Rate your last seen movie (قوانین:اسم فیلم را بنویسید، عکس کم حجم باشد، امتیاز از 10)

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر فعال
Sep 15, 2010
1,644
346
نام
Kasra

یکی از آخرین فیلم هایی که دیدم American Sniper بود. واقعا متعجب شدم چطور کلینت ایستوود با اون سابقه کارگردانیش میتونه همچین فیلم مزخرفی (البته به نظر من) بسازه. نه بازی های قشنگی، نه صحنه تاثیرگذاری، روایت فیلم هم چندان جذاب نیست، بازی بردلی کوپر بد نیست ولی در حدی نیست که بتونه فیلم رو از اون منجلاب ملال آوری نجات بده. فیلمو بزور تونستم تا آخر تحمل کنم. شاید تنها انگیزم برای دیدنش تا آخر این بود که در مورد جنگ عراق بود. یه جورایی مثل فیلم آرگو، که اگر در مورد ایران نبود، نیم ساعت هم نمی تونستم تحملش کنم. به نظر میاد کلینت ایستوود با کهولت سن اون خلاقیتشو از دست داده. به نظرم مشکل فیلمایی مثل این، اینه که فیلمنامه مثلا بر اساس حوادث واقعی نوشته شده، و به نظر من حوادث واقعی و دنیای واقعی در اکثر اوقات به اندازه کافی دراماتیک نیستن. (البته استثناهایی هم وجود داره) کلا Based on true story داره یه جورایی به سینما لطمه وارد میکنه.

نمره: 3/10

-------------
ویرایش

من آخرین فیلم فوق العاده ای که دیدم به سال 2007 برمی گرده. There will be blood با بازی دیوانه وار و فوق العاده دنیل دی- لوئس و کارگردانی پل اندرسون. این فیلم یکی از 5 فیلم برتر من در تمام ادوار صنعت سینماس. به همه پیشنهاد میکنم اگر ندیدن، حتما در آینده ببینیتش.( البته اگر طرفدار فیلم های اکشن و ابرقهرمان ها و اینجور مسائل هستید توصیه نمیشه) بعد از اون دیگه شاهد فیلم های خیلی خارق العاده نبودم. فیلم های خوبی بودن که بارقه ای از امید به صنعت سینمای هالیوود (که هر روز از هنر فاصله میگیره و به سمت صنعتی شدن بیشتر حرکت میکنه) درشون وجود داشت، فیلم هایی برای نمونه مثل Birdman ایناریتو. واقعا ناراحت شدم اسکار Best Actor پاراسال رو به Michael Keaton ندادن. به نظرم شایسته اسکار بود. یه جورایی plot اصلی فیلم یه کنایه ای به شخصیت اصلی خود Michael Keaton بود که در سال های دور (1989) در یکی از فیلم های Batman بازی کرده بود ( کلا شخصیت خیالی Birdman یه کنایه جالبی به کریر خود Michael Keaton و Batman بود که Keaton قبلا توش بازی کرده بود) و حالا پیر شده و میخواد اینبار خودشو در در صحنه و استیج عمیق تر و فلسفی تر تئاتر نشون بده و ثابت کنه فقط یه بازیگر فیلم های تجاری یا برگرفته از کامیک بوک نیست. یه جورایی خیلی حیف شد که اسکارو نگرفت.

آخرین ویرایش:

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,557
4,852
نام
Mohammad

The Hateful Eight
چی بگم راجبش؟:D
تارانتینو فوق‌العاده س. ذهن مریضی داره اصن:D
10/10
Aloha 2015:
انتظار خیلی بیشتری داشتم ازش. بازیگرای فوق‌العاده خوبی تو فیلم بازی می‌کنن. بردلی کوپر، ریچل مک آدامز، اما استون، بیل ماری و حتی دنی مک براید و... بازیگرای این فیلم هستن. نظرم اینِ که به جز بردلی کوپر که جالب نیست بازیش، بقیه در سطح بدی نبودن منتهی فیلم داستان مسخره و ضعیفی داره. نمی‌فهمید فلان اتفاق واسه چی افتاد اصن:D از نظر رمانتیک هم بد نیست منتهی در کل بعید بود از کمرون کرو چنین فیلمی:D شاید به جز بازی بازیگرا که البته هیچ‌کدومشون در بهترین سطح خودشون نیستن، بشه گفت که تصویر برداری فیلم خوب از آب در اومده و مناظر خیلی قشنگ هاوایی رو به شکل مناسبی نشون دادن.
6/10
Love 2015:
Gaspar Noé یکی از فوق‌العاده‌ترین کارگردان‌های حال و حاضره:D Enter the Void که آخرین کارش بود واقعا عالی بود و دو تا فیلم قبلیش ( Irréversible و I Stand Alone ) هم جز بهترین فیلم‌هایی هستن که دیدم. فارغ از نحوه فیلم برداری فوق‌العاده فیلم‌هاش، گسپر روایت خیلی متفاوت و عجیب غریبی رو توی فیلم‌هاش پیاده می‌کنه و Love هم از این قاعده به نظرم مستثنی نیست. فیلم هنوز اون حس وحشی بودنِ کارهای گسپر رو داره منتهی در حد کارهای قبلی این کارگردان نیست. با این حال هرچه از او رسد نکوست:D
7/10

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر فعال
Sep 15, 2010
1,644
346
نام
Kasra

The Hobbit : An Unexpected Journey
10

امشب نشستم بلوری هابیت 1 رو نسخه Extended ـش رو دیدم . به به ... عالی بود عالی واقعا لذت بردم 3 ساعت فیلم یک لحظه خسته نشدم واقعا اسم فیلم ( An Unexpected Journey ) برازندش بود . داستان عالی ,شخصیت پردازی عالی , گرافیک و CG های خوب و موزیک درجه یک و از همه مهم تر اون حس ... همون حس مخوف ارباب حلقه ها ... موقعی که حلقه رو نشون میده , اون موزیک با روح و روان آدم بازی میکنه ...
An Unexpected Journey واقعا عالی بود. البته من نسخه Extended رو که تفاوت هایی با نسخه اولیه داره ندیدم. یکبار دیگه Howard Shore ثابت کرد که کارش تو موسیقی واقعا فوق بی نظیره، حتی یه جاهایی به نظر من از موسیقی سه گانه lord of the rings هم بهتر بود، مخصوصا موزیک متن که تا جایی که یادم میاد اولین بار وقتی شنیده میشه که ما دشتها و روستای زیبای شایر رو می بینیم. من سال ها پیش کتاب هابیت رو خونده بودم و پیتر جکسون یه سری تغییرات ،شخصیت های جدید و مواجهه های جدید اضافه کرده بود و واقعا اثر رو بهتر کرده بود. پیتر جکسون تونسته از یه کتاب که به نظرم شاید کشش تبدیل شدن به یک سه گانه مثل lord of the rings رو نداره به اثری پر کشش و پرماجرا تبدیل کنه. اگر 2 قسمت بعدی رو ندیدی اونا هم بسیار فوق العاده هستن. موزیک تیتراژ پایانی An Unexpected Journey هم فوق العاده بود. واقعا موزیک تیتراژ با Neil Finn محشر شده، روح دورفی در سراسر این Track واقعا به بهترین نحو تجلی پیدا کرده، از ولکال گرفته تا استفاده از ابزار های مثل کلنک و تیشه که به عنوان برخی از ساز های به کار رفته بود در آهنگ به خوبی بیانگر ویژگی های دورفی بود و به زیبایی با کلیت و روح اثر همخوانی داشت. همش از موسیقی فیلم گفتم ولی کیفیت کار نهایی واقعا چیزی بود که از پیتر جکسون انتظار می رفت.

Far over the misty mountains cold

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,525
1,913
نام
محمد
An Unexpected Journey واقعا عالی بود. البته من نسخه Extended رو که تفاوت هایی با نسخه اولیه داره ندیدم. یکبار دیگه Howard Shore ثابت کرد که کارش تو موسیقی واقعا فوق بی نظیره، حتی یه جاهایی به نظر من از موسیقی سه گانه lord of the rings هم بهتر بود، مخصوصا موزیک متن که تا جایی که یادم میاد اولین بار وقتی شنیده میشه که ما دشتها و روستای زیبای شایر رو می بینیم. من سال ها پیش کتاب هابیت رو خونده بودم و پیتر جکسون یه سری تغییرات ،شخصیت های جدید و مواجهه های جدید اضافه کرده بود و واقعا اثر رو بهتر کرده بود. پیتر جکسون تونسته از یه کتاب که به نظرم شاید کشش تبدیل شدن به یک سه گانه مثل lord of the rings رو نداره به اثری پر کشش و پرماجرا تبدیل کنه. اگر 2 قسمت بعدی رو ندیدی اونا هم بسیار فوق العاده هستن. موزیک تیتراژ پایانی An Unexpected Journey هم فوق العاده بود. واقعا موزیک تیتراژ با Neil Finn محشر شده، روح دورفی در سراسر این Track واقعا به بهترین نحو تجلی پیدا کرده، از ولکال گرفته تا استفاده از ابزار های مثل کلنک و تیشه که به عنوان برخی از ساز های به کار رفته بود در آهنگ به خوبی بیانگر ویژگی های دورفی بود و به زیبایی با کلیت و روح اثر همخوانی داشت. همش از موسیقی فیلم گفتم ولی کیفیت کار نهایی واقعا چیزی بود که از پیتر جکسون انتظار می رفت.

Far over the misty mountains cold
موزیک فیلم از سرم بیرون نمیره یادم نمیره دفعه اول تریلر هابیت رو دیدم چقدر این شعر و موزیک برام جذاب بود و تو فیلم هم بهترین جاها پخش میشد کلا راضیم از پیتر جکسون :D موزیک کردیتز هم که دانلود کردم رو گوشیم گوش میکنم . من هفته ایی یک فیلم بیشتر وقت نمیکنم ببینم این هفته میخوام بازم هابیت 1 رو ببینم هفته های بعد هم دو تا شماره های دیگه و بعد از اون هم بلوری های ارباب حلقه ها رو . به به چه حالی بده :D سیلماریلیون هم میخوام شروع کنم به خوندن که قضایای داستان رو بهتر متوجه بشم :D
آهان در مورد صحنه های اضافه نسخه Extended :
مهم ترین صحنه اضافه فکر کنم شعر و آواز خوندن اون گابلین کینگ ـست که خیلی هم باحاله اگه ندیدی میتونی تو یوتوب نگاه کنی

HTC M8

کاربر سایت
Apr 20, 2012
4,858
2,331
نام
بابک
نهنگ عنبر

9/10

عالی بود،غم خاصش فوق العاده بود حتما ببینید

sent from Xperia z5 premium

The.Shadow

کاربر سایت
Nov 4, 2012
28
2
نام
Nima
تو این مدت تعدادی فیلم دیدم،نمره هارو با توضیح مختصر قرار میدم.:d

Moneyball 8.5/10

فیلم برگرفته از یک داستان واقعی ـه که تو دنیای بیس بال اتفاق میافته.فیلم از نظر کیفی در سطح بسیار بالایی قرار داره،بالاتر از همه بازی عالی برد پیت.به هیچ وجه این فیلم رو از دست ندین.

There will be Blood 9/10

زبان از توصیف این فیلم قاصره.واقعا نمیدونم چی بنویسم.دنیل دی لوئیس و دیگر هیچ.:d

Children of men 9/10

یک ایده ی عالی که به بهترین شکل بهش پرداخته شده.بعد از دیدن فیلم چنان تحت تاثیر فضای خاصش قرار میگیرید که تا مدت ها شمارو به فکر فرو میبره.فیلم برداری فوق العاده که باعث میشه تک تک صحنه ها بار ها و بار ها در ذهنتون نقش ببنده.

Pulp Fiction 9/10

یه فیلم عالی و سرگرم کننده از تارانتینو.بدون شک بهترین اثر تارانتینو هست.

The Hateful Eight 7.5/10

یه فیلم عالی و سرگرم کننده دیگه از تارانتینو.:d

The Revenant 7.5/10

به نظر من فیلم نتونست روندی رو که باهاش شروع کرد رو ادامه بده.فیلم روند کسالت بار خودشو درست زمانی شروع میکنه که باید دقیقا برعکس این شرایط باشه.شاید اگه فیلم برداری عالی فیلم نبود خود من به شخصه نمیتونستم فیلم رو تا آخر ببینم.

Steve Jobs 8.5/10

در مقایسه با فیلم Jobs 2013 این فیلم یه جواهر محسوب میشه.:d Jobs 2013 بیشتر روی زندگی کاری استیو جابز تمرکز کرده بود و به عنوان یه بیوگرافی بزرگترین مشکلش از نظر من صحت و نحوه روایت داستان زندگی آن مرحوم(:d)بود.به اضافه یک تن مشکل دیگه.اما فیلم جدید با یک فیلم نامه عالی،و به نظر خودم کارگردانی عالی تر،انتخاب عالی بازیگر ها و... فیلمیه که آن مرحوم(:d) واقعا لایقش هست.فیلم کشمکش های زندگی شخصی و کاری استیو جابز رو به بهترین شکل ممکن نشون میده.بازی عالی فسبندر که به شخصه معتقدم اسکار امسال باید بهش برسه بهترین انتخاب برای این نقش بود.

Spectre 6.5/10

بعد از دیدن فیلم به شدت نا امید شدم.نظرات بقیه در مورد فیلم رو که چه اینجا چه در جاهای دیگه میخوندم با خودم میگفتم فیلم نمیتونه اینقدر بد باشه.بعد از دیدن فیلم با عمق فاجعه روبرو شدم.:dحتی بعد از دیدن فیلم رفتم چک کنم ببینم کارگردان فیلم یا نویسنده ها عوض شدن یا نه.با دیدن بعضی از صحنه های فیلم با خودتون فکر میکنید این صحنه چقدر بیشتر میتونست بهتر ساخته بشه و بعد از پایان فیلم افسوس میخورید که بهترین داستان این سری چقدر بهتر میتونست بهتر ساخته بشه.حتی ممکنه با تموم شدن فیلم این واکنش رو از خودتون نشون بدید و با حالت پوکر فیس این جمله رو به زبون بیارید:"ناموسا وات؟!".:dمن متوجه نمیشم بازیگری مثل کریستوف والتز داخل فیلم باشه به عنوان بَدمن و ما فقط توی 10% فیلم ببنیمش؟ حتی کمتر.دلیل وجود مونیکا بلوچی رو هم درک نکردم که تو یه قسمت فیلم قیافه معصومش رو نشون بدن با دنیایی از غم که در چهرش نهفتس(:d) بعد طی یه صحنه "ناموسا وات؟" بگن دنیل کریگ و مونیکا بلوچی هم آره؟:d یا حتی وجود باتیستا که شبیه غول مرحله آخره و مهم ترین دیالوگش در این جمله خلاصه میشه: "شــِــت".:dدر کل این فیلم یک جیمز باند نبود و ماهم اینطور در نظر میگیریم امسال جیمز باندی منتشر نشد و اونو نادیده میگیریم.:d

Knocked Up 8.5/10

یه فیلم کمدی عالی که فقط به لودگی یه مشت بازیگر دور هم خلاصه نمیشه.:d

The Artist 9/10

یک اثر هنری کامل.اکثر صحنه ها با وجود صامت بودن و سکوت مطلق هزاران جمله برای گفتن دارن.شهرت،غرور، عشق،نا امیدی و... چنان توی یک دنیای سیاه و سفید و خاموش مثل یک مه صبحگاهی فیلم رو در بر گرفتند(مثال از این بهتر پیدا نکردم:d) که تا عمق وجودتون حسش میکنید.

پ.ن:تمام نمره ها با انصاف کامل داده شده.:d

FOXP2

کاربر سایت
Jun 19, 2010
277
127
Gloomy Sunday(1999
10/10
از اون فیلمایی هست که باید حتما دید
واقعا فوق العاده بود

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,743
9,076
نام
حمیدرضا
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

اینا تا کی میخوان این سری رو به همین شکل ادامه بدن؟ مگه یه ایده چقدر کشش داره؟

فیلم واقعا مذخرف هست، رسما هیچی نداره، نمی دونم اینا یه داستان کلی نوشتن که این 5 نسخه پیش زمینش بوده و تو نسخه های بعد رو می کنند یا اینکه کل قضیه رو هوا هست. دریغ از یه صحنه جذاب، کل فیلم چرت و پرت گفتن چند تا آدم و هر از گاهی هم چند تا صفحه که تمامش دقیقا اینه که صدا قطع میشه، شخصیتی که تو صفحه هست ترسیده و بعد یه اتفاق چرت و پرت میوفته و یه صدای خیلی بلندی هم میاد و اون یاور هم در میره، از قسمت اول تا پنجم کل صحنه های مثلا هیجانی فیلم از همین فرمول پیروی میکنه ...

با ارفاق بسیار : 1/10

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
2,220
2,756
Spectre

میتونم بگم کلا هر کسی ادعا داشت فن این سری بوده و فیلم و دیده و خوشش نیومده در واقع متوجه نشده بره دوباره ببینه!:D
همه چیز به بد من و گود من فیلم ختم نمیشه:|
سناریو فیلم به نظر من خیلی قویتر از فیلم های قبلی بود
مبارزه سیستم قدیمی بریتانیا در مقابل سیستم جدیدی که قرار جایگزین بشه نظم نوین جهانی و شبکه های جاسوسی عنکبوتی که شامل همین وایبر و تلگرامتون میشه به راحتی و آب خوردن اطلاعات کاربر رو میگیره
اینجا 90درصد دوستان فقط رو انتقام شخصی و بد من فیلم تمرکز کردند! :|
نکاتی جالبی که در فیلم هست رو تو اسپویل میزارم
جیمز باند یک برادر ناتنی داره!قبل از اینکه فیلم جلوتر بره 100درصد مطمئن بودم داداشش آمریکایی هست(بریتانیا و آمریکا)
جمع آوری اطلاعات مردم سطح جهان در یک جا و نابود کردنشون با یک دکمه
مبارزه شیوه ی قدیمی در مقابل شیوه ی جدید(جیمز باند به طور کلی آدمی هست که با سیستم قدیمی کار میکنه مثلا ریشش رو با ژیلت نمیزنه !و تاکید داره شیوه ی قدیمی بهتره!
شخصا وارد منطقه میشه و فیزیکی عمل میکنه نه با استفاده از اطلاعات کامپیوتری و آنالیز کردنشون
یک ماموری مخفی هست ولی نمیدونه موبایل به راحتی شنود میشه زمانی که از لندن خارج شد و تماسی محرمانه برقرار کرد من تعجب کردم این چطور ماموری هست که نمیدونه گوشی های موبایل اصلا امنیت نداره که در آخر فیلم به این نکته اشاره میشه
چرا بریتانیا باید مخالف این نظام باشه برای من جالب بود نظامی که الان پیش روی ماست کاربر با دستای خودش اطلاعات رو در اختیار شبکه های جاسوسی میزاره هر برنامه قبل از نصب روی گوشی حق دسترسی تمامی اطلاعات مثل خواند مسیج ها و ارسال مسیج و برنامه تاکید میکنه اگر من بدون اجازه ی شما مسیج ارسال کنم از شارژتون کم میشه،عکس گرفتن دسترسی به اطلاعات تماس گالری.... این توضیحات در صورتی که موبایلتون فارسی باشه و بخواین برنامه رو اپدیت کنید میتونید ببینید
قدرت واقعی در دست کشور ها نیست بلکه در اختیار یکسری آدم پولدار با قدرت هست در یکی از مقالاتی خوندم بهشون میگن زرسالار که ملیت اون ها اهمیتی نداره به عنوان مثال در جلسه ی نظم نوین جهانی آدمای با نفوذ از همه ی کشورها هستند این اطلاعات که در یک سرور با همکاری 9کشور انجام میشه در اختیار یک شخص هست !
نمیدونم شایدم اشتباه میکنم!8-|
جدای از این بحث ها فیلمی نفس گیر و هیجان انگیز نسبت به سری های قبلی خودش بود! 007از 007قبلی باهوشتر بود و نه خسته تر و گیج منگ مثل اسکایفال!
باهوش سریع خشن بازیگری danielواقعا فوق العاده است
تا زمان تماشا فیلم نمیدونستمlea Seydoux بازیگر فرانسوی هم توش بازی کرده که یکی از فیلم هاش به اسم blue is the warmest colour فیلمی بود برا خودش!:>
نمره:10

آخرین ویرایش:

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,178
7,629
نام
وحید

Bridge Of Spies

خیلی سر راست و مستقیم و دلپذیر :D همین سه تا ویژگی که گفتم بخوبی وضعیت فیلم رو بنظرم مشخص میکنه و صد البته مثل همیشه نماینگر میهن پرستی و وطن پرستی شدید آقای اسپیلبرگ که اخیرا داره خفمون میکنه با این مورد :D البته همیشه عضو جدای ناپذیری از فیلم های اسپلیبرگ بوده از همون قدیم و تا آینده هم ادامه پیدا میکنه که خب باعث میشه منی که داستان های خاکستری رو دوست دارم انقدر از فیلم لذت نبرم اما خب برای خیلیا هم داستان های یه طرف سفید و یه طرف سیاه خیلیم خوبه و مشکلی هم نیست ولی با سلیقه من حداقل جور نیست.
بازی ها که خب خوبه و فکر نکنم لازم به ذکر باشه اما بازی Mark Rylance واقعا بی نقص و زیبا بود و شدید لذت بردم و بنظرم میتونست جز شانس های خوب بازیگر مکمل برای فصل جوایز باشه اما خب بهرحال دیده نشده یا خب بازی های دیگه ترجیح داده شده. فضا سازی فیلم خیلی خوبه و همون طور هم که اول کار اشاره کردم روایت فیلم مستقیم و سر راست با اینحال لذت بخش هست هر چند خود تام هنکس تو مصاحبه هاش خیلی تاکید داشت فیلم فضای مضطربی داره ولی خب بنده کوچکترین چیزی حس نکردم یعنی عنصری برای استرس زا بودن کلا تو فیلم از همون اول هم قرار نبوده که باشه.
در کل Bridge Of Spies فیلم خوبیه اما آخه چجوری بگم...نکته خاصی هم نداره که قابل اشاره کردن باشه بنظرم این مورد یکی از دلایلی هست که فیلم کلا زیاد تو فصل جوایز موفق نبوده و نادیده گرفته شده.

7/10

hs_gamer

کاربر سایت
Jul 26, 2013
860
2,393
نام
حمزه
فیلمایی که جدیداً دیدم:

Chinatown
یه فیلم کارآگاهی خیلی خوب که بیشتر از هر چیزی منو یاد L.A Noire مینداخت. جو فیلم قشنگ شما رو به لس آنجلس اون زمان می‌بره. بازی جک نیکولسون هم که هیچوقت نمی‌تونه از سطح "عالی" کمتر باشه و تو این فیلم هم همینطوره. روایت فیلم یکم خسته کننده‌اس، با این حال خیلی به موقع شما رو از رازهای داستان با خبر میکنه و دقایق پایانی هم فیلم به اوج خودش میرسه.
8

This is not a film / این فیلم نیست
همونجوری که از اسمش معلومه فیلم نیست و میشه مستند به حسابش اورد. به نظرم پناهی خیلی خوب تونسته معظلات فیلم ساختن توی ایران رو به تصویر بکشه.
8.5 (در مقایسه با مستندها)

Full Metal Jacket
فوق‌العاده شروع شد و فوق‌العاده تموم شد. اصلاً نمیدونم چی بگم در مورد این فیلم... فک کنم تبدیل شد به اون فیلمایی که هر چند وقت یکبار می‌بینمش.
9.5

Knight of Cups
هنوز فکرم مشغوله که چی شد اصن! 4 نمره هم بخاطر بازیگراش و فیلمبرداریش دادم.
4

Sicario
از لحاظ فنی این فیلم فوق‌العاده‌اس؛ فیلمبرداری، فضاسازی، موسیقی‌ها و کلاً هر چیزی که برای یه مخاطب معمولی توی بخش فنی قابل مشاهده است توی این فیلم کامله! ولی حیف که بُعد هنریِ فیلم اصلاً برام جذاب نبود... کلاً از فیلمای پلیسی خوشم نمیاد و این فیلم هم نتونست استثنا باشه. از روایت داستان اصلاً خوشم نیومد، جوری که وسطای فیلم خوابم گرفته بود. صحنه‌های اکشن برای یه فیلم با همچین موضوعی کم بود واقعاً! بازیِ بازیگرا هم خوب بود...
6

Straight Outta Compton
با این فیلم خیلی حال کردم. خودم زیاد سبک رپ رو دنبال نمی‌کنم و به غیر چن تا آهنگ از امینم و اونایی که تو سری GTA شنیدم سررشته دیگه‌ای ندارم. ولی باید بگم این فیلم منو جادو کرده بود... روایت داستان به غیر از چند جا که وقایع به صورت آب دوغ خیاری و بدون جزئیات بهم پیوند خوردن عالی بود. اون صحنه‌های اجرای آهنگا و کنسرتا هم عالی بود. فقط بازیِ بازیگرا یکم توی ذوق میزد که با توجه به محدودیت انتخاب برای نقش‌ها طبیعیه. اون آهنگی که اسنوپ روش خوند همون آهنگ متن GTA: SA نبود؟ اسمش چیه برم دانلودش کنم. :d الانم F. Gray Gray رفت تو لیست کارگردانای مورد علاقم و شوق زیادی برا F&F 8 دارم. :d
8.5

The Grand Budapest Hotel
یکسالی بود این فیلمُ دانلود کرده بودم ولی هر وقت میخاستم ببینمش بعد دو دقیقه می‌بستم میرفتم سراغ یه فیلم دیگه. چند روز پیش بالاخره نشستم دیدمش و باید بگم سوپرایز شدم واقعاً. فیلم خیلی خوبی بود. اتفاقات فیلم به سرعت و پشت سر هم اتفاق میفتن و در کنار بار طنزی که فیلم داره جوری من رو محو خودش کرد که اصلاً نمی‌فهمیدم چجوری زمان داره میگذره. بعد از تموم شدن هم با یه لبخند خیره به Credit شده بودم. :d
8.5

امیدوارم چیزی از قلم ننداخته باشم. :d

آخرین ویرایش:

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
4,196
3,939
نام
وحید
فیلمایی که جدیداً دیدم:

The Grand Budapest Hotel
یکسالی بود این فیلمُ دانلود کرده بودم ولی هر وقت میخاستم ببینمش بعد دو دقیقه می‌بستم میرفتم سراغ یه فیلم دیگه. چند روز پیش بالاخره نشستم دیدمش و باید بگم سوپرایز شدم واقعاً. فیلم خیلی خوبی بود. اتفاقات فیلم به سرعت و پشت سر هم اتفاق میفتن و در کنار بار طنزی که فیلم داره جوری من رو محو خودش کرد که اصلاً نمی‌فهمیدم چجوری زمان داره میگذره. بعد از تموم شدن هم با یه لبخند خیره به Credit شده بودم. :d
8.5

امیدوارم چیزی از قلم ننداخته باشم.
لایق اسکار از دید من این فیلم بود
واقعا زیبا کار شده بود

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,033
4,685
نام
پويان
Spectre

میتونم بگم کلا هر کسی ادعا داشت فن این سری بوده و فیلم و دیده و خوشش نیومده در واقع متوجه نشده بره دوباره ببینه!:D
همه چیز به بد من و گود من فیلم ختم نمیشه:|
سناریو فیلم به نظر من خیلی قویتر از فیلم های قبلی بود
مبارزه سیستم قدیمی بریتانیا در مقابل سیستم جدیدی که قرار جایگزین بشه نظم نوین جهانی و شبکه های جاسوسی عنکبوتی که شامل همین وایبر و تلگرامتون میشه به راحتی و آب خوردن اطلاعات کاربر رو میگیره
اینجا 90درصد دوستان فقط رو انتقام شخصی و بد من فیلم تمرکز کردند! :|
نکاتی جالبی که در فیلم هست رو تو اسپویل میزارم
جیمز باند یک برادر ناتنی داره!قبل از اینکه فیلم جلوتر بره 100درصد مطمئن بودم داداشش آمریکایی هست(بریتانیا و آمریکا)
جمع آوری اطلاعات مردم سطح جهان در یک جا و نابود کردنشون با یک دکمه
مبارزه شیوه ی قدیمی در مقابل شیوه ی جدید(جیمز باند به طور کلی آدمی هست که با سیستم قدیمی کار میکنه مثلا ریشش رو با ژیلت نمیزنه !و تاکید داره شیوه ی قدیمی بهتره!
شخصا وارد منطقه میشه و فیزیکی عمل میکنه نه با استفاده از اطلاعات کامپیوتری و آنالیز کردنشون
یک ماموری مخفی هست ولی نمیدونه موبایل به راحتی شنود میشه زمانی که از لندن خارج شد و تماسی محرمانه برقرار کرد من تعجب کردم این چطور ماموری هست که نمیدونه گوشی های موبایل اصلا امنیت نداره که در آخر فیلم به این نکته اشاره میشه
چرا بریتانیا باید مخالف این نظام باشه برای من جالب بود نظامی که الان پیش روی ماست کاربر با دستای خودش اطلاعات رو در اختیار شبکه های جاسوسی میزاره هر برنامه قبل از نصب روی گوشی حق دسترسی تمامی اطلاعات مثل خواند مسیج ها و ارسال مسیج و برنامه تاکید میکنه اگر من بدون اجازه ی شما مسیج ارسال کنم از شارژتون کم میشه،عکس گرفتن دسترسی به اطلاعات تماس گالری.... این توضیحات در صورتی که موبایلتون فارسی باشه و بخواین برنامه رو اپدیت کنید میتونید ببینید
قدرت واقعی در دست کشور ها نیست بلکه در اختیار یکسری آدم پولدار با قدرت هست در یکی از مقالاتی خوندم بهشون میگن زرسالار که ملیت اون ها اهمیتی نداره به عنوان مثال در جلسه ی نظم نوین جهانی آدمای با نفوذ از همه ی کشورها هستند این اطلاعات که در یک سرور با همکاری 9کشور انجام میشه در اختیار یک شخص هست !
نمیدونم شایدم اشتباه میکنم!8-|
جدای از این بحث ها فیلمی نفس گیر و هیجان انگیز نسبت به سری های قبلی خودش بود! 007از 007قبلی باهوشتر بود و نه خسته تر و گیج منگ مثل اسکایفال!
باهوش سریع خشن بازیگری danielواقعا فوق العاده است
تا زمان تماشا فیلم نمیدونستمlea Seydoux بازیگر فرانسوی هم توش بازی کرده که یکی از فیلم هاش به اسم blue is the warmest colour فیلمی بود برا خودش!:>
نمره:10
فیملنامه و داستان خوب بود.
اون تیکه که همه بد من های فیلمای قبلی به اسپکتر ربط دارن خیلی هوشمندانه بود. من همون موقع دیدن فیلم یاد اون سکانس اول Quantum of Solace افتادم که باند و M , وایت رو دستگیر کردن و M میگه ما شما رو میشناسیم. و وایت میگه: اگه اینطوره, باید بدونید که ما همه جا هستیم! دقیق با این تیکه داستان اسپکتر میخونه.
الان دیدم که فیلمنامه نویسای چهار تا فیلم اخیر باند همه یه تیم سه نفره هستن که همیشه دو تا عضوشون ثابته!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 2)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟