Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
164119
Inland Empire 2006
4.5/10

اینلند امپایر (امپراطوری مرکزی) شخصی ترین فیلم لینچ است ولی متاسفانه از نظر بنده، بدترین فیلم لینچ است. ابتدا بگویم که ضعیف ترین کار لینچ در بخش تکنیکال است؛ زاویه های دوربین غلط، نماهای نزدیک تهوع آور و دوربین روی دست که بدترین نوع فیلم برداری است. (یک زمانی ایرانی ها جو فرهادی دوربین روی دست استفاده می کردند که کلا برچیده شد!) دلیل استفاده لینچ از دو دوربین متفاوت را درک نمی کنم؛ اینکه در برخی از سکانس ها از دوربین اچ دی کم استفاده می کند (که بدترین قسمت است) و در برخی دیگر از دوربین مخصوص فیلمبرداری سینمایی که چندان هم از آن فریم و قاب های زیبایش پرده برداری نمی کند.

قصه فیلم خوب است ولی آن قدر پیچیده است که شاید با خواندن خلاصه داستان و تئوری نتوان از آن درک درستی داشت. اگر در فیلم هایی مثل جاده مالهالند، مخمل آبی، کله پاک کن و بزرگراه گمشده 40 درصد داستان را می فهمیدید، در این اثر به زور شاید 10 درصد پیرنگ اصلی را متوجه می شوید. فیلم این بار نفرین را در بین درک خیال و واقعیت قرار می دهد. بازیگر نوظهور هالیوود (لارا درن) پیشنهاد بازی در یک فیلم سینمایی بهش می رسد و در آن فیلم با دوون (جاستین ثرو) همبازی می شود. فیلم قرار است ریمیک یک اثر باشد که هرگز به مرحله تولید نهایی نرسیده است، چون بازیگرانش به طور مرموزی به قتل می رسند. کارگردان و تهیه کننده اعلام می کنند که داستان بر اساس یک فولکور لهستانی است که انگار بازگوی آن نفرین شده است. بازی در چند سکانس، لینچ «نفرین» را در جان لارا درن می اندازد. این جاست که لینچ و درن به صورت تمام اکسپریمنتال قصه تو در تو را برای ما روایت می کنند. پیچیدگی در حدی برای مخاطب قابل قبول است که او را خسته و ملال آور نکند، چیزی که به ندرت در فصل سوم تویین پیکس یافت می شد. پیچیدگی زیاد و دوربین گیج کننده مخاطب را دچار سردرگمی و حالت تهوع می کند که واقعا مرا مجبورم کرد که 40 دقیقه پایانی فیلم را اسکیپ کنم. شاید لینچ بهتر بود که این داستانش را به رمان بلند تبدیل می کرد؛ قصه او توان تصویرسازی ندارد.​

آخرین ویرایش:

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
Untitled.png
--------------------------
2001 یک ادیسه فضایی
9/10
-------------------
میخواستم اسم فیلم رو انگلیسی بنویسم هر کاری کردم 2001 سمت اشتباه قرار میگرفت این دیگه چه مدلشه:D
فیلم واقعا حیرت آوره.
52 سال از ساخت فیلم میگذره هنوز سکانسهاش فک آدمو به زمین میچسبونه.
فیلم موضوع جالبی هم داره.
اما.
چرا فیلمنامه این مدلیه؟ عملا بعضی جاها 5 دقیقه نه چیز خاصی نشون میده نه دیالوگ داره نه اتفاقی میافته.
یهو یک سکانس میاد طرف 2 دقیقه داره ورزش میکنه بعد همینطور این رو نشون میده.:|
ولی اگر به فضا و کیهان علاقه دارید حتما ببینید.​

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد
مولان
1599917163666.jpeg

کارگردانی: بد
فیلمنامه: بد
شخصیت پردازی: بد
پایان بندی: بد
جلوه های ویژه: بد
موسیقی: بد
سکانس های اکشن: بد
فیلمبرداری: بد
تدوین: بد
دیدن جت لی بعد از چندین سال: نکته ی مثبت
لیو یی فی: نکته ی مثبت
مولان در نهایت حدش یک فیلم با بخش فنی و هنری بسیار بده
فیلمی به شدت شعار زده ، SJW و فمنیست پسند که منطقی درست و حسابی پشت شخصیت های تماما تک بعدی و بسیار بد ماجرا و اعمالشون نیست و زمان روایت داستان و سنت های مربوط بهش در اون جایی ندارن و اگر هم داشته باشن به کسری از ثانیه عوض میشن و تبدیل میشن به فرهنگ غالب 2020
ایکاش حداقل به روح مولان 1998 وفادار می موندن اونموقع اتوماتیک ما یک شخصیت زن قوی و درست و حسابی میدیم که همه چیزش در حد مناسب قرار داره ولی چیزی که در حال حاضر گیرمون اومده یک فمنیست سال 2020 میلادیه که در تاریخ برش گردونن عقب و نه چیزی بیشتر.
2/10​

آخرین ویرایش:

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
Mulan
3/10
یک افتضاح به تمام معنا...خیلی جالبه که جلوه های ویژه و حتی شات های کارگردانی کاملا کپی کار های داخل چین هستن، خلاصه دیزنی بدجور میخواسته به مذاق مخاطب های چینی خوش بیاد ولی با سر رفته در دیوار... اونا هم خوششون نیومده.
ماشالا چقدرم بازیگرا دیالوگ ها رو بد میگفتن. از بازیگر های با تجربه مثل دانی ین و جت لی گرفته تا نخودی ها، همه بازی های جالبی نداشتن.
با تمام اینا بنظرم بازیگر مولان نسبت به کار های دیگه اشون انتخاب نزدیک تری به اثر اصلیه، ولی اینقدر همه چیز بده آدم دلش نمیاد از ایشون هم تعریفی کنه.

پ.ن:بعد حواشی اش واقعا دلم نمیومد نگاه اش کنم، ولی خب بیکار بودم گفتم دیده باشمش... الان تنها افسوسم اینکه یکی اون دو ساعت عمری که ازم تلف شده بهم برگردونه.:|:))

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
166173
Wild at Heart 1990
2/10

چه مزخرفی بود این فیلم Wild at Heart دیوید لینچ! واقعا این اثر چگونه جایزه بهترین فیلم کن سال 1990 را گرفت؟ واقعا آدم خنده اش می گیرد که در همان زمان سریال بی نظیر تویین پیکس را در قاب تلویزیون تماشا می کند و بعد در پرده سینما با اثری مضحک Wild at Heart روبرو می شود. فیلم انگار دست کودک شش ساله ای ساخته شده که تازه از خشونت و س*س چیزی سر در آورده و بعد با تخیلات کودکانه ذاتی اش، یک قصه بی در و پیکر عاشقانه با تم شبه سورئال (که اصلا هم سورئال نیست و بیشتر تهوع خیال هست!) ساخته. تنها جای لذت بخش فیلم رفتن کله ویلیام دفو به هوا بود!

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
167234

The Devil All the Time
7.5/10
من بیشتر بخاطر بازیگرهای فیلم رفتم سراغش و یجورایی سورپرایز شدم :-"
bill skarsgåd و robert pattinson عالی بودن ، انتظار داشتم که از پتینسون بازی خوبی ببینیم ولی بیل اسکارشگرد واقعا سنگ تموم گذاشته بود، هم بازیش خوب بود و هم شخصیتی که داشت جالب بود.
تام هالند هم روی اعصاب نبود :-"

در کل ببینید فیلم رو، داستان فیلم نسبتا ساده ولی خوب و درگیر کنندست، از اون مهمتر ادم گذر زمان رو به اون صورت احساس نمیکنه و فیلم خسته کننده ای نیست.

آخرین ویرایش:

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
170016
---------------------
Train to Busan
10/10
-------------------
بینظیر، همون سالی که اومد اسمش رو شنیده بودم ولی خب تازه دیشب دیدمش.
فیلمی پر تنش و استرس زا در مورد یک آخرالزمان زامبیئی(:D).
شاید در ظاهر با یک فیلم زامبی محور طرف باشیم اما در باطن یک درام قدرتمند هم هست.
پایان فیلم هم که بینظیره و تا مدتها به شخصه توی ذهنم میمونه.
اگر ندیدید از دست ندید و سریعا برید سراغش.​

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,809
نام
مهراد
The Silencing 2020

بازی خوب بازیگرا مخصوصا جیمی لنستر دوست داشتنی
داستان جالب اما کوتاه و فاقد پیچش های داستانی
موسیقی های جذاب (تا حدی که موسیقی اول فیلم و وسط فیلم منو یاد مراحل اول بازی رزیدنت اویل 4 انداخت)

7/10

V/H/S 2012

از خوبای چند داستانه و چند کارگردانه
کلا بد نیست و ارزش دیدن داره

6/10

• Like
Reactions: VENOMEM

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر