Multi Platform Sid Meier's Civilization VI

سازنده
Firaxis
تاریخ انتشار
October 2016
ناشر
2K
پلتفرم‌ها
  1. PC
civvi_fb_share.jpg

Developer: Firaxis Games
Publisher: 2K Games
Platform: PC
Genre: 4X, Turn Based Strategy
30 مهر 1395 ; Release Date: October 21, 2016
تاپیک امتیازات
صفحه بازی در استیم

نسخه ششم از سری Civilization که یکی از بهترین بازی های سبک استراتژی نوبتیست.

قابلیت های جدید:

1- Unstacking The Cities:

همونطوری که Civilization V اومد از روی هم گذاشتن نیرو ها و درست کردن یک نیروی کشنده که از 2000 تا نیروی دیگه تشکیل شده بود اونم توی یک جا جلوگیری کرد، حالا این نسخه همین کار رو با شهر ها کرده. هر شهر می تونه از 12 تا محله تشکیل بشه که هر کدوم یه کاشی رو پر می کنن. بعضی ساختمون ها و Wonder ها هم هر کدوم یک کاشی رو اشغال می کنن.

2- Eureka Moments
توی نسخه های قبلی می تونستی یک تمدن وسط بیابون داشته باشی بدون دسترسی به هیچ آبی، اما وقتی می خواستی در مورد دریانوردی تحقیق کنی هیچ فرقی با کسی که کنار دریاست نداشتی. توی این نسخه بازم می تونی این کار رو کنی اما خیلی طول می کشه و تمدنی که دسترسی به آب داره یه Boostـی به تحقیقاتش اضافه می شه که این کار رو سریع تر انجام بده. هدف طراحان از این کار اینه که دیگه یه فرمول خاص واسه بازی کردن نباشه و هر بار که یه تمدن جدید رو شروع می کنی به توجه به شرایط بازی کنی.

3- AI Agenda
هوش مصنوعی نسخه های قبلی به شدت تکراری بود. تمام تمدن ها یه جور رفتار می کردن و فقط میزان خشونتشون فرق داشت. الان هر تمدن با توجه به دنیای واقعی یه اهدافی داره که واسه رسیدن به اونا تلاش می کنه، اما یه سری اهداف هم به صورت تصادفی داده می شن که با جاسوس می تونید اونها رو بفهمید. در مورد گاندی هم نگران نباشید، طبق گفته دیزاینر بازی اون یه نیمه تاریک خواهد داشت.

4- Stacking The Units And Formations
همونطور که گفتم نسخه قبلی این اجازه رو نمی داد که دو تا نیروی نظامی یک جا رو اشغال کنن. همچنین جنگ های بزرگ واقعا رو اعصاب بودن و باید همه نیرو ها رو تک تک حرکت می دادی. توی این نسخه تا حدودی اجازه Stack کردن نیرو های نظامی رو داریم، ولی فقط Support Unit ها می تونن با نیرو های دیگه توی یک کاشی قرار بگیرن. یعنی می تونید برای مثال Mechanized Infantry که نیروی معمولی حساب میشه و Rocket Artillery که Support Unitـه رو تو یک کاشی بزارین که Mech Infantry به عنوان یه جور محافظ برای موشک اندازتون عمل کنه.
قابلیت حرکت دادن یکجای نیرو ها در یک Formation اضافه شده که حمله های نورماندی مانند رو خیلی راحت تر می کنه.

5- Multiplayer Scenarios
مولتی پلیر نسخه های قبلی خیلی طول می کشید. چون کلا خود بازی خیلی طول می کشید. اما این نسخه سناریو هایی رو ترتیب داده واسه مولتی پلیر که 2-3 ساعتی طول می کشن و کار رو راحت تر کرده. برای مثال یک سناریو قرون وسطا هست که 400 سال طول می کشه (توی بازی) و در نهایت هر تمدنی که دینش قوی تر بود برنده میشه.

اطلاعات کلی:
  • شهر ها دیگه یه کاشی رو اشغال نمی کنن.
  • همه ی ساختمان ها روی مپ قابل مشاهدن.
  • هر شهر از مناطق مختلفی تشکیل شده.
  • در کل 12 منطقه مختلف داریم که کارشون مختلفه و یه Bonusـی برای قرار گرفتن در شرایط خاص دارن.
  • در اول بازی 5-6 تا منطقه قابل ساخته.
  • ساخت منطقه ها مجانی نیست، باید یا بخریشون یا بسازیشون.
  • میزان جمعیت تعداد مناطقی که میشه داشت رو تایین می کنه، جمعیت بیشتر، منطقه بیشتر.
  • مرز نهایی شهر ها همون 36 کاشی مونده و در نتیجه بزرگ شدن شهر ها تعداد کمتری Improvement می شه ساخت، اما منطقه ها اینو جبران می کنن.
  • میزان خوشحالی به صورت شهری شده و دیگه خوشحالی همه شهر ها با هم جمع نمی شه تا خوشحالی امپراتوری به دست بیاد.
  • منطقه ها می تونن نگه دارنده ساختمان های مختلف باشن.
  • منطقه ها خونه های بیشتر برای مردم فراهم می کنن که سقف جمعیت شهر رو افزایش می دن.

• دیگه کارگری در کار نیست، در عوض ساختمان ساز هایی رو دارید که وقتی کارشون رو تمام کردن از بین می رن.
  • ساختمان ساز ها کارشون رو به صورت آنی انجام می دن، اما فقط 4 تا کار می تونن انجام بدن.
  • قابلیت یونیک چین اینه که با ساختمان ساز می تونن ساخت Wonder ها رو سرعت ببخشن.

• Wonder ها هم هر کدوم یه کاشی روی مپ می گیرن.
  • هرکدوم از Wonder ها یه شرایط محیطی داره، مثلا اهرام مصر باید روی صحرا باشن.
  • Natural Wonder ها هم می تونن چند کاشی رو اشغال کنن، مثلا سد مرجانی بزرگ 2 کاشی اشغال می کنه.

• هر تکنولوژی یه سری کوئست جانبی داره که با انجام دادنشون یه Boostـی به تحقیقش داده می شه. برای مثال واسه تحقیقات دریایی، اگه کنار دریا باشین یا کشتی بسازین یه بوستی به تحقیق داده می شه.
  • این Boost ها اسمشون Eureka Momentـه.
  • Eureka Moment ها 50 درصد علم لازم برای تحقیق تکنولوژی رو می دن.

• Social Policy دیگه وجود نداره و جاشون رو Civics پر کرده که یه Tech-Tree مخصوص خودش داره که از فرهنگ استفاده می کنه.
  • هر کدوم از Civics ها رو که گرفتین، یه کارت بهتون می ده که می تونید توی Deck بزاریدش تا سود های اون کارت رو بهتون بده.
  • مثل تکنولوژی ها، این Civics ها هم ساید کوئست های مخصوص خودشون رو دارن.
  • واسه عوض کردن کارت ها، هر وقت که Civic جدید گرفتین به صورت مجانی می تونین این کار رو کنین، یا هر وقت که خواستین با مقداری پول.
  • کلی نوع حکومت جدید که ساختار Deck خودشون و Bonus های خودشون رو دارن.
  • اولین نوع حکومت Chiefdomـه که Deckـش از یه کارت نظامی و یه کارت اقتصادی تشکیل شده.

• ارتش به دو قسمت Support Unit و Main Unit تقسیم می شه، این دوتا رو می شه با هم توی یک کاشی گذاشت که یه نیروی قوی تر به دست بیاد یا از نیروی ضعیف محافظت کرد.
  • نیروی های یکسان رو هم می شه توی یک کاشی گذاشت. تا 3 تا نیروی توی یک کاشی می شه گذاشت. این قابلیت از اواسط بازی آزاد می شه.
  • نیرو ها رو می شه به صورت یک چیدمان در اورد که همشون با همدیگه حرکت می کنن.
  • هواپیما های بمب انداز قابلیت از بین بردن منطقه ها و Improvement ها رو دارن.
  • اندازه هر کدوم از نیرو ها نسبت به V بیشتر شده و به جای 12 سرباز، الان 4 سرباز شده(احتمالا به خاطر اینکه می شه 3 تا رو با هم مخلوط کرد).
  • XPـی که نیرو ها در جنگ می گیرن به سمت تحقیق تکنولوژی های جنگی می ره و لول آپی در کار نیست.
  • بربر ها می تونن Scout بسازن که دنبال هدف اذیت و آزار می گرده.
  • مکانیزم جنگ های هوایی کاملا تغییر کرده، اما گفته نشده چه تغییری.

• هر چی بیشتر در بازی پیش میریم دیپلوماسی کمتر جنگ محور می شه.
  • مکانیزم گفت و گو اضافه شده. هر بار که با یه تمدن دیگه گفتگو می کنید اطلاعاتی در باره اهداف و نقشه هاشون به دست میارید.
  • مثل V دیپلوماسی اول به صورت غیر رسمی و ارسال هدیه و ... شروع می شه و هرچی جلوتر می ریم پیچیده تر می شه.
  • بیشتر از یک راه برای اعلام جنگ وجود داره. (سیستمی مثل Casus Belli در Crusader Kings II)
  • اگه به صورت ناگهانی و بدون دلیل اعلام جنگ کنید جریمه ی جنگ محوری زیادی بهتون تعلق می گیره.
  • اما اگه جنگتون با دلیل مناسب باشه جریمه خیلی خیلی کمتره.
  • صفحه دیپلوماسی بهتون مشورت می ده که چطوری روابطتون رو با اون تمدن بهتر کنید.

• خبری از Influence Barـی که رابطه تون با شهر ها رو نشون می داد نیست، جاش رو دیپلمات ها (Envoy) گرفتن.
  • هر چی تعداد دیپلمات ها بیشتر باشه روابط با اون شهر بهتر می شه.
  • انجام کوئست های شهر ها دیپلمات های بیشتری در اون شهر می ده، اینکه برای همیشه یا فقط یه مدت معلوم نیست.

• گفته شده که هوش مصنوعی بازی به شدت بهتر شده.
  • هوش مصنوعی از تمام هسته های CPU استفاده می کنه!
  • هر هوش مصنوعی یه سری اهداف و رفتاری داره، مثلا تدی روزولت (آمریکا) وقتی جنگی توی قاره اون شروع کنید بدش میاد.
  • 2 نوع رفتار وجود داره، اونایی که با توجه به تاریخ و دنیای واقعی فرد درست شدن، و یه سری رفتار که به صورت تصادفی به وجود میان.

• بیشتر قابلیت های DLC های V از همون اول در VI خواهند بود.
  • یک نوع از شرایط بردن حذف شده و یکی دیگه جاش رو گرفته.
  • مسیر حرکت کاروان های تجاری به صورت اوتوماتیک جاده می سازه.
  • کاروان های تجاری می تونن اطلاعاتی از رقبا بیارن و نوعی جاسوسی اولیه محسوب می شن.
  • نیرو ها و قاره ها اسم های تصادفی دارن.

آخرین ویرایش:

abolfazl1381

کاربر سایت
May 31, 2017
3
سلام دوستان من این بازیو نصب کردم این ارور رو میده درایور کارت گرافیکم هم ATI Mobility Radeon 4500 HD series هست آپدیتشم کردم ویندوزم هم تن X64 هست

Untitled.png
توی dxdiag هم قسمت device نگاه میکنم کارت گرافیکمو microsoft basic display driver میزنه نمیدونم چرا 1.png
البته یادم رفت بگم توی device manager هم درایور گارت گرافیکم ATI.... نمایش داده میشه 2.png
میشه لطفا کمک کنید pleace help me :(

آخرین ویرایش:

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,359
سلام
دوستان بازی ارزش خرید داره؟(اورجینال)
من تاحلا این سری بازی نکردم مثل توتال واره ؟
فرق نسخه معمولی با دیلاکس چیه؟

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
سلام
دوستان بازی ارزش خرید داره؟(اورجینال)
من تاحلا این سری بازی نکردم مثل توتال واره ؟
فرق نسخه معمولی با دیلاکس چیه؟
فعلا بهتره که نسخه 5 رو با همه DLC ها بخرید، محتویات به شدت زیادی داره. اما چون سلیقه ایه بازی، اول با کرک امتحان کنید ببینید خوشتون میاد یا نه. چون بازی کلا نوبتیه، شبیه شطرنج مثلا:D

• Like
Reactions: Deadmau5

ps4 only

کاربر سایت
Jun 7, 2015
993
نام
علی جون
اقا افت فریم دارم چکار کنم؟
Ram 16 ddr4
core i7
gtx 940mx
ssd
win 10
...
حتی رو پایین ترین تنظیمات
...
برای بازی Civilization VI

آخرین ویرایش:

ArashMiniStar

کاربر سایت
Jun 25, 2011
24
این بازی civilzation vi بازی خیلی خوبی هست ولی مهمترین مشکلی که داره هوش مصنوعیش هست که ضعیفه و با بالا بردن درجه سختی هوش مصنوعی بازی بالا نمیره فقط حریف ازت قویتر میشه اون اول و باید بهش برسی %-(

mozenmozen

کاربر سایت
Jan 18, 2019
1
سلام بر دوستان
اگه میشه یکی به من بگه که با این کارت گرافیکی که دارم کدوم یکی از نسخه های civilization رو میتونم نصب کنم ؟
vi به کامپیوترم نخورد اگه میشه یکی بگه ممنون میشم
1.gif

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
سلام بر دوستان
اگه میشه یکی به من بگه که با این کارت گرافیکی که دارم کدوم یکی از نسخه های civilization رو میتونم نصب کنم ؟
vi به کامپیوترم نخورد اگه میشه یکی بگه ممنون میشم
View attachment 100146
نسخه ۵ احتمالا بتونی . من با 920mx راحت نسخه ۶ رو ۶۰ فریم اجرا میکنه . کلا زیاد سیستم شاخی نمیخواد این بازی

Sent from my Che2-L11 using Tapatalk

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
لطفا اطلاعات غلط ندهید. این کاربر بنده خدا میره تمدن 5 رو نصب میکنه و بعدا میبینه که بازی رو نمیکشه.

کارت گرافیک GeForce 9500 GT در کلاس 5 است و اون کاربر فقط میتونه Civilization IV (تمدن 4) رو باهاش بازی کنه. سیستمش قدیمیه.

اگه Civilization V (تمدن 5) رو نصب کنه مجبوره توی تنظیمات گرافیکی بازی بره و همه رو روی پایین ترین حالت قرار بده که نتیجه کار یک گرافیک نه چندان دلچسب میشه.

خود کارت گرافیک شما که می فرمایید 920MX است هم نمی تواند بازی Civilization Vi (تمدن 6) رو در تنظیمات گرافیکی high و ultra اجرا کند و حتی توی تنظیمات گرافیکی Medium هم فریم بر ثانیه 25 میدهد که سرعت مناسبی برای بازی نیست و فقط میتواند توی تنظیمات گرافیکی Low فریم مناسب ارائه دهد.

قدرت کارت گرافیکی 920MX شما که در کلاس 3 هست در لینک زیر و در تعدادی بازی تست شده است:
NVIDIA GeForce 920MX

این عکس هم از قسمتی از لینک بالا تهیه شده که نحوه اجرای بازی تمدن 6 توسط کارت گرافیک 920MX رو نشون داده:
oPc.jpg

برای اجرای بدون مشکل بازی تمدن 6 در تنظیمات گرافیکی بالا حداقل باید کارت گرافیک GTX 1050Ti داشت.

GTX 1050 معمولی هم کفایت نمیکنه و باید حتما نسخه Ti (مخفف Titan است) باشه.

oPe.jpg
دوست عزیز ، اگه دقت کنی من نوشتم احتمالا ! یعنی یقین ندارم . با این حال وقتی بازی روی تنظیمات low هم روی سیستم ایشان اجرا بشه بازم میتونه تست کنه شاید نظرش رو جلب کنه و مجبور نباشه تمدن ۴ نصب کنه که دیگه خیلی قدیمیه.
ضمنا در مورد سیستم خودم ، والا من با خود بازی که بخشی مربوط به بررسی اجرای گرافیکی بازی داره تست زدم و پایین ترین فریم برام ۴۸ بود و بیشتر بخش های مپ روی ۶۰ فیکس بود. تنظیمات هم پیش فرض هست و دست نزدم . گرافیک بازی هم بسیار برام چشم نواره و اصلا هم افت فریم ندارم.

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
کلمه "احتمالا" رو نوشتید ولی در ادامش نوشتید "کلا زیاد سیستم شاخی نمیخواد این بازی"

بعد الان در مورد خودتون لطفا بفرمایید این فریم 48 تا 60 رو کدوم تنظیمات گرافیکی بدست آورده اید. امکان نداره توی high و ultra و حتی medium بوده باشه. تنها حالتی که امکان داره اینه که تنظیمات گرافیکی رو روی low گذاشته باشین.
مثل اینکه شما کلا نوشته های منو کامل نمیخونید ! اگر دقت کنید عرض کردم که اصلا تنظیمات گرافیکی رو دست نزدم و پیش فرض خود بازی هست و مطمین هستم low نیست .

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
تا به حال یک مورد هم پیش نیومده که تست سایت معتبر notebookcheck اشتباه باشه. نمیدونم چه اصراری دارید که بگید کارت قدیمی و ضعیف 920MX از پس بازی تمدن 6 برمیاد.

تنظیمات گرافیکی توی حالت default معمولا روی medium هست. امکان نداره کارت شما از پس گرافیک medium اون بازی بربیاد. اینو با قطعیت میگم.
من اصرار شما رو بر این موضوع درک نمیکنم وقتی تجربه شخصی من از این بازی با تنظیمات پیش فرض بازی بسیار عالی چشم نواز و بدون افت فریم است! حالا اگه شما بنده رو متهم به دروغگویی میکنید این دیگه چیزی نیست که من قادر به پاسخگویی و رفع اتهام از خودم باشم در یک فضای مجازی! موفق باشید

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
1,175
نام
alishp
سلام بر همه

من کاری به کشیدن نکشیدن اون گرافیک ندارم یه چیز رو چک کن چون الان خستم نمیتونم چک کنم برو تو اینترنت سرچ کن گرافیک 9500 از قابلیت shader ورژن 3 پیشنبانی میکنه یا نه از چندین سال پیش بازی ها از ورژن سه به بالا میخواهن برای اجرا یادمه اون قدیما گرافیکم 256 بود اما نصفه بازی ها رو نمکشید چون از ورژن 2 ساپورت میکرد و بقیه ارور میگرفت....این اگه اوکی بود میکشه بازی حالا رو تنظیمات پایین یا بالا ولی اگه ورژنش دو باشه کلا اجرا نمیشه ....

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
قصد ندارم شما رو دروغگو خطاب کنم. ترجمه جمله آخر این چیه؟

oPc.jpg

میگه : "با تمام لپتاپ های تست شده در تنظیمات جزئیات پایین (low) قابل بازی است."

حالا اگه برای شما تونسته بهتر عمل کنه (که بعید میدونم) امیدوارم از بازیش لذت ببرید.
برای من فرقی نمیکنه و حتی از خدام هست که بتونین با حداکثر کیفیت بازیش کنین. من فقط آمار تست های سایتی خارجی رو دادم.

راستی دیگه نقل قول نمیکنم که تاپیک از حالت عادی خودش خارج نشه. اگه خواستین ادامه بدین لطفا توی پروفایلم پیام بدین.

از صفحه تنظیمات گرافیکی میتونی با گوشی خودت عکس بگیری؟

همچنین اگه نرم افزار cpu-z توی لپتاپت داری یک عکس با گوشیت بگیر که مشخصات سیستمت رو ببینم.
راستی من تمدن ۶ چک کردم روی لپ تاپم حق با تو بود . سیستم به صورت optimiz روی low گذاشته بودش یعنی من تغییر نداده بودم . اما واقعا متعجب شدم چون بازی شدیدا روی همین low هم بی نظیر هستش با کیفیت عالی گرافیکی . روی مدیوم هم چک کردم فریمش دیکه ۶۰ نیست تقریبا نصف میشه بازم خوبه ولی گذاشتمش روی همون low با ۶۰ فریم کیفیتشم خیلی راضی هستم

• Like
Reactions: Tidus & Shayne

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
راستی من تمدن ۶ چک کردم روی لپ تاپم حق با تو بود . سیستم به صورت optimiz روی low گذاشته بودش یعنی من تغییر نداده بودم . اما واقعا متعجب شدم چون بازی شدیدا روی همین low هم بی نظیر هستش با کیفیت عالی گرافیکی . روی مدیوم هم چک کردم فریمش دیکه ۶۰ نیست تقریبا نصف میشه بازم خوبه ولی گذاشتمش روی همون low با ۶۰ فریم کیفیتشم خیلی راضی هستم

دستت طلا. دیدی می گفتم که بازیش سنگینه و کارت گرافیک 920 که سال 2016 عرضه شده نمیتونه بیشتر از low رو بکشه؟ اما خب بازیش بقدری گرافیک خوبی داره که توی همون وضعیت low هم از "تمدن 4" گرافیکش بهتره. :D

سلام بر همه

من کاری به کشیدن نکشیدن اون گرافیک ندارم یه چیز رو چک کن چون الان خستم نمیتونم چک کنم برو تو اینترنت سرچ کن گرافیک 9500 از قابلیت shader ورژن 3 پیشنبانی میکنه یا نه از چندین سال پیش بازی ها از ورژن سه به بالا میخواهن برای اجرا یادمه اون قدیما گرافیکم 256 بود اما نصفه بازی ها رو نمکشید چون از ورژن 2 ساپورت میکرد و بقیه ارور میگرفت....این اگه اوکی بود میکشه بازی حالا رو تنظیمات پایین یا بالا ولی اگه ورژنش دو باشه کلا اجرا نمیشه ....

نوشته شده که از shader model 4 هم پشتیبانی میکنه.
اگه خواستی "تمدن 6" بازی کنی، خودش بصورت اتوماتیک قدرت کارت گرافیکی 9500 رو تشخیص میده و تنظیمات گرافیکی رو روی low قرار میده.

Hanifpage

عضو جدید
Jul 16, 2019
2
سلام ببخشید من وقتی بازی رو نصب کردم بازی ارور vi dx11رو میده هی میرم تو پوشه بازی و هی نصب میکنم بازم بازیم ارور میده میشه راهنمایی کنید . یا میشه از طریق ایمیل برلم vidxx1 رو بفرستید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر