Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
Doctor Sleep
5/10

MV5BYmY3NGJlYTItYmQ4OS00ZTEwLWIzODItMjMzNWU2MDE0NjZhXkEyXkFqcGdeQXVyMzQzMDA3MTI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

این فیلمی بر پایه کتاب جدیدی از استفن کینگ با همین نام ساخته شده که به گفته خود کارگردان قرار بوده هم ادامه ای بر کتاب شاینینگ باشه و هم وفادار به دنیای ساخته شده در فیلم شاینینگ کوبریک باشه.
شاید ندونید که استنلی کوبریک در فیلم شاینینگ تا حد خیلی زیادی ساختار و روایت کتاب کینگ رو تغییر داد تا حدی که کینگ اصلا از خود فیلم و انتخاب بازیگرا رضایت نداشت و در واقع فیلم و کتاب شاینینگ دو دنیای متفاوت هستند.
حالا خیلی نمیخوایم وارد فیلم شاینینگ بشیم اما نظر شخصی من اینه که بر عکس 90% فیلمای اقتباسی، فیلم شاینینگ به مراتب از خود کتاب بهتره و اون فضای سوپرنچرال و گوست استوری رو به یک فضای به مراتب واقعی تر و پیچیده تر تبدیل کرد (تفاسیر بسیار زیادی پیرامون اتفاقات فیلم هست) + کارگردانی فوق العاده کوبریک و اینکه چه بازی های خوبی رو از بازیگرای فیلم گرفت (بودن سکانس هایی که بالای 30 40 بار گرفته شدن تا اون چیزی که کوبریک خواسته شده!).
اما Doctor Sleep، من نسخه DC ـش رو دیدم که به نظرم به طرز خسته کننده ای طولانی بود، 3 ساعت برای همچین موضوعی واقعا زیاده + به کلی هم فاقد تعلیق بود (دقیقا بر عکس شاینینگ) که تماشای فیلمو دو چندان خسته کننده میکرد. من با داستان فیلمم زیاد ارتباط برقرار نکردم (بعد از دیدن اینهمه فیلم دیگه مباحث سوپرنچرال و گوست استوری ها هیچ جذابیتی برام ندارن) که البته اینجا نقد متوجه کتاب کینگه تا خود فیلم.
تنها موردی که باعث شد فیلمو تا آخر ببینم ارتباط دادن داستان (به عنوان دنباله ای بر فیلم قبلی) و فضا با فیلم شاینینگ بود، طراحی داخل هتل اورلوک و بازگشت به اون فضا عالی بود وبازسازی یکسری صحنه های فیلم شاینینگ به کمک بازیگرای جدید هم به نظرم خوب بود.
در کل به نظرم Doctor Sleep یک فیلم درام/ترسناک خیلی معمولیه که به واسطه ارجاعاتش به فیلم شاینینگ و وام گرفتنش ازون فضا ارزش یکبار دیدن رو داره!
تماشای این فیلم به من یادآوری کرد که کوبریک چقدر کارگردان بزرگی بود و شاینینگ یکی از خاص ترین فیلمای ژانر تعلیق/ترس هست.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
جا داره یه یادی هم بکنم از دنی فیلم شاینینگ در سال 1980 با 2018، فک کنم اینم یه سندرومیه که بچه های خوشگل وقتی بزرگ میشن به شدت زشت میشن :))
(وضعیت مشابهی اون بازیگر فیلم تنها در خانه هم داشت)
129253

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
Knives out 5/10
راستش یه دوره ای خوره کتاب های اگاتا کریستی و سریال پوارو بودم. این سطحش پایین تر از اون داستان ها بود.
یکی از مشکلاتش این بود که کاراگاهش با اینکه لهجه باحالی داشت و ادم باحالی بود ولی درنهایت برخلاف پوارو هیچ عمقی نداشت. زود خسته کننده میشد.
باقیشو تو اسپویلر میگم.
یکی دیگه از مشکلات این بود که اولش با معرفی کلی شخصیت که اعضای خانواده بودن، سعی کرد داستانو پیچیده نشون بده ولی خیلی زود ۹۰ درصد اون شخصیت ها رفتن کنار بدون اینکه نقشی داشته باشن. ینی اکثرا نقش سیاهی لشگر داشتن کاملا.

بعد اینکه از اون گره گشایی اخر هم راستش فقط نحوه مرگ هارلن(اینک واقعا مسموم نبوده و واقعا در اثر یه اشتباه خودکشی کرده) برام جالب بود. اینو بزارید کنار گره گشایی های اخر کار های اگاتا کریسی که فک آدم میچسبه به زمین از شدت خفن بودنشون.

درنهایت فیلم بدی نبود و اگه خیلی تجربه قبلی تو داستان های اینجوری درجه ۱ تر مثل داستان های اگاتا کریسی یا ریموند چندلر نداشته باشه کسی، احتمالا خیلی بیشتر هم حال کنه. برای من معمولی بود فیلم.

شخصیت رنسام با بازی کریس اوانز جالب بود‌.

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
703
the hateful eight
یادش بخیر وقتی مجرد بودم شبی یه فیلم میدیدم ولی الان واقعا کمبود وقت دارم!
خیلی وقت بود میخواستم هشتمین فیلم کیو تی رو ببینم و بالاخره امروز قسمت شد.من ازش لذت بردم چون از سینمای تارانتینو لذت میبرم ولی خب متاسفانه
تارانتینو به تکرار رسیده و یه سبک رو در لوکیشین های مختلف داره تکرار میکنه.چه بازی کرد ساموئل عزیز!

8/10

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
Requiem for a Dream

View attachment 129214

7.5/10

ترجیح میدم توضیح خاصی در موردش ندم
فقط توصیه میکنم هیچ وقت این فیلم رو وقتی حالتون خوب نیست نبینید
واقعا آدم رو داغون میکنه

واقعیت با این فیلم اصلا حال نکردم
فقط موزیکش قشنگ بود اونم باعث میشد ادم یاد بدبختیاش بیفته

• Like
Reactions: Adidas95

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
Knives out 5/10
راستش یه دوره ای خوره کتاب های اگاتا کریستی و سریال پوارو بودم. این سطحش پایین تر از اون داستان ها بود.
یکی از مشکلاتش این بود که کاراگاهش با اینکه لهجه باحالی داشت و ادم باحالی بود ولی درنهایت برخلاف پوارو هیچ عمقی نداشت. زود خسته کننده میشد.
باقیشو تو اسپویلر میگم.
یکی دیگه از مشکلات این بود که اولش با معرفی کلی شخصیت که اعضای خانواده بودن، سعی کرد داستانو پیچیده نشون بده ولی خیلی زود ۹۰ درصد اون شخصیت ها رفتن کنار بدون اینکه نقشی داشته باشن. ینی اکثرا نقش سیاهی لشگر داشتن کاملا.

بعد اینکه از اون گره گشایی اخر هم راستش فقط نحوه مرگ هارلن(اینک واقعا مسموم نبوده و واقعا در اثر یه اشتباه خودکشی کرده) برام جالب بود. اینو بزارید کنار گره گشایی های اخر کار های اگاتا کریسی که فک آدم میچسبه به زمین از شدت خفن بودنشون.

درنهایت فیلم بدی نبود و اگه خیلی تجربه قبلی تو داستان های اینجوری درجه ۱ تر مثل داستان های اگاتا کریسی یا ریموند چندلر نداشته باشه کسی، احتمالا خیلی بیشتر هم حال کنه. برای من معمولی بود فیلم.

شخصیت رنسام با بازی کریس اوانز جالب بود‌.
زیاد قابل مقایسه نیست با کتاب های آگاتا کریستی، مهم ترین تفاوتش هم تم طنزی هست که داره.
و چیزی که اتفاقا جالب و متفاوتش کرده بود این بود که اطلاعات بیننده از داستانی که اتفاق افتاده تقریبا اندازه کاراکتر های داخل فیلم بود. یعنی از همون اوایل متوجه میشی کلیات ماجرا چی بوده و برداشت اشخاص داخل فیلم از اون اتفاق چی هست.
در کل فیلم خیلی خوبی بود به نظرم و امتیازی که گرفته کاملا حقشه
خودم 8/10 بهش میدم

Marriage Story
7/10

Doctor Sleep
چیزی که تو ذوق میزد برای من جلوه های ویژه ش بود. از طرف دیگه داستانش نوآوری داشت و این امتیاز داره
7/10

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
Knives Out
تو این سبک کارآگاهی تجربه ای ندارم نمیتونم نظر زیادی درباره کیفیت پلات بدم، اما فیلم ظاهر زیبایی داشت (مخصوصا آنا د آرماس :D) و پلاتش هم واقعا جذاب بود و ریتم خوبی داشت، فک کنم اگه یبار دیگه ببینمش حتی بیشتر خوشم بیاد.

ناگفته نماند محتوی و نماد های اجتماعی هم به شکل عالی وارد فیلم شده بود.
کارگردان تعمدا کاراکتر مارتا که مهاجر هست رو در مرکز قرار میده و اوایل فیلم هم که رو صندلی در وسط هست تمام چاقو ها به سمتشه.
اعضای خانواده همون چاقو ها هستند و نمادی از گروه ملی گرا و پر نفرت که میزبان هستند و رفتار تهاجمی با مهاجران دارن، در پایان فیلم هم کاراگاه بهش میگه تو به شیوه خودت ماجرا رو تموم کردی (ینی با هویت خودت و به دور از همرنگی) و بعد از بالکن به میزبانان نگاه میکنه و انگار اون بیشتر لیاقت خونه رو داره! خب ما باید به این ارزش بدیم که همچین محتوای مثبتی به خوبی در فیلم گذاشته شده.

در انگلیسی اصطلاح the knives are out for someone ، به معنی تهدید علنی یک گروه علیه شخصی است.

تنها مشکل اصلیم با فیلم کاراکتر کارآگاهه بود که بیش از حد ساده و تکراری بود.

8/10​

آخرین ویرایش:

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
Knives Out
اصلا تو این سبک کارآگاهی تجربه ای ندارم نمیتونم نظر زیادی بدم، اما فیلم ظاهر زیبایی داشت (مخصوصا آنا د آرماس :D) و پلاتش هم واقعا جذاب بود و ریتم خوبی داشت، فک کنم اگه یبار دیگه ببینمش حتی بیشتر خوشم بیاد، تنها مشکلم باهاش کاراکتر کارآگاهه بود که بیش از حد ساده و تکراری بود.

8/10​
اپیزود قتل در قطار سریع السیر شرق از سریال پوارو رو توصیه میکنم ببین.
۲ تا فیلمم ازش ساختن ولی این اپیزود سریال از همشون بهتره.
اونو که ببینی کلا انتظارت میره بالاتر از این داستان ها.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
اپیزود قتل در قطار سریع السیر شرق از سریال پوارو رو توصیه میکنم ببین.
۲ تا فیلمم ازش ساختن ولی این اپیزود سریال از همشون بهتره.
اونو که ببینی کلا انتظارت میره بالاتر از این داستان ها.

درباره پلات کارآگاهی کاملا قابل درکه کسی که زیاد این ژانرُ خونده باشه دیگه اونقدرا براش جذاب نیست، البته شما بهترین ها رو داری مثال میزنی، الان کی میتونه فیلم مافیایی بهتر از پدرخوانده یا گنگستری بهتر از رفقای خوب بسازه!

آخرین ویرایش:

sajjadBOX

کاربر سایت
Jan 5, 2020
127
نام
سجاد
واقعیت با این فیلم اصلا حال نکردم
فقط موزیکش قشنگ بود اونم باعث میشد ادم یاد بدبختیاش بیفته
باید دید این فیلم برا چه مخاطبی و برا نشون دادن چه مفهوم یا هدفی تولید شده و کارگردان چقدر در بیان مقصود اصلی خودش موفق بوده
اگه این موارد رو در نظر بگیریم به نظرم فیلم بدی نیست ولی قطعا فیلم عامه پسندی هم محسوب نمیشه

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
Uncut gems 4.5/10
واقعا خوشم نیومد
فیلم ریتم خوبی داشت و یه درجه مناسبی از تعلیق رو تو ۲ ساعت حفظ کرد.
ولی داستان رو یه مورد احمقانه ای بنا شد به نظر من.
کدوم ابلهی الماسی که فک میکنه ۱ میلیون دلار می ارزه رو همینجوری الکی میده ۱ شب دست یکی دیگه باشه؟

موسیقی خیلی رو مخم بود(که البته بحث سلیقه است)
فیلمبرداری هم همینطور(اونم سلیقه است)

آدام سندلر بازیش خوب بود و میتونست نامزد بشه(فقط نامزد بشه وگرنه بازیش ۲ لول از فینیکس و ادام درایور و ۱ لول از دیکاپریو پایین تر بود) ولی خب حق خوری اصلی امسال تو فصل جوایز نامزد نشد ویلم دفو برای لایت هاوس بود.

ولی همین نمره رو هم از حفظ مناسب ریتم و بازی سندلر و تدوین نسبتا خوب(که البته لذتش به دلیل اون جور فیلمبرداری از من گرفته شد) میگیره.
البته اینم بگم که ۱۰ دقیقه پایانی واقعا خوب بود و واقعا تنش رو بالا برد تو فیلم.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
طرف الاف و بی اعتبار نیست که بازیکن حرفه ای هست همه میشناسنش، با این وجود گرو گرفت ازش :D
باید بگم با این پستت و نمره ای که دادی واقعا هیجان برانگیز شدم و منتظر ریپلای های ملت هستم :D:D
اولی اینکه سریع بزار تو اسپویلر وگرنه پاک میشه پستت.
:D:D
بعدشم خصوصا بعد از اینکه عصبانیت یارو رو بابت اینکه نمیخواست بفروشه سنگ رو دید، باید اینقدر راحت بده بره؟
همون گرویی که گرفت خیلی مسخره تر بود اتفاقا. بازار الماس فروش های یهودی ها معروفه تو دنیا. ینی اینقدر سیستم گرو گرفتن الکیه؟ همینجوری یه انگشتری رو بدون اینکه قیمتش مشخص باشه ببینه و بگه بده گرو؟
برا سنگ ۱ میلیون دلاری؟
اونم کسی که طلبکار ها دهنشو سرویس کردن؟
حالا اینی که گفتم دلیل اصلی اینکه نمره کم دادم نیست. از این چیزا تو خیلی فیلمای محبوبم هم پیدا میشه.
یه بخشیش هم سلیقه ای بود. همون بحث فیلمبرداری رو اعصاب و موسیقی بد که زحمات تدوین گر رو هم برا شخص من هدر دادن.

گرچه همه اینا هم درست میشد، باز هم درنهایت یه فیلم خوب رو داشتیم که شاید میتونست جای فیلمی مثل فورد علیه فراری تو رقابت ها شرکت داده شه، نه فیلمی که تو بهترین سال دهه، بتونه مدعی جدی جوایز باشه.

البته شاید هم همونطور که گفتی، واقعا چون کلا از فیلم خوشم نیومد این ایراد بیشتر به چشمم میاد.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: MOEIN MPM

Nameless King

4:20
کاربر سایت
May 5, 2014
662
نام
امیرحسین
Uncut Gems
9/10
من که خیلی لذت بردم:D اگر در طول هر فیلم دیگه ای مثلا 2-3 تا اتفاق مهم بیوفته، تو این هر بیست دقیقه یه اتفاقی میوفتاد که آدرنالین خون رو میبرد بالا، دو ساعت هیجانی فوق العاده:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر