Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Hamed Vincent

کاربر سایت
Dec 15, 2007
1,391
نام
حــــــامــد
قابل توجه دوستان علاقمند به گومورا :
به گزارش مهر، درام مافيايي "گومورا" به کارگرداني ماتيو گارونه يکي ديگر از فيلم‌هاي نوروزي شبکه چهار اتست. اين فيلم بر مبناي رمان پرفروش روبرتو ساويانو ساخته شده و درباره مافياي کامورا در ناپل است.

"گومورا" با بازي نيکولو مانتا، جانفليس ايمپاراتو و توني سرويلو اولين بار ماه مه 2008 در بخش مسابقه جشنواره کن به نمايش درآمد و جايزه بزرگ هيئت داوران را برد. گارونه 39 ساله در فيلم 137 دقيقه‌اي "گومورا" زندگي پنج شخصيت را که مسيرشان با گروه مافيايي کامورا يکي مي‌شود، مورد توجه قرار داده است.

او فيلم را با بازيگران غيرحرفه‌اي و مخفيانه در ناپل ساخت و سرويلو تنها بازيگر حرفه‌اي آن است. کتاب ساويانو که مبناي فيلم گارونه بوده از زمان انتشار در 2006 تاکنون بيش از يک ميليون نسخه فروش داشته است.

اين کتاب به 42 زبان نيز ترجمه شده است. ساويانو در کتاب خود با پرده برداشتن از دخالت گروه مافيايي کامورا در خريد و فروش اسلحه، ساختمان‌سازي و قاچاق مواد مخدر تصويري هولناک از اين سنديکاي جنايتکار ترسيم کرده و به همين دليل سران مافيا دستور مرگ ساويانو را صادر کرده‌اند.

"گومورا" سال 2008 به نمايندگي از ايتاليا براي حضور در بخش اسکار بهترين فيلم غير انگليسي‌زبان معرفي شد، اما از راه يافتن به فهرست نامزدهاي نهايي بازماند. اين فيلم در عين حال برنده پنج جايزه از جمله بهترين فيلم و کارگردان از بيست و يکمين دوره جوايز آکادمي فيلم اروپا شد. "مهمانان" ، "مومياگر" و "عشق اول" از ديگر ساخته‌هاي گارونه است.
به نقل از سایت جام جم آنلاین

Modern Samurai

کاربر سایت
Aug 31, 2007
1,333
نام
نوین
What dreams may come / 1998

کارگردان: وینسنت وارد
بازیگران: رابین ویلیامز - کوبا گودینگ
سبک:
Drama | Fantasy | Romance
محصول 1998

2631b1b9d7.jpg

:love: یه فیلم بی نظیر با داستان بی نظیر و جلوه های بصری خیره کننده که اسکار visual effects رو تونست در سال 1998 بگیره.همه چیز عالیه.فقط ممکنه از آخرش زیاد خوشتون نیاد چون با عقیده ی ما مسلمانان زیاد جور نیست.ولی اگه از دید مذهبی به فیلم نگاه نکنیم و فقط اونو یه فیلم بدونیم (که همین درسته) فوق العاده است.آهنگ فیلم هم کاملا با جو فیلم جوره و خیلی زیباست.تصاویر بهشت و جهنم تا به حال به این زیبایی بازسازی نشده بودند.بار رمانتیک فیلم هم اون جوری نیست که حالتون رو به هم بزنه!
هر دو بازیگر اصلی فیلم هم اسکار برده و مطرحن.دیدن این فیلم اگه غم و غصه زیاد دارین پیشنهاد میشه :biggrin1:

من خیلی از این فیلم خوشم اومد.اگه دوستان در همین سبک فیلم میشناسن لطفا معرفی کنن :biggrin1:

امتیاز من: 8/10

f89c67971e.jpg

terminator

کاربر سایت
Oct 21, 2005
201
نام
امیر
Doubt
داستان فیلم از اول تا اخر دقیقا همون یه خطی بود که از قبل معلوم شده قضیه شک یک راهب به کشیش.اما هنر نویسنده بود که تونسته بود همین داستان رو طوری تو فیلم قرار داده بده که تا اخر بیننده رو خسته نکنه.مطمئنا بعد از بازیهای فیلم دیالوگای خیلی خوبی بود که برای فیلم نوشته شده بود.بازی سیمور هافمن فوق العاده بود و به نظر بهترین بازیه فیلم.البته کلا فیلم حداقل برای من موضوع خیلی جذابی نداشت ولی فیلم خوبی بود.
10/7.5
b.gif

Amores perros
فیلم به جز سبک روایی مخصوص ایناریتو از دو نکته خیلی مهم برخوردار بود:سگ و خون.تاثیر سگ ها تو بعضی قسمتای فیلم بیشتر از ادما بود.فیلم از 3 تا اپیزود که هر کدوم یه جورایی به هم ربط پیدا می کردند تشکیل شده بود.من خودم از اپیزود اول گارسیا برنال بازی می کرد بیشتر خوشم اومد.قیافش خوراک این جور نقشاس.ریتم فیلم عموما تند بود ولی بعضی جاها یکمی افت میکرد.فیلمنامه فیلم خیلی عالی نوشته شده و کارگردانی هم حرف نداره.به نظرم از بابل فیلم بهتری بود ولی به 21گرم نمیرسید.کلا اگه کسی ندیده از دست نده این فیلمو.
10/9
b.gif

The Devil's Rejects
هیچ موقع فکر نمیکردم از یه فیلم تو این ژانر خوشم بیاد.البته مثل اینکه این شماره دوم بود که دیدم اسم اولی خانه 1000 جسد بوده.در هر صورت فیلم کاملا فضای دادیسمی داره.در مورد یه خانواده که علاقه زیادی به سلاخی کردن ادما دارن و یه پلیس که برادرش رو اینا کشتن و حالا قضیه براش یه جورایی شخصی و انتقامی شده.البته فیلم مثل خیلی فیلمای دیگه این سبک اصراری به نشون دادن سلاخی ادما نداره و معمولا خیلی صریح نشون میده.هیجان فیلم هم تو سراسر فیلم بالاست ولی مسلما فیلم ترسناک نیست.مهمترین مشکل فیلم هم به نظر من پایانش که یه خورده احمقانس.
10/7.5
We Own the Night
با اینکه بعضی جاهای فیلم کلیشه ای بود ولی میشه به عنوان یه crime متوسط رو به بالا دیدش.حضور خواکین فونیکس و والبرگ و دووال در کنار هم تجربه خوبی بود(مخصوصا فونیکس که خیلی خوب بود) که به وسیله موجودی به اسم اوا مندس یکمی خراب شد:biggrin1:.داستان فیلم هم با اینکه خیلی پیچیدگی خاصی نداشت ولی خوب روایت میشد.مثل اینکه همکاری دوباره گری(کارگردان فیلم)و فونیکس(two lovers) فیلم بهتری در اومده.
10/7

آخرین ویرایش:

s01id_sn4ke

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 23, 2005
721
نام
فرهنگ
خيلی وقته فيلم هايی رو که ميبينم اينجا نميذارم، اما از اين يکی نتونستم بگذرم.

Watchmen ........................................ 8.5

watchmen_galleryteaser.jpg

Malin Akerman, Billy Crudup, Matthew Goode, Carla Gugino, Jackie Earle Haley, Jeffrey Dean Morgan, و Patrick Wilson

داستان بسيار طولانی و پيچيده و قشنگه، با اين همه با اصل داستان يه مقدار فرق داره. فرقی که به وجود اومده کليت داستان رو خراب نميکنه ، اما به يه سری از جزييات لطمه ميزنه.
با اينکه فيلم خيلی طولانيه و خيلی تلاش شده همه ی نکات Comic توش باشه، اما باز هم همه چيز نشون داده نميشه.
نکته ی ديگه که به نظرم رسيد اينکه کسانی که قبل از ديدن فيلم Comic رو نخونده باشند، ممکنه يه ذره گيج بشن و حتی خوششون نياد، اما من فکر ميکنم روی هم رفته اقتباس نسبتا خوبی بود. يه چيزی که به نظرم يه مقدار کار رو خراب کرده بود، قد Rorschach بود، با اينکه بازيگرش از نظرات ديگه خيلی به شخصيت نزديک بود. اين تيکه هم تو Spoiler ميذارم برای کسانی که Comic رو نخوندن،
فکر ميکنم تنها شخصيتی که به بازيگرش مربوط نبود، Ozymandias بود که از اول فيلم با چهره اي که براش درست کردند ، ميشه فهميد شخصيت منفی داستانه (گرچه ايده ش خيلی منفی نيست.)
ديدن اين فيلم رو با همه توصيه ميکنم.

watchmen.jpg

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
Ozymandias
این کرکتر رسما شده نقطه ضعف فیلم. اون اوزی بزرگ کتاب کجا، این بچه اوبی بریتیش کجا :D
فرهنگ یعنی به نظرت عوض کردن آخر داستان لطمه بهش نزده؟
Jackie Earle Haley و Jeffrey Dean Morgan بازیاشون چطور بود بطور کلی؟ ملت خیلی تعریف میکردن از اینا
فرهنگ برو ریچل عروس میشه رو هم ببین :D

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,677
نام
امیر
فرهنگ برو ریچل عروس میشه رو هم ببین :biggrin1:

این فیلما چیه معرفی میکنی همشهری ، حالم به هم خورد :D خوابم گرفت وسطش ولی تا آخر نیگا کردم :D

3 از 10

پانیشر 2 :D

حرف نزنم راجع بهش بیتره :D

1- ، لیاقت صفر خیلی بالاتر از این حرفاس !

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
خيلی وقته فيلم هايی رو که ميبينم اينجا نميذارم، اما از اين يکی نتونستم بگذرم.

Watchmen ........................................ 8.5

watchmen_galleryteaser.jpg

Malin Akerman, Billy Crudup, Matthew Goode, Carla Gugino, Jackie Earle Haley, Jeffrey Dean Morgan, و Patrick Wilson

داستان بسيار طولانی و پيچيده و قشنگه، با اين همه با اصل داستان يه مقدار فرق داره. فرقی که به وجود اومده کليت داستان رو خراب نميکنه ، اما به يه سری از جزييات لطمه ميزنه.
با اينکه فيلم خيلی طولانيه و خيلی تلاش شده همه ی نکات Comic توش باشه، اما باز هم همه چيز نشون داده نميشه.
نکته ی ديگه که به نظرم رسيد اينکه کسانی که قبل از ديدن فيلم Comic رو نخونده باشند، ممکنه يه ذره گيج بشن و حتی خوششون نياد، اما من فکر ميکنم روی هم رفته اقتباس نسبتا خوبی بود. يه چيزی که به نظرم يه مقدار کار رو خراب کرده بود، قد Rorschach بود، با اينکه بازيگرش از نظرات ديگه خيلی به شخصيت نزديک بود. اين تيکه هم تو Spoiler ميذارم برای کسانی که Comic رو نخوندن،
فکر ميکنم تنها شخصيتی که به بازيگرش مربوط نبود، Ozymandias بود که از اول فيلم با چهره اي که براش درست کردند ، ميشه فهميد شخصيت منفی داستانه (گرچه ايده ش خيلی منفی نيست.)
ديدن اين فيلم رو با همه توصيه ميکنم.

watchmen.jpg

اون حیوونه آخر کامیک بود؟ جون من نگو جاش بمب هسته ای گذاشتن :D

s01id_sn4ke

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 23, 2005
721
نام
فرهنگ
Jackie Earle Haley و Jeffrey Dean Morgan بازیاشون چطور بود بطور کلی؟ ملت خیلی تعریف میکردن از اینا
فرهنگ برو ریچل عروس میشه رو هم ببین :biggrin1:
بازی هر دو خيلی خوب بود. البته Jackie Earle Haley بيشتر فيلم رو قائدتا پشت ماسکش بود، اما به هر صورت در هر 2 حالت خوب بازی کرده بود، فقط همون قدش يه ذره رو اعصابه که بازم به نظرم بازی خوبش ارزششو داره. Jeffrey Dean Morgan هم به نظر من واقعاً به Comic نزديک بود، شايد نزديک ترين.
فرهنگ یعنی به نظرت عوض کردن آخر داستان لطمه بهش نزده؟
به تأثير داستان رو آدم لطمه نميزنه، اما روی يکی از شخصيت ها تأثير خيلی زيادی ميذاره، که البته چون ادامه اي وجود نداره ( اميدوارم اين طور باشه ) خيلی مهم نيست.

اون حیوونه آخر کامیک بود؟ جون من نگو جاش بمب هسته ای گذاشتن:biggrin1:
فقط اينو ميگم، بمب هسته اي نيست ، يه چيز ديگست (مراجعه به بالا).
با توجه به اينکه ميدونيد پايان فيلم هيولا رو نداره، ميتونيد نتيجه گيری کنيد خيلی از جزييات Comic حذف شده، که متأسفانه Tales of the Black Freighter هم جزء شونه.البته نميدونم ميدونيد (که ميدونم:biggrin1:) اما قراره انيميشن Tales of the Black Freighter همراه با Under the Hood جداگانه رو DVD ريليز شه. حالا ببينيم اون چی از آب در مياد.

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
این فیلما چیه معرفی میکنی همشهری ، حالم به هم خورد :biggrin1: خوابم گرفت وسطش ولی تا آخر نیگا کردم :biggrin1:
نگو تروخدا همشهری :D هاتاوی با این فیلم از حالت یک بازیگر درجه 2 خارج شده بود

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
200px-Amistad-Poster.jpg

Amistad
کارگردان:استیون اسپیلبرگ
بازیگران:Dجیمون هانسو ، آنتونی هاپکینز ، مورگان فریمن ، متیو مک کاناهی
داستان:تعدادی برده که در اختیار دولت اسپانیا هستن بر ضد برده داران شورش می کنن و کنترل کشتی رو به دست می گیرن ولی به جای برگشت به آفریقا از آمریکا سر در میارن و در این بین تعدادی از مبارزان بر ضد برده داری برای نجاتشون تلاش می کنن اما دولت در این ماجرا برای سود خودش دخالت می کنه و ...
ژانر: درام / تاریخی
واقعا اسپیلبرگ کارگردان بی نظیریه ، در کنار اینکه همه جور فیلمی ساخته و خیلی فیلم ساخته تعداد فیلمای خوبش هم خیلی زیاده
Amistad هم جز فیلمای خیلی خوب اسپیلبرگ محسوب می شه که واقعا عالی کار شده
از بازی ها بگیر تا نکات تکنیکال مثل فیلمبرداری و صحنه پردازی و فضا سازی فیلم که واقعا عالی هستن
اما یکی از نکات خیلی مهم فیلم که تماما حضور حس می شه بدون شک شاهکار جان ویلیامزه که یکی از وزنه های مهم روایی فیلمه و در همه حال حضور موسیقی کاملا حس می شه و واقعا در جهت بهتر شدن کاره
هانسو یکی از بهترین بازیگران سیاهپوست سینماست و اینجا هم واقعا کاری عالی ارائه داده
از اون طرف اینجا شاهد یکی از بازی های خوب هاپکینز هستیم که با وجود اینکه من اصلا با بازیگریش حال نمی کنم اما اینجا یکی از اون بازی هاییشه که من باهاش حال می کنم
اما شاید جالب ترین قسمت کار متیو مک کاناهی باشه که یکی از معدود بازی های قابل احترامشه
شخصا با مک کاناهی مشکلی ندارم اما در صد فیلمای مضخرفی که بازی کرده سر به فلک میذاره اما اینجا در یه فیلم خوب یه بازی خیلی خوب ارائه داده
اسپیلبرگ یکی از اساتید مسلم داستان گوییه که در کنار اینکه فیلماش از لحاظ تکنیکال حرف ندارن در گفتن داستان و همراه کردن تماشاگر هم خیلی موفقه
اینجا هم واقعا فضاحت برده داری در سال های دور رو خیلی قشنگ به تصویر کشیده و اصولا برای من تماشاگر مهم نیست که حالا فیلم از لحاظ تاریخی درسته یا غلط فقط برام سرنوشت شخصیت ها مهمه
در مجموع از اون فیلماییه که هر کی تا حالا ندیده باید حتما ببینه
8 از 10
==
200px-Miseryposter.jpg

کارگردان:راب رینز
بازیگران: جیمز کان ، کتی بیتس
داستان:نویسنده ای بعد از تمام کردن کتاب آخرش سعی در بازگشت به نیویورک می کنه اما دچار بوران می شه و ماشینش چپ می کنه اما توسط یکی از طرفداراش نجات پیدا می کنه اما هر چی ماجرا پیش میره رفتار این طرفدار مشکوک تر می شه ...
ژانر: درام/ ترسناک
اصلا عارم می شه بگم که این فیلم رو دیدم
جدا می تونستم بدون دیدن این فیلم زنده باشم اما انقدر تعریف های نا مربوط شنیدم از فیلم که ترغیب به دیدنش شدم الانم کاملا پشیمونم
شخصا با راب رینر مشکلی ندارم اما تجربه ثابت کرده درصد چرندیاتی که بیرون داده خیلی بیشتر از فیلمای خوبش بوده در حالیکه با سه چهار تا از فیلماش واقعا حال می کنم اما از بقیه کاراش متنفرم
واقعا نمی دونم چرا بعضیا این فیلم رو خیلی هیجان انگیز می دونن در حالیکه داستان قدم به قدم قابل حدسه و برای من یکی تقریبا هیچ چیز خاص و شوک آوری توش نبود
از یه طرف یه کپی درجه nام از Shining و بعضی جاهاش واقعا به شکل تابلویی کپی برابر اصل هستن
اما می رسیم به بازیا
کتی بیتس که برای بازیش کاندیدای اسکار هم شده به نظر من که اصلا بازی جالبی ارائه نداده و بیشتر این نقشش بوده که برای یه عده جالب بوده تا اینکه واقعا بازی خوبی رو شاهد باشیم
انفجار های لحظه ایش اصلا رو من جواب نمی ده و یه جوری هم نیست که من ازش بترسم حتی در خطرناکترین شرایط هم اونقدرا باعث نمی شه که من فکر کنم این یه خطری برای من داره
اما نقطه مقابلش بازی جیمز کانه که در حالیکه امکانات چندانی به عنوان یه بازیگر در اختیار نداره اما یه بازی خیلی خوب ارائه داده
در مجموع پیشنهاد می کنم طرفش نرین
1 از 10
==
200px-The_boxer_poster.jpg

The Boxer
کارگردان: جیم شریدان
بازیگران:دنیل دی لوئیس ، امیلی واتسون ، برایان کاکس
داستان:دنی فلین بوکسری که به جرم همکاری با شورشی های IRA به زندان افتاده حالا بعد از 14 سال آزاد شده و تلاش می کنه که شرایطی که از 14 سال پیش بدتر شده رو عوض کنه اما عوض کردن شرایط در بین شورشی ها کار خیلی سختیه ...
ژانر: درام
ای کاش شریدان و دی لوئیس با هم بیشتر کار کنن
سه تا فیلم با هم کار کردن که واقعا فیلمای خوبین و من واقعا دوسشون دارم البته هم دی لوئیس بازیگر بزرگیه (در حال حاضر بزرگترین) هم اینکه شریدان یه کارگردان خیلی خوبه (البته اگه Get rich or die trying رو فاکتور بگیریم ) و به همین فیلم Brothers ش من واقعا امیدهای زیادی دارم
در بین سه کاری که این دو نفر با هم ساختن مسلما Boxer بهترینشون نیست اما یه فیلم در گیر کننده و قشنگه
فیلم یه جورایی می شه یه فیلم ورزشی اجتماعی سیاسی عاشقانه دونست که به اندازه کافی رو همه ش کار می کنه و بیننده رو با کارکترها خیلی خوب همراه می کنه
بازی های فیلم خیلی خوبن
غیر از دی لوئیس که اصولا بازی بد ارائه نمی ده بازی واتسون هم خوبه اما چیزی که خیلی بهتره اینه که رابطه این دو تا خیلی قشنگ و قابل باور کار شده یه جورایی کاملا با توصیف دو تا آدم که واقعا همدیگه رو دوست دارن و 14 سال دوری همدیگه رو تحمل کردن می خونه
همیشه از دیدن برایان کاکس توی فیلما لذت می برم دلیل خاصی هم نداره اما بازی جذاب و قشنگ و روونی ارائه می ده
در مجموع خیلی فیلم قشنگیه و باید زودتر می دیدمش اما مهم اینه که بالاخره دیدمش
7.5 از 10
==
Boy A
کارگردان:جان کراولی
بازیگران:اندرو گارفیلد ، پیتر مولان
داستان:پسری که سالها قبل به جرم قتل به زندان افتاده بود حالا با هویتی جدید به زندگی برمیگرده چون اگر با هویت قبلی بر می گشت احتمال کشته شدنش بود. حالا تقریبا همه چی داره به خوبی پیش می ره ...
ژانر: درام
فیلم سوژه جالبی داره و در مجموع بهترین قسمتش هم داستانشه ولی مشکل همینجاست که فیلم از بعد داستان و مفهوم خوبه ولی از لحاظ سینمایی برای من هیچی نداشت
اصولا فقط یه کتاب مصور بود برای من
نه از بعد تکنیکال چیز خاصی داشت (قرار هم نبود داشته باشه) نه اینکه از بازی های فیلم خوشم اومد (بعضیاشون کلا بد بودن)
در کل ارزش این همه تعریفی که خوندم رو نداشت چون واقعا هیچی نداره
6 از 10
==
200px-Appaloosaposter08.jpg

Appaloosa
کارگردان:اد هریس
بازیگران:اد هریس ، ویگو مورتنسن ، رنه زلوگر ، جرمی آیرونز
داستان:دو دوست که سالهاست در مقابل گرفتن پول قانون رو اجرا می کنن حالا به شهر Appaloosa رسیدن ...
ژانر:وسترن
واقعا دلم برای یه وسترن درست و حسابی تنگ شده. تقریبا از Open Range به اینور یه فیلمی که بشه بهش گفت وسترن نیومده
البته این چیزی از ارزش های Appaloosa کم نمی کنه اما Appaloosa رو نمی شه یه وسترن عالی و کلاسیک دونست. داستان فیلم خوبه و بازی های مورتنسن و هریس واقعا حرف نداره اما فیلم از بعضی قسمتا به شکل ناجوری می لنگه که بد جوری خرابش می کنه
یک ساعت اول فیلم خیلی خوبه اما از همونجا نکته ای وارد داستان می شه که با عقل جور در نمیاد (باید فیلم رو ببینین ) و همین نکته تقریبا فیلم رو نابود می کنه
مشکل دیگه فیلم نقش منفیشه که اصلا روش کار نشده حتی همون صحنه کلیسا که از ادیت نهایی فیلم حذف شده بود خیلی کمکی به شخصیت نمی کرد و صعف شخصیت صرفا متوجه فیلمنامه نیست بلکه به خاطر بازی آیرونز هم هست که برای شخصیت و باور پذیر شدنش هیچ کاری نکرده
زلوگر هم اصلا مناسب نقشی که بازی کرده نیست. با این حرف مخالفم که شخصیتش کلا اضافی بود بلکه این زلوگره که کارکتر رو اینجوری در آورده
نکته مقابل همه این کم و کاستی و هریس و مورتنسن هستن که هم بازی بسیار خوبی ارائه می دن هم رابطه بینشون خیلی قشنگه و واقعا قابل باور
واقعا صحنه هایی که این دو تا با هم دیالوگ یا فقط نگاه رد و بدل می کنن اندازه هزاران صحنه تیر اندازی ارزش داره
فیلمبرداری فیلم هم عالیه اما موسیقی فیلم چندان به کمکش نیومده اما آزار دهنده هم نیست
در کل بعد از مدت ها بی وسترنی یه کار خوب دیدم اما می تونست خیلی بهتر از اینا بشه
7 از 10
==
250px-Che-movie-poster2.jpg

Che
کاگردان:استیون سودربرگ
بازیگران:بنیسیو دل تورو ، فرانکا پوتنته ، مت دیمن
داستان:زندگی ارنستو گوارا معروف به "چه" انقلابی مشهور در آمریکای جنوبی که پارت اول ماجراهای انقلاب کوباست و پارت دوم ماجراهای تلاش برای انقلاب در بولیویه
ژانر: بیوگرافی / جنگی
بهترین دستاورد سودربرگ در مقام کارگردان و بهترین بازی کارنامه دل تورو بدون شک همین دو فیلم Che هست اصلا شک نکنید اگر می بینید امسال رسما بهشون بی محلی دلیلش یکی نوع اکران افتضاح فیلما و یکی دیگه هم مسائل سیاسیه
Part One: The Argentine
پارت اول رو بیشتر دوس دارم چون یه جورایی واقع گراییش سینمایی تره
فیلمبرداری تو این یکی بیشتر توسط دوربین های ثابته و فضای فیلمی کمی روشنتر و پر امیدتره و خیلی بعد ناراحت کننده ای نداره
فیلم خیلی خوب نوشته شده
داستان طوری نیست که فقط مبارزه های رو نشون بده و تمام بلکه بیشتر روی این تمرکز کرده که زندگی شخصیت ها رو قبل و بعد از مبارزه ها نشون بده و یه جورایی زندگی یه تعدادی شورشی و چریک رو نشون بده و بگه اینا هم یه سری آدم عادی بودن و بعد بیاد و داستان مبارزه ها و جنگ هاشون رو روایت کنه
توی این شماره خبری از چهره های معروف نیست و فیلم کاملا حالت یه مستند فیلمنامه ای رو داره
8.5 از 10
Part Two: Guerilla
از ثانیه ای که فیلم شروع می شه متوجه تفاوت های اساسی فیلم با پارت اول می شیم
از فیلمبرداری بگیر تا رنگ و لعاب فیلم و نوع روایتش
اینجا بیشتر از دوربین های دستی و افکت های Shaky Cam استفاده شده و بعد مستندگونه فیلم خیلی بیشتره
به دلیل مقیاس های داستان حس ناامیدی از همون لحظه اول به مخاطب تزریق می شه و فضای فیلم خیلی تاریکه
در این فیلم تعداد بازیگرایی که می شناسیم خیلی زیاده با وجود اینکه حضور خیلی خیلی کوتاهی دارن اما یه جورایی به حالت واقعگرایی فیلم لطمه وارد می کنن
تاثیر موسیقی اینجا بیشتر حس می شه و خصوصا قطعه پایانی واقعا حرف نداره
7.5 از 10
==
200px-Ghost_town_poster_08.jpg

Ghost Town
کارگردان:Dوید کوئپ
بازیگران:ریکی جراویس ، گرگ کینر ، تیئا لئونی
داستان:دکتر پینکس آدمیه که روابط اجتماعی چندان خوبی نداره اما وقتی که بعد از اینکه در یه عمل جراحی برای مدتی می میره بعد از مرخص شدن متوجه می شه که می تونه ارواح رو ببینه و اینجوری زندگیش کاملا بهم می ریزه
ژانر:کمدی
یه مدت بود یه کمدی شاد و خوب که R-Rated نباشه ندیده بودم ولی Ghost Town نسبتا تجربه موفقی بود هر چند که بعضی قسمت های داستان واقعا اضافی بود و به فیلم لطمه زده بود اما باز هم فیلم چندین خنده خوب فراهم می کرد
علت اصلی موفقیت فیلم مدیون بازی هاشه خصوصا بازی جراویس و کینر و تقابل این دو تا با هم که واقعا عالی از آب در اومده
در فیلم همه جوره کمدی هست از کلامی بگیر تا فیزیکی و تقریبا 90 درصدشون جواب می ده و می تونه تماشاچی رو بخندونه اما جایی که فیلم کم میاره بعد درام ماجراست که اصلا جواب نمی ده
در مجموع فیلم خوبیه اما هنوز تا عالی شدن کار داره ولی فیلم مفرحیه و برای وقت بیکاری و زمانی که می خواین شاد بشین پیشنهاد می شه
7 از 10

آخرین ویرایش:

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
در مجموع پیشنهاد می کنم طرفش نرین
1 از 10
خیلیم طرفش برین ولی انتظار شاینینگ نداشته باشین. درسته شباهتهای زیادی به شاینینگ داره اونم چون نویسندش کینگه احتمالا دیده شاینینگ موفق بوده یه داستان دیگم مشابه اون نوشته که درسته به اون اندازه موفق نبوده ولی باز ارزش های خودشو داره ولی 1؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!:wallbash: البته به سلیقس بیشتر ولی وقتی فیلم انقدر بنظرت مزخرفه و از نظر ارزش تقریبا در حد صفره جای بحثی باقی نمی ذاره
kaffeetrinker_2.gif

کتی بیتس هم مخالفم. لازمه ی بازی در چنین نقشهایی اوراکتینگه که نیاز به یه کارگردان خوب داره که بتونه از اون نقش یه بازیه over the topه خوب بگیره(البته تو این مورد هم کوبریک هم نیکلسون خیلی بهتر عمل کردن) ولی کلا اسکارش بحث دیگه ایه.
ولی از لحاظ سینمایی برای من هیچی نداشت
اصولا فقط یه کتاب مصور بود برای من
نه از بعد تکنیکال چیز خاصی داشت (قرار هم نبود داشته باشه) نه اینکه از بازی های فیلم خوشم اومد (بعضیاشون کلا بد بودن)
در کل ارزش این همه تعریفی که خوندم رو نداشت چون واقعا هیچی نداره
6 از 10
سینا یه سوال بپرسم:p واقعا من نفهمیدم خواسته هات از سینمای خوب چیه. معیارت از پیشرفت در سینما و بعد تکنیکال فیلم دقیقا چیه؟ چون اگه از لحاظ تکنیکال ببینیم اتفاقا Boy A یه سری نکات قابل توجه داشت. بعد کلا هر فیلمی که حتما نباید از هر نظر یه اثر خارق العاده باشه که بشه فیلم خوب. بعد کلا اگه به فرم خیلی اهمیت می دی نظرت در مورد کارای مثلا آیزنشتاین یا برسون چیه؟

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
اردلان چه اصراری داری که همه یه فیلم خاص رو بپسندن ؟
یکی خیلی بدش میاد یکی خیلی خوشش میاد یکی دیگه هم بین این دو تاس
من Misery رو به هیچ کس پیشنهاد نمی دم چون خودم خوشم نیومده دلیلش هم صرفا بازی کتی بیتس نیست دلیل اساسی اینه که فیلم منو در گیر نمی کنه
من موقع دیدن فیلم می خوام بهم خوش بگذره پس فیلم باید از هر دو جنبه بهش رسیده شده باشه یعنی هم مفهوم داشته باشه هم ساختار درست و حسابی نه اینکه صرفا یه داستان قشنگ فیلم شده باشه یا فیلم چشم نواز باشه با داستان افتضاح
دم دست ترین مثالش Tranformers ه
روزی که من حالم خوب باشه و یه آدمی که باهاش رو در وایسی داشته باشم ازم بپرسه می گم "فیلم بیشتر از 1 نمی شه بهش داد چون اون همه جلوه های ویژه و فیلمبرداری بی نظیر و صداگذاری های خفن و طراحی های عجیب غریب به هدر رفته" ولی اگه حالم خراب باشه با داد و بیداد به طرف می گم "دو ساعت تمام مایکل بی داشت به من می گفت چقدر احمقم که حاضر نیست بی خیال دیدن فیلم بشم"
همین Boy A مشکل خاصی نداره غیر از اینکه فقط یه کتابه با یه داستان قشنگ و فراتر از این نمی ره
دقیقا مثل اینه که بازی با داستان شاهکار از گرافیک درست و حسابی بهره نگیره
خوب چه مرضیه ؟ می رم کتاب می خونم جای اینکه بازی کنم
==
پ.ن: در مورد برسون و آیزنشتاین نمی تونم نظر نهایی بدم چون زیاد ازشون فیلم ندیدم

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
Raiders of The Lost Ark
من توی موفقیت این سری موندم چون سطح خیلی خیلی بالایی نداره جز جلوه های ویژه ی تک در اون زمان. اون بودجه ای که اون زمان سر این فیلم مصرف کردن سر یک بازی میدادن الان بازیها جهش بیشتری زده بودن نسبت به فیلمهای اون زمان. فیلم رو هم یکجوری ساختن که مخاطب سنیش زیر 8 ساله در حالی که قصدشون این نبوده.
4/10

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر