Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,069
نام
Ali
MV5BMjIyOTkyMDE5N15BMl5BanBnXkFtZTcwNjIwNzQwMw@@._V1_.jpg
از لانتیموس قبلا خرچنگ و کشتن گوزن مقدس رو دیده بودم که با هردو هم حسابی حال کرده بودم،
اللخصوص کشتن گوزن مقدس که یه چیزی فراتر از هر چیزی بود که قبلا دیده بودم!
به یاد دارم "کشتن گوزن مقدس" رو به یکی از دوستام معرفی کردم،
بعد از یه ساعت تماس گرفت و گفت: عجب آدم مریضی هستی، این چیزا چیه می‌بینی!:))
ای کاش اون زمان "دندان نیش" رو دیده بودم و به جای "کشتن گوزن مقدس"، اونو بهش معرفی می‌کردم8-}
خیلی وقت بود یه فیلم ندیده بودم که یه خانواده که به شدت پدر سالاره(نقاب اثر) رو به خوبی نشون بده
و در بطن اثر بیننده متوجه بشه که این خانواده در واقع نمادی از یک جامعه‌ی دیکتاتوریه که توسط یک دیکتاتور رهبری میشه
و از هر چیزی بیرون از دیوار‌های خونه (کشور) منع میشه!
نقدای فیلم رو می‌تونید بخونید و ببینید با چه اثر باحالی طرفید!
Dogtooth
8/10​

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,513
با توجه به شرایط سیاهی که داریم اصلا حس و حال فیلم نبود و فقط چند فیلم که اکثرا کلاسیک هم بودند تهه هاردم پیدا شد و دیدم.

anatomy-of-a-murder-vintage-movie-poster-original-25x35-6767.jpg
Anatomy of a Murder
10/10
عالی بود.

550x716.jpg
The Last Picture Show

7/10

220px-Paris_when_it_sizzles.jpeg
Paris When It Sizzles
2/10
افتضاح

1716.jpg
Being There
9/10

913SqClsv3L.jpg
Casablanca
8/10
خوب بود اما چیز خاصی نداشت. بوگارت خیلی خوب بود.

d0ea580a35d6a027d39b5986ffb8e19d.png
His Girl Friday
8/10
کمدی خوبی داشت و خیلی لذت بخش بود.
Never_Rarely_Sometimes_Always.png

Never Rarely Sometimes Always

9/10
در عین سادگی بسیار زیبا.

چند فیلم دیگه هم بود که بعدا اضافه میکنم. لعنت به این روزها که حتی فیلم دیدن هم برام جذابیت نداره.

Jill_v

کاربر سایت
Nov 20, 2018
40
Vivarium (2019)
6.5/10
اگه فیلمای عجیب دوس دارین اینو ببینین
داستان دو نفر که تو یه محله بی پایان که همه خونه هاش مثل همه گیر میکنن
مثل یه اپیزود بلک میرور میمونه

Primer (2004)
6.5/10
عجیب 2
به شدت گیج کنندست که نقدشم یه جاهایی جواب نمیده ولی ارزش یه بار دیدن و داره

Some like it hot (1959)
7/10
کمدی حال خوب کن با جک لمون دوست داشتنی و مرلین مونرو جذاب

Swiss army man (2016)
6.5/10
فیلم تو سبک cast away و قطعا ارزش یه بار دیدن و داره

BlackGamer

کاربر سایت
Oct 5, 2012
134
MV5BODBkMTNmMmQtYTNlMy00OTRhLWE5MzgtYTZlMTUyYzY1MzkzXkEyXkFqcGdeQXVyNjY1MTg4Mzc@._V1_FMjpg_UY720_.jpg

Reminiscence 2021
6.5/10

کمیستری بین هیو جکمن و تاندی نوتن، طراحی و فیلمبرداری فیلم قطعا ارزش تماشا کردن رو به این فیلم میدن. اما عجله ای ساخته شدن کار به شدت در طراحی دنیا و داستان فیلم واضحه. کارگردان متاسفانه انگیزه کاراکتر ها رو توضیح نمی ده و فیلمنامه به شدت بدون ساختاره. تقریبا تمام قواعد ژانر نوآر رو پیروی می کنه با کمترین ساختار شکنی. در پایان سعی می کنه پیچش جدیدی در ژانر معرفی کنه که اصلا موفق نیست. با این حال دنیای فیلم دنیای جالبیه و مثل Westworld طراحی خوبی داره.

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,592

8mm dvd2.jpg

8mm 1999

7/10

من زیاد اهل فیلم دیدن نیستم مثه بقیه برای همین کلی فیلمه خوبه که هنوز ندیدم که خودش نکته مثبتیه
حدس میزنم اکثرتون این فیلمو دیدید
با این که با کار دیگه کوین واکر یعنی seven قابل مقایسه نیست ولی واقعا تا آخر منو میخکوب کرد
خیلی دارک و دلهره آور بود
البته نمیدونم شماره 2 ش چقدر به این فیلم ربط داره ولی راغب نیستم نسخه دوشو ببینم

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,504
نام
سپهر

View attachment 221994

8mm 1999

7/10

من زیاد اهل فیلم دیدن نیستم مثه بقیه برای همین کلی فیلمه خوبه که هنوز ندیدم که خودش نکته مثبتیه
حدس میزنم اکثرتون این فیلمو دیدید
با این که با کار دیگه کوین واکر یعنی seven قابل مقایسه نیست ولی واقعا تا آخر منو میخکوب کرد
خیلی دارک و دلهره آور بود
البته نمیدونم شماره 2 ش چقدر به این فیلم ربط داره ولی راغب نیستم نسخه دوشو ببینم

شماره دومش هیچ ارتباطی با این فیلم نداره. این فیلم قابل قیاس با هاردکور پاول شریدر نیست!

• Like
Reactions: .::PUИK::.

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,592
Crash1996movieposter.jpg

Crash 1996

1/10

امتیاز IMDB
6.4/10
Crash (1996) - IMDb

عجب فیلم سمی بود 🤣
این فیلم چطوری جایزه کن برده؟ (احتمالا داورا گرمیجات زیاد خورده بودند)
هیچی نفهمیدم هیچی نمیدونم مشکل از زیر نویس بود یا چی
پیغام من به کارگردان کراننبرگ حتما به یه روان پزشک مراجعه کن
از نظر ذهنی بیماری بیمار
اصلا نمیتونم این فیلمو درک کنم از اول حالت ارو---تیک شروع میشه تا آخر
روابط شخصیتا عجیب غریب و گنگ خصوصا زنو شوهر فیلم
کلمات گنگ (شاید هم زیرنویس فیلم گنگ بوده)
روابط سرد
دقیقا مشکلی که با فیلم Serpico و Usual Suspects و پرش های داستانی بی محابا تو این فیلم هم به چشم میخوره
Serpico هم کارگردان بدون اعلان قبلی یا پیش زمینه ی از نظر زمانی جلو میره تو فیلم Serpico که یهو آدم میدید آل پاچینو ریش درورده
طوری که من تو این 3 تا فیلم بعضی وقتی ها شک میکردم نسخه ناقصو دانلود کردم
حقیقتا از 10 دقیقه اول فیلم حس پشیمونی بهم دست داد
وقتی هم فیلم تموم شد رفتم نقدارو خوندم گفتم شاید من نفهمیدم چی شده یا از دید من مزخرفه دیدم چقدر اتفاق نظر دارم با بقیه
نمیدونم جایزه از کجا گرفته
کلا همون جایزه اولیه نشون میده فیلم جای اشتباهی اکران شده باید میرفت تو بخش فیلم های مربوط به بزرگسالان
Crash - IMDb
تنها نکته مثبت کادر بندی و فیلم برداری بوده همینو بس

http://myshots.ir/بررسی-و-نقد-فیلم-crash/

Google Translate

گفتگو با کراننبرگ درباره Crash، کرونا و آینده فیلمسازی در عصر پسا کرونایی - بلاگ نماوا

حاوی اسپویل

https://fa.wikipedia.org/wiki/تصادف_(فیلم_۱۹۹۶)

حقیقتا حس انزجار نسبت به فیلم پیدا کردم تا حالا نشده بود بعد از دیدن یه فیلم اینقدر حالم بد بشه
از این همه چرت بودن فیلم سر درد گرفتم
مد نظرم این بود فیلم The Fly ببینم اگه کارگردانیش مثه اینه که نرم سمتش
همینم مونده بعد 8MM و این برم فیلم هاردکور هم ببینم :D
این سمو فقط کارتون میتونه بشوره ببره

آدم واسه فیلم آشغال چیزی نمینویسه و وقت نمیذاره ولی این لازم بود

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
703
Crash1996movieposter.jpg

Crash 1996

1/10

امتیاز IMDB
6.4/10
Crash (1996) - IMDb

عجب فیلم سمی بود 🤣
این فیلم چطوری جایزه کن برده؟ (احتمالا داورا گرمیجات زیاد خورده بودند)
هیچی نفهمیدم هیچی نمیدونم مشکل از زیر نویس بود یا چی
پیغام من به کارگردان کراننبرگ حتما به یه روان پزشک مراجعه کن
از نظر ذهنی بیماری بیمار
اصلا نمیتونم این فیلمو درک کنم از اول حالت ارو---تیک شروع میشه تا آخر
روابط شخصیتا عجیب غریب و گنگ خصوصا زنو شوهر فیلم
کلمات گنگ (شاید هم زیرنویس فیلم گنگ بوده)
روابط سرد
دقیقا مشکلی که با فیلم Serpico و Usual Suspects و پرش های داستانی بی محابا تو این فیلم هم به چشم میخوره
Serpico هم کارگردان بدون اعلان قبلی یا پیش زمینه ی از نظر زمانی جلو میره تو فیلم Serpico که یهو آدم میدید آل پاچینو ریش درورده
طوری که من تو این 3 تا فیلم بعضی وقتی ها شک میکردم نسخه ناقصو دانلود کردم
حقیقتا از 10 دقیقه اول فیلم حس پشیمونی بهم دست داد
وقتی هم فیلم تموم شد رفتم نقدارو خوندم گفتم شاید من نفهمیدم چی شده یا از دید من مزخرفه دیدم چقدر اتفاق نظر دارم با بقیه
نمیدونم جایزه از کجا گرفته
کلا همون جایزه اولیه نشون میده فیلم جای اشتباهی اکران شده باید میرفت تو بخش فیلم های مربوط به بزرگسالان
Crash - IMDb
تنها نکته مثبت کادر بندی و فیلم برداری بوده همینو بس

http://myshots.ir/بررسی-و-نقد-فیلم-crash/

Google Translate

گفتگو با کراننبرگ درباره Crash، کرونا و آینده فیلمسازی در عصر پسا کرونایی - بلاگ نماوا

حاوی اسپویل

https://fa.wikipedia.org/wiki/تصادف_(فیلم_۱۹۹۶)

حقیقتا حس انزجار نسبت به فیلم پیدا کردم تا حالا نشده بود بعد از دیدن یه فیلم اینقدر حالم بد بشه
از این همه چرت بودن فیلم سر درد گرفتم
مد نظرم این بود فیلم The Fly ببینم اگه کارگردانیش مثه اینه که نرم سمتش
همینم مونده بعد 8MM و این برم فیلم هاردکور هم ببینم :D
این سمو فقط کارتون میتونه بشوره ببره

آدم واسه فیلم آشغال چیزی نمینویسه و وقت نمیذاره ولی این لازم بود

من یادمه crash آمریکایی اسکار برده بود و اون موقع اینترنت پر سرعت نبود.رفیق ما این نسخه ای که شما دیدین رو داد به من.من هر چی میدیدم بیشتر تعجب میکردم که چجوری این لامصب اسکار برده
تا اینکه تحقیق کردم دیدم این زباله یه چیز داغونه که اصلا نباید اسم فیلم روش گذاشت.البته کرشی که اسکار برد هم تقریبا زباله بود!

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
839
The Mist 2007

220px-The_Mist_poster.jpg

8.5/10

پیرو بحث های اخیر در مورد فیلم the mist دوباره این فیلم رو دیدم و به نظرم حیفه که این فیلم در این تاپیک امتیازی نداشته باشه
هنوز هم بعد از چندین سال فیلم واقعا خوش ساخت هست. تقابل بین خرافات و منطق در داخل فروشگاه و قربانی کردن انسان برای نجات خود رو به شکل عالی پیاده کرده و بعد از مدتی اون زن یهودی داخل فروشگاه از هیولا های داخل فیلم بدتر و نفرت انگیزتر میشد. فیلم شاید در نگاه اول ژانر تخیلی و ترسناک از چند تا موجود فرازمینی باشه ولی من مطئننم اگه یک روزی همچین اتفاق و سناریوی بیفته ترس اصلی انسان ها باید از افرادی مشابه کارکتر کارمودی در این فیلم باشه
دیالوگ ها به نظرم یکم ضعیفه ولی اکتینگ بازیگرها یکم این نقص رو جبران میکنه و سکانس اخر فیلم هم همچنان پشم ریزون ساخته شده :|
موسیقی متن اخر فیلم هم به نظرم واقعا شاهکار هست و شاید 100 ها بار شنیده باشم ولی باز هر دفعه موهای تن ادم رو سیخ میکنه

اگه از این موسیقی خوشتون اومد توصیه میکنم حتما و حتما مستند صامت baraka رو هم ببینید جدا از اینکه به نظرم بهترین مستند در این سبک هست در یک بخشی از همین ترک استفاده کرده که فکر نکنم برای اون تصاویر یک ترک بهتری از این host of seraphim وجود داشته باشه

Silent Hill 2006

Silent_Hill_film_poster.jpg

8/10

چند روز پیش دیدم شبکه ای داره Silent Hill رو پخش میکنه و در این ایام کرونایی و قرنطیه واقعا دیدن دوباره این فیلم بعد از حدود 11 سال چسبید
و به نظرم با اختلاف بهترین فیلم اقتباس شده از بازی های ویدیویی هست و هنوز دلیل اینکه منتقدان این فیلم رو جدی نگرفتن برام مبهمه
کست خیلی خوب - جلوه های ویژه نسبت به سال ساخت خوب و داستانی فوقالعاده با نکات ریز ولی با روایت روان ! (مثل بعضی فیلم ها نیست که بعد از فیلم 1 ساعت گوگل کنیم که فلان چیز چی شد )
البته من تا قبل از دیدن فیلم SILENT HILL بازی نکرده بودم که همین فیلم باعث شد با یکی از بهترین فرنچرایزهای عمرم اشنا بشم

آخرین ویرایش:

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
703
The Mist 2007

220px-The_Mist_poster.jpg

8.5/10

پیرو بحث های اخیر در مورد فیلم the mist دوباره این فیلم رو دیدم و به نظرم حیفه که این فیلم در این تاپیک امتیازی نداشته باشه
هنوز هم بعد از چندین سال فیلم واقعا خوش ساخت هست. تقابل بین خرافات و منطق در داخل فروشگاه و قربانی کردن انسان برای نجات خود رو به شکل عالی پیاده کرده و بعد از مدتی اون زن یهودی داخل فروشگاه از هیولا های داخل فیلم بدتر و نفرت انگیزتر میشد. فیلم شاید در نگاه اول ژانر تخیلی و ترسناک از چند تا موجود فرازمینی باشه ولی من مطئننم اگه یک روزی همچین اتفاق و سناریوی بیفته ترس اصلی انسان ها باید از افرادی مشابه کارکتر کارمودی در این فیلم باشه
دیالوگ ها به نظرم یکم ضعیفه ولی اکتینگ بازیگرها یکم این نقص رو جبران میکنه و سکانس اخر فیلم هم همچنان پشم ریزون ساخته شده :|
موسیقی متن اخر فیلم هم به نظرم واقعا شاهکار هست و شاید 100 ها بار شنیده باشم ولی باز هر دفعه موهای تن ادم رو سیخ میکنه

اگه از این موسیقی خوشتون اومد توصیه میکنم حتما و حتما مستند صامت baraka رو هم ببینید جدا از اینکه به نظرم بهترین مستند در این سبک هست در یک بخشی از همین ترک استفاده کرده که فکر نکنم برای اون تصاویر یک ترک بهتری از این host of seraphim وجود داشته باشه

Silent Hill 2006

Silent_Hill_film_poster.jpg

8/10

چند روز پیش دیدم شبکه ای داره Silent Hill رو پخش میکنه و در این ایام کرونایی و قرنطیه واقعا دیدن دوباره این فیلم بعد از حدود 11 سال چسبید
و به نظرم با اختلاف بهترین فیلم اقتباس شده از بازی های ویدیویی هست و هنوز دلیل اینکه منتقدان این فیلم رو جدی نگرفتن برام مبهمه
کست خیلی خوب - جلوه های ویژه نسبت به سال ساخت خوب و داستانی فوقالعاده با نکات ریز ولی با روایت روان ! (مثل بعضی فیلم ها نیست که بعد از فیلم 1 ساعت گوگل کنیم که فلان چیز چی شد )
البته من تا قبل از دیدن فیلم SILENT HILL بازی نکرده بودم که همین فیلم باعث شد با یکی از بهترین فرنچرایزهای عمرم اشنا بشم
البته اون خانم مسیحی بودن نه یهودی

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
فیلم dead poets society رو برای اولین بار دیروز تماشا کردم
فیلم بسیار ناب و زیبایی بود کلی لذت بردم ازش و اخرش هم بغضم گرفت ....
مگه میشه یه فیلم مفهومی و شاهکار باشه و robin williams فقید توش نباشه (فیلم کمدی هم از رابین وقتی میبینم بغضم میگیره چقدر بازیگر منحصر به فردی بود کاش زنده میموند )
فقط برای اینکه مفهموم کامل فیلم رو به خوبی بگیرین باید سطح زبانتون در حد مطلوبی باشه در غیر این صورت بعد فیلم حتما ری ویو هاش رو بخونین
امتیاز من به فیلم 10 از 10
seize the day, boys / make your lives extraordinary
fotoarticolo.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر