Multi Platform Sekiro: Shadows Die Twice

194972

Developer: From Software
Publisher: Activision
Genre: Action-Adventure
Platforms: PS4 / XB1 / PC
Release Date: March 22nd, 2019

Kill Ingeniously

با بسته شدن پرونده ی Dark Souls به نظر میرسد که استدیوی From Software قصد دارد به سمت جدیدی حرکت کند. چراکه Sekiro متفاوت ترین پروژه ی این استدیو از سال 2009 و عرضه ی Demon's Souls می باشد. بعد از سال ها از عرضه ی آخرین نسخه از سری Tenchu، شاهد بازگشت دوباره ی FS به دوران فئودال ژاپن هستیم. از ابتدا قرار بود نسخه ی جدید از Tenchu ساخته شود اما در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی، یک IP جدید باشد و از Tenchu به عنوان منبع الهام استفاده شود. همانند گذشته هیدتاکا میازاکی کارگردان این عنوان می باشد.

هر آنچه از بازی میدانیم:

Story
  • Sekiro به معنای "گرگ تک دست" می باشد که اشاره به قهرمان اصلی داستان دارد.
  • بازی رویکرد متفاوتی در داستان سرایی نسبت به سری سولز دارد و از سبک مینیمال این سری پیروی نمی کند. اینبار شاهد داستان خطی تر و سر راست تری هستیم.
  • داستان بازی در اواخر قرن شانزدهم و درمورد یک شینوبی سرافکنده می باشد که در محافظت از ارباب جوان خود و افتادن او به دست کلن Ashina شکست خورده و قصد انتقام و نجات ارباب خود را دارد.
  • دست قهرمان بازی توسط فرمانده ی Ashina قطع شده.
  • فردی که شینوبی را نجات داده به نام Busshi of the Desolate Temple شناخته میشود.
Gameplay
  • سکیرو سخت ترین بازی FS تا به امروز می باشد.
  • بازی دارای Stat های RPG نیست.
  • بازی فاقد سیستم کلاس بندی می باشد.
  • مخفی کاری نقش برجسته ای در بازی دارد.
  • بازی تمرکز کمتری در گرفتن سلاح های متفاوت دارد.
  • همانند سری سولز مردن در بازی بودن مجازات نخواهد بود. بعد از مرگ بازیکنان با مصرف آیتمی قادر خواهند بود سریعا احیا شده و با وارد کردن دمیج کافی دوباره این ایتم را بدست اورند. در صورت مرگ بدون این ایتم، بازیکنان به آخرین Scluptor's Idol (که حکم چک پوینت بازی را دارد.) برمیگردند.
  • مهم ترین المان بازی، بازوی مکانیکی و ابزار های مختلفی است که هر کدام کاربرد های متفاوت دارند.
  • 3 بازوی معرفی شده تاکنون Flame Cannon، Shuriken Arm و Hand Axe نام دارند.
  • مهم ترین مکانیک مبارزه ی بازی Posture نام داره که در واقع ترکیبی از Stamina و Poise تو عناوین قبلی این استدیو هست; ضربه خوردن و بلاک کردن Posture شما و ضربه وارد کردن و پری های دقیق Posture دشمنان رو کاهش میده. اگه Posture کاملا خالی بشه پلیر در برابر ضربات سنگین اسیب پذیر میشه. این حرکت برای برای پلیر زمانی که Posture دشمن رو خالی کنه Shinobi Deathblow نامیده میشه.
  • بازی بسیار سریع بود و تمرکز ویژه ای روی پری و ضد حمله دارد.
  • استفاده از بازوی مکانیکی نیازمند آیتمی به نام White Spirit Emblem می باشد که از کشتن دشمنان بدست می آید.
اطلاعات بیشتر بزودی...

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,090
نام
هومن
:(:(:((:((:((:(بچهاکسی باس اولو تونسته بزنه یه راهنمایی بکنه ناجوانمردانه سخته حتی نزدیک به کشتنشم نتونستم بشه .ادم احساس پوچی ضعف و نا امیدی میکنه تو این بازی:(:((
من بلاخره زدمش!چقدر سخت بود ~X(
کلا هرچی باس اتک قرمز هست رو باید با فاصله کم جا خالی بدی بعد سریع بهش اتک بزنی اونم 2بار اگه سریع باشی!بعد بین این اتک ها یکی هست که شدیدا جونت رو میپرونه که از زمین میزنه اتک رو که اینو حتما باید بپری وگرنه رسما باس زدنش خیلی سخت میشه! اگه اینو به دقت بپری و رو هوا بهش اتک بزنی راحت می تونی 2-3 تا اتک پشت سره هم بزنی جونش رو بپرونه!بعد تو تمام حالت ها باید گارد بگیری و واسه اتک دادن بهش تو حالت گارد حمله کنی مربوط به اون تکنیک....
phase 2 که شروع میشه همون کارا رو میکنی ولی ایندفعه باید مواظب اون شبح ها باشی بهترین کار اینه که وقتی می خواد شبح هارو احظار میکنه ازش خیلی دور بشید بعد که اینا دوره برت احظار شدن سریع بری سراغ باس اونا تا بخوان بهت برسن تبدیل به پروانه میشن که واسه جا خالی دادن اینا باید بری پشت یه یکی از این ستون ها ولی دقت کنی باس نزدیکت نباشه!کلا این مرحله 2-3 بار تکرار میشه که شدیدا دقت می خواد!

i am dead

کاربر سایت
Feb 11, 2011
602
نام
سینا
یعنی نفرین خدایان بر شما اگه این بازی رو با زبانی غیر از ژاپنی به پایان برسونید :D
قشنگ نیمی از جذابیت بازی به همین ژاپنی صحبت کردن شخصیت های بازیه
شخصا هم این وسط یه مرض عجیبی دارم که هر کیو تو بازی دیدم باید بزنم بکشمش که دهنمو صاف کرده تا اینجا

• Like
Reactions: Soroush_shz

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
باس اول بازی به جرات یکی از خفن ترین باس های عمرم بود بار دوم زدمش:D
گرافیک بازی واقعا برا این بازی عالیه
گرافیک فنی که دیگه هیچی
بازی به معنای واقعی بی انصافانه سخته
سعی کنید خودتون رو اپگرید کنید بعد برید سراغ باسا
من تو باس منطقه hirata موندم البته اگه ایتم مورد نظرش رو داشته باشم با یه خورده اپگرید بیشتر فکر کنم بتونم بزنمش:D
اوایل احساس پوچی کردم تو بازی
فریم خداروشکر تو مبارزات پایین نمیاد ولی تو محیط های شلوغ یه خورده پایین میاد که اصلا مشکلی نیست:D

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
990
نام
امیر حسین
قشنگ انگار به ناموس میازاکی تجاوز کردیم ما‌گیمرا که بازی با چنین درجه سختی ای تحویل داده. خو ما غلط کنیم که بخوایم دو بار فرصت مردن داشته باشیم. همون فرمون قبلیو میرفتی خوب مرد مومن:((

بازی کلا بین دو "گ ه خوردم" جریان داره. اولیش اینه که از بس سخته عصبی میشی و میگی "گ ه خوردم اگه دیگه برم‌سمت بازی" . دومیش هم برا اینه‌ که از بس بازی خفنه که نیم ساعت بعد که اروم شدی میگی "گ ه خوردم که بازیو ول کردم" و باز عین بز میری سراغش. و این چرخه ادامه داده.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
محیط بازی اینقدر بزرگ و شاخه شاخه هست که آدم گیج میشه کدوم طرف بره:D من رسیدم به Ginchiro و واقعا سخت بود رسیدن بهش و آسفالت شدم. خود باس تا حدودی آسونه ولی فاز دومش یه خرده دقت میخواد. تا الان سخت ترین باس Lady Butterfly بوده به نظرم. نزدیک 30 بار ازش باختم و فهمیدم به این زودیا نباس میرفتم سمتش:D

پ.ن 1: لوکیشن Corrupted Monk عوض شده یا من دارم اشتباه میزنم؟:D
پ.ن 2: ظاهرا حتی اگر مرگ معمولی رو هم انتخاب کنید، بازم احتمال اینکه Dragonrot بگیرید هست. @BARDI YA

آخرین ویرایش:

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,506
محیط بازی اینقدر بزرگ و شاخه شاخه هست که آدم گیج میشه کدوم طرف بره:D من رسیدم به Ginchiro و واقعا سخت بود رسیدن بهش و آسفالت شدم. خود باس تا حدودی آسونه ولی فاز دومش یه خرده دقت میخواد. تا الان سخت ترین باس Lady Butterfly بوده به نظرم. نزدیک 30 بار ازش باختم و فهمیدم به این زودیا نباس میرفتم سمتش:D

پ.ن 1: لوکیشن Corrupted Monk عوض شده یا من دار م اشتباه میزنم؟:D
پ.ن 2: ظاهرا حتی اگر مرگ معمولی رو هم انتخاب کنید، بازم احتمال اینکه Dragonrot بگیرید هست. @BARDI YA
Corrupted Monk برای من مثل یه روح بنفش اومد . تو خودش رو دیدی ؟
من الان رسیدم به Mortal Blade

• Like
Reactions: J. Constantine

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
Corrupted Monk برای من مثل یه روح بنفش اومد . تو خودش رو دیدی ؟
من الان رسیدم به Mortal Blade
نه من کلا ندیدمش و نمیدونم کجاست اصن.
کجاست اینجایی که میگی؟ من الان بالای قلعه Ashina هستم و باید Ginchiro رو بزنم.

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,506
نه من کلا ندیدمش و نمیدونم کجاست اصن.
کجاست اینجایی که میگی؟ من الان بالای قلعه Ashina هستم و باید Ginchiro رو بزنم.
داستان رو که جلو ببری . یه جا لازم میشه همون شاهزاده ای رو که محافظش هستی و خونش مهمه . یجوری از خونش استفاده کنی ( اینجوری فهمیدم ) حالا که شمشیر میخوایم که بتونه این کار رو بکنه که هر نامیرایی رو بکشه ( چجوری ایناش رو نمیدونم هنوز نگرفتمش )
یه گل هم لازمه که بعد از اینکه Guardian Ape رو زدی میری تو یه غار اونحا بر میداریش .
من این باس ها رو زدم
Lady Butterfly
Gyoubu Oniwa
Great Serpent
Guardian Ape
Genichiro Ashina هر دو حالتش
Blazing Bull
Jozuo the Drunkard
با اون 4 دسته Four Arm چی چی
یه 6 7 تا یی هم مینی باس
شاید 1 2 تا رو یادم رفته باشه

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
چرا مینی باس های بازی از تمام باس هایی که تا الان باهاش رو به رو شدم سخت ترن؟:|
چرا مینی باس هایی وجود دارن که اصلا نمیشه اتکاشون رو دفاع کرد؟:|
چرا این بی شرف اینقدر ای ن بازی رو سخت ساخته؟:|
کی رفته رو اعصاب این میازاکی که زده همچین کاری با بازی کرده؟:D

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
638
نام
فرشاد
داستان رو که جلو ببری . یه جا لازم میشه همون شاهزاده ای رو که محافظش هستی و خونش مهمه . یجوری از خونش استفاده کنی ( اینجوری فهمیدم ) حالا که شمشیر میخوایم که بتونه این کار رو بکنه که هر نامیرایی رو بکشه ( چجوری ایناش رو نمیدونم هنوز نگرفتمش )
یه گل هم لازمه که بعد از اینکه Guardian Ape رو زدی میری تو یه غار اونحا بر میداریش .
من این باس ها رو زدم
Lady Butterfly
Gyoubu Oniwa
Great Serpent
Guardian Ape
Genichiro Ashina هر دو حالتش
Blazing Bull
Jozuo the Drunkard
با اون 4 دسته Four Arm چی چی
یه 6 7 تا یی هم مینی باس
شاید 1 2 تا رو یادم رفته باشه
همین امروز تونستی همه اینا رو بزنی؟
من تمام امروز دو تا مینی باس و یه باس بیشتر نزدم:|

• Like

Simorq

کاربر سایت
Oct 8, 2012
702
نام
علیرضا
صداگذاری بازی عالی کار شده و موسیقی های متن بسیار زیبا هستند. سه برابر از سری سولز سخت تر شده اتمسفر محیط نسبت به سری سولز ضعیف تر هست. باس ها و مینی باس های بازی هم بسیار سخت هستند.
در کل به سازندگان بازی باید آفرین گفت.

• Like
Reactions: WTF?

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,506
همین امروز تونستی همه اینا رو بزنی؟
من تمام امروز دو تا مینی باس و یه باس بیشتر نزدم:|
آره سر 2 3 تای اول آب بندی شدم . دیگه باقی رو سر سری نگرفتم . حالا بماند 2 ساعت اول داشتم دست رو پرت میکردم تو مانیتور .
قلق دارن دیگه . مثلا سر Lady Butterfly نباید ازش دور بشه هر وقت هم پرید هوا یا رو اون نخ ها ایستاد یه شورکین بزن بعد 1 ثانیه ای باید خودت رو برسونی و attack بزنی

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر