Rate your last seen movie (قوانین:اسم فیلم را بنویسید، عکس کم حجم باشد، امتیاز از 10)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
مدیر انجمن
Sep 25, 2005
3,048
نام
Gwynbleidd Darkfield
*لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
*عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.

*دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
*نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
*از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید
*اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید توی تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه

امکان ویرایش قوانین وجود داره .
 
Last edited by a moderator:

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
729
نام
هادی
196977

I Care a Lot (2020)
4/10

تا یک ساعت اول خوب بود و روند فیلم از یک منطق نسبی برخوردار بود، ولی رفته رفته با پدیدار شدن رادیکال فمنیسیم، فیلم به سمت و سوی جدال های جنسیتی کشیده شد و از ایده اولیه خودش فاصله گرفت. حرف این فیلم این بود که انسان ها در باتلاقی که برای خود درست میکنند در نهایت غرق میشوند، حال این باتلاق میتواند پر از عسل باشد یا کثافت. به هرحال غرق خواهید شد. خنده های مارلا در مصاحبه تلویزیونی نشان دهنده پیچیدگی رفتاری انسان ها در جوامع کنونی است که میتواند در تناقض کامل با شخصیت آن فرد باشد و رسانه به عنوان ویترینی جذاب تنها بخش ظاهری و زیبای افراد را به شما نشان میدهد. سازندگان فیلم اگر از تزریق احساسات خود در فیلمنامه کم میکردند شاید روند فیلم و اتفاقات آن به گونه بهتری رقم میخورد.

 

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,010
News of the world
فیلم قشنگی بود . سرگرم کننده و با بازی دلنشین تام هنکس. فیلم در سبک road trip هست در دنیای غرب وحشی زمانی که فردی پا به سن گذاشته و تنها که برای امرار معاش از این شهر به اون شهر روزنامه ها رو برای مردم میخونه خودش رو ناگهان در موقعیتی میبینه که مسئولیت دخترکی روی دوشش قرار گرفته. کلا فیلم چیز تازه ای برای ارائه نداره اما کلیت فیلم اتفاقی نیست که بعد از دیدنش پشیمون بشید.
٧ از ١٠
 

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
2,144
نام
مهراد
An American Pickle (2020)

سث روگن فان و کمدی در دو نقش ظاهر شده اما کمدی داستان اصلا در سطح ساخته هایی مثل this is the end 2013 یا Neighbors 2016 یا Interview 2014 نیست و میشه گفت در اکثر فیلم هایی که واقعا این شخص شما رو میخندونه باید کنار یکی از برادران فرانکو باشه ، جیمز یا دیو. این فیلم هم با اینکه گذر زمان در اون احساس نمیشه اما خیلی معمولیه و در حد امتیازش ظاهر شده.

5/10

Steve Jobs (2015)

من قبل از تماشای فیلم هیچ پیش زمینه ای از داستان نداشتم و فکر کردم قراره به موفقیت های استیو جابز پپردازده نه پشت صحنه و درگیری هاش با آدمای مختلف! با تماشای این فیلم کله شق بودن جابز و فقط به خودش اهمیت دادن رو به صورت بهتری متوجه می شید و درک میکنید که چرا شرکت اپل در حال حاضر هم همینجوری با مشتری ، رقبا و ... برخورد میکنه و اساسا زیر بار نمیره. اینجا هم سث روگن در نقش استیو وزنیاک ظاهر شد و چقدر بازی مایکل فسبندر در این نقش عالی بود مخصوصا دوره سوم که خود خود استیو جابز بود لعنتی! نکته جالب اینجاست که ابتدای فیلم متوجه می شید چرا وقتی گوشی آیفون رو روشن میکنی نوشته hello :)

7/10
 

Need4Speed

کاربر سایت
Jan 25, 2021
53
a923034f-4311-476f-9794-fcaa555e15ce-e5b242568136db5bc37afe7038e0a0c2.Jpeg
Pulp Fiction
10/0

روزی روزگاری شیخی منتقد که اندر مباحث فیلم بسیار خُبره بود و البته سختگیر و فیلم های زیادی را از دم تیغ گذرانده بود را گفتند:
یا شیخ المنتقد المنتقدین! بدترین و مبتذل ترین فیلمی که تا به حال در عمرت دیده ای چه بوده است؟!!!
در ابتدا خودداری کرد. گفت که مغز شما توانایی درک امتیازی که به این فیلم داده ام را نخواهد داشت.
مریدان اصرار ورزیدند. و خلیفه (مُبسر کلاس) را واسطه قرار دادند.
شیخ امتناع ورزید!
چهل شبانه روز بگذشت و از مریدان اصرار و از شیخ انکار.
تا اینکه بلاخره در روز چهل و یکم شیخ بفرمود: پالپ فیکشن.
مریدان بگفتند امتیازش را چه میدهی شیخ؟! شما که به فیلم های بسیاری از ده، صفر داده اید؟!!!
بگفت: ده از صفر!! به مثابه اینکه از آخر، اول است. در بدترین ها، بهترین است. صفر مادرزادی است که اول صفر بوده و بعد دست و پا درآورده و به فیلم تبدیل شده. حتی حضور خود کارگردان در فیلم (با آن قیافه نزارش) هم کمکی به فیلمش نکرده هیچ، مسخره تر و پیش پا افتاده ترش کرده. (فقط مقایسه کنید با حضور کارگردان هیچکاک در فیلم هایش که فقط خفن ترشان میکند) این فیلم چیزی جز خشونت افراطی و بی معنی، س@ک*س منحرف، مواد مخدر، و تُف و عن و خون و کثافتکاری و لجن نیست. و در نهایت بشدت کلیشه ای، با پیروزی پروتاگنیست بر حریفان تمام میشود. فیلمی که در اصل نوجوانان و نونهالان آن را پسندیدند درحالیکه برای رده سنی آنها تعریف نشده بود!
مریدان با شنیدان جملات فوق ابتدا خندیدند (فکر کردن شوخی است) و سپس سکوت akwardـی مکتب را فرا گرفت. بعد از سه ساعت و اندی که تازه دوزاریشان افتاد چه شده است، شیون کردند و جامه دریدند و رو به بیابان نهادند و خاک بر فرق نهادند و صورت خویش چنگ انداختند و با حالی زار سپری نمودند.
به جز خلیفه! که کاری نکرد و مثل سامورایی ها در سکوتش بنشست. چهل روز بعد که مریدان دوباره به حال خود آمدند و مکتبخانه شیخ دوباره تشکیل شد، مریدان رو به خلیفه گفتند: تو چرا با ما به بیابان نیامدی و جامه ندریدی؟ نکند مغزت توانایی درک امتیاز عمیق و خفن شیخ را نداشت؟!!!
خلیفه بگفت: تاب شنیدنش را نخواهید داشت!
چهل روز از مریدان اصرار و از خلیفه انکار! تا اینکه خود شیخ دستور داد اگر نگوید با ترکه فلکش کنند.
بلاخره همی بگفت: آخر احمق ها! در ریاضی دبیرستان به ما گفته اند که هر عددی تقسیم بر صفر میشود بی نهایت!! از آنجا که ده به طور طبیعی مثبت است، چنین امتیازی به مثابه این است که شیخ امتیاز مثبت بی نهایت داده است و فی الواقع بهترین فیلمی بوده که دیده است نه بدترین فیلم!!
دوباره مریدان ابتدا خندیدند (فکر کردن شوخی است) و بعد سکوت akwardـی جمع را فرا گرفت. بعد از سه ساعت و اندی که تازه دوزاریشان افتاد چه شده است، شیون کردند و جامه دریدند و رو به بیابان نهادند و خاک بر فرق نهادند و صورت خویش چنگ انداختند و با حالی زار سپری نمودند.
بعد از چهل روز که به سر کلاس بازگشتند دیگر خبری از شیخ نبود و گویا به سرزمین های دور رحلت کرده بود. خلیفه نیز همی برفت و مکتبخانه خودش را تاسیس همی بنمود. چرا که رو دست شیخ و استاد خویش بلند همی شده بود و به مقام اجتهاد همی رسیده بود. روزی با اصرار مریدان خویش به فیلمی 10/0- داد!! گویند این راز در یک انجمن فوق سری زیرزمینی فاش شده و چندین نفر کشته و زخمی بجا گذاشته است. مردم در افسانه ها و طومارهای قدیمی سخت به دنبال آن هستند. آیا روزی بدان خواهند رسید؟!
 
آخرین ویرایش:

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
580
در راستای امیتاز این دوستمون به پالپ فیکش یه چند خط صحبت کنم!
من شخصا یه اخلاق عجیبی دارم موقعی که نظرات دیگران رو راجع به یه فیلم می خونم (حالا مثلا اینجا یا یوزر ریویوهای IMDb و ...)، بیشتر تمایل به خوندن نظرات اون افرادی دارم که یا به فیلم مورد علاقه ام امتیاز پایینی دادن یا به فیلمی که ازش بدم اومده امتیاز بالایی دادن!! چرا؟ چون دوست دارم با خوندن نظرات افراد مخالف با نظر من یه چیزی یاد بگیرم و با سلایق و علایق و نظرات مختلف آشنا بشم تا شاید دیدگاهم بازتر بشه مثلا.
اما حالا توی این تاپیک این مسئله وجود داره که معمولا دوستان نمیدونم حال و حوصله توضیح ندارن و خیلی مواقع حتی 1 خطم نمی نویسن از تجربه ـشون و فقط یه امتیاز!!
مثلا همین چند وقت پیش بود فکر کنم یه نفر اومد به Rear Window هیچکاک 1 داد! خب خیلیم عالی، نظرشون محترمه. حالا من مثلا عاشق این فیلم و به صورت کلی هیچکاکم و خیلی برام جذابه که بدونم یه نفری که به همچین فیلمی همچین امتیازی داده علتش چیه؟! با نظرش آشنا بشم شاید مثلا من یه مشکلی دارم که ازین فیلم خوشم اومده :D اما خب فقط به یه امتیاز خشک و خالی بسنده شد!
اینجا من استنباطم اینه که این شخص یا اصلا فیلم رو نگرفته یا اینکه کلا فاز فکری و سلیقه ـش توی یه دنیای دیگه اس! که در نتیجه دیگه توضیح خاصیم نداشته بده راجع به امتیازش که در هر دو صورت واقعا چه اهمیتی داره امتیاز ایشون برای من نوعی خواننده؟!!!
حالا به هر حال اسم تاپیک امتیاز به آخرین فیلمیه که دیدید و شاید اینکه پوستر فیلمو بذاریم و یه امتیاز خالی زیرش بزنیم در راستای هدف تاپیک باشه اما به نظر من هر کس برای امتیازی که میده باید حداقل سه چهار خط توضیح بده تا پستش ارزش پیدا بکنه (مشابه چیزی که توی یوزر ریویوهای IMDb هست که خوندنشون برای من که خیلی مفید بوده) لازمم نیست تخصصی باشه فقط با ادبیات خودش بگه چرا خوشش اومد یا چرا بدش اومده تا خواننده از توضیحات شما چیزی یاد بگیره!

الان مثلا یه نمونه ایشون
10 15 خط با یه ادبیاتی نوشتن اما فقط این دو خطی که نقل قول گرفتم راجع به خود فیلمه! استنباط من از توضیحاتش اینه که با ترنتینو مشکل شخصی/سلیقه ای داره :D و عملا اثری از مطلبی که بخواد مثلا من نوعی علاقه مند به پالپ فیکشن رو قانع کنه که این فیلم چرته، نیست!
این فیلم چیزی جز خشونت افراطی و بی معنی، س@ک*س منحرف، مواد مخدر، و تُف و عن و خون و کثافتکاری و لجن نیست. و در نهایت بشدت کلیشه ای، با پیروزی پروتاگنیست بر حریفان تمام میشود. فیلمی که در اصل نوجوانان و نونهالان آن را پسندیدند درحالیکه برای رده سنی آنها تعریف نشده بود!
در کل یه پیشنهاد بود در راستای مفیدتر شدن این تاپیک، دیگه بازم هر طور دوست دارید امیتاز بدید!
 
آخرین ویرایش:

Mehrdad 7

کاربر سایت
Sep 18, 2010
1,184
2020 The Social Dilemma
مستندی دررابطه با مشکلات شبکه های اجتماعی که نظرات مدیران و طراحان شرکت های تکنولوژی رو در خودش جا داده.
انسان در طول حیات خودش ابزارهای متعددی رو اختراع کرده و زندگی خودش رو بهبود بخشیده اما چی میشه اگر ابزاری رو بسازه که خودش بعد از مدتی بشه ابزار اون؟ چی میشه اگر از نقاط تاریک روان هر فرد استفاده کنیم تا به اهداف تجاری برسیم؟ چی میشه اگر توجه ما بشه محصول نهایی یک کسب وکار؟
آیا الگوریتم های شبکه اجتماعی خودکار شدن و انسان دیگه کنترل مستقیمی بر چارچوب های اخلاقیشون نداره؟ دوقطبی شدن جوامع را تا چه حد میشه به الگوریتم های شبکه های اجتماعی نسبت داد؟ آیا اینکه فید فیسبوک و توییتر شما با من فرق داره ما رو به جایی رسونده که به fact های متفاوتی باور داشته باشیم؟
تولید کنندگان مواد و شبکه های اجتماعی ما رو با ازادسازی دوپامین به خودشون معتاد میکنن و هر دو ما رو "یوزر" می دونن. چه طور باید جلوی این روند رو گرفت؟
به نظرم یکی از مهمترین معضلات فعلی بشر ورای تغییرات اقلیمی، حقوق اقلیت ها و ... در این مستند بررسی شده. حتی اگر مشتری شبکه های اجتماعی نیستید دیدنش واجبه
10/10
 
آخرین ویرایش:

Need4Speed

کاربر سایت
Jan 25, 2021
53
در راستای امیتاز این دوستمون به پالپ فیکش یه چند خط صحبت کنم!
من شخصا یه اخلاق عجیبی دارم موقعی که نظرات دیگران رو راجع به یه فیلم می خونم (حالا مثلا اینجا یا یوزر ریویوهای IMDb و ...)، بیشتر تمایل به خوندن نظرات اون افرادی دارم که یا به فیلم مورد علاقه ام امتیاز پایینی دادن یا به فیلمی که ازش بدم اومده امتیاز بالایی دادن!! چرا؟ چون دوست دارم با خوندن نظرات افراد مخالف با نظر من یه چیزی یاد بگیرم و با سلایق و علایق و نظرات مختلف آشنا بشم تا شاید دیدگاهم بازتر بشه مثلا.
اما حالا توی این تاپیک این مسئله وجود داره که معمولا دوستان نمیدونم حال و حوصله توضیح ندارن و خیلی مواقع حتی 1 خطم نمی نویسن از تجربه ـشون و فقط یه امتیاز!!
مثلا همین چند وقت پیش بود فکر کنم یه نفر اومد به Rear Window هیچکاک 1 داد! خب خیلیم عالی، نظرشون محترمه. حالا من مثلا عاشق این فیلم و به صورت کلی هیچکاکم و خیلی برام جذابه که بدونم یه نفری که به همچین فیلمی همچین امتیازی داده علتش چیه؟! با نظرش آشنا بشم شاید مثلا من یه مشکلی دارم که ازین فیلم خوشم اومده :D اما خب فقط به یه امتیاز خشک و خالی بسنده شد!
اینجا من استنباطم اینه که این شخص یا اصلا فیلم رو نگرفته یا اینکه کلا فاز فکری و سلیقه ـش توی یه دنیای دیگه اس! که در نتیجه دیگه توضیح خاصیم نداشته بده راجع به امتیازش که در هر دو صورت واقعا چه اهمیتی داره امتیاز ایشون برای من نوعی خواننده؟!!!
حالا به هر حال اسم تاپیک امتیاز به آخرین فیلمیه که دیدید و شاید اینکه پوستر فیلمو بذاریم و یه امتیاز خالی زیرش بزنیم در راستای هدف تاپیک باشه اما به نظر من هر کس برای امتیازی که میده باید حداقل سه چهار خط توضیح بده تا پستش ارزش پیدا بکنه (مشابه چیزی که توی یوزر ریویوهای IMDb هست که خوندنشون برای من که خیلی مفید بوده) لازمم نیست تخصصی باشه فقط با ادبیات خودش بگه چرا خوشش اومد یا چرا بدش اومده تا خواننده از توضیحات شما چیزی یاد بگیره!

الان مثلا یه نمونه ایشون
10 15 خط با یه ادبیاتی نوشتن اما فقط این دو خطی که نقل قول گرفتم راجع به خود فیلمه! استنباط من از توضیحاتش اینه که با ترنتینو مشکل شخصی/سلیقه ای داره :D و عملا اثری از مطلبی که بخواد مثلا من نوعی علاقه مند به پالپ فیکشن رو قانع کنه که این فیلم چرته، نیست!

در کل یه پیشنهاد بود در راستای مفیدتر شدن این تاپیک، دیگه بازم هر طور دوست دارید امیتاز بدید!
کاربر گرامی، اول جا داره تشکر کنم که با دید باز به استقبال موضوع رفتی. و اینکه میگی بعضیا میان تو تاپیک بدون حتی یه خط توضیح یه امتیازی ول میدن و میرن واقعا نشان از فقر فرهنگی در این زمینه هست و کاملا حرفت متین. با تشاکر. :D

از جهت دیگه :D باید اشاره کنم که شما در نوع خودت پدیده ای هستی. چراکه اصلا برای من قابل درک نیست چطور یک نفر میتواند هم هیچکاک و هم تارانتینو رو پسندیده و ارج نهاده باشد. یکی صاحب سبکه و دیگری تقلیدکار، یکی استاد تعلیق و دیگری هرزنگار، یکی تراژدی پرداز و دیگری پارودی ساز، یکی مغرور و مستقل و دیگری پاچه خار آکادمی چپ گرا، یکی منتقد پسند و دیگری تینیجر پسند، یکی خشونت را وسیله قرار میدهد دیگری هدف، یکی تراژدی انسانی می بیند یکی دلقک بازی... همینطور میشه لیست رو ادامه داد... :D
 

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
1,967
نام
پويان
کاربر گرامی، اول جا داره تشکر کنم که با دید باز به استقبال موضوع رفتی. و اینکه میگی بعضیا میان تو تاپیک بدون حتی یه خط توضیح یه امتیازی ول میدن و میرن واقعا نشان از فقر فرهنگی در این زمینه هست و کاملا حرفت متین. با تشاکر. :D

از جهت دیگه :D باید اشاره کنم که شما در نوع خودت پدیده ای هستی. چراکه اصلا برای من قابل درک نیست چطور یک نفر میتواند هم هیچکاک و هم تارانتینو رو پسندیده و ارج نهاده باشد. یکی صاحب سبکه و دیگری تقلیدکار، یکی استاد تعلیق و دیگری هرزنگار، یکی تراژدی پرداز و دیگری پارودی ساز، یکی مغرور و مستقل و دیگری پاچه خار آکادمی چپ گرا، یکی منتقد پسند و دیگری تینیجر پسند، یکی خشونت را وسیله قرار میدهد دیگری هدف، یکی تراژدی انسانی می بیند یکی دلقک بازی... همینطور میشه لیست رو ادامه داد... :D

هرزنگار؟! پاچه خار آکادمی چپ گرا؟! و سایر لاطائلات...
این حجم از چرت و پرت بی‌سابقه است تو تاپیک.

برای عدم اسپم
Call Me By Your Name 2017
7/10
تا نیمه فیلم خوب پیش می‌ره؛ اما بعد از نفس می‌افته و حوصله‌سربر می‌شه.
 

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
417
نمیدونم جماعت روشن فکر نما چرا فکر میکنن با کوبیدن مثلا تارانتینو و نولان میتونن عمق عشقشون رو به سینما ثابت کنن!!!!
برای اینکه اسپم نشه

rain man
استاد داستین هافمن ترکوند رسما کلاس بازیگری بود.
8/10

one hundred foot journey
چقدر خوش ساخت بود این فیلم.
7.5/10
 

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
2,144
نام
مهراد
The Devil All the Time (2020)

در حینی این فیلم رو تماشا کردم که به تازگی سریال American Gods رو شروع کردم و خب آدم رلیجسی هم نیستم، باید بگم در طول این فیلم اگر کمی دقت کنید میبینید که تمامی کسانی که به نوعی به خدا و عیسی مسیح اعتقاد دارن، مرتکب بزرگترین اشتباهات زندگیشون میشن و به قول اطرافیان به دست شیطان وسوسه شدن اما من میگم اونا خدا رو بازیچه دست خودشون قرار دادن تا کارای کثیفشون رو انجام بدن! آشنا نیست براتون؟ بازی ها خوب و گیرا بود و فقط صدای رابرت پتینسون خیلی روی مخ بود که حس میکنم براش دوبلور گذاشته بودن! چون همچین صدایی نمیتونه کاراکتر بتمن باشه! از نقش های متفاوت تام هالند رو هم شاهد بودیم داخل فیلم و فضا سازی خیلی جالب اون سال های آمریکا بهش میومد.

9/10

Titanic (1997)

بعد از 23 سال از ساخت این شاهکار بی بدیل جناب کامرون و بازی های شگفت انگیز دیکاپریو و کیت وینسلت، بلاخره قسمت شد تا به حرف هایی که تمام این سال ها درباره این فیلم به گوشم رسیده بود و ذهنمو مسموم کرده بود نه بگم و خودم دست به تماشاش بزنم که واقعا هم شگفت زده شدم! از عظمت کشتی تایتانیک، طبقه فقیر و مرفه، پایان شگفت انگیز، مرگ های بی امان، بی عدالتی و موزیسین هایی که در شرایط پایانی فیلم با سوز آهنگ میزدن ... همه این ها به کنار، فکر نمیکنم در زندگیم همچین عشقی رو دیده باشم که رز به جک داشت! و واقعا شیفته این عشق شدم و حسرت خوردم که چرا تا به امروز هیچوقت عاشق نشدم... نمیتونم حسمو خوب بیان کنم چون تو کلمه نمیگنجه ولی هر چی که بود من از این فیلم خیلی لذت بردم.

10/10
 

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
3,714

View attachment 196330
Fear and Loathing in Las Vegas 1998
3.5/10

تری گیلیگام پیرامون فیلمی که ساخته اظهار نظر می کند و می گوید: «فیلمی که ساختم می تواند در عین حال هم بهترین فیلم تاریخ و هم حال بهم زن ترین فیلم تاریخ قلمداد شود.» باید بگویم که سخن خود مولف مصداق معلوم ساختن وضعیت مخاطب پس از پایان اثر مذکور است. فیلم ترس و نفرت در لاس وگاس یک بازی دوست داشتنی، فرافکنی و کمی اغراق گونه از جانی دپ دارد که بیشتر جذابیتش مدیون آن صدای خاص اوست که از طریق ویس اوور حوادث را بازگو می کند. فیلمی قصه ندارد و همین مسئله برای فردی مثل من که دنبال اثری قصه گویی ست، درد آور است. دوربین گیج کننده که تنها در طول فیلم وضعیت آشفته دو شخصیتی را نشان می دهد که به جز غلت زدن در مواد مخدر و توهم زا، هیچ هدفی دیگری ندارند. درک گفته های راوی و شوخ طبعی هایش در همان قالب کتاب و شاید کتاب صوتی جذاب تر از تصاویر مضحکی باشد که گیلیام با ذهنی آشفته آن را به نمایش در آورده است. گویا اثر مذکور بعدها منبع الهام فیلمسازی در ایران می شود که محصول نهایی اش خرگیوش نامیده می شود!

خدای فیلمو فهمیدی؟
من چند ماه پیش دیدم فکر کردم چیز نابیه
فیلم تموم شد نفهمیدم داستان چی بود
Movie Center
امتیاز من 3/10
به نظرم فضا و شخصیت ها قشنگ میتونست یه فیلم جذاب توش در بیارن
ولی من اصلا نتونستم درکش کنم چی شد
داستان چی بود
فیلمی سرتا پا پر از هیچ بود
 

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
2,708
نام
سپهر
خدای فیلمو فهمیدی؟
من چند ماه پیش دیدم فکر کردم چیز نابیه
فیلم تموم شد نفهمیدم داستان چی بود
Movie Center
امتیاز من 3/10
به نظرم فضا و شخصیت ها قشنگ میتونست یه فیلم جذاب توش در بیارن
ولی من اصلا نتونستم درکش کنم چی شد
داستان چی بود
فیلمی سرتا پا پر از هیچ بود

فیلم براساس سفرنامه هانتر سامپسون با همین نام ساخته شده که گویا برای گزارش یک مسابقه رالی به لاس و گاس میروند و مواد مخدر سفرشان را تحت الشعاع قرار می دهد. فیلم همان دل نوشته های هانتر را به صورت وویس اوور در دل شخصیت جانی دپ قرار داده. چیزی به جز نمایش مخرب مواد مخدر آن به طور سورئال چیز دیگه ای نداره. فیلم کالت شده و طرفدار زیاد پیدا کرده. منبع الهام د ویکند در ساخت آلبوم After Hours و ویدیو کلیپ آهنگ مسخ کننده Blinding Light بوده.
 

BARDI YA

کاربر سایت
Jul 23, 2011
3,060
نام
Bardia
n7vq2gylswb31.jpg

Name : The Witch (aka The VVitch)
Year : 2015
Star: Anya Taylor-Joy

میشه گفت بعد از The Shining عه کوبریک اولین اثر ژانر ترسناک بود که واقعا تونست ذهن منو درگیر کنه.
چون برای من در فیلم های ترسناک جامپ اسکیر اصلا ملاک نیست و جو و اتمسفر روانی و مخصوصا دوره ی درگیری پس از اتمام فیلم مهمه.
که این فیلم جوری آروم جو ترسناک و دلهره آوری درست میکنه که واقعا تا ساعت ها درگیری میشی با خودت.
فیلم به نسبت کوتاه هست و 90 دقیقه ولی روند فوق العاده ای داره.
اتمسفری که برای فیلم درست شده کم از خارق العاده نداره واقعا.
بازی آنیا که مثل همیشه عالی بوده و اخیرا بهم ثابت شده هنرپیشه بسیار موفقی خواهد بود.
واقعا این فیلم الماسی بود از سال 2015 که متاسفانه ندیده بودم.
اگر نمره ی کامل هم نمیدم- صرفا بخاطر اینه که The Shining برام بهترین این ژانر هست.

Score: 9.5/10

 

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,305
نام
nucky thompson
(2020)I Care A Lot
قبل از شروع نقد فیلم باید بگم انتظاراتی که از فیلم در ذهنم ایجاد شد تا حدی با فیلم اصلی فاصله داشت. شخصا به نظرم فیلم promising young woman بیشتر از این فیلم به برداشتی که از این فیلم در همین فروم شده نزدیکه. یک فیلم فمنیسیتی اغراق آمیز که برای بیننده نفرت انگیز باشه .اون فیلم رو که عملا انگار تهمینه میلانی ساخته بود :))
سال ها پیش که برای بار اول فیلم مخمصه مایکل مان رو دیدم در کنار توانایی های تکنیکی کارگردان و البته حضور دو غول بازیگری هنر فیلم نامه نویسی اثر در خلق دو جبهه مقابل نظرم رو جلب کرد . در اون فیلم نویسنده ها به خوبی کاری کردن که بیننده همیشه بین دو شخص اصلی که یکی پلیسه و دیگری دزد در نوسان باشه و نتونه صرفا تو ذهنش طرف یکی رو بگیره و دو جبهه پرداخت جذاب و سمپاتیکی داشتن . بیننده هم با علاقه دنبال می کرد که در آخر کدام یک قراره روی اون یکی رو کم کنه. حالا در این جا هم سازنده ها همین رویکرد رو به صورت معکوس پیاده کردن . دو جبهه خلق کردن که هردو نفرت انگیز هستن و البته تو کارشون تا حدی موفق .اون دو تا رو در مقابل هم قرار میدهند و بیننده هم در حالیکه دوست داره هردو حال هم دیگه رو بگیرن فیلم رو دنبال میکنه که ببینه کدوم کم میاره . داستان درباره زنی به نام مارلا است که کارش نوعی کلاه برداریه. یک شرکت قانونی داره که افراد سالمند نسبتا مرفه رو با پرونده سازی راهی آسایشگاه می کنه و اموال اشون رو تصاحب می کنه. در آخرین پرونده اش با یک گروه مافیایی درگیر میشه اما از اون جا که فردی جسوره تصمیم میگیره در مقابل اون ها وایسه . فیلم رو میشه یک نماینده خوب برای تفکر مدرن جامعه ای که در اون فیلم ساخته شده و البته به نوعی تفکر مدرن جامعه ی جهانی حساب کرد . جایی که به دست آوردن ثروت به هر قیمتی مهم ترین چیزه. هدف وسیله رو توجیح می کنه و تنها ثابت قدم بودن در بی وجدانی و دروغ گویی راه موفقیته. و خب مثل اکثر فیلم ها با درونمایه های باب این روز ها مثل فمنیسم و ... تزیین شده . اما اون فمنیسم افراطی که من انتظار داشتم نبود . سال های زیادی قبل از راه افتادن این جو فمنیسمی این چنین فیلم هایی در سینمای هالیوود ساخته میشدن که می توان از چیزهای وحشی نام برد . بازی ها شاید یکی از نکات قوت فیلم باشن . روزامند پایک که با فیلم دختر گمشده توانایی هاش رو در نقش زنی شیطانی با ظاهری انسانی نشون داده بود در این جا در نقشی که می توان گفت شیطانی بودنش را از دختر گمشده و قوی و با صلابت بودنش رو از جنگ خصوصی به عاریت گرفته بود خیلی خوب و مسلط ظاهر میشه که جایزه گلدن گلوب اش رو لایق اش میکنه. در مقابل پیتر دینکلیج هم موفق میشه شخصیت نسبتا کاریکاتوری اش رو تا حد زیادی از آب و گل بیرون بکشه و جذاب کنه. بقیه بازیگرا کار خاصی نمی کنن و صرفا موقعیت رو برای درخشش دو بازیگر اصلی هموار می کنن .فیلم در میانه راه کاملا اسیر کلیشه ها میشه و اون شروع قدرتمند رنگ می بازه اما پایان نسبتا قابل قبول اش تا حدی مشکل نیمه دوم رو تحت شعاع قرار میده.پایانی که شاید کمی دور از ذهن و سرسری باشه اما خب راضی کننده است
در کل فیلمیه که برای یک بار دیدن پیشنهاد میشه و دیدنش خالی از لطف نیست . فقط قبل اش کاملا گاردتون رو نسبت بهش پایین بیاورید
امتیاز 7 از 10
 

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر