Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,779
نام
نریمان
mv5bzji4zwqwyzctmgjlmi00ote1lwfknjmty2vlogqxzmvhndyyxkey_003_mpxd.jpg

Spiral: From the book of Saw

4/10

داستان و تویست کاملا قابل پیش بینی، تله های معمولی، کارگردانی و Pace نه چندان جالب و درنهایت بازی بسیار بد کریس راک، دست به دست هم داده تا شاهد ضعیف ترین شماره از سری فیلم های Saw باشیم.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
banner_img.jpg
The Conjuring: The Devil Made Me Do It
8.5/10​
فیلم از لحاظ محتوای داستانی کاملا موفقه و تا پایان میخکوبم کرد، بازیگران اصلی مثل همیشه خوش درخشیدن و بازیگران انتخابی مناسب نقش ها بودن، فیلمبرداری، تدوین، کارگردانی عالی بود، فقط یک نقص داشت، ترس. با توجه به روایت داستان می شه از این مورد گذشت ولی به عنوان نام The Conjuring نتونست اونطور که بایدو شاید مثل نسخه اول در این بخش مهم موفق ظاهر بشه و بیشتر دلهره آوره، ولی خب کارگردان خیلی خوب تونست در سکانس های پایانی بیننده رو با جنس ترس های روانشناختی که قابل لمسه روبرو کنه که از این حیث گولاخ بود. رفرنس های جالبی هم به فیلم جنگیر داشت، همینکه بعد مدت ها یک فیلم خوب توی این ژانر دیدم بسی خوشحالم!

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
Saw 2004
8/10

Untitled.jpg

مقداری ریتم داستان کند بود ولی آخر فیلم و اون تویست کامل جبران کرد، اولش فکر میکردم اینم مثل Spiral تابلو باشه که کی قاتله ولی دیگه وسط فیلم و نمای تقریبا کامل از صورت قاتل یکمی عجیب بود! ولی باز با خودم میگفتم شاید این "بنجامین لینوس" اون موقع ها معروف نبوده و کسی با اون زاویه دید + اون حضور کوتاهش تو اول فیلم نشناستش!

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,238
images.jpeg

خب بالاخره این قسمت هم منتظر شد و دیدمش، در کل ب عنوان ی فن ژانر وحشت و ب خصوص کانجورینگ یونیورس ازش توقعم خییییلییییی بیشتر بود البته منظورم این نیست ک فیلم بد بود ولی خب از نظر من اصلا ترسناک نبود و بیشتر این قسمت حالت جنایی و هیجانی داشت تا ترسناک بودن، نکته خیییلیییییی فاجعه باری ک میتونم در موردش بگم این هست ک تمااااام صحنه های ترسناک فیلم رو توی تبلیغ ها و تیزر های فیلم نشون داده بودن :| خداییش من تا حالا همچین چیزی ندیده بودم ک بلا استثنا همه صحنه های مهم ترسناک فیلم رو اینجوری اسپویل کنن از قبل خصوصا ی همچین فیلمی ک دقیقا همین صحنه ها باعث جذابیتش میشه.

نمره من بهش ۸ هستش
از نظر ترس هم بخوام با نسخه اول مقایسه کنم ،اگه نسخه اول رو ۱۰ در نظر بگیریم این ۲ بود.​

آخرین ویرایش:

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
Wrath of Man
9/10

موضوع فیلم کاملا کلیشه ای‌ ولی استاتهام و ریچی با یه موزیک درست، یه کاری میکنن ۲ ساعت پلک نزنی \m/ پایانش و روند رسیدن به این پایان واقعا معجون خوبی بود که اصلا انتظارشو نداشتم. استاتهام یکی از بهترین و سردترین بازیاشو کرده. شدیدا پیشنهاد میکنم از دست ندین‌.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر

1623490360590.png
House 1977
0.5/10

مولف با قواعد ساختار فیلم سازی آشنایی ندارد و آن را رعایت نمی کند. «خانه» به عنوان یک فیلم ترسناک با رگه هایی از طنز (که بیشتر می خنداند تا بترساند) شناخته می شود که در دهه 70 میلادی ساخته شده است، در دهه ای که سینمای غرب دست به تولید دو آثار با نام های جن گیر و طالع نحس می زند که هر دو با گذشت زمان همچنان آن ابهت وحشت پراکنی را در ذهن مخاطب به وجود می آورند. تفاوت سینمای غرب با شرق این جا هویدا می شود. «خانه» غیرقابل تماشا است، رنگ بندی و فریم ها تو ذوق می زند و در کل «نمی ترساند.» دو بخش فیلم تنها قابل قبول است؛ یکی گربه درون فیلم و دیگری لحظه ای است که خانه تبدیل به یک حمام خون می شود. گویا نمادهایی هم در درون فیلم گنجانده شده اما تا وقتی که قواعد رعایت نشده باشد و تصویرسازی به درستی صورت نگیرد، شناخت نماد دیگر دغدغه مخاطب محسوب نمی شود. «خانه» پتانسیل این را دارد که دوباره بازسازی شود ولی این بار در قالب و فرم یک انیمه یا مانگا.

پ.ن: چطوری این فیلم تو Letterboxd چهار از پنج گرفته؟!​

آخرین ویرایش:

Need4Speed

کاربر سایت
Jan 25, 2021
175
Wild2014Poster.jpg

Wild 2014 2/10

من یک سوال از شما دارم! آیا مرگ مادر گرامیتان دلیلی بر هروئینی شدن شما خواهد بود؟! سناریوی فیلم همینقدر مهمل و بیهوده و سطح سایکولوژی و روانشناسی ان زیر خط فقر می باشد. خود پروتاگونیستِ (مثلا) فمینیست بارها در فیلم صراحتا و تلویحا اذعان میدارد که اگر من شوهری داشتم الان اینجا نبودم! پس این همه سفر کشف الکشوفات در حد منطق الطیر عطار و راه و سلوک عارفانه در زدن به دل جاده های بکر و متروک طبیعت چه می شود؟!! رومانتیسیسم؟! اصلا حرفش را نزنید! ناتورالیسم؟! به هیچ وجه! هیچ نوع مکتب فکری پشت این فیلم وجود ندارد. اصلا فکری در فیلم وجود ندارد! وقایع همینطور برای خودشان اتفاق میافتند. بهترین صحنه های فیلم را در واقع کاراکترهای مرد فیلم میسازند که زیرکانه ایستگاه این دخترک مثلا وحشی (اما در واقع کاملا اهلی!) را میگیرند و نیشخندی به او میزنند. اما پروتاگونیست کیج تر از آن است که این چیزها دستگیرش شود. و در پایان فیلم، در کمال ناباوری مخاطب، در حالیکه بر روی Bridge of the Gods پُل ورود به سرزمین موعود ایستاده دیالوگی بر زبان میاورد در این حد: خب خوش گذشت. سفر خوبی بود. حالا برم دنبال شوهرداری!!!

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
938
نام
هادی
3322.jpg

The Conjuring: The Devil Made Me Do It | 2021
6/10

"جیمز وان" با ساخت قسمت اول و دوم فیلم Conjuring ( احضار ) پس از سال ها این ژانر رو از گوشه خاک خورده گیشه ها بیرون کشید و با داستانی کلیشه ای ولی نگاهی جدید توانست نظر علاقه مندان کلاسیک این سبک رو مجدد به خود جلب کند. قسمت اول و دوم این فیلم چه از نظر فضاسازی و چه انتقال حس تعلیق و ترس موفق بودند که این موفقیت به واسطه حضور خود جیمز وان به عنوان کارگردان بوجود آمد. قسمت سوم این مجموعه با اینکه توانسته بود فضای تیره و تاریک را همچنان حفظ کند اما عنصر ترس بدلیل عدم وجود تعلیق بصری و روایت داستانی کنترل شده و محدود بسیار تضعیف شده بود. از نقاط قوت این فیلم حضور مجدد "ورا فاریگما و پاتریک ولیسون" در "نقش اد و لورن وارن" هست.

20003221.jpg

Spiral | 2021

4/10

حدود 17سال از اکران اولین فیلم Saw ساخته "جیمز وان و لی ونل" در سال 2004 میگذرد، فیلمی با بودجه بسیار کم که در اوج ناامیدی سازندگان آن تبدیل به یکی از بهترین فیلم های سبک ترسناک و معمایی شد و بشدت مورد توجه مخاطبان قرار گرفت تا جایی که به فروشی حدود 100 برابر هزینه ساخت آن دست پیدا کرد. "جیمز وان و لی ونل" با ساخت فیلم اره1 با خلق و روایت داستانی کاملا اورجینال و گنجاندن توییست های عجیب و غریب و دیوانه بار در فیلم، توانستند تحول بزرگی در داستانگویی و شکستن کلیشه های مرسوم حداقل در ژانر فیلم های ترسناک ایجاد کنند و این امر باعث شد این مجموعه تا چندین سال پای ثابت گیشه ها در شب های هالووین باشد.

saw-2004-screenshot-3.jpg

چندسال پس از تمام شدن خط داستانی اره های کلاسیک، فیلم Spiral تصمیم داشت روایت جدیدی از این مجموعه را ارائه کند. و با الهام از نسخه های پیشین سعی دارد تا اینبار در قالب داستان خونین دیگری، معضلات و آسیب های اجتماعی را به تصویر بکشد. شاید فیلم اسپریال از نظر بازیگری فیلم پرخرج تر و دارای لوکیشن های گسترده تر و متنوع تری است و سعی دارد تا خودش را از نسخه های پیشین جدا کند تا جایی که کارگردان این قسمت یعنی "دارن لین بوسمن" که قسمت های دوم تا چهارم مجموعه کلاسیک را کارگردانی کرده بود از فرمول و فرمی کاملا جدید در کاگردانی نسبت به نسخه هایی پیشین استفاده کرده بود. اما متاسفانه بدلایل زیادی این فیلم انتظارات من که از طرفداران نسخه های اول تا سوم هستم رو برآورده نکرد. چه از نظر داستانی و بازیگری و چه اتمسفر فاصله زیادی با نسخه های کلاسیک خصوصا شماره 1 تا 3 داشت.

322000.jpg

Wrath of Man | 2021

8/10

فیلم Wrath of Man از آن دسته فیلم هایی است که به طور هنرمندانه ای بیننده را تا انتهای فیلم همراه خود می‌کند. داستان کلیشه ای انتقام بگونه ای جذاب روایت میشود که تماشاگر را مجبور میکند تا لحظه به ثمر رسیدن این انتقام همراه کارکتری سرد، خشن و دنیای خونین آن باشد. بازی جیسون استاتهام در این فیلم با آن چهره بی‌روح و مکانیکی عمق بهتری از شخصیت H را به ما نشان میدهد و گای ریچی هم به خوبی توانسته از این موضوع برای بُعددهی به شخصیت داستانش استفاده کند. فضاسازی ها و به رخ کشیدن جهان تاریک کارتل های مواد و قاچاق انسان، پیچش های داستانی معقول و مناسب، موزیک متن و... همدگی از عوامل مثبت این فیلم هستند.​

آخرین ویرایش:

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,066
نام
Ali
The-Conjuring-3-logo.jpg
تنها نقطه قوت قسمت سوم باز هم برای من دیدن این زوج کاملا دوست داشتنی کنار هم بود. چقدر ورا فارمیگا و پاتریک ویلسون به هم میان و چه کاریزمای قوی‌ای بین این دو هست!
با این که از ژانر وحشت من خودم وحشت دارم و شهامت دیدن هیچ فیلمی در این ژانر رو ندارم، پس نمی‌دونم این سه گانه نسبت به آثار دیگه‌ی این ژانر قوی هست یا نه؟!
اما امیدوارم این دو رو باز هم در کنار هم ببینم...
امتیاز من به این فیلم ۵ از ۱۰

Anakin

Gold User
Feb 17, 2013
2,459
WRATH-OF-MAN-MOVIE-REVIEW.jpg

Wrath of Man
7/10

گای ریچی از معدو کارگردان های حال حاضر هست که فیلمهاش به شدت سرگرم کنندست. این فیلم هم مثل فیلم های قبلیش اکشن خالص نیست و امضای گای ریچی که روایت جذاب داستان و شخصیت ها هست رو با خودش داره. بازی جیسون استهام هم خیلی خوبه و موزیک فیلم هم کاملا مناسب هست. البته داستان ضعف هایی داره ولی میشه چشم پوشی کرد و از فیلم لذت برد.

دیدن این فیلم باعث شد فیلم فرانسوی Cash Truck رو هم وسوسه بشم ببینم.​

آخرین ویرایش:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
nahang-anbar-2-walet-214x300.jpg
0/10
من بعد از مدت ها اومدم یک فیلم طنر ایرانی ببینم حال و هوام عوض بشه.
ادامه نهنگ عنبر رو دیدم. شماره ۱ اش به طور قطع از بدترین فیلم هایی بود که تا به حال دیدم. بهم یکی گفت شماره ۲ اش بهتره و ببین و فلان.
من که نیم ساعت به زور این زباله رو تونستم تحمل کنم. مبارک کسایی باشه که ازش لذت بردن.
این فیلم هم مثل گله ای از فیلم های دیگه ساخته شده برای کسانی که ع**ه دیدن چهارتا حرکت موزون تو فیلم رو دارن :)

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
1624081037686.png
Luca 2021
7.5/10

داستان «لوکا» پا روی مولفه های کلیشه ای داستان های بلوغ می گذارد و گهگاهی مولف از شرح کامل هیولاهای دریایی طفره می رود اما همچنان اثری شاد، پرطراوت و خوش رنگ و لعاب در مسیر تولید دیزنی - پیکسار تلقی می شود. جای بسی خوشحالی است که ساده بودن قصه اش مورد توجه قرار گرفته و از آن بیان حرف های روشنفکرانه و جهان بینی های پیت داکتر فاصله می گیرد. انیمیشن ها و دیزاین به کار برده شده در «لوکا» دوباره نشان می دهد که پیکسار در این دهه هم رقیبی نخواهد داشت. چه خوب که به فرهنگ یک کشور احترام می گذارد و تصویری جذاب از فرهنگ عامه ایتالیا و منطقه مسکونی ریوریا جنوا نشان می دهد.​

Anakin

Gold User
Feb 17, 2013
2,459
06caroline_600.jpg

Coraline
2/10

من اصولا مشکلی با فیلم هایی که داستانی مریض و ازاردهنده دارند مشکلی ندارم.بطور مثال Salo. چون تکلیفمان با اونها مشخص هست.
اما این انیمیشن با ظاهری کودکانه داستانی دارد که که شاید در فیلم های ترسناک بتوانیم نمونه آن را ببینیم. از همان اسم انیمیشن که "کارولاین" است و من به دفعات چه موقع خواندن آن یا شنیدن آن در فیلم با " کارولاین یا همان کرولاین " اشتباه میگرفتم باعث عصبی بودن من میشد که بنظر انتخاب چنین اسمی کاملا عمدی بوده است. گفتن داستان فیلم و جزئیات آن وقتگیر است اما اگر میخواهید 90 دقیقه خودخوری را تجربه کنید حتما این انیمیشن رو ببینید!
آن 2 نمره هم به خاطر روی گل خانوم داکوتا فانینگ بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر