و خواه از این شخصیت‌ها. شهر مکانی نفرین شده بوده و در سال‌های جنگ‌های داخلی، اعدام‌های زیادی در زندان آن صورت گرفته است. شهر قدمت زیادی دارد و قرن‌ها قبل، بومیان ساکن آنجا بودند. از همان زمان، آیینی شیطانی در شهر رواج داشته است. در سده‌های اخیر، پس از سکونت مهاجران در شهر، تلفیقی از آیین باستانی شهر با آیین‌های مهاجران پدید می‌آید که با نام The Order شناخته می‌شود. پیروان و سردمداران این فرقه اعتقادات عجیب و خطرناکی‌ دارند. این فرقه به سه شاخه‌ی اصلی تقسیم می‌شود که یکی از آنها «مادر مقدس» می‌باشد. در راس این شاخه دالیا قرار دارد که آلسا دختر وی است. این فرقه به خدایی اعتقاد دارد که باید در روی زمین متولد شده سپس بهشت موعود فرقه را بنا کند. بر اساس مدارک به دست آمده، این خدا یک بار متولد شده و مرده است و حال باید برای بار دوم متولد یا فراخوانده شود. دالیا متوجه می‌شود که مشخصات دختر وی، آلسا، با مشخصات مادر خدا که در متون قدیمی پیش‌بینی شده هم‌خوانی دارد پس او را تربیت می‌کند تا مراسم تولد را انجام دهد. در این مراسم، باید مادر خدا سوزانده شود. مراسم در سن 7 سالگی آلسا انجام می‌شود و بدن کباب شده‌ی وی را به بیمارستان انتقال می‌دهند. اما او ناقص است. آلسا در نهایت درد و رنج، قسمتی از روح خودش را به صورت یک نوزاد از شهر بیرون می‌فرستد و با استفاده از قدرت ذهن خود، شهر را به جهنمی بی‌بدیل تبدیل می‌کند. دالیا برای اتمام نقشه خود، توسط خود آلسا، شریل را فرا می‌خواند تا روح مادر خدا تکمیل شود. در این بین دکتر کافمن مسئول امور پزشکی آلساست.
آلسا در برابر دالیا مقاومت می‌کند اما دالیا با فریب هری، خود را به آلسا می‌رساند و مراسم را مجدداً انجام می‌دهد اما در همین حین هری سر می‌رسد. روح شریل به آلسا می‌پیوندد تا مادر خدا کامل گردد. دکتر کافمن به قصد نابودی این روح، دارویی را به سمت وی پرتاب می‌کند اما اینکار باعث می‌شود خدا (در شماره‌ی اول این خدا با نام «سامایل» معرفی می گردد) متولد شود. در اولین اقدام، سامایل، دالیا را آتش می‌زند. اما هری با سامایل می‌جنگد و او را شکست می‌دهد. پس از نابودی سامایل، مادر خدا ظاهر می‌شود و نوزادی را به هری می‌دهد سپس، راه فرار از آن مهلکه را به او نشان می‌دهد.
هری نوزاد را از شهر دور کرده و در جایی به طور ناشناس او را بزرگ می‌کند. نام این نوزاد را Heather می‌گذارد. هدر کودکی عادی نبود و گاها ، رفتارهای عجیبی از خود بروز می‌داد.
17 سال پس از این ماجرا، دختر نفر دوم فرقه، یعنی «Claudia Wolf» تصمیم می‌گیرد آن نوزاد را پیدا کند تا مراسم دوباره به جریان بیفتد. با کمک کشیش دیگری به نام «Vincent»، کاراگاهی به نام «Douglas Cartland» را استخدام می‌کند تا این کودک را پیدا کند. داگلاس هدر را پیدا می‌کند اما از نیت اصلی کارفرمایان خود اطلاع ندارد. روزی که هدر به مرکز خرید شهر رفته‌بود،‌ داگلاس را در مقابل خود می‌بیند. هدر بی خبر از همه‌جا به خیال اینکه داگلاس یک مزاحم است، می‌گریزد ولی داگلاس قبلاً محل او را به کلودیا و وینسنت اطلاع داده‌است. هدر به سمت خانه و نزد هری حرکت می‌کند اما اطراف او پر از هیولاهایی هولناک شده است. در اینجا برای اولین بار، کلودیا را ملاقات می‌کند. کلودیا درتلاش است تا هدر چیزی را به یاد بیاورد. هدر پس از گذشتن از مرکز خرید و ایستگاه مترو، درساختمانی نیمه‌کاره در نزدیکی محل سکونت خود با وینسنت روبرو می‌شود.
هدر به آپارتمان خود می‌رسد اما درآنجا پدرش، هری را غرق در خون و بی‌جان می‌یابد. او کلودیا را در پشت‌بام می‌بیند و او را مسئول قتل پدرش می داند. هدر قصد انتقام دارد اما کلودیا به سایلنت هیل می‌رود. هدر به همراه داگلاس (که کمابیش به واقعیت پی برده است) به سمت سایلنت هیل حرکت می‌کند.
هدر تقریباً گذشته‌ی خود را به یاد آورده است؛ او همان روح واحد آلسا و شریل است که توسط مادر خدا به هری سپرده شد. پس از حلول روح آلسا و شریل، جنین خدا هم وارد بدن او شده است اما تحت تاثیر فراموشی هدر، عقیم مانده و برای بارور شدن، نیاز دارد تا آتش خشم و نفرت در درون هدر شعله‌ور شود. کلودیا در تمام طول داستان سعی بر این دارد تا همین میراث آلسا را بیدار کند و برای همین منظور، هری را می‌کشد تا او را از سر راه بردارد. در این میان، وینسنت که منافع خود را با تولد خدا در خطر می‌بیند، سعی می‌کند توسط هدر، کلودیا و عقایدش را نابود کند.
پس از رسیدن به شهر، هدر به بیمارستان می‌رود. او با راهنمایی‌های علنی یا مخفیانه‌ی وینسنت،‌ پدر کلودیا یعنی «لئونارد» را که در بیمارستان زندانی شده می‌کشد تا متاترون را به دست آورد. متاترون، نماد خیر و روشنی و در مقابل سامایل است و وینسنت تصور میکند متاترون میتواند در مبارزه با کلادیا به هدر کمک کند. در ادامه،‌هدر به کلیسای فرقه می‌رسد. کلودیا، وینسنت را ، که به زعم او خیانت کرده‌است، می‌کشد. هری مقداری از داروی دکتر کافمن را به شکل یه قرص به هدر داده بود. هدر آن قرص را می‌بلعد و در نتیجه، جنین خدا را بالا می‌آورد. کلودیا جنین را می‌بلعد و آنرا به شکل ناقص بارور می‌کند. در نهایت کلودیا به دست خدای متولد شده نابود می‌شود و هدر هم وی را می‌کشد. تا بار دیگر تفکرات منحرف فرقه برای به وجود آوردن خدا عقیم بماند.

آنچه که شما در بالا مطالعه کردید تنها بخشی از شهر و اتفاقات رخ داده در آن است در شماره های دوم و چهارم و پنجم از بازی بخشی دیگر از توانایی های شهر حضور پر رنگی دارد و آن هم قضاوت و مجازات است ، شهر به خاطر اتفاقاتی که به خود دیده است دارای قدرتهایی خاص است یکی از این قدرتها فراخواندن افراد است در شماره های دوم و پنجم ما شاهد حضور افرادی در شهر هستیم که به نوعی گناهکارند و شهر برای قضاوت در مورد آن ها ، دعوتشان کرده است .
جیمز ساندرلند مردی که زن مریضش را کشته است و همینطور الکس شفرد که باعث مرگ برادر کوچکتر خود شده است با پا گذاشتن به شهر اماده پاسخگویی به اشتباهاتی میشوند که سعی در فراموش کردن آن ها داشته اند ، صد البته که نوع بازجویی و قضاوت در این شهر مرموز نیز متفاوت است به جای حضور قاضی و هیئت منصفه و دادگاه ، تمام اتفاقات پیرامون شخصیت ها به نوعی اشتباه شخصیت را گوشزد میکنند از موجوداتی که با آنها مبارزه می‌کنید گرفته تا افراد سرگردان دیگری در شهر که خود گناهکارند .گو اینکه این خاصیت شهر در تمامی شماره ها وجود دارد ولی در شماره های مذکور از فرع به اصل بدل شده و محوریت بازی بر عمل انجام گرفته توسط شخصیت اصلی قرار دارد و بحث فرقه ، آلسا و غیره کمتر پرداخته شده است .
در این میان شماره ی چهارم بازی اما فضائی اختصاصی داشت در این شماره یکی از دست پرورده های یتیم خانه ی تحت رهبری فرقه به نام والتر سالیوان که پیرو حزب مادر مقدس است قصد متولد کردن خدا توسط مراسمی به نام قربانی کردن 21 نفر را دارد ، والتر که در کودکی توسط خانواده ی خود رها شده است تصور میکرد اتاقی که در آن بدنیا آمده است مادر او و در حقیقت خداست والتر که تصور میکند مادرش به خواب رفته است سعی دارد از طریق مراسم ذکر شده او را بیدار کند ، هر کدام از افرادی که برای قربانی شدن انتخاب شده اند باید دارای مشخصه ای باشد آخرین نفر این لیست که هدایت آن را بازیباز بر عهده دارد و دریافت کننده ی دانش و تکمیل کننده ی مراسم است ، هنری تونزند نام دارد که حال در همان اتاق تولد والتر زندگی میکند و در طول بازی با پی بردن به ماجرا و کمک های جوزف شرایبر که قبل از هنری در آن اتاق زندگی میکرده است قصد دارد جلوی تکمیل این مراسم را بگیرد . در انتها هنری تونزند با مبارزه با موجودی که والتر به وجود می آورد رویای به وجود آوردن خدا را بار دیگر خراب میکند .
علاوه بر شماره های ذکر شده دو بازی Silent Hill: Origins و Silent Hill: Shattered Memories نیز از سری معرفی شده اند که در اولی به زمان سوزانده شدن آلسا توسط دالیا و چگونگی زنده ماندن آلسا پرداخته شده و در دیگری اتفاقات شماره ی اول بعد از سال ها توسط هری بازسازی میشوند، گر چه با پایان کار تیم سازنده ی اصلی بازی که کار ساخت 4 شماره ی اول بازی را بر عهده داشتند این شماره ها به خوبی پرداخته نشده و دارای نواقصی در حیطه‌ی داستانی هستند اما همچنان سری سایلنت هیل دارای یکی از بهترین داستان ها در طول تاریخ بازیهای رایانه ای است.
لازم به ذکر است بر اساس این بازی تاکنون دو فیلم سینمایی نیز ساخته شده که شماره دوم (تا زمان نگارش این مقاله) هنوز اکران نگردیده است. با توجه به نظر مخاطبان، فیلم اول یکی از برترین و موفق‌ترین فیلم های ساخته شده بر اساس یک بازی ویدیویی می‌باشد.
همچنین شرکت کونامی در سال 2006 و به مناسبت اکران فیلم، مجموعه‌ای ویدیویی را بر روی رسانه‌ی UMD برای PSP عرضه نمود که با نام The Silent Hill Experience شناخته شده و شامل دو کمیک The Hunger و Dying Inside ، ترایلر شماره‌های 1 تا 4 بازی و فیلم، مصاحبه با آهنگ‌ساز افسانه‌ای سری به همراه کارگردان فیلم و برخی موسیقی‌های بازی می‌باشد.

دریافت خلاصه به صورت فایل pdf :دانلود
تهیه و تنظیم خلاصه : (msbazicenter)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

مقالات تحلیلی بازی نوشته شده توسط امیر حسین فرحزادی ( Bone Crusher ) :
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش اول )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش دوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش سوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش چهارم )

تاپیک تحلیل بازی نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلی ( nemesis ) ( کامل نشده ):
The Lost Memories ---پایه و اساس بازی بزرگ "Silent Hill" -- تحلیلی بزرگ برای این بازی

مقالات مختلف در مورد سری سایلنت هیل:
Silent Hill: Homecoming Plot
Silent Hill: Origins Plot
Silent Hill Shattered Memories Plot
داستان (Silent Hill: Orphan)
شباهت بین Homecoming و Silent Hill 2
تاریخ وقایع Silent Hill و Shepherd's Glen
دانلود Silent Hill 2 - The movie
ترجمه یادداشت های سایلنت هیل 2
ترجمه فارسی دیالوگ های بازی Silent Hill 2: Born from a Wish
سایلنت هیل 4: پرونده قربانیان
ساکنین South Ashfield Heights apartments- قسمت اول - قسمت دوم
یادداشتی کوتاه بر SILENT HILL: HOMECOMING
داستان نسخه اول فیلم سایلنت هیل
Silent Hill: Original Memories
Silent Hill HD Collection Achievements Guide
Little Baroness
جودی میسون
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 1
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 2
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 3
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 4
خاطرات الکس شپرد

Attachments

• sh1.png
    sh1.png
    56.3 KB · مشاهده: 3,572
  • silenthill1.jpg
    silenthill1.jpg
    55.1 KB · مشاهده: 117
آخرین ویرایش:

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
به نظر خودم سایلنت هیل نمیتونه خیلی متحول بشه دلیلشم اینه که این بازی بیشتر یه بازی ادونچر
اکشن هستش تا یه بازی صرفا اکشن با یه نمه هایی از ادونچر در سایلنت هیل داستان بازی نقش خیلی مهمی داره و بازی باید طوری باشه که نکات کور ماجرای سایلنت هیل رو روشن کنه نه اینکه بیای زامبی کوشون........ {تب برره منو گرفته} شما در سری رزیدنت باید توی فکر این باشی که فلان ریس بازی رو چطوری باید کشت ولی توی سایلنت هیل معماهای عجیبه که ذهن گیمر رو مشغول میکنه توی تموم سایلنت هیلها توی کل بازیشون به اندازه یه نسخه از رزیدنت اویل زامبی و روح وجود نداشت پس میبینیم که تاکید خود سازندگان هم بیشتر روی ادونچر بودنه بازیه تا کشتن زامیبها مثلا همین سایلنت هیل 4 رو در نظر بگیرید
که سازندگانش اومدن چند تغییر کوچیک تو سبک بازی دادن چه سروصدایی به پا شد طوریکه سران شرکت کونامی گفتن که بخاطر بوجود امدن تغییرات در بازی خیلی از طرفدارهای این بازی ناراضی بودند البته این تغییرات به نظر خودم خیلیم جالب بود ولی مطمن باشید کونامی بخاطر ماجرای سایلنت هیل 4 هم که باشه این پنجمی رو مثه سه نسخه اول میسازه و اینم بدونید که تحولات همیشه باعث افزایش کیفیت نمیشه
من با این نظرت اصلا موافق نیستم
رزیدنت اویل هم یک بازیه ادونچر و اکشنه و من این حرف را قبول ندارم که ادونچر سایلنت هیل بیشتر از رزیدنت اویله
اگه بخواهیم ادونچر بودن بازی را از طریق داستان بسنجیم داستانی که رزیدنت اویل داره اصلا قابل مقایسه با سایلنت هیل نیست...!!!!
از لحاض گیم پلی و شخصیت پردازی و معما های بازی از همه لحاظ رزیدنت اویل بهتر ساخته شده
در مورد تغییری هم که در سایلنت هیل 4 داده شده بود من هم ناراضی بودم نه بخاطر اینکه نباید در بازی تغییری شکل میگرفت بلکه فقط و فقط بخاطر اینکه بازی بجای پیشرفت پسرفت کرده بود....
اگه یادتون باشه رزیدنت اویل هم مدتی بود که با وجود تغییراتی که کاپکام ایجاد میکرد امتیازات پایینی میگرفت و منتقدان زیادی داشت و همین امر سبب شد که کاپکام به فکر یک تغییر اساسی در ساختن رزیدنت اویل 4 بیفته
تغییری که در سایلنته هیل 4 داده شده بود یک تغییر انقلابی نبود به نظر من سایلنت هیل اگه میخواد موفق باشه باید در گرافیک و دوربین و بخصوص گیم پلی بازی یک تحول جدی ایجاد کنه

آخرین ویرایش:

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط farzadlion:
من با این نظرت اصلا موافق نیستم
رزیدنت اویل هم یک بازیه ادونچر و اکشنه و من این حرف را قبول ندارم که ادونچر سایلنت هیل بیشتر از رزیدنت اویله
اگه بخواهیم ادونچر بودن بازی را از طریق داستان بسنجیم داستانی که رزیدنت اویل داره اصلا قابل مقایسه با سایلنت هیل نیست...!!!!
از لحاض گیم پلی و شخصیت پردازی و معما های بازی از همه لحاظ رزیدنت اویل بهتر ساخته شده
در مورد تغییری هم که در سایلنت هیل 4 داده شده بود من هم ناراضی بودم نه بخاطر اینکه نباید در بازی تغییری شکل میگرفت بلکه فقط و فقط بخاطر اینکه بازی بجای پیشرفت پسرفت کرده بود....
اگه یادتون باشه رزیدنت اویل هم مدتی بود که با وجود تغییراتی که کاپکام ایجاد میکرد امتیازات پایینی میگرفت و منتقدان زیادی داشت و همین امر سبب شد که کاپکام به فکر یک تغییر اساسی در ساختن رزیدنت اویل 4 بیفته
تغییری که در سایلنته هیل 4 داده شده بود یک تغییر انقلابی نبود به نظر من سایلنت هیل اگه میخواد موفق باشه باید در گرافیک و دوربین و بخصوص گیم پلی بازی یک تحول جدی ایجاد کنه
سلام. :D
اتفاقا نظر من برعکس شماست . بازی رزدیدنت اویل از نظر داستان , داستان ساده و روونی داره و هیچ جای داستان آدم پیچ نمیخوره که اینجا چی شد . اونجا چی شد . چرا اینجوری شد و از این حرفا اما سایلنت هیل یه چیز خیلی جالبی داره و منم به خاطر این خاصیتش از بازی خوشم میاد و اونم اینه که آدم رو حسابی میزاره تو کف ! حتی تا ساعتها پس از بازی آدم به اتفاقاتی که تو بازی افتاده فکر میکنه و سعی میکنه پیش خودش یه دلیل منطقی برای اون اتفاقات پیدا کنه که معمولا هم موفق نمیشه . مثلا داستان سایلنت هیل 3 رو دقت کن . به چه زیبایی به شماره 1 ربطش داده بودن . یا شماره 4 که یه جورایی به شماره 2 ربط داشت .
یا این رو تصور کن که سایلنت هیل یه شهری هست که گناهان انسانهایی که وارد اون میشن بصورت موجودات عجیب ظاهر میشن و اونو شکنجه میدن . چقدر این داستان زیبا و جذاب ودر عین حال جدیده .
اما رزیدنت اویل یه داستان کلیشه ای تکراری داره . یه سری آزمایشات بیولوژیکی غیر مجاز که باعث بوجود اومدن یه ویروس و گسترشش تو سطح شهر میشه و همه جا پر میشه از زامبی .
جدا از اون رزیدنت اویل مایه های اکشنش خیلی بیشتر از ادونچرشه . تو رزیدنت اویل معماهای خیلی معمولی و ساده ای داشت اما سایلنت هیل معماهای سخت تری داره نصبت به اویل . من به غیر از شماره اول رزیدنت اویل بقیه شماره هاشو اولین بار در کمتر از 6 ساعت تموم کردم اما سایلنت هیل حداقل یه 10 ساعتی شد هر شمارش . شماره یک سایلنت هیل که 10 ساعت هم بیشتر شد . ;)
البته فکر نکنی من میگم رزیدنت اویل بده و من از این بازی بدم میاد ها . نه اتفاقا من دیوانه وار رزیدنت اویل رو دوست دارم . اما اگه قرار باشه بین داستان اویل و سایلنت هیل به برتری یکی رای بدم . صد در صد سایلنت هیل از نظر داستان برتره .

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
بازی رزدیدنت اویل از نظر داستان , داستان ساده و روونی داره و هیچ جای داستان آدم پیچ نمیخوره که اینجا چی شد . اونجا چی شد . چرا اینجوری شد
من اصلا این حرف را قبول ندارم
فقط برای داستان رزیدنت اویل تا بحال 11 رمان نوشته شده حالا من نمیدونم چطوری این داستان روان را 11 کتاب در موردش نوشته شده
فقط من میتونم در مورد زندگی نامه جیل ولنتاین یک کتاب برای شما مطلب بنویسم
اما فکر نکنم کسی بتونه در مورد شخصیت هنری بیشتر از یک صفحه مطلب بنویسه

! حتی تا ساعتها پس از بازی آدم به اتفاقاتی که تو بازی افتاده فکر میکنه و سعی میکنه پیش خودش یه دلیل منطقی برای اون اتفاقات پیدا کنه که معمولا هم موفق نمیشه . مثلا داستان سایلنت هیل 3 رو دقت کن . به چه زیبایی به شماره 1 ربطش داده بودن . یا شماره 4 که یه جورایی به شماره 2 ربط داشت .
اینکه شخصی با تیشه و تبر با گناهان خودش بجنگه کجاش رئالیستیه که حالا با منطق می خواهی اتفاقاتش را حل کنی
آکه این حرف را در مورد رزیدنت اویل بگی باز یچیزی

اما رزیدنت اویل یه داستان کلیشه ای تکراری داره . یه سری آزمایشات بیولوژیکی غیر مجاز که باعث بوجود اومدن یه ویروس و گسترشش تو سطح شهر میشه و همه جا پر میشه از زامبی

شما معلومه از داستان رزیدنت اویل اطلاع چندانی نداری مگر نه این حرف را نمیزدی
شما فقط کافیه RE:Code veronica X را بازی کنی تا بفهمی معنی داستان چیه

جدا از اون رزیدنت اویل مایه های اکشنش خیلی بیشتر از ادونچرشه . تو رزیدنت اویل معماهای خیلی معمولی و ساده ای داشت اما سایلنت هیل معماهای سخت تری داره نصبت به اویل

من با این حرفت موافقم که مایه ی اکشن رزیدنت اویل از سایلنت هیل بیشتره اما اینکه معماهای سایلنت هیل سخته ایندیگه از اون حرفاست...من اصلا یادم نمیاد حتی یک بار در هر 4 شماره ی سایلنت هیل معمای سختی دیده باشم یا در جایی از بازی گیر کرده باشم اما در رزیدنت اویل بارها اتفاق افتاده

من به غیر از شماره اول رزیدنت اویل بقیه شماره هاشو اولین بار در کمتر از 6 ساعت تموم کردم اما سایلنت هیل حداقل یه 10 ساعتی شد هر شمارش . شماره یک سایلنت هیل که 10 ساعت هم بیشتر شد
در مورد مدت زمان معیار خوبی نیست
حداقلش اینکه که در رزیدنت اویل بهت دو تا اسلحه درستا حسابی میده تا دشمنات را بکشی اما در سایلنت هیل در بیشتر مواقع باید با بیل و کلنگ و چوب گلف بجنگی خب معلومه بیشتر طول میکشه تازه محض اطلاع شما برای بازی کردن رزیدنت اویل 4 حداقل 20 ساعت باید وقت بزاری حالا اینا مقایسه کن با سایلنت هیل 4 که من در 8 ساعت تمومش کردم

من فکر میکنم بزرگترین نقطه ی مثبت سایلنت هیل همون داستانشه اما در مورد اینکه داستانش از رزیدنت اویل جالبتره باهات کاملا اختلاف نظر دارم

آخرین ویرایش:

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
البته فکر نکنی من میگم رزیدنت اویل بده و من از این بازی بدم میاد ها . نه اتفاقا من دیوانه وار رزیدنت اویل رو دوست دارم
اگه همه دوستداران رزیدنت اویل مثل شما باشند دیگه رزیدنت اویل دشمن می خواد چیکار :mrgreen: :mrgreen:

نتیجه گیری
رزیدنت اویل :evil: :evil:
سایلنت هیل :p :p
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

آخرین ویرایش:

arash_13

کاربر سایت
Sep 28, 2005
250
کاملا با Kain موافقم
من خودم رزیدنت اویل رو بیشتر دوست دارم ولی از لحاظ داستانی معلومه که سایلنت هیل بهتره
من به جز اویل 1 و 2 و همینطور کد ورونیکا اصلا با بقیه اویل ها حال نکردم حتی شماره سوم که به نظر من خیلی ضعیف بود این اویل هایی که رو PS2 میان هم فاجعن!
شما فقط کافیه RE:Code veronica X را بازی کنی تا بفهمی معنی داستان چیه
این بازی فکر کنم فقط برای PS2 و Dreamcast اومده باشه و پی سی بازها نمیتونن بازیش کنن . ولی من اینو بازی کردم خیلی قشنگ بود از نظر داستانی هم عالی بود ولی سایلنت هیل یه چیز دیگست
اگه همه دوستداران رزیدنت اویل مثل شما باشند دیگه رزیدنت اویل دشمن می خواد چیکار
خوب منم همون اول گفتم که رزیدنت رو بیشتر دوست دارم ولی دلیل نمیشه منکر زیبایی داستان سایلنت هیل بشیم و همینطور موسیقی بازی سایلنت هیل بخصوص در شماره 2

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
لطفا تاپيك رو به بيراهه نكشونيد هي بگيد اين بهتره يا اون

اينجا فقط بايد در باره ي سايلنت هيل صحبت كنيد تو تاپيك رزيدنت اويل هم در باره ي خودش

من هردو رو دوست دارم اما رزيدنت اويل و كاپكم يه چيز ديگن

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام .
آقا فرزاد گل گلاب . فکر کنم منظور منو درست متوجه نشدی . داستان روون یا پیچیده با داستان زیاد خیلی فرق میکنه . من گفتم داستان سایلنت هیل پیچیده و سردرگم کنندس . شاید داستان هر 4 شماره سایلنت هیل 1 کتاب هم نشه اما داستان پیچیده و مرموزی داره . که کلی فکر آدمو مشغول میکنه .
دلیل نمیشه که چون رزیدنت اویل 11 تا کتاب در موردش نوشته شده بگیم داستان پیچیده ای داره .
یه سوال شخصی داشتم ازت . شما مثلا با سریال شرلوک هلمز یا پوارو که معمایی پلیسی و در عین حال مرموز هست بیشتر حال میکنی یا سریال مثلا هشدار برای کبرا 11 ؟؟ ( به عنوان مثال گفتم ها ! )
شاید مثلا کبرا 11 داستان تمام قسمتاش 100 برابر شرلوک هلمز باشه اما داستان شرلوک خیلی پیچیده ترو مرموز تر و در عین حال جالب تر هست . منظور من پیچیدگی داستانه نه زیادی داستان .
میشه بگی کجای داستان اویل پیچیده و مرموز و گیج کننده بود ؟؟؟؟

اما گفتی رزیدنت اویل 4 حدود 20 ساعت گیم پلی داره . ببینم گیم پلی واقعی یا با دموها ؟؟؟
آخه مثلا وقتی من بازی متال گیر 2 رو تموم کردم یه 10 ساعتی شد . من از این 10 ساعت حدود 5 ساعت یعنی نصفشو داشتم فیلم سینمایی نگاه میکردم و به دموهای طولانی و خسته کننده و دیالوگ های طولانی شخصیت ها گوش میدادم . اگه قراره اویل 4 هم اینطوری باشه که فکر نکنم 10 ساعت هم گیم پلی داشته باشه .

اما نمیخوام زیاد بحث کنم . من باز میگم . من به هیچ وجه دشمن اویل نیستم و خیلی این بازی رو دوست دارم و مطمئنا اویل گیم پلی بهتری داره اما داستان سایلنت هیل به قول دوستمون یه چیر دیگس .
البته این نظر شخصی منه و نمیگم حتما درسته اما در هر حال اینم نظر منه دیگه !!

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
من به جز اویل 1 و 2 و همینطور کد ورونیکا اصلا با بقیه اویل ها حال نکردم حتی شماره سوم که به نظر من خیلی ضعیف بود این اویل هایی که رو Ps2 میان هم فاجعن!
انشاالله که Re4 جبران میکنه و از حالت فاجعه در میاد :mrgreen: :mrgreen:

آقا فرزاد گل گلاب . فکر کنم منظور منو درست متوجه نشدی . داستان روون یا پیچیده با داستان زیاد خیلی فرق میکنه . من گفتم داستان سایلنت هیل پیچیده و سردرگم کنندس . شاید داستان هر 4 شماره سایلنت هیل 1 کتاب هم نشه اما داستان پیچیده و مرموزی داره . که کلی فکر آدمو مشغول میکنه .
میدونی دلیل اینکه داستان رزیدنت اویل مثل سایلنت هیل پیچیده نیست اینه که رزیدنت اویل حالت واقع گرایانه ای داره و بر خلاف سایلنته هیل چندان تخیلی نیست...
سایلنت هیل با استفاده از نیروهای مافوق طبیعی و شیطانی سغی داره داستانش را شکل بده خب در نتیجه ی آن داستان تخیلی تر و پیچیده تری داره
البته داستان پیچیده تر و مرموز تر به معنی داستان قشنگ تر نیست شاید به همین دلیله که خیلی از دوستان داستان روان بازیه مافیا را قشنگ ترین داستان می دونند

آخه مثلا وقتی من بازی متال گیر 2 رو تموم کردم یه 10 ساعتی شد . من از این 10 ساعت حدود 5 ساعت یعنی نصفشو داشتم فیلم سینمایی نگاه میکردم و به دموهای طولانی و خسته کننده و دیالوگ های طولانی شخصیت ها گوش میدادم . اگه قراره اویل 4 هم اینطوری باشه که فکر نکنم 10 ساعت هم گیم پلی داشته باشه .
من از خدا می خوام که دموهاش زیاد باشه
چون با لحظه لحظه ی دمو ها و دیالوگ های متال گیر زندگی کردم :mrgreen:
امید وارم رزیدنت اویل هم همونطوری باشه :mrgreen:

اما نمیخوام زیاد بحث کنم . من باز میگم . من به هیچ وجه دشمن اویل نیستم و خیلی این بازی رو دوست دارم و مطمئنا اویل گیم پلی بهتری داره اما داستان سایلنت هیل به قول دوستمون یه چیر دیگس .
در مورد دشمن بودن که شوخی کردم بابا :mrgreen: :cheesygri
اما مطمعنا سایلنت هیل داستان خوبی داره اما به قول خودت گیم پلی رزیدنت اویل یک چیز دیگست :mrgreen: :mrgreen:

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
بچه ها من یه پچ دانلود کردم که تو توضیحاتش نوشته که میتونه silent hill 1 نسخه ps2 رو بر روی pc اجرا کنه
البته من هنوز نسخه ps2 ساینت هیل 1 رو ندارم اگر گیر بیاد امتحانش میکنم بهتون میگم

این لینک دانلود

Description: This legal program developed by Silentscape Studios makes the PlayStation
exclusive Silent Hill game fully playable on the PC. To successfully install the game however,
a legitimate owned copy of Silent Hill for the PlayStation much be at hand. Any form of
obtaining the game by unowned means or distributing the ISO layer can be construed as
illegal acts. For personal use only. Compatible with Windows 98 and higher. Contact the Fever
for assistance with this mod [admin@silenthillfever.com].

بچه ها یکی بگرده ببینه برا resident evil 4 میتونه همچین پچی پیدا کنه
من خودم الان یه نسخه از اونیماشا رو روی pc دارم اجرا میکنم حجمش هم 3 گیگه جالبه که به عنوان سی دی pc خریدم اما تو هیچ سایتی خبری از این نسخه برا pc نیست

یه سایت در مورد ساینت هیل گیر اووردم که بخش دانلودش خیلی باحاله
این لینکش

موزیک room of angel رو حتما دانلود کنید

بچه ها من متن کامل گفتگو های ردوبدل شده در سایلنت هیل 2و3و4 رو میخوام اگر کسی برام یه لینک بذاره ممنون میشم

آخرین ویرایش:

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
all-my-sh-games.jpg

RoOozbeh

کاربر سایت
Dec 2, 2005
21
برو بچ بازيدات سابق

سلام

منو يادتون هست من يكي از بازيداتيا سابق هستم

اما يه خبر خوب براي طرفداراي سايلنت هيل : قسمتي از مطالبي كه تو تاپيك سايلنت هيل تو بازيدات نوشته شده بود از بين نرفته

بعد از خراب شدن بازيدات من يه سري از مطالب رو به فروم بلك مايس انتقال دادم يه سري مطالب جديد هم بهش اضافه كردم

اينم آدرسش :

http://www.blackmice.com/showthread.php?t=31

البته فعلن يه سري از عكسا فيلتر شده تا بعد درستشون كنم

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,517
نام
امیر
داستان سری پنجم سایلنت هیل به قبل از داستان قسمت اول مربوط میشه.
من با قسمت سوم خیلی حال کردم. قسمت 4 چون داستانش نامربوط بود اصلا حال نداد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر