Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,853
نام
پدرام
درود به جوکر سه بار امتیاز دادم
هر بار کم و کمتر شده متاسفانه

لیست +8 ؟ خیلی راحته Love اثری از گاسپار نوئه که یک شاهکار کامله. همه چی در این فیلم در کمال خودش قراره داره از قاب بندی ها گرفته تا دکوپاژ و میزانس و رنگ بندی واقعا بی نظیره. گاسپار نوئه تونسته با تصویربرداری خارق العاده بعد شهوانی سکانس هارو برای مخاطب کنه و همه اوناها رو از منظر عشق ببینیم. نوئه تونسته پارو فراتر از کلیشه ها بذاره، به قول یکی از دوستانم اگر ما در فیلمهای رومانس روتین صحنه بوسیدن و زیر پتو رو رفتند رو نمادی از عشق میدونیم؟ چرا نوئه نتونه عمیق ترین حس عشق یعنی "س.کس" رو به تصویر بکشه.

امتیاز 10/10
علی جان این فیلم بود یا پورن هاب ؟!!
فیلم رو با کلی ذوق و شوق دانلود کردم،همون شروعش فر خوردم

پ.ن:
دوستان تاپیکی نیست که هرکس بهترین فیلمایی که دیده رو لیست کرده باشه؟

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,485
نام
سپهر

پ.ن:

بهترین فیلمهای دهه اخیر میلادی از نگاه کاربران بازی سنتر

رای گیری در مورد بهترین فیلمی که دیده اید توسط کاربران بازی سنتر(پست اول خوانده شود.)

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

پ.ن:

نه پو.رن حساب نمیشه. اساسا تعریف پورن به معنی ساده به محصولی گفته میشه که در راستای تحریک احساسات جنسی شما ساخته شده باشه ولی نوئه سعی کرده با قاب بندی و نورپردازی اون جلوه شهوانی تصویر رو تاحد ممکن کم کنه. ولی در عین حال غریضه همیشه بیداره

• Smile
Reactions: IMANOKA

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
نه پو.رن حساب نمیشه. اساسا تعریف پورن به معنی ساده به محصولی گفته میشه که در راستای تحریک احساسات جنسی شما ساخته شده باشه ولی نوئه سعی کرده با قاب بندی و نورپردازی اون جلوه شهوانی تصویر رو تاحد ممکن کم کنه. ولی در عین حال غریضه همیشه بیداره
من نسخه ADIT دانلود کردم و هیچ زیرنویسی بهش نخورد .فیلم س...پر رسما جلوی این باید لنگ بندازه :D علی چطور با این فیلم تحریک نشدی ؟ شاید این روزا ما زیاد گرمی خوردیم برای اینه :D

همون سکانس اول که کل دم و دستگاه طرفین معلومه و 5 دقیقه زنه با چیز مرده بازی میکنه قشنک معلومه کارگردان نخواسته تحریک بشیم لول :))

PayableOnDeath

کاربر سایت
May 20, 2008
311
نام
Hooman
من نسخه ADIT دانلود کردم و هیچ زیرنویسی بهش نخورد .فیلم س...پر رسما جلوی این باید لنگ بندازه :D علی چطور با این فیلم تحریک نشدی ؟ شاید این روزا ما زیاد گرمی خوردیم برای اینه :D

همون سکانس اول که کل دم و دستگاه طرفین معلومه و 5 دقیقه زنه با چیز مرده بازی میکنه قشنک معلومه کارگردان نخواسته تحریک بشیم لول :))
حالا کاری به تحریک کننده بودن یا نبودن فیلم ندارم، ولی من پورن بازم رسما و این فیلم کار پورنو نکرد برام:D
سکانس اول یکی از معدود سکانس های حساب شده ی فیلمه که خیلی خوب تکلیفو با تماشاگر از همون اول مشخص می کنه.
همون اول به مخاطب می فهمونه که قراره ارتباط بین این دوتا به طور واضح نشون داده بشه و هم اینکه به نوعی سعی می کنه با این سکانس فرآیند عادی سازی رو برای مخاطب انجام بده تا بتونه بقیه فیلمو کنار بیاد.
من از این فیلم گاسپار نوئه خوشم اومد به خاطر جسارت توی تابوشکنی و اینکه نگاه جدیدی به رابطه عاشقانه و ج*نسی داشت.
اما خب از شخصیت پردازی و بازی ها به خصوص نقش اول مرد خوشم نیومد و فیلمنامه سوراخ های اساسی داره توی روند منطقی در نهایت ولی فیلم تاثیر گذاشت روی من و همین جایگاهشو برام بالاتر برد.
توی یکی از دیالوگ هایی که بین دو شخصیت رد و بدل میشه پسره که به عوعی جانشین جوانی های خود کارگردان هست هم به صراحت میگه که دوست دارم فیلمی بسازم برگرفته از خون، اشک و منی.
البته که در مقایسه با فیلم قبلیش Enter the Void کاملا در سطح پایین تری قرار داره و اون فیلم هم اگه حوصله سبک و سیاق غیر معمول و آوانگارد رو داشته باشید پیشنهاد میشه.

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
701
من این 3 4 روزه دو تا فیلم خوب دیدم
the lobster
ایده عالی و فیلمنامه خوب ولی مشکل این بود که زیاد ایده رو توضیح نداده بود میشد از این ایده ی شاهکار یه شاهکار ابدی خلق کرد
در هر صورت من لذت بردم
7/10

ready player one
یک ایده ی جذاب دیگه.استاد اسپیلبرگ بازم ترکوند.

7.5/10

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,410
American Hustle
2013​

امروز دوباره دیدمش بعد دو سه سال
واقعا نمیفهمم چرا این فیلم انقد هیتر داره، ریویو های مردمو خوندم کاملا بدون دلیل هیت ورزی کرده بودن
تنها دلیلی که به ذهنم میرسه اینه که دیوید او راسل میگن شخصیت دوش بگی هست! و قطعا محبوبیت اسکورسیزی رو نداره و مردم هم تلقین میکنن که این چه فیلمی بود غلط کردی con film به شیوه اسکورسیزی ساختی! خلاصه یه همچین ریسیست بازی هایی...

این ریتم، این شخصیت پردازی ها، این طنز جیگر، این رنگبندی و کاستوم دیزاین و... واقعا یکی از بهترین فیلمای شیادی که تاحالا دیدم، بنظرم این پایین تر از گرگ والستریت نیست (که اونم باید دوباره ببینمش دلم تنگ شده :D).

9.5/10

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,485
نام
سپهر
131822

Platoon 1986

7/10

سبک فیلمسازی میهن پرستانه الیور استون زبانزد سینمای بدنه آمریکا است و در زمان خودش ( دهه 80 و 90 میلادی) دلربای منتقدان و اهالی رسانه بود. جوخه را خیلی وقت پیش دیده بودم و چون خاطره ای از آن موقع از پلان های فیلم در ذهن خود نداشتم دوباره فرصت یافتم که فیلم را ببینم. فیلم به مرور تاریخ مصرف گذشته شده و احساس نمی کنم که اگر کسی میخواهد حال و هوای ننگ انگیز جنگ ویتنام را لمس و مشاهده کند، فیلم جوخه را به او پیشنهاد دهم. شعار زدگی در تمام بدن فیلم موج میزند. در کنار تصاویر عریان از حقیقت جنگ در لنز دوربین استون نمایان می شود. مونولگ های گفته شده در میانه فیلم توسط قهرمان جالب است که به تغییر رویه قهرمان فیلم کمک بسزایی می کند. شخصیت پردازی های سربازان به لطف بازی خوبشان یکی از نکات جالب فیلم است ولی هرگز قابل پلات توییست و پیشبرد غیرقابل پیش بینی فیلم با اینک آخرالزمان قابل قیاس نیست!​

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
sunshine
فیلمی قدر ندیده از دنی بویل به نویسندگی الکس گارلند . فیلمی که تاثیر اش رو به خوبی می توان بر اثار پس از خود دید . به خصوص در پرامتئوس . فیلم دارای دو درونمایه است . یکی درونمایه ظاهری اش که بار علمی خیالی دارد و یادآور آرماگدون است (البته نسخه کمتر ابلهانه و پاپ کورنی آن فیلم است و دیگری درونمایه کمی نهان فیلم که با الهام گیری از اساطیر باستانی همان داستان آشنای انسان و علاقه اش به کنترل کائنات و عواقب آن را روایت می کند . هرچند کمی خفیف است و اگر آشنایی با اسطوره ی مورد نظر نداشته باشیم شاید کمی درک اش سخت باشد بر خلاف پرامتئوس که به صورت گل درست پیام فلسفی اش رو بیان می کرد . فیلم در فضاسازی موفق است . دنی بویل به خوبی میداند که کجا با تغییر سبک فیلم برداری و نماها حس لازم رو به بیننده القا کند. فیلم از جایی به بعد تعلیق اش به اوج می رسد و نقبی به اثاری مثل بیگانه میزند که توانایی کارگردان در در آوردن تعیق این سکانس ها مثال زدنی است . فیلم یک اثر گروه محور و حادثه محور است و به همین دلیل کاراکتر پردازی عمیقی رو شاهد نیستیم . کاراکتر ها در حد سطحی پرداخته شدن که البته نیازی هم نبود . شاید بین این ها کاراکتر اصلی با بازی بسیار خوب کیلیان مورفی کمی وضعش بهتر باشد . موسیقی متن نیز به خوبی در خدمت فیلم است . خورشید فیلمی است برای علاقه مندان سینمای فضایی و علمی که دیدنش لذت بخش است
امتیاز 8 از 10

frailty
فیلمی خاص و به یاد ماندنی و مهجور . فیلمی که در ژانر ترسناک رده بندی شده و به همین دلیل شاید آن را با چوب اثار سطح پایین این ژانر کوبیدن و فراموش شده. ولی بیشتر از این که ترسناک باشد رعب آور است چرا گه دست رو موضوعی می گذارد که ملموس است و این نوع دیدگاه ها را به وفور در دنیای مدرن امروزی در درجه های مختلف شاهد هستیم. فیلم داستانی خاص را مد نظر قرار داده .داستانی درباره مذهب و اعتقاد و خرافه داستان مردی است که روزی تصور می کند خدا از طریق فرشته ای به وی وحی نازل کرده که انسان هایی را بکشد چرا که اهریمن هایی هستند در ظاهر انسان . و با هوشمندی تمام تلاش کرده از نتیجه گیری کلیشه ای دوری کند . شاید نحوه پرداخت کاراکتر برای مخاطب این سال ها کمی معمولی باشد . چراکه در سال های پس از این فیلم آثار زیادی بودن که تلاش کردن نحوه کاراکتر پردازی مشابه این فیلم داشته باشند. ولی برای زمان ساخته شدن فیلم ریسک بزرگی بود هرچند کارکتر پردازی فیلم ضعف هایی نیز دارد. فیلم تا آخرین لحظه موضع خودرا حفظ می کند و توئیست پایانی اش هم شوکه کننده است . هرچند کمی برای تاثیر گذاری بر مخاطب در آخر فیلم وا می دهد و سوالاتی در ذهن بیننده بوجود می آورد . بازی بازیگران عالی است . بیل پکستون بازیگری که در دهه 90 با بازی در آثار بلاک باستر به بازیگر شناخته شده ای در نقش های فرعی تبدیل شده بود در این فیلم که اولین تجربه کارگردانی اش هم بود بازی قابل قبولی ارائه داده . متیو مک کاناهی هم خوب ظاهر شده بود . و می توان رگه ای از بازی جذابش در سال های اخیر رو در این فیلم دید شاید با دیدن این فیلم بتوان گفت مک کاناهی از اول هم بازیگر با استعدادی بود فقط فیلم های آشغالی بازی می کرد . در پایان باید بگم این فیلم بر خلاف دسته بندی ژانری اش فیلمی است قابل تامل و ارزشمند که دیدنش پیشنهاد می شود
امتیاز 8.5 از 10

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,410
ارباب حلقه ها قسمت اول :|

از نظر ظاهری عالی است، بنظرم برا هرجور علاقمند به سینمایی این فیلم میتونه ارزش دیدن داشته باشه بخاطر فیلمبرداری و تدوین خیلی خوبش و جلوه های ویژه پر هزینه ش. اما مشکلی که با داستان اینطور فیلمها دارم، اینه که اگه فیلم رو از عناصر فانتزی بتکونید و کاملا لختش کنید :D اون واقعیت یا اسکلت اصلی داستان یه چوب خشکی بیشتر نیست، نبرد خیر و شر مطلق بدون هیچ پیچیدگی روانی و عمقی، و بدون هیچ پیامی مگر برای مخاطب نوجوان. بنظرم دو حالت داره، یا با جهان فانتزی Middle earth شدیدا حال میکنید و طرفدارش میشید، و یا در غیر اینصورت در بهترین حالت فیلم یه تجربه meh خواهد بود که فقط با ظاهرش جذبتون میکنه.

7/10

باشو، غریبه کوچک
انتظار شاهکار داشتم با تعریفایی که شنیده بودم
واقعا نا امید شدم، این نمره هم برای نما های خیلی
قشنگشه که هرکدوم میتونه یه عکس خیلی زیبا باشه
کاش کارگردان قدرت ابراز تصویری و این نما های زیبا، مثل مادر در پس زمینه شالیزار، رفتار های غیر کلامی باشو، دویدنش و کلی مورد دیگه در طول فیلم، دستکم نگرفته بود و سعی نداشت در این میان به
شیوه سنتی قصه بگه و کاراکتر خوب و بد درست کنه. در اواسط فیلم یجا صدا رو قطع کردم و فقط تصویر رو نگاه کردم، واقعا دلنشین تر شد!!

5/10​

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
Ad_Astra_-_film_poster.jpg

(Ad Astra (2019
تعلیقی به طول زمین تا لبه‌ی منظومه‌ی شمسی... .به سوی ستارگان، بسیار بیش از آن که بخواهد سای-فای باشد، یک درام فضایی بسیار کم حرف است.این کم حرفی و منسجم بودن خط داستانی بر یک نقطه، می‌توانست تبعات سنگینی برای بدنه‌ی فیلم داشته باشد، که ایفای نقش کم نظیر برد پیت در قامت کاراکتر اصلی، توانست اثر را از لبه‌ی پرتگاه نجات دهد و فیلم را به سوی موفقیت در نمایش اهدافش سوق دهد.برد پیت در به نمایش در آوردن احساسات کاراکتر اصلی بسیار موفق عمل کرده است و در واقع اگر این ایفای نقش نبود، ارتباط گرفتن با پلات فیلم امری بسیار دشوار می‌شد.جلوه های ویژه و اتمسفر سازی، که دو فاکتور بسیار مهم در فیلم های فضایی هستند (خصوصا اگر فیلم تعلیق وار باشد، اتمسفر سازی نقش بسیار پر رنگ تری می‌گیرد) هر دو نمره‌ی قابل قبولی می‌گیرند و ایراد بزرگی نمی‌توان وارد کرد.موسیقی فیلم هم در سطح بالایی قرار دارد و بیننده را در کنار کاراکتر اصلی قرار می‌دهد.با وجود همه‌ی تفاسیر فوق الذکر، به نظر می‌رسد که در نهایت رضایت مخاطب از این فیلم، سلیقه‌ای تر از بسیاری از آثار دیگر است و برای عده‌ای، انسجام بیش از حد خط داستانی بر یک نقطه و هدف، و عدم انعطاف پذیری فیلم، خسته کننده بوده و تمرکز بیننده را از پیام محوری و اتمسفر خاص فیلم می‌گیرد.با این حال به سوی ستارگان، فیلم خوش ساختی است و پیام زیبایی هم نهفته در خود دارد، که البته اگر بازی درخشان برد پیت نبود، احتمالا فیلم مجال چندانی برای عرض اندام نمی‌داشت (نادیده گرفته شدن نسبی بازی او در این فیلم در جشنواره ها جای تأمل دارد، که ماهیت روایی فیلم در این امر بی‌تاثیر نبوده است).

آخرین ویرایش:

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,357
131997

Ad Astra (2019) - IMDb

اصلا نتونستم تا اخر ببینم. شیفت دلت زدم رفت و امتیازی ک بهش دادم 3 بود :D

1584248666479.png

Charlie's Angels (2019) - IMDb

فیلمش اون چیزی ک باید نبود. به احترام دو فیلم گذشته (که اونام چیز خاصی نبودن ولی چون قدیما دوسش داشتیم) بهش 5 دادم​

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر