Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Hagear

کاربر سایت
Jun 24, 2009
125
نام
hamed
Pulp Fiction
دیروز برای چندمین بار (امارش از دستم در رفته) شاهکار برادر عزیز Tarentino رو دیدم باز هم برام تازگی داشت واقعا عالیه
10/10

He's Just Not that Into You
یه فیلم خوب چند شخصیتی که ادم رو یاد کارای وودی الن میندازه و از یه رمان به همین اسم ساخته شده و کلی هم بازیگر معروف از جمله: Scarlet Johanosn - Bradly Cooper - Ben Affleck - Jenifer aniston - Jenifer Connely _ Drew Barrymore درش بازی کردن. یه فیلم قابل قبول که در مورد روابط پسر با دختر و روشهای مختلف و ازدواج و طلاق و...
به نظر من که ارزش یه بار دیدن رو داره و به خصوص که اینجور فیلمها به خاطر تعداد کارکترهای زیاد اخرش مخاطب رو راضی میکنه و هم Happy ending و هم Bad Ending داریم
6 / 10
درود بر تو H2 معلومه از طرفدار های برادر Quentin Tarantino هستی واقعا درود بر تو.
میگم اگه عاشق فیلم هستی یک پیام خصوصی به من بزن با هم بریم کلاس نقد و برسی فیلم

_hedayat_

کاربر سایت
Sep 14, 2008
177
نام
هدايت
District 9

district-9-poster-1.jpg

فيلم از هر لحاظ عالي بود... هيچ چيزي نمي تونم راجع بهش بگم.... به خصوص اواسط و اوخر فيلم كه عالي بودن...
فقط از يه جهت اعصابم خورد شد... اونم اين كه چرا يه فيلمي مثل TF2: RoF فروشي در اون حد داره ولي اين... البته فروش اين هم خيلي خوب بود، ولي حقش واقعا بيشتر از اينا بود...

9.7/10

ويرايش: امتيازم رو عوض كردم، چون اون لحظه يه جورايي احساساتي شده بودم

آخرین ویرایش:

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
Magnolia
3/10
یکساعت اول فیلم که موسیقی پس زمینه فقط روی مخ آدم راه میرفت. اونوقت با یکی از بیخودترین داستانهای دنیا برمیخوردیم که توسط یکی از بدترین تدوینهای دنیا به هم سرهم شده بود. 3 بهش دادم چون آخر فیلم قشنگ بود.

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
بله،اگه ولت کنیم طبق قوانینت تو زمینه ی نقد و سینماتوگرف...نوید یه سری فرمول نوین و ابتکاری در سر رشته ی ادیتینگ می بینیم.(هر چند خودم کم کم داره از فیلمایی که حداقل ادامه راه تارانتینو یا شایدم کوبریک رو میرن زده میشم...)
آخه نگاه کن ببین چرا میگم تدوین و صداگذاریش بد بود. اول فیلم همونطور که گفتم یکسره موسیقی متن روی اعصاب راه میرفت و حتی میفتاد روی موسیقی محیط فیلم که اعصاب خوردی رو دو برابر میکرد. واقعا آدم یاد سریالهای ایرانی میفته که الکی الکی دنبکشونو میگیرن دستشون و هرجا که دستشون رسید آهنگ میندازن روی فیلم. اونوقت بخش دوم فیلم که باید 7 تا لوکیشن رو پوشش میداد به طور کاملا بینظمی کار شده. مثلا 2 دقیقه روی اون یکیه 5 دقیقه روی اون یکی. آخرشم بی نظم و ترتیب تموم میشد. حدود 8 دقیقه از فیلم هم صدای اون پیرمرده ایرل روی فیلمه که اصلا صدای خوشایندی نیست.
جدا ازینها داستانشم چنگی به دل نمیزد. نمیدونم چرا احساس میکنم یک فیلم مثل این قبلا دیدم. البته اسمش یادم نمیاد و تاریخ عرضه ش رو هم همینطور پس فعلا نمیگم که فیلم تقلیدی بوده. البته همچین هم ایده ی اریجینالی نداشته و از Pulp Fiction خیلی زیاد الهام گرفته.

Chinatown
4/10
یک اثر بی سر و ته دیگه از پولانسکی که اصلا ازش خوشم نمیاد. به خیال خودش خیلی فیلمش Mystery هست؟ آخرش راز فیلم رو نفهمیدم.
اینکه باباهه مولوری کشته راز فیلم بود یا اینکه دوست دختر مولوری دختر زنشه از باباش؟:sick:
البته بازی جک نیکولسون بسیار درین فیلم قشنگه.

Jesper Kyd

کاربر سایت
Oct 28, 2005
933
نام
محمدحسن
خاب بگو صدا گذاری اشکال داره،دیگه چه گیری دادی به تدوین...تنها وظیفه ای که یه مونتور فیلم نسبت به صدا داره اونم Over lap ه که اصلا موسیقی تو حیطه ی کاریش نیست،صداهای پلانارو تنظیم می کنه...
در مورد اون صدایی که اول فیلم هست (پسر همچین گفتی من حول خوردم رفتم یه نیگاه انداختم.) که گفتی یه جور حکم introduction رو داره دیگه باز چرا گیر میدی :biggrin1:
در مورد اون 7 تا لوکیشن که منظورت رو اصلا متوجه نشدم،احتمالا باز رفتی به روند غیر خطی گیر دادی که سبک فیلمه دیگه مثه پالپ فیکشن.
اون صدای پیره مرده هم که تقریبا تلفیقی از نریشن و مونولوگ بود که احتمالا حس بیننده رو خواست به وجد بیاره،یا بهتر اینکه،کارگردان خواست تاثیر گذار تر بشه...
برادر یا زیادی حساسی،یا باز داری اذیتمون می کنی دیگه:biggrin1: آخه به اینا میشه انگ مورد دار بودن زد؟!
در مورد داستانشم که،هر چند من اون فیلم اندرسون رو قبولم دارم،ولی همونطور که گفتم،خودم با این device هایی که بعضی فیلمسازا استفاده می کنن مشکل دارم.

راستی
در مورد محله ی چینی ها،به شخصه پولانسکی رو زیاد دوست ندارم اما پولانسکیُ محله ی چینی هاش قبول دارم،خودم اولین بار که اون فیلم رو دیدم اصلا خوشم نیومد،ولی انقد دیدم که برام جایگاه ویژه ای پیدا کرد،تازه بهترین کارشم می دونم.رو چه چیزاییم انگشت میزاریا...در مورد داستانشم،هیوستون پدر همون دوناوی اون قتله رو انجام داده،اون دختره ای که ازش دوناوی محافظت می کرد هم زاده ی رابطه ی پدر و دختر بوده.(خوب سوال رو نگفتی بازم متوجه نشدم).از سیاه ترین هاست.
البته اسمش یادم نمیاد و تاریخ عرضه ش رو هم همینطور پس فعلا نمیگم که فیلم تقلیدی بوده
فیلمای گای ریچی،ایناریتو با یکی دو تا دیگه از کارای تارانتینو...البته من که میگم همشون راه کوبریک رو ادامه دادن...در کل گیر بیخود نده :biggrin1:

آخرین ویرایش:

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
هر چند خودم کم کم داره از فیلمایی که حداقل ادامه راه تارانتینو یا شایدم کوبریک رو میرن زده میشم
چه فیلمایی؟
1657.gif

که توسط یکی از بدترین تدوینهای دنیا به هم سرهم شده بود
یه کلاس تدوین حتما بذار برامون...
خودم با این device هایی که بعضی فیلمسازا استفاده می کنن مشکل دارم
چه دیوایسی؟
البته همچین هم ایده ی اریجینالی نداشته و از Pulp Fiction خیلی زیاد الهام گرفته
نکنه چون هر دو تدوین غیر خطین و تدوین غیر خطی هم بده, ایدشون هم یکیه...
2296.gif

(در ضمن محض اطلاع, تدوین غیر خطی تکنیک اریجینالی نیست. اولین بار هم در سال 56 استفاده شده و چه بسا حتی ریشه اش به قبل تر هم برگرده...جالا ببین اسم فیلمه یادت میاد...)
.البته من که میگم همشون راه کوبریک رو ادامه دادن
گای ریچی،ایناریتو, PTA راه کوبریک رو ادامه دادن؟چه جور راهی؟...
دقیق تر توضیح می دی کجا PTA راه کوبریک رو ادامه داده؟
فکر می کنم این حرف توهینیه نه فقط به کوبریک بلکه به اندرسون....اون دوتای دیگه که بحثشون جداس.
قبلا هم دیده بودم بگن این کارگردان یا آرونوفسکی یا فینچر یا ... کوبریک جدیدن ولی واقعا بنظرم حالت توهین آمیزی داره. همشون ارجاعاتی به کارای کوبریک دادن و تاثیر گرفتن ولی هیچکدوم استراکچر کاراشون شباهتی به کوبریک نداره.
در مورد PTA:
-اندرسون معمولا رو کاراکترها و سرنوشتشون تمرکز کرده. کاراکترهای کوبریک بسیار بیشتر ابسترکتن و معمولا در زمینه ای بزرگ جلوه هایی سمبولیکن.
-فیلمهای کوبریک معمولا بر پایه 6 ( NSU(non-submersible units طراحی شدن. فرمولی که در هیچ کدوم از فیلمهای PTA یا بقیه افرادی که گفتی وجود نداره(جالا چرا باید وجود می داشت)
-کوبریک استایل ایدیوسینکرتیک خودشو رو در سینماتوگرافی داره که در هیچ یک از فیلمهای اندرسون دیده نمی شه(باز مثلا چرا باید می بود)
-کوبریک استاد سیمیاتیکس از نظر بصریه جوری که حتی ساده ترین فیلمش هم از لحاظ ایده, پیچیده اس از این نظر. چیزی که باز اندرسون پیش نگرفته(چرا باید پیش می گرفت)
من دلایلی که بوگی نایتس و مگنولیا و PDL و TWBB رو دوست دارم بسیار متفاوت از دلایلیه که کارای کوبریک رو دوست دارم. یعنی نه تنها بنظرم این "راه کوبریک رو پیش گرفتن" توهین آمیزه به هر دو بلکه به تلاش نوآورانه کارگردان در بیان هنرش صدمه می زنه.
بازم می گم شاید خیلی از کارگردانان حاضر از کوبریک تاثیر قابل توجهی گرفته باشن اما هیچ کدوم که من دیدم راه کوبریک رو به اون معنایی که می گی پیش نگرفتن...
------------------------
در ضمن تارانتینو راه کوبریک رو ادامه داده؟...برو نظرشو نه فقط درباره کوبریک بلکه هیچکاک,کوروساوا,کوپولا و لینچ بخون:sick: بعدم ّfavoriteهاشو ببین.

آخرین ویرایش:

Jesper Kyd

کاربر سایت
Oct 28, 2005
933
نام
محمدحسن
بابا چقد ترش کردی...من پستت رو هنوز کامل ندیدم ولی دیدم خیلی تند رفتی...
من نگفتم همه ی آثار کوبریک...من منظورم فقط و فقط شیوه ی روایت غیر خطی تو The Killing بود که تارانتینو هم غیر خطی ساخت بقیه هم همین...
ok.تا آخرش خوندم.آقا کلا فک کنم منظورت این بود که من گفتم اونا از کوبریک تقلید کردن در نتیجه پیش خودت توهین تلقی کردی...نه،من گفتم راه کوبریک رو ادامه دادن،منظورم این بود شیوه شون،شگردشون (device) رو نسبت به روایی گسترش دادن.نمی دونم چطور میشه بیان کرد...مثلا میگن متروپلیس جلوه های ویژه رو شکوفا کرد،2001 ادامه ش داد،اینطوری.
قبل از killing همچین شیوه روایی وجود داشت؟!من یادم نمیاد...
چه فیلمایی؟
منظورم بازم همون بیان روایتیه فیلم بود...

آخرین ویرایش:

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
من کلی گفتم:biggrin1:
کلا دوست ندارم کارگردان جوونی مثه اندرسون که دوستش دارم بهش بگن کوبریک جدید یا ادامه دهنده ی راه کوبریک...ربطی به خود کوبریک نداره...احساس می کنم اندرسون بیشتر صدمه می بینه.
بعد کلا استایل کوبریک بعد از Killing که خیلی تغییر کرده از هر نظر:biggrin1:

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
and mammad aurlito again:D
تدوین عیر خطی هم خیلی چیز جالبیه:D یه سریا میگن اولیش پالپ فیکشنه که خیلی شرمنده میکنن:D یه سریا میگن کوبریکه! یه سریا میگن آلتمنه! و کلا چون همه ی این کارگردانا سبک خاص خودشونو داشتن ملت فکر میکنن بحث تقلید وسطه! در صورتی که تدوین غیر خطی یکی از قدیمیترین تکنیک های سینماس. 90 درصد تکنیک های سینمای هم بعد این قضیه اومده، اون ده درصدی هم که قبل این اومدن نصف بیشترشون دیگه استفاده نمیشن. تازه اگه تدوین غیر خطی تقلید باشه، صدا و تصویر رنگی که بیشتر تقلیدن چون یه 20-30 سالی بعد این اومدن:D
اونوقت بخش دوم فیلم که باید 7 تا لوکیشن رو پوشش میداد به طور کاملا بینظمی کار شده. مثلا 2 دقیقه روی اون یکیه 5 دقیقه روی اون یکی.
؟؟؟؟ میتونم بپرسم چرا باید مساوی باشه؟ اینکه تو یه فیلمی همه برش ها برابر باشه بیشتر برای فیلمای موزیکاله:D

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
در صورتی که تدوین غیر خطی یکی از قدیمیترین تکنیک های سینماس
گفتم ریشه اش به قبل تر هم بر می گرده. مثلا تو راشومون یا سگ آندلسي یا حتی تو تعصب گریفیث که من ندیدم و شاید اولین نمونه اش باشه. ولی اگه کلا اون نوع تدوین غیر خطی تارانتینویی مدنظره که تو killing دیده می شه....ولی بنظرم اندرسون از آلتمن تو این مورد تاثیر گرفته.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر