Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
jojo rabbit
سرخوش ,صمیمی و بی شیله پیله. فیلم جدید تایکا وایتیتی فیلم دوست داشتنی و البته تا حدی هوشمندانه است . فیلمی که با کلیشه های این سبک فیلم ها بازی میکنه. با این که به این کلیشه ها و تبلیغات پروپاگاندایی وفاداره و از اون ها پیروی می کنه ولی خیلی ریز و زیرپوستی اون هارو به سخره می گیره . شاید بتوان گفت جو جو ربیت سرخوش ترین فیلم با موضوع جنگ جهانیه که از این نظر لعنتی های بی ابرو و زندگی زیباست رو هم پشت سر می گذاره . داستان درباره یک پسربچه است که در دوران نازی ها درگیر ماجراهایی در زندگی اش میشه. او که یک طرفدار دو اتیشه المان است و دوست خیالی اش هیتلر است در طول فیلم درگیر ماجراهایی میشه که اون رو با زندگی واقعی و به دور از تعصب و رویاپردازی اشنا می کند . لحن فیلم شاد است ولی به لودگی نمی افتد. شوخی های فیلم اکثرا می گیرد و بیننده را درگیر می کند اگر با ژانر و البته تاریخ تا حدی آشنا باشد . بازی ها فوق العاده اند. پسر بچه اصلی به خوبی در نقش خود بازی می کند . تایکا وایتیتی هیتلری را به تصویر می کشد که امکان ندارد بیننده جذبش نشود. پر شر و شور و البته وراج. اسکارلت یوهانسون خوب بود ولی خیلی جای کار نداشت اما سعی داشت مثل داستان ازدواج در این فیلم هم گوشه ای دیگر از استعداد بازیگری اش را به نمایش بگذارد . سام راکول هم با این که جای کار زیادی نداشت ولی به خوبی در نقش خود که کمی یاداور نقش اش در سه بیلبورد است خوب ظاهر شده . فیلم پر از شوخی های ریز است که دیدنش رو لذت بخش می کنه . در کل جوجو ربیت اثر متفاوت و دوست داشتنی ای در سبک فیلم های مرتبط با جنگ جهانی است که دیدنش پیشنهاد میشود امتیاز 8 از 10

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
Zombieland_Double_Tap_teaser_poster.jpg

از معدود فیلمهایی هست که بهشون این امتیاز رو میدم. به معنای واقعی کلمه چرند بود

0/10

220px-Dora_and_the_Lost_City_of_Gold_poster.jpg

یک فیلم تینیجری خوب بود مخصوصا اگه به ایندیانا جونز و Tomb Raider و آنچارتد علاقه داشته باشید :D

7/10

• Like
Reactions: hitman68

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
Joker
Joker_%282019_film%29_poster.jpg

این فیلم به نظرم خیلی بولد شد و همین انتظارها رو خیلی بالا برد. من یادمه زمان اکرانش هر نقد و واکنش منفی به فیلم رو ترول می کردن و این تصور رو ایجاد می کرد که با یه فیلم ماورایی طرفیم که یه جریان مریض دنباله تخریب کردنشه. اما اینطور نبود، فیلم در بهترین حالت به نظرم متوسطه! کلی تناقض داره و بی منطقه که بخاطر کامیک بوکی بودنش (به هر حال فیلم در مورد شخصیت جوکر هست) میشه چشم پوشی کرد اما گذشته از اینها روند کند و خسته کننده ای هم تو نیمه اول داره و برعکس نیمه دوم همه اتفاق ها به سرعت و پشت سر هم میوفته طوری که مخاطب جا می مونه.

فروش فیلم مرز یک میلیارد دلار رو رد کرده که من دلیلی جز پیشینه داستانی، اسمش و جنجال های زمان اکرانش نمی تونم پیدا کنم. همچین فروشی برای این فیلم به نظرم دور از ذهن بود.

5/10

ash3424

کاربر سایت
Aug 1, 2016
561
نام
Alireza
Marriage Story
6/10
بیشتر شبیه ی تعاتر یا کلاس اموزش بازیگری بود
Casdadpture.PNG Cadapture.PNG
تو این سکانس ک حالتVs داشت بنظرم ضعیف بود ی مقدار قشنگ مخاطب متوجه میشد که این دوتا تو دوتا قاب رو به روی هم فقط ایفای نقش میکنند اون حس طبیعی بحث جدل احساس نمیشد بشخصه حس میکردم جوهانس پارت خودش اجرا میکنه بعد ی کات میدن بعد ادام درایور پارت خودش اجرا میکنه
بعضی قسمت ها احساس میکردم از ایده های فیلمای دیگه دقیقا کپی شده(نه الهام) اما با کست متفاوت

ash3424

کاربر سایت
Aug 1, 2016
561
نام
Alireza
Parasite
8/10
فیلم ی الهام گیری خیلی خوبی با ایده ای جذاب با کست شرقی
کارگردان با یک ساعت اولیه فیلم کاملا مخاطب گول میزنه و اگه مخاطب تا اینجای داستان صبر کرده باشه از نصف دوم فیلم پاداش صبرش میگیره
از اون فیلماس که اصلا نباید دنبال حدس و پیش بینی داستان از کاور و اسم و prologue فیلم بود چون قطعا اشتباه خواهید کرد

• Like
Reactions: TheGodfather

The Rossoneri

کاربر سایت
Apr 12, 2015
73
نام
هادی
WallStreet2013poster.jpg

The Wolf of Wall Street
3/10

با توجه به بازیگراش و تعریفایی که ازش شنیده بودم انتظار یه چیز دیگه ای رو داشتم .. انقدر خسته کننده و بی معنی بود واسم که حتی نتونستم تا آخرش ببینم !

پ.ن:قصد توهین به فیلمو ندارم و زیاد هم اهل فیلم نیستم و نمیخوام ادا منتقدارو در بیارم ، فقط به عنوان یه بیننده معمولی نظر شخصیمو گفتم،اینو گفتم که یه وقت دوستان فیلم باز بهشون بر نخوره:D

خیلی خوبه که آدم اشتباهاتشو بفهمه و چیزای جدید یاد بگیره،فکر کنم 2 سال از این پست گذشته و من نسبت به اون موقع علاقم نسبت به فیلم خیلی زیاد شده و کلی فیلمای مختلف دیدم و یهو سه روز پیش یادم اومد که این فیلم "گرگ وال استریت" خیلی ازش تعریف شنیده بودمو و اون موقع حال نکردمو دوباره ببینم،و واقعا باید بگم،جزو بهترین فیلمایی بود که دیدم!البته اون زمان حال روحی درست حسابی هم نداشتم که بخوام یه فیلم اینجوری رو با حوصله ببینم،ولی واقعا میتونم بگم این فیلم اصلا خسته کننده نبود و خیلی خوب دنبال میشد و از دی کاپریو خیلی راضیم واقعا دمش گرم..
نمیدونم چه امیتازی بدم چون اگه با توجه نظر شخصیم بگم،هیچ مشکل خاصی میتونم بگم توش نبود و باید 10 بدم ولی خب از نظر منطقی شاید نشه گفت بی اشکالِ کاملا...

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
the elephant man
غیر لینچی ترین فیلم لینچ
بازی های عالی و کارگردانی لینچ و یک داستان به شدت درد آور. البته در کمال تعجب به نسبت سایر فیلم های لینچ، انگار دید بهتری به بشریت داشت. ینی شخصیت های خوش قلب داستان تعدادشون زیاد بود.
مشخصه همین اول کار مرد فیلنما و کله پاک کن رو ساخته و دیده با کله پاک کن بیشتر حال میکنه و از اون به بعد امضای کار هاش تثبیت شده!
8 از 10

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
a rainy day in new York
فیلم جدید وودی آلن . که به خاطر حواشی ایجاد شده درباره الن خیلی بی سر وصدا ساخته شد و بی سر وصدا هم نمایش داده شد. فیلمی پر بازیگر با داستانی شیرین و جذاب که بیننده رو تا اخر با خودش همراه می کنه . اما مشکل فیلم این است که چیز جدیدی نداره . داستان همان داستان فیلم های اخیر آلنه . همان داستان کافه سوسایتی و نیمه شب در پاریس و یکی دوتا داستانک های از رم با عشق. یک جوون بزرگ شده در فضای روشن فکری که ازش دلزده است و رابطه ی عاشقانه اش هم در همین فازه و یکباره متوجه میشود که حالش طور دیگه ای خوب است و سعی می کند به دنبال چیزی که دل اش میگوید برود و در میانه این پیرنگ اصلی نویسنده و کارگردان بیننده را به دل مناسبات روشن فکری می برد و در عین این که آن هارا هجو می کند تا حدی از علاقه اش به این فضا می گوید . فیلم اگرچه سعی می کند فضایی لطیف و دوست داشتنی از نیویورک ارائه بده ولی نه اون جادوی نیمه شب در پاریس را دارد و نه اون فضای دلنشین و نوستالژیک دهه های گذشته کافه سوسایتی رو. اما به خوبی بیننده رو با کاراکتر اصلی همراه می کنه و یکی دو تا صحنه جذاب داره . درباره بازیگری هم نمیشه خیلی نکته خاصی گفت . جز تیموتی شالامه ستاره با استعداد این سال ها[ که البته بعد از ساخته شدن فیلم با جو همراه شد و اعلام کرد که دیگه با الن همکاری نمی کنه که تا حدی خراب کرد کارنامه اشو ] و الی فانینگ بقیه بازیگر ها اصلا جای کار نداشتن و صرفا حضور کوتاهی داشتن . اما به هر حال دیدنشون در این حضور کوتاه هم جذابیت دارد. موسیقی یکی از نکات اصلی فیلم است و به خاطر وجود ترک های قدیمی و شنیدنی ,حاشیه موسیقی فیلم عالی است . در پایان باید بگم یک روز بارانی در نیویورک فیلم لذت بخش و حال خوب کنی است اما خیلی زود فراموش می شود . دیدنش را در این روز های بارانی و پر استرس پیشنهاد می کنم تا کمی از افکار منفی دور شوید . امتیاز 7.5 از 10

• Like
Reactions: Changed_Man 50

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,503
نام
سپهر
126486

Ford V Ferrari 2019
7/10

فورد علیه فراری یک پروپاگاندا خوش رنگ ولعابی است که به خوبی توسط جیمز منگولد کارگردانی شده است. فیلم پیش از آنکه رقابت متعادل و منصفانه ای از شرکت ماشین سازی فورد و فراری نشان دهد، کاملا جبهه یک طرفه از فورد نشان می دهد و فراری را کلا بیخیال می شود. فراری شر است و فورد خیر؟! ینی فراری در ساخت ماشین و رقابت ها نسبت به فورد سختی نکشیده است؟! همه چیز را مفتی به دست آوردند؟! ما عاشق رانندگی و ماشین مسابقه ای هستیم و این فیلم را فقط به همان دسته عاشقان سرعت و صد البته عاشقان هنرنمایی کریستین بیل پیشنهاد می دهم که تماشا کنند!​

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,623
نام
Leo Fitz
Jexi
9.5/10

126596

بازم یبار دیگه برام ثابت شد که نظرات منتقدین منفی تر = خنده بیشتر
11%Rotten Tomatoes 39% Metacritic
فیلم چیز ویژه ای برای ارائه نداره و میشه گفت فقط نسخه کمدی فیلم "Her" ــه.

منتها فضای فیلم به شدت شبیه ـه به سبک زندگی این روزای ما (اکثر ماها) و تلفیقش با طنز باعث شد تا در اکثر اوقات فیلم، خنده روی لبام محو نشه.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
lb1_1-750x452.jpg

Lady Bird

لیدی برد یه فیلم تینیجری واقعگراست با فیلمنامه عالی، بازی خوب نقش اصلی و دیالوگ های خنده دار،
این فیلم با اینکه همه اونچه میخواد رو نسبتا بی نقص انجام میده اما در هیچ بخشی خاص و تحسین برانگیز بنظر نمیرسه
و نمونه بارز این مساله است که فیلمی که نمرات بالایی میگیره لزوما شاهکار و ویژه نیست
اما قطعا ارزش دیدن رو داره
تنها مشکلی که باهاش داشتم عدم وجود حس انسجام و پیوستگی بین کات ها و سکانس های متوالی فیلم بود

9.5/10​

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,503
نام
سپهر
126691

Good Time 2017
9/10

پس از تماشای فیلم برتر از همه «الماس های تراش نخورده»، وقتش رسیده بود که سری به کارنامه کارگردانی برادران سفدی بزنم که «اوقات خوش» بیشتر از دو عنوان مستقل و کم بودجه آن در راس موتور جستجو گوگل قرار داشت. شاید بگم که خیلی دیر این دو فیلمساز خوش ذوق را پیدا کردم، چون «اوقات خوش» یک ماراتن توقف ناپذیر است که اگر شخصیت اصلی دستگیر نشود، فیلم می تواند با خلق موقعیت های یونیک به مدت دو ساعت دیگر ادامه پیدا کند! (اسپویل شد فکر کنم!) این دومین فیلمی است که برادران سفدی یک بازیگر درجه بی را از خواب خفته بیدار می کنند و مثل یک مبارز او را برای نقش آفرینی آماده می کنند. موسیقی الکترونیک فیلم عالی است و یادآور موسیقی فیلم Drive است. برادران سفدی راه خود را با Uncut Gems پیدا کردند و بی صبرانه منتظر دستپخت بعدی آن ها هستم.​

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد
Star Wars E9 The Rise of Skywalker
زباله ی غیر قابل تحملی به اسم خیزش اسکای واکر
به خوابم هم نمی دیدم که سرنوشت جنگ های ستاره ای یه روزی به اینجا برسه.مخصوصا برای سه گانه ی جدید بعد E7
E7 یه ریمیک از E4 بود اما چون قرار بود بعد از 32 سال داستان اصلی رو پیش ببره قابل قبول و خوب بود.یه سری شخصیت های جدید معرفی شد و یه بیس جدید ریخت.بعد E8 اومد.غیر قابل قبول بود و پر بود از مسائل آبدوغ خیاری و پلات هول و بی منطقی و بی خلاقیتی.اما با این وجود میشد باامید به E9 ازش چشم پوشی کرد اما لحظه ای فکر نمی کردم که بعد از E8 به همچین زباله ای برسم.به وضوح مشخصه هیچ ایده و خلاقیت و تعهدی برای جنگ های ستاره ای در عوامل وجود نداشته و قصد بر این بوده این مجموعه فقط به بورس برگرده.از آخرین جنگهای ستاره ای جورج لوکاس 15 سال می گذره و هنوز هم عوامل سه گانه ی جدید دست به دامن جنگ های ستاره ای اون هستن تا بتونن کار رو پیش ببرن
فاجعه ی E9 از اونجا شروع میشه که در شروع کار شلنگ را برداشته و برروی 6 قسمت و مجموعا 28 سال عمر دو سه گانه قبل می گیره.و این شلنگ گیری هم برگرداندن پالپاتینه.فکر کنم همین برگردوندن پالپاتین کافی باشه تا من بخوام حسابی از خجالت E9 در بیام!این بازگشت یعنی به فنا دادن شخصیت پردازی فوق العاده ی ویدر در سه گانه اصلی و نابود کردن شخصیت پردازی آناکین اسکای واکر در سه گانه ی دوم و ساختن انواع و اقسام پلات هول در این مجموعه.سوال مگه پیشگویی نشده بود آناکین کسی باشه که تعادل رو به وجود میاره؟مگه برگزیده نبود؟مگه تو E6 همینکار رو انجام نداد؟چه نیازی بود همچین گند بزرگی گرفته بشه به کل این مجموعه؟
بعد از 8 قسمت و 40 سال هنوز هم مقاومت و امپراتوری و ستاره ی مرگ و پالپاتین؟بابا بسه دیگه مگه شماها خودتون اندکی خلاقیت ندارین؟چه معنی میده ؟اصلا عوامل جدید چه چیز تازه و جدیدی به این سری اضافه کرده؟اما حال بهم زن ترین جاهای E9 بافاصله دیالوگ نویسی،سیر روایی(فقط تحول درونی کایلو رن) و منطقی و اندینگه.دیالوگ ها که انگار غضنفر 7ساله از دوغوز آباد سفلی نوشتتش و گلشن 8 ساله از ناکجاآباد خط منطق و ایده پردازی کار رو انجام داده.همین قدر آبکش و بچگانه و مسخرهو سراسر پلات هول.از اندینگ که دیگه نگم.ری با فاصله مزخرف ترین شخصیت تاریخ جنگ های ستاره ایه حتی بالاتر از شخصیتی مثل جارجار بینکز.البته اولش پتانسیل فوق العاده ای داشت ولی به لطف E8 و E9 به خاک سیاه نشست مخصوصا E9 که تیر خلاصی بود براش.حساب کنید پالپاتین یک و نیم نسل از آناکین جلوتره و ری هم نسل نوه ی آناکین،میشه نوه ی پالپاتین (یعنی بر پدر و مادر کسی که فن سرویسی و رو ابدا کرد و اون کارگردان احمقی که با فن سرویس کارش رو پیش برد).نحوه ی تعاملش با کایلو رن و اون دیالوگ آخرش:-& ته فاجعه بودنه.البته از معلق بودن خود کایلو رنی که داشت در طول این سه گانه به یه شخصیت جاافتاده تبدیل میشد هم نمیشه گذشت.باقی شخصیت ها هم بود و نبودش زیاد مهم نیست.موسیقی جان ویلیامز هم دیگه چیزی نداره برامون در کمال تاسف و به تکرار شدید افتاده
اما نکته ی آخر اینکه چرا خیزش اسکای واکر؟والا من نفهمدیم این خیزش محترم چرا اسمش شد اسکای واکر یکی این رو برام توضیح بده من ممنون میشم چون بیشتر می خورد خیز پالپاتین یا خیزش احمق ها و یا حتی خیزش فن سرویس باشه

در آخر اینکه این سه گانه بر خلاف سه گانه ی دوم که ضعیف شروع کرد ولی تونست شخصیت پردازی درست و کاملی از آناکین و زندگیش ارائه بده و نشون داد که چی شد که آناکین ویدر شد و در نهایت با ROTS یک اتصال معقول و درست به سه گانه ی اصلی داشت و با قدرت تمام شد،خوب شروع شد ولی در نهایت تبدیل به زباله ای شد که سر سوزنی قابل تحمل نیست به عنوان یه فن پر و پا قرص جنگ های ستاره ای تا اطلاع ثانوی جنگ های ستاره ای که سازندش این تیم و دیزنی باشن ندیده می گیرم و فقط همون 6 قسمت رو به عنوان جنگ های ستاره ای قبول می کنم.

0/10​

آخرین ویرایش:

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
7151VW52LPL._AC_SY445_.jpg

You were never really Here
2017

درام جنایی/روانشناختی که داستان یک کهنه سرباز بشدت تروما دیده را نشان میدهد که حالا در نقش آدمکش استخدامی کار میکند.
این فیلم که یک داستان اکشن کلیشه ای و کاملا تکراری را نمایش میدهد در این نقطه متمایز میشود که اصلا داستان و اتفاقات برای کارگردان مهم نیست،
بلکه چشم انداز کارگردان نشان دادن درونیات در هم شکسته و از زندگی بریده کاراکتر اصلی است.
«تو هیچوقت واقعا اینجا نبودی» داستانی درباره خشونت در این دنیاست، خشونتی که از اوایل زندگی به ما تحمیل میشود و با ترس از ضعف و آسیب دیدگی درونی میشود،
و آدم هایی که از این خشونت دیگر خسته شده اند... به همین منظور کل فضاسازی و ریتم و روایت فیلم از دید سابجکتیو کاراکتر اصلی پیشرفت میکند.
با اینکه لین رمزی با کارگردانی خوبش و به لطف بازی خیلی خوب فینیکس، در عملی کردن چشم انداز خود موفق میشود، اما این همچنان توجیه و جبرانی برای استفاده از این پلات کاملا تکراری نیست و واقعا جای خالی یک پلات تازه تر برای ارتباط گرفتن و باورپذیری بیشتر در طول فیلم احساس میشود.

در کل دیدن این فیلم رو برای علاقه مندان به ژانر هیجانی/روانشناختی و خصوصا بازی واکین فینیکس حتما پیشنهاد میکنم.

8/10

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر