Ron Gilbert خالق Monkey Island استدیو Double Fine را ترک کرد

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
kieawjobspo3b6m3jeml.jpg

Ron Gilbert خالق و طراح بازی‌های Monkey Island و DeathSpank که به تازگی کار ساخت بازی The Cave را به اتمام رسانده است، استدیو Double Fine را برای همیشه ترک کرد.

Ron Gilbert که سابقه فعالیت و طراحی در LucasArts را دارد، در دسامبر 2010 به دعوت طراح بزرگ و سابق LucasArts یعنی Tim Schafer رئیس استدیو Double Fine به این استدیو مستقل برای ساخت بازی The Cave پیوست.
Gilbert در بلاگ خود"Grumpy Gamer" بیان کرد که:

" حالا زمان رفتن من از Double Fine و انجام کار بعدیم است. بازی‌ها زیادی برای طراحی باقی مانده‌اند."
Gilbert اضافه کرد:"
خوب به تازگی تمام مراحل ساخت The Cave به اتمام رسیده است. و بازی بدون هیچ مشکلی عرضه شد. من می‌خواهم از تمام افراد قوف العاده‌ای که در استدیو Double Fine به سختی با من در پروژه The Cave تلاش کردند تشکر کنم. من واقعا در طی این 2 سال همکاری با آنان خرسند هستم. همکاری بسیاری خوبی بود. ولی دلم برای همکاران سابقم تنگ خواهد شد مخصوصا Tim Schafer که به من یک فرصت جدید داد تا با همکاری او The Cave را خلق کنم.

خروج Gilbert از Double Fine اصلا تعجب آور نبود. او برای ساخت بازی The Cave به این استدیو آمد تا Tim Schafer طبق توافق قبلی از توسعه این بازی حمایت کند، وگرنه قصد ولی تصاحب یک مقام در این استدیو نبوده است. همگان Tim Schafer و Ron Gilbert را یک زوج بازی ساز تصور می‌کردند.

بازی بعدی Gilbert با همکاری Clayton Kauzlaric یکی از طراحین بازی DeathSpank که سابقه فعالیت در استدیو Hothead Games را دارد،ساخته خواهد شد و برای پلتفرم IOS عرضه می‌گردد. Gilbert بعد از خریده شده LucasArts توسط Disney در سال 2012 و مالکیت این کمپانی برروی سری بازی‌های Monkey Island در نوامبر 2012 گفت:"
به آینده این بازی که در دستان Disney است زیاد خوشبین نیستم، اگر Disney مخالفت و سختی نشان ندهد Monkey Island را خواهم خرید.
دسامبر 2012 بود که Gilbert در پستی بیان کرد:"
علاقه‌ی زیادی برای همکاری با Diseny دارم، زیرا مایل هستم و دوست دارم که Monkey Island را دوباره بسازم.
منابع:
1
2

آخرین ویرایش:

.:ab:.

کاربر سایت
Mar 29, 2011
1,486
نام
محمد
بهترین جا واسش همین Double Fine بود کنار تیم شفر مثل چند سال قبل میتونستن ژانر ماجرایی رو به اوج برسونن حیف

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,516
نام
حسین
یعنی عشق من بود مانکی ایلند مخ میطلبید در حد تیم ملی (البته اگه زبانت خوب نباشه)خیلی بازی جالبی بود یکی این یکی جک اند دکستر
دوست دارد که Monkey Island را دوباره بسازد.
:x

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,218
نام
امید
این The Cave هم بر خلاف امتیازهای متوسطش از نظر من یه عنوان خلاقانه AAA بود که متاسفانه مورد استقبال اکثریت منتقدها قرار نگرفت !

K3l!0$

کاربر سایت
Sep 11, 2012
628
نام
کیانوش
Long Live Sir Ron Gilbert
واقعا یکی از بازی سازی ها برتر تاریخه که اگه نبود به راحتی میشه گفت سبک Adventure بین سبک های عامه پسند نابود میشد! حیف که گذاشت رفت. من هم فکر میکردم تیم و ران یه زوج خارق العاده بازی ساز هستن.
امیدوارم استودیوی خودش رو بزنه و دوباره یه شبه جزیره ی اورانگوتان های دیگه بسازه!:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر