Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
In time 2011
6/10
MV5BMjA3NzI1ODc1MV5BMl5BanBnXkFtZTcwMzI5NjQwNg@@._V1_UY268_CR5,0,182,268_AL_.jpg

فیلم درباره زمان هست، هرکس یک ساعت روی دستش داره که اگر صفر بشه میمیره، پس برای بدست اوردنش باید کارکنند ... حالا شخصیت اصلی با یک نفر اشنا میشه و کل زمانش که 1 قرن هست را بهش میده و ماجراها از اینجا شروع میشه ....

ایده فیلم خیلی خوب هست ولی متاسفانه خیلی داستان بد و افتضاحی هست
مثلا
شخصیت مرد و زن فیلم الکی عاشق هم میشوند
فقط یک پلیس دنبالشون هست اخرش هم همون پلیس معلوم میشه قبلا یکی مثل خودشون بوده و بعد از اینهمه پلیس بازی الکی میمیره و اصلا خود این شخصیت هم نچسب هست
این دو نفر داخل عکس براحتی به بانک های زمان بدون هیچ نقشه و اسلحه و تجهیزات و حضور نگهبانی، دستبرد میزنند و بین همه پخش میکنند

خوب، بد، جلف
2/10

حالم از شوخی ها و داستان فیلم و بازی بازیگرها بهم خورد !
یعنی خاک بر سرشون با این فیلم ساختنشون :|

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,979
نام
محسن
Dead Pool 2 2018

یعنی کل دیالوگ های این قسمت رو میتونستم حدس بزنم بسکه شخصیت خودمم شبیه ویده!:D تو اوج عصبانیت و دعوا یه چیزی میگم کلا همه باهم جر میخوریم که هیچ آشتی هم میکنیم پامیشیم سر خونه زندگیامون.
نسبت به قسمت قبل اکشنش کم شده بود ولی با این حال من با شخصیت این کاراکتر خیلی حال میکنم.

امتیاز 9 از 10

American Animals 2018

روایت یه داستان واقعی، که به نظرم ارزش نداشت براش 2 ساعت فیلم بسازن در حد همون یه 30 دقیقه یه مستند بسازن و تو برنامه شوک نشون بدن کافی بود:D
تو خلاصه داستان آدم فکر میکنه عجب چیز خفنی ولی وقتی میبینید چقدر ساده بوده اما چه حماقت های که انجام دادن. البته فیلم به طور کلی یه نصیحت کننده بزرگ هست و یه پیام آموزنده.

امتیاز 6 از 10

• Like
Reactions: MOEIN MPM

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
215px-Clerks_movie_poster%3B_Just_because_they_serve_you_---_.jpg

Clerks 1994
7.5/10

کوین اسمیت به مخاطب می فهماند که می شود فیلمی قابل قبول بدون استفاده از بازیگران مشهور (بهتر بگویم سلبریتی) و بدون حمایت پروداکشن های بزرگ ساخت. فیلم Clerks با بودجه ای ساخته شده که رقمش به یک میلیون هم نمی رسد. فیلمی که با فیلمبرداری معمولی و قاب بندی های ساده و سیاه و سفید که حال و هوای کمدی های کلاسیک را می دهد. Clerks فیلمی است که نمی تواند هر مخاطبی را راضی نگه دارد. پر از فحاشی و دیالوگ های ج*سی است و فیلم همانند اثری می ماند که انگار دست خوش برادر تارانتینو است. داستان فیلم هم به دردسر های یک فروشنده سوپر مارکت در یک روز می پردازد؛ دردسر هایی که مشتریان، رفیقش (رندال)، مواد فروشی که دم در مغازه اش مواد رد و بدل می کند و.. برایش به وجود می آورند. فیلم همانند طنز های آرشیوی می ماند که در هر سکانس ( که همانند فیلم های تارانتینو چپتر بندی شده است) به مسئله ای می پردازد. کمدی است که پتانسیل این را دارد که حتی در ایران هم ساخته شود و حتی این فیلم می تواند همانند جلسه ای باشد که چطور یک فیلم کمدی جمع و جور در سینمای سوخته ایران ساخت؟! شخصیت Silent Bob که نقشش را کوین بازی می کند، گرچه در طول فیلم یک خط دیالوگ بیشتر نمی گوید، اما مخاطب قطعا عاشق شخصیت وی خواهند شد.

220px-Jay_and_Silent_Bob.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: jetalpha

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
MV5BZWFlYmY2MGEtZjVkYS00YzU4LTg0YjQtYzY1ZGE3NTA5NGQxXkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

The Shining 1980
سومین باره که شاینینگ رو دیدم، دوبار قبلی بعد از دیدن فیلم مستند Room 273 رو هم دیده بودم. می‌تونم بگم معمای جالبیه و اگه پیگیر بشید اطلاعات خوبی بهتون می‌ده (البته اگر به دید عمیقاً شکاک کوبریک علاقه داشته باشید) اما حقیقت اینه فیلم خوبی نیست!
به هر حال فیلمی که با این همه خرج و سر و صدا ساخته می‌شه در وهله‌ی اول باید بتونه بیننده رو سرگرم کنه. داستان که خیلی از سوال‌ها رو بی‌جواب می‌زاره و با پیچیده کردن بی‌مورد موضوع کلی بیننده رو خسته می‌کنه. اصلاً هم فیلم ترسناکی نیست، نمی‌دونم می‌گن کوبریک برای بیشتر کردن تاثیر روانی فیلم و درگیر کردن ناخودآگاه مخاطب از طریق استفاده از موضوعات ریز تبلیغاتی و تاثیر جزئیاتی که در نگاه اول پنهان می‌مونن و در آنالیز ثانویه‌ مشخص می‌شن، بهره‌ی زیادی برده توی این فیلم، ولی اصلاً ترسناک نیست و «به‌نظرم» چرند می‌گن.
نمادها و نشونه‌های استفاده شده توی فیلم انقدر گم هستند که ممکنه برای حل معمای فیلم و فهمیدن چراییت و چگونگی رخ دادن اتفاقات حتا بعد از چندین بار دیدن فیلم هم به نتیجه‌ای نرسید. این به‌نظرم یه ضعفه، من بعد از تمرکز خیلی زیاد روی اتفاقات و نشونه‌ها نتیجه‌ای که گرفتم بیشتر تراوشات ذهنی گسسته‌ای بود که قرار نیست به نتیجه‌ی واحدی هم برسن در نهایت. جایی از فیلم به آپولو اشاره می‌شه و جریان نشستن روی ماه، خب؟ جای دیگه‌ای به کشتار سرخ‌پوست‌ها، خب؟ یا اشاره به هولوکاست، خب؟ در نهایت قراره از اینا چه نتیجه‌ای بگیریم؟ باید تعداد دورهایی که پسربچه‌ی داستان با سه چرخه‌اش دور هتل می‌زنه رو بررسی کنیم و با شیش ضلعی‌های روی موکت زیر اسباب‌بازیش ترکیب کنیم تا به نتیجه برسیم؟ من سوالم اینه کسی که اونقدر مستقیم و بی‌ریا فیلمی مثل راه‌های افتخار می‌سازه، چرا باید اینطور لقمه رو بپیچونه؟
به هر حال شاید نتیجه‌ی واحدی هم پشت تمام این سرنخ‌ها باشه که من متوجهش نشدم و با بررسی‌هایی که کردم بقیه هم صرفاً سرنخ‌ها رو پیدا کردن ولی به نتیجه‌ی کلی‌ای که قرار باشه پس از ترکیب کردن با داستان رسید، نرسیدن.
ساخت فیلم هم که واقعاً فوق‌العادس و اگه به جزئیات فنی ساخت یه فیلم علاقه داشته باشید می‌تونید بدون توجه به داستان هم ازش لذت ببرید. خیلی سخت می‌شه به این وسواس کمال‌گرای کوبریک ایرادی وارد کرد.

6 از 10

(اگه می‌خواید یه خورده وارد موضوعاتی بشید که کوبریک باهاشون درگیر بوده و به شکل قوطی روی طاقچه بهشون اشاره می‌کنه، سرگرمی و منبع خوبیه. یا هم اگه می‌خواید تو جمع دوستان مقداری باهوش‌تر به‌نظر برسید، شاینینگ رو بهشون معرفی کنید و بعدش بشینید بهشون توضیح بدید که فاصله‌ی زمین تا ماه 237 هزار مایله و بچهه بعد از اینکه اسباب‌بازی‌هاش رو ول می‌کنه و بلند می‌شه روی پیراهنش نوشته Appollo و بعد بلند می‌شه می‌ره توی اتاق 237 و ادامه‌ی ماجرا... پیام مخابره شده: من از تو باهوش‌ترم چون به این توجه کردم و میدونستمش و تو نمیدونستی.)
حالا که بحث شاینینگ شد باید بگم تا همین چند سال پیش یکی از فیلم های مورد علاقه خودم بود ولی به مرور یه مقدار از چشمم افتاد
به نظرم بزرگترین مشکل شاینینگ شخصیت هاش هستند که واقعا هیچ کدومشون درست شکل نمی گیرن و بزرگترین خلا رو این وسط خود هتل داره یعنی نه پیشینه ای از هتل کوبریک به ما نشون میده و نه دلیل و منطقی برای مرگ های داخل هتل نشونمون میده همینم باعث میشه بقیه شخصیت ها هم از جمله جک نیکلسون شکل درستی به خودشون نگیرن فیلم فضا سازیش معرکه است ولی تو شخصیت سازی درست عمل نمی کنه و به نظرم این بزرگترین مشکلشه
من فکر می کنم شاینینگ در کنار fear and desire ضعیف ترین کار های کوبریک تو کارنامش باشن
این مستند room 273 هم یه چرت و پرت محضه

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
Time Trap
7/10

images

یه فیلم میشه گفت متفاوت درمورد سفر درزمان با بودجه محدود(فکر کنم)
یه بدی داشت این بود که زیرنویسی براش نبود و 30 الی 40 درصد مکالمه هارو متوجه شدم.

نمی تونم درک کنم Cassidy Gifford با Amy Adams نسبتی نداره:|

• Like
Reactions: TheGodfather

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
the_big_sleep_bogie_and_bacall_70th_anniversary.jpg

The Big Sleep
اثر خواب گران یکی از بهترین نوشته های ریموند چندلر، نویسنده داستان های جنایی/کارآگاهی
که مثل باقی آثارش، فیلیپ مارلو کارآگاه خبره شخصیت اصلی داستانه و به شخصه از شخصیتش
خیلی خوشم میاد؛ شوخی های به جا و حاضر جوابی هاش از جمله ویژگی هاش هست.
حالا این شخصیت پردازی خوب ترکیب شده با بازی خوب Humphrey Bogart که ارزش دیدن فیلم رو بالا میبره
داستان پیچیده و غیر قابل پبش بینی فیلم هم نیازی به تعریف نداره
این هم یکی از بهترین دیالوگ های فیلم یا حتی از بهترین های چندلر هست:

10/10
خیلی دوست داشتم کتابش رو بخونم ولی گیر نیاوردم:D

آخرین ویرایش:

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
خیلی دوست داشتم کتابش رو بخونم ولی گیر نیاوردم:D
البته نمیدونم منظورتون این بود که کلا گیر نیاوردید یا نسخه‌ی ترجمه شده گیر نیاوردید، اما در هر حال این نسخه‌ی انگلیسی :D
01. The Big Sleep.pdf

• Like
Reactions: sajjad++

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,703
نام
Ebrahim
Hereditary-2018-220x330.jpg

Hereditary

8/10

یکی از عجیب ترین فیلم های ترسناک/درام که تو چند سال اخیر دیدم.:| روایتی فوق العاده از داستانی به ظاهر کلیشه ای که با موسیقی متن محشر مخلوط شده است و شما را تا آخر فیلم میخکوب می کند. بازی زیبا تونی کولت تا سالها از یادتون نمیره. شخصیت های پردازی عالی، طوری که این احساس به شما دست نمیده که شخصیت های فیلم زائد و اضافی باشند. \m/سکانس های شوکه کننده در فیلم واقعا تاثیر گذار هستند.

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,984
نام
مهدی
Hereditary

فکر نکنم موقع دیدن هیچ فیلم ترسناکی از شدت شوک شدن دهنم 20-30 ثانیه باز مونده باشه و با دستم جلوی دهنمو گرفته باشم. اما Hereditary تونست اینکار رو بکنه! کلا این فیلم از نظر من تونست خیلی کارا بکنه که متاسفانه اکثر فیلمای ترسناک حتی بهش نزدیک هم نمی‌تونن بشن.
کارگردانی و فیلمبرداری و بازیها و موسیقی و روایت داستان top-notchـه. خیلی سعی نکنید داستان فیلم رو حدس بزنید موقع دیدنش. چون بعیده بتونید. حتی تریلرهای فیلم کاملا گمراه کننده ساخته شدن و وقتی خود فیلم رو ببینید متوجه می‌شید که چقدر هنرمندانه ساخته شده تریلرهاش.

از بازیها تعریف کردم، ولی جدا انصافانه نیست اگر از پرفورمنس عجیب و غریب و خفن Toni Collette جداگونه تعریف نشه. من اپسیلونی به مراسم اسکار و جوایزش اهمیت ندادم هیچ وقت، ولی فکر کنم حداقل مستحق نامزد شدن هست بازی ایشون. قیامته اصن!

تو این اوضاع بی‌ریخت ژانر ترس، دیدن یه فیلم مغزدار واقعا حس خوبیه. Hereditary بعد The Wailing بهترین فیلم تو این سبک بوده که تو چندین سال اخیر دیدم. 2 ساعت خیره به مانیتور موندن و لذت بردن و بعدش تحقیق راجبش کردن تجربه من از این فیلم بود و این از نظر من یعنی عوامل ساخت فیلم کارشون رو کاملا درست انجام دادن.

Hereditary هم می‌تونه به یکی از بهترین فیلم‌هایی که تو این سبک دیدین تبدیل بشه، هم به یه فیلم خنده دار و مسخره. کسایی که این فیلم رو تو سینما دیدن دقیقا با این قضیه مواجه شده بودن. به دیدگاه بیننده بستگی داره. اگر دنبال یه فیلم با سکانس‌های کلیشه و jump scare هستید، احتمالا ازش لذت نمی‌‌برید.

آخرین ویرایش:

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,346
نام
مسلم

Hereditary

8/10

یکی از عجیب ترین فیلم های ترسناک/درام که تو چند سال اخیر دیدم.:| روایتی فوق العاده از داستانی به ظاهر کلیشه ای که با موسیقی متن محشر مخلوط شده است و شما را تا آخر فیلم میخکوب می کند. بازی زیبا تونی کولت تا سالها از یادتون نمیره. شخصیت های پردازی عالی، طوری که این احساس به شما دست نمیده که شخصیت های فیلم زائد و اضافی باشند. \m/سکانس های شوکه کننده در فیلم واقعا تاثیر گذار هستند.

تازه وقتی جالب میشه که برین در مورد چیزهایی که توی فیلم هستن تحقیق کنین و بفهمین خیلی هاشون واقعی هستن و ریشه تاریخی دارن:D

امتیاز منم به فیلم: 8/10

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,463
نام
نیما
vhfm_hereditary-poster-405x600.jpg

Hereditary 9/10
بدون شک یکی از بهترین آثار ترسناک کنار فیلمهایی مثل the wailing تو چندسال اخیره که دیدم. فیلمی با تصویر برداری فوق العاده و صداگذاری خارق العادش و بازیگران توانمندش که میتونه مخاطب رو 2ساعت میخکوب نگه داره . نیمه ی اول فیلم قوی تر بود به نظرم. به همه ی دوستان پیشنهاد میشه

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,338
نام
Majid
Hereditary.png

Hereditary: 8/10
فیلم عجیب بسیار جالبی بود و واقعا از نظر فنی قوی بود.
ایده فیلم شاید یکی از خز ترین و تکراری ترین چیزایی باشه که توی هزاران فیلم ترسناک دیگه دیدید اما این جا مشخص میشه نحوه روایت، موسیقی، کست، فضا و تصویر برداری عالی چقد میتونه قضیه رو برعکس کنه.
روایت فیلم با اینکه آرومه ولی واقعا دلهره آور هست، اون موسیقی با تدوین معرکه فیلم جوری خوب ترکیب شده که واقعا بعضی تیکه ها شوکتون میکنه، یکی از صحنه ها که چند دقیقه رو هنگ بودم.
بازیگر اصلی یکی از بهترین پرفورمنسای امسال رو داشت بقیه هم خیلی خوب بودن.

بنظرم این مدل بهترین حالت فیلم ترسناکه که میشه ساخت، مطمئنا نمیشه انتظار داشت جوری بترسید که شب خوابتون نبره، که توی این دوره ساخت همچین فیلمی بنظرم غیر ممکنه چون همه این ایده ها تکراری شده و همه با این چیزا بزرگ شدن دیگه کسی با این چیزا نمیترسه برای همین تنها فیلمی که واقعا میتونم به عنوان فیلم ترسناک قبول کنم فیلمیه که بتونه مثل این دلهره آور باشه، نه فیلمی که فقط یک سری Jump scare الکی یا چهار تا I want your soul توش بزارن :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر