Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
Bad times at el royale 2018
6.5/10
Bad_Times_at_the_El_Royale.png

فیلم منو یاد فیلم hateful eight انداخت ( یک کپی ناقص از این فیلم بود که از فروشش میشه فهمید ) که داستان شبیه به هم دارند ... یک عده در یک مکان جمع شدند که نمیدونیم چه گذشته ای دارند و کی هستند ( به مرور در طول فیلم همه چیز توضیح میده )
داستانش خیلی جذاب روایت نمیشه اما اینجوری هم نیست که حوصلتون سر بره
برای این روزها که فیم خاصی نیست، دیدنش بد نیست

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,506
نام
سپهر
220px-Bohemian_Rhapsody_poster.png

Bohemian Rhapsody 2018
7/10

بردن دو جایزه اصلی مراسم گلدن گلوب امسال، من را بیشتر از قبل وادار کرد که فیلم «حماسه کولی» را تماشا کنم. البته با انتشار نقد های نسبتا متوسط از فیلم پیش از مراسم، مرا کمی از تماشای فیلم دلسرد کرد اما آن اتفاق عجیب گلدن گلوب، مهر تاییدی برایم بود که بشینم و فیلم را تماشا کنم. «حماسه کولی» بیشتر به جای این به زندگینامه شخصی فردی مرکوری بپردازد، به نحوه تشکیل گروه کویین تمرکز دارد؛ فیلم تصویر پیش پا افتاده و سریع از تشکیل گروه را به مخاطب نشان می دهد. فردی از همان ابتدا دل اعضای گروه را می رباید و با تک سکانس شرکت در یک کلاب، عضو اصلی گروه می شود. البته کاملا مشخص است که ایراد این سکانس ها مربوط به کارگردانی برایان سینگر نمی شود. (می دانید که برایان سینگر از پروژه به دلیل اختلافاتی جدا شد و ساخت فیلم به دست الکس فلچر افتاد و بعد دوباره برایان برای سکانس های لیو اید، به پروژه محلق شد!) سپس فیلم بیشتر به مسئله تمایل جنسی فردی می پردازد که نزدیک 2/4 فیلم بر روی این موضوع تاکید دارد. فیلم با تاکید بر روی این سناریو، از حس و حال راک اند رول ابتدایی فیلم می کاهد تا اینکه به دقایق پایانی فیلم و کنسرت Live Aid می رسد. لحظات پایانی که به کنسرت Live Aid اختصاص دارد، یک بازسازی جذاب و بی نقص از همان کنسرتی است که به عنوان یکی از بزرگترین اتفاقات تاریخ موسیقی جهان و راک نام برده می شود. در مورد هنرنمایی رامی مالک هم بگویم که اگر فردی زنده می بود و می دید رامی مالک نقشش را بازی کرده، قطعا پس از تماشای فیلم، برمیخیزید و رامی را تا سر حد مرگ ستایش می کرد!​

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: PEDRAMGOLCHIN

hry

کاربر سایت
Feb 16, 2006
256
Bad times at el royale 2018
6.5/10
Bad_Times_at_the_El_Royale.png

فیلم منو یاد فیلم hateful eight انداخت ( یک کپی ناقص از این فیلم بود که از فروشش میشه فهمید ) که داستان شبیه به هم دارند ... یک عده در یک مکان جمع شدند که نمیدونیم چه گذشته ای دارند و کی هستند ( به مرور در طول فیلم همه چیز توضیح میده )
داستانش خیلی جذاب روایت نمیشه اما اینجوری هم نیست که حوصلتون سر بره
برای این روزها که فیم خاصی نیست، دیدنش بد نیست
خیلی دری وری و خسته کننده بود

• Like
Reactions: PEDRAMGOLCHIN

Masoud20R

کاربر سایت
Feb 5, 2010
332
نام
مسعود
Glass_official_theatrical_poster.jpg

بعد از 19 سال این سه گانه هم به پایان رسید! 20 دقیقه اول فیلم عالی شروع میشه. پایان فیلم شاید واسه بعضی ها ناامید کننده باشه ولی من اصلا مشکلی باهاش نداشتم. تنها نکته منفیش این بود که سوالات بی پاسخ هست واسه بیننده. موسیقی فیلم و فیلم برداری خیلی خوب بود. بهترین قسمت فیلم بازی James McAvoy بود بازیگر فیلم Split. این بشر عالی بود این همه شخصیت رو بازی کردن با این حرفه ای. کلا ستاره فیلم بود. امتیاز من 9/10

ازوت فیلماست مه خودتون یابد ببینین و اصلا به امتیاز ها کاری نداشته باشین.

Mr.Nikyar

کاربر سایت
Nov 13, 2013
269
نام
نیکیار
k8bt_sshot-2.png

Blade Runner 2049 2017 720p DibaMovie

5.7/10

با علم به اینکه نسخه قبلی رو دیدم، اوایل فیلم خیلی گنگ بود انگار فقط میخواست جلوه های ویژه رو به رخ بکشه

بعدش جذاب شد ولی نه اونقدر!

نکته اصلی که نمره رو اینقدر کم کردم برمیگرده به ضعف داستانی که خودتون ببینید متوجه و میشید و اگه بگم اسپویل میشه​

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
345326346346.jpg
The Girl in the Spider
وقتی به نمرات فیلم و نظرات مردم نگاه میکنی انتظار یـ چیز خیلی آبکی و داغون به تمام معنا رو داری ولی وقتی میشینی پای فیلم پی میبری The Girl in the Spider در بدترین حالتش یـ فیلم متوسط ـه که به هیچ وجه مستحق این نمرات پایین و شدیدا منفی نیست ! فیلم دنباله ی مستقیم نسخه ی سال 2011 فینچر ـه و بر خلاف اون که ردپای فینچر ینی داستان مرموزش توی همه جای فیلم ریشه دونده بود و یـ جورایی امضاش رو قشنگ به رخ بیننده میکشه این یکی خیلی سر راسته و به هیج وجه از نظر داستانی و عنصر قافل گیر کننده موفق نیست به شخصه غیر یک صحنه که شاید زیادی به داستان اصلی مرتبط هم نبود 99 درصد مواقع فیلم قابل پیش بینی و کلیشه ای پیش میره و حرفی به اون صورت واسه گفتن نداره بیشتر روی صحنه های اکشن و هک و تکنولوژی های مندر اوردی این جور چیزاست صحنه های اکشنش زیاد به اون صورت پر زرق برق طراحی نشدن بدک نیستن و تو ذوق بزن نیستن و میشه کامل باهاشون کنار اومد شخصیت پردازی فیلم هم باز به اون صورت چنگی به دل نمیزنه به غیر خود شخصیت اصلی که بکگراند شخصیتیش رو ازش اطلاع داریم بقیه خوب برداخت نمیشن ! در کل فیلم به اون فاجعه ای که نمرات ازش خبر میدن نیست و میشه کامل باهاش یکبار رو گذروند به نظرم
6.5/10.0

آخرین ویرایش:

bushwhacker

کاربر سایت
Oct 30, 2018
19
1542248943-Bohemian_Rhapsody_movie_review.jpg

یه جای فیلم،مدیر لیبل از گروه میخواد که به فرمولای امتحان پس داده بچسبن ولی اعضای گروه میگن که این کار وقت تلف کنیه و اونا بهتر از اون هستن که بخوان خودشونو تکرار کنن.مشکل فیلم همین چسبیدن به فرموله و در نهایت وقت ما رو هم تلف میکنه.انگار از روی کتاب "راهنمای آسان ساخت فیلمای زندگینامه ای"ساخته شده.سعی میکنه مثل یه صفحه ویکیپدیا به همه اتفاقات مهم یه بازه زمانی خیلی سطحی اشاره کنه و چیزی رو از قلم نندازه و در نهایت تو هیچ چیزی عمیق نمیشه.استراتژی فیلم برای نزدیک تر شدن به کاراکترش (گرایش جنسی) هم در حد یه پاسخ به ترند روز میمونه و به کشف و لحظه خاصی نمیرسه. انگار چک لیستی بوده و مجبور بودن که تمام این آیتما رو تیک بزنن.مشخصا هیچ ذهن خلاقی تو پشت و جلوی دوربین وجود نداره.تعجبی نداره که بهترین قسمت فیلم هم یه بازسازی "عین به عین" از یه رویداد تاریخیه.
2/10

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
700x700-75 (9).jpg
AQUAMAN
فیلم رو میتونم به معنای واقعی سرگرم کننده معرفی کنم حداقل مثل فیلمای قبلی DC رو اعصاب برو نیستن ولی خوب بازم کم اشکال نداره که در راس ـش میشه به شخصیت پردازی ضعیف و فیلمنامه متوسطش اشاره کرد که به شخصه نتونستم با هیچکدوم از شخصیت های فیلم به غیر خود ارتور/AQUAMAN کامل ارتباط برقرار کنم داستان هم که خوب به اندازه کافی کلیشه ای ـه با این حال جیمز وان خیلی خوب از پس صحنه های اکشن فیلم بر اومده و به انداره کافی این صحنه ها هیجان انگیز درست کرده جلوه های ویژه فیلم هم بهتر از اون چیزی که فکرش رو میکردم با کیفیت بودن و خیلی راحت در حد کارای مارولی بود از این لحاظ فیلم در کل به نسبت بقیه کارای اخیر DC واقعا کار نسبتا تمیزی بود هرچند جای کار بازم خیلی داشت

پ.ن : WTF :)) سطح طنز در حد Deadpool ;))

7.0/10.0

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد
Darkest Hour
عجب.بلاشک این فیلم از دست دوستان انگلیسی و آمریکایی در رفته.یا شاید هم فکر می کردن دارن از چرچیل تعریف می کنن و ناخواسته بوده! :-?
ج.ج دوم سنگین ترین,عجیب ترین,مهم ترین و سرنوشت سازترین جنگ تاریخ بشری بود که هنوز هم پس لرزه هاش مثل کنفرانس تهران ادامه داره و ادامه خواهد داشت.خود جنگ جهانی و طرف های درگیرش در این بحث نمی گنجه اما اون چیز که برای ما اهمیت داره اینکه بعد از نزدیک به 72 سال از تموم شدنش هنوز طرف برنده داره با تمام توانی که داره با یک حالت بچه گانه می گه من خوبم و اونا اَخن,بدن,من خوبم,چرا نمی فهمید من خووووووبم !!!تاریک ترین ساعت هم دقیقا بر اساس همین الگوی رفتاری ساخته شده ولی در کمال تعجب نتیجه ای که از فیلم بیرون اومده دقیقا برعکس خواست طرف پیروزه و همین هم برام عجیه :-?
فیلم در مورد آقای وینستون چریچل هست که میاد و نخست وزیر برینانیا در زمان پیشروی آلمان در فرانسه میشه.به هر دری میزنه تا در مقابل آلمان بایسته.به رزولت زنگ میزنه اما نتیجه نمی گیره دروغ می گه چون فکر می کنه لازمه,نقشه می کشه تا نیروی های بریتانیا رو از فرانسه بکشه بیرون در حالی در یک قدمی نابودی هستند.به صلح هم اصلا فکر نمی کنه و در آخرین لحظات که داشت سست می شد یهویی سر از متروی لندن در میاره و دوباره به موضع قبلی برمی گرده.در نهایت هم مثلا موفق میشه.
فیلم به جای اینکه بیاد مثلا از چرچیل تعریف کنه عملا داره به چرچیل فحش میده در حالی که خودش نمی دونه؟! :-?
چرچیلی که فیلم به نمایش گذاشت یک آدم خود رای,دروغگو,ناتوان از انجام خیلی از کارها,مغرور,بدون کوچک ترین فکری نسبت صلح,سرخورده از گالیپولی.این مورد آخری اینقدر وضعیت حادی در فیلم داره که ناخودآگاه این حس به بیننده دست میده که چرچیل داره از فرصتی که به دست اومده برای ماله کشی گالیپولی استفاده می کنه و فقط همین براش مهمه و باقی حرفاش فقط برای سرپوش گذاشتن بر این خواسته است.این در زمان مکالمه چرچیل و هالیفکس به اوج خودش می رسه.البته لازم به ذکره چرچیل واقعا همین بوده و فیلم کارش در به تصویر کشیدن چرچیل بی نظیر بوده و همین هم باعث تعجبه که چطور میشه به اصطلاح قهرمان بریتانیا درست و کامل به تصویر کشیده میشه.:-?
میشه گفت فیلم از نظر فیلم بودن قابل قبوله مخصوصا هنرنمایی گری اولدمن.شخصیت الیزابت لیتون با بازی لیلی جیمز توی فیلم در نیومده ولی باقی کارکترها به این سرنوشت دچار نشدن.کارگردانی و تدوین هم در سطح مناسبی قراردارن.فضاسازی ها خوب بوده اما شخصا فکر می کنم فیلمنامه و موسیقی جای کار بسیار زیادی داشتن.مخصوصا فیلمنامه که انتظار داشتم بازگشت به عقاید ضد صلحی چرچیل رو بهتر در بیاره.
تاریک ترین ساعت از فیلم های عجیب در مورد جنگ جهانی دومه.
7/10

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,506
نام
سپهر
Climax_%282018_movie_poster%29.png

Climax 2018
9/10

(این نوشته مربوط به سه ماه پیش است.)

تنها از گاسپر نوئه برمی آید که فلسفه "مرگ و زندگی" را با هر موضوعی آمیخته می کند؛ در "عشق"، سکس و در "خلا وارد شو" اعتیاد و خشونت. اما در کلایمکس، این دیدگاه فلسفه
گونه با جنون و رقص ترکیب شده است. دیدگاهی عجیب و غیرمتعارف که نوئه در روایت چنین داستانی، استاد است. فیلم "کلایمکس" به چهار قسمت تقسیم می شود؛ قسمت مصاحبه با بازیگران فیلم، قسمت رقص، قسمت صحبت تک تک شخصیت ها با یکدیگر و قسمت جنون که اصلی ترین قسمت فیلم است. در قسمت نخست، به نظر می آید که حالت فی البداهه و غیر متنی دارد، خود شخص نوئه با هریک از شخصیت ها مصاحبه می کند. سوالاتی از این قبیل که رقص چه حسی به شما می دهد؟ آیا رقص به زندگی شما معنا می بخشد.....؟ در کنار دقت به پاسخ های هریک از شخصیت ها، متوجه موضوعی می شویم که حالت ایتسر اگ دارد. تلویزیونی که در یک قفسه کتابخانه است و اطرافش فیلم ها و کتاب هایی هستند که به بیننده سرنخی نشان می دهد که کلایمکس قرار است مثل این فیلم ها و کتاب ها، شما را از به مرز جنون و وحشت برساند. از فیلم های ویدویی کلاسیک ساسپریا یا هانیبال هولوکاست گرفته تا کتاب های ادگار آلن پو و فرانکشتاین! فیلم با یک سکانس رقص طولانی آغاز می شود. دوربین در سکانس های رقص، ثابت و در بیشتر قسمت های شرح حال هر یک از شخصیت ها در محیط بسته، به صورت لانگ شات گرفته شده است. تکنیک لانگ شات بی شک شما را به یاد فیلم بردمن ایناریتو می اندازد که با ترکیب رنگ قرمز و بنفش، این حس گاسپر نوئی فیلم دو چندان می شود. در بین هر کات، نوشته های درشت نمایان می شود که انگار جملات فلسفی از فیلسوفان و نویسندگان بزرگ در مورد زندگی و مرگ نشات گرفته است. دوربین دوباره ثابت شده و شخصیت ها را می بینیم که با هم صحبت می کنند، صحبت هایی در مورد زندگی شخصی، ازدواج، سکس و .. که بیشتر جنبه غیبت و تخریب شخصیتی دیگران را دارد. فیلم وارد پرده سوم می شود. نقطه کانفلیکت داستان، همه شخصیت ها از خود بی خود می شوند و این زمانی است که شخصیت اصلی ( با بازی سوفیا بوتلا) متوجه می شود که یکی از رقصندگان رفتار غیر معمولی در سالن رقص انجام می دهد. پای مواد و ال اس دی به وسط می آید. فیلم به سمت روایت فرهادیسمی پیش می رود. کدام شخصیت به آن ها مواد روان گردان خورانده است؟ همه به هم مشکوک می شوند و حس تعلیق به اوج خود می رسد . تاثیر مواد بر روی افراد به اوجش می رسد و اینجاست که گاسپر برای القای تصاویر جنون، سنگ تمام می گذارد. از توهم حاملگی، توهم و خیال های شهوانی گرفته تا آتش گرفتن یک فرد، دعوا و جدل و نمونه های تهوع آور و آزار دهنده که گاسپر بلد است این موارد را به تصویر بکشد. اثر به اوج درجه جنون که حالت فیلمبرداری "در خلا وارد شو" به خود می گیرد، می رسد که شخصیت ها از خود بی خود شده و نمی دانند چه کاری دارند انجام می دهند و سپس سکانس پایانی که روشنگر سرنوشت تک تک تک شخصیت های داستان است. کلایمکس تکنیکی ترین فیلم نوئه است و فیلمی است که می توان بیشتر از هر فیلم دیگر امسال در موردش بحث کرد. کم و کاستی دارد و بی شک اگر حس چنین فیلم هایی را قبلا نداشتید، به سراغش نروید اما طرفدار گاسپر نوئه هستید، روایت خاص و تهوع آور جنون وی را حتما تماشا کنید.​

آخرین ویرایش:

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,137
نام
طائل
Miami Vice

از 2 سال پیش که این فیلم رو دیدم تا الان با فست فوروارد ها نزدیک 14-15 بار دیدمش.
هر بار که امتیازش رو تو Imdb و متا و اینا میبینم فقط قهقهه میزنم :D
آخه چند ساخته قبلی مایکل مان هم جلو این کلا یک اثر ناکامل و پر از ایراد جلوه میکنه شبیه Heat و Collateral .
به غیر از Theif
که اون به دوره فیلمسازی دیگه مایکل مان برمیگرده.
به من بگن اگر در یک جزیره دورافتاده حق تماشای 5 فیلم رو داری یکیش Miami Vice ئه.
البته اینطوری نیست که فقط من این نظر رو دارم و خیلی با من همنظرن تو اینترنت چه کاربر چه منتقد همچین اثر محشری امکان نداره Underrate بمونه و در آینده هم ازش به عنوان یک از بهترین آثار مایکل مان و هالیوود یاد میشه در دهه 2000 .

خیلی دوست دارم شما هم ببینیدش . بعد دو سه ماه دوباره ببینیدش . بعد ببینم پشت به پشت میبینینش یا نه.

q6vi_51kuktzqc4l._sy445_.jpg

Mr.Nikyar

کاربر سایت
Nov 13, 2013
269
نام
نیکیار
ufoj_3423423.png

A Star is Born 2018 720p RARBG

7/10

اگه اهل موزیک هستین حتما فیلم رو ببینین

یک سری اجراهای زنده در فیلم وجود داره که عالی هستن، یکی از این قطعه ها، قطعه خاطره انگیز Pretty woman هستش که بصورت عالی بازخونی شده و با این تیکه خیلی حال کردم

بخاطر همین قطعه یک نمره اضافه کردم​

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
652184_bohemian_rhapsody_v8.jpg
برا گروه مورد علاقم ، و خواننده مورد علاقم ، که نه با عقلم بلکه با دلم دوسشون دارم ، این فیلمو هم با ازادی کامل و برا لذت بردن دیدم
و لذت هم بردم ، ژانر فیلم رو میشه از این نظر موزیکال دونست که تقریبا از زمان شروع تا پایان ترک های هیت کویین در حال پخش شدن هست ، و همین کافیه اگه طرفدار کویین باشید تجربه عالی براتون رقم بزنه
با اینکه فیلم از لحاظ فیلمنامه و پرداختن به شخصیت ها هیچ حرفی برا گفتن نداره ، اما به لطف موزیک های عالی کویین و صحنه اخر فیلم که واقعی عالی و حماسی ساخته شده ، قطعا دیدنش به علاقمندان کویین پیشنهاد میشه

در کل دوست دارم بخاطر تجربه عالی ای که با دیدن فیلم داشتم یه 10/10 بدم ، اما نه به برایان سینگر و فیلمش ، بلکه به خود کویین و فردی مرکیوری :x:x

نمرم به خود فیلم 6/10 هست ، صرفا بخاطر سینماتوگرافی خیلی خوب و بازسازی کنسرت لایو اید به بهترین شکل :-bd

MASOUD-CRASH

کاربر سایت
Jun 20, 2018
501
نام
مسعود
grinch

6/10

خیلی رنگاوارنگ و خوشگل بود و با یه داستان خیلی خوب ، ولی بعضی از جاهاش تقلیدکاری بود و بیمزه ، با این حال بازم خوب بود مخصوص بچه های پایین 8 سال بود .

• Like
Reactions: mahdi-xbox

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر