Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
1. Monster Hunter (I) (2020)

مجددا شاهد ترکیب سه گانه استودیو اسکرین جمز (سونی) + Paul W.S. Anderson و Milla Jovovich هستیم در فیلمی که به شدت صحنه های disturb گونه داره و جلوه های ویژه ش هم خوب و کافیه اما من هیچوقت بازی هاش رو تجربه نکردم اینجا هم همون مشکلات مجموعه رزیدنت اویل دیده میشه (قسمت 4 به بعد) ... یهو میوفتی وسط داستان و ناتموم باقی میمونه. امیدوارم قسمت دومی هم داشته باشه چون در کل از فیلم راضی بودم و با اینکه ژانر فیلم اکشن ادونچر بود اما جامپ اسکر هم داشت!

6/10

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
ManofSteelFinalPoster.jpg

Man of Steel 2013

تعجب میکنم که چی شد من این فیلمو از دست دادم و دیشب دیدمش بعد از 8 سال! بعد از سه گانه بتمن به نظرم یکی از دارک ترین و بهترین فیلم های ابر قهرمانی هست که دیدم و هر لحظه فیلم جالب تر و جالب تر میشه. نمیدونم چی به سر زک اسنایدر اومد که از واچ من و مرد پولادین به فیلمایی مثل بتمن v سوپرمن رسید یا لیگ عدالت! شاید فشار کمپانی WB شاید هم به خاطر اینکه کریستوفر نولان توی ساخت این فیلم نقش داشته و توی بقیه نه. ما رشد سوپرمن رو توی این فیلم تماشا میکنیم و اینکه چطور این آدم به نماد آمریکا تبدیل میشه و واکنش مردم زمین و مردم سرزمین کریپتون به این شخصیت رو. حقیقت لذت بردم از کل 2 ساعت فیلم و فکر میکنم اونجرز ها و دنیای مارول هیچوقت نمیتونن اون حس دارک بودن دنیای DC رو برای آدم بسازن یا شاید هم فعلا نتونستن و بعدا خواهند توانست.

10/10

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
196587

Tom and Jerry 2021
2/10

فیلم مذکور قرار است میراث عظیم و فراموش نشدنی دو شخصیت نمادین تاریخ کارتون سازی را دوباره زنده کند ولی هرچه که مولف در طول 100 دقیقه به مخاطب نمایش می دهد، عاری از دنبال کردن آثار کلاسیک ویلیام هانا و جوزف باربارا است. درگیری تام و جری تکرار همان صحنه هایی است که در آثار کلاسیک اجرا می کردند؛ یک کپی پیست مو به مو که عدم خلاقیت تیم نویسندگان اثر را نشان می دهد. بعد انسانی داستان هم فاجعه است، غوطه ور در کلیشه هاست که با ترکیب بازیگران بد به بن بست می خورد. علی رغم طراحی شاداب تام و جری، این فیلم تنها برای کسانی قابل قبول است که هیچ چیزی از آن اسطوره ها از پیش ندیده باشند و یا به عنوان یک هدیه به کودک زیر 10 در نظر گرفته شود که حداقل جذب طراحی خوش و رنگ لعاب جری و تام شود.

Attachments

• 1614440169548.png
    1614440169548.png
    56.8 KB · مشاهده: 7
Last edited by a moderator:

سگ Naughty

کاربر سایت
Jun 6, 2013
203
نام
رضا
196630

Horse Girl: 9/10
:-??woah it just wrinkled my brain

از این آگاهم که تجربه‌ خیلیا از این فیلم با تجربه‌ای که من داشتم بسیار متفاوت هست.
تنها مشکلم با این فیلم اینه که خیلی سریع و ساده و بدون تاکید از سرنخ‌هایی که در طی فیلم میده میگذره، من که خیلیاشو از دستم در رفته بود انگار لازم میدونه که چند باری ببینیمش.
به گونه‌ای هست که هر چه بیشتر متوجه سرنخ‌ها بشیم بشیتر بین واقعیت و توهم دچار شک میشیم.
نکته اصلی فیلم برای من این بود که انتظار همچین چیزی نداشتم و سورپرایز شدم.
بعد دیدن چند تا ویدیوی توضیح و تشریح درباره فیلم و خوندن کامنتا، بیشتر دچار تردید شدم که آیا با سفر در زمان یه چیزی تو مایه‌های سریال Dark و فیلم‌های سای فای روبرو هستم یا اینکه موضوع واقعا بیماری روانی هست یه چیزی تو مایه‌های بازی Hellblade
به هر حال هر چی که بود لذت بردم.

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
549
ManofSteelFinalPoster.jpg

Man of Steel 2013

تعجب میکنم که چی شد من این فیلمو از دست دادم و دیشب دیدمش بعد از 8 سال! بعد از سه گانه بتمن به نظرم یکی از دارک ترین و بهترین فیلم های ابر قهرمانی هست که دیدم و هر لحظه فیلم جالب تر و جالب تر میشه. نمیدونم چی به سر زک اسنایدر اومد که از واچ من و مرد پولادین به فیلمایی مثل بتمن v سوپرمن رسید یا لیگ عدالت! شاید فشار کمپانی WB شاید هم به خاطر اینکه کریستوفر نولان توی ساخت این فیلم نقش داشته و توی بقیه نه. ما رشد سوپرمن رو توی این فیلم تماشا میکنیم و اینکه چطور این آدم به نماد آمریکا تبدیل میشه و واکنش مردم زمین و مردم سرزمین کریپتون به این شخصیت رو. حقیقت لذت بردم از کل 2 ساعت فیلم و فکر میکنم اونجرز ها و دنیای مارول هیچوقت نمیتونن اون حس دارک بودن دنیای DC رو برای آدم بسازن یا شاید هم فعلا نتونستن و بعدا خواهند توانست.

10/10
در تایید گفته های شما، این فیلم همچنین بهترین موسیقی متن بین کل فیلمای سوپر هیرویی رو داره از نظر من

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,401
The Big Short 2015
خیلی فیلم خوبیه ارزش داره اولش وقت بذارید اصطلاحات اقتصادیش رو سرچ کنید تا قشنگ متوجه شید.

8/10

Shakespeare in love 1998
این یکی از فیلم هایی هست که مضخرف بودن اسکار رو خیلی خوب نشون میده، اون سال نجات سرباز رایان هم اومده بود ولی اسکارو دادن به یه رمانتیک-کمدی کاملا Okay که هیچچیش به Best Picture بودن نمیخوره جز پروداکشنش. فیلم بدی نیست البته لذت بخشه اگه اهل رام کام باشید، فقط فک کنم طرفدارای جدی شکسپیر بشون بر بخوره با این فیلم!!

6/10

چندتا از اقتباسای دقیق شکسپیر هم دیدم که فقط نمره میذارم:

مکبث-رومن پولنسکی 10/10

اتلو-ارسون ولز 8/10 ( بیشتر بخاطر بازی عالی خود اورسون ولز)

رومئو جولیت - زفیرلی 10/10 (خیلی بازیگر جولیت رو دوس داشتم بشکل غیر کلیشه ای خوشکل بود و حس قدیمی داشت واقعا)

هملت- کنت برانا 8/10 اینو دهنم سرویس شد تا دیدم چهار ساعته

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
دیشب خودمو خفه کردم و 4 تا فیلم پشت سر هم تماشا کردم تا ببینم سوئیچ کردن از ی سبک به سبک دیگه چه حسی داره! (نکته اینجاست که داخل دو تا از فیلم ها شان بین بازی میکنه!)

Possessor (2020)

Possessor_%28film%29_poster.jpg

حقیقت فیلم عجیبی بود، انگار که یکی از روی سریال بلک میرر تصمیم گرفته یه فیلم بسازه که پر از صحنه های زننده وحشیانه و ... باشه و تکنولوژی رو در خدمت تروریست ها قرار بده. قضیه اینجوریه که یه شرکت تروریستی با وصل کردن یکی از زبده ترین شکارچی هاش به بدن شخصی که میخواد ، روح این ادم رو تسخیر میکنه و هدف ها رو نابود میکنه و ادامه داستان و شما در این فیلم تقابل قربانی و شکارچی رو خواهید دید.

6/10

The Cabin in the Woods (2011)

220px-The_Cabin_in_the_Woods_%282012%29_theatrical_poster.jpg

قبلا هم فیلم های ترسناکی دیده بودم که متفاوت عمل کرده باشن و در هر لایه شما به اتفاقات شک کنید و بگید یک جای کار درست نیست اما این فیلم تا لحظه آخر شما رو منتظر نگه میداره و آخرش ممکنه به خودتون بگید که "What the F... was that". وقتی اسم کریس همسورث رو داخل کست دیدم باور نکردم تا چشمم به جمالش روشن شد! اما بهتون قول میدم در این فیلم از کل مجموعه Kill Bill بیشتر خون و خون ریزی خواهید دید.

7/10

Equilibrium (2002)

d2c444667beb168421db2cdad5055e4c.jpg

توازن یا تعادل برای من یکی از متفاوت ترین تجربه های زندگیم بود چرا که میتونم بگم مستقیما از رمان 1984 جورج اورول الهام گرفته شده بود و خودم در حال خوندن کتاب و گوش دادن به کتاب صوتی این رمان فیلم رو تماشا کردم. بازی زیبای کریستین بیل و سبک متفاوت اکشن و حرکات رزمی فیلم رو چندین مرحله ارتقاء بخشیده بود. انسان بدون احساس برای دیگران بی خطره؟ بر عکس با تماشای این فیلم میفهمید که خیلی هم خطرناکه.

10/10

Ultraviolet (2006)

m7zmITxp3Pfa9dMEEs55mIDQdpj.jpg

میشه گفت این فیلم ادامه معنوی فیلم تعادل از همون کارگردان اما این بار با بازی میلا جوویچ که ایشون رو با مجموعه رزیدنت اویل خیلی خوب میشناسیم و توی این فیلم هم قضیه یه ویروس هست و قدرت فرا انسانی و مشکلات دست و پنجه نرم کردن با اون.

7/10

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
938
نام
هادی
196977

I Care a Lot (2020)
4/10

تا یک ساعت اول خوب بود و روند فیلم از یک منطق نسبی برخوردار بود، ولی رفته رفته با پدیدار شدن رادیکال فمنیسیم، فیلم به سمت و سوی جدال های جنسیتی کشیده شد و از ایده اولیه خودش فاصله گرفت. حرف این فیلم این بود که انسان ها در باتلاقی که برای خود درست میکنند در نهایت غرق میشوند، حال این باتلاق میتواند پر از عسل باشد یا کثافت. به هرحال غرق خواهید شد. خنده های مارلا در مصاحبه تلویزیونی نشان دهنده پیچیدگی رفتاری انسان ها در جوامع کنونی است که میتواند در تناقض کامل با شخصیت آن فرد باشد و رسانه به عنوان ویترینی جذاب تنها بخش ظاهری و زیبای افراد را به شما نشان میدهد. سازندگان فیلم اگر از تزریق احساسات خود در فیلمنامه کم میکردند شاید روند فیلم و اتفاقات آن به گونه بهتری رقم میخورد.

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
News of the world
فیلم قشنگی بود . سرگرم کننده و با بازی دلنشین تام هنکس. فیلم در سبک road trip هست در دنیای غرب وحشی زمانی که فردی پا به سن گذاشته و تنها که برای امرار معاش از این شهر به اون شهر روزنامه ها رو برای مردم میخونه خودش رو ناگهان در موقعیتی میبینه که مسئولیت دخترکی روی دوشش قرار گرفته. کلا فیلم چیز تازه ای برای ارائه نداره اما کلیت فیلم اتفاقی نیست که بعد از دیدنش پشیمون بشید.
٧ از ١٠

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
An American Pickle (2020)

سث روگن فان و کمدی در دو نقش ظاهر شده اما کمدی داستان اصلا در سطح ساخته هایی مثل this is the end 2013 یا Neighbors 2016 یا Interview 2014 نیست و میشه گفت در اکثر فیلم هایی که واقعا این شخص شما رو میخندونه باید کنار یکی از برادران فرانکو باشه ، جیمز یا دیو. این فیلم هم با اینکه گذر زمان در اون احساس نمیشه اما خیلی معمولیه و در حد امتیازش ظاهر شده.

5/10

Steve Jobs (2015)

من قبل از تماشای فیلم هیچ پیش زمینه ای از داستان نداشتم و فکر کردم قراره به موفقیت های استیو جابز پپردازده نه پشت صحنه و درگیری هاش با آدمای مختلف! با تماشای این فیلم کله شق بودن جابز و فقط به خودش اهمیت دادن رو به صورت بهتری متوجه می شید و درک میکنید که چرا شرکت اپل در حال حاضر هم همینجوری با مشتری ، رقبا و ... برخورد میکنه و اساسا زیر بار نمیره. اینجا هم سث روگن در نقش استیو وزنیاک ظاهر شد و چقدر بازی مایکل فسبندر در این نقش عالی بود مخصوصا دوره سوم که خود خود استیو جابز بود لعنتی! نکته جالب اینجاست که ابتدای فیلم متوجه می شید چرا وقتی گوشی آیفون رو روشن میکنی نوشته hello :)

7/10

Need4Speed

کاربر سایت
Jan 25, 2021
175
a923034f-4311-476f-9794-fcaa555e15ce-e5b242568136db5bc37afe7038e0a0c2.Jpeg
Pulp Fiction
10/0

روزی روزگاری شیخی منتقد که اندر مباحث فیلم بسیار خُبره بود و البته سختگیر و فیلم های زیادی را از دم تیغ گذرانده بود را گفتند:
یا شیخ المنتقد المنتقدین! بدترین و مبتذل ترین فیلمی که تا به حال در عمرت دیده ای چه بوده است؟!!!
در ابتدا خودداری کرد. گفت که مغز شما توانایی درک امتیازی که به این فیلم داده ام را نخواهد داشت.
مریدان اصرار ورزیدند. و خلیفه (مُبسر کلاس) را واسطه قرار دادند.
شیخ امتناع ورزید!
چهل شبانه روز بگذشت و از مریدان اصرار و از شیخ انکار.
تا اینکه بلاخره در روز چهل و یکم شیخ بفرمود: پالپ فیکشن.
مریدان بگفتند امتیازش را چه میدهی شیخ؟! شما که به فیلم های بسیاری از ده، صفر داده اید؟!!!
بگفت: ده از صفر!! به مثابه اینکه از آخر، اول است. در بدترین ها، بهترین است. صفر مادرزادی است که اول صفر بوده و بعد دست و پا درآورده و به فیلم تبدیل شده. حتی حضور خود کارگردان در فیلم (با آن قیافه نزارش) هم کمکی به فیلمش نکرده هیچ، مسخره تر و پیش پا افتاده ترش کرده. (فقط مقایسه کنید با حضور کارگردان هیچکاک در فیلم هایش که فقط خفن ترشان میکند) این فیلم چیزی جز خشونت افراطی و بی معنی، س@ک*س منحرف، مواد مخدر، و تُف و عن و خون و کثافتکاری و لجن نیست. و در نهایت بشدت کلیشه ای، با پیروزی پروتاگنیست بر حریفان تمام میشود. فیلمی که در اصل نوجوانان و نونهالان آن را پسندیدند درحالیکه برای رده سنی آنها تعریف نشده بود!
مریدان با شنیدان جملات فوق ابتدا خندیدند (فکر کردن شوخی است) و سپس سکوت akwardـی مکتب را فرا گرفت. بعد از سه ساعت و اندی که تازه دوزاریشان افتاد چه شده است، شیون کردند و جامه دریدند و رو به بیابان نهادند و خاک بر فرق نهادند و صورت خویش چنگ انداختند و با حالی زار سپری نمودند.
به جز خلیفه! که کاری نکرد و مثل سامورایی ها در سکوتش بنشست. چهل روز بعد که مریدان دوباره به حال خود آمدند و مکتبخانه شیخ دوباره تشکیل شد، مریدان رو به خلیفه گفتند: تو چرا با ما به بیابان نیامدی و جامه ندریدی؟ نکند مغزت توانایی درک امتیاز عمیق و خفن شیخ را نداشت؟!!!
خلیفه بگفت: تاب شنیدنش را نخواهید داشت!
چهل روز از مریدان اصرار و از خلیفه انکار! تا اینکه خود شیخ دستور داد اگر نگوید با ترکه فلکش کنند.
بلاخره همی بگفت: آخر احمق ها! در ریاضی دبیرستان به ما گفته اند که هر عددی تقسیم بر صفر میشود بی نهایت!! از آنجا که ده به طور طبیعی مثبت است، چنین امتیازی به مثابه این است که شیخ امتیاز مثبت بی نهایت داده است و فی الواقع بهترین فیلمی بوده که دیده است نه بدترین فیلم!!
دوباره مریدان ابتدا خندیدند (فکر کردن شوخی است) و بعد سکوت akwardـی جمع را فرا گرفت. بعد از سه ساعت و اندی که تازه دوزاریشان افتاد چه شده است، شیون کردند و جامه دریدند و رو به بیابان نهادند و خاک بر فرق نهادند و صورت خویش چنگ انداختند و با حالی زار سپری نمودند.
بعد از چهل روز که به سر کلاس بازگشتند دیگر خبری از شیخ نبود و گویا به سرزمین های دور رحلت کرده بود. خلیفه نیز همی برفت و مکتبخانه خودش را تاسیس همی بنمود. چرا که رو دست شیخ و استاد خویش بلند همی شده بود و به مقام اجتهاد همی رسیده بود. روزی با اصرار مریدان خویش به فیلمی 10/0- داد!! گویند این راز در یک انجمن فوق سری زیرزمینی فاش شده و چندین نفر کشته و زخمی بجا گذاشته است. مردم در افسانه ها و طومارهای قدیمی سخت به دنبال آن هستند. آیا روزی بدان خواهند رسید؟!

آخرین ویرایش:

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101
در راستای امیتاز این دوستمون به پالپ فیکش یه چند خط صحبت کنم!
من شخصا یه اخلاق عجیبی دارم موقعی که نظرات دیگران رو راجع به یه فیلم می خونم (حالا مثلا اینجا یا یوزر ریویوهای IMDb و ...)، بیشتر تمایل به خوندن نظرات اون افرادی دارم که یا به فیلم مورد علاقه ام امتیاز پایینی دادن یا به فیلمی که ازش بدم اومده امتیاز بالایی دادن!! چرا؟ چون دوست دارم با خوندن نظرات افراد مخالف با نظر من یه چیزی یاد بگیرم و با سلایق و علایق و نظرات مختلف آشنا بشم تا شاید دیدگاهم بازتر بشه مثلا.
اما حالا توی این تاپیک این مسئله وجود داره که معمولا دوستان نمیدونم حال و حوصله توضیح ندارن و خیلی مواقع حتی 1 خطم نمی نویسن از تجربه ـشون و فقط یه امتیاز!!
مثلا همین چند وقت پیش بود فکر کنم یه نفر اومد به Rear Window هیچکاک 1 داد! خب خیلیم عالی، نظرشون محترمه. حالا من مثلا عاشق این فیلم و به صورت کلی هیچکاکم و خیلی برام جذابه که بدونم یه نفری که به همچین فیلمی همچین امتیازی داده علتش چیه؟! با نظرش آشنا بشم شاید مثلا من یه مشکلی دارم که ازین فیلم خوشم اومده :D اما خب فقط به یه امتیاز خشک و خالی بسنده شد!
اینجا من استنباطم اینه که این شخص یا اصلا فیلم رو نگرفته یا اینکه کلا فاز فکری و سلیقه ـش توی یه دنیای دیگه اس! که در نتیجه دیگه توضیح خاصیم نداشته بده راجع به امتیازش که در هر دو صورت واقعا چه اهمیتی داره امتیاز ایشون برای من نوعی خواننده؟!!!
حالا به هر حال اسم تاپیک امتیاز به آخرین فیلمیه که دیدید و شاید اینکه پوستر فیلمو بذاریم و یه امتیاز خالی زیرش بزنیم در راستای هدف تاپیک باشه اما به نظر من هر کس برای امتیازی که میده باید حداقل سه چهار خط توضیح بده تا پستش ارزش پیدا بکنه (مشابه چیزی که توی یوزر ریویوهای IMDb هست که خوندنشون برای من که خیلی مفید بوده) لازمم نیست تخصصی باشه فقط با ادبیات خودش بگه چرا خوشش اومد یا چرا بدش اومده تا خواننده از توضیحات شما چیزی یاد بگیره!

الان مثلا یه نمونه ایشون
10 15 خط با یه ادبیاتی نوشتن اما فقط این دو خطی که نقل قول گرفتم راجع به خود فیلمه! استنباط من از توضیحاتش اینه که با ترنتینو مشکل شخصی/سلیقه ای داره :D و عملا اثری از مطلبی که بخواد مثلا من نوعی علاقه مند به پالپ فیکشن رو قانع کنه که این فیلم چرته، نیست!
این فیلم چیزی جز خشونت افراطی و بی معنی، س@ک*س منحرف، مواد مخدر، و تُف و عن و خون و کثافتکاری و لجن نیست. و در نهایت بشدت کلیشه ای، با پیروزی پروتاگنیست بر حریفان تمام میشود. فیلمی که در اصل نوجوانان و نونهالان آن را پسندیدند درحالیکه برای رده سنی آنها تعریف نشده بود!
در کل یه پیشنهاد بود در راستای مفیدتر شدن این تاپیک، دیگه بازم هر طور دوست دارید امیتاز بدید!

آخرین ویرایش:

Mehrdad 7

کاربر سایت
Sep 18, 2010
1,186
2020 The Social Dilemma
مستندی دررابطه با مشکلات شبکه های اجتماعی که نظرات مدیران و طراحان شرکت های تکنولوژی رو در خودش جا داده.
انسان در طول حیات خودش ابزارهای متعددی رو اختراع کرده و زندگی خودش رو بهبود بخشیده اما چی میشه اگر ابزاری رو بسازه که خودش بعد از مدتی بشه ابزار اون؟ چی میشه اگر از نقاط تاریک روان هر فرد استفاده کنیم تا به اهداف تجاری برسیم؟ چی میشه اگر توجه ما بشه محصول نهایی یک کسب وکار؟
آیا الگوریتم های شبکه اجتماعی خودکار شدن و انسان دیگه کنترل مستقیمی بر چارچوب های اخلاقیشون نداره؟ دوقطبی شدن جوامع را تا چه حد میشه به الگوریتم های شبکه های اجتماعی نسبت داد؟ آیا اینکه فید فیسبوک و توییتر شما با من فرق داره ما رو به جایی رسونده که به fact های متفاوتی باور داشته باشیم؟
تولید کنندگان مواد و شبکه های اجتماعی ما رو با ازادسازی دوپامین به خودشون معتاد میکنن و هر دو ما رو "یوزر" می دونن. چه طور باید جلوی این روند رو گرفت؟
به نظرم یکی از مهمترین معضلات فعلی بشر ورای تغییرات اقلیمی، حقوق اقلیت ها و ... در این مستند بررسی شده. حتی اگر مشتری شبکه های اجتماعی نیستید دیدنش واجبه
10/10

آخرین ویرایش:

Need4Speed

کاربر سایت
Jan 25, 2021
175
در راستای امیتاز این دوستمون به پالپ فیکش یه چند خط صحبت کنم!
من شخصا یه اخلاق عجیبی دارم موقعی که نظرات دیگران رو راجع به یه فیلم می خونم (حالا مثلا اینجا یا یوزر ریویوهای IMDb و ...)، بیشتر تمایل به خوندن نظرات اون افرادی دارم که یا به فیلم مورد علاقه ام امتیاز پایینی دادن یا به فیلمی که ازش بدم اومده امتیاز بالایی دادن!! چرا؟ چون دوست دارم با خوندن نظرات افراد مخالف با نظر من یه چیزی یاد بگیرم و با سلایق و علایق و نظرات مختلف آشنا بشم تا شاید دیدگاهم بازتر بشه مثلا.
اما حالا توی این تاپیک این مسئله وجود داره که معمولا دوستان نمیدونم حال و حوصله توضیح ندارن و خیلی مواقع حتی 1 خطم نمی نویسن از تجربه ـشون و فقط یه امتیاز!!
مثلا همین چند وقت پیش بود فکر کنم یه نفر اومد به Rear Window هیچکاک 1 داد! خب خیلیم عالی، نظرشون محترمه. حالا من مثلا عاشق این فیلم و به صورت کلی هیچکاکم و خیلی برام جذابه که بدونم یه نفری که به همچین فیلمی همچین امتیازی داده علتش چیه؟! با نظرش آشنا بشم شاید مثلا من یه مشکلی دارم که ازین فیلم خوشم اومده :D اما خب فقط به یه امتیاز خشک و خالی بسنده شد!
اینجا من استنباطم اینه که این شخص یا اصلا فیلم رو نگرفته یا اینکه کلا فاز فکری و سلیقه ـش توی یه دنیای دیگه اس! که در نتیجه دیگه توضیح خاصیم نداشته بده راجع به امتیازش که در هر دو صورت واقعا چه اهمیتی داره امتیاز ایشون برای من نوعی خواننده؟!!!
حالا به هر حال اسم تاپیک امتیاز به آخرین فیلمیه که دیدید و شاید اینکه پوستر فیلمو بذاریم و یه امتیاز خالی زیرش بزنیم در راستای هدف تاپیک باشه اما به نظر من هر کس برای امتیازی که میده باید حداقل سه چهار خط توضیح بده تا پستش ارزش پیدا بکنه (مشابه چیزی که توی یوزر ریویوهای IMDb هست که خوندنشون برای من که خیلی مفید بوده) لازمم نیست تخصصی باشه فقط با ادبیات خودش بگه چرا خوشش اومد یا چرا بدش اومده تا خواننده از توضیحات شما چیزی یاد بگیره!

الان مثلا یه نمونه ایشون
10 15 خط با یه ادبیاتی نوشتن اما فقط این دو خطی که نقل قول گرفتم راجع به خود فیلمه! استنباط من از توضیحاتش اینه که با ترنتینو مشکل شخصی/سلیقه ای داره :D و عملا اثری از مطلبی که بخواد مثلا من نوعی علاقه مند به پالپ فیکشن رو قانع کنه که این فیلم چرته، نیست!

در کل یه پیشنهاد بود در راستای مفیدتر شدن این تاپیک، دیگه بازم هر طور دوست دارید امیتاز بدید!
کاربر گرامی، اول جا داره تشکر کنم که با دید باز به استقبال موضوع رفتی. و اینکه میگی بعضیا میان تو تاپیک بدون حتی یه خط توضیح یه امتیازی ول میدن و میرن واقعا نشان از فقر فرهنگی در این زمینه هست و کاملا حرفت متین. با تشاکر. :D

از جهت دیگه :D باید اشاره کنم که شما در نوع خودت پدیده ای هستی. چراکه اصلا برای من قابل درک نیست چطور یک نفر میتواند هم هیچکاک و هم تارانتینو رو پسندیده و ارج نهاده باشد. یکی صاحب سبکه و دیگری تقلیدکار، یکی استاد تعلیق و دیگری هرزنگار، یکی تراژدی پرداز و دیگری پارودی ساز، یکی مغرور و مستقل و دیگری پاچه خار آکادمی چپ گرا، یکی منتقد پسند و دیگری تینیجر پسند، یکی خشونت را وسیله قرار میدهد دیگری هدف، یکی تراژدی انسانی می بیند یکی دلقک بازی... همینطور میشه لیست رو ادامه داد... :D

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
کاربر گرامی، اول جا داره تشکر کنم که با دید باز به استقبال موضوع رفتی. و اینکه میگی بعضیا میان تو تاپیک بدون حتی یه خط توضیح یه امتیازی ول میدن و میرن واقعا نشان از فقر فرهنگی در این زمینه هست و کاملا حرفت متین. با تشاکر. :D

از جهت دیگه :D باید اشاره کنم که شما در نوع خودت پدیده ای هستی. چراکه اصلا برای من قابل درک نیست چطور یک نفر میتواند هم هیچکاک و هم تارانتینو رو پسندیده و ارج نهاده باشد. یکی صاحب سبکه و دیگری تقلیدکار، یکی استاد تعلیق و دیگری هرزنگار، یکی تراژدی پرداز و دیگری پارودی ساز، یکی مغرور و مستقل و دیگری پاچه خار آکادمی چپ گرا، یکی منتقد پسند و دیگری تینیجر پسند، یکی خشونت را وسیله قرار میدهد دیگری هدف، یکی تراژدی انسانی می بیند یکی دلقک بازی... همینطور میشه لیست رو ادامه داد... :D

هرزنگار؟! پاچه خار آکادمی چپ گرا؟! و سایر لاطائلات...
این حجم از چرت و پرت بی‌سابقه است تو تاپیک.

برای عدم اسپم
Call Me By Your Name 2017
7/10
تا نیمه فیلم خوب پیش می‌ره؛ اما بعد از نفس می‌افته و حوصله‌سربر می‌شه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر