Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,623
نام
Leo Fitz
unhinged
تلفیق دوئل اسپیلبرگ و مسافر سرراهی ریچارد هارمون با سقوط جوئل شوماکر . فیلمی هیجان انگیز که به لطف بازی فوق العاده راسل کرو تا آخر درگیر کننده است. داستان مادری جوان که در یک روز شلوغ و پر ترافیک درگیر بازی موش و گربه ای با یک مرد روانی می شود . فیلم داستان جالبی دارد ولی در جاهایی بیش از حد شعاری میشه و به نظر میاد یک فیلم تلویزیونی از صدا و سیمای خودمون درباره مضرات رانندگی دیوانه وار و عصبیت مردم در حال رانندگیه . از این نکته منفی بگذریم فیلم داستان اش رو سرراست جلو میبره و از خرده پیرنگ های بی معنی و بی اهمیت دوری می کنه . ریتم فیلم خوبه و در اکثر مواقع خبری از اتفاق های غیر منطقی و احمقانه نیست .کاراکتر اصلی با بازی کارن پیسترس باورپذیره و بیننده به خوبی باهاش همذات پنداری می کنه . اما ستاره اصلی فیلم راسل کرو که با این که فیلم با توجه به کارنامه کاری اش انتخاب عجیبی بود ولی در همین فیلم هم عالی ظاهر شده و بیننده از دیدنش به وحشت می افته. فیلم برداری هم قابل قبوله و در حین این که تنش رو به بیننده القا می کنه روی اعصاب نیست. در پایان این فیلم یک تریلر جنایی جذاب و البته کلیشه ایه که به زودی هم فراموش میشه اما دیدنش به خصوص برای ماها که اتمسفر عصبی ای و تنش زایی دور و برمون وجود داره و در رانندگی هم به خوبی خودش رو نشون میده و در این زمان که فیلم های جالبی هم در دسترس نیست خالی از لطف نیست
امتیاز 7.5 از 10
Unhinged
7/10

شروع طوفانی داشت و این روند ادامه داشت تا اینکه تعقیب و گریز خیابونی خسته کننده شد برام درست قبل اینکه برن شهرک سالمندان.
در انتها هم جوری تموم شد که شبیه تیزر راهنمایی رانندگی امریکا در نکوهش خشونت در رانندگی شد.
توجیه اینکه اون خانم چرا بعد درگیری با یه مرد تنومند و خوردن چندتا مشت دوباره روپاش وایمیسته الا اینکه در خفا یه نینجا یا رنجر بوده باشه چیز دیگه ای نمی تونه باشه

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,769
Borat Subsequent Moviefilm
2020

یکی از عرزشی ترین فیلم های ساخته شده توسط بشر. رسمن فیلم تبلیغاتی کمپین یه جناح خاصه که با طنز فرومایه و بازی درجه چندمی بازیگرهای نقش اولش آمیخته شده و زباله ای رو تحویل میده که بعد از دیدنش در حسرت دقایقی خاهید رفت که بابت این فیلم از دست دادید.
موقعیت های طنزش بسیار شبیه به نسخه اوله ولی با این تفاوت که دیگه خنده دار نیست. بیشتر شبیه ریمستری میمونه که تولیدکنندگانش گند زدن توش.
2/10

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,505
نام
سپهر
176697
Unchinged 2020
2.5/10

فیلم کاملا بد و غیرقابل درک است و مدام مخاطب را در مرز میان شوخی و پارودی قرار می دهد. فیلم پایان نامه ای اسپیلبرگ (دوئل) در بستری رخ می دهد که برای مخاطب قابل قبول است؛ زیرا آن بستر در بیابان است و نه خبری از پلیس و نه مکان برای پنهان شدن از یک کامیون مرگ بار. فیلم Unchinged در کلان شهری اتفاق می افتد که پلیس حتی در نقش پشمک قهرمان هم ظاهر نمی شود. نه نظارتی بر جاده ها و مسیر رفت و آمد دارد و نه زیاد تلاش می کند که شخصیت منفی را با چالش روبرو سازد. راسل کرو که اضافه وزن به شدت اعصاب خردکنی دارد، راحت وارد رستوران می شود، آدم می کشد، مردم با هیجان فیلم می گیرند و کسی هم ککش نمی گزد. دو مرتبه شخصیت منفی با گلوله آسیب می بیند ولی نه دردی حقیقی در شخصیت احساس می شود بلکه دست فرمان بهتری نسبت به قبل پیدا می کند. مدت زمان محدود فیلم هم کلا این تعقیب و گریز اشفته را به نقطه ای تماما کلیشه ای می کشاند و پیش زمینه ای هم از شخصیت راسل کرو ارائه نمی دهد. خود فیلم نامه نویس در جواب یک سوال ساده طفره می رود و تنها هدفش خالی کردن عقده های خشم خود از جامعه پراغراق آمریکا است. فیلم ساز گلویش را جر می دهد که بگوید عصبانی هستم و دلیلش تنها بخاطر یک بوق است!​

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,722
نام
وحید
View attachment 176697
Unchinged 2020
2.5/10

فیلم کاملا بد و غیرقابل درک است و مدام مخاطب را در مرز میان شوخی و پارودی قرار می دهد. فیلم پایان نامه ای اسپیلبرگ (دوئل) در بستری رخ می دهد که برای مخاطب قابل قبول است؛ زیرا آن بستر در بیابان است و نه خبری از پلیس و نه مکان برای پنهان شدن از یک کامیون مرگ بار. فیلم Unchinged در کلان شهری اتفاق می افتد که پلیس حتی در نقش پشمک قهرمان هم ظاهر نمی شود. نه نظارتی بر جاده ها و مسیر رفت و آمد دارد و نه زیاد تلاش می کند که شخصیت منفی را با چالش روبرو سازد. راسل کرو که اضافه وزن به شدت اعصاب خردکنی دارد، راحت وارد رستوران می شود، آدم می کشد، مردم با هیجان فیلم می گیرند و کسی هم ککش نمی گزد. دو مرتبه شخصیت منفی با گلوله آسیب می بیند ولی نه دردی حقیقی در شخصیت احساس می شود بلکه دست فرمان بهتری نسبت به قبل پیدا می کند. مدت زمان محدود فیلم هم کلا این تعقیب و گریز اشفته را به نقطه ای تماما کلیشه ای می کشاند و پیش زمینه ای هم از شخصیت راسل کرو ارائه نمی دهد. خود فیلم نامه نویس در جواب یک سوال ساده طفره می رود و تنها هدفش خالی کردن عقده های خشم خود از جامعه پراغراق آمریکا است. فیلم ساز گلویش را جر می دهد که بگوید عصبانی هستم و دلیلش تنها بخاطر یک بوق است!​
۲.۵ که کمی کم لطفی هست تعقیب و گریزاش بد نبود برای همین بهش ۴ میدم
ولی داستانش بدطور توی دیوار بود و با عقل اصلا سازگاری نداشت

• Like
Reactions: mahdi-xbox

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
939
نام
هادی
View attachment 176697
Unchinged 2020
2.5/10

فیلم کاملا بد و غیرقابل درک است و مدام مخاطب را در مرز میان شوخی و پارودی قرار می دهد. فیلم پایان نامه ای اسپیلبرگ (دوئل) در بستری رخ می دهد که برای مخاطب قابل قبول است؛ زیرا آن بستر در بیابان است و نه خبری از پلیس و نه مکان برای پنهان شدن از یک کامیون مرگ بار. فیلم Unchinged در کلان شهری اتفاق می افتد که پلیس حتی در نقش پشمک قهرمان هم ظاهر نمی شود. نه نظارتی بر جاده ها و مسیر رفت و آمد دارد و نه زیاد تلاش می کند که شخصیت منفی را با چالش روبرو سازد. راسل کرو که اضافه وزن به شدت اعصاب خردکنی دارد، راحت وارد رستوران می شود، آدم می کشد، مردم با هیجان فیلم می گیرند و کسی هم ککش نمی گزد. دو مرتبه شخصیت منفی با گلوله آسیب می بیند ولی نه دردی حقیقی در شخصیت احساس می شود بلکه دست فرمان بهتری نسبت به قبل پیدا می کند. مدت زمان محدود فیلم هم کلا این تعقیب و گریز اشفته را به نقطه ای تماما کلیشه ای می کشاند و پیش زمینه ای هم از شخصیت راسل کرو ارائه نمی دهد. خود فیلم نامه نویس در جواب یک سوال ساده طفره می رود و تنها هدفش خالی کردن عقده های خشم خود از جامعه پراغراق آمریکا است. فیلم ساز گلویش را جر می دهد که بگوید عصبانی هستم و دلیلش تنها بخاطر یک بوق است!

176853

Alone (2020)
5.5/10

در ارتباط با خشونت جاده ای فکر می‌کنم Alone به مراتب فیلم بهتری هست.

با اینکه داستان عمق زیادی ندارد و فیلمنامه دارای مشکلات زیادی هست ولی حداقل اتفاقات در فضایی قابل باورتر و ملموس‌تر رخ می‌دهند.

• Like
Reactions: mahdi-xbox

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,722
نام
وحید
Borat Subsequent Moviefilm
2020
Borat-Subsequent-Moviefilm-2020.jpg

فیلم کامل دموکرات ساز هست چه بسا بودجه ش کلا توسط کمپین بایدن تامین شده باشه

طنز فیلم متوسط بود و غیر از یکی دو جا باعث خنده من نشد ولی سرگرم کننده بود

5.5/10

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,147
نام
پویان
یک اتفاق ساده از سهراب شهیدثالث (1352)
8/10

اسب تورین از بلا تار (2011)
8/10

بلا تار به شدت تحت تاثیر و الهام از یک اتفاق ساده، اسب تورین رو ساخته.
جفت فیلما مضمون مشابهی رو به تصویر میکشند؛ ملال هررزوه و رنج طبقه فرودست.

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,623
نام
Leo Fitz

View attachment 176853

Alone (2020)
5.5/10

در ارتباط با خشونت جاده ای فکر می‌کنم Alone به مراتب فیلم بهتری هست.

با اینکه داستان عمق زیادی ندارد و فیلمنامه دارای مشکلات زیادی هست ولی حداقل اتفاقات در فضایی قابل باورتر و ملموس‌تر رخ می‌دهند.

Alone 2020
6/10

177411

نسبت به Unhinged هیجانش خیلی کمتر بود...
یه تصویر فوق کلیشه ای از آدم بده داستان...تو نصف فیلم و سریال های آمریکایی، آدم متجاوز رو با سبیل و عینک دهه 80 ـی (میلادی) و بور نمایش میدن :D:|
آخر فیلم وقتی آدم بده ضربه نهایی رو میخوره و همونطور که رو زمینه، سبیلش رو هواست...منی که بعد یک ساعتو نیم ـه تقریبا ملالت بار تشنه یه تویست داستانی ـم با خودم گفتم "عه عه عه! الان که سبیل مصنوعیش وارفته، میاد میگه من شوهرتم! نمره بودم فقط تغییر چهره دادم!"
که بعد صدای هلیکوپتر اومد و اندینگ تایتل محکم خورد تو صورتم و اون سبیل مصنوعی هم صرفا سوتی عوامل فیلم بوده ... یا اینکه عمدا اینکارو کردن که پایانش رو باز بزارن.

navid+267

عضو جدید
Apr 23, 2019
1
9/10
-------
( اگه بدجور حوس کردین فکرتون خراب شه بشینین این فیلمو ببینین )

من اصولا ازون تیپ ادمایی نیستم که بعد دیدن یه فیلم خیلی تحت تاثیر قرار بگیرم و این داستانا ... یعنی حس میکنم کلا فیلمی تا الان اونقدرا منو
تحت تاثیر قرار نداده اما این فیلم ... این فیلم بی نظیره و خب موضوعی که داره (اعتیاد) چیزیه که مدام با خودم کلنجار میرم که درگیرش نشم
چون حس میکنم شدیدا با توجه به اوضاع روحیم و فاکداپ بودن همیشگیم مستعد اعتیاد و این داستانا هستم ولی این فیلم ازون دست فیلماس
که یه تلنگر مشتی بهت میزنه (هرچند شک دارم در عمل اونقدرا تاثیر گذار باشه) اما همینم کار خیلی بزرگیه ... من حداقلش تا حالا تلنگری از فیلمایی که دیدم
نخورده بودم.
images

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,989
نام
احمد
The Thing 1982
این فیلم زیباترین اتمسفر تاریک و سرد و خشن و بی رحمی بود که دیدم، در کنار اون داستان واقعا رئال و به نسبت تخیلی و فوق ترسناکی بود که دیدم، شخصیت پردازی فیلم عالی بود، موسیقی فیلم واقعا خارق العاده بود، تک تک سکانس های فیلم اینقدر دقیق و با جزئیات کنار هم گذاشته شدن که شبیه به یک پازل هیچ شبه و خطای وسط داستان نداره، اتمسفر فیلم واقعا نابود کنندست، خشن ترین ، بی رحم ترین، ترسناک ترین، لحظات تاریخ سینما به نظر شخصی بنده داخل این فیلمه. بنظرم اینا زمان خودشون یک ابر شاهکار درست کردن، یک شاهکار جاودانه. دور اول که فیلم رو دیدم به خاطر هیجان فوق بالای لحظات فیلم نتونستم کل اتفاق های فیلم رو درک کنم، برای همین وقتی که دوباره فیلم رو با دقت دیدم ، بله! اینقدر این فیلم با دقت و جزئیات درست شده، که بتونی سکانس پشت سکانس خیلی راحت درک کنی.
10/10

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
939
نام
هادی
The Thing 1982
این فیلم زیباترین اتمسفر تاریک و سرد و خشن و بی رحمی بود که دیدم، در کنار اون داستان واقعا رئال و به نسبت تخیلی و فوق ترسناکی بود که دیدم، شخصیت پردازی فیلم عالی بود، موسیقی فیلم واقعا خارق العاده بود، تک تک سکانس های فیلم اینقدر دقیق و با جزئیات کنار هم گذاشته شدن که شبیه به یک پازل هیچ شبه و خطای وسط داستان نداره، اتمسفر فیلم واقعا نابود کنندست، خشن ترین ، بی رحم ترین، ترسناک ترین، لحظات تاریخ سینما به نظر شخصی بنده داخل این فیلمه. بنظرم اینا زمان خودشون یک ابر شاهکار درست کردن، یک شاهکار جاودانه. دور اول که فیلم رو دیدم به خاطر هیجان فوق بالای لحظات فیلم نتونستم کل اتفاق های فیلم رو درک کنم، برای همین وقتی که دوباره فیلم رو با دقت دیدم ، بله! اینقدر این فیلم با دقت و جزئیات درست شده، که بتونی سکانس پشت سکانس خیلی راحت درک کنی.
10/10

این فیلم رو اولین بار من 16 یا 17 سالم که بود دیدم. اون موقع واقعا من رو تحت تاثیر قرار داد با اون فضاسازی عجیبی که داشت.
الان هم که نگاهش میکنم همون جذابیت رو داره برام.

شاید برخلاف خیلی ها من از پریکوئلی که سال 2011 ساخته شد هم خوشم اومد.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,769
The Dark and the Wicked
2020
images.jpg

اگر سالهاست چیزی باعث ترستون نشده. فیلم های وحشتناک رو دیدید و به جای ترس، خندتون گرفته. زباله هایی مثل پارانورمال و کونجورینگ رو بهتون توصیه کردن ببینیند، شما وسطش خابتون برده، باید بگم دست نگهدارید! The Dark and the Wicked آمده است که شما را بترساند. و در این کار به طرز اعجاب انگیزی موفق عمل میکند. براش فرقی نمیکنه تو روز نگاه کنید یا شب. تنها یا در جمع، با دیدن این فیلم قطعن ترس رو از درون احساس میکنید. این فیلم هم کلیشه های عرزشی کلیسای کاتولیک رو به همراه داره. ترکیب کشیش! + صلیب + فرد یا افراد آتییست. داستان هم کاملن سطحیه. ولی نکته بارزش وفاداریش به ژانر وحشته. بعله. وحشت!
6/10 شاید در خیلی از زمینه ها ضعف داشته باشه ولی در رسیدن به هدف اصلیش که همانا ترساندن بیننده است، بسی موفق عمل کرده.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر