Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
938
نام
هادی
1619177151652.png

Mortal Kombat (2021)

4/10

+ خشونت فیلم خیلی خوب
+ جلوه های ویژه نسبتا خوب
- بعضی بازیگرها افتضاح
- شخصیت پردازی افتضاح
- روند فیلم از هم گسیخته و شلخته
- فیلمنامه بسیار بد
- طراحی مبارزات بد

انتظار داشتم فضای فیلم تاریک تر و سنگین باشه که متاسفانه اینطور نبود.​

PPPPPishrOOOOO

کاربر سایت
Aug 23, 2012
322
نام
بهروز
تنها چیزی که تو فیلم Mortal Kombat رو مخ نبود و میشد گفت حالا "اوووکی" بود، شخصیت Shang Tsung بود. باورم نمیشه وقت گذاشتم و این زباله رو دیدم!

بدون ذره‌ای اغراق لحظه به لحظه‌ی فیلم توهین به شخصیت‌های بازی و شعور من بود. شما فقط ریخت و قیافه و صدای "لرد" ریدن رو ببین :))

تنها کاستوم درست حسابی بازیگرها هم مال سونیا بود ( که خب خسته نباشن! یه نیم تنه و شلوار بود دیگه!) و گورو (که اینم اصن هیچی تنش نیست :D) بقیه فاجعه! نینجاها که ... وای اصن وای. ولش کن.

۲ از ۱۰

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
A Million Ways to Die in the West
7.5/10

Untitled.jpg

115 دقیقه نسخه معمولی - 134 دقیقه نسخه unrated - درجه سنی R
ژانر کمدی / وسترن
خلاصه :
یک گوسفند دار بزدل وقتی که از یک نبرد با تفنگ فرار میکند، دوست دَمدمی مزاج خود را از دست میدهد. اما شخصی اسرارآمیز به شهر میآید و به او کمک میکند رفتاری شجاعانه داشته باشد اما…

نظر شخصی:
نسخه طولانی تر رو برای تماشا انتخاب کردم و گویا تصمیم اشتباه بود!
شوخی های خوبی داشت و از اون بهتر چندتا Cameo جالب و فان!
منتها از فیلمای وسترن فراری ـم! همینم واسه این دیدم که قبلا تریلرش رو که دیدم چندتا تیکه
خنده دار داشت بعلاوه اینکه محصول همون سازنده های Ted بود. شوخی های نژادی و جنسیتی زیادی داشت (که یه مقدار دیدنش عحیب بود تو این برهه) ولی بعد دیدن یه فیلم سم خالص بنام Moxie، قشنگ شست و بردش :x

ps4 only

کاربر سایت
Jun 7, 2015
993
نام
علی جون
خب نمرات من :

NOBODY : 6
شروع خوبی داشت تا میانه خوب بود اما پایانبندی و کمدی محور شدن بخش های آخر من رو ناامید کرد.

‌Requarim For a Dream : 9
به خوبی تاثیر دوست بد و مواد مخدر رو نشون داد! موسیقی عالی داشت و پایانش خوب بود.

Lucy : 6
ایده جذابی داشت اما بازم نمیدونم چرا آخرش ارتباط نگرفتم! ولی بحث استفاده از درصد بالای مغز من رو کنجکاو کرد.

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
The Watch 2012
9/10

Untitled.jpg
101 دقیقه کمدی / تخیلی

چهار مرد برای اینکه زندگی شان از حالت یکنواخت همیشگی خارج شود، یک گروه در محله شان تشکیل می دهند تا به نگهبانی از آنجا بپردازند. اما بصورت تصادفی متوجه می شوند که محله آنها همینطور تمام شهر پر شده از بیگانه های فضایی که ظاهری مشابه انسان های معمولی دارند و …

نظر شخصی :
فیلم خوب و خنده داری بود، مخصوصا حضور جونا هیل و ریچارد آیوآدی، هرچند که بعد جامپ استریت ها فیلم کمدی خوبی از جونا هیل ندیده بودم.

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,483

image_2021-05-02_013736.png

The Truman Show

10/10

حقیقت من این فیلمو تا حالا ندیده بودم.
چند شب پیش داشت نتم تموم میشد حجم دانلودم مونده بود تند تند دانلود میکردم.
وقتی فیلمو گذاشتم گفتم خوب دیگه یه فیلم طنز مثه بقیه کارای جیم کریه
20 دقیقه اولو دیدم برام سوال بود چرا سبک طنزش یه طوریه , اصلا کی قراره بخش خنده دارش شروع شه
20 دقیقه اول در حد 2-3 صحنه اولی که تبسم بیاره روی لبم چیزی نبود. با خودم گفتم عجب سبک طنز پیچیده و سنگینی , فیلم برداری یه جاهای دلهره آور بود , زاویه های دوربین عجیب غریب بود و....حتما خیلی طنز علمی و خفنیه که از درک من خارجه وگرنه فیلم که امتیاز بالای هم گرفته بود :D
دیدم طنز این فیلم فرای فهمه منه همونجا pause زدم رفتم تو نت چرخیدن تا این که اسمه فیلمو زدم دیدم
ای دل غافل این یه فیلم درام تخیلیه با چاشنی جزی کمدی ?
وقتی تازه متوجه شدم جریان از چه قراره , خودمو تو فیلم دیدم با این تفاوت که من در عجبم در فلسفه خلقت این جهان و موجود شروری به اسمه انسان و پیچیدگی ها و قوانینی جهان که زندگی میکنیم
بعضی وقتی فکر میکردم زندگی بازیه , یعنی ما الان فرضا کاراکتر یه بازی آنلاین جهان آزاد در PS40 هستیم . مثله GTA
یا بعضی وقتی حس میکنم ابرو باد و مه و خورشید دست به دست هم میدن که یه اتفاقی به ضرر من یا به نفعم بیفته مثله زمانی که ساعتای آخر کلاس میشد معلم میخواست درس بپرسه و من تو دلم میگفتم جان مادرت از من نپرس و همون موقعه اسمه منو میخوند و یه 0 خوشگل میذاشت برام و بعدش زنگ میخورد
تا یه مدت دو به شک بودم نکنه جای گیریام اشتباه بوده ولی دیدم نه
بارها شده بود تا پول دستم میومد تمام وسایل دور اطرافم خراب میشد یا باید تعمییر میکردم یا جدید میخریدم , برام سوال بود چرا تا پول دستم میاد این اتفاقا میفته
اولین چیزی که تو فیلم نظرمو جلب کرد SHOW بودن فیلم بود انگار محیط کارتونی عروسکای باربی بود که در ادامه متوجه شدم جریان از چه قراره
بعضی وقتی یقین پیدا میکنم دنیای اطراف ما مثله فیلم Truman Show دروغ و مصنوعیه ولی نه مثله این فیلم زیبا و تمیز و شسته روفته , بلکه ما در یه Reality Show از یه دنیای کثیف , چرک , پر از دروغ , پر از نفرت , پر از مشکلات روانی , پر از درد , پر از غم و پر از محدودیتمیم که به صورت هرمی و با اختلاف طبقاتی و به نسبت جبر جغرافیا به هم ظلم میکنیم و یکی از بالا به ما نگاه میکنه میگه ببین اینا نمیتونن طوری زندگی کنن که همه در صلح و صفا و صمیمیت و رفاه باشند.
شاید برداشت من تا حدودی با جریان فیلم فرق کنه
ولی یه نیروی بازدارنده ی تو زندگی همه ما بوده انگار یه سناریوی از پیش تعیین شده ی تو زندگی ما نقش داره

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101
به مناسبت اسکار که چند روز پیش بود گفتم یادی بکنم از یکی از شاهکارهای تاریخ معاصر اسکار!!
فیلم مهلکه 2008 (The Hurt Locker)

07SG-16_t800.jpg

فیلم تقریبا فاقد داستانه، ما فقط با چند نفر از سربازان شناسایی بمب ارتش آمریکا در عراق مواجهیم که عملا هیچ فرمانده بالاسری ندارن و به صورت کاملا خودمختار در بغداد و ... برای خودشون می چرخن و بمب خنثی می کنن! یکی از شاهکارهای فیلم توی سکانس اولیه ـش رخ میده یعنی زمانی که متخصص خنثی کردن بمب جاده ای در حال بازگشته که ناگهان یک عراقی با یه گوشی توی دستش نشون داده میشه که یکی از روش های منفجر کردن این مدل بمب ها استفاده از سیگنال موبایله! یکی از سربازان آمریکایی جنتلمن ما در حالی که اسلحه هم داره در این صحنه وقتی این مرد عراقی رو می بینه فقط داد میزنه: تلفن همراهتو بنداز زمین!! تلفن همراه بنداز زمین! پلیززززز، آآآآآآآ چقدر مهربون، چقدر این سرباز آمریکایی رئوف و آقاست! ? اما اون فرد عراقی چون خیلی آدم بدیه این هشدارهارو دایورت میکنه و با فشردن یه کلید بمبی رو که متخصص ما ندیده رو منفجر میکنه و کتلتش میکنه!
فقط یک در میلیارد فرض کنید که همچین سناریویی در واقعیت و در ارتش آمریکا (و اصلا ارتش هر کشوری) رخ بده! در اون ارتشو باید گِل گرفت!
بعد از گذر این سکانس فانتزی فیلم، متخصص خنثی سازی بمب ما با یک متخصص جدید جایگزین میشه و اون کسی نیست جز Jeremy Renner (ویلیام جیمز در فیلم)! شخصیت ویلیام باز هم شمارو غافل گیر میکنه چون یک کاراکتر کاملا بی کله و جو گیره (تیپیکال فیلمای اکشن هالیوودی) که واقعا توی این فیلم به ظاهر جدی و اونم در نقش یک سربازی که با خنثی کردن بمب سرو کار داره واقعا باعث ایجاد WTF در ذهن هر بیننده ای میشه! مسئله عدم انطباق این فیلم با واقعیت و نمایش فانتزی فیلم صدای بسیاری از کهنه سربازای خود آمریکا رو هم درآورد که با یه سرچ ساده می تونید پیداشون کنید
من چند نمونه از نوشته های سربازانی که عملا توی عراق بودن یا کلا توی ارتش آمریکا خدمت کردن رو براتون میارم:
1.JPG 2.JPG 3.JPG
مسئله دیگه شیوه فیلمبرداری با دوربین روی دست و تدوین بسیار هیجانی فیلم بود که تقریبا آخرای فیلم دیگه برای من سرگیجه آورد! اصولا این مدل فیلمبرداری برای ایجاد هیجان در فیلمای این چنینی رایجه اما در این فیلم از اونور بوم افتاده و ظاهرا قراره بوده جای خلا داستان و هیجان فیلمو هم پر کنه.
به نظر من خانم کاترین بیگلو کارگردان این فیلم خیلی خیلی خوب سلیقه اعضای آکادمی و اون لابی که در خصوص این تیپ فیلما وجود داره رو میشناخته و با سر هم کردن المان هایی مثل مظلومیت و فشار عصبی زیاد بر سربازان جنتلمن آمریکایی و در عین حال عدم انتقاد مستقیم به سیاست های خارجی دولت آمریکا! و ایجاد یک حس همدردی فقط و فقط هدفش شکار اسکار بوده که کاملا هم موفقه در اینکار. البته نامزدهای اسکار اون سال هم فیلمای خیلی چشمگیری نبودن (نهایتا میشد آواتارو در نظر گرفت که به دلیل CGI بسیار سنگینش کلا با زائقه اسکار جور نمیاد) اما با اینحال هم این فیلم به نظر من حتی لیاقت نامزد شدن رو هم نداشت. (هر چند که معتقدم اگه پدرخوانده هم اونسال نامزد میشد بازم اسکارو به این فیلم میدادن!)
در رابطه با دریافت اسکار بهترین کارگردانی و بهترین فیلم توسط فیلم مهلکه یادآوری دوتا مطلب رو لازم میدونم که احتمالا بیشتر کمک تون بکنه متوجه بشید اسکار در خیلی از سال ها (نه لزوما سال های اخیر) از جشنواره فجر خودمان هم نازل تره:
1- فیلمایی مثل نجات سرباز رایان، غلاف تمام فلزی، اینک آخرالزمان و ... که همگی در کنار عناوین دیگه احتمالا جزو بهترین های ژانر جنگ هستن، هیچ کدوم اسکار بهترین فیلم رو نبردن!
نجات سرباز رایان اسکار بهترین فیلم رو به زباله ای به نام شکسپیر عاشق (احتمالا یکی از بدترین اسکارهای تاریخ) باخت
غلاف تمام فلزی کلا در هیچ رشته ای جز بهترین فیلمنامه اقتباسی نامزد نشد و همونم نگرفت
و اینک آخرالزمان هم اسکار بهترین فیلمو به فیلم کریمر علیه کریمر باخت (OMG) ?
2- در شرایطی که کاترین خانم (همسر سابق حیمز کامرون) جایزه بهترین کارگردانی رو برای این فیلم گرفت! یادی هم بکنم از تعدادی از کارگردان های معروف و محبوبی که هرگز اسکار نگرفتن:
اورسن ولز
آلفرد هیچکاک
استنلی کوبریک
اینگمار برگمن
دیوید لینچ
ریدلی اسکات
و حتی کریستف نولان! :D (بگیم که طرفداراش ناراحت نشن)
و ....
در آخر اگه بخوام جمع بندی کنم، مهلکه یک فیلم ظاهرا جدی در ژانر جنگه که تقریبا هیچ انطباقی با واقعیت نداره که خودش به تنهایی ایراد بسیار بسیار بزرگی برای این سبک فیلمه، تقریبا فاقد داستان و پیوستگی بین بخش های مختلفشه، نقش اول فیلم عملا چیزی تو مایه های جیمز بانده (دنیل کریگ احتمالا می تونست بهتر از جرمی رنر این نقشو در بیاره!:D) و اعضای آکادمی اسکار و حتی خود کارگردان فیلم هم احتمالا هیچ شناختی از جنگ، سلسه مراتب ارتش، اینکه اصلا عراق کجای کره زمینه و خیلی از مسائل دیگه ای که در فیلم نمایش داده میشه نداشتن! جدی توضیه میکنم این فیلمو حتما ببینید اگه ندیدید!
با تشکر از اعضای آکادمی اسکار و شما خواننده عزیز از وقتی که برای خوندن این مطلب گذاشتین :D

آخرین ویرایش:

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
The Mitchells vs. the Machines
7.5/10

Untitled.jpg
بعد دیدن Into the Spider-Verse انتظاراتم ازین فیلم بشدت بالا رفته بود ولی نیمه اولش کاملا مایوس کننده بود. ایده بشدت تکراری، بی مزه و لوس، بسیار شلوغ و درهم برهم... اما دقیقا از نیمه دوم فیلم اوضاع خیلی بهتر شد، نبردهای حماسی ، سکانس های احساسی و یه پایان قشنگ باعث شد یه تجربه نسبتا خوبی داشته باشم.
صدای پسر خانواده خیلی ضایع بود! صدای یه ادم 30 ساله رو رو یه پسر بچه گذاشته بودن!
اون صحنه ای که مامانه قاطی میکنه میزنه ربات هارو نفله میکنه خداااا بود!! چندین و چندبار نگاش کردم! عالی بود!

آخرین ویرایش:

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,483
2fbb4f58046253.59edfb8bb2931.png

The Thing 1982

9/10

عجیبه این همه فیلم خوب قدیمی بوده و من ندیدم یا اگه دیدم خارج از درک و فهم من بوده
نمونش فیلم Dumb & Dumber 1994 که شاید 5 سالم بود دیدم و چیز زیادی جز لودگی 2 احمق یادم نبود و وقتی دیدم واقعا متوجه شدم چه دیالوگای جالبی داشته و من نفهمیدم
اصولا قدیم فیلما یا از صدا و سیما و سانسور بود یا اگه هم VHS و... زبان اصلی بود به خاطر شرایط سنی درک درستی نداشتیم یا زیرنویس نداشت و به خاطر همین نشستم فیلم های قدیمی رو نگاه میکنم.
نمیدونم چرا ولی یه حس دنیای بهتری تو اون فیلم ها هست که تو فیلم های جدید نیست.
The Thing 1982 حقیقتا نه دیده بودم نه چیزی در موردش شنیده بود فقط موقعه دانلود فهمیدم که یه نسخه هم 2011 داره که بعید بدونم جالب باشه. خود فیلم هم مثله این که برگرفته از یه فیلم دیگه به اسمه The Thing Another World هست.
میتونم بگم بعد 30 دقیقه اول فیلم کم کم جون میگیره و تا آخرین لحظه آدم نمیدونه چی در انتظارشه (البته در مورد شخصیت یک میشه حدس زد چیزی در انتظارش نیست:D)
صدا گذاری فیلم واقعا خیلی خوب بود ولی به نظر من موزیک تم فیلم هم متناسب با جو فیلم بود ولی تو این جور سبک فیلمهای علمی , تخیلی و... به نظر من رو دست کار Mark Snow برای فیلم X-File نداریم .

از نظر جلوهای ویژه هم نسبت به سال تولیدش واقعا خیلی خوب بود, داشتم فکر میکردم دهه 80 امریکا چه جلوهای ویژه ی دارند مثله این فیم مثله Blade Runner و... بعد ما هنوز اندر خم یه کوچه یم.
میدونم خیلیاتون این فیلمو دیدین برای همین چیز خاصی نمیگم ، حس میکنم ایده بازی Among Us از این فیلم گرفته شده
ولی خوب دوست داشتم یه چندتا کاور(غیر رسمی) باحال از فیلم بذارم.

Attachments

• 2fbb4f58046253.59edfb8bb2931.png
    2fbb4f58046253.59edfb8bb2931.png
    1.7 MB · مشاهده: 15
  • 8d24b655001717.59723bb8a98c5.jpg
    8d24b655001717.59723bb8a98c5.jpg
    509.4 KB · مشاهده: 15
  • 92499453561621.5938a2245adbd.jpg
    92499453561621.5938a2245adbd.jpg
    784.3 KB · مشاهده: 15
  • f3041a48309001.589434393ef02.jpg
    f3041a48309001.589434393ef02.jpg
    633.2 KB · مشاهده: 14
آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
سلام
بارها و بار ها گفته شده اگه میخواید پستی رو اینجا نقل قول کنید ببریدش تاپیک Movie Center . کاری هم نداره گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست بزنید تا پست مورد نظرتون مارک بشه بعد برید داخل تاپیک Movie Center از داخل ادیتور 1620238607876.png رو بزنید و پست رو اونجا نقل قول کنید . این دفعه پست ها رو منتقل میکنم ولی دفعه دیگه درجا پاک میشه.

آخرین ویرایش:

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,483
13.PNG

Boyz N The Hood 1991

6/10

داستان فیلم خیلی خوب و واقعه گرایانه پیش میره , نه تیراندازی های بی خود وشلوغ نه هیجان کاذب
زندگی بچه محل های که هر کدومشون اهدافشون فرق داره , هرکدومشون استعداد های خاص خودش رو داره , ولی هرچقدر هم بخوای تافته جدا بافته باشی از مختصات محل زندگیت , باز هم افرادی هستند که پاپیچت بشند , برات دردسر درست کنند.
بعضی وقتی ها جامعه سرنوشت آدم رو تعیین میکنه

74b52122-df5f-4b35-8f29-8fe7b7780a3e_1.2a5068f9e71bb1225de3f6bce96aea90.jpeg

Dead Calm 1989

7/10یا 8

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر