Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Chubek

کاربر سایت
Nov 6, 2012
44
نام
چوبک سیف الآدم ابولعجم
Rifftrax Presents Nightmare at Noon

این فیلمهای گمشده ی دهه ی 80 رو فقط باید اینطوری دید.
0/10

MST3K Presents The Violent Years
ای اد وود کجایی که یک مرتیکه ی انگلیسی داره با ساختن چرت و پرتهایی مثل The King's Speech و Les Miserable (Homo***ual Edition) i آبروی صنعت سینما رو میبره. بهترین فیلمِ این فیلمساز ماهر، 10/10 (البته اد وود کارگردانش نبوده فقط نوشتش).

Les Miserable
این مرتیکه کی میخواد ساختن فیلمهای Oscar Bait رو ترک کنه؟ این نسناس وقتی میخواد فیلم بسازه کاری نداره کیفیت خوبه یا نه، فقط میخواد یک اسکار ببره تا بهمراه دوست پسرش استعمالش کنه!
0/10.

Clooney

کاربر سایت
May 30, 2008
119
نام
محمد
دوست عزیز من واقعا چشام چارتا :eek: شد وقتی قسمت بولد شده رو خوندم بخصوص در مورد مشکل با رمان ! فکر نمی کنین باید یه کم بهتر پست ها رو بخونین انصافا ؟ با توپ پر هم اومدین سر همه رو یهو بریدین تو تاپیک .

خدایی توپ من پر نبود من فقط سوال کردم میخواستم بدونم بچه ها همین جور نظر میدن یا بر اساس یه اصولی وگرنه من مگه عاشق هوپرم که بیام بگم آی چرا در مورد این فیلم بد گفتید و افراطی ازش طرفداری کنم

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
فیلم اقتباسی رو واسه همین میسازن که نظر بدی ببینن چقدر به نویسنده داستان وفادار مونده
فرض کن فیلمی به منبع وافادار نیست, اساسا با کتاب تفاوت داره و حتی کاملا با اون در ضدیته. محتوا, اهداف و انگیزه های (هم اثر و هم کاراکترها) کاملا متفاوته, صحنه ها و رویداد ها دوباره زمینه سازی شده و برای هدفی کاملا متفاوت بکار گرفته شده. در این حالت تکیه کردن به کتاب برای "تعبیر" فیلم, فرمی از "بد تعبیر کردنه".
حتی در حالت وفاداری هم فیلم رو می شه بدون در نظر داشتن منبع اون "تعبیر" و "درک" کرد گرچه بهتره با اثر اصلی آشنایی داشت.
در نظر داشتن کانتکست تاریخی برای بعضی فیلمها ربطی به این موضوع نداره.
بینوایان جزو آن دسته از فیلمها نیستش که واسه عموم مردم ساخته بشن
دقیقا برای عموم مردمه. در غیر این صورت ده ها اقتباس سینمایی و تلویزیونی نمی داشت/موزیکالی با هیو جکمن و راسل کرو برای بیننده های خاص؟

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
00682.jpg

:crying1:

واقعا قدرت کلام از زیبایی دردناک این اثر عاجزه ، توی کمتر از 15 دقیقه من رو به گریه وادار کرد ، بسیار زیبا و احساسی بود . انیمیشنی کوتاه ولی بسیار زیبا ، و صد البته ناراحت کننده ، آدم با این که می دونه آخرش چی میشه ولی اصلا دوست نداره بهش فکر کنه . و چقدر موسیقی این اثر قوی بود . هر کس که این انیمیشن رو ندیده و می خواد یک انیمیشن کوتاه ببینه این یک اجباره که این رو نگاه کنه .

10/10 .

sorvinho

کاربر سایت
Sep 8, 2010
4,233
نام
سروش
بی خود و بی جهت

من موندم،چرا اون صحنه ای که زنه میخواست قهر کنه بره،بعد نگار جواهریان میگفت تو نرو من میرم،بعد عطاران درو کوبید تو دست و بدن فرهاد،مردم میخندیدن؟من چیز دیگه ای فهمیدم از اون صحنه،یا اونا یاد یه جوک افتاده بودن؟
و جز بازی نقش"فرهاد،فیلم خیلی خوب بود.رو من اثر کرد

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
امتحانات تموم شد و بالاخره وقت کردم چند تا فیلم ببینم.
----------------------------------------------------
Pulp Fiction-9/10

نمی دونم چرا این فیلم بسیار زیبا رو اینقدر دیر دیدم. :d
-----------------------------------------------------------------
Resident Evil Retribution-6/10
------------------------------------------------------
Warhorse-7/10
نمی دونم چرا نتونستم این فیلم رو پیوسته نگاه کنم و دو بار Pauseکردم و بعدا دیدمش.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Flight 2012-7/10
------------------------

May 24, 2008
1,156
نام
احسان
t9b7i8n20b5y41lxugf0.jpg

A Clockwork Orange - 1971
Stanley Kubrick
5.1/10
فیلمش چیزی نداشت... کمی افراط، بتهوون و روسینی... دیدگاه انتقادی فیلم هم چنگی به دل نمی زد. شاید تنها نقطه قوتش شخصیت اصلی داستان(و لهجه بریتانیاییش:D) بود.

0223849njy1cejhbyuuv.jpg

A.I. Artificial Intelligence - 2001
Steven Spielberg for Stanley Kubrick
8.3/10
برای بار سوم دیدم واقعا به مفاهیم عالی ای می پردازه. وجود راوی واقعا مسخرس. داستان پردازی ها رنگ و بوی اسپیلبرگو داره که بزرگترین ضعف فیلمه:D شخصیت مادر و دیوید فوق العادن مخصوصا دیوید. فیلم از جاهای زیادی اقتباس شده ولی فقط میشه گفت فوق العادس. موسیقی فیلم واقعا تاثیرگذاره...

Clooney

کاربر سایت
May 30, 2008
119
نام
محمد
فرض کن فیلمی به منبع وافادار نیست, اساسا با کتاب تفاوت داره و حتی کاملا با اون در ضدیته. محتوا, اهداف و انگیزه های (هم اثر و هم کاراکترها) کاملا متفاوته, صحنه ها و رویداد ها دوباره زمینه سازی شده و برای هدفی کاملا متفاوت بکار گرفته شده. در این حالت تکیه کردن به کتاب برای "تعبیر" فیلم, فرمی از "بد تعبیر کردنه".
حتی در حالت وفاداری هم فیلم رو می شه بدون در نظر داشتن منبع اون "تعبیر" و "درک" کرد گرچه بهتره با اثر اصلی آشنایی داشت.
در نظر داشتن کانتکست تاریخی برای بعضی فیلمها ربطی به این موضوع نداره.
دقیقا برای عموم مردمه. در غیر این صورت ده ها اقتباس سینمایی و تلویزیونی نمی داشت/موزیکالی با هیو جکمن و راسل کرو برای بیننده های خاص؟

ببخشید اگه این جور میخوان فیلم بسازن دیگه اقتباسش چیه؟؟
این جور اقتباس ساختن یعنی خیانت به نویسنده
فیلمی که با هدف و مفهوم دیگه ایی ساخته بشه بنظر من اقتباس نیست خیلی محترمانه میشه اسمشو گذاشت با الهام از فلان
با قسمت دوم حرفت موافقم یه نمه تند رفتم حق با تو و بچه هاست فیلم برای عموم هستش

Mr.Ok

کاربر سایت
Nov 9, 2008
2,066
نام
معین
Frankenweenie

رابطه یه پسر بچه با یه سگ هیچوقت احساسات من رو برنمی انگیزه.تیم برتون پارسال واقعن دوتا شاهکار داد بیرون.
طراحی های گرافیکی بد نبودن.

6/10

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
این جور اقتباس ساختن یعنی خیانت به نویسنده
شاید از دید نویسنده یا طرفدارانش یجور خیانت باشه ولی باید اینم در نظر داشت که یک فیلم خوب شاید حتی به این تغییرات نیاز داشته باشه و نمی شه همیشه انتظار داشت فیلم عینا مثل کتاب عمل کنه.
یا اینکه فیلمساز اساسا فقط به چارچوب کتاب علاقمنده فقط برای اینکه به استایل, تم ها و کاراکترهای مورد علاقه خودش بپردازه. در بعضی موارد مثل Howl's Moving Castle نویسنده از این تغییرات حتی کاملا راضیه. خوب یا بد بودن فیلم همیشه مستقل از وفاداریش به منبعشه.
ولی کلا رجوع کردن به کتاب برای خوندن فیلم بنظرم کار اشتباهیه اما قبول دارم بهتره که با اون آشنایی داشت.
--------------------------------------------------------
A.I. Artificial Intelligence - 2001
Steven Spielberg for Stanley Kubrick
من فکر می کنم اسپیلبرگ فیلم رو بیشتر برای خودش ساخته با اینکه در مصاحبه ها چیز دیگه ای می گه. بنظرم وقتی این درست بود که همون موقعی که کوبریک بهش پیشنهاد داد فیلم رو می ساخت ولی چون اسپیلبرگ نقش director for hire رو داشت این رو نهایتا قبول نکرد و به جایی نرسید. بعدا قرار بود خود کوبریک فیلم رو بسازه ولی گریم ریپر از راه رسید و چیزی که می تونست یکی از بزرگترین scifiها بعد از چند دهه باشه نابود شد.
وجود راوی واقعا مسخرس
بستگی داره راوی مثل الکس دیلارج غیر قابل اعتماد باشه یا نقش طعنه آمیز داشته باشه, یا اینکه صرفا توضیح دهنده فیلم باشه.

آخرین ویرایش:

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
Stanley Kubrick
5.1/10
فیلمش چیزی نداشت... کمی افراط، بتهوون و روسینی... دیدگاه انتقادی فیلم هم چنگی به دل نمی زد. شاید تنها نقطه قوتش شخصیت اصلی داستان(و لهجه بریتانیاییش
:biggrin1:
) بود.

O_o

از بهترین های کوبریک ـه این فیلم. من احتمال می دم که زیاد باهاش ارتباط برقرار نکردید. :d

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
t9b7i8n20b5y41lxugf0.jpg

Stanley Kubrick
5.1/10
فیلمش چیزی نداشت... کمی افراط، بتهوون و روسینی... دیدگاه انتقادی فیلم هم چنگی به دل نمی زد. شاید تنها نقطه قوتش شخصیت اصلی داستان(و لهجه بریتانیاییش:D) بود.
REJECT !
:| این فیلم جزء فیلم های تاثیر گذار زندگی من بوده ! آخه تو چه حالتی این فیلمو دیدی و امتیاز 5.1 دادی بهش ! دوباره ببین و بیشتر به معنا بنگر ! کوبریک بعضی صحنه ها هست آدمو به گریه میندازه !

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر