Multi Platform Sekiro: Shadows Die Twice

194972

Developer: From Software
Publisher: Activision
Genre: Action-Adventure
Platforms: PS4 / XB1 / PC
Release Date: March 22nd, 2019

Kill Ingeniously

با بسته شدن پرونده ی Dark Souls به نظر میرسد که استدیوی From Software قصد دارد به سمت جدیدی حرکت کند. چراکه Sekiro متفاوت ترین پروژه ی این استدیو از سال 2009 و عرضه ی Demon's Souls می باشد. بعد از سال ها از عرضه ی آخرین نسخه از سری Tenchu، شاهد بازگشت دوباره ی FS به دوران فئودال ژاپن هستیم. از ابتدا قرار بود نسخه ی جدید از Tenchu ساخته شود اما در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی، یک IP جدید باشد و از Tenchu به عنوان منبع الهام استفاده شود. همانند گذشته هیدتاکا میازاکی کارگردان این عنوان می باشد.

هر آنچه از بازی میدانیم:

Story
  • Sekiro به معنای "گرگ تک دست" می باشد که اشاره به قهرمان اصلی داستان دارد.
  • بازی رویکرد متفاوتی در داستان سرایی نسبت به سری سولز دارد و از سبک مینیمال این سری پیروی نمی کند. اینبار شاهد داستان خطی تر و سر راست تری هستیم.
  • داستان بازی در اواخر قرن شانزدهم و درمورد یک شینوبی سرافکنده می باشد که در محافظت از ارباب جوان خود و افتادن او به دست کلن Ashina شکست خورده و قصد انتقام و نجات ارباب خود را دارد.
  • دست قهرمان بازی توسط فرمانده ی Ashina قطع شده.
  • فردی که شینوبی را نجات داده به نام Busshi of the Desolate Temple شناخته میشود.
Gameplay
  • سکیرو سخت ترین بازی FS تا به امروز می باشد.
  • بازی دارای Stat های RPG نیست.
  • بازی فاقد سیستم کلاس بندی می باشد.
  • مخفی کاری نقش برجسته ای در بازی دارد.
  • بازی تمرکز کمتری در گرفتن سلاح های متفاوت دارد.
  • همانند سری سولز مردن در بازی بودن مجازات نخواهد بود. بعد از مرگ بازیکنان با مصرف آیتمی قادر خواهند بود سریعا احیا شده و با وارد کردن دمیج کافی دوباره این ایتم را بدست اورند. در صورت مرگ بدون این ایتم، بازیکنان به آخرین Scluptor's Idol (که حکم چک پوینت بازی را دارد.) برمیگردند.
  • مهم ترین المان بازی، بازوی مکانیکی و ابزار های مختلفی است که هر کدام کاربرد های متفاوت دارند.
  • 3 بازوی معرفی شده تاکنون Flame Cannon، Shuriken Arm و Hand Axe نام دارند.
  • مهم ترین مکانیک مبارزه ی بازی Posture نام داره که در واقع ترکیبی از Stamina و Poise تو عناوین قبلی این استدیو هست; ضربه خوردن و بلاک کردن Posture شما و ضربه وارد کردن و پری های دقیق Posture دشمنان رو کاهش میده. اگه Posture کاملا خالی بشه پلیر در برابر ضربات سنگین اسیب پذیر میشه. این حرکت برای برای پلیر زمانی که Posture دشمن رو خالی کنه Shinobi Deathblow نامیده میشه.
  • بازی بسیار سریع بود و تمرکز ویژه ای روی پری و ضد حمله دارد.
  • استفاده از بازوی مکانیکی نیازمند آیتمی به نام White Spirit Emblem می باشد که از کشتن دشمنان بدست می آید.
اطلاعات بیشتر بزودی...

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
من تازه بازی شروع کردم لذت بازی در مبارزات روبه رو درسته رو باس اول 7 بار مردم اما وقتی زدمش اصلا همه چیز یادم رفت این دوستمونم حتما از مردن زیاد خسته شده بپر بپر میکنه ولی مخفی کاری بازی و خونی که میپاشه عالی

alone ahmad

کاربر سایت
Feb 26, 2015
379
در راستای ادامه حرف های دوستان:D بنظرم بازی هم لول اپ، داره، هم همون سیستم گیم پلی قبل، بازی خیلی راحت میشه HP رو بالا اورد، سطح مقاوت، تعداد ایتم های که میگیرید، و.. قبلا اگر استامینا، و لوک و قدرت رو لول اپ میکردید، اینجا با گرفتن سکه ها و گرفتن اسکیل ها همون کار رو میشه کرد!:| به غیر از این که سبک مبارزه بازی تغییر کرده، و همچنین اتمسفر و داستانش، بازی هنوزم یک سولز بورن سخت هست، مخصوصا این که باس های بازی از کل باس های سری های قبلی سخت ترند.
این میازاکی هر چی بسازه قابل احترامه، و همیشه سختی بازی هاش بر اساس منطق بوده.

• Like
Reactions: J. Constantine

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
منم یه ۱۰ روزی مسافرت بودم از بازی عقب افتادم ولی بالاخره دیشب تمومش کردم تمام باس ها و مینی باس ها را هم زدم چهار تا اخرشم رفتم البته یکیشو قبلا رفته بودم فقط demon of hatred مونده که هنوز نتونستم بزنمش.دیدم در مورد سختی بازی صحبت شد من تو بازی های میازاکی فقط demon soul را بازی نکردم به نظرم سکیرو با اختلاف سخت ترین بازی میازاکیه شکی درش نیست درسته شما دشمنای عادی را میتونید با مخفی کاری بزنید ولی اصل بازی که باس های بازی هست از این خبر ها نیست و حسابی از خجالتتون در میان .قبلا هم گفتم بازی های قبلی میازاکی اصلا شما ضعیف ترین گیمر دنیا هم باشید به راحتی با گریند کردن و لول آپ کردن بیش از حد بازی را برای خودتون ساده میکنید.

END_BOY

Tonight Is The Night
کاربر سایت
Sep 17, 2006
2,134
نام
یاسر
دوستان باید کار خاصی کرد تمام پایانها دید؟

بله خلاصه وار توضیح میدم زمانی که Guardian Ape و Corrupted Monk رو شکست دادی به قصر برگرد بالای قصر به Owl میرسی قبل از اینکه باهاش صحبت کنی از سیوت بک اپ بگیر وقتی باهاش صحبت کنی دو تا گزینه میاد اولی رو انتخاب کنی باید 3 تا مبارزه انجام بدی که باعث میشه پایان Shura رو ببینی
بعد دوباره سیو رو قبل Owl اپ کن این بار موقع صحبت کردن گزینه دوم رو انتخاب کن بعد از شکست owl سه تا پایان دیگه داری که باید یکسری ایتم و کارهای خاصی انجام بدی اولیش پایان Purification ه باید بعد از شکست owl بری از پشت پنجره به صدای kuro و emma گوش بدی
بعد میری Sculptor's Idols یه استراحت میزنی دوباره با هر دو تا صحبت میکنی بعد فست تراول میکنی به Old Grave از پله ها پایین میری تا به قبرستون برسی میبینی Emma اونجا ایستاده باهاش صحبت میکنی بعد فست تراول میکنی به Dilapidated Temple همون اول بازی پیش Sculptor از پشت اتاق میری صدای Emma و اونو گوش میدی بعد میری پیش Emma باهاش صحبت میکنی تا ایتم Father’s Bell Charm بهت بده. فست تراو میکنی به Hirata Estate میری به جایی که اولین بار Lady butterfly رو زدی اونجا دوباره با Owl روبرو میشی باهاش مبارزه میکنی بعد از شکست دادنش بهت ایتم Everblossum رو میده بعد میری سراغ باس اخر بعد از شکست باس به kuro دو تا ایتم Dragon’s Tears + Everblossum رو میدی و پایان Purification رو میبینی
پایان بعدی Immortal Severance بعد از صحبت با owl در بالای قصر گزینه دوم رو انتخاب میکنی بعد از کشتن owl بازی رو ادامه میدی تا به باس اخر برسی بعد از شکست باس اخر اینجا فقط باید ایتم Dragon’s Tears رو به kuro بدی و پایان Immortal Severance میبینی
پایان اخر هم Return هست .بعد از زدن owl در بالای قصر میری پیش Divine Child ازش 3 بار میخوای که بهت برنج بده هر باری که برنج رو داد از تو ایتم ها میری use میکنی بعد فست تراول میکنی جای دیگه دو باره بر میگردی دوباره درخواست میدی تا 3 بار بشه بعد از 3 باز ازت ایتم Persimmon رو میخواد اگه نداری باید بری از مرچنت تو Senpou Temple بخری و بهش بدی بعد بهت ایتم Rice for Kuro میده که میبری میدیش به kuro سریع فست تراول میکنی به جای دیگه دوباره برمیگردی پیش Kuro بهت یه ایتم دیگه میده به اسم Sweet Rice Ball
ایتم رو مصرف کن برگرد پیش Divine Child باهاش صحبت میکنی بعد باید بری به Senpou Temple از زیر اب ایتم Holy Chapter بگیری و بدی به Divine Child .حالا باید دنبال ایتم Holy Chapter: Dragon’s Return بگردی که اونم تو Senpou Temple ه
ایتمو گرفتی میدی به Divine Child بعد ازت درخواست 2 تا ایتم میکنه به اسم Serpent Viscera قلب اون مار بزرگ اولی رو باید از Bodhisattva Valley بری وارد یه غاری میشی که انتهاش یه میمونه باید با نینجتسو اون میمونو بفرستی بره بعد میتونی وارد معبد بشی قلب اول و بگیری
قلب دومش از Senpou Temple همون ابتداش یه دستگاهی هست که قبلش یه نفر ایستاده اونم با نینجتسو کاری میکنی دستگیره رو بچرخونه تا اون کایت بالا بره میری جلوتر تا به یه درخت بزرگ میرسه از روی درخت میتونی به کایت برسی از اونجا گرپل میکنی میرسی بالای سر مار میپری روی سرش و مار رو میکشی که ایتم دوم رو میده هر دو ایتم رو به Divine Child میدی فست تراول میکنی به جای دیگه دوباره برمیگردی پیش Divine Child میبینی در بسته س از پشت در به صحبتاش گوش میدی بر میگردی پیش Kuro باهاش صحبت میکنی تا زمانی که ازت میخواد با
mortal blade مشعل کنارش روی میز رو روشن کنی بعد از انجام اینکار برمیگردی پیش Divine Child بهت ایتم Frozen Tears رو میده بعد از شکست باس اخر این ایتم رو به kuro میدی و پایان Return رو میبینی
نکته: اگه میخوای هر 3 پایان رو باهم ببینی و 3 بار باس اخر رو نزنی همه کارهایی که گفتم رو باید قبل از شکست Divine Dragon انجام بدی وبرای پایان Purification وارد Hirata State نشو تا تمام ایتم ها رو داشته باشی بعد از شکت باس اخر از سیوت بک اپ میگیری میری ایتم ها رو به نوبت میدی به کورو و پایان ها رو میبینی برای پایان بعدی هم دوباره سیو و لود میکنی به همین صورت ایتم بعدی رو میدی

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
برای فارم Skill point, نیو پلاس رو پیشنهاد میدید یا تو همین فاز اول بگیرم همرو؟ دم باس آخرم
قطعا نیو گیم پلاس چون مقدار xp تقریبا دوبل میشه
اگه قصد پلات دارید میتونید تو نیوگیم پلاس قبل از owl فارم کنید
قبل از اون باس یکی از نقاط خوب برای فارم هست قبلا همینجا روششو یکی از دوستان توضیح داده بود که منم تکمیلش کردم. خوبی اینکار اینه که میتونید قبل گرفتن تمام اسکیلا بک آپ بگیرید بعد گرفتن تروفی ریستور کنید و کل اسکیل پوینتارو برای اتک پاور استفاده کنید و باسای باقی مونده رو راحت‌تر کنید
اگه با زدن چندتا باس آخر مشکل ندارید میتونید تو ng++ هم فارم کنید که xp بیشتری گیرتون میاد

Sweet Lucifer

کاربر سایت
Nov 20, 2008
1,975
نام
مجتبی
من بعد از زدن اون دو گوریل خیکی دیگه نمیدونم کجا برم مجبور شدم Guide ببینم دیدم که ادامه ش باید تمام منطقه های آشینا قفل بشه فقط دانجن باز باشه مثل عکس. چکار کنم اینطوری بشه؟

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,231
من بعد از زدن اون دو گوریل خیکی دیگه نمیدونم کجا برم مجبور شدم Guide ببینم دیدم که ادامه ش باید تمام منطقه های آشینا قفل بشه فقط دانجن باز باشه مثل عکس. چکار کنم اینطوری بشه؟

سه تا آیتم باید داشته باشی. یدونه اون گلی که از Guardian Ape میگیری، یدونه Mortal Blade، یدونه هم یه سنگی بود که در انتهای Mibu Village هستش. کدوم رو نگرفتی؟

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,475
خب میازاکی گفته ترتیب باس های بازی رو تو آخرین لحظه تغییر داده ، من این حس رو داشتم ولی فکر میکردم فقط خودم به عنوان مثال یه عنوان میگم اگه بازی تموم نکردید باز نکنید .
من اول رفتم senpu temple و شمشیر رو گرفتم بعد رفتم ashina depth , و بعد vally نکته اینجا بود که من برای دوم ape رو ندیدم در مسیر و یه ذره تعجب کردم چرا غار به این بزرگی خالیه و بعد تو senpu temple با ایکه شمشیر رو گرفته بودم و داشتم باز توی sunken vally نتونستم از برای immortality severed استفاده کنم در اصل ترتیب بازی اینطوری یه جوری
sunken vally بعد temple بعد ashina depth که من برعکس رفتم دقیقا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر