Silent Hill Game Community (خلاصه داستان در پست اول)

انتخاب شما برای شخصیت محوری داستان برای قسمت بعد؟


 • مجموع رای دهنده‌ها
  110

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,827
نام
Amir
sh1.png
خلاصه‌ی داستان سری بازیهای سایلنت هیل
مقدمه:

«Silent Hill» نامی برای یک بازی رایانه‌ای است که در سال 1999 و توسط شرکت Konami برای کنسول PS1 عرضه شد. از همان ابتدا مشخص بود که این نام، پتانسیل تبدیل شدن به یک فرانچایز بزرگ را دارد. داستانی فوق‌العاده غنی، مبهم و عمیق در ژانری به نسبت نوپا. همین غنی و مبهم بودن داستان، Konami را وادار ساخت تا در کتاب راهنمای قسمت سوم بازی (Silent Hill 3 Official Complete Guide) بخشی را با نام Lost Memories قرار بدهد. اما همین عنصر داستان،‌تبدیل به تیغی دو دم شد؛ از یک سو یکی از اصلی‌ترین دلایل علاقه‌ی دیوانه‌وار طرفدارانش و از سوی دیگر، پاشنه آشیل عنوان در جذب مخاطبان جدید. شماره‌ی 2 بازی در سال 2001، شماره 3 در سال 2003 ، شماره‌ی 4 در سال 2004 ، Silent Hill: Homecoming در سال 2008 عرضه شدند. اما از لحاظ خط داستانی، شماره‌های 2 و 4 و Homecoming (به نوعی) مجزا بودند و فقط شماره 3 در ادامه‌ی شماره اول عرضه شد. در متن حاضر سعی شده است خلاصه‌ای کوتاه از شماره‌های منتشر شده ارائه شود تا عزیزانی که تازه به جمع ساکنان سایلنت هیل می‌پیوندند، بتوانند راحت‌تر با این عنوان رابطه بر قرار کنند. لازم به یادآوری است که این متن به معنی واقعی کلمه، اسپویلر است.

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 1 به صورت ویدیویی

163949 163950

داستان سایلت هیل 1 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 2 به صورت ویدیویی

163952 172258

داستان سایلت هیل 2 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​
نویسنده ای به نام Harry Mason و همسرش در حین عبور از یک جاده، نوزادی را یافته و نام او را شریل می‌گذارند. چهار سال بعد همسر هری فوت می‌کند. سه سال پس از فوت همسرش، هری بنا به دلایلی تصمیم می‌گیرد با شریل به شهری که وی را در نزدیکی آن یافته بودند سفر کند. شب هنگام، در جاده‌ی کنار شهر، پلیسی موتورسوار از کنار آنها عبور کرده و توجه هری را جلب می کند. اندکی جلوتر، هری متوجه موتور پلیسی میشود که بدون سرنشین در کنار جاده افتاده در همین حین، در روبروی خود دختری را وسط جاده می‌بیند. برای اجتناب از تصادف با او، دیوانه‌وار فرمان را می چرخاند. اما ماشین منحرف شده و به دره‌ی کناری سقوط می‌کند. هری پس از به هوش آمدن، متوجه غیبت شریل می‌شود. در حین جستجو، شبح شریل را می‌بیند و به دنبال او می‌دود. در انتهای معبری تنگ، ناگهان همه‌چیز در تاریکی فرو می‌رود و چهره آنجا تغییر می‌کند. هری مصمم ادامه ‌می‌دهد اما در اثر حمله‌ی چند موجود هیولا مانند به حالت مرگ روی زمین می‌افتد.
وقتی هری بعد از آن حادثه در کافه ای بیدار می‌شود، با همان پلیس روبرو می‌شود. آنها با هم از اتفاقات عجیب شهر و حالت غیرعادی آن سخن می‌گویند. پلیس Cybil Bennet‌ نام دارد و به هری در یافتن شریل کمک می‌کند. حالت عادی شهر اینگونه است: خالی از سکنه، فرو رفته در مه، محصور شده توسط دره‌های عمیق و پر از هیولا. اما در حالت غیر عادی به تمامی این موارد تاریکی مطلق تکه گوشت های آویزان از در و دیوار سکوتی مرگبارتر هم اضافه میشود . هری در جستجوی شریل به مکان‌های زیادی از شهر مراجعه می‌کند: مدرسه، کلیسا، بیمارستان، فاضلاب، پارک تفریحی و در بعضی از آنها با شخصیت‌هایی آشنا می‌شود. با پیرزن عجیبی به نام Dahlia Gillespie در کلیسا، دکتر Michael Kaufmann و پرستاری به نام Lisa Garland در بیمارستان. همچنین مرتب شبح دختری را می‌بیند که باعث تصادف او شده بود به نام Alessa. دالیا اطلاعات زیادی درباره‌ی هری و شهر دارد دکتر کافمن و لیزا هم هر کدام مطالب جدیدی به اطلاعات هری اضافه میکنند. در طول بازی اطلاعات زیادی از شهر به دست می‌آوریم خواه از لابلای روزنامه‌های باطله و کتاب‌ها و خواه از این شخصیت‌ها. شهر مکانی نفرین شده بوده و در سال‌های جنگ‌های داخلی، اعدام‌های زیادی در زندان آن صورت گرفته است. شهر قدمت زیادی دارد و قرن‌ها قبل، بومیان ساکن آنجا بودند. از همان زمان، آیینی شیطانی در شهر رواج داشته است. در سده‌های اخیر، پس از سکونت مهاجران در شهر، تلفیقی از آیین باستانی شهر با آیین‌های مهاجران پدید می‌آید که با نام The Order شناخته می‌شود. پیروان و سردمداران این فرقه اعتقادات عجیب و خطرناکی‌ دارند. این فرقه به سه شاخه‌ی اصلی تقسیم می‌شود که یکی از آنها «مادر مقدس» می‌باشد. در راس این شاخه دالیا قرار دارد که آلسا دختر وی است. این فرقه به خدایی اعتقاد دارد که باید در روی زمین متولد شده سپس بهشت موعود فرقه را بنا کند. بر اساس مدارک به دست آمده، این خدا یک بار متولد شده و مرده است و حال باید برای بار دوم متولد یا فراخوانده شود. دالیا متوجه می‌شود که مشخصات دختر وی، آلسا، با مشخصات مادر خدا که در متون قدیمی پیش‌بینی شده هم‌خوانی دارد پس او را تربیت می‌کند تا مراسم تولد را انجام دهد. در این مراسم، باید مادر خدا سوزانده شود. مراسم در سن 7 سالگی آلسا انجام می‌شود و بدن کباب شده‌ی وی را به بیمارستان انتقال می‌دهند. اما او ناقص است. آلسا در نهایت درد و رنج، قسمتی از روح خودش را به صورت یک نوزاد از شهر بیرون می‌فرستد و با استفاده از قدرت ذهن خود، شهر را به جهنمی بی‌بدیل تبدیل می‌کند. دالیا برای اتمام نقشه خود، توسط خود آلسا، شریل را فرا می‌خواند تا روح مادر خدا تکمیل شود. در این بین دکتر کافمن مسئول امور پزشکی آلساست.
آلسا در برابر دالیا مقاومت می‌کند اما دالیا با فریب هری، خود را به آلسا می‌رساند و مراسم را مجدداً انجام می‌دهد اما در همین حین هری سر می‌رسد. روح شریل به آلسا می‌پیوندد تا مادر خدا کامل گردد. دکتر کافمن به قصد نابودی این روح، دارویی را به سمت وی پرتاب می‌کند اما اینکار باعث می‌شود خدا (در شماره‌ی اول این خدا با نام «سامایل» معرفی می گردد) متولد شود. در اولین اقدام، سامایل، دالیا را آتش می‌زند. اما هری با سامایل می‌جنگد و او را شکست می‌دهد. پس از نابودی سامایل، مادر خدا ظاهر می‌شود و نوزادی را به هری می‌دهد سپس، راه فرار از آن مهلکه را به او نشان می‌دهد.
هری نوزاد را از شهر دور کرده و در جایی به طور ناشناس او را بزرگ می‌کند. نام این نوزاد را Heather می‌گذارد. هدر کودکی عادی نبود و گاها ، رفتارهای عجیبی از خود بروز می‌داد.
17 سال پس از این ماجرا، دختر نفر دوم فرقه، یعنی «Claudia Wolf» تصمیم می‌گیرد آن نوزاد را پیدا کند تا مراسم دوباره به جریان بیفتد. با کمک کشیش دیگری به نام «Vincent»، کاراگاهی به نام «Douglas Cartland» را استخدام می‌کند تا این کودک را پیدا کند. داگلاس هدر را پیدا می‌کند اما از نیت اصلی کارفرمایان خود اطلاع ندارد. روزی که هدر به مرکز خرید شهر رفته‌بود،‌ داگلاس را در مقابل خود می‌بیند. هدر بی خبر از همه‌جا به خیال اینکه داگلاس یک مزاحم است، می‌گریزد ولی داگلاس قبلاً محل او را به کلودیا و وینسنت اطلاع داده‌است. هدر به سمت خانه و نزد هری حرکت می‌کند اما اطراف او پر از هیولاهایی هولناک شده است. در اینجا برای اولین بار، کلودیا را ملاقات می‌کند. کلودیا درتلاش است تا هدر چیزی را به یاد بیاورد. هدر پس از گذشتن از مرکز خرید و ایستگاه مترو، درساختمانی نیمه‌کاره در نزدیکی محل سکونت خود با وینسنت روبرو می‌شود.
هدر به آپارتمان خود می‌رسد اما درآنجا پدرش، هری را غرق در خون و بی‌جان می‌یابد. او کلودیا را در پشت‌بام می‌بیند و او را مسئول قتل پدرش می داند. هدر قصد انتقام دارد اما کلودیا به سایلنت هیل می‌رود. هدر به همراه داگلاس (که کمابیش به واقعیت پی برده است) به سمت سایلنت هیل حرکت می‌کند.
هدر تقریباً گذشته‌ی خود را به یاد آورده است؛ او همان روح واحد آلسا و شریل است که توسط مادر خدا به هری سپرده شد. پس از حلول روح آلسا و شریل، جنین خدا هم وارد بدن او شده است اما تحت تاثیر فراموشی هدر، عقیم مانده و برای بارور شدن، نیاز دارد تا آتش خشم و نفرت در درون هدر شعله‌ور شود. کلودیا در تمام طول داستان سعی بر این دارد تا همین میراث آلسا را بیدار کند و برای همین منظور، هری را می‌کشد تا او را از سر راه بردارد. در این میان، وینسنت که منافع خود را با تولد خدا در خطر می‌بیند، سعی می‌کند توسط هدر، کلودیا و عقایدش را نابود کند.
پس از رسیدن به شهر، هدر به بیمارستان می‌رود. او با راهنمایی‌های علنی یا مخفیانه‌ی وینسنت،‌ پدر کلودیا یعنی «لئونارد» را که در بیمارستان زندانی شده می‌کشد تا متاترون را به دست آورد. متاترون، نماد خیر و روشنی و در مقابل سامایل است و وینسنت تصور میکند متاترون میتواند در مبارزه با کلادیا به هدر کمک کند. در ادامه،‌هدر به کلیسای فرقه می‌رسد. کلودیا، وینسنت را ، که به زعم او خیانت کرده‌است، می‌کشد. هری مقداری از داروی دکتر کافمن را به شکل یه قرص به هدر داده بود. هدر آن قرص را می‌بلعد و در نتیجه، جنین خدا را بالا می‌آورد. کلودیا جنین را می‌بلعد و آنرا به شکل ناقص بارور می‌کند. در نهایت کلودیا به دست خدای متولد شده نابود می‌شود و هدر هم وی را می‌کشد. تا بار دیگر تفکرات منحرف فرقه برای به وجود آوردن خدا عقیم بماند.

آنچه که شما در بالا مطالعه کردید تنها بخشی از شهر و اتفاقات رخ داده در آن است در شماره های دوم و چهارم و پنجم از بازی بخشی دیگر از توانایی های شهر حضور پر رنگی دارد و آن هم قضاوت و مجازات است ، شهر به خاطر اتفاقاتی که به خود دیده است دارای قدرتهایی خاص است یکی از این قدرتها فراخواندن افراد است در شماره های دوم و پنجم ما شاهد حضور افرادی در شهر هستیم که به نوعی گناهکارند و شهر برای قضاوت در مورد آن ها ، دعوتشان کرده است .
جیمز ساندرلند مردی که زن مریضش را کشته است و همینطور الکس شفرد که باعث مرگ برادر کوچکتر خود شده است با پا گذاشتن به شهر اماده پاسخگویی به اشتباهاتی میشوند که سعی در فراموش کردن آن ها داشته اند ، صد البته که نوع بازجویی و قضاوت در این شهر مرموز نیز متفاوت است به جای حضور قاضی و هیئت منصفه و دادگاه ، تمام اتفاقات پیرامون شخصیت ها به نوعی اشتباه شخصیت را گوشزد میکنند از موجوداتی که با آنها مبارزه می‌کنید گرفته تا افراد سرگردان دیگری در شهر که خود گناهکارند .گو اینکه این خاصیت شهر در تمامی شماره ها وجود دارد ولی در شماره های مذکور از فرع به اصل بدل شده و محوریت بازی بر عمل انجام گرفته توسط شخصیت اصلی قرار دارد و بحث فرقه ، آلسا و غیره کمتر پرداخته شده است .
در این میان شماره ی چهارم بازی اما فضائی اختصاصی داشت در این شماره یکی از دست پرورده های یتیم خانه ی تحت رهبری فرقه به نام والتر سالیوان که پیرو حزب مادر مقدس است قصد متولد کردن خدا توسط مراسمی به نام قربانی کردن 21 نفر را دارد ، والتر که در کودکی توسط خانواده ی خود رها شده است تصور میکرد اتاقی که در آن بدنیا آمده است مادر او و در حقیقت خداست والتر که تصور میکند مادرش به خواب رفته است سعی دارد از طریق مراسم ذکر شده او را بیدار کند ، هر کدام از افرادی که برای قربانی شدن انتخاب شده اند باید دارای مشخصه ای باشد آخرین نفر این لیست که هدایت آن را بازیباز بر عهده دارد و دریافت کننده ی دانش و تکمیل کننده ی مراسم است ، هنری تونزند نام دارد که حال در همان اتاق تولد والتر زندگی میکند و در طول بازی با پی بردن به ماجرا و کمک های جوزف شرایبر که قبل از هنری در آن اتاق زندگی میکرده است قصد دارد جلوی تکمیل این مراسم را بگیرد . در انتها هنری تونزند با مبارزه با موجودی که والتر به وجود می آورد رویای به وجود آوردن خدا را بار دیگر خراب میکند .
علاوه بر شماره های ذکر شده دو بازی Silent Hill: Origins و Silent Hill: Shattered Memories نیز از سری معرفی شده اند که در اولی به زمان سوزانده شدن آلسا توسط دالیا و چگونگی زنده ماندن آلسا پرداخته شده و در دیگری اتفاقات شماره ی اول بعد از سال ها توسط هری بازسازی میشوند، گر چه با پایان کار تیم سازنده ی اصلی بازی که کار ساخت 4 شماره ی اول بازی را بر عهده داشتند این شماره ها به خوبی پرداخته نشده و دارای نواقصی در حیطه‌ی داستانی هستند اما همچنان سری سایلنت هیل دارای یکی از بهترین داستان ها در طول تاریخ بازیهای رایانه ای است.
لازم به ذکر است بر اساس این بازی تاکنون دو فیلم سینمایی نیز ساخته شده که شماره دوم (تا زمان نگارش این مقاله) هنوز اکران نگردیده است. با توجه به نظر مخاطبان، فیلم اول یکی از برترین و موفق‌ترین فیلم های ساخته شده بر اساس یک بازی ویدیویی می‌باشد.
همچنین شرکت کونامی در سال 2006 و به مناسبت اکران فیلم، مجموعه‌ای ویدیویی را بر روی رسانه‌ی UMD برای PSP عرضه نمود که با نام The Silent Hill Experience شناخته شده و شامل دو کمیک The Hunger و Dying Inside ، ترایلر شماره‌های 1 تا 4 بازی و فیلم، مصاحبه با آهنگ‌ساز افسانه‌ای سری به همراه کارگردان فیلم و برخی موسیقی‌های بازی می‌باشد.

دریافت خلاصه به صورت فایل pdf :دانلود
تهیه و تنظیم خلاصه : (msbazicenter)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

مقالات تحلیلی بازی نوشته شده توسط امیر حسین فرحزادی ( Bone Crusher ) :
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش اول )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش دوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش سوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش چهارم )

تاپیک تحلیل بازی نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلی ( nemesis ) ( کامل نشده ):
The Lost Memories ---پایه و اساس بازی بزرگ "Silent Hill" -- تحلیلی بزرگ برای این بازی

مقالات مختلف در مورد سری سایلنت هیل:
شباهت بین Homecoming و Silent Hill 2
تاریخ وقایع Silent Hill و Shepherd's Glen
دانلود Silent Hill 2 - The movie
ترجمه یادداشت های سایلنت هیل 2
ترجمه فارسی دیالوگ های بازی Silent Hill 2: Born from a Wish
داستان (Silent Hill: Orphan)
سایلنت هیل 4: پرونده قربانیان
ساکنین South Ashfield Heights apartments- قسمت اول - قسمت دوم
Silent Hill: Origins Plot
Silent Hill Shattered Memories Plot
Halo of the sun
یادداشتی کوتاه بر SILENT HILL: HOMECOMING
داستان نسخه اول فیلم سایلنت هیل
Silent Hill: Original Memories
Silent Hill HD Collection Achievements Guide
Little Baroness
جودی میسون
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 1
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 2
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 3
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 4
خاطرات الکس شپرد
 

Attachments

 • Team.png
  Team.png
  31.2 KB · مشاهده: 557
 • silenthill1.jpg
  silenthill1.jpg
  55.1 KB · مشاهده: 74
آخرین ویرایش:

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,115
نام
مصطفی
ببینم فقط قراره تو این تاپیک ازش حمایت بشه یا اینکه در موردش صحبت هم بشه ؟؟؟؟؟
حامی بودن که خیلیها حامیشن . یکیش خود من از نوع خفنش !!
راستی کسی خبر نداره بالاخره سایلنت هیل 5 قراره ساخته بشه یا نه ؟؟
خبر رسمی و واقعی میخوام ها !! شایعه رو که خودم زیاد شنیدم !!
 

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
نوشته شده توسط Sayeh:
منم یکی از طرفدارای این بازیم . مخصوصا شماره 4 که به نظرم خیلی عالی بود .
من بیشتر از همه از شماره سومش خوشم اومد البته چهارشم جالب بود :arrow: :lol:
 

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
نوشته شده توسط Kain:
ببینم فقط قراره تو این تاپیک ازش حمایت بشه یا اینکه در موردش صحبت هم بشه ؟؟؟؟؟
حامی بودن که خیلیها حامیشن . یکیش خود من از نوع خفنش !!
راستی کسی خبر نداره بالاخره سایلنت هیل 5 قراره ساخته بشه یا نه ؟؟
خبر رسمی و واقعی میخوام ها !! شایعه رو که خودم زیاد شنیدم !!
آره داره ساخته :D
برای PS3 و Xbox 360
اما برای PC را نشنیدم
فکر میکنم اگه برای PC بخواد ساخته بشه کمی نسبت به نسخه های PS3 و Xbox360 با تاخیر بیاد
 

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,115
نام
مصطفی
نوشته شده توسط farzadlion:
آره داره ساخته :D
برای PS3 و Xbox 360
اما برای PC را نشنیدم
فکر میکنم اگه برای PC بخواد ساخته بشه کمی نسبت به نسخه های PS3 و Xbox360 با تاخیر بیاد
خیلی ممنون اما من که اصلا چیزی در موردش تو سایتها ندیدم ! :neutral:
 

Sayeh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
633
نام
سایه
نوشته شده توسط farzadlion:
آره داره ساخته :D
برای PS3 و Xbox 360
اما برای PC را نشنیدم
فکر میکنم اگه برای PC بخواد ساخته بشه کمی نسبت به نسخه های PS3 و Xbox360 با تاخیر بیاد

همین که برای PC بیاد خودش جای شکرش باقیه . حالا با تاخیر مهم نیست . ما بازیکن ها یاد گرفتیم در برابر تاخیر های احتمالی صبور باشیم .
 

Sayeh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
633
نام
سایه
SH5-3.jpg


اسم سری جدید سایلنت هیل ضاهرا قراره این باشه : Silent hill 5: Shadows of the Past
تاریخ دقیق ورودش هم هنوز مشخص نیست فقط به 2006 اشاره شده .
فیلم سایلنت هیل هم که فکر میکنم بدونید در حال ساخته و ضاهرا نقش اول اون رو به این هنرپیشه انگلیسی داده شده :

Sean Bean

seanbean0pj.jpg
 

adema

کاربر سایت
Oct 4, 2005
13
سلام به طرفدارای گل بازی سایلنت هیل من که خودم میمیرم واسه سایلنت هیل نمیدونم کیا تاپیک کالبد شکافی یک اثر رو توی بازیدات یادشونه خودم تاپیکشو درست کرده بودم و واسه اول کار داشتم در مورد تاریخچه سری سایلنت هیل و شخصیتهاش و و اینکه اونا از کجا اومدن و شهر سایلنت هیل چرا اینجوری شده مینوشتم که متاسفانه سایتمون قاط زد باور کنید کلی زحمت کشیده بودم کلی مطلب ترجمه کرده بودم ولی حیف شد بعد اونم دیگه مطالب رو نگه نداشتم فقط انگلیسیشو دارم یه مطلب دیگه اوناییم که بازینما میخونن و دو شماره اخریشم دیدن میدونن که کل تاریخچه سایلنت هیل توی اون چاپ شده نامردا از منبع من ترجمش کرده بودن :cry: بهرحال بیاید تاپکو گرمش کنید سوال بپرسید چیزای جالب رو در مورد بازی بنویسید خلاصه هر چی در مورد سایلنت هیل به فکرتون میرسه بپرسید
 

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,115
نام
مصطفی
نوشته شده توسط Sayeh:
اسم سری جدید سایلنت هیل ضاهرا قراره این باشه : Silent hill 5: Shadows of the Past
تاریخ دقیق ورودش هم هنوز مشخص نیست فقط به 2006 اشاره شده .
فیلم سایلنت هیل هم که فکر میکنم بدونید در حال ساخته و ضاهرا نقش اول اون رو به این هنرپیشه انگلیسی داده شده :
سلام . خیلی ممنون از عکس و خبرت . لااقل یه عکس از این بازی دیدیم و یه خورده دلمون خوش شد که شایعه نبوده . هر چند تو عکس چیز خاصی معلوم نیست .
بازم ممنون .
 

Sayeh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
633
نام
سایه
نوشته شده توسط Kain:
سلام . خیلی ممنون از عکس و خبرت . لااقل یه عکس از این بازی دیدیم و یه خورده دلمون خوش شد که شایعه نبوده . هر چند تو عکس چیز خاصی معلوم نیست .
بازم ممنون .

راستش رو بخوای خودم کفم برید تا این عکس رو پیدا کردم . معلوم نیست منتاژه یا نه ولی به هر حال مطمئن باش بازی داره ساخته میشه و سال 2006 میاد . در مورد داستانش هم یه مطلب کوتاهی توی تایپیک اخبار بازیهای کامپیوتری نوشتم .
 

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,115
نام
مصطفی
نوشته شده توسط Sayeh:
راستش رو بخوای خودم کفم برید تا این عکس رو پیدا کردم . معلوم نیست منتاژه یا نه ولی به هر حال مطمئن باش بازی داره ساخته میشه و سال 2006 میاد . در مورد داستانش هم یه مطلب کوتاهی توی تایپیک اخبار بازیهای کامپیوتری نوشتم .
امیدوارم عکس واقعی باشه . داستان رو هم تو تاپیک خوندم . باید داستان جالبی داشته باشه . خیلی ممنون .
 

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
امیدوارم عکس واقعی باشه . داستان رو هم تو تاپیک خوندم . باید داستان جالبی داشته باشه . خیلی ممنون
امیدوارم همانند رزیدنت اویل 4 که یک تحول اساسی در ساختار بازیش ایجاد شد در سایلنت هیل 5 هم همین اتفاق بیفته
 

adema

کاربر سایت
Oct 4, 2005
13
رزیدنت اویل 4 که خدایی زیادی متحول شده جالب هم شده توی این هیچ حرفی نیست ولی
به نظر خودم سایلنت هیل نمیتونه خیلی متحول بشه دلیلشم اینه که این بازی بیشتر یه بازی ادونچر
اکشن هستش تا یه بازی صرفا اکشن با یه نمه هایی از ادونچر در سایلنت هیل داستان بازی نقش خیلی مهمی داره و بازی باید طوری باشه که نکات کور ماجرای سایلنت هیل رو روشن کنه نه اینکه بیای زامبی کوشون........ {تب برره منو گرفته} شما در سری رزیدنت باید توی فکر این باشی که فلان ریس بازی رو چطوری باید کشت ولی توی سایلنت هیل معماهای عجیبه که ذهن گیمر رو مشغول میکنه توی تموم سایلنت هیلها توی کل بازیشون به اندازه یه نسخه از رزیدنت اویل زامبی و روح وجود نداشت پس میبینیم که تاکید خود سازندگان هم بیشتر روی ادونچر بودنه بازیه تا کشتن زامیبها مثلا همین سایلنت هیل 4 رو در نظر بگیرید
که سازندگانش اومدن چند تغییر کوچیک تو سبک بازی دادن چه سروصدایی به پا شد طوریکه سران شرکت کونامی گفتن که بخاطر بوجود امدن تغییرات در بازی خیلی از طرفدارهای این بازی ناراضی بودند البته این تغییرات به نظر خودم خیلیم جالب بود ولی مطمن باشید کونامی بخاطر ماجرای سایلنت هیل 4 هم که باشه این پنجمی رو مثه سه نسخه اول میسازه و اینم بدونید که تحولات همیشه باعث افزایش کیفیت نمیشه
 

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر