Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Clooney

کاربر سایت
May 30, 2008
119
نام
محمد
Argo
4/10
JFK
10/10

دو فیلمی که کاملا با هم در تناقض هستند ولی JFK فوق العاده بود
ریتم داستان با توجه به مدت 180 دقیقه ایی فیلم اصلا کسل کننده نیست
درسته توش قهرمان پروری داره و گریسون رو به یک قهرمان تبدیل میکنه و توجه بیش از اندازه ایی داره بهش ولی سیریش شدن این فرد در مورد قتل و دسیسه ترور جان اف کندی در نوع خودش مثال زدنیه
فیلم فوق العاده دستگاه قضایی امریکا و عدالت رو زیر سوال میبره و حتی به محقق نشدن شعار لینکلن که این حکومت از مردم و برای مردم هست اشاره میکنه
فیلم بدون در نظر گرفتن شخصیت کندی فقط یه دید کلی ازش در فیلم ارائه میده
در کل فیلمی هست که تمام اتفاقاتی که در جهان میوفته رو تا به امروز سر منشاشو نشون میده و بصورت کاملا گویا و روان میگه که در هم ریختگی و این همه جنگ در جهان به چه دلیله
بازی کاستنر در این فیلم ستودنی است مخصوصا دیالوگهای پایانیش در فیلم
اینکه چرا اسناد و مدارک در مورد ترور جان اف کندی در معرض عموم قرار نگرفته خود کارگردان هم به حالت 50-50 به این سوال در فیلم پاسخ میده و شاید به این دلیل هست که هنوز مدرک قاطعی در مورد این معمای بزرگ تاریخ وجود نداره
کندی چرا و به چه دلیل کشته شد؟؟ در فیلم کاملا بازگو میکنه
این فیلم میتونه برای کسی که علاقه به تاریخ داره سرنخهایی بده و خود طرف بره دنبالش که 100 البته سرنخهای نابی به آدم میده
کارگردانی و فیلمنامه خیلی خوب این فیلم بر جذابیتش اضافه میکنه
لهن فبلم کاملا نقدگونه هستش و از هیچی جز بدست آوردن عدالت و روشن شدن حقیقت برای مردم دفاع نمیکنه
فیلمی که استون کارگردانی کرده میتونم بگم جز معدود فیلمهای نقدگونه دولت ایالات متحده محسوب میشه که زیر و بم دولت رو به چالش میکشه
آخر فیلم هم با اینکه تاکید زیادی بر دخالت CIA در ترور داره ولی بیننده رو در نتیجه گیری تنها میذاره و کاری میکنه که خود بیننده با توجه به اطلاعاتی که بدست آورده و چیزهایی که در فیلم دیده نتیجه گیری کنه
کلا یک درام سیاسی فوق العاده است

Sweet Lucifer

کاربر سایت
Nov 20, 2008
1,974
نام
مجتبی
SKYFALL

خیلی هایپ کرده بودن فک کردم چیزه خاصی شده.
واقعا جای تاسف داره که شخصیت به این خوبی رو شکل میده باردام اما بهش درست و حسابی پرداخته نمیشه.
ترانه ی ادل و تیتراژ اول از نقاط قوت بودن.

6/10

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
The Perks of being a Wallflower

فیلم جالبی بود ، و با توجه به ماهیت Teenager ـی بودن فیلم ، واقعا کار خوبی بود ، بازی تمام بازیگر ها بی نقص بود و اگر ژانر فیلم رو در نظر بگیریم ، تنها نقطه ضعف فیلم پایان ناقص فیلم بود ، که باید آخر عاقبت دو نقش اصلی فیلم رو کاملتر نشون میداد ، فیلمبرداری بدون ایراد ، تدوین خوب ، بازکردن داستان با ریتم خوب ، داستان پر جزییات ، توجه به موسیقی ( :D ) و ... همه نکات مثبت فیلم بودن ! در کل فیلمی بود که شاید فیلم های Teenager ـی رو یه تکونی بده و این قانون که اکثر فیلم های اینگونه باید یک Bullsh!t باشن رو بشکنه !

8/10

PAUSE

کاربر سایت
Jun 9, 2008
3,631
نام
سعید
The Hobbit : An Unexpected Journey

به نظرم فیلم اونقدر حماسی و بزرگ هست که نمره دادن بهش خیلی سخته .. خیلی از بازی Martin Freeman لذت میبرم .. هم توی شرلوک هم اینجا .. واقعا لذت بردم از فیلم .. بینهایت منتظر نسخه بعدی هستم گرچه خیلی سخته ...

10/10

m6788

کاربر سایت
May 29, 2009
331
نام
ام ام
9/10
فیلم که عالی بود
من در حیرتم از این جلوه های بصری که توی ارباب حلقه ها کینگ کونگ و هابیت هست یعنی بک گراندها مثل بهشت میمونن کلا پیتر خیلی با منظره حال میکنه
سکانس برتر
صحنه ای که گاندولف برای گلادریل توضیح میده که چرا بیلبو رو اورده .عجب دیالوگی عجب پس زمینه ای عجب نور پردازیی عجب اهنگ زمینه ای
?Why the Halfling
I do not know.Saruman believes
that it is only great power that can hold evil in check
But that is not what I have found
I have found it is the small things everyday deeds of ordinary folk
that keeps the darkness at bay
Simple acts of kindness and love
عجب کارکتری این گاندولف عاشقشم​

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
چند وقته اصن افتادم رو Mood دیدن فیلم های شاد و سبک ! :D

Ted

چیز زیادی نمیشه دربارش گفت ، چیزی که فیلم رو سر پا نگه میداشت Dialogue های عالی خود Ted بود و شوخی های جالبش ، فیلم صحنه های خنده دار خوبی داشت ! ولی چیزی که تو کل فیلم سوهان روح بود Mark Wahlberg بود که انگار به زور آورده بودنش بازی کنه ! فیلم در اواخر یکبار به شدت سقوط پیدا میکنه و هندی میشه ولی خوب در آخر خوب جمع میشه ! در کل دیدنش لذت بخش بود و پیشنهاد میشه !

Anyway 5.5/10

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
The Perks Of Being a Wallflower

بعد از حدود 4 سال ( Juno ) اولین فیلم تینیجری هست که بسیار بسیار از دیدنش لذت بردم و واقعا با فیلم ارتباط برقرار کردم و فهمیدم هنوز هم کور سو امید هایی در این ژانر هست . بازیگر ها عالی هستند و به درستی تمام انتخاب شدند و بازی اما واتسون هم خیلی خوب بود ولی بهتر از اون لوگان لرمن بود که عالی نقش رو اجرا کرد . داستان فیلم هم بسیار عالی و جذاب روایت میشه و در اخر هم چیز های بسیاری برای گفتن داره . آخرین چیزی که میخوام بگم اینه که موقع دیدن فیلم یه حس خوب و عجیبی داشتم که خیلی خیلی وقت بود تجربه اش نکرده بودم . در کل خیلی لذت بردم .

8.5/10

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,295
نام
بابک
female se*x tourism-easy english women
یه مستند در مورد یه سری زن های 40-50 ساله انگلیسی که میرن ترکیه برای عشق و صفا:d با پسرهای بیست و خورده ای ساله ترک و کلی پول هم به پسرها میدن.برنامه رو شبکه4 انگلیس تهیه کرده.
7/10

Not Be Ok

کاربر سایت
Jan 7, 2013
218

خوب بود
جلوه های ویژه هیچ نقصی نداشت
اما هیچ ایده خلاقانه ای نسبت به ارباب حلقه ها نداشت ! :d

کلا فیلم تا وقتی که اسمیگر نیس خشکه اما اسمیگر یک تَنه فیلم رو جمع میکنه =))
کسایی که فیلم رو دیدن مطمئنم با این تیکه حال کردن : eggseeeeeeeeeeeeeees =))
8.5/10

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
The Hobbit: an Unexpected Journey

58308318731031442752.jpg

مدتهاي مديدي بود كه اينقدر از ديدن يك فيلم لذت نبرده بودم
مثل اين مي مونه كه كتاب هابيت رو مانند كتابهاي مصور 3 بعدي دوران بچگيمون ولي با داستان ـه كامل ـه كامل، نشستن و درست كردن (از همونايي كه 2 تا صفحه ي مجاور به هم وصل بود و وقتي بازش مي كرديم ساختارهاي سه بعدي مثل خونه و اينا رو با كاغذ مي ساخت). تابلوي نقاشي بود اصلاً

بعد از اين فيلم من مجدداً The Fellowship of the Ring رو نشستم نگاه كردم، حالا علتش رو همين پايين توضيح مي دم:
اول بايد بگم من Fan ـه LotR نيستم، فن تالكين هم نيستم... كلاً توي عمرم هيچگاه از چيزي طرفداري نكردم، چون جز حرص و جوش هيچ سود ديگه اي برام به ارمغان نمي آره اينكار
اما بايد بگم متاسفانه خيلي از افراد با جريان باد حركت مي كنن، هر طرف باد بره همون طرفن... نگاه مي كنن ببينن مثلاً چي كلي جايزه برده، بعد ميشن طرفدار دوآتيشه ش و يا برعكس... متاسفانه قدرت درك و تفسير خودشون رو اين وسط ناديده مي گيرن. به اين نكته توجه ندارن كه اصلاً جايزه هايي كه يك فيلم مي گيره مهم نيست. مهم اينه كه وقتي بشيني پاش، اون چند ساعتي كه مي بينيش از عمرت حساب نشه! اون چند ساعت رو لذت ببري و اگر لذت ببري اونوقته كه مي تونه از نظر تو بدترين فيلم تاريخ، بهترين باشه... لزوماً نبايد نظر همه ي آدما مثل هم باشه كه!
اما نظر من در مورد اين فيلم و مقايسه ش با قسمت اول ارباب حلقه ها يعني ياران حلقه (كه در اصل به نمايندگي از سه گانه از اين نام مي برم)
از نظر شخص من (كه قطعاً شخصيست) هابيت از نظر داستاني به جديت سه گانه نيست، توي كتاب هم همين طوره. اون جزئيات عظيم سه گانه رو هم در داستان نداره ولي فيلمش براي من گيرا تره تنها و تنها به يك علت: و اونم اينه كه داستان رو به سادگي، جزء به جزء بيان مي كنه ولي در سه گانه من هميشه اين احساس رو داشتم كه در تمام فيلم بايد حجم عظيمي از اطلاعات رو در هر دقيقه دريافت كنم كه خيلي از اوقات برام گيج كننده مي شد و به تفسيري بايد دائم دنبال داستان فيلم مي دويدم!
به يك فيلم بايد به چشم يك فيلم نگاه كرد، و يك فيلم بايد بتونه خودش رو توي ذهن پخش كنه، ولي سه گانه براي من كه اول فيلم رو ديدم و بعد كتاب رو خوندم در مرتبه ي اول تماشا فقط گيج كننده بود! ملغمه اي بود از صدها اسم با تلفظ هاي مشابه و سرنوشت هاي نزديك به هم (بار اول كه ديدم آخر فيلم نمي دونستم سارون سارومانه يا سارومان سارون؟:d) شايد خيلي هاتون بگين خوب بيخود كردي بدون خوندن كتاب نشستي فيلم رو ديدي! ولي بايد بگم كه كتاب ارباب حلقه ها 600-1500 صفحه متن ريز ريزه لاتينه كه ميشه يه دنيا از اطلاعات ريز و درشت كه بايد آروم آروم به خواننده منتقل بشه، تازه تو همون كتابشم آدم قاطي مي كنه گاهي. و از نظر من هنوز هم بعد از شايد 6-7 بار ديدن قسمت اول سه گانه و خوندن كتاب هنوز هم احساس مي كنم كه دارم 2.5 ساعت دنبال فيلم مي دوم!
البته اين يك حس كاملاً شخصيه
و اصلا و ابداً از عظمت اين اثر (سه گانه) در ذهن من كم نمي كنه، هيچ كس ديگه اي جز جكسون هم نمي تونست سه گانه رو به اين زيبايي و باور پذيري در بياره...
اما هابيت
در مورد هابيت بايد بگم كه برخلاف سه گانه، طوري ساخته شده كه آروم آروم و شيرين روايت ميشه، مثل شنيدن قصه هاي مادربزرگ ها مي مونه، آروم و شيرين روايت ميشه و به دل ميشينه
البته نصف اين رو وامدار كوچكيه كتاب و سبك روايته و نيم ديگر رو مديون فكر بزرگ كارگردان كه اين كتاب رو براي ساخت فيلم به سه قسمت تقسيم كرده تا اين دفعه و برخلاف سه گانه، از داستان گويي سريع بپرهيزه و اين كتاب جالب رو درست مثل يك مادربرزگ قصه گو، با آرامش و جزء به جزء روايت كنه... و اين چيزيست كه براي من اين فيلم رو بي نظير مي كنه. بايد بگم كه بارها من در اين فيلم از ته دل خنديدم، لذت بردم، مجذوب شدم، ترسيدم و درست به مانند كودكي كه پاي قصه ي مادربزرگش ميشينه و داستان خيالي اون رو مي شنوه، مات و مبهوت 2 ساعت و 40 دقيقه پاي اين فيلم نشستم بدون اينكه از جام تكون بخورم و آخرش كه رسيد دقيقاً حس همون بچه هايي رو داشتم كه به مادربزرگشون التماس مي كنن كه داستانش رو اين دفعه يكم بيشتر ادامه بده، ولي اون داستان رو قطع مي كنه و مجبورن يك روز ديگه صبر كنن تا دوباره ادامه ي اين داستان شيرين رو بشنون. كه متاسفانه اين يك روز براي من يكسال بطول مي انجامه...

در مورد صداگذاري، جلوهاي ويژه، طراحي لباس و صحنه و باقي قضايا هم بايد بگم كه پيتر جكسون سنگ تمام گذاشته و چيزي بهتر از عالي رو به نمايش گذاشته!
نهايت لذت رو از اين فيلم بردم، حس مي كنم اين 2 ساعت و خورده اي كه پاي اين فيلم گذاشتم كاملاً كه چه عرض شود، خيلي بيشتر از اين ارزشش رو داشته و بي صبرانه منتظر تماشاي قسمت دوم و سوم اين تابلوي نقاشي باقي مي مونم...

امتياز:
100/100

پ.ن: سعي كردم هيچ چيزي در مورد داستن اين فيلم به زبون نيارم تا ناخوالسته متنم رو وارد تگ اسپويلر نكرده باشم
بعدشم، اين داستان نيازي به تاييد يا عدم تاييد من نداره!

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
I, Robot

فیلمی بود که از هر نظر خوب بود ، فیلم برجستگی خاصی نداشت ، ضعفی به اون شکل هم نداشت ، فیلمبرداری و نماهای خوب ، جلوه های بصری خیلی خوب ، بازی خوب Will Smith ، داستان کاملا قابل قبول برای یک عنوان اکشن و ...

6.5/10

Flight

اثر متفاوتی بود با داستانی متفاوت ، اصلا انتظارش رو نداشتم که داستان از یک سانحه هوایی به اونجا کشیده باشه و بخواد پیامی با اون موضوع رو بیان کنه ! فراز و نشیب های فیلم به موقع بود و تونست فیلم رو روی ریتم نگه داره ! نمیدونم شاید من فقط این موضوع رو حس کردم ولی احساس میکنم فیلم پیوستگی و یکپارچگی نداشت ، اتفاقات فیلم خیلی ناگهانی و بدون فراهم کردن زمینه اتفاق می افتادن ! ولی خوب با این حال باز فیلم تجربه خوبی رو ارائه میده ! بازی Denzel Washington هم مثل همیشه عالی بود !

7/10

The Master

یکی از بهترین فیلم هایی که تو این چند وقته دیدم ! یک داستان جذاب و درگیر کننده ! با وجود روند کند داستان ، یک لحظه هم احساس خستگی به آدم دست نمیداد ! فوق العاده بود فیلم ! بازی همه بازیگرا عالی بود ! موسیقی های متن بی نظیر بودند و الآن هم من دنبالشونم که دانلودشون کنم ! فیلم از نظر بصری هم خارق العاده بود و کار فیلمبردار هم بی نقص بود با نما های فوق العاده ای که میگرفت ! بازی Joaquin Phoenix هم بی نقص بود ! ایرادی که من از فیلم میگیرم شاید نقطه مثبت فیلم باشه ، ولی به نظر من بیان داستان خیلی پیچیده و مبهم بود ! یعنی بیش از حد این مدلی بود و آدم رو مجبور میکرد بعضی جاها Pause کنه و به داستان فکر کنه بعد ادامه رو ببینه !

9/10

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر