Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
Spirited Away

آقا معرکه بود,واقعا که این میازاکی عجب ذهن خلاقی داره!!
9/10

هم این و هم قلعه متحرک هاول !! لامصب برای خودشون بهترین انیمه ( یا انیمیشن ) های تاریخ هستند !! لامصب یک فضای دلنشین و رمز الودی در تک تک کار هاش وجود داره که دل ادم رو غش میده و واقعا خیلی دل انگیز و زیبا هستند !! از داستان بگیر تا شخصیت هاش و طراحی ها و همه چیز کلا !!

10/10

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
از نظر بازیگری که شک ندارم بهترین فیلم نیکلسون ــه. بازیش واقعا واقعی و بی نظیره...
اما از بازی شلی دووال زیاد خوشم نیومد.

من بازی نیکلسون تو One Flew Over The Cuckoo's Nest رو بیشتر دوست دارم.
کوبریک زده اعصاب این دختر رو خرد کرده سر فیلم، حتی به افسردگی هم دچار شد تا تونست این نقش رو بازی کنه. قشنگ حس ترس رو احساس می کنی. اون وقت خوشت نیومد؟ :d خیلی بدبختی کشید بیچاره. خودش البته می گه تجربه ی خوبی بوده اما اگر انتخاب این رو داشته باشه که برگرده ترجیح می ده دوباره تکرارش نکنه.

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
The Shiningاما از بازی شلی دووال زیاد خوشم نیومد.
Jack Nicholson: "The only thing we disagreed about was that I wanted the s*e*xuality of the character in there as well. He said he wouldn't want it. And I wanted, I think, Jessica Lange[to play Torrance's wife, Wendy], because she seemed like the character in the book to me. He said, "Well, no, I want Shelley Duvall." I said, "Shelley Duvall?! What’s the idea, Stanley?" And he says, "Well, you gotta have somebody in that part that maybe the audience would also like to kill a little bit
-------------------------------------------------------------
از کامنت های قبلی:
شخصیت زن اصلی فیلم به جز جیغ زدن و ترسیدن و فرار کردن هیچ کاری بلد نیست!
چرا باید داستان رو یه جوری تغییر بده که شخصیت زن فیلم اینقدر داغون و به درد نخور باشه؟
شخصیت دووال منرو یاد دخترهای حال به هم زن و بی عرضه ای که با جیغ هاشون گوش ادم رو کر میکنن و ادم ارزو میکنه هر چی زودتر بمیرن میندازه.
در شاینینگ شخصیت زن ضعیفه و این دقیقا هدف روانشناسانه کوبریک بوده. در رمان کینگ زن داستان شخصیتی زیبا و قدرتمنده اما کوبریک با اهداف روانشناسانه ای که داشته شخصیتی ضعیف و تقریبا نازیبا انتخاب می کنه برای اهداف بعدیش مخصوصا پردازش شخصیت جک در ارتباط با این زن.
شخصیت ظاهری و باطنی وندی در شاینینگ چیزی جز تاکیدی بر نمایش رابطه ی نه چندان گرم جک و اتفاقاتی که از لحاظ روانشناختی برای جک میفته نیست. وقتی برای بیننده ی مرد, این زن خوشایند نیست مسلما برای جک هم همینطوره.
بنظرم اتفاقا دووال در بیان احساساتش خیلی خوب عمل کرده و دقیقا اون چیزیه که باید باشه. دقیقا اون زنیه که عکس العمل هر مردی و حتی خود جک نسبت بهش یاید همین باشه. زن بی عرضه ای که با جیغهاشون گوش آدم زو کر می کنن واکنش احساسی تو و احتمالا اکثر مرداییه که فیلم رو می بینن. برای جک هم چندان تفاوتی نداره. هدف کوبریک دقیقا در همینیه که می گی.
عکس العمل هر مردی نسبت بهش یاید همین باشه؟:-/
یعنی برای درک بازی شلی دووال بیننده مرد باید عملا به یک جک تورنس تبدیل بشه یا خودبخود می شه؟(Well, you gotta have somebody in that part that maybe the audience would also like to kill a little bit) انتخاب شلی دووال واقعا تصمیم جالب بر هم زننده اییه.
یجور s*e*xismه عجیب در کامنتها هست. چرا واقعا در اکثر فیلمها شخصیتهای زنِ ضعیف, آسیب پذیر و دور از ایده آل مرد کم دیده می شه؟ مثلا شخصیتی مثل وندی در درخشش با توجه به موقعیتی که در فیلم داره باید چطور عمل کنه که توسط بیننده قابل قبول و مطبوع باشه؟

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
Seven Psychopaths

9/10

بدون شک جزو 5 فیلم فوق العاده ی سال گذشته، دیالوگ های فیلم واقعا فوق العادس Martin McDonagh می تونه با ادامه ی همین روند صعودی فوق العاده یه تارانتینوی جدید و البته با ویژگی های خاص خودش باشه، در کل فیلم بسیار لذت بخشی بود.

The Master

8.5/10

وقتی اسم PTA به عنوان کارگردان روی یه فیلم باشه قطعا باید ازش انتظار بالایی داشت، بازی Phoenix واقعا فوق العاده بود فقط حیف که دی لوییس اسکار رو واسه ی خودش رزرو کرده :D

این دو تا فیلم رو تقریبا با یک ساعت فاصله دیدم و باید بگم از Seven Psychopaths بیشتر خوشم اومد اما هر دو فیلم های خاص و تکرار نشدنی ای بودن.

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,147
نام
پویان
Shutter Island

9/10

یک فیلم شاهکار از مارتین اسکورسیزی ! که با بازی فوق العاده لئوناردو دیکاپریو همراهه !
یک داستان جنایی / روانشناسانه که بهترین حال ممکن روایت میشه ! موسیقی فیلم هم عالی کار شده ! محیط فیلم هم بی نقص کار شده و نمای یک بیمارستان دهه 50 رو به خوبی نشون میده !
بهترین صحنه وشاید بهتر باشه بگم خوفناک ترین بخش اونجاس که خاطرات جنگ جهانی دوم رو مرور میکنه و نشون میده 100 - 150 نفر از سربازای آلمانی چجوری کنار نرده ها تیربارون میشن ! دهنم خشک ده بود !
یه سوا هم دارم !
من آخر نفهمیدم که اون یارو واقعا آدم بدی بود وخانوادش رو کشته بود ! یا آدم خوبی بود و به خاطر موادی که بهش داده میشد اون توهمات رو میزد !؟ لطفا یه نفر برام این موضوع رو روشن کنه !

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
OldBoy
9/10
معمولا فیلم هارو تو زمان نهار یا شام میبینم
وقتی که فیلم تموم شد تازه فهمیدم نصف نهار رو هم نخورده بودم....حتی نصف غذا تو دهنم بود
چون وقتی به 1 ساعت آخر فیلم نزدیک میشی میدونی قراره چه اتفاقایی بیوفته...ولی اینقدر خوب به تصویر کشیده میشه داستان که دوست داری نگاه کنی
وقتی زبونش رو برید و بعد اون دکمه رو زد گفتم خراب کرد...و اینجا داستان تمومه....اما هیپنوتیزم آخر خیلی قشنگ بود.....فقط این خانومه از کجا اومده بود اصلا؟

آخرین ویرایش:

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
این اُلد بوی خیلی خوب بود ...
فکر نکنم یک ثانیه از فیلم اُفت کرده باشه یعنی در طول 2 ساعت خورده ای نمیشه که یک لحظه بخوایید از فیلم خسته بشید ...
9.5/10

moosa

کاربر سایت
Mar 11, 2009
296
نام
MooSa
The Dark Knight Rises
8.5/10
یه فیلم فوق العاده ی دیگه از نولان از هر لحاظ برام جذاب و دیدنی بود و یه جورایی امضای نولان رو پای اینکار میشه دید.تنها چیزی که به نظر من یه کوچولو مشکل داره شخصیت منفی داستانه که به اندازه Joker جذاب و باهوش و یا تاریک نیست.joker فوق العاده بود واقعا.از طرفی به نظر من استفاده از بمب اتم با ساختار فیلم های بتمن جور نمیاد.ولی در کل فیلم در یک کلام فوق العادس

The Brave
7.5/10
یه انیمیشن جالب دیگه از پیکسار.از نظر تکنیکی انیمیشنی ندیدم که حتی نزدیک به این باشه واقعا فوق العاده و قشنگه و همچنان پیکسار رو صدر انیمشن سازهای دنیا قرار میده.مشکلی که از نظر من داره اینه که روحی بقیه انیمیشن های پیکسار دارن رو نداره و به اندازه اونا جذاب نیست یه جورایی میشه گفت انیمیشن دخترونه ایه:)

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
Shutter Island

9/10

یک فیلم شاهکار از مارتین اسکورسیزی ! که با بازی فوق العاده لئوناردو دیکاپریو همراهه !
یک داستان جنایی / روانشناسانه که بهترین حال ممکن روایت میشه ! موسیقی فیلم هم عالی کار شده ! محیط فیلم هم بی نقص کار شده و نمای یک بیمارستان دهه 50 رو به خوبی نشون میده !
بهترین صحنه وشاید بهتر باشه بگم خوفناک ترین بخش اونجاس که خاطرات جنگ جهانی دوم رو مرور میکنه و نشون میده 100 - 150 نفر از سربازای آلمانی چجوری کنار نرده ها تیربارون میشن ! دهنم خشک ده بود !
یه سوا هم دارم !
من آخر نفهمیدم که اون یارو واقعا آدم بدی بود وخانوادش رو کشته بود ! یا آدم خوبی بود و به خاطر موادی که بهش داده میشد اون توهمات رو میزد !؟ لطفا یه نفر برام این موضوع رو روشن کنه !

هر دوصورت میشه برداشت کرد,قصد کارگردان هم همین بوده که نظر قاطع نشه داد!!

Clooney

کاربر سایت
May 30, 2008
119
نام
محمد
هر دوصورت میشه برداشت کرد,قصد کارگردان هم همین بوده که نظر قاطع نشه داد!!

اگه منظورتون دی کاپریو هستش که آخر فیلم معلوم میشه که همش یازی بوده و میخواستن روانی جلوه اش بدن
به دیالوگ آخر فیلم توجه کنید زمانی که دیکاپریو میگه حداقل من مثل شما مثل هیولا زندگی نکردم

Hosein M

کاربر سایت
Mar 31, 2009
1,231
کارتونای میزاکی وقتی تموم میشن ادم دپرس میشه :D اونقدر شخصیت پردازش خوب هست که ادم دیگه دوست نداره تموم بشه.وقتی تموم میشه با خودش میگه کاشکی این سریالی بود هیچ وقتم تموم نمیشد. بهترین کارش هم پرنسس مونوکوییه(اسمش یه چیزی تو این مایه ها بود:D) به نظرم بود.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
اگه منظورتون دی کاپریو هستش که آخر فیلم معلوم میشه که همش یازی بوده و میخواستن روانی جلوه اش بدن
به دیالوگ آخر فیلم توجه کنید زمانی که دیکاپریو میگه حداقل من مثل شما مثل هیولا زندگی نکردم

نه دوست عزیز هردو برداشت میشه کرد!!
تازه به نظر من اون تفکر که از اول دیوونه بوده منطقی تر به نظر میرسه تو داستان,اون دیالوگ هم که توش واژه شما نداره,نمیگه مثل شما!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر